Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit fözzek holnap?

Torolt_felhasznalo_282287
Torolt_felhasznalo_282287
Létrehozva: 2002. október 5. 12:33
Biztos vagyok abban, hogy sok nőtarsam felteszi ezt a kerdest,szinte naponta magában,vagy a családnak:mi legyen a holnapi ebed,vagy vacsora?!
Segitsünk könnyű és gyorsan elkeszithető ötletekkel egymásnak!
  1. 2016. szeptember 6. 04:31182026.

    Tegnap kicsit elvesztem :-)) Meg mérgelődtem, és ezért nekiláttam vásárolni ;-))


    Ez a süketfajd, aki a hírt hozta az utazási kiállításról, csak azt  nem mondta el, hogy annak vasárnap volt utolsó napja... De ha már ott voltam a nagy bevásárolóban, akkor körbenéztem, és sajna találtam is olyan dolgokat, amik nagyon fontosak ;-)) Egyébként tényleg fontosak, mert hosszúujjú pulcsik, amikből teljesen kifogytunk, mert szó szerint szétmállottak az itteni gatyarohasztó időjárásban. S mivel mi egészen a közelmúltig még a hálóban sem használtunk légkondit, mindent megtettünk annak érdekében, hogy ez meg is történjen.


    Viszont szerencsém is volt, mert a közelgő suliszünetet kihasználva nekiláttak leértékelni. Így ma függöny anyagot fogok keresni. Akár élvezhetném is ezeket a vásárlási lehetőségeket, de valahogy úgy rakott össze a sors, hogy a női oldalamról kitörölte a vásárlási lázt. Kivéve, ha házat, vagy lakást vehetnék, mert akkor őrülten lázas lennék. De még az is megeshet, hogy leszek is...


     

  2. 2016. szeptember 5. 04:22182025.

    Nálunk is vannak olyan dolgok amiket nem ismernek Magyarországon, pl. rice a roni. A lányom aki MO-on él nagyon szereti, néha küldök neki olyan csomagot amiben csak az van.

    előzmény:
    ancsa21 (182020)
    2016-09-05  03:39
  3. 2016. szeptember 5. 04:12182024.

    A kimchi most nagyon divatba jött a szomszédságomban.

    előzmény:
    ancsa21 (182022)
    2016-09-05  03:47
  4. 2016. szeptember 5. 04:10182023.

    Mindegyik "jó-ár", csak az a kérdés hogy kinek. Van amelyik a vevőnek, és van amelyik az eladónak.


    A képek pedig jók/szépek mindegy kié.

    előzmény:
    ancsa21 (182021)
    2016-09-05  03:44
  5. 2016. szeptember 5. 03:47182022.

    Hehe, most nyitottam ki én is a feltett saját fotómat, hát nem kiderült, hogy a) az  nem hús, vagy tofú a hideg nudli tetején, hanem kimchi... b) most már tényleg szükségem van egy új szemüvegre :-DD


     

    előzmény:
    ancsa21 (182020)
    2016-09-05  03:39
  6. 2016. szeptember 5. 03:44182021.

    Most el kell mennem, mert állítólag van itt egy utazási kiállítás, ahol elképesztően jó pénzekért lehet repjegyeket kapni. Ha ez tényleg úgy igaz ahogy a pletyóban terjed, gyorsan becserkészem a decemberi utunkat, ahová Meiqit is visszük magunkkal. Amolyan búcsú útra :-((


    De ha lesz időm délután még, akkor szándékomban lenne fecsegni még egy kicsit egy másik kínai gyógymódról is, ami már nem annyira a megelőzésről meg karbantartásról szól, mint az előzőek, hanem a gyógyulásról.


    Addig is nagy ölelés mindenkinek :-))


     

  7. 2016. szeptember 5. 03:39182020.

    Ma leginkább ötleteket hoztam magammal. Meg kifigyeléseket ;-)) Pl azt, hogy a gasztróvilágban, főleg az éttermiekben most éppen a koreai étel a legújabb fekete ;-)) 


    Az idén szerencsénk volt többfelé is járni a világban, így szó szerint testközelből, vagyis pocakközelből láttuk, hogy mennyire terjednek a koreai éttermek, meg az élteleiknek ízlésvilága.


    Én eddig is nagy híve voltam a kajáiknak, mondjuk az itteni éttermi áraiknak már jóval kevésbé, így ez is mélyen benne van abban, hogy időről időre igyekszem itthoni változatban is előadni. S mivel szerencsére ismerem az igazi ízeiket, meg ha veszkődéssel is, de be tudom már szerezni a hozzávalókat, ezért már improvizálni is tudok. Mondjuk az nekem felsőfokon, és alaphelyzetből megy :-)) Arról már ütésem sincs, hogy hoztam össze ezeket az ételeket, de hogy jók voltak, nekünk legalábbis, arra szavamat adom :-))


    Cserébe viszont felhívnám a figyelmét azoknak, akik esetleg még nem ismernék a koreai konyha kis-nagyasszonyára, Maangchi-ra, no meg persze a weboldalára, illetve a youtube videóira is, ahonnét nem csak a koreai ételek elkészítését lehet lelesni,  hanem lehet élvezni az aranyos történeteit is :-)). Sajna a történetek angolul vannak, de az ételek elkészítését simán le lehet "olvasni" :-))


    Ha meg valakit elsőre idegesítene ez a valóban apróka, szívlélek kis asszonyka, az nem lesz egyedül... Ma már el nem tudom képzelni mi bajom volt vele, de az elején engem is idegesített. De már tudom, hogy a szíve aranyból lehet, és valóban nagyon szereti az ő "drága olvasóit és nézőit" is, s ezért, ha lehet, adásról adásra kicsinosítja magát, hogy azzal is is megtisztelje mindazokat, akik kiváncsiak rá, meg a koreai ételeire :-))


