Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyarok fóruma Németországban

szamarfül
Létrehozva: 2003. Április 21. 11:33
Szervusztok!
Ahogy tudom, eleg sokan vagyunk itt Nemetorszagban mi magyarok. Miert ne lehetne nekünk egy ilyen forumunk, ahol elcsevegnenk mindenröl !? Kivancsi vagyok, jelentkeztek-e. . . . .



--------------------------------------

Nem állás és szálláskereső topik!!
  1. 2003. Április 21. 21:5826.
    Sziasztok! Én is nagyon örülök a forumnak - most költöztünk Düssedorfból Nürnbergbe :-). Szia kisjutka - mi már beszélgettünk :-) Örülök, hogy szép idő van arrafelé is :-) Erika
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. Április 21. 21:5025.
    Sziasztok!

    Én is kinnt éltem 2 évet N. o. -ban, itt-ot az országban vannak is ismerőseim, többek közt magyarok is.
    Szamárfül: Frankfurtban is vannak magyarok, 1 családot ismerek a babanetról, de a kórházakban is dolgoznak magyar ápolónők!

    előzmény:
    szamarfül (24)
     
  3. 2003. Április 21. 21:3024.
    Szia Agi!
    Örülök, hogy mar jelentkezett valaki itt a közelemböl. En Hessenböl jövök. Ugy szoktam mondani: Hanauban lakom, Offenbachban dolgozom es Frankfurtban elek. Lakom: ez tulzas, alapjaba veve az utobbi idöben csak aludni jarok ide a lakasomba. Annyi a melo a munkahelyemen, hogy mar lassan belezöldülök ( a "zöldülesem" ugyebar Offenbachban törtenik. )
    Ami erdekes az eletben; tehat szinhazba, muzeumba, kiallitasokra jaras, flanirozas, csellenges, baratokkal valo talalkozas az inkabb Frankfurtban van.
    Mindenesetre a "flächendeckende" magyarsagbol itt a forumon eddig te vagy legközelebb. ( Mainz? Jol tudom?)
    Szia mindenkinek!
    Joccakat annak, aki aludni megy , en meg egy kicsit itt kukucskalok, ki mit mond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. Április 21. 20:4023.
    sziasztok, ha nem zavarok, beogranék. én ugyan már nem élek nországban, de 1 évet éltem kint ösztöndíjasként a mönchengladbachi egyetemen. talán segíteni is tudnátok, kint maradt ugyanis 3 csajszi, akikről azóta se tudok semmit. pesti kata, skóbl anita, kanalas ildit keresem. de inkább a katát. nem ismeritek őket?van valaki gladbach környékéről?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. Április 21. 20:2622.
    Köszi, igazad van, a "Mittelstufenniveau" jó! Ha még kérdésem lesz, foglak keresni! Köszi
    előzmény:
    agi129 (20)
     
  6. 2003. Április 21. 20:2221.
    Nem a nyelvvizsgára gondoltam, hanem pl. a "társalgási/tárgyalási" szintű nyelvtudásra. Ha valakinek nincs nyelvvizsgája, akkor ezt tabelláris önéletrajzba hogy írja? (Sprachkenntnisse: ? )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. Április 21. 20:2220.
    Sziasztok! En Mainzbol jelentkezem, az idö csodalatos.

    Miffy! en ezt igy mondanam: Ich spreche deutsch auf Mittelstufenniveau. Sok sikert, ha van kerdesed, szivesen valaszolok, inkabb priviben kerdezz, ide nem biztos, hogy mindig benezek (a cicas-forumban vagyok altalaban). Üdv: Agi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. Április 21. 20:0919.
    Sziasztok! Innen Budapestről. Mindenkinek nagyon boldog húsvétot! Én németet tanítok és fordítok, de néha nem vagyok biztos egy-egy kifejezésben. Lenne valaki, aki nem venné zaklatásnak, ha néha e-mailben feltenném neki a kérdéseimet? Pl. ilyeneket: Helyes-e : "Ich spreche Deutsch auf Mittelstufe" ? Nekem nagyon furán hangzik, de nem tudom, hogy lehetne mondani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. Április 21. 19:5218.
    na, lassan jelentkezünk flächendeckend! persze gondolom, ma kicsit kisebb lesz a forgalom, hiszen húsvét van, én is csak röviden néztem be, amúgy estefele mindig vagyok egy kicsit
    előzmény:
    misstick (17)
     
