Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Aranyer???

kriszmam
Létrehozva: 2011. Április 7. 13:36

 

Sziasztok!

 

Mennyi ido alatt gyogyul meg egy aranyer? A kupon es kenocson kivul valami hazi kezeles? Mitol jon elo? Koszonom a valaszokat.

 

 

  1. 2019. március 27. 19:2319.

    Nekem beváltak az aloés cuccok pl first-el fújtam és az ajakápoló is nagyon jó rá. Amire nagyon kell figelni hogy a széklet ne legyen kemény, sokat kell inni és lepicolt is szedtem a rost miatt. Detralex csodákra képes csak pár napig szedtem és nagyon sokat segített.

  2. 2019. március 20. 13:3018.

    Szia! Sajnos én is aranyérrel (külső) küzdöttem és már kezdtem feladni. Nekem nem terhesség alatt volt aranyér de hátha tudok segíteni. El akartam kerülni a műtétet és szerencsére sikerült is, de nem ment olyan egyszerűen. Elég sok terméket kipróbáltam valamint természetes gyógymódot mint ez az ülőfürdő, de nem működött egyik sem igazán. Keresgettem a neten végső elkeseredésemben és találtam egy Aurumflex balzsam nevű terméket ami ráadásul csakis gyógynövényeket tartalmaz. Megbízhatónak tűnt a webshop is ahonnan rendeltem és persze előtte elolvastam a vásárlói vélemények amik nagyon jók voltak. Nem is volt drága csak 2690 forint, úgyhogy gondoltam megrendelem. Másnap ki is hozta a futár, hozzá teszem a szállítás ingyenes volt. Ez egy hónapja volt, azóta használom és hála az istennek már majdnem visszahúzódott az aranyér. Remélem tudtam segíteni, és másnak is segít megszabadulni ettől a szörnyűségtől. 

  3. 2015. február 13. 16:0217.

    Szia,


    nagyon frissek a tapasztalataim...


    Első körben fontosnak érzem elmondni, hogy NE félj az orvosi vizsgálattól! Rettegtem, de túl vagyok rajta, és azt mondhatom, egy nőgyógyászati vizsgálat sokkal kellemetlenebb. Jó szívvel ajánlok orvost is, ha Bp-i vagy.


    Sport: Úszás, bringa. Futás pont nem!!!Forró-meleg ülőfürdő tilos!!-csak fizika, a melegtől kitágulnak az erek, ez most nem ajánlatos. A langyos kamilla lehet, hogy jó.


    Inkább hűteni, jegelni, (nem fagyasztani!!!), pl. valami ruhába, -hogy ne érintkezzen közvetlenül a bőröddel- pár jégkockát beletenni, pár pillanatig odatartani. Ez természetesen csak a IV. fokú, kizáródott, feszülős, fájós vérrögös aranyérnél hasznos.


    Patikában vény nélkül kapható Detralex (drága) gyógyszert előírás szerint bevenni. Hasznos!


    A hideg, felfázás, megerőltetés, túl kemény vagy épp túl híg széklet, kevés mozgás előhozhatja.


    Anno szülés után brutálisan jött elő, akkor nekem egy mentolos patikai krémet írt föl a nőgyógyász. Már nem ma volt, és nem emlékeztem a nevére, így most is bíztam a mentol erejében, és a Hemorid nevű krémet és kúpot használtam, amíg orvoshoz nem mentem. Ő utána mást adott, receptköteleset, de azt mondta , ez sem volt rossz választás...Ha kérdésed van, írj bátran!


    Gyógyulást!


    Pagony


     


     


     


     

    előzmény:
    kriszmam (1)
    2011-04-07  13:36
  4. 2011. Április 13. 05:5116.

    Sziasztok!

     

    Az aranyér az erek rugalmatlanságának következménye, calcium hiány okozza. Calcium nemcsak a csontokban található,  érfalakban, bőr felső felületén stb.