    ------------------------


    1. Koreai hideg noodles, talán tofú, vagy akár valamiféle csirke maradékkal... Ezzel a noddle szóval mindig bajban vagyok, mert ha csak tésztának fordítom, az hülyeség. Ha meg spagettinek, az méginkább. Tetejébe én meg csak rizstésztából, vagy éppen hajdinalisztből készített (soba nooodle) változatát ehetem csak, és innét kezdve a fene sem tudja, melyik a leginkább ráillő magyar szó :-))


    Arra viszont rögvest felhívom a figyelmet, hogy ha a koreaiak legkedveltebb, vékony-, jó hosszúszálú, direkt a hideg tésztákhoz készített nudlijátt nem lehetne otthon kapni -itt sincs-, nyugodtan vegyétek a vastagabb változatát, azzal is nagyon jó! Sőt :-)) 


    2-3. Határozottan csípős koreai leves, megint tofúval, no meg erjesztett tofúval. Ez utóbbi sokaknak lehet határozottan penetráns illatú, de én biza nagyon szeretem annak "fura" ízét :-)) Ahogy látom, ettük ezt natúr levesként is, meg jó sok zölddel is.


     

  8. 2016. szeptember 5. 03:05182019.

    Nahát Zsumi, de örülök neked is :-)))) És úgy hidd el, ahogy mondom, nem azért, mert így nem azt érzem, hogy nem egyedül nyomom itt, hanem mert tényleg szeretem a te beírásaidat is.


    Tetejébe -és ezt is vedd szó szerint-, az a rögeszmém, hogy mindenkinek és mindennek van helye a világban, amivel kárt nem okoz az ember, inkább jót tesz. Mint pl te is most, azzal,  hogy olyan dolgokra hívtad fel a figyelmem, amiről eddig ütésem sem volt. 


    Úgymint, vákumozható "üveg". Mijez, mijez? Mert ha jól értem, akkor én ennek másban is nagy hasznát tudnám venni, nem csak kása tárolásban.


    Szezámmagos szelénes zabkorpa, meg vörös szőlőmag - ezekről sem hallottam még soha, de hogy most hálás vagyok az infóért, arra mérget vehetsz. Azért még hálásabb leszek, ha legközelebb azt is tudom majd tőled olvasni, hogy miért jók, ha ezek ott bújtak meg a reggeliben. Persze tudom, a gugli a barátom, de en a valódi, élő barátokat véleményét preferálom :-))


    Arról is meg vagyok győződve, hogy semmi különbség sincs azok között, akik mondjuk hosszabban írkálnak (khmmm ;-)), meg több fotót is felnyomnak, meg azok között, akik abban segítik az ide ellátogatókat, hogy elmondják mit főztek, és esetleg abban mi csavarintás, vagy éppen hogy lehet gyorsabban, egészségesebben összehozni. Mert mindenki másnak fog segíteni! Hála az Istennek különbözőek vagyunk, határozottan különböző ízlésvilággal.


    Többek között ezért is várlak, mert én is szeretném ötleteid olvasni. 


    ---------------------


    A zablisztes sűrítés is nagyon jó. De javallom, hogy egyszer próbáld ki a köles liszt sűrítést is, mert én ugyan nem tudom, de az valami oknál fogva olyan finoman selymes, krémes állagot hoz össze, ami még a zabliszten is túltesz. De egy biztos, mindkettő egészséges, és finom is :-))


     

    előzmény:
    Zsumi45 (182017)
    2016-09-04  17:05
  9. 2016. szeptember 5. 02:46182018.

    Istenem, de aranyos vagy :-DDDD Köszönöm szépen.


    Én meg, nyugodtan vedd szó szerint, nagyon szeretem a rohadt-merész embereket, mert életemben sokat tanultam tőlük. És remélhetőleg, fogok is még ;-))


    --------------------


    Szoktalak ám olvasni  benneteket a cseh konyhán, ami persze minden csak nem cseh :-)) Néha már éreztem is, hogy bele kéne kotyogni, de aztán úgy voltam vele, annyira aranyosan összeszokott a csapat, hogy így vannak jól, ahogy.


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (182016)
    2016-09-04  16:23
  10. 2016. szeptember 4. 17:05182017.

    Szia Ancsa! Nehogy eltűnj, mert olvaslak ám, csak írásra nem vetemedem, azok után, amiket Ti főzögettek.- sütögettek.


    A kása reggelit  már vagy másfél éve bevezettem, s nagyon megszerettem.


     Amikor kitámolygok reggel 6 és 7 között, egy pohár víz-kevés almaecet bele- felhajtva. Jöhet a kása.


    Előre be van keverve egy vákumozható "üvegbe" az anyag, amiből 2 ek.-nyit egy nagy bögrényi feles tejben forrásig hevítek, bele aprítok valami friss gyümölcsöt, s hami. Utána jöhet egy KV.


    Az "anyag": (Arányok nagyjából betartva, de mérleg nincs a konyhában. Elvégre a vegyésznek kisujjában kell legyen a gramm.)  Tehát a bázis a zabpehely, mondjuk fél kg. Ehhez szezámmagos szelénes zabkorpa, (pingvinéktől), darált len-, napraforgó-, vörös szőlőmag, mogyoró, vagy dió.Mindegyikből 1-2 ek.-nyi . Jól összerázva, amíg tart, ebből megy a reggelihez 2 púpos ek. 


    Sűríteni is zabliszttel sűrítem a krémleveseket, mártásokat. Zöldféléket nem a hagyományos főzelék módjára készítem, hanem csak párolom, s színes egyvelegeket teszek magamnak a tányérra. Ha a családnak is megy, akkor szépen összerakom, kerül bele párolt ,darált husi- főtt tojás,- esetleg rizs, vagy árpagyöngy (szintén előre párolva.)Ízesítés is  rendszerint mediterrán jellegű.


    Nyakonöntve valami mártással, ami épp illik hozzá, s megy a sütőbe, hogy összegyógyuljanak a hozzávalók. ( Paradicsom, kapor, sajt, torma, amit elvisel a bennelévő egyveleg.)


    Legutóbb a görög muszakáért rajongtak. Ismeritek biztos!