  10. 2003. Április 21. 19:4817.
    sziasztok :-)
    konstanzot kepviselem, lentrol a svajci hatarrol!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. Április 21. 19:4416.
    bizony ám, én! Krefeldben lakom, az elég közel Düsseldorfhoz! nem is tudom már, ki panaszkodott az idöröl - itt az egész hétvége gyönyörü volt, ma 25 fok volt és sütött egész nap a nap!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635023 (14)
     
  12. 2003. Április 21. 19:1315.
    Üdv. mindenkinek!

    vegre egy Forum ahol külföldre szakadt Magyarok cseveghetnek egymassal. Mar regota keresek magyarokkal kapcsolatot föleg a környekemröl. A Fekete erdöben elek, ill. a Schwarzwaldba. Van valaki a közelböl?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. Április 21. 18:3014.
    Sziasztok!

    Mindenkinek nagyon boldog rest husvetot kivanok, Orsi Düsseldorfbol
    Van itt valaki esetleg Düsseldorf környekeröl?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. Április 21. 17:5913.
    Szevasztok gyerekek!!
    Irto örülök, hogy az a kis tyuk-agyam kiadta ez az ötletet, hogy ezt a topikot elinditottam ma delelött. Nem is hittem volna, hogy ilyen gyorsan, ennyien jelentkeztek. Ugy latszik sokan vagyunk igy itt Nemetorszagban elö magyarok, hogy csak ugy "elvegyülünk", es alig talalkozunk magyarokkal. En mar regota itt elek, be is illeszkedtem az itteni eletbe, van sok nemet baratom-baratnöm, de azert jol esik idönkent magyarokkal is ertekezni, tarsasagba jarni, satöbbi. Klassz, hogy Magyarorszagrol is jelentkeztetek egy nehanyan. Igazan, fel vagyok dobva, ennek a magyar " internetes-zsur-nak" a sikeres visszhangjatol.
    Mindenkinek kivanok meg szep napsüteses estet, nalam itt Hanauban fene-meleg van, most szöktem be a teraszrol, mar olvadt a hajam ( ugyebar hosszu ekezettel)
    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2003. Április 21. 17:3512.
    Sziasztok Mindannyian! Kellemes Húsvét hétfö délutánt mindenkinek aki itt van!!
    Nagyon jó a topik ötlete és szerintem sokan fognak belépni csevegni ide. Én itthon élek, de a 17 éves lányom szeptember óta kinn tanul Konstanzban, a Bódeni tó partján közel a svájci határhoz. Ö is keresi a magyarokkal a kapcsolatot de a leveleiböl egyre több ismerettségröl hallok. Bizony neki is sokszor jól esik egy kis magyar szó és információ és a leg váratlanabb helyeken és idöpontban talál magyarokat. Konstanzban is több magyar család él ékszerészek patikusok pékek meg minden. Stuttgartban rokonok is élnek de már rég nem tartjuk velük a kapcsolatot (erdélyi szászok és kiköltöztek a 70-80-as években) Kislányom is járt novemberben Stutgartban, most áprilisban Berlinben. Én is szivesen segitek itthonról ha tudok valakinek, ha gond van vagy segitséget keres. Én is biztatok mindenkit jelentkezzen itt a topikon ha kedve van.
    előzmény:
    szamarfül (1)
     
  16. 2003. Április 21. 16:0411.
    Szia! Szívesen levelezek Veled, van egy 18 éves lányom is, aki itt született, de perfektül beszél magyarul is, biztosan ö is segít ha szeretnéd! Most pont Pesten tölti a húsvéti szünetét.
    előzmény:
    kisnyusz (10)
     