    Nagyon hatékonyan lehet kezelni Schüssler só Calcium Fluoratummal, és Siliceaval. Érdemes végig szedni egy kúrát, majd kis szünetet hagyni, és újra megismételni, hogy a sejtek feltöltődjenek calciummal. Nagyobb probléma esetén fontos

    a krémeiket is használni.

     

     

     

    előzmény:
    kriszmam (1)
    2011-04-07  13:36
  5. 2011. Április 7. 18:2515.
    Hajlam elsosorban. Ahogy idosodik az ember, egyre gyakrabban elojon. De fiatalon is. Nagyobb igenybevetelnel, lasd, irtak terhesseg, is johet eloszor elo. Az, hogy kinel milyen sulyos is valtozo. Ha enyhe es nem elhanyagolt, azonnal rendbehozhato. En speciel vegbelkenoccsel tartom kordaban, ritkan jon elo. Szerintem 3-4 dolog van, ami nagyon fontos. Kordaban kell tartani, tehat ha elojon, azonnal kezelni kell, a vegbel allando tisztantartasa, nem eleg a papir, torlokendo kell es abszolute tisztara kell torolni. Akinek mar verzik is, ott feltetlenul orvoshoz kell meni. Na jo, apro verzes es ha elall meg tunetileg kezelheto. Ha tehat nem mulik el es sulyosabb, en orvoshoz mennk. De mindenkeppen kikernem orvos tanacsat ezugyben, ha mar jelentkezett. Ja, es egyet kifelejetettem, valobana kemeny szeklet is elohozza. En allandoan szolot eszem vagy blueberryt, vagy megteszi napi 4 szem aszaltszilva is, meg persze a sok gyumolcs, zoldseg, rostos etel,de sokszor ez magaban nem eleg. Sokszor persze csak ugy magatol jon elo. Allandoan van itthon vegbelkenocs, a problema meg is van oldva. Elhanyagolni nem szabad, aki szegyelloskodik, az eletevel jatszhat. Ha elfajul, rak is lehet belole. Mi csak azt eszleljuk, ami kivul, a felszinen van.
    előzmény:
    kriszmam (1)
    2011-04-07  13:36
  6. 2011. Április 7. 15:4414.

    Reparon kenőcs és kúp, 2-3 nap alatt elmulasztja. Mellette kerüld a mák, narancs evést, egyél sok salátát, korpás termékeket.

     

    Amitől előjön: szülés, ülő munka, kevés mozgás, rostszegény kaják.

    Torna segít helyrehozni, akár futás, aerobic, pilates is jó rá.

    előzmény:
    kriszmam (1)
    2011-04-07  13:36
  7. 2011. Április 7. 15:3713.
    ..meg az análszex...
    előzmény:
    jessica07 (11)
    2011-04-07  14:36
  8. 2011. Április 7. 14:4112.

    Igen, én is azzal kezdtem a kezelést, de nem lett jobb, sőt!

     

    Utánaolvastam, és nagyon ellenjavallt. A melegben áztatás tágítja az ereket. A kamilla kihűtve, ráfolyatva biztos jó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (8)
    2011-04-07  14:18
  9. 2011. Április 7. 14:3611.
    a tanga is kerulendo...
    előzmény:
    hajnácska (7)
    2011-04-07  14:08
  10. 2011. Április 7. 14:3510.
    nekem mostanaban, ha elojon 2-3 nap alatt meggyogyul...a rossz benne, hogy ha egyszer elojo, mar utana nincs menekves, barmikor elojohet... csaladorvost megkereshetsz, en is akkor nala volta. ha szegyenlosebb vagy nogyogyasz is ad ra valamit..., bar veny nelkuli dolgokat a patikaban is kaphatsz jokat:-)
    előzmény:
    kriszmam (1)
    2011-04-07  13:36
  11. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. Április 7. 14:209.
    Kerülendő? nekem ajánlották anno. Változnak az idők.
    előzmény:
    cabron (4)
    2011-04-07  13:51
  12. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. Április 7. 14:188.

    Terhelés, stressz, hajlam, a jóég tudja.