     


    Mártások  


     

    előzmény:
    ancsa21 (182014)
    2016-09-04  13:20
  11. 2016. szeptember 4. 16:23182016.

    Hát ancsa, én pedig rohadt merész-ürge vagyok, tehát nem csak elvárom hogy fenyegessél, hanem meg is követelem hogy ide írjál, ha nem lesz időm olvasni, majd csinálok több időt.

    előzmény:
    ancsa21 (182015)
    2016-09-04  13:35
  12. 2016. szeptember 4. 13:35182015.

    Fenyegetés: Van még a tarsolyomban ;-)) Így jövök nemsokára esmét, mert aztán megint nem leszek egy jódarabig. 


    Legyen nagyon szép és kellemes a hétvége maradéka is, meg az új hetetek is! 


     

  13. 2016. szeptember 4. 13:20182014.

    Ez meg a mai reggelim volt. Pofon egyszerű, de nagyon finom. És határozottan őszies is. Még itt is, mert ma megint kellemes hűvös volt. Saccra 28 C.


    A minap a kuktában csináltam édes kölest (be is írtam a hogyanját.) Ilyenkor mindig többet csinálok, hogy fussa több reggelre is, vagy épp vacsorára, ha már semmit nem tudok kitalálni. Igaz, általában az enyhén sózott változatát csinálom, mert azt lehet édesíteni is, ha az jönne rám. De most ki akartam próbálni így, direkt édesre főzve. Jó lett.


    A rátett 3 db almát meg csak felszeltem, s rátettem kb 1 szűk evőkanál, előre felforrósított olivára, megszórtam kevesebb mint 1 evőkanál barnacukorral, meg jó sok fahéjjal. Reszeltem még rá szerecsendiót is. Tettem hozzá megvagdosott diót, s a legvégén még tökmagot is. Néhány perc alatt összepároltam, sütöttem az egészet. Ha már egyszer ránkjött az ősz. Határozottan finom lett. S ezzel kész is a holnapi reggeli is. 


    Legközelebb viszont a jó régi, bevált lassúfőzőben fogom csinálni, hogy ne kora hajnalban lóduljak neki a főzésnek, hanem csak este beindít, majd reggel ott vár a finom köleskása :-))


     


    Ezt az agyagbetétes crock pot-ot éppen most akartam elajándékozni, hogy ha már a Instant Pot-tal lehet lassúfőzni is, akkor nem kell két külön, jó nagy ketyere, elég az az egy is. Hát sajna, nem elég. Mert ez a régi bizony sokkal jobb a lassúfőzésre! Igaz, a IP meg gyorsabb, de mivel az a crock pot "magas' hőmérsékletével főz, így képes pépesre főzni azt is, amit nem kellene. Szóval agyagbetétes marad. Majd csak találok annak is helyet :-))


    ------------------


    A kockát meg, kérem szépen, sikerült annyira elvetni, hogy ideért a világ túlsó felére. Szó szerint :-)) Csütörtök este rámjött a húsleves ehetnék, és béfordultunk az egyik kedvenc éttermünk felé. (Manapság ez sűrűn előfordul, mert hogy otthon majd úgyis étterem böjt következik. ;-))


    Mikor kiszálltunk a kocsiból, mit látnak szemeim? Egy kockát... Errefelé most nagy divat lett a pici helyiségek létrehozása, amivel két legyet ütnek egy csapásra. Egyrészt leveszik a probléma felét azok nyakáról, akik nem tudták a bérleti díjukat sem kiárulni az eredeti méretű üzletben, másrészt az így kettéválasztottal már sok fiatal tud azzal próbálkozni, hogy milyen üzletet is indítson be.


    Siettünk is egyből az üzlethez, hogy honnét a csodából vették a kocka szót? Mondták, hogy ez egy bosnyák szó, és nekik nagyon megtetszett, mert, hogy az egyben box-ot is jelent. Hát mondjuk nem erre a válaszra számítottam, de jól elvoltam egy darabig azzal, hogy a fenébe jutottak el egy bosnyák szóig... De aztán elmeséltem nekik, hogy az nem csak bosnyák, de szép magyar szó is. Most már ők is tudják, hogy létezünk, meg hol vagyunk, meg tudnak már egy magyar szót is :-))


    A harmadik képen meg az a csirkegombóc húsleves, ami az egyik kedvencem, ha husisat akarok enni. Tetejébe nagyon finom a kuay tiew-jük (kvéjtyáo), rizstésztájuk is. Vékony, hosszú szálú, puha, de mégis rágható, szóval ahogy azt a nagykönyvben kifőzték :-)) S bár nem nagyon látszik, de itt lehet mindenféle olyan zöldségbe tömött csirkehúst (meg halat is persze) kapni, ami nem fő szét a főzéskor. Az ott középen éppen keserű tök (bitter gourd). De töltik a felébe vágott és erejétől kipucolt chilibe is, de még pillangósra szelt tofúba is. Meg minden másba is, ami kezükbe akad, és megtartja a formáját.


    Az uccsi kép meg egy másik kedvenc étteremből való. Oda mindig ezért, a már már majdnem rántott csirke magasságában lévő szárnyakért megyek. Mellé mindig szelt uborkát kérek, amit megöntözök szezámolaj és kínai fekete ecet keverékével. Hogy az is milyen finom tud lenni :-))


    Megint a kínaiaknak van igazuk! A csirke legjobb falatja, a szárnya :-))


     


     


     


     

  14. 2016. szeptember 4. 12:44182013.

    Ma megint búcsúzkodtunk. Most éppen egy étteremtől. Itteni mértékkel iszonyat sokat vártunk az ebéddel. S mivel éhesek is voltunk, nem sokat segített az a kifogásuk, hogy sajna csak egy szakácsuk van, mert másik éppen ebédidejét tölti... tetejébe a kaja kevés is volt, Chris barátnőm meg megint kapott chilit, ezért megint kétszer küldte vissza a levesét. A harmadikat már nem vártuk meg. (S bár engem állandóan a hideg ráz mikor kihozzák neki a kaját, hogy már megint mi nem fog neki tetszeni benne... de most igaza volt, mert kb 5 percig magyarázta a rendelésbél, hogy a chili se ilyen, se olyan formájában ne kerüljön az ételébe, mert allergiás rá.)


