Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Majdnem ÖKO élet

pissz
Létrehozva: 2006. augusztus 13. 10:07

Sziasztok!

Keresem azon "sorstársaim" társaságát,akik előnyben részesítik a kemikáliákkal szemben a régi,hagyományos,bevált természeti szereket a konyhájukban,fürdőszobájukban,a tisztálkodás és kozmetika terén,azaz a környezetükben.

Tanácsok,tapasztalatcsere reményében nyitottam a topicot.

Nagyon megelégeltem,hogy a mérgező kemikáliák ennyire hatalmukba kerítettek.Kerestem ilyen irányú topicot,de nem találtam.

Költözés előtt állok.Szeretném kérni a véleményeteket,hogy mi az a "szer",amit feltétlenül magammal vigyek?A többit szeretném itt hagyni az új lakó boldogítására.......

Érdekelnének praktikák,- hogyan boldogultok vegyszerek nélkül?

Segítetek?

P.

  1. 2006. augusztus 14. 13:3626.
    Nem mondjátok, hogy még a vízkövet is!? Máris rohanok a fürdőbe!

    Köszi már van dióm (szeretem!!!), csak azt akartam érzékeltetni, mennyire nincsenek képben még a bioboltosok sem errefelé.
    Különben a tesz-veszen vettem. A kendőt patikába találtam, szintén olcsón (750 pénz), csodálkoztam is, mert a neten 2500Ft körül láttam a legolcsóbbat.

    A dió-mosószoda ügyben az jutott még eszembe, hogy olvastam egy fórumon, olyanoktól akik mind kettőt használták, hogy a dióval puhább a ruha. Ismétlem én csak a diót ismerem. Ha gondoljátok próbálkouzzatok.
    előzmény:
    pissz (25)
    2006-08-14  11:05
  2. 2006. augusztus 14. 11:0525.

    Sziasztok!

    Látom,egybe kis csapatunk.dolgozom,de lopok egy kis időt....

    Mosódiót ne is keress kereskedelemben........vagy a giniver1 által küldött oldalról tudsz rendelni,vagy én még régebben a Tesz-vesz-en láttam.Ott is csak rendelhető.

    Mikroszálas kendőket évek óta használok.A nagytakarításnál (vizes) az Auchen-ban kapható 100 valahány forintost használom.Nem nedvszívó,de gyönyörűen levisz mindent.Általános takarításnál pedig a már bárhol kaphatót.Mindegyik nagyon jó és tényleg nem kerül sokba.

    fioona: bármire próbáld (!!!!!) szárazon és nedvesen is.Csodákat fogsz látni.Gyerekjáték a takarítás és tényleg nem kell semmi vegyszer.Én néha szoktam a vízbe kis citromlevet tenni ,- olyan helyekre,ahol a vízkő hódítana.

    p.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (22)
    2006-08-14  10:11
  3. 2006. augusztus 14. 10:4224.

    Én is vettem ilyen mikroszálas kendőt, jelzem a Lidl-ben. Máshol nem tudom mennyi lehet, de itt nem volt horror ára.

    Én szárazon is próbálgattam már, mindenféle koszokat letörlök vele. Pl. az egeret a computer mellett. Leszedi a vízkövet a csapról, ahhoz kicsit be szoktam nedvesíteni. Ki kell kísérletezni, mi az amit szárazon és mi az amit nedvesen takarít inkább.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (21)
    2006-08-14  09:54
  4. 2006. augusztus 14. 10:3823.

    Mosódió:

    http://www.mosodio.hu/inhaltwaschnuss.htm?/

    It ten vannak infók róla és meg is lehet rendelni.

    A zaccot én is a virágokra szórtam eddig,majd most kipróbálom más oldalát is! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (22)
    2006-08-14  10:11
  5. 2006. augusztus 14. 10:1122.
    Nem is tudtam, hogy a zacc zsírtalanít! Lefolyóba még az ecet-szódabikarbóna páros jó. Meleg vízzel leöblítve.
    Annyit tudok, hogy a férjemék még legénykorába a zaccot a paradicsomok közé dobták. Állítólag attól jobban termet. Bár ez biztos talajfüggő is. De ehhez végkép nem értek.
    Valahogy szappant is lehet készíteni. Kisgyerekeknek még jó játék is lehet esős időre. Na azt kipróbálnám. (látszik, hogy gyesen vagyok!?)