    Kamillás ülőfürdő, széklet után mosakodás, türelem.

     

    előzmény:
    kriszmam (1)
    2011-04-07  13:36
  13. 2011. Április 7. 14:087.
    Nekem is lehet, hogy ez van. De nem merek elmenni dokihoz. 
    előzmény:
    kriszmam (1)
    2011-04-07  13:36
  14. 2011. Április 7. 14:046.
    Koszonom a segitsegeteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. Április 7. 13:575.

    Nekem a homeopátia segített és azóta több ismerősömnek is megoldotta a problémáját két tubus bogyó. Előtte volt kenőcs, kúp, ülőfürdő, semmi nem segített.

     

    A tünetek alapján válaszd ki, Rád melyik jellemző.

     

    Aranyér: A végbél és a végbélnyílás körüli visszerek tágulata, előtüremkedése és fájdalmas, esetenként vérző, váladékozó, viszkető gyulladása esetén beszélünk aranyeres panaszokról. A kiváltó okok között szerepelhet a tartós fizikai erőkifejtés, a terhesség alatti fokozott hasűri, kismedencei nyomás vagy a szülés. Az így kialakuló heveny gyulladás tünetei homeopátiás szerekkel gyorsan enyhíthetők. A kiújuló vagy állandósuló aranyeres panaszok alkati kezelést is szükségessé tesznek, de ebben mindenképpen kérjen orvosi segítséget.

     

    Aesculus hyppocastanum: csökkenti az aranyér vénás feszülését, ha a beteg ilyen feszülést tapasztal a végbélben, amely tüskeszúrás-érzettel társul, miközben a nyálkahártyát száraznak, felhorzsoltnak érzi.

    Aloe socotrina: ha az aranyér szőlőfürtszerűen kitüremkedik, ég, viszket, és a végbélzáróizom működési zavara miatt akaratlan székletürítés következik be.

    Arnica montana: csillapítja a zúzódásérzettel járó végbéltáji fájdalmat és vérzést.

    Nux vomica: adható a főleg ülő foglalkozást végzők panaszaira, amelyek fűszeres ételek fogyasztása után erősödnek.

    Sepia:  a terhesség alatt és a szülést követően kifejezetten rosszabbodó aranyérre szedhető, ha a lábszárakon látható visszerek és székrekedés is tapasztalható.

    Paeonia: ha a székelés erős viszketéssel és fájdalommal jár, és ha végbél környéke felmaródott, váladékozó, járás közben pedig kifejezett végbélfájdalom jelentkezik, akkor a hozhat enyhülést.

    Hamamelis: ha az aranyér vérzékeny, fájdalmas gyulladt erek, jellemző a visszér: kék, fájdalmas, érzékeny erek, a szétrobbanás-érzetével, a legenyhébb érintésre véraláfutások keletkeznek.

     

    Alacsony potenciál javasolt, C6 vagy C9 naponta többször, egyszerre 5 golyócska.

     

     

    előzmény:
    kriszmam (1)
    2011-04-07  13:36
  16. 2011. Április 7. 13:514.

    Ami nekem segít, a hideg-meleg (langyos) váltó zuhany a területen.

    Ülőfürdő kerülendő!

     

    Ajánlom még a körömvirág krémet (nem a vizes, hanem a zsíros alapút).

    előzmény:
    kriszmam (1)
    2011-04-07  13:36
  17. 2011. Április 7. 13:443.

    Itt mindent megtalalsz es a kerdesekre is valaszol a forumon.

    http://drbanfalvipeter.blogspot.com/

    előzmény:
    kriszmam (1)
    2011-04-07  13:36
  18. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. Április 7. 13:432.

    Változó.

    Nem ismerek ilyet. Ha csak nem azt, hogy figyelj arra, hogy rostdús ételeket egyél.

    Sok ülés, kemény széklet, hideg ülőfelületek, rossz vérkeringés. 

    előzmény:
    kriszmam (1)
    2011-04-07  13:36

Címlap

top