Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Víztisztítás

házimozi
Létrehozva: 2008. március 10. 20:53

Sziasztok! Kinek milyen víztisztítás vált be otthon? Családi házban lakunk, de egyelőre csak egy Brita kannánk van, ami nélkül már a főző és ivó vizet elképzelni sem tudnám. De jó lenne mindez nagyobb méretben, az egész rendszerre. Érdekelnének az előnyök, hátrányok, esetleg árak is.

Köszönöm.

  1. 2014. január 31. 11:2926.

    Beleolvastam a topikba... most mit mondjak?

     

    A vízminőség ellenőrök ugyanúgy elmehetnek a sündörgősbe, ahogy a szakma is...

     

    Csak egy tény a víz tisztításáról:

    - bármilyen technológia rossz használat mellett ártalmasabb, mintha nem használna semmit... (ld.: aktív szén. Hajlamos a nyálkásodásra, ami baktériumtelep. Sötés és nedves hely...)

     

    A hálózati víz iható. Nyáron kánikulába kerülendő lehetőleg időszakosan, mert magasabb klórszinten tartják, hogy ne szaporodjanak benne a kórokozók.

    Ha valaki ennél tisztábbat akar, ne gondolkodjon ipari méretekben.

    Nem kell sem lágyítani a használati vizet, mert olcsóbb 5 évente mpsógépet venni, mint lágyítani...

     

    Mindegy, én vagyok a hülye, hogy megint bementem ebbe az utcába...

     

    NE GONDOLKODJATOK ÁLLANDÓAN, CSAK IGYATOK BAZ. :-D

    A GONDOLKODÁS ÁRTALMASABB, MINT A SZENYEZETT VÍZ :-D

    előzmény:
    házimozi (1)
    2008-03-10  20:53
  2. 2014. január 31. 10:3925.

    Ezt meg itt a fórumon olvastam:

     

     

     

    banyoc@             2010-08-06 17:52                49.

     

     

    Egyszer meghívtak egy Zepteres víztisztító bemutatójára, és ott akadtam ki kegyetlenül..

     

    szerencsétlen droidnak -mármint ügynöknek- akinek szemmel láthatóan első előadása volt, megtanították a következő mondatot: "a víztisztító szintén fontos funkciója, hogy a vízben lévő molekulákat gömbölyűvé alakítja, így kevésbé tapadnak egymáshoz, és még hatékonyabban kiszűrhetőek!"

     

    Na itt már úgy gondoltam, hogy nincs mit kérdezni.....

     

     

     

    Nem mellesleg banyóc@ olyan laborban dolgozik, ahol vízminőséget is vizsgálnak.... 

    előzmény:
    krisztakelemen (22)
    2014-01-31  10:20
  3. 2014. január 31. 10:3624.

    Plusz egy nem elhanyagolható körülmény - a Zepterrel kapcsolatban: 

     

     

     

    E termék tulajdonosai tudják – e mennyi vizet enged le a lefolyóba a készülékük?

    Szerintem nem!

    Lemértem: mire 1,2 l tiszta vizet elkészít, akkorra 10l vizet enged le a lefolyóba. (jó arány?)

    A készülék nem mondható környezetbarátnak, gazdaságosnak, a pénztárcánkat viszont nem kíméli!

    Ezekről, a termékbemutatókon miért nem esik szó?

    Aranyos a víztisztaság mérése is! E készülék által készített vízhez hozzáadtuk a hozzávaló keveréket,

    utána megvizsgálták a vizet, érdekes módon ugyanúgy elszíneződött, mint az ásványvízé! Igaz, erről Ők nem tudtak, mivel nem lett elmondva honnét származik a vizsgált víz.

    Érdemes a színfalak mögé is nézni egy kicsit!

     

    előzmény:
    krisztakelemen (22)
    2014-01-31  10:20
  4. 2014. január 31. 10:3323.
  5. 2014. január 31. 10:2022.
    Köszönöm a segítségeteket. Mindenképp körbenézek több helyen is, és megnézem ezt az edelwassert is :)
    előzmény:
    kancsics (21)
    2014-01-31  09:57
  6. 2014. január 31. 09:5721.

    Én is javaslom a műszaki áruházakat, szerintem nézz kötül online, a legtöbb termékük fent van a webáruházban.

    Amúgy a zepter edelwasser nevű víztisztítója egész jó, bár nem biztos, hogy a legolcsóbb. Az aquaphorról még nem hallottam.

    előzmény:
    krisztakelemen (19)
    2014-01-16  14:46
  7. 2014. január 29. 14:1220.

