Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Köszvény fiatalon?

Torolt_felhasznalo_887338
Torolt_felhasznalo_887338
Létrehozva: 2006. június 15. 12:05

Szívesen olvasnék néhány  köszvény diétás receptet, mert nem nagyon találom fel magam a szigorú tiltások miatt. Lányom 25 éves, s köszvény diétát ajánlottak neki (lábfejében volt nagyon erős, fájdalmas görcs néhányszor). Nem ehet húst, füstöltet, belsőségeket, azt hiszem halat sem, káposztát, hüvelyeseket, kakaót, csokit, (lehet, hogy még kihagytam valamit?) Ez így elég kemény, s nem nagyon tudok olyan recepteket, (ill. csak keveset) amik olcsók, nem kell össze-vissza szaladgálni, hogy beszerezzem a számomra még idegen hozzávalókat.

Purin mentes táplálkozást is ajánlottak, de ezt meg nem igazán értem.

Ha valaki ilyen cipőben jár, s már rutinosan főz, szívesen venném a jótanácsokat, s főként a recepteket. Köszi előre is.

Sárgabögre

  1. Torolt_felhasznalo_893875
    Torolt_felhasznalo_893875
    2009. augusztus 17. 04:0712.

    Hali,

     

    Hát lenne pár kérdésem. Nem tudom tudna e valaki segiteni.

     

    El kell mennem orvoshoz mert nagyon fájnak a térdeim. Már több éve van ez a panaszom. De most nem magyarországon lakom és mielőtt a dokival konzultálok gondoltam megkérdek mást is erről.

     

    Szóval a térdeim fájnak nagyon, van hogy leülök és utána alig birok felállni. Pedig sportoltam mérsékelten mozgok, már diétázom is igaz a csokit nem tudom és mézet kiiktatni az életemből. Iszonyat mód kivánom mindig. Pedig lehet ez a baj nem tudom. Mert megfigyeltük a párommal hogy mikor bezabálok édességből akkor nagyon kijön a lábfájásom.

     

    Először azt hittem tán a bokasüllyedéstől fáj a lábam, de akkor is fáj a térdem ha lúdtalpbetétet hordok. Szóval gyanitjuk nem ez az oka.

    Mostanában meg már azt is észre vettem hogy a bal térdemnél lefeleé egész a vádlimig hatalmas piros foltok jelentek meg. Főleg fürdésnél és reggel vettem észre nem egyszer.

    Nem viszket, meg semmi csak ronda.

     

    Lehet ez köszvény???? Attól félek ha ezt elmondom a dokinak hülyének néz mert ez sok ember tudatában úgy alakult ki hogy csak időskori betegség lehet......

     

     Pár éve 25 kiló sulyfeleslegem volt, de kényszerdiétával lefogytam és némi mozgással. Mert a koleszterin szintem is nagy volt. Azóta fáj a térdem és bokám, vagy az alatta levő rész......pedig már kövér sem vagyok.

     

    Amúgy más izületeim is fájnak még, a nyakam, de van hogy a vállamat megnyomom a forgóján és az is nagyon fájni tud........annak ellenére hogy tornázgatom. Mi lehet ez????

    üdv.

    előzmény:
    Theilné (11)
    2008-10-27  21:38
  2. 2008. október 27. 21:3811.
    Szia.A férjemnél 10 éve diagnosztizáltak köszvényt,mi azóta keresünk lehetőségeket.Mivel Ő megrögzött húsevő utánajártam.Beszéltem dietetikussal is.Azt a tanácsot kaptuk,hogy a husit felhasználás előtt érdemes néhány percig előfőzni,így a purin egy része kioldódik.Az előfőző vizet nem szabad felhasználni!Jobbak a párolt vagy főtt húsok kisebb mennyiségben.A tejet és tejtermékeket  jól lehet használni,mert azok nincsenek tiltólistán.Sok infó van a sartlap-lap.hu  oldalán.Rá kell keresni szó szerint a köszvényre.Érdemes egy reumatológussal  beszélni,mert a sorozatos  rohamok tönkre teszik az izületeket.Remélem,tudtam segíteni.Annamari.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_887338 (1)
    2006-06-15  12:05
  3. Torolt_felhasznalo_887338
    Torolt_felhasznalo_887338
    2006. június 16. 13:4110.

    Szia ruby-star!

    Más tünetről nem tudok.

    Csak begyulladtunk, mert karácsonykor úgy összerántotta a lábfejét a görcs, hogy nem tudott ráállni egy jó ideig,s be is dagadt, sőt elszineződött. (lilult)

     

    előzmény:
    ruby_star (4)
    2006-06-15  12:17
  4. Torolt_felhasznalo_887338
    Torolt_felhasznalo_887338
    2006. június 16. 13:389.

    Szia petrosay!

