Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagykorú, DE....!!!!

kelemenica
Létrehozva: 2012. június 28. 19:11

Van egy nagy bánatom. Van 3 gyerekem, és a legnagyobbal súlyos problémáim. 

Most érettségizett, egy hármas magyarból, a többi mind kettes. Egész eddig nem voltak rossz jegyei, de ezeket mindig puskázással szerezte. Amikor nem sikerült a puska, akkor kapott rosszabb jegyeket, de azért legtöbbször sikerült neki. Utál tanulni, hiába ültem le vele, fogadtam amgán tanárt, semmi.

Egy szakközépbe jár, de abban a szakmában is csupa hármasai vannak, nem is szereti, ezeket a hármasokat is puskázással szerezte, szóval igaziból ennyit se tud. Nem akar ebben a szakmában megmaradni, hanem óvónőképző főiskolára akar menni. Mondtam neki, legyen dajka, mert a kicsikhez tényleg elég jól ért, de közölte, hogy dajka pedig nem lesz, csak óvónéni.

Ez rendben is volna, de sajnos 212 pontot ért el ehhez, és ez nagyon kevés. Most azt mondja, akkor fizessem be egy nyelvtanfolyamra, a magyart meg megtanulja, és  leérettségizik majd emelt szinten újra, és igéri, hogy sokat fog tanulni, mert hibázott abban, hogy eddig nem tanult, de ezután majd fog.

Csakhogy én nem bízok ebben, és anyagilag se mindegy, hogy fizetek-e neki egy nyelvtanfolyamot. Azt se tudja, melyik másik szakmát tanulja, mert egyik se tetszik neki, csak az óvónői főiskola.

Még nem dolgozott sose, csak 1-2 alkalommal alkalmi munkát, és eddig nem is keresett magának semmit.

Itthon ül, barátnőkkel találkozik, és filmeket néz a neten.

Akarok neki adni még egy esélyt, de valahogy úgy, hogy megérezze annaka  súlyát, hogy eddig ellógta az életét.

Szeretném, ha elvégezné a főiskolát, de csak akkor, ha valóban keményen tesz is érte.

Ti milyen feltétellel fizetnétek a nyelvtanfolyamot, vagy ha nem fizetnétek, mit mondanátok neki?

Nem akarok egy ilyen gyereket, a másik kettő tanul keményen, és nem szoktak becsapni se.

A nagyobbik meg sokszor hazudik, hogy ide megy, de közbe kiderül, nem ott volt. Hiába magyarázom neki, hogy én is megmondom az apjának, hova megyek, mert igenis egy család vagyunk, tudnunk kell egymásról, főleg, ha valami baj van. De csak azt hajtogatja, hogy ő már 18 elmúlt, semmi köözöm hozzá, hol van. Elengedem én bárhová, de tudni akarom, hol van, mikor jön. Vagy ez se természetes szerintetek? Gáz, hogy én mindig tudom, hol a férjem és mikor jön, és én is mindig mondom hová megyek, mikor érek haza? Ez 10 éve gond nála, iskola után is mindig elcsavargott. Votl, hogy rendőrökkel hozattam haza, mert egész délután nem találtam. Barátnőjénél volt persze. Elég hosszú lett, majd kérdezzetek, ha nem világos valami.

Szeretettel: Ica 

  1. 2012. június 29. 12:10101.

    Könyörgöm, mi az, hogy éretlen arra, hogy dolgozzon??? Ne már...

     

    És, ha kudarc, akkor mi van? Tapasztal és tanul. 18 évesen ideje elkezdeni.

    előzmény:
    Alinee2 (94)
    2012-06-29  11:40
  2. 2012. június 29. 12:09100.

    Pont így gondolom én is, és pont így beszéltük meg mi is.

     

    Persze, ha egy kezelhető gyerekünk van, akkor ez "könnyű", a topikindító lányánál van valami gond, amiért ilyen a viselkedése és az élethez való hozzáállása. 