    Kedves Kriszta,

    Műszaki áruházakban jártál már? Ott vannak hozzáértő emberek is, és a választék is nagyobb, mint amit leírtál.

    Esetleg keress rá a termékekre Google-ön, hátha találsz róluk valami leírást.  

    előzmény:
    krisztakelemen (19)
    2014-01-16  14:46
  8. 2014. január 16. 14:4619.

    Sziasztok,

    Nemrég költöztem fel Bp-re, és egyszerűen nem tudom megemészteni, hogy mekkora különbség van az itteni és a vasi csapvíz között, mind ízre, mind színre, szagra, stb... 

    Az elmúlt időszakot azzal töltöttem, hogy víztisztító készülékeket kerestem, de nem vagyok valami nagy szaki, így választani sem tudtam. 

     

    Láttam olcsóbbakat is, bár azoknak a weboldala olyan volt, hogy onnan pl nem szívesen vennék bármit is, láttam drágábbat is, de nem tudom, hogy az meg megér-e annyit. 

     

    Tudnátok esetleg ebben segíteni? 

     

    Amit eddig néztem az az Aquaphor és a Zepter készülékei. Szerintetek megérnek ennyit?

     

    Előre is köszönöm bárki is válaszol :)

  9. 2011. február 26. 17:1318.

    Azért regisztráltál, hogy ezeket a noname kinai vacakokat reklámozd?

     

     

    előzmény:
    sati (17)
    2011-02-26  13:29
  10. 2011. február 26. 13:2917.

    Én is a fordított ozmózisos víztisztítót ajánlom, amely ára nagyjából 60 és 150 ezer között mozog típustól és teljesítménytől függően.

     

     Olcsóbb megoldásként pedig egy asztali víztisztító készüléket javaslok, ennek az ára nagyjából 13000 Ft körül lehet.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  11. 2009. január 21. 16:4716.

    NEKÜNK AZ OZMÓZIS VÍZTISZTÍTÓ:

     

    http://www.szodagep.hu/Viztisztito.html

     

     

    illetve ha nem csak háztartási témában érdekel a tiszta víz, akkor ajánlom az alábbi blogot:

     

    http://vizautomatak.blog.hu/2009/01/21/a_viz_ elettani_hatasa_10_jobb_teljesitokepesseg_1

    előzmény:
    házimozi (1)
    2008-03-10  20:53
  12. 2008. május 7. 19:1315.

    Sziasztok!

    Én a Wellnet víztisztítóját használom.  Ami jó, hogy az ára nem húzós, 25ezerbe kerül, és 2 évig jó, vagy 25ezer literig.Utána cserélni kell. Aktív szénnel és ezüsttel működik, a vízből kiszűri az íz és szagrontó, és a lebegő anyagokat, a klórt, stb. CSak hideg víz tisztítására használható, én minden nap ezt iszom, plusz főzésre is lehet használni.Nekem eddig nagyon bevált.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2008. március 30. 20:4214.
    Mi is családi házban élünk. Most szereltettem be, kellő felvilágosítás után a Silver Aqua nevű cég víztisztító berendezését, csak közvetlenül étkezési célra. Max. ételek mosása jön még szóba. Tehát a konyhai csap mellett van még egy, ahonnan ez a tisztított víz jön. Ételt abban mosok, abból iszunk mi is, a kutya is, azzal főzök is de minden másra (mosogatás, mosás stb) a rendes konyhai csap működik. A víz keménységén is változtat a masina (nálunk 17-es), de ezenkívül klórt, kloroformot, arzént stb vegyszert is eltávolít. A tartályba egyszerre 8 l fér bele, automatikusan feltölt a használat után. Ha hosszabb időre elmegyünk hazulról, ajánlatos kikapcsolni. Az ára húzós, 360 ezer, de nem kínai, és részletekben is lehet fizetni. Garanciát vállalnak, évente átvizsgálják a szerkentyűt. Lefényképeztem, hogy hogy is néz ki a DMRV által tisztának és ihatónak minősülő víz, amire köbméterenként 320 Ft-ot fizetek (csatornával együtt), és azt is, hogy néz ki az, amit ők neveznek tiszta víznek. A képet nem tudom csatolni, de bárkihez kimennek, ha hívják őket.Elérhetőségük: www.silveraqua.hu
    előzmény:
    házimozi (1)
    2008-03-10  20:53
  14. Torolt_felhasznalo_976896
    Torolt_felhasznalo_976896
    2008. március 30. 20:1913.