    Ha tudtok olyan oldalakat, ahonnan jó áron rehet rendelni neten, azt megköszönném. Mint már mondottam vidéki vagyok, és itt még a mosódióról se tudja a bioboltos, hogy mi az.

    Én csak ezt ismerem, de drágán szállít : Netbio

    Még valami aztán dugulok! Névnapomra tönköly párnát kaptam. ISTENI!!! És persze abszolut környezetbarát, és egészséges is.

    Sziasztok!
    előzmény:
    pissz (13)
    2006-08-13  19:37
  6. 2006. augusztus 14. 09:5421.
    Sziasztok!

    Nekem kiveszi a mosódió a koszt. Ha makacs kosz van, akkor létezik 100%-ig lebomló folttisztító. Abból kell bele 1-1 1/2 ek. és jó lesz. Ami folt így se jön ki, azt a napfény kiveszi. Én se hittem még 1 hónappal ezelött, de műkszik. Szerintem az igazi "ÖKO" mosószer, az ami természetes. Minek venni illatosított mosó vagy öblítőszert, ha otthon van víz, és illóolaj is. Hiszen a kapható mosószerek nagyrésze is ebből + mosószódából áll. (na meg persze még egy-két barátságos "anyagból") Ráadásul az öblitő fakítja a ruha színét, és rontja a vízfelvevő képességét. A férjem piroskockás boxerén döbbenetes volt a változás. Hihetetlenűl élénkek lettek a színei. Úgy tudom, hogy az ökoszolgálatnál nagyon készségesen segítenek. Én (ebből a szempontból sajnos) vidéki vagyok, de ti használjátok ki. Akitől én rendeltem a diót nagyon sokat segített nekem. Majdnem feladtam! Lényeges a makacs dolgokat beáztatni.
    Más.
    Nem tudom hallottatok e már ezekről a mikrószálas tisztító kendőkről. Állítólag vegyszermentesen takarítanak. Vettem egyet, de még csak tegnap este sikerűl kipróbálnom a vitrinüvegen. Volt rajta egy kis zsíros gyereknyál. Annyi bizonyos, hogy tényleg cseppmentesen száradt sima vízzel, és ez a kosz lejött. Nektek van tapasztalatotok? Mire próbáltátok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. augusztus 13. 21:4320.

    felcsaptam a googlit.Az V. Nádor u.34. itt 500 ft/2 kg

    De már találtam egy másik helyet is,V. Vadász u. 29. Itt 180-vagy 190 Ft/1 kg.

    Mindkettő telefonja: 06-80-269-446.Telefonon rendeltem 2 kg-os próbaxsomagot,mert bemenni érte kocsival sokkal drágább,mint a postakltsg.

    veravera: köszi a rengeteg infot!Kijegyzetelem és cetlivel megyek a jövő héten vásárolni.......

    p.

    előzmény:
    giniver1 (14)
    2006-08-13  20:52
  8. 2006. augusztus 13. 21:3419.
    Kösz a választ! 
    előzmény:
    veravera (18)
    2006-08-13  21:30
  9. 2006. augusztus 13. 21:3018.
    Nekem nem, és a barátnőmnek sem. Mostmár a feketék mosásra használjuk el a maradékot, abban nem látszik a kosz
    előzmény:
    giniver1 (17)
    2006-08-13  21:29
  10. 2006. augusztus 13. 21:2917.

    A mosódió nem vitte ki a koszt???

    előzmény:
    veravera (16)
    2006-08-13  21:17
  11. 2006. augusztus 13. 21:1716.
    Sziasztok!

