Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csodálatos prána gyógyítás

pránahealer
Létrehozva: 2009. augusztus 13. 11:28

Kíváncsi vagyok, olvasta-e valaki Choa Kok Sui Mester "prána gyógyítás"-ról írott könyveit.

Van aki kipróbálta a könyvekben leírt gyakorlatokat?

Esetleg végzi valaki az Ikerszív meditációt, amiről a Mester minden könyvében ír?

Szívesen beszélgetnék érdeklődő, nyitott emberekkel, akiket érdekelnek az energiák, az izgalamas dolgok, esetleg hétköznapi csodák...

Olyanok is írjanak, akik megtanulták, és alkalmazzák is a technikát.

Várom a hozzászólásokat! 

  1. 2009. augusztus 16. 13:1926.

    Nagyon rossz helyre címezem a következő sorokat, amelyeket találtam, Csajka, hiszen saját bevallásod szerint anafabéta vagy.

    Talán felolvastatod...

     

    „Az ikerszív-meditáció egy olyan technika, amelynek célja a kozmikus tudat, vagy megvilágosodás elérése.
    Ez a világnak nyújtott szolgáltatás is, mert a világot egy bizonyos mértékben az egész Föld szeretetének áldása harmonizálja.”

    „Az ikerszív-meditáció azon az elven alapul, hogy némelyik fő csakra a tudat bizonyos szintjeinek vagy horizontjainak belépő helye vagy kapuja. Ahhoz, hogy elérhessük a megvilágosodást vagy a kozmikus tudatot, a korona csakra megfelelő aktiváltsága szükséges. Az ikerszív kifejezés a szív csakrára utal, amely az érzelmi szív központja és a korona csakrára, amely az isteni szív központja.”

    „Amikor valaki az ikerszív-meditációt végzi, isteni energia száll alá a gyakorlatot végző emberre és megtölti őt isteni fénnyel, szeretettel és erővel. A gyakorlatot végző egyén ennek az isteni energiának a csatornájává válik. Az isteni energia áthalad a lelki köteléken és központokon, és eljut az aurába. Miközben ez az energia ki- és beáramlik, a negatív gondolatok és érzelmek áradata kimosódik az aurából, megtisztul.

     

     

     

    előzmény:
    csajka01 (2)
    2009-08-13  11:34
  2. 2009. augusztus 16. 12:5425.

    Köszönöm.

    Különben hogy áll a könyv, amiről beszélgetünk? Azt irtad, szeptemberben várható a megjelenése. Már nagyon várom. Antikváriumokban sem találtam....

    A másik megjegyzés, amit tennék az az, hogy ha már nyitottad ezt a topicot, akkor esetleg nem lenne baj, ha válaszolnál a kérdésekre. Szóval tényleg lehetne beszélgetni. Mert én szívesen beszélgetnék, meg úgy látom, más is, csak ha minden kérdésre az a válasz, hogy ott a tanfolyam, és majd a tanfolyamon meg lehet tanulni....

    Na szóval érted....

    Nem azt várom, hogy eláruld itt a fórumban a titkokat, de azért biztos vannak olyan dogok, amiket el lehetne mondani, és nem csorbulna attól a licensz, viszont csak a kiváncsiságunk is valamennyire ki lenne elégítve..

    Köszönöm előre is.

    előzmény:
    pránahealer (24)
    2009-08-15  21:42
  3. 2009. augusztus 15. 21:4224.
    Jó gyakorlatozást, és éleslátást kívánok Neked! 
    előzmény:
    veniko7 (18)
    2009-08-14  14:04
  4. 2009. augusztus 15. 21:3923.

    Ennek a módszernek az oktatása szigorúan licenszhez kötött világszerte, így Magyarországon is csak így tanítható.

     

    Természetesen használom a technikákat, s többnyire sikerül enyhíteni a panaszokon...

    Sőt néha még magamon is tudok segíteni.  

     

    Sok sikert és élményeket kívánok a próbatételeidhez! 

    Azért csak óvatosan...  

     

     

    előzmény:
    Zehorane (22)
    2009-08-15  16:45
  5. 2009. augusztus 15. 16:4522.

    Megtanitasz,hogy milyen Choa Mester módszere?

     

    Érdekelne még,hogy Te ezt a módszert használva tudsz-e segiteni az embereknek....

     

    ....amúgy én nagyon szeretem magam kipróbálni akár veszélyben is...én már csak ilyen vagyok 

    előzmény:
    pránahealer (21)
    2009-08-14  17:40
  6. 2009. augusztus 14. 17:4021.

    Azt ki mondta Neked, hogy másnak kell az utat végigjárni helyettünk? 

    A tapasztalat szerzés a miénk.

    Viszont egy ilyen út nagyon sok veszélyt rejt magában, ezért én nem szeretnék magamra maradni...

    Choa Mester módszere egy alaposan, nagy odafigyeléssel kidolgozott lehetőség az útkeresőknek.

