Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Székrekedés, emésztés

Jéglány
Létrehozva: 2010. május 16. 01:21
Helló!
27 éves lány vagyok, és világéletemben kínlódtam a \"nagy dologgal\".
Kipróbáltam a világon mindent, de eddig még semmi nem segített.
Van, hogy 3-4 napig nem látogatom meg a trónomat ez ügyben. És aztán végül megjárom a pokol minden bugyrát.
Hallottam már olyan tanácsokat, hogy egyek sok rostot. Na ez megvolt, és a helyzet még rosszabb lett. A 3-4 nap módosult 5-6 napra. (hozzáteszem, hogy ha tésztát eszem, akkor megy a hasam.)
Volt olyan is, hogy magvakat fogyasszak. Ebben az esetben nem történt se jó, se rossz változás.
Már csináltam néhányszor olyan turmixokat, hogy ha leírnám mi volt benne, azonnal elszaladnátok wc-re, de nálam még csak egy kis bélmozgás sem indult be.
Egy kolleganőm javaslatára vettem keserűsót, beletettem 2 deci vízbe, és vártam a csodát, mert állítólag műtétek előtt ezzel szabadítják meg az embert a fölösleges maradványoktól odabent.
A helyzet az, hogy nem történt semmi.
Aztán csináltam egy dupla adagot. Szintén semmi.
Végül egy tripla keserűsós víztől volt egy kis produkció.
Legutóbb a ricinusolajat próbáltam ki, a hatás a szokásos volt: semmi....
Ha valaki esetleg hallott már ilyesmit, vagy tud valami \"tuti receptet\" szélsőséges bajaimra, kérem, írjon!
Köszönettel
Jéglány
  1. 2010. május 16. 11:1226.

    Nekem is vannak problémáim,melyektől naponta szenvedek..

    Haspuffadás,felfúvódás érzés a végtelenségig.

    Nekem a Fenoftalein tabletta segít,kb. 2 nap múlva van eredmény, de ugy hogy utána egész nap wc-re járás.

    Nekem is volt olyan 1 hetes balatoni tábor, ahol semmit nem tudtam produkálni 1 héten át! Együttérzek veled,én is naponta kísérletezek.

    Szűztea kapszula is jó, amig hozzá nem szoksz.

    Egyél sok meleg! levest!  A forró meghozza!

    És jó még az  olajos mag, főként a sós mogyoró!

    Remélem segítettem

    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  2. Torolt_felhasznalo_116446
    Torolt_felhasznalo_116446
    2010. május 16. 11:1025.

    Szia!

    Hasonló problémám volt évtizedekig. 

    Ami megváltoztatta a helyzetet, a rendszeres mozgás. Heti 3 spinning edzés (nagyon intenzív mozgás) rendszeresítette az "eredményt".

    A másik, és csak véletlen, rákaptam az aszalt szilvára, másnapra annak is eredménye van. Persze nem biztos, hogy mindenkinek hasonló rá a reakciója, de egy próbát megér.

     

    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  3. 2010. május 16. 11:0424.

    Szia!

    Ami nálam bevált: zabpelyhet este vízben beáztattam, és reggel megettem éhgyomorra, kicsi mézzel és mazsolával vagy aszalt szilvával felturbózva. A másik a mák,amitől mindig hasmenésem van.

    Lehet kapni bioboltban aszalt szilva italt, nem tudom a nevét, az még "működik". 

     

     

    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  4. 2010. május 16. 10:2623.

    szia!

     

    Próbáld ki a mályvateát, egyik ismerősömnek hasonló problémái voltak és segített neki. Kúraszerűen kell alkalmazni 20 napig itta, majd 20 nap szünet. 

    Igyál sok folyadékot mellé.

    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  5. 2010. május 16. 10:0022.
    Na, lehet kissé félreérthető vagyok, az élesztőseket MELLŐZÖM!
    előzmény:
    somababus (21)
    2010-05-16  09:59
  6. 2010. május 16. 09:5921.
    Szia! Én is nagyon szenvedek és küzdök. Amit most próbálok, és javulást látok: reggelire activia joghurtba búzacsíra-pehely és lenmag, majd egész délelőtt gyümi, zöldség nyersen. Próbálom mellőzni a kenyeret (rozsos abonettet eszek), meg minden élesztős cuccot. Este (2-3 naponta csak) a már emlegetett Fabianni mályvatea. Az TUTI!!!!
    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  7. 2010. május 16. 09:2720.
    Vizsgáltasd ki magad egy endokrinológussal. Nekem amióta kiderültek az anyagcserebetegségeim és szedem rájuk a gyógyszereket, azóta nincsenek ilyen gondjaim.
    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  8. 2010. május 16. 09:2319.