  17. 2003. Április 21. 15:5710.
    Én egyenlőre csak reménykedem benne, hogy fogok élni egyszer Stuttgart mellett, addig viszont szívesen gyakorolnám a nyelvet valakivel aki segítene:-)Olyan lusta vagyok foglalkozni vele, hogy őrület de talán levelezés útján könyebben ragadnának meg a dolgok. . . :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100346 (7)
     
  18. 2003. Április 21. 15:519.
    Szia! 24 éve élek Stuttgartban. Itt gyönyörü idö van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_100346 (7)
     
  19. Torolt_felhasznalo_992557
    Torolt_felhasznalo_992557
    2003. Április 21. 15:408.
    SZIASZTOK! Itt Rosenheim. Nálatok is olyan búskomor az idö Húsvétkor mint itt? :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_100346
    Torolt_felhasznalo_100346
    2003. Április 21. 15:377.
    Sziasztok!
    Én is több, mint egy éve élek N. o-ban, Stuttgart mellett és én is folyamatosan keresem a magyar társaimat, de eddig nem sokat találtam itt a környékünkön, csak a telefonkönyvben van egy csomó magyar név.
    Örülök, hogy elindult ez a fórum, jó lesz megvitatni a gondjainkat, örömeinket.
    Üdv Mindenkinek! Rami
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. Április 21. 14:516.
    Hello Mindenki! Szinte hihetetlen, de több, mint egy eve elek itt Berlinben es meg egy magyarral sem talalkoztam, soha magyar szot nem hallottam. Igaz, sokat melozok, de ha van szabadidöm, mindig emberek köze megyek, megsem volt eddig szerencsem. Pedig hianyzik, hogy valakivel magyarul tudjak beszelgetni (elöben), együtt elmenni bulizni, meg ilyenek. A barataim mind nemetek, ami nem baj, csak ök nem beszelnek egy szot sem magyarul (Na jo, de. Azt tudjak, hogy egeszsegedre. ). Ez hogy lehet? Allitolag csomo magyar el itt. Elbujnak, vagy hol vannak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. Április 21. 14:185.
    Na de Gabi. de!:))) megmondalak!:)))
    Biztos jó lesz ez a topic Nektek!))) Sok sikert!
    előzmény:
    Gabi.de (4)
     
  23. 2003. Április 21. 13:494.
    Szevasztok lányok!Jó, hogy megláttam ezt a címet!:)) Sajnos, most nincs időm itt lenni, de este jövök, ha lehet, addig ne tünjetek el!!!:)) Ja, München mellett vagyok. Üdv!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2003. Április 21. 13:273.
    Szia te Napraforgo-virag!
    Köszi a honlap web-cimet, majd utana nezek. Különben, ha akarsz nemetül levelezni, irhatsz nekem. Habar keves a szabadidöm, de biztos valaszolok.
    Ha kedved van egy kisse magasabb nivon nemetül traccsolni, mint az iskolasaiddal teheted, hat levelezhetünk.
    Viel herzliche Grüße und einen schönen Osternmontag wünscht dir. . . ein anderes " Blümchen "
    előzmény:
    101117 (2)
     
  25. 2003. Április 21. 12:562.
    Szia,
    igaz én nem vagyok Németországban, de nagyon szeretem ezt az országot ill. a német nyelvterületeket. Itthon is németet tanítok mindenféle korosztálynak. Tényleg fontos az összefogás. Sok Magyar Intézet van Európában, Németországban kettő is. / Berlin / Stuttgart - nézd meg a honlapot! www. magyarintezet. hu
    Sok sikert!

    Sonnenblumen,

    (ich hoffe , einmal habe ich auch die Möglichkeit sich länger in D. land aufzuhalten. )
    előzmény:
    szamarfül (1)
     

Címlap

top