     

    Persze hogy meg kell érni, de odáig is el kell jutni valahogyan...  

     

    előzmény:
    Zehorane (19)
    2009-08-14  17:20
  7. 2009. augusztus 14. 17:3220.
    Köszi az infót :)
    előzmény:
    veniko7 (18)
    2009-08-14  14:04
  8. 2009. augusztus 14. 17:2019.

    ...persze nagyon jó ha az út ki van taposva..de akkor hol marad az egyéni tapasztalat szerzés????

     

    Akkor nyilhat meg az a csatorna ha a tudatalatti megnyitja..mert hiába akarod..akarattal nem megy,ahoz mg kell érni....de persze ez is csak az én gondolatom

    előzmény:
    pránahealer (17)
    2009-08-14  13:29
  9. 2009. augusztus 14. 14:0418.

    Szia! Ezisen!

    Írtam neked a szürkehályogos topicban, hogy a látásomra jó többek közt a Leo Angart féle energiagyakorlat.

    Na az pont ez!!!!

    Leo is  a (hu lehet nem jól irm) Choa Kok Sui Mestertől tanulta és azt állítja, hogy az ő látása ettől az egy gyakorlattól javult meg.

    És én is úgy veszem észre tényleg jó!!!

     

    előzmény:
    ezisen (9)
    2009-08-13  12:54
  10. 2009. augusztus 14. 13:2917.

    ... s persze nem árt, ha ezek az utak ki vannak taposva, s el vannak helyezve a jelzőtáblák is, amik figyelmeztetnek a veszélyekre. 

     

    Egyébként azt nem írtad, hogy milyen /tanult, vagy spontán/ módszerrel, csak hogy meg kell nyitni...  

    előzmény:
    pránahealer (16)
    2009-08-14  12:43
  11. 2009. augusztus 14. 12:4316.

    Sok út vezet a CÉL felé... 

     

    előzmény:
    Zehorane (15)
    2009-08-14  10:11
  12. 2009. augusztus 14. 10:1115.

    Én Pránanadizom és ott is ezt mutatják meg.Minden tisztelet a Te mesterednek.....nem gondolod,hogy az összes módszer erről a csatorna megnyításról szól..csak a technika más?

     

    előzmény:
    pránahealer (14)
    2009-08-14  09:59
  13. 2009. augusztus 14. 09:5914.

    Igazad van.

    "  az égi csatornát kell megnyítnia,ki kell üresednie és engedni kell az energiát áramolni....."

    Azért ez nem lehet olyan egyszerű egy hétköznapi halandónak... 

    Ezért jók az ilyen kidolgozott módszerek, mert segítenek ezt megtenni, s nem nekünk kell 20-30 évet eltöltenünk azzal, hogy hogyan kell ezt csinálni...

    Elég könnyen félre lehet csúszni egy ilyen megnyitás és áramoltatás során.

     

    Sokan jönnek olyanok megtanulni a Mester módszerét, akik elkezdték ezt amit Te írsz, mert ez így sokkal egyszerűbb és biztonságosabb.  

    előzmény:
    Zehorane (13)
    2009-08-14  09:37
  14. 2009. augusztus 14. 09:3713.

    Prána minden ami bennünk és körülöttünk van.Ott van és megnyilvánul mindenkiben és mindenben. Szerintem mindenki tudd gyógyítani csak a csatornát az égi csatornát kell megnyítnia,ki kell üresednie és engedni kell az energiát áramolni.....

     

    Lehet,hogy ezt csak én gondolom így?

    előzmény:
    pránahealer (12)
    2009-08-13  17:50
  15. 2009. augusztus 13. 17:5012.

    Sajnálom, hogy nem olvastad a Mester könyveit, mert igen sok hasznos információ lelhető fel az energiákról, a gyógyító technikákról, a meditációkról, vagy akár a telepatikus önvédelem témakörében is.

    Ezidáig 6 könyv jelent meg Choa Kok Sui-tól magyar nyelvre fordítva,

    de van remény továbbiakra is, mert kb. 25 könyve jelent meg angolul...  

    Valóban Ő is az energia test titkait fürkészi, de egy teljesen újszerű megvilágításba helyezi a témakört.

    A technikák közül többet már régebben leírtak, de nagyon sok újat Choa Mester fedezett fel újra. 

     

    A Mester és tisztánlátó barátai /köztük orvosok, ezoterikus gyógyítók, segítők/ közel 20 évet töltöttek ennek az ősi tudásnak a mai kor számára is érthető formába öntésével.

    Kísérleteket végeztek, vizsgálták az energia test reakcióit az adott kezelésekre. 

     

    Valóban jó nyomon jársz, az okot is alaposan körül kell járni... 

    előzmény:
    ezisen (9)
    2009-08-13  12:54
  16. 2009. augusztus 13. 17:2311.