    Én külföldön élek, a készítményt Metamucilnak hívják, hatóanyaga PSYLLIUM, természetes rost. Szerintem otthon is van, csak más név alatt fut, próbáld meggoogle-ni.

    Nekem bevált, este, lefekvés előtt is iszom egy adagot.

    előzmény:
    S.Carol (3)
    2010-05-16  04:15
  9. 2010. május 16. 09:0218.

    Pár napja vettem Szíriában egy teát, itt az összetétel, google segítségével remélem át tudod tenni magyarra, vagy a gyógyszertárban tudnak segíteni:

     

    - cassia

    -  matricaria chomomilla and Pimpinella anisum

    - Tilia  cordota

    - Lippia citriodora

     

    Remélem segítettem. Üdv, Jaja

       

    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  10. 2010. május 16. 08:3717.

    Szia!

     

     

     Útifűmaghéj+2-3 liter folyadék+ mozgás.

    Útifűmaghéj 2*1 teáskanál/vagy a tájékztató szerint  sok vízzel. (kimondottan emésztési problémáknál segít és méregtelentő, tisztító hatása is van)

    Zöldség és gyümölcs fogyasztása minél több.

     

    M.

     

    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  11. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2010. május 16. 08:3616.
    egyetertek, de szerintem 27 evesen mar ott is megfordult, csak lehet, h nem a megfelelo orvosnal  
    előzmény:
    receficebummbummbumm (12)
    2010-05-16  08:24
  12. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2010. május 16. 08:3315.

    felreertheoen irtam: malyvatea jo , de nem fixen.

    gyogyszertar zold dobozos Fabiani tea este megiszod, reggel tronolsz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_752367 (13)
    2010-05-16  08:29
  13. 2010. május 16. 08:3314.
    Mindenkinek ki kell tapasztalni, hogy mi válik be. Nekem még a sok víz sem, hiába ittam minden utálkozásom ellenére napi 2-3 liter vizet, semmi sem történt. Viszont ha rendszeresen eszem leveseket (nem porból), akkor simább az ügy.
    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  14. Torolt_felhasznalo_752367
    Torolt_felhasznalo_752367
    2010. május 16. 08:2913.

    szia,

    Eloszor is menj el 1 proktologushoz, ha mindent kizart:

     

    mozogj eleget napi szinten

    igyal napi 3 liter folyadekot, nyaron meg tobbet

    egyel reggelente 2 kiwit 10 nap utan belallit

    Activia jogurt?

    keruld az olyan eteleket amik szorulast okozhatnak (csoki pl)

     

    malyva tea / de ne hasznald huzamos ideig/

    PS:

    a keseru sos cuccot  amit irtal, beltukrozes elott, nem 2 dl vizzel kell inni ( az olyan mint halottnak a csok/ hanem 2-3 liter vizzel, 2 ora leforgasa alatt reggel 4 kor , hogy a beavatkozasra ki tudd fosni magad. PS: ne fogyaszd rendszeresen

     

     

    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  15. 2010. május 16. 08:2412.

    Szia!

    Mindenféleképpen menj dokihoz!!!

    Az a baj, hogy ezeknek a dolgoknak nem fordítunk kellő figyelmet ha meg megvan a baj csak kapkodhatjuk a fejünket!

    Sok betegség lehet a háttérben mindenképpen érdemes orvossal konzultálnod!

    Nekem kissé más a bajom mint neked de eszembe sem jutott hogy komoly probléma állhat a hátterében. Szóval most járhatok a vizsgálatokra...

    szóval: Orvos!!!!

    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  16. 2010. május 16. 08:2111.
    nézesd meg az epédet!
    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  17. -1-
    -1-
    2010. május 16. 07:5510.

    A sok jó tanács mellé ami nagyon nagy hatású, az az egyszerű sima erősen langyos víz fogyasztása plusz a napi nagyobb mennyiségű folyadék.

     

    Természetesen ezt rendszeresen, és nem egy alkalommal a csodára várva.

    Minden reggel és délután egy pohár erősen langyos vizet ajánlatos fogyasztani.

     

    Emellett ott van még a lelki oldala is, amiből azt lehet gondolni, hogy nagyon ragaszkodsz dolgokhoz, tehát meg kellene tanulni az elengedést.

    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  18. 2010. május 16. 07:449.

    Azért, ha az itt elhangzott jó tanácsok ellenére sem változik a helyzet, nem ártana orvoshoz menni, pl. proktológus.

    Főleg, hogy a keserűsó sem használt, azt nem is lehet rendszeresen inni.

    Még egy ötlet, Hunyadi víz.

    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  19. 2010. május 16. 06:018.