    Aztán ők mentek haza, mi meg elkanyarodtunk abba a kávézóba, amiben egy pékség is üzemel, és lehet igazi kovászos kenyeret kapni. Namármost... ez lehet, hogy kovászos, de hogy nem az igazi, azt már sajnos tudom. Sőt, érzem. Cserébe viszont évszázadokkal jobb, mint az itt kapható, kenyérnek még viccből sem nevezhető, édes, vizes szeletelt valami. S ha már ott jártunk, férjem ivott egy kávét, én meg egy teát. Egy szelet kenyér után, amit helyben, minden nélkül benyomtam. Mert a kenyér kívánalom nagy úr ám :-)) Mivel a kávé hattyúja tetszett, hát megörökítettem.


     

  15. 2016. szeptember 4. 12:32182012.

    Szombaton megint mentem a kínai dokimhoz, de most nem szurálásra. Előtte kitaláltam, hogy ők lesznek a maradék mustáros husinak az elfogyasztói. Kaptak szép színes szendvicseket. Amikbe igyekeztem egészségeset is belecsempészni, hámozóval vékonyra szelt répát ;-)) Aminek látványa eszembe juttatta, hogy valahol láttam egy szuper ötletet a vegán lazacra! Remélem meglelem, mert akkor tuti megcsinálom, és továbbadom az ötletet.


    Ezeket a jól megkelt likas zsemléket errefelé bagelnek hívják. Bár szerintem ezek inkább az bécsi kiflik... De még az is lehet, hogy mindenkinek igaza van ;-))


     


     

  16. 2016. szeptember 4. 12:23182011.

    Sejtettem, hogy magam után megint én következek... Lányok, azért lehetne már előbújni ;-)) Galile kap még egy kis időt, van most dolga a suli indítással, de korombéliek tényleg előbújhatnátok már! 


    De addig is itt megint pár ötlet a mit főzzünkre. Először is arra, hogy milyen kevés kell ahhoz, hogy a maradék ételünk átalakuljon, főleg beszínesedjen. Piros (fehér) és zöld, és máris beindul az ehetnékünk :-))


    1. Éééééés, ez vót az utolsó falafel meg mustáros husis ebéd :-))


    Most éppen előfőzött, majd újra szárított speciális rizzsel. Az árusítója esküszik arra, hogy ez nem nyomja fel a vércukrot. Lehet benne valami, mert én is ezt ettem, igaz, én husival, de még csak meg sem éreztem, hogy ettem valamit. Pedig rendesen beburkoltam. Az ebédet nemhogy valamiféle valamiféle nehéz, súlyos érzés követte volna, hanem ellenkezően!


    Most már elfogyott ez a rizs, de ha legközelebb veszek, akkor meg is mutatom, hátha otthon is lehet kapni. Nem tudom másra hogy fog hatni, de hogy rám jól, arra tanú vagyok :-))


    A saláta készítését is lazára vettem. Egy zsenge fej, hosszúkás salátát felszeltem, meg mellé néhány paradicsomot. Kevés mustárt. citromot, meg olivát nyomtam rá, majd csipetnyi sót is. A végén összekevertem az egészet, és már kész is volt a saláta, az öntettel.


     


     


     

  17. 2016. augusztus 31. 06:35182010.

    Ez meg néhány éttermi kaja. Hátha meghozza a gusztusotokat, s nekiláttok valami hasonlót elkészíteni ;-))


    1. Rántott csirke feketebors mártással
    Bármilyen hihetetlen, de a mártás pikánsan összepásszol a csirkefalatokkal. (hmmm, pikánsan összepásszol... asszem túl sok főzös blogot olvasok :-))


    Lehet a feketebors mártást üvegben is kapni, de elkészítése sem bonyolult. Itt van pl egy ausztrál recept. Az ausztrálokat azért imádom, mert mindent hey mate-re vesznek, így a főzést is ;-)) Nem lacafacáznak, hanem gyorsan, ízest hoznak össze. Aztán ott vannak a franciák, akik már megadják a lacafaca módját meg idejét is, mikor is pl a feketebors mártást steakkel ugyan, de fehérben szeretik ;-)).  Itt meg egy másik feketebors mártás, zöldben ;-))


    2. Zöld papaya saláta 
    Nem  hinném, hogy otthon túl sok zöld papayat lehetne kapni, így ahelyett javallom zöldalmát, kora tavasszal pedig zsenge karalábét használni! Almával finom. Kipróbálva. Az öntet lényege a zöldcitrom, halszósz (anchovy kivonat), cukor és 1 fokhagyma pépje. Ezeket addig és olyan arányban kevered, amíg összeáll a számodra legkedvesebb változat. És ha még pirított mogyoróval is megszórod... Nagyon fogod szeretni :-)) Azért kiindulási alapnak itt egy ötlet. Ez meg egy magyar gyomor véleménye a halszószról ;-)) 


    3. Tom yam kung leves - garnélarákkal
    A tom yam alapot otthon lehetetlen összehozni, boltból kell megvenni. Mivel nem mindegyik fogja ízlésed eltalálni, érdemes többfélét is kipróbálni. De mikor főzöd, mindenképpen tegyél hozzá kókusztejet! És van kéznél, akkor okvetlen kínai petrezselymet, vagyis koriander zöldet. Ez szinte muszáj lenne hozzá. Eheted magában, rizzsel, vagy éppen rizstésztával is. Ez utóbbi az én kedvencem ;-)) Garnéla helyett csirke, de akár vékonyra szelt disznóhús is teljesen megfelel.


    4. Kesudiós csirkefalatok


    Ha nem akarod a kesudiót csipet sóval megszórt kevés olajban kevergetve átsütni, akkor ropogósra sütheted őket akár mikróban, akár sütőben is.


