Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

SAJT TORTA

perezosa
Létrehozva: 2008. október 13. 15:42

S. O. S. szükségem lenne egy olyan sajt torta recepre, mint amit a KFC-ben is lehet kapni. Alul mintka keksz lenne, utána fehér krémes réteg ( mascarpone???) és tetején meg áfonya szósz.

 

Valami ilyesmit kérek ! HELP!

  1. Torolt_felhasznalo_399008
    Torolt_felhasznalo_399008
    2008. október 13. 17:405.

    Én már elég sokfélét próbáltam, szerintem ez a legjobb! :-)

     

    http://chiliesvanilia.blogspot.com/2005/09/new-york-c heesecake-brsszeli-mdra.html

     

    A Lidl-ben meg az Aldiban lehet kapni natúr krémsajtot (olyan, mint a Philadelphia, csak kb. feleannyiba kerül), abból a legfinomabb. A mascarpone - szerintem - túl zsíros, kemény ehhez.

    előzmény:
    perezosa (1)
    2008-10-13  15:42
  2. 2008. október 13. 15:544.
    Köszönöm  mindenkinek! Ez az , erre gondoltam
    előzmény:
    perezosa (1)
    2008-10-13  15:42
  3. 2008. október 13. 15:483.

    2 receptem is van, én a kettőből mahináltam egy harmadikat..

    tortazselé sztem nem kell, elég a tetjére a friss gyümölcs.. :-)

     

    1.

     New York-i sajttorta
    Hozzávaló: 
    25 dkg teljes kiőrlésű lisztből készült keksz (pl. Hobbits)
    10 dkg vaj
    65 dkg natúr tejszínes krémsajt (Philadelphia)
    15 dkg cukor
    1˝ evőkanál finomliszt
    1 vaníliarúd
    1 citrom
    1 dl tejföl
    3 tojás

    A tetejére:
    30 dkg friss vagy felengedett, mirelit eper
    1 zacskó piros tortazseléElőmelegítjük a sütőt 165 fokra (gázsütőn 3-as fokozat), és megcsináljuk a torta alját, azaz a vajas keszkmorzsa-kérget. A kekszet durvára daráljuk, majd folyósra olvasztjuk a vajat, és ha langyosra hűlt, összekeverjük a kekszmorzsával. Egyenletes rétegben belenyomkodjuk egy 24 cm átmérőjű, kapcsos tortaformába, és 5 perc alatt aranybarnára sütjük. Amíg kihűl, haladunk tovább.

    Kézi robotgéppel simára dolgozzuk egy nagy tálban a tejszínes sajtkrémet a cukorral, a liszttel és a tejföllel. Ezután félbevágjuk a vaníliarudat, kikapargatjuk a belsejét, és belekeverjük a sajtkrémes masszába. Belereszeljük a citrom illatos héjat, aztán egyenként hozzákeverjük a tojásokat. Még további 2-3 percig járatjuk a gépet, és amikor a keverék már sima és habos, ráöntjük a kihűlt, aranybarna morzsa-kéregre. A tortát betesszük a meleg sütőbe, és 50 percig sütjük. Ennyi idő után nincs mese, ki kell venni, még akkor is, ha úgy látjuk, a sajtos krém nem sült teljesen át. Ahogy majd kihűl, tovább szilárdul még, ám ha túlsütjük, akkor kiszárad. Megvárjuk, hogy a torta kihűljön, aztán berakjuk 1 éjszakára a hűtőbe.

    Tálaláskor nedves késsel körbevágjuk, kiszedjük a formából, és a tetejét kirakjuk megmosott, kicsumázott eperszemekkel. Ezután elkészítjük hozzá a piros tortazselét, méghozzá pontosan úgy, ahogy az a zacskójára van írva. Ám ahelyett, hogy nyakon öntenénk vele az epreket, kenőecsetet ragadunk, és a gyümölcsöket vékonyan megfestegetjük a zselével. Ettől fényesek lesznek, és tovább frissek maradnak, mintha meztelenül hagytuk volna őket. 1 tízszeletes torta lesz belőle.

     

    2.

     Amerikai sajttorta Stahl Judittól

    Hozzávalók:


    15 deka édes keksz
    7, 5 deka vaj
    6o deka krémsajt
    15 deka porcukor
    1 vaníliarúd
    3 tojás
    3 tojás sárgája
    1 citrom reszelt héja
    1 fél citrom leve
    1 evőkanál porcukor

    Elkészítés:

    Először a torta alsó, kekszes részét készítem el. Ehhez először porrá töröm a kekszet - erre a célra a robotgép késes betéte tökéletesen megfelel. Ezután folyósan puhára olvasztom a vajat, majd egy nagy tálban alaposan összekeverem a kekszmorzsával. Ezután előveszek egy 20 centis tortaformát, és belenyomkodom a masszát, majd beteszem a hűtőbe, hogy egy kicsit megdermedjen.
    Amíg ez megtörténik, jöhet a krém összeállítása: először kézi robotgéppel habosra keverem a tetemes mennyiségű sajtot a porcukorral és a vanilíarúd kikapargatott, illatos szemecskéivel. Ezután egyenként hozzáadom a három tojást és a tojássárgákat, és ezzel is jól felhabosítom a krémet. Belereszelem a citrom héját, majd az egyik citromfél levét is belecsepegtetem. Ha ezzel megvagyok, akkor előveszem a hűtőben várakozó tortaformát, és ráteszem két nagy darab alufóliára, melyekkel aztán alaposan beburkolom a tortakarikát, hogy sülés közben semmi se folyhasson ki belőle. Ezután a krémsajtos krémet ráöntöm a kekszes alapra, majd a tortaformát beleteszem egy tepsibe.
    Jöhet egy kis forró víz: ezzel kell felöntenem a tepsit úgy, hogy a tortaforma fele vízben álljon. Az így elkészített vízfürdőben ugyanis nemcsak sülni, hanem főni is fog majd a torta. Ezután óvatosan beteszem a forró sütőbe.
    Majd 5o-6o perc után gőzölögve, illatosan kiveszem onnan. Ilyenkor a közepe még kicsit remegős, de semmi baj, hiszen amíg a vízfürdő teljesen kihűl, a torta is megdermed.
    Ha ez megtörtént, leszedem róla az alufóliát, és úgy, ahogy van, azaz tortakarikástul beteszem a hűtőbe. Másnap aztán késsel körbevágom, majd leemelem róla a formát, és egy kis porcukorral megszórjam az isteni amerikai sajttortát.

    Tanácsok:

    Sütés közben duplájára duzzad, majd kihűléskor az eredeti magasságára esik vissza. Én 26 cm-es átmérőjű tortaformában sütöttem.

     

     

     

    jótvágyt! :-)

    előzmény:
    perezosa (1)
    2008-10-13  15:42
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. október 13. 15:482.

    nem tudom mi a kfc

    de ez a vileg legfinomabja

     

    http://www.carnegiedeli.com/cheesecakes. html

     

     

    előzmény:
    perezosa (1)
    2008-10-13  15:42

Címlap

top