     

    Nem feltétlen az anyja hibája, hisz lehet a lánynak ilyen személyisége. A másik 2 gyerekével nincsenek gondok.

    előzmény:
    Dúdoló (58)
    2012-06-29  07:23
  3. Torolt_felhasznalo_294051
    Torolt_felhasznalo_294051
    2012. június 29. 12:0899.

    Egyetértek, szerintem is fontos lenne, hogy valamilyen szinten megismerkedjen a munka világával, mert muszáj látnia, hogy hogyan működnek valójában a dolgok! Nem lehet tovább halogatni ezeket a felismeréseket! Pont azért is, mert a tanulás nehezére esett, de egy munkahely sok szempontból egész más, mint az iskola - lehet, hogy még sikere is lenne benne, de biztosan sokat tanulna belőle, mert a munkatársakkal beszélget az ember, és ott különböző életutakat megismerve csak leesik a tantusz!

     

    Tulajdonképpen milyen szakközepet végzett?

    Ugyanis az jutott eszembe, hogy az ilyen nagy hóhányóknak esetleg még kereskedő vénájuk is lehet - porszívóügynök és hasonlók?

    Csak úgy elkalandozott a képzeletem... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757314 (96)
    2012-06-29  11:52
  4. 2012. június 29. 12:0698.

    Akkor nincs más lehetőség, mint elkezdeni dolgozni menni.

     

    Mondd meg neki, hogy lakni lakhat nálatok, enni ehet nálatok és ennyi. 

    Ha valami egyébre van szüksége, azt oldja meg.

     

    Ha meg látod, hogy normális kerékvágásban haladnak/haladnának a dolgai, akkor lehet támogatni.

    előzmény:
    kelemenica (80)
    2012-06-29  10:56
  5. 2012. június 29. 12:0497.

    Az embernek akkor is a gyereke, nem vághatja ki az utcára...

    Egymással kommunkiálni soha nem késő!!!

     

    Mindazonáltal én is kemény lennék vele, az tuti.

    előzmény:
    TJ1117 (78)
    2012-06-29  09:57
  6. Torolt_felhasznalo_757314
    Torolt_felhasznalo_757314
    2012. június 29. 11:5296.

    Miért baj ha elmegy dolgozni, é skudarc lesz a vége? Nem erről szól az élet, hogy tapasztalatokat szerzünk, és hasznosítjuk azokat?

     

    Ha nem tetszik neki a munka, talán komolyabban fogja venni a tanulást.

    Ha nem lesz a döntéseinek következménye akkor miből fog tanulni?

    Ha nincs felvárás felé, mi lesz a mozgatórugó, hogy teljesítsen?

    A semmittevésbe bele lehet szokni nagyon.

     

    És ha pár hónap mulva feladja, akkor is a pár hónapos fizetéséből lehet nyelvtanfolyamot fizeni, és megmarad a tapasztalata is. 

    előzmény:
    Alinee2 (94)
    2012-06-29  11:40
  7. Torolt_felhasznalo_294051
    Torolt_felhasznalo_294051
    2012. június 29. 11:4995.

    A nyelvtanfolyamra azt mondanám, hogy csak a felét vagyok hajlandó finanszírozni, a pénz másik felét keresse meg maga!

    Bár előbb mérlegelnék, hogy valóban fontos ez a nyelvtanfolyam? Kell az érettségihez, vagy a felvételihez? Mert ha nem, akkor inkább felejtse el egyelőre, lesz mit behoznia anélkül is...

     

    Az szerintem tök jó, hogy legalább tudja, mit szeretne csinálni! Már persze, ha nem azért választotta ezt, hogy még néhány évet lóghasson...

     

    Lehetne, hogy elvégez egy egy-két hónapos bébiszitter tanfolyamot, és azalatt az egy év alatt, amíg az érettségire készül (megjegyzem: az újravizsgázás sincs ingyen!!!), rendszeresen eljár egy-két helyre gyerekekre vigyázni...