    Valószínűleg mindketten nagyon energikusak, de a második esetben gyanítható, hogy nem tudja a felesleges energiáit elvezetni az illető, s ezért okoz galibát is, s nem csak jó dolgok történnek vele.

    Sajnálhatja, hogy nem hallotta még a prána szót, mert egy kezdő prána gyógyító is képes lenne segíteni ezen a problémán. 

     

    előzmény:
    vadtehén (8)
    2009-08-13  12:31
  17. 2009. augusztus 13. 17:1310.

    Nem a "nadi"...

     

    Ez a módszer a Choa Kok Sui nevét viselő Prána gyógyítás rendszere.

    A Mester a Fülöp-szigetekről származik, de a világ 5 kontinensén ismerik és elismerik Őt, s az általa kidolgozott technikát.

     

    Nem "csak" a gyógyításról, az egészségről szól, de minden ezzel kezdődik.

    Azért népszerű többek közt világszerte, mert könnyen elsajátítható és igen nagy hatásfokkal segíthetünk szinte bármilyen betegség esetén.

     

    Emellett az útkeresőknek /talán amilyen Te is vagy/ egy tiszta, gyors és biztonságos szellemi fejlődési lehetőséget is biztosít. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298561 (7)
    2009-08-13  11:59
  18. 2009. augusztus 13. 12:549.
    Sajnos a könyvet nem olvastam, de a pránanadit ismerem behatóbban. Gondolom az elv ugyanaz, az aurában levő energia áramlásnak kell megfelelőnek lenni. Kimondva ez nagyon egyszerű, de a megoldás mégis sokrétű, hisz az okot, kellene megszünteni, amiért a megrekedés történt. vagy nem jó nyomon járok?
    előzmény:
    pránahealer (1)
    2009-08-13  11:28
  19. 2009. augusztus 13. 12:318.

    Egyszer egy ismerősöm említette, hogy egy pránanadi mester ismerőse ha bemegy egy üres boltba, akkor megtelik a bolt perceken belül.

    Ismerek egy embert, aki még a prána szót sem hallotta, amikor észrevette, hogy a boltokban ahol megáll nézelődni, oda gyűlnek az emberek. Amit megfog de visszatesz, azt valaki egy percen belül megveszi. "Vonzóembernek" hívja magát. :D
    Az utcán kb 10 méter távolságban lévő lámpák rendszeresen kialszanak miatta.  Gyakran romlanak el elektromos cuccok a jelenlétében.

    Mi ennek a magyarázata?

    előzmény:
    pránahealer (1)
    2009-08-13  11:28
  20. Torolt_felhasznalo_298561
    Torolt_felhasznalo_298561
    2009. augusztus 13. 11:597.

    Ez jóóó  

     

    Viccet félre... Engem is érdekelne az ügy. Érdemben hozzátenni nem tudok sajna, de mostanában pont azon gondolkodom, hogy mivel kellene közelebbről megismerkednem.

    Mert van egy olyan érzésem, hogy valami hiányzik (ilyen téren), de hogy melyik irányban indulok el, azt még nem tudom...

    (tényleg nem értek hozzá, ez most a pránanadi vagy mi?)

    előzmény:
    csajka01 (2)
    2009-08-13  11:34
  21. 2009. augusztus 13. 11:576.

    Ez jó lesz, ha mindenki a párna miatt talál ide... 

    De legalább lesz forgalom! 

    Valóban a testünkben áramló energiáról lenne szó,

    s arról, hogy hogy NE okozzanak testi tüneteket, amikor elakad a folyamat.

    A Mester a könyveiben ezeket az energiatestünket érintő problémákat járja körül.

    Ő 20 évet töltött a téma tanulmányozásával, kísérletezéssel, és ezeket a tapasztalatokat írja le a könyveiben.   

    előzmény:
    csajka01 (4)
    2009-08-13  11:44
  22. 2009. augusztus 13. 11:455.
    Tuti hogy szakszerűen nem tudom kifejezni magam, de remélem érted amire gondolok..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. augusztus 13. 11:444.

    Na akkor már ketten vagyunk vakok!

    Topicindító:

    amúgy engem érdekelne a téma. Ez arról szól hogy áramol a testünkben az energia és ha valahol az megakad vagy akadozik akkor  az testi tüneteket okoz?

    Vagy rosszul gondolom?

    előzmény:
    Serena. (3)
    2009-08-13  11:38
  24. 2009. augusztus 13. 11:383.

    én szintén jájjj

    bocsi

    előzmény:
    csajka01 (2)
    2009-08-13  11:34
  25. 2009. augusztus 13. 11:342.

    szia!

    Én nem olvastam, de rájöttem hogy nem is tudok olvasni..

    Csodálatos párnát olvastam azért néztem ide be!

    Bocsi..

    Sok sikert a topichoz!

    előzmény:
    pránahealer (1)
    2009-08-13  11:28

Címlap

top