    Sziasztok,

    Én a Nikken víztisztítóját használom. Nem olyan drága, és a többivel ellentétben a kivont ásványi anyagokat visszapótolja. Ha valakit érdekel részletesen is leírom a működési elvét. Igaz, hogy nem lehet csapra szerelni, ez egy asztali készülék, de Tisztifőorvosi Hivatal engedélyével rendelkezik, bevizsgált, nem kamu. És csak 28 ezer. Azért nem mindegy...

    előzmény:
    házimozi (1)
    2008-03-10  20:53
  15. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2008. március 11. 00:3312.

    "De jó lenne mindez nagyobb méretben, az egész rendszerre."

     

    De minek?

     

    Véleményem szerint, külön kell választani a fogyasztásra szánt vizet a háztartási felhasználású víztől.

     

    Ugyanis túl drága lenne az egész házban felhasznált vizet  ivásra alkalmas módon megtisztítani.

     

    Ezért a háztartási vizet lágyítani kell, ez csak egyféle korrekt módszerrel lehetséges kationcserélő vízlágyító berendezés alkalmazásával.

    A keménységet okozó sókat eltávolítja a vízből,/nem megvarázsolja,mágnessel és egyéb hókuszpókkal/

     

    A fogyasztásra szánt vizet külön meg kell tisztítani,eltávolítva a vízből minden vegyi,és biológiai szennyeződést.

    Ezt csak egy megfelelően minősített fordított ozmózis berendezéssel lehet.

     

    Tehát nem Kínai, Távol-Keleti,Ukrán, Lengyel összeszerelésű /Aquafilter,Bluefilters,E-30 Ozmózis,Platinus Aqua,Tiszta Forrás Professzionális RO,Török,/ÖKONET/

    ismeretlen gyártó ismeretlen helyen gyártott, szuper NASA fejlesztésű gagyi.

    Ezeket 60-350 ezer forintig kínálják, a cég szemérmetlenségétől függően./pontosan ugyanazt külömböző elnevezéssel/

     

    Ezekről olvashatsz a Kékeszöld által idézett topicban. 

    előzmény:
    házimozi (1)
    2008-03-10  20:53
  16. Torolt_felhasznalo_217009
    Torolt_felhasznalo_217009
    2008. március 10. 22:3311.

    megtalálod ezen a linken az összes szennyeződést, amit eltávolít:

    http://www.espring.com/HU-HU/ResearchCenter/doc 8069.aspx?pgid=152

    előzmény:
    kékeszöld (10)
    2008-03-10  21:58
  17. 2008. március 10. 21:5810.

    Rövid másolás az indexről, ahol igencsak szétcincálták az e-spring témát...

     

    ***************

     

    Ha az E-spring olyan jó akkor miért nem lehet használni amikor a hatóságok,nem biztonságosnak nyilvánitják a vezetékes vizet,forralását irják elő vagy megtiltják a "felhasználását fogyasztásra,főzésre,fogmosásra,stb.??
    Lásd Miskolc.

    Ha olyan biztonságos,mint amit állítanak róla,akkor miért nem ezt használják a fegyveres erőknél,ahol a víz biztonsága életbe vágó?

    Ha nem képe eltávolítani a szervetlen vegyületek nagyobbik,felét,amik a legveszélyesebbek lehetnek/Radium,Arzén,Nitrát,Nitrit,Krom3+ Krom6+,/akkor mi a biztonság benne?170 ezerért!?

    A kijelző ami a szűrőcsere esedékességét jelzi,honnan tudja,hogy milyen anyagokból,mekkora mennyiség volt a tisztítandó vízben?
    Mert ezek ismerete nélkül nem lehet megállapítani,hogy mikor telítődik a szűrő.
    Márpedig ha telítődött,visszaoldja az anyagokat,ráadásul a halogénezett metánszármazékok,amik csak a klórozott vízben vannak,több ezerszeresen lesznek jelen a szűrt vízben.

    Most felsorolom a "hazugságokat amivel megtévesztik a gyanútla vásárlókat:

    "csökkenti az ivóvízben potenciálisan megtalálható rákkeltő anyagok mennyiségét"

    "Semmilyen más vízkezelő rendszer nem ér fel az eSpring-gel. "

    " Semmilyen más házi rendszer nem alkalmas mindkét feladatra."

    "Az eSpring™ elektronikus kijelzőrendszere egy újabb fejlett sajátosság, amely az eSpring víztisztítót minden más rendszertől megkülönbözteti."

