Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Allianz ügynök

Ningi19
Létrehozva: 2010. november 5. 13:51

Sziasztok!

 

Érdekelnének a fent említett bank és biztosítónál dolgozók tapasztalatai.  Tegnap voltam állásinterjún. Szépen elhúzták a mézes madzagot előttem, de félnék belevágni.

 

Aki ügynökként dolgozik az vállalkozói státuszban van? Az új munkatársak kapnak listát ügyfelekről, vagy teljesen egyedül kell keresgélni?

Egyébként minden érdekel! Pozitív negatív tapasztalat egyaránt!

 

Nem biztos, hogy egyfolytában tudok lenni, de követem a topikot.

 

Ningi 

  1. 2018. Április 17. 11:5313.

    Szia Ivike0810! Az allianznál dolgozol mčg?Érdekelne a tapasztalatod.Lčgyszives írj

  2. 2013. január 31. 09:4712.

    Segítség!!

    Az allianznál fogok dolgozni mint üzletkötő,kiváltottam az egyéni vállalkozói igazolványt aki ebben dolgozik vagy bárki aki tudna nekem erről mesélni,hogy milyen mennyit keres illetve,hogy mennyit fizet maga után az nagy segítség lenne teljesen kétségbe vagyok esve!

    előzmény:
    fórumozok (2)
    2010-11-05  13:57
  3. 2010. november 26. 12:5611.
    Ha elmesélném az Allianz Biztosító "kedves, és segítőkész" hozzáállását a károsultakhoz, szerintem sokan sírva menekülnének tőlük. 
    előzmény:
    Ningi19 (1)
    2010-11-05  13:51
  4. 2010. november 5. 17:3210.
    Egyébként köszönöm mindenkinek a hozzászólását. Várom még a további infókat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  5. 2010. november 5. 17:329.

    Ez olyan interjú volt, ahol 7-en voltunk bent egyszerre, kérdést nem igazán lehetett feltenni. A nő elmondott rengeteg információt. 

    Ha behívnak a köv. interjúra valószínűleg lesz lehetőség kérdezni is. 

    előzmény:
    AzEdi (7)
    2010-11-05  17:10
  6. Torolt_felhasznalo_208979
    Torolt_felhasznalo_208979
    2010. november 5. 17:198.
    Én 12 éve dolgoztam az Allianznál, életbiztosítással és magánnyugdíjpénztárral "házaltam" 9-10 hónapig. Nekem nem való. Folyamatos nyomulás, de akkor még szép kis jutalékkal dolgoztunk. Negatívum, ha mégsem megy, és felmondasz, a többiek nem vesznek át minden kötés.. van ami magára marad, netán megszűnik, azt utólag Rajtad próbálják leverni.. vagyis az érte korábban kapott jutalékot visszakövetelik. Én pereskedtem velük. Elutasította a bíróság a keresetüket, de nem hiányzott egy ilyen utózönge.
    előzmény:
    Ningi19 (1)
    2010-11-05  13:51
  7. 2010. november 5. 17:107.

    Szia!

    Micsoda állásinterjún lehettél, hogy a feltett alapkérdésekre nem kaptál választ kérdés nélkül? Vagy csak túl sok információt kaptál, és ez kiment a fejedből...

    Nekem a barátom dolgozott ott 10 évig. Dolgoznod kell rendesen, mert ha nem, nincs ott jövőd. Legalább havi négy életbiztosítást kell kötnöd, a többi kevésbé számít.

    Ha nem dolgoztál ebben a szakmában, nem alkuszként kellene kezdened. Egy biztosító ügynökeként tanuld meg jól a szakmát, erre az Allianz jó lesz.

    előzmény:
    Ningi19 (1)
    2010-11-05  13:51
  8. Torolt_felhasznalo_182619
    Torolt_felhasznalo_182619
    2010. november 5. 15:176.

    Én 22 éve dolgozom az Allianznál, 7 éve üzletkötőként( előtte kárrendező voltam), úgyhogy mondhatni, van némi tapasztalatom

    Egyáltalán nem könnyű az ügynöki munka és nem is alkalmas rá mindenki.Vállalkozóként lehet csinálni, nem adnak semmit hozzá( laptop ilyesmi), magad gondoskodsz magadról.Használhatod az irodát persze, de az van, hogy muszáj hajtani, ha keresni akarsz.És hosszú távon csak úgy megy, ha korrekt vagy...

    Viszont kötetlen, és ez nagyon jó.

    Valószínűleg adnak némi állományt, valamennyi címet is, de  nagy része nem használható, főleg, mert ezeket a címeket már vagy százszor lejárták.

      Az, hogy messze kerülni kell "ezeket" ( ezt nem is értem teljesen) , szerintem nem igaz, mert lehet, hogy sok ügynök kivívja az ügyfelek utálatát, de azért az ügyfelek is tudnak ám furcsán viselkedni.

    Egyébként meg manapság nagyon nehéz ideális állást találni , nem?

     

    Ha többet szeretnél tudni, irj privit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753701 (0)
     
  9. 2010. november 5. 15:155.
    Én is voltam ilyen interjún. 50 nevet kellett volna felírnom, mert ennyi ismerőse mindenkinek van, ez a kezdeti címlista, utána állítják, hogy a megkeresett ismerősök úgyis ajánlják az ő ismerőeiket, így bővül a sor. Én nem hittem nekik...
    előzmény:
    Ningi19 (1)
    2010-11-05  13:51
  10. 2010. november 5. 14:364.

    Szia,

     

    közeli ismerősöm dolgozott náluk, elég vegyes a kép. Ő hét hónapot dolgozott náluk, alkalmazottként, utána kellett volna kimenni vállalkozónak, de azt már nem vállalta be. Vannak jó dolgok: laptop, internet, címlista. És vannak rosszak: ismerősök beszervezése, állandó stressz, 95%-os lemorzsolódás.

    HA ebből akarsz megélni, akkor rövid távon jó lehet, hosszú távon jobban megéri elmenni egy független alkusz céghez.

    Tudnék még sokat mesélni, de nem akarlak lebeszélni. 

     

    NemZita

    előzmény:
    Ningi19 (1)
    2010-11-05  13:51
  11. 2010. november 5. 14:343.
    Hm. Szerinted KI FOGJA MEGOSZTANI VELED a keservesen összeszedett reménybeli ügyfél listáját, akik nekik hozhatnak hasznot? El ne hidd, akárki állítja is neked, hogy van ilyen.
    előzmény:
    Ningi19 (1)
    2010-11-05  13:51
  12. 2010. november 5. 13:572.

    nem ügyfélként van róluk ügyfeles tapasztalatom

     

    A LEHETŐ LEGMESSZEBB KERÜLJÉTEK EL EZEKET 

     

    előzmény:
    Ningi19 (1)
    2010-11-05  13:51

Címlap

top