    Másodjára "pácold" meg a csirkefalatokat olyan pácban, ami nektek ízlik. Ha kínaisra akarod venni, akkor legyen az szójaszósz, egy kevés szezámolaj, kevés rizsbor (furmint), s a végén valamiféle keményítő, hogy majd ropogosra süljön. Nem kell sokáig pácolni.


    Felforrósított edényben (wok a legjobb) kevés olajon süsd át a húsfalatokat. Ha sokat csinálsz, akkor sütésnél felezz, mert ha sok hús sül egyszerre, átvizesednek és nem lesz külső ropogós kérgük. Ha kész, szedd egy külön tányérra őket.


    Jöhetnek az ízesítők: Süss át olyan ízesítóket, amit szerettek. Hagyma, fokhagyma, fűszerek. De legyen benne aprított gyömbér és fokhagyma is, mert ezek kellenek hozzá. Mehetnek hozzá a felszelt zöldségek. Ami éppen kéznél van, de igyekezz színezni, mert úgy szép az élet is, meg az étel is ;-))


    Mikor a zöldségek már elveszítették nyersességüket, de még mindig roppanósak, akkor mehet a hús meg a kesu is, vissza a wokba, plusz öntsd rá a saját kedvenc önteted. Nem kell sok! Csak annyi, hogy ízesítsen, és összepárolja a húst a zöldségekkel. Ez lehet pl húsleves, kevés cukor, s rendesebb csipetnyi fehérbors, pici szezámolaj, s mondjuk szójaszósz keveréke. Néhány keverés, és kész is van.


    S mivel a kesu piszok drága tud lenni,  én azt akár földimogyoróval is helyettesíteném. Mivel itt ki lehet pengetni az árát, ezt még nem próbáltam, de látatlanba bevállalom az ötletem :-))


    --------------------


    Jó étvágyat mindegyikhez. A héthez meg kívánok jókedvet, örömöt, és minden jót :-)) 


     

  18. 2016. augusztus 31. 05:17182009.

    Aztán volt még falafel is. Végtelenített mennyiségben... kicsit elszámoltam magam a száraz csicseri mennyiségével, és ezért napokig falafeleztünk. De még mindig vaaaan belőle :-DDD


    1-2 Falafel, pitával és gluténmentesen 
    A falafel elvileg golyó formájú. De én úgy nem szeretem, mert annyira soha nem tudom szétnyítni a pitát, hogy az ne hasadjon be oldalt. Ezért nálunk mindig húspogácsa méretben készül, így ma már a pita sem reped tovább ;-)). Csóró férjem még kapta meló ebédre is... Tényleg imádom ezt a hapsit! Egyetlen szóval sem panaszkodott, hogy ez azért már neki is sok :-))


    3. Falafel párolt brokkolival, sült tökkel, és szilvával (itt az ősz ;-))
    Ez egy egészen jó kombó volt, még nekem is ízlett. Pedig én akkor már hangosan untam a falafelt :-))


    4. Falafel zöldsalatával, tofús öntettel


    S ahogy mondtam, még mindig van belőle a hűtőben... De nincs szívem kivágni, mert ugyan ez is kókadt színűre sikeredett, de amúgy meg finom :-))


     

  19. 2016. augusztus 31. 05:03182008.

    Ez meg néhány főzös ötlet lenne. Elég szerények, mert mostanában tényleg sokat lebzselünk különféle étteremben. Ebben picit benne van az a pánikom is, hogy most kell éljek a lehetőségükkel, mert otthon már nem nagyon lesz benne részünk, másrészt az ismerősökkel, barátokkal evős búcsúzásba vágtunk. Végigjárjuk kedvenc helyeinket, s ha hallunk valami új helyről, akkor azt is meg kell látogatni. Szóval elvagyunk rendesen :-))


    1. Mustáros hús
    Annak ellenére, hogy eléggé hókaszíműre sikeredett, az íze annál fenségesebb volt.  Vacsoravendégünk volt, ezért jöhetett a husis vacsora. No meg, én is rákívántam a húsra, s mostanában élek is velük. Vszeg fehérjehiányom támadhatott :-))


    Ez is egy világbajnok, semmi melóval készülő eledel: A hússzeleteket sóztam, majd megkentem jó sok mustárral. Tettem kevés olajat a serpenyőbe, majd  a szelteket megszórtam rengeteg majorannával. (Nos, annyira, nektek nem lesz szükségetek ;-)) Picit átsütöttem -happycallban elvolt magában, oda sem kellett nézni. Maj öntöttem rá 2,5 dl kókusztejet és alacsony hőmérsékleten olajára főztem, sütöttem. A két óra alatt talán kétszer ha rá kellett nézzek.


    2. Mustáros husival készült reggeli szendvics 
    Ez ma reggel Meiqinek készült. Határozottan kedvére való vóóót :-)) És még mindig van egy csomó maradék... Már soha nem tanulom meg, hogy kell keveset főzni.


    3. Köles savanyúkáposztával
    Mivel a kínai doki szerint minél több köleses ételt eszünk, annál job lesz nekünk, én tényleg igyekszem, hogy egy héten minimum kétszer legyen valami köleses étel. Ez éppen valamiféle korhelyleves változat. Kolbász és tejföl nélkül. De jó vóóóót ;-))


    Ma reggelire is készült köles,  most éppen édes köleskásaként. 1 bögre száraz kölesre öntöttem 1 bögre vizet, meg 4 bögre zabtejet. Belekevertem egy pici sót, és 2 evőkanál mézet, majd a kuktában benyomtam a "congee" gombot, és mentem is dolgomra Kora reggel ;-))


    4. Rakott kifli helyett zsemle, de mákosan és szilvásan
    Kedvencem és Meiqi szerint  ez is jóra sikerült. Én meg csak néztem, ahogy betermelik, és közben ettem egy szelet görögdinnyét. Az se vót rossz :-)) E vacsora készítését is nagyon lustára vettem.