    Teljes mértékben eggyetértek!Még azt fűzném hozzá.hogy naponta egyél

    2-3 diót,vagy annak megfelelő dióbelet!A legjobb a beleknek!

     

    előzmény:
    *Tiara (4)
    2010-05-16  04:36
  20. 2010. május 16. 06:007.

    Szia!

    a rostokat jól tetted, hogy fogyasztottad!

    Mennyit mozogsz úgy általában? Milyen munkát végzel ülőmunkát?

     

    Ahoz, hogy felgyorsítsg az emésztési folyamatot, nem csak helyesen kell táplákozni, hanem mozogni is kell. Min napi fél óra gyaloglás, vagy valami kocogás szerü. A lassú séta nem segít.

     

    Anyu ugyanígy volt mint te, és mindennap zavartam őt gyalogolni..

    mostmár minden OK vele !

     

    JA és neki a kiwi rengeteget segít! Apró magvas is és rostos is :-)

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  21. 2010. május 16. 05:116.

    Szia!

     

    Gyógynövény boltban lehet kapni az Útifűmaghéj örleményt. ebből gyümölcslével reggelente 1 kanállal..és délután van eredmény. Ez is tulajdonképp sok rostanyag, kell mellé a megfelelő mennyiségű folyadék. Én úgy tapasztaltam, hogy szomjasabb is voltam tőle. nekem a kozmetikusom ajánlotta, aki szintén ilyen problémával küzd. 1evőkanállal ír, én 3 csapott teáskanálnyit tettem 2dl gyümölcslébe. Ha jól emlékszem 1-2 napig nem volt eredmény, de aztán beállt. lehet jobb lenne este inni, de nekem a reggeli rituáléba van benne. Reggel megiszom kb.4dl teát míg készülődöm..meg ezt az egyveleget. aztán a munkahelyemen megint egy nagy bögre teát ( de nem fekete tea), 10 óra felé 1 joghurt,,,meg víz egész nap...figyelni kell, hogy meg legyen a megfelelő mennyiségű folyadék...

    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21
  22. 2010. május 16. 04:445.

    Bocs a sok elutesert! A fiam elegge szetkapta  a billentyumet es sok helyen nincs gomb, vagy nem reagal. Eszembe jutott meg, az aszalt szilva, siman vagy beaztatva egy pohar langyos vizbe, es akkor a vizzel egyutt meginni. Ne legyen tul szaraz a szilva. Elvileg minden aszalt gyumolcsnek segitenie kellene. Mondjak meg a reggel ebredes utan elfogyasztott egy pohar lanygos vizet is, eleg remes, de en anno terhesen kiprobaltam ezt is.)

    valamikor ezer eve a tamarin lekvart is hasznaltam, nem tudom a hozzaszokas kedeseben mi van rajta, terhesen akkor se javasoljak, ha rajta van, hogy lehet, igy ezugyben friss tapasztalatom nincs, anno gyerekkoromban segitett. Ezt is gyogyszertarban szerezheted be. De ne egyszerre lass mindenhez, mert nem tudom majd, mi volt jo. kezdesnek az etrendet modositanam, a fentiek szerint es 2-3l folyadek, es ha nincs eredmeny egy het utan, akkor ezek melle bevetnem a duphalacot. A lanyom reggelente itta talan 5-7,5ml-t. Ovatosan, nehogy atcsapjon, nem az a cel! Ezert o reggel vette be es kb. du. 4re hatott. neki pl, ettol nagyobb adag mar csapott, igaz nem a hagyomanyos ertelemben, de nem volt jo. ki kell tapasztalni, ezert vagy szombat reggel kezdj hozza, vagy pentek este.    

    előzmény:
    *Tiara (4)
    2010-05-16  04:36
  23. 2010. május 16. 04:364.