     

    Vagy akár külföldre is kimehetne bébiszitternek, akkor ugyebár két legyet ütnétek egy csapásra, mert a nyelvet is élesben tanulhatná - van olyan konstrukció is, ha jól tudom, hogy bébiszitterkedés+nyelvtanfolyam külföldön...

     

    Még azt gondolom, hogy bármennyire lelkes, ha eddig nem tanult magától, rendszeresen, akkor lehet, hogy nem is képes rá önállóan (mondjuk, hogy beossza magának), szóval mindenképpen kell valaki, aki minimum kikérdezi tőle az anyagot mondjuk heti/kétheti bontásban!

     

    előzmény:
    kelemenica (1)
    2012-06-28  19:11
  8. 2012. június 29. 11:4094.

    Ha te nem így gondolod,akkor írd le hogy mit tennél.Lássuk,hogyan bánnál egy gyerek-felnőtt lánnyal,aki a tiéd,és mire eléri a 18 éves kort,kiderül hogy káosz az egész élete,amiből nem lehet kirángatni.

    Be lehet dugni egy óvónőképzőbe,nyelviskolába,de ha éretlen rá,akkor felesleges.Eltaszítani pedig egy anya nem fogja a gyerekét magától.

    El lehet küldeni dolgozni,de erre is éretlen.Pár hónapnál tovább nem bírná,újabb kudarc.Felnőtt,30-as nők küszködnek hasonló problémákkal,párkapcsolat terén. Őket már tényleg nehéz segíteni,irányítani.

    Nos,te mit tennél az édesanya helyében?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757314 (91)
    2012-06-29  11:20
  9. 2012. június 29. 11:2393.

    Persze, kell is adni neki mégegy esélyt, de úgy, hogy amellett érezze is a dolgok súlyát és legyen felelőssége a dologban.

     

    Nyáron meg nyugodtan elmehet diákmunkára, alkalmi munkára, hogy a bulizásait állni tudja. 

     

     

    előzmény:
    Lillaréka (76)
    2012-06-29  09:52
  10. 2012. június 29. 11:2092.
    Én is ezt sejtettem még a terve mögött, olyan célt kijelölni, amiről tudja hogy nem megvalósítható, ezzel el lehet lébecolni, még évekig készülni a főiskolára, addig sem kell semmit csinálnia.
    előzmény:
    kelemenica (89)
    2012-06-29  11:13
  11. Torolt_felhasznalo_757314
    Torolt_felhasznalo_757314
    2012. június 29. 11:2091.

    Ezt Te komolyan gondoltad????

     

     

     

     

    előzmény:
    Alinee2 (57)
    2012-06-29  07:10
  12. 2012. június 29. 11:1490.

    Köszi, ez nagyon tetszik, megcsináljuk este!

    Most azonban el kell mennem, dolog van. Pár óra, és visszajövök! 

    előzmény:
    Alinee2 (87)
    2012-06-29  11:12
  13. 2012. június 29. 11:1389.
    Köszi. Hát nem akar más lenni, mint óvónő, szerintem azért is, mert ezzel tudja húzni halasztani a döntést. Szerintem. 
    előzmény:
    Ilis (85)
    2012-06-29  11:10
  14. 2012. június 29. 11:1288.
    Nálunk azonban a csaléd is teljes, dolgozunk mind a ketten, sosem voltunk munkanélküliek sem. Férjem is én is diplomával, keményen. Itthin is helyt állunk, rend van, ebéd van, hát nem tudom. 
    előzmény:
    AlmaLatina (84)
    2012-06-29  11:06
  15. 2012. június 29. 11:1287.

    Aha.Ezen a kijelentésén,hogy óvónő akar lenni,elindíthatsz egy komoly beszélgetést.Magyarázd meg neki,hogy az óvónőknek ismerniük kell a gyermekeket egyenként,jellemzést írni róluk.De ehhez szükséges,hogy az óvónők saját magukat is ismerjék.Kérdezd meg a lányodtól,ismeri-e önmagát?Sorolja fel saját magáról a jót,és a rosszat is.Ezzel segíted hogy tisztán lásson,pontosan tudja hogy mi az ami rosszat tett idáig.De ha be is ismeri,az már haladás.