    A megszikkadt zsemléket felszeltem. Kivajazott tepsiben elrendeztem egy sort. Turmixban összedaráltam picit sót, cukrot és mákot. Kiszórtam egy tányérba. Ugyanabban turmixpohárban összekutyultattam 3 tojást, 1 evőkanál vajat -olaj is jó-, 2 evőkanál kókuszjoghurtot, s annyi zabtejet, hogy elég legyen a zsemlék megkenésére, majd ízesítettem kardamommal, szegfűszeggel, és vanilía kivonattal. (Legközelebb tofút is teszek hozzá, hogy legyen benne valami fehérje is. Tofú helyett persze lehet túrót is használni.)


    A tejjel átitatott zsemlesorra szórtam bőven a mákos daráltból, majd ment rá a szilva. Újabb mákos darás szórás, s végül befedtem a zsemleszeletekkel. Meglocsoltam a maradék tejjel, és megszórtam kevés barnacukkorral. A végén készresütöttem. A kosztosok véleménye fentebb ;-))


     

  20. 2016. augusztus 31. 04:33182007.

    Édes lelkem, krném, de aranyos vagy te is :-)) Tényleg szívből remélem, hogy azok az információk, amiket hiteles emberektől (esetleg megbízható könyvekből) szedek össze, az másoknak is jól jön, nem csak nekem. Ebből rögvest ki is derül, hogy én csak továbbfecsegő vagyok ;-)) S az is csak akkor, mikor "rámjön". Mostanában valahogy nem akar összejönni. No de majd alszom még rá néhányat :-)) Most hoztam  néhány örömöt, meg mit főzzünk ötletet is. Meg néhány szomorúságot is.


    Az expatok élete eléggé érdekes. Főleg attól, hogy az egész világ összeverődik körülöttünk. A baj csak az, hogy időről időre ez a nemzetközi világ szét is verődik, szedik sátorfájukat, mennek haza. A héten éppen a tibeti barátunk ment vissza a "normális orvosi" világába. Nem bírta tovább, hogy nem operálhat naponta, hogy nem mentheti az életeket, hát fogta magát, s jóval kevesebb pénzért hazament, Indiába. Egyébként is, ide csak egy speciális terület megismerésére jött. Aztán az itt töltött ideje alatt a főnöke is, meg kollegái is annyira megszerették, hogy biztatták, adja be kérelmét egy új szerződésre. Nem adta be, mert amíg itt hetente egy-két emberen tud segíteni, addig otthon naponta többen is.  De jó, hogy a mai világban még léteznek az ilyen áldott lelkek!


    Az elvándorlási sorozat csak megkezdődött vele. Októberben búcsút intek a kedvenc dosai készítőmnek. Novemberben elköszönünk a legkedvesebb angol barátainktól, majd decemberben a kínai dokimtól, aztán a mi búcsúnk ideje jön el. Amit várok is, meg nem is. Ez volt a szomorkás része az elmúlt napjainknak.


    De volt nagy örömöm is. Nem is emlékszem rá, hogy milyen régen nem voltam abban a valamikor nagyon is kedvelt indiai "kispiszkosban", ahová egy időben nagyon sokat jártam reggelizni. De az is sokszor előfordult, hogy útban hazafelé az egyetemről kedvencemmel beugrottunk oda egy könnyű vacsorára. Aztán ahogy bajlódtam a gyomrommal is, meg tetejébe egy új úttal elterelték onnét a forgalmat, így elmaradtam tőlük. De a minap rámjött, hogy csak meg kéne nézni őket, mi van velük.


    Már csak azért is, mert nagyon megkedveltük egymást az egyik ifjú indonéziai pincérlánnyal, meg a kedvenc dosai-omat készítő indiai uriemberrel. Legtöbbször elbeszélgettünk egymással, de néha csak üdvözöltük egymást. Néhány alkalom után már kérni sem kellett, mert tudták mindig ugyanazt eszem reggelire. Nem csoda, direkt azért mentem hozzájuk, hogy a kedvenc ropogós dosaimat megkaphassam :-)) Ezért, mikor megláttak, az indiai szakács máris ment a dosai alapért a hűtőhöz, a pincérlány meg indult megrendelni a "milo o' panas"-t. A milo az egyfajta "kakaós" ital. Az o' annyit jelent, hogy hozzáadott sűrített tej nélkül, a panas meg azt, hogy mindezt forrón kérem.


    Szóval a minap miután kedvencem kiraktam az egyetemen, elkanyarodtam a "kispiszkoshoz". Nem is piszkos ám, a legkevésbé ázsiai értelemben, de ez valahogy odaragadt hozzájuk :-)) Mikor az étterem előtt leparkoltam, a pincérlány éppen jött kifelé, s mikor meglátott, szó szerint kirepült, a legszélesebb mosollyal az arcán átölelt, hogy "madamka" -ez én lennék ;-))-, de jó látni téged. És abban a pillanatban az indiai dosai-os is észrevett, és máris sietett kifelé a szívére tett kezével, és mosolygott szélesen. De én a legszélesebben! Annyira örültem nekik, hogy el sem tudom mondani :-)) Szeretem az áldott lelkű embereket ;-))


    Most éppen azon töröm a fejem, hogy milyen búcsúajándékkal lepjem meg őket. Mint kiderült, az utolsó pillanatban láthatom még őket, mert az indiai úriember októberben megy haza. Végtelenített óraszámban, +40 C fokban tette a dolgát a családjától távol, rendületlenül, de sikerült kidolgoznia a fia orvosi diplomáját. Eddig ő adott meg mindent a fiának, most már a fián a sor. Az aranyos pincérlány meg babát vár, s nemsokára ő is megy haza. Még nem tudom miket kapnak, de hogy rájuk lesz szabva az ajándék, az biztos.


    -------------------


    Na tessék, csak elkezdeni volt nehéz, aztán, ahogy a fiam kiskorában szokta volt mondani, csak úgy kibuzog a mondanivalóm :-))


     


     

    előzmény:
    krnem (182006)
    2016-08-26  09:34
  21. 2016. augusztus 26. 09:34182006.

    Szia!