    Szia, en is hasonlo vagyok, de mar sikerult beallnom napi szintre, megha ez nem is azonos mas mennyisegevel.) Napi egy alma, dr. alma, ismered a mondast? Rost, vitamin, termeszetes pektin, persze  a hejaval fogyasztva. Probald ki valami hazaival, marha lehet meg ilyet kapni, mert a jonatan lenne  a legjobb, de sehol se latok, csak jonagold stb. de az is jo. Aztan mehet napi egy joghurt is hozza... A lenyeg, hogy sok zoldseg, gyumolcs es sok folyadek, napi 2-3l, amit sajnos en is hanyagolok, nem tudok ennyit elerni, pedig nagyon jo lenne. Es ha vegkepp nem megy semmi, akkor meg a fentiek bevetese mellet duphalac szirup, a tajekoztato adagolasaval. hozzaszokni nem lehet. nekunk doki javasolta, belgyogyasz, gyerekorvos, mikor  alanyomnal nem volt rendszeresen napokon at semmi, es begorcsolt, azt hittuk vakbelgyulladas. kivizsgalas, hasi uh.... eredmeny: beltraktus tele, lazitani stb. kell. A hasznalat nem egyszeri, legalabb 3 honap mire beallsz, de lehet, hogy tobb. Figyelj arra, mit eszel, szegenykem anno a legkedvencebb kajairol volt letiltva ami annyit jelentett: No turo, tejtermek modjaval, pl. tej, no kakao, csoki, rizs, banan, ezeket kerulni kellett, mig be nem allt normalis mukodesre. mai napig nagyon kell figyelni a napi uritesre, mert ha egy nap kimarad, akkor masnap mar nehezebb. A beltraktusbol folyamatos a vizvisszaszivas. Amig van benne "anyag" van visszaszivas, vagynagy szivas, ha mar napok ota benne van, ui. akkor a masodik, 3, ne adj isten 4, napra mar kokemeny lesz es faj, es serulest okozhat. Probald meg jegyzetelni, mit eszel egy nap, ezt kb. egy heten at, de ne csalj, mindent jegyezz le, es azt is, mit es mennyit iszol. Es ne valtoztass most, vagy legalabbis, ne ugy..., mert akkor nem csiped nyakon a ludast! Es persze mozgas... valami olyasmit, ami a has kornyeken hat, vagy stimulal. Labfelhuzas a mellkashoz, osszekulcsolod a kezeddel es hintazol, hulahopp karika, felulesek, kocogas, de minimum nagy lenduletes setak, barmi. Sok sikert!

     

    ps: nem tudom van e mar gyermeked, de en varandosan halmozottan hatranyos lettem ezugyben, rem sokat kinlodtam... volt, hogy mar azn gondolkodtam, doki es beontest kere.... vannak meg tipikusan erre valo asvanyvizek, en sosem probaltam, allitolag nagyon rossz az izuk, de gyogyszertarban megmondjak mi lenne a jo. Ja es sokak a paradicsomra is eskusznek, nalam nem valt be, de meglepo modon pl. a borso kellemesen lazito hatasu a mi esetunkben.) Es szeretjuk is.:))))

    Ugyes legyel:)! Ha a fentieket szepen betartod, kizart, hogy ne legyen eredmenye. ha megis, akkor nem artana egy hasi uh, belgyogyasz vizsgalat. neme mlekszem, irtam es sipirc kaka, mi ui igy hivtuk a szirupot, nevet: Duphalac.

    előzmény:
    netuddki990 (2)
    2010-05-16  01:59
  24. 2010. május 16. 04:153.

    Szintén zenész..., azaz nekem is van is, volt is gond.

    Mi az a "rost", amit reggelente langyos vízzel megiszol?

    Én szoktam jó zabkorpás, lenmagos müzlifélét enni, talán segít. Joghurt esetleg? A reklám szerint van ilyen hatása - mondjuk rám nincs, csak szeretem. A múltkoriban vettem kókuszdiót, annak felét-felét emberrel benyomtuk, másnap meg rohantunk felváltva 4-5-ször. Nem tudom, ez általános hatása-e a friss kókusznak (kókusztejnek?) vagy csak romlott volt. Lehet, újra kellene próbálni...

    előzmény:
    netuddki990 (2)
    2010-05-16  01:59
  25. 2010. május 16. 01:592.

    Nekem is hasonló volt az életem. Kellett vagy 40 év, bélrepedés és aranyér, hogy felfogjam, nekem sokkal lassabb a bélműködésem, mint egy normál halandóé. Szóval fell kell gyorsítani, mert akkor nem is szárad ki annyira a "cucc". Szerintem a rosttal jó uton jártál, de lehet, hogy nem ittál hozzá elég folyadékot. A rost ugyanis minden létező nedvet felszív a bélben és ha nincs elég, akkor valóban szorulást okoz. Tehát rost, sok folyadék és rendszeres "próbálkozás". Én reggel, amikor felkelek megiszom a kávét, majd rost langyos vízzel és kb 10 perc után kezdem érezni a hatást. De addig nem kezdek bele a napi teendőimbe, amíg ezt a programot le nem tudom.

    A másik ami segíteni szokott a tejcukor, vagyis laktoz, lehet kapni gyógyszertárban. Este igyál belőle, én gyümölcslével szoktam, mert pocsék az íze. Reggelre az is segít, mert megköti a nedvességet a belekben. Tehát ezért jó kombinálni a rosttal.

    Ezek az én tippeim, talán segít valamit.

    A hashajtót kerüld, mert hamar hozzá szokik a szervezeted. Ez nem megoldás!

    előzmény:
    Jéglány (1)
    2010-05-16  01:21

Címlap

top