    Az nem elég ha szereti a gyerekeket,és jól bánik velük.Nevelni,tanítani kell őket.Kérdezd meg,mi az amire egy ilyen kicsi gyereket tanítani tudna?A válaszából kiderül holtart ezen a síkon.Vagy azt válaszolja hogy olvasni,számolni,öltözködni,vagy pedig azt hogy ne bántson másik gyereket,figyeljen a felnőttek szavaira,bízzon bennük,mert jót akarnak.Ha a válasza az utóbbi,akkor valamennyire kész a feladatra mert átlátja.De ezt kétlem.

    előzmény:
    kelemenica (64)
    2012-06-29  08:43
  16. 2012. június 29. 11:1186.
    Meg volt az is. Mégse.
    előzmény:
    Anett880405 (83)
    2012-06-29  11:06
  17. 2012. június 29. 11:1085.

    Szia!

     

    Nem olvastam végig a hozzászólásokat, de ha dajka nem akar lenni, akkor  okj-s csecsemő-és kisgyermeknevelői tanfolyamok is vannak.

     

    Az nem öregasszonyos.

     

    Én óvodapedagógusi főiskolát végeztem, és úgy, hogy mindig jó eszem volt, és az érettségim is jeles volt, még így is voltak tárgyak amikből bizony örültem hogy a vizsgán meglett a 2es. Mert rengeteg olyan dolgot kell tanulni, ami csak elmélet, nem tudom mennyire menne ez a lányodnak, ha mondjuk sikerülne neki a nyelv és felvennék a főiskolára. 

     

    Én azt javaslom, menjen el valamelyik tanfolyamra, ha az megvan , akkor segítsd a nyelvtanfolyamot. 

     

    Úgy gondolom, a lányod most nincs olyan helyzetben, hogy feltételeket szabjon. De persze,ez a Te szülői belátásodon múlik.

    előzmény:
    kelemenica (65)
    2012-06-29  08:45
  18. 2012. június 29. 11:0684.
    Ahogy olvastam a soraidat, mintha ismerném a lányod. A kolléganőmnek van egy tök ugyanilyen fia. Már 20 lesz lassan, se érettségi (nem tetszett a suli neki, mániája a számítógép, számítástechnikai iskolába járt, de zavarták a gazdagabb osztálytársak), se szakma (nem vizsgázott le, majd fog, ő azt mondja), se munka (alkalmanként pár órákat szokott dolgozni egy multinál, akik azért nem veszik fel, mert nincs érettségije), se semmi (délben szokott beténferegni anyu miunkahelyére beszélgetni, hogy felkelt). Totál lusta gyerek és nem becsületes. A kolléganőm széthajtja magát, hogy eltartsa a két fiát, a másik még csak 13. A nagyobbiknak totál semmi felelősségérzete, nem akar semmit. Ő a kedves papát másolja, az is egy totál léhűtő volt. Egyszerűen nem látott olyan mintát, ami azt mutatná, az embernek feladata, kötelezettsége van az életben - nem olyan családban nőtt fel. Már kamaszkorában látszott és ahogy telnek az évek, egyre jobban előtérbe kerül ez a léhűtő tulajdonsága. Nagy pénzekről beszél, nagy elvárásai vannak, de nem szeretne érte dolgozni. Szerintem nem is fog sose. Mát előre látom, hogy fog a kedves apuka nyomdokaiba lépni és hogy fogja elherdálni az életét. A kolléganőm meg meg fog gebedni, annyit fog gürizni a jövőben is, hogy eltartsa.
    előzmény:
    kelemenica (1)
    2012-06-28  19:11
  19. 2012. június 29. 11:0683.
    A nagykorúság nem az életkortól függ, hanem a gondolatoktól, viselkedéstől, tettektől... Ne mkönyörgés kellene a lányodnak, hanem, ne is haragudj, de 2 hatalmas pofon, hogy tudja végre, hol a helye...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  20. 2012. június 29. 11:0182.

    a rendőrökkel hozattam haza mert a barátnőjénél volt délután..ez is azt mutatja, hogy ugyan tudod  a törvényes eszközeidet, de rosszul élsz velük.