    Csak gyere, s "fecsegj"! Nagyon jó olvasni. Sok hasznos ismeretre tehetünk szert. Köszönöm.

    előzmény:
    ancsa21 (182000)
    2016-08-26  08:23
  22. 2016. augusztus 26. 09:22182005.

    Naccerű! Vagy egyszer sem, vagy kérés nélkül többször is. Kösz nlc fejlesztők, akik még egy... Na jó, hagyom, mert amit most mondanék, az se a témához nem illik, se nem tűrné el a nyomdafestéket. Habár, manapság...


    Na mindegy, legyen nagyon szép és egészséges a hétvégétek! 


     

  23. 2016. augusztus 26. 09:18182004.

    Hat, az életünket, egészségünket leginkább megsegítő akupunktúrás pont és a helyük


    S ezzel rögvest kezdődnek a bajok is... mert ezen pontok többségét, pl RN4-6, elég nehéz nyomással serketeni. Nem lehetetlen persze, de határozottan nehézkes. Ezért tényleg javallom elsőre azt a kis zsebméretű szerkenytű valamelyikét beszerezni, amit lefotóztam nektek. Ezzel nem csak nyomás nélkül tudod elektromosan stimulálni a pontokat, de ha tudod a kb helyét, akkor ennek segítségével biztosan rá is találsz.


    Ha meg a tappancsos akupunktúrás gépet használod, akkor valóban elég csak a kb helyét tudni, mert a tappancsok segítségével az impulzus eljut annak egész felületére. Így viszont nem csak közvetlenül egy-egy pontra fognak hatni, hanem a környezetükben lévőkre is. Hogy ey ártani nem fog, abban biztos lehetsz :-)) Amire javallok figyelni, hogy lehetőleg a tappancs közepén lévő elektromos vezeték vége kerüljön a pont fölé.


    Minden ábrán fogtok a CUN kifejezéssel találkozni. Ez egy kínai hosszmértékegység, amit az akupunktúrában használnak a pontok pontos helyének bemérésére. Hossza megegyezik a hüvelykujjad azon szélességével, amit az első porcodnál mérnek, lásd pl itt. De gyakorlatilag használhatod a mérésre a többi ujjadat is, de azok mérését mindig a mutatóujjnál kezdjed. Egyszer mérd meg a cun távolságodat, majd akár léniát is használhatsz a későbbiekben ;-))


    1) ST36 - A gyomor meridián legfontosabb pontja: A legfontosabb pontok egyike. Ha másra nincs időd, ezt a pontot igyekezzél minden nap stimulálni. Jó hatással lesz az egész emésztőrendszerre, s azon keresztül az egész szervezetre, hangsúlyosan beleértve az immunrendszered. A vérkeringésre, meg egyáltalán a vér jobb minőségére is hathatós segítség lesz. S mivel ez a meridián végig szalad az egész testen, az agy működését is serkenteni fogja.


    (Pontos helyét itt találod.)


    2) L14 - A máj meridián azon pontja, amely a máj munkáját leginkább serkenti, és elegendő idő után biztosítja annak tisztulását, simább működését úgy, hogy mindezt összehangolja a gyomor munkájával is.


    (Pontos helyét itt találod.)


    3) SP6  - A lép pontja. Ez a pont nem csak segíti a lép munkáját, s ezzel együtt a vastagbél felszívódási munkáját is, de a máj működésére is jó hatással van. Az egyetlen kővel több madarat esete ez a pont is :-)


    (Pontos helyét itt találod.)


    4) K13 - A vesék pontja. Tonizálja a vesét, de egyben hatással van a chi és a véráramlat simább mozgására is, erősíti a méhet is. És ha fülzúgásod is van, akkor okvetlen nyomogasd ezt a pontot is :-)) Mellé még saját tapasztalatból tudom javasolni a K3-as pontot is, ami a bokacsont vízszintes középvonalában fekszik, kb félúton az achilles ín közepétől.


    (A pontos helyeket itt meg itt találod.)


    5-6) RN4 és RN6 - A nevezett két pontot szokták a pontok anyjának, illetve apjának is nevezni. Már csak azért is, mert ezek hatnak leginkább a szervezet női, illetve férfi szexuális szervekre. Egyben felelnek az eredeti életenergia (chi, vagy qi) erősítéséért, karbantartásáért is, meg persze még sok minden másért is.


    RN4 - Guanyuan, vagyis az Eredet Kapuja: Erősíti és táplálja a vesék és a yin energia munkáját. Határozottan jó hatással van a méhre, illetve segíti a menstruáció zavartalan működését is. Tonizálja azt a másik (Elülső Mu) pontot is, amelyik közvetlen hatással bír a vékonybél és a lép munkájára.


    RN6 - Qihai, vagyis az Életerő Tengere: Erősíti a vesék munkáját, valamint a yang energiát. Segítségre lehet az impotencia, a rendszertelen menstruáció gyógyításában, valamint segíthet még a kóros soványságból való kilábalásban is. Határozottan erősítő, tonizáló pont.


    (Ezeknek a helyét könnyebb elmondani, semmint megmutatni: A pontok pontosan a test függőleges középvonalában vannak, a köldök alsó vonala alatt. Az RN6 pont a felső, ami 2 ujjnyira van a köldöktől lefelé. Az RN4-es pont meg az előbbi alatt, szintén 2 ujjnyival lejjebb, vagyis összesen 4 ujjnyi távolságra, lefelé. Figyelem! Az un RN (ren) vonalon nincsenek párhuzamos jobb meg baloldali pontok! IEzen a meridiánon a pontok egymás alatt találhatóak!)


    -------------------------


    Az előbb nem ment át. Megint megpróbálom. Viszont nem mondok semmit az nlc fejlesztőiről, mert... a türelem talán még a végén hozzászólást tud teremni...)


     

  24. 2016. augusztus 26. 09:17182003.