    Bocs, csak most jutottam gépközelbe.
    Én a Sonett termékeit használom, ez a legolcsóbb, és nagyon jó. Azzal is mosogatok, 1000 FT körül volt egy nagy flakon, hónapok óta használom. Van folyékony mosószerük, erősen érezhető illóolaj-illattal, öblítő felesleges mellette. WC kacsa, padlótisztító is tőlük. Fogrémet fluormentest használunk, szappant vagy a Sonett natúr szappanját, vagy olivaszappant, mindkettőt 100%természetes anyagokból. A mosódió mosásra nem jött be nekem, másra nem használtam. Kozmetikumot semmit nem veszek boltit, csak bioboltba, mert a többi tele van rákkeltő anyaggal. Igyekszem az olcsóbb márkákat venni, pl. Lavera, Logona. A Weleda már húzósabb, de szuper jók a cuccai. Dezodort kristály deót használunk, olcsón jön ki, mert 1500 alatt van és 1 évig elég.
    A kaja egy külön téma, abba nem kezdek bele
    Mosószódát ki fogom próbálni, ha ennyi mindenre lehet használni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. augusztus 13. 20:5615.

    Fioona, a mosódióval ruhákat is szoktál mosni? Én tegnap olvastam róla először és most rendelnék belőle.

    Úgy tűnik, tegnap mindenkinek öko-napja volt?? Én is az ilyen oldalakat bújtam. Már nekem is elegen van a sok vegyszerből!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (9)
    2006-08-13  12:05
  13. 2006. augusztus 13. 20:5214.
    Mosószódát honnan rendeltél?? Én már olvastam róla régebben és szeretnék venni.
    előzmény:
    pissz (11)
    2006-08-13  17:46
  14. 2006. augusztus 13. 19:3713.

    hú.de sokat írtam az előbb,de elröpült!

    Köszönöm a válaszod,-máris megfogtál a hintőporral!Első dolgom holnap teafaolajat venni.....

    Ez a Tv shopban reklámozott biotermék.Tényleg nagyon jó.Mire használtam eddig: kerámialapos tűzhely,SŰTŐJE,(igazán gyerekjáték ezzel a tisztántartása)tükör,csempe,műanyag asztalok,székek,mosogató,páraelszívó,-üveges rlsze is!,mosdók,csaptelepek.........

    Kérdeznék:

    szeee,igy használod is?Mi a tapasztalatod?

    LSZG: mi a szappanmárkád?És hol veszed?A dm-be?

    veravera: a zöld békán kívül tudsz ajánlani márkákat?

    giniver1: az elmúlt estéket azzal töltöttem,hogy elejétől végig olvastam ezt a topicot.Tényleg jó,de én nem csak takarítási praktikákra vagyok kíváncsi.Érdekelne még a kozmetika,testápolás is háziszerekkel.

    Tippek még: kv. zaccot mindig lefolyóba öntöm (mosogató,WC,mosd&oacute. Zsírtalanít.

    Használt teafiltert néha elcsigázott szobanövényem földjére rakom. Trágya......

    p.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_408683 (12)
    2006-08-13  18:01
  15. 2006. augusztus 13. 18:0112.
    Igazából nem az enyém... én is úgy olvastam. 1 ek. olaj, 2 csepp teafa illóolaj (baktérium ölö, fertötlenítő) 2 csepp levendula (gyulladásgátló, bőrnyugtató ) , forró vízzel összerázom. Vettem olyan spriccelőt, amivel a salátákat olajozzák. Abba töltöm, és úgy permetezem a leányzó fenekére. Imádja! Mostanába masszírozni is ezzel szoktam.
    Arra még nem gondoltál, hogy a hintőpor mitől illatos? Szerintem jobban járnál illóolajjal.

    Mi az a stein kő?
    előzmény:
    pissz (11)
    2006-08-13  17:46
  16. 2006. augusztus 13. 17:4611.

    yeeeeee!

    Köszönöm,ilyenekre gondoltam!Látom (gondoltam is), hogy nem vagyok egyedül az ilyen "problémáimmal".

    Mosószódáról csütörtökön olvastam először.Mivel a belvárosban van csak,meg is rendeltem próbára 2 kg-os csomagot.

    szeee,megmondanád,hol veszed ennyiért?