    K. Biztonságossá teszi-e az eSpring víztisztító rendszer a forralandó vizet?
    V.

    "Amikor a helyi egészségügyi szerv azt ajánlja, hogy ivás előtt forralják fel a vizet, javasoljuk, hogy tartsák be ezt az előírást. A eSpring víztisztító rendszer nem távolítja el az ivóvízben lévő összes szennyezőanyagot, márpedig nem mindig ismeretes, milyen okból adnak ki a víz forralására vonatkozó utasítást."

    Lényeges ,hogy a potenciálisan rákkeltő vegyületek a következők:

    Szervetlen oldott szennyezőanyagok, az emberi szervezetre bizonyítottan toxikus, rákkeltő, /Arzén, Bárium, Kadmium, Réz, Fluor, Króm (6), Rádium (226/228), Króm (3), Toxafém, Nitrát, Nitrit/

    Ezeket az E-spring NEM távolítja el!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. március 10. 21:559.

    Te meg nézz utána, mi is az a kognitív disszonancia...

     

    Daffni topikjában bőven olvashatsz a disznóságokról...

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=123920

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217009 (8)
    2008-03-10  21:53
  19. Torolt_felhasznalo_217009
    Torolt_felhasznalo_217009
    2008. március 10. 21:538.

    A víztisztítónk kvalita, nem kínai, a vizünk komoly vizsgálaton ment keresztül, meglepte a tesztelöket is.

    Az e Spring a világ legjobbja, járj utána...

    előzmény:
    kékeszöld (6)
    2008-03-10  21:38
  20. 2008. március 10. 21:397.

    Mindegyik ugyanazt a - máshol töredék áron kapható - ilyen-olyan kütyüket árulja. Plusz még kifizetheted a többszintű értékesítés miatt az MLM-es jutalékokat. Ettől lesz jó drága.

     

    A Zepter is elmehet a Rongyszőnyegvizsgáló Intézetével a sunyiba.....

    előzmény:
    Ivy (5)
    2008-03-10  21:27
  21. 2008. március 10. 21:386.

    Azért arra a "forrás minőségre" inkább ne vegyél mérget...

    Persze az ügynök biztosan ezt mondta, de nem kell ám mindent elhinni.

     

    A valóság sajnos az, hogy többszázezer ft-ért árulnak kínában gyártott vacakot. Legalább egy féltucat topik van erről itt az NLC-n. Ha bármilyen szennyezés van, amikor ihatatlannak minősítik az ivóvizet, akkor ez a berendezés is egy nagy kalap sz..t ér. Rá is van írva, hogy akkor nem használható.

    Akkor meg mi a fenének?????

     

    Keressetek rá Daffni hozzászólásaira a víztisztítós topikokban, ő elég jól utánajárt a témának, és jó nagy kamuzásokat fedezett fel a  "csodás" kütyük marketingjeiben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_217009 (4)
    2008-03-10  21:26
  22. Ivy
    Ivy
    2008. március 10. 21:275.
    Wow, ez a téma engem is érdekel. Nekem olyan kellene, hogy ha mosogatok, akkor ne azon keresztül jöjjön a víz; ha meg pl. inni, főzni akarok, akkor azon keresztül. Nekem espring-et ajánlották.. Jónak tűnik, csak drága. Zepter termékéről hallottatok vmit?
    előzmény:
    házimozi (1)
    2008-03-10  20:53
  23. Torolt_felhasznalo_217009
    Torolt_felhasznalo_217009
    2008. március 10. 21:264.

    Kedves Házimozi!

     

    Nekünk az eSpring nevű víztisztító vált be. Forrás minöségű vizünk van. Víztisztítónk 3,4l vizet képes megszűrni 1 perc alatt. 

    Mi Szlovákiában élünk, de nem gond hozzájutni nálatok sem.

    Ha érdekel szívesen segítek.

    kovievi 

    előzmény:
    házimozi (1)
    2008-03-10  20:53
  24. 2008. március 10. 21:173.

    szia,

    holnapra hozok neked elérhetőséget víztisztítási rendszerrel kapcsolatban, komoly referenciákkal.......van egy ismerősöm, aki ilyennel foglalkozik 

    előzmény:
    házimozi (1)
    2008-03-10  20:53
  25. 2008. március 10. 21:112.

    Szia!

    Nekünk az ökonetes víztisztító berendezésünk van.mi nagyon szeretjük,van egy nagy tartálya,külön csapja,úgyhogy sokáig elég a tiszta  víz,és nem csak 1-2 litert lehet 1szerre "készíteni".  Én már nem is tudom nélküle mit innánk...

    előzmény:
    házimozi (1)
    2008-03-10  20:53

Címlap

top