    Igen csináltak vérképet, de még csak egyszer, s azt mondta az orvos, hogy fél év múlva meg kell ismételni, s lehet, hogy a diéta után az már jó lesz.  Azt mondta, hogy egy vérkép még nem az igazi lehet, hogy történt valami ami miatt magasabb lett a húgysav szint. Most diétázunk és reménykedünk. De tény, hogy amióta diétázik nem voltak görcsei.

    előzmény:
    petrosay (3)
    2006-06-15  12:15
  5. Torolt_felhasznalo_105512
    Torolt_felhasznalo_105512
    2006. június 15. 13:368.
     A köszvény anyagcsere-betegség, ilyenkor megnő a húgysav szintje  ami kristályokat képez az izületek szöveteimben ez súlyos gyulladásokat eredményez.Az étrend nem játszik kulcsszerepet ebben a betegségben, nincs szükség étrendi korlátozásokra.Ha magas az inzulinszint akár a fokozott inzulinszint akár az inzulinrezisztencia miatt ez fokozza a szénhidrátok utáni vágyakozást.Inzulinrezisztencia esetén nő a húgysav koncentració a vérben.A húgysavnak csak kb.15%-a származik a táplálékból ezért ha a húgysavszintet a purintartalmú ételek korlátozásával akarjuk csökkenteni, akkor inkább a tüneteket enyhitjük, mint az okot szüntetjük meg.Ennyit tudok a köszvényről, habár engem is köszvényesnek kiálltottak ki vagy öt éve gyógyszert is kaptam amit nem fogyasztottam el.Nekem nincsenek fájdalmaim mint a lányodnak, de viszont úgy táplálkozom mint a cukorbetegek.Nagyon visszavettem a szénhidrátokat, és több húst eszem, babot, lencsét káposztát..-pont azt ami Nektek nincs engedélyezve...mivel purint tartalmaznak.Nekem tapasztalatom és ez vált be, de nem szeretnélek rábeszélni erre.Van könyvem ott olvasgattam erről. Sosem szerettem a húst akkor miért lettem köszvényes?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_887338 (1)
    2006-06-15  12:05
  6. Torolt_felhasznalo_673967
    Torolt_felhasznalo_673967
    2006. június 15. 13:227.

    szerintem egyáltalán nem nehéz hús nélkül étkezni, és a többi tiltott dolog nélkül pedig meg lehet azért élni. Ha tartós eredményt szeretnétek, akkor teljesen és véglegesen át kell alakítani az étkezést, és ebbe aszámodra még idegen ételek is beletartoznak. Ez nem olyan ördöngösség, a gabonák pl a legegészségesebbek, barna rizst, árpát minden közértben lehet kapni, és minden megvan benne amire szükségünk van. Lehet, hogy a tisztulás után majd mértékkel ehet húst is. Nekünk allergia miatt kell másként étkezni, tejet egyáltalán nem fogysztunk, csak rizs- és szja, illetve zabtejet, csak baromfit heti 1x, sok gyümölcsöt, zöldséget nyersen, teljes kiőrlésű kenyeret, hajdinát, rizst, és tésztaféléket. Sokat segített a gyereknek. És inni csak tiszta vizet iszunk, esetleg teát.

    Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_887338 (1)
    2006-06-15  12:05
  7. 2006. június 15. 13:216.

    http://www.elelmezesvezetok.hu/szamok/04/06/13.htm

     

    si mán rákeresel, rengeteg tájékoztatást kiad...a fenti linken a PURIN-dologról is írnak!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_887338 (1)
    2006-06-15  12:05
  8. 2006. június 15. 12:175.
    a PURIN mentes ditétának nézz utána, biztos van a neten egy csomó recept
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_887338 (1)
    2006-06-15  12:05
  9. 2006. június 15. 12:174.

    Milyen tünetei voltak még?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_887338 (1)
    2006-06-15  12:05
  10. 2006. június 15. 12:153.
    Szia! Csináltak nála vérképet? Csak mert a köszvény akkor alakul ki, ha magas a hugysav. De én azt olvastam róla, hogy elég sok idő kell hozzá. Engem is megijesztett az orvosom, mert nekem is kicsit magas a hugysavszintem...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_887338 (1)
    2006-06-15  12:05
  11. Torolt_felhasznalo_698738
    Torolt_felhasznalo_698738
    2006. június 15. 12:112.

    Pár éve apukámnak kellett így diétáznia, akkor anyu a családnak sem főzött mást. Ha jól emlékszem, ilyeneket ettünk: gyümölcsleves, rántott cukkini/tök petrezselymes krumplival, tojásos nokedli, édes tészták (diós, grízes, mákos). Ő reggelire gyakran evett lágytojást. Más nem jut most eszembe.

    Remélem, tudtam segíteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_887338 (1)
    2006-06-15  12:05

Címlap

top