    Tudjátok,kitört rajtam a vegyszermentesség.Tegnap fél éjszaka Öko oldalakat és a Tudatos vásárlót olvastam.Kicsit elborzadtam,mit is hordok én be a lakásomba!!!!Tudatosan!!!!

    Ezért próbáltam meg rákeresni,hátha valamelyik topicban olvashatok jó kis praktikákat,de mivel nem találtam,nekem kellett megkeresnem benneteket.

    Az én praktikáim: fényes edényeimet citromsavval súrolom.Tegnaptól áttértem a natúrszappanra + utánna,hogy illatom is legyen,-hintőpor.Nem rossz...

    Felmosásnál mindig teszek a vízbe pár csepp illóolajat.

    Itthoni illatosítás: összefőzök fahéjat,szegfűszeget,szegfűborsot,-kiteszem öblös üvegbe.2-3 napot bír.Vagy citromhéjat teszek szebb üvegtálkába.

    Az ecetes öblítést már én is próbáltam pár csepp olajjal,úgy tűnik be fog válni.

    Nagyot ruháztam be úgy 2 hónapja: Tv shopban hirdetett mosó ún. Stein követ vettem.Nagyon jó!!!!Már volt ilyenem régen (csak máshogy hívták) és nagyon-nagyon sokáig elég volt.Saccolom,ez kb. 2 évre lesz elég.

    Fioona,közkinccsé tennéd  az olívás háziszered?

    p.

    előzmény:
    szeee (10)
    2006-08-13  13:15
  17. 2006. augusztus 13. 13:1510.
    Sziasztok!

    Én használok mosószódát. Mosáshoz, mosogatáshoz, tisztításhoz is jó. Vízlágyító hatása is van, tehát a mosógépet is kíméli. Egy zsákkal vettünk nemrég, 25 kg volt kb. 3000 Ft, tehát nagyon gazdaságos.

    Bemásolok egy cikket a használatáról:

    1. VÍZLÁGYÍTÓ, ezáltal a mosópor valóban hatékonyan tisztít (köztudott, hogy a kemény vízben nehezen oldódik a mosópor)

    2. TISZTÍTÓ, ZSÍROLDÓ hatása miatt erősen szennyezett ruhák, felületek tisztítására kiválóan alkalmas, általános tisztítónak is használható

    3. KÖRNYEZETBARÁT, mert olyan körfolyamatban állítják elő, amelynek nincs káros mellékterméke. Túl nagy mennyiségben a talaj szikesedését okozhatja, ezért azokon a csatornázatlan területeken, ahol magas a talajvízszint, nem ajánlott. Másutt kiválóan helyettesítheti a foszfátos tisztítószereket.

    Használata

    Mosás
    A mosóporadag 1/3- a, tetszés szerint ½- e helyettesítendő mosószódával. Nem veszi ki a textíliák színét, minden puhább, tisztább lesz. Ajánlott hőfok: 60oC, 40oC

    Áztatás
    Az erősen szennyezett, foltos, olajos ruhát mosás előtt egy éjszakára áztasd langyos, szódás vízben! Ügyelj itt a textília színtartósságára!

    Mosogatás
    5 liter forró vízben feloldott egy evőkanál mosószóda eltávolítja az edényekről a zsiradékot, az égett foltokat. Az üvegedényeket utána ecetes vízzel öblítsd, különben foltosan száradnak. Alumínium edényeket ne moss vele!

    Általnos tisztítás
    1 liter meleg vízben oldott 1 evőkanál mosószóda a legszívósabb tűzhelyeket, a legzsírosabb csempét, linóleumot is tisztává varázsolja. A piszkos keféket, konyharuhákat, rongyokat meleg, mosószódás szappanos vízben tisztíthatod, szagtalaníthatod. Általános tisztítófolyadék: 1 liter forró víz, 3 evőkanál mosószóda. A tisztított felületet vízzel öblítsd utána!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. augusztus 13. 12:059.
    Sziasztok!