    Hat, az életünket, egészségünket leginkább megsegítő akupunktúrás pont és a helyük


    S ezzel rögvest kezdődnek a bajok is... mert ezen pontok többségét, pl RN4-6, elég nehéz nyomással serketeni. Nem lehetetlen persze, de határozottan nehézkes. Ezért tényleg javallom elsőre azt a kis zsebméretű szerkenytű valamelyikét beszerezni, amit lefotóztam nektek. Ezzel nem csak nyomás nélkül tudod elektromosan stimulálni a pontokat, de ha tudod a kb helyét, akkor ennek segítségével biztosan rá is találsz.


    Ha meg a tappancsos akupunktúrás gépet használod, akkor valóban elég csak a kb helyét tudni, mert a tappancsok segítségével az impulzus eljut annak egész felületére. Így viszont nem csak közvetlenül egy-egy pontra fognak hatni, hanem a környezetükben lévőkre is. Hogy ey ártani nem fog, abban biztos lehetsz :-)) Amire javallok figyelni, hogy lehetőleg a tappancs közepén lévő elektromos vezeték vége kerüljön a pont fölé.


    Minden ábrán fogtok a CUN kifejezéssel találkozni. Ez egy kínai hosszmértékegység, amit az akupunktúrában használnak a pontok pontos helyének bemérésére. Hossza megegyezik a hüvelykujjad azon szélességével, amit az első porcodnál mérnek, lásd pl itt. De gyakorlatilag használhatod a mérésre a többi ujjadat is, de azok mérését mindig a mutatóujjnál kezdjed. Egyszer mérd meg a cun távolságodat, majd akár léniát is használhatsz a későbbiekben ;-))


    1) ST36 - A gyomor meridián legfontosabb pontja: A legfontosabb pontok egyike. Ha másra nincs időd, ezt a pontot igyekezzél minden nap stimulálni. Jó hatással lesz az egész emésztőrendszerre, s azon keresztül az egész szervezetre, hangsúlyosan beleértve az immunrendszered. A vérkeringésre, meg egyáltalán a vér jobb minőségére is hathatós segítség lesz. S mivel ez a meridián végig szalad az egész testen, az agy működését is serkenteni fogja.


    (Pontos helyét itt találod.)


    2) L14 - A máj meridián azon pontja, amely a máj munkáját leginkább serkenti, és elegendő idő után biztosítja annak tisztulását, simább működését úgy, hogy mindezt összehangolja a gyomor munkájával is.


    (Pontos helyét itt találod.)


    3) SP6  - A lép pontja. Ez a pont nem csak segíti a lép munkáját, s ezzel együtt a vastagbél felszívódási munkáját is, de a máj működésére is jó hatással van. Az egyetlen kővel több madarat esete ez a pont is :-)


    (Pontos helyét itt találod.)


    4) K13 - A vesék pontja. Tonizálja a vesét, de egyben hatással van a chi és a véráramlat simább mozgására is, erősíti a méhet is. És ha fülzúgásod is van, akkor okvetlen nyomogasd ezt a pontot is :-)) Mellé még saját tapasztalatból tudom javasolni a K3-as pontot is, ami a bokacsont vízszintes középvonalában fekszik, kb félúton az achilles ín közepétől.


    (A pontos helyeket itt meg itt találod.)


    5-6) RN4 és RN6 - A nevezett két pontot szokták a pontok anyjának, illetve apjának is nevezni. Már csak azért is, mert ezek hatnak leginkább a szervezet női, illetve férfi szexuális szervekre. Egyben felelnek az eredeti életenergia (chi, vagy qi) erősítéséért, karbantartásáért is, meg persze még sok minden másért is.


    RN4 - Guanyuan, vagyis az Eredet Kapuja: Erősíti és táplálja a vesék és a yin energia munkáját. Határozottan jó hatással van a méhre, illetve segíti a menstruáció zavartalan működését is. Tonizálja azt a másik (Elülső Mu) pontot is, amelyik közvetlen hatással bír a vékonybél és a lép munkájára.


    RN6 - Qihai, vagyis az Életerő Tengere: Erősíti a vesék munkáját, valamint a yang energiát. Segítségre lehet az impotencia, a rendszertelen menstruáció gyógyításában, valamint segíthet még a kóros soványságból való kilábalásban is. Határozottan erősítő, tonizáló pont.


    (Ezeknek a helyét könnyebb elmondani, semmint megmutatni: A pontok pontosan a test függőleges középvonalában vannak, a köldök alsó vonala alatt. Az RN6 pont a felső, ami 2 ujjnyira van a köldöktől lefelé. Az RN4-es pont meg az előbbi alatt, szintén 2 ujjnyival lejjebb, vagyis összesen 4 ujjnyi távolságra, lefelé. Figyelem! Az un RN (ren) vonalon nincsenek párhuzamos jobb meg baloldali pontok! IEzen a meridiánon a pontok egymás alatt találhatóak!)


    -------------------------


    Az előbb nem ment át. Megint megpróbálom. Viszont nem mondok semmit az nlc fejlesztőiről, mert... a türelem talán még a végén hozzászólást tud teremni...)


     

  25. 2016. augusztus 26. 09:07182002.

    Arra az esetre, ha mégse jönne össze egyik lehetőség sem a fentebb soroltak közül, akkor még mindig van máááásik :-))


     


    3-1-2 akupunktúrás pontok, illetve gyakorlatok


    Ha semmi mást nem teszel, mint legalább a 3 megadott pontot naponta nyomogatod, vagy elektromosan stimulálod, illetve mellé még beszorítod a légzés gyakorlatot is, akkor máris többet tettél magadért, mintha beszedtél volna egy rakás csoda-akármit. Milliószor többet.


    A pontok leírását például ITT is megtalálhatod, a hozzájuk tartozó magyarázatottal együtt. A légzőgyakorlathoz csak annyit tennék hozzá, hogy az nem csak a hason áthaladó meridiánokra van jó hatással, hanem a nyirokrendszerre is. Arra aztán nagyon is! Így egyszerre tudjátok erősíteni, de akár gyógyítani is magatokat, és egyben a nyirokrendszer segítségével kipucolni az összes nem odavalót is.


     


     


    Mindehhez kívánok mindenkinek sok sikert, de leginkább JÓ EGÉSZSÉGET! 


     

Címlap

top