     

     

    Miért élnék rosszul velük? Amikor a zenesuliban kelelne lennie, és én ott várom kocsival, de nincs, és minden létező telefonszámot felhívok, de nincs sehol, akkor mit tennél? Már 5-6-7-8 óra, és nincs sehol. Ülnél karbatett kézzel? NNÁ, HOGY FELHÍVTAM A RENDŐRÖKET. Ők hivatalból tudtak intézkedni, és eljutottak egy olyan barátnőhöz, akit balettóráról ismert, én meg csak látásból. Ahhoz ment el, mert találkoztak az utcán, és az hívta, őmeg ment. Erre én nem jöttem voln rá magamtól. egész Gödöllőt mégse járhatom körbe utána. 

     

    előzmény:
    TJ1117 (75)
    2012-06-29  09:51
  21. 2012. június 29. 10:5781.

    ILYEN gyereket tényleg nem akarok, muszáj, hogy megváltozzon, mert szinte lehetetlen együttélni vele. Ennek ellenére nem adtam intézetbe, nem zavartam el otthonról, hanem folymamatosan küzdök vele, hogy NEKI jobb legyen. 

    Ezzel mi a baj? 

    előzmény:
    TJ1117 (75)
    2012-06-29  09:51
  22. 2012. június 29. 10:5680.

    Hogyne adnék neki esélyt. Most is kértem, nézzen át más okj-s szakmákat, nincs-e, ami jobban tetszik neki, mint a jelenlegi. Azt mondta szó szerint, hogy "egyik se tetszik."

    Ugyanez volt 8. után. neki semmi. Ezért gondoltam, akkor legyen gimi, de oda nem vették fel. Akkor maradt a rosszabbak közül az, amit én gondoltam, mivel ő akkor is azt mondta, egyik se. Ezzel nem tudsz mit kezdeni.

    Aki akar valamit, azt tudod terelgetni erre-arra.

    De aki semmit se akar, akinek semmi se jó, azzal mit csinálsz? 

    előzmény:
    cabron (71)
    2012-06-29  09:40
  23. 2012. június 29. 10:0179.

    Nem tudom mi a jellemző, de azt tudom, hogy ilyen szempontból amit én eldöntök az úgy lesz. Punk-tum. Persze megvolt az esély rá, hogyha negyon kekeckedek  akkor kirúgnak, de már évek óta ott dolgoztam, amikor elkezdtem a tanfolyamot. És hidd el meg lehet oldani. Előre leadja az ember a szabadságigényt (mindig előre kérik) vagy cserél stb...

    Tény hogy nem  legrendesebb munkaadók, de ha nagyon akarja az ember akkor meg lehet csinálni. 

    És igen volt, hogy mérgelődtem, mert olyan beosztásom volt, hogy 3 hétig nem tudtam bemenni a suliba. Mégis sikerültek a vizsgáim.

    előzmény:
    Lillaréka (77)
    2012-06-29  09:54
  24. 2012. június 29. 09:5778.
    azt csak hiszed, hogy nincs lekésve. mire vezet ha leülnek, dachoz, ellenálláshoz.12 éves korig lehet egy gyereket nevelni, onnantól kezdve a személyisége csak merevedik. Én az anyuka helyében a fájdalmasabb utat választanám, bizony nem tartanám el ezt a leányzót 18 éves kora után, szépen elküldeném a barátnőjéhez lakni. Itt egyedül csak a lányon múlik minden, az anya szerintem csak ront a helyzeten.
    előzmény:
    cabron (71)
    2012-06-29  09:40
  25. 2012. június 29. 09:5477.

    Akkor ti mázlisták vagytok, rendes fönökkel. 

    Azért NEM ez a jellemző.  

    előzmény:
    Nyina. (70)
    2012-06-29  09:40

Címlap

top