    Sok és okos tanácsot találhattok itt: tudatosvasarlo.hu/

    MOst már mi is vegyszermentesen próbálunk élni. Mosni mosódióval mosok, öblítő nincs, max higított ecet. Persze vízkőoldó se kell.

    A mosogatást dm-es mosogatóval végezzük, és mondhatom nekem jobban bevált mint a vegyszeres társai. A kislányomat a mosódióval fürdetem, haját is azzal mossuk. Nagyon jó, és kiméli a bőrét.
    Popsi krémet csak éjszakára használunk, helyette illóolajos, olivási házi szert használunk. Hírtelen ennyi jutott eszembe.
    Másoktól hallottam már, hogy szeretik a mosószódát. Én nem próbáltam.
    Azon az oldalon amit belinkeltem, van valahol egy letőlthető dokumentum, amiben benne van, mit, mivel lehet kiváltani.
    Azért kiváncsi vagyok a ti praktikáitokra, biztos lesz egy két jó ötlet!
    előzmény:
    pissz (1)
    2006-08-13  10:07
  19. Torolt_felhasznalo_767371
    Torolt_felhasznalo_767371
    2006. augusztus 13. 11:528.

    Vízkőoldáshoz nálam a citromsav vált be, mivel az ecet szagát nem szeretem. Viszont ha mosógépbe teszem öblítéshez, és teszek bele pár csepp illóolajat, akkor nem zavar az ecetszag, mert az illóolaj illatát érzem. Ez általában elég öbltéshez.

    Mosakodáshoz természetes szappan alapú folyékony szappant használok, nem szárad ki tőle a bőröm, kb. olyan mint a testápolós tüsfürdők után, és csak 1-2 hetente kell testápolót használnom.  

    előzmény:
    pissz (1)
    2006-08-13  10:07
  20. Torolt_felhasznalo_767371
    Torolt_felhasznalo_767371
    2006. augusztus 13. 11:307.
    Melxik márkákat használtad eddig és mik a tapasztalataid?
    előzmény:
    veravera (6)
    2006-08-13  11:15
  21. 2006. augusztus 13. 11:156.

    Szia!

    Vannak olyan tisztítószerek, amik 100% lebomló anyagokból állnak. Több ilyen márka is van, olcsóbbak is, drágábbak is. Én ilyet használok, semmi vegyszer nincs bennük.

    előzmény:
    pissz (1)
    2006-08-13  10:07
  22. 2006. augusztus 13. 10:415.
    Ezt még nem hallottam, eddig csak vízzel hígítottam az ecetet, de ki fogom próbálni, köszi  
    előzmény:
    giniver1 (2)
    2006-08-13  10:36
  23. 2006. augusztus 13. 10:404.

    Nem vagyok egy tapasztalt és gyakorlott háziasszony, én is kíváncsi vagyok az ilyen praktiákra.

    Amit tudok: ecetet vigyél magaddal  . Jó fertőtlenítő. Vagy pl mosogatáskor az eredeitleg fényes lábasaimat szódabikarbónával szoktam súrolni, nagyon szép csillogós lesz tőle; a vizeskancsót is így szoktam fényesíteni. Nekem nagyon jól bevált és a mosogatónál mindíg tartok szódabikarbónát.

    Ami szerintem nagyon fontos, igaz hogy vegyi anyag a Domestos, de szerintem egy háztartás még ennyit elbír. Felmosáshoz, konyhaszekrény takarításhoz, ilyenekhez mindíg ezt használom. Van egy régi szórófejes flakonom, ezt töltöm fel félig vízzel félig domestossal és ezt priccelgetem.

       

     

    előzmény:
    pissz (1)
    2006-08-13  10:07
  24. 2006. augusztus 13. 10:393.
  25. 2006. augusztus 13. 10:362.

    Szia!

    Itt olvastam valamelyik topikban: egy spriccelő flakonba összekeverni 2/3 rész ecetet + 1/3 rész mosogatószert. Amit épp használsz. Ez mindent lepucol!! Csempe,csap, vízkő... Nekem bevált, én már csak ezt használom a ház körül.

    előzmény:
    pissz (1)
    2006-08-13  10:07

Címlap

top