Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bajcsy kórházról tapasztalatok

Torolt_felhasznalo_225279
Torolt_felhasznalo_225279
Létrehozva: 2003. március 13. 15:12
Kedves Kismamák és Mamák!
Olyan anyukák tapasztalataira vagyok kíváncsi, akik a Bajcsy kórházban nemrég szültek/vagy hamarosan szülnek. Már más topicokban is próbálkoztam, de ilyen választ még nem kaptam. . .
Én június elejére várom a babámat és Dr. Kálmán Sándorhoz járok. Eddig a szülészetröl (elsö benyomás) és a dokiról is jó véleménnyel vagyok, és mostantól fogok szülésfelkészítö tanfolyamra is járni (lehet, elég késön kezdem).
Sziasztok!
  1. 2004. február 16. 14:19226.
    április 14-16 körül. Nekünk kislány lesz, de mi is sokáig nem tudtuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166883 (225)
     
  2. 2004. február 16. 09:51225.
    Még nem tudom a nemét. Remélem hogy szerdán az uh vizsgálaton meg fogják tudni mondani, bár ha nem derül ki az sem olyan nagy baj. Legalább marad egy kis izgalom. Lényeg hogy egészséges legyen. Te mikorra vagy kiírva?
    előzmény:
    judson (224)
     
  3. 2004. február 16. 08:39224.
    Te szegény!! Én 3 hónapig csak ettem és aludtam: aztán már nem aludtam anniyt, de simán aludtam jó darabig. Mostanság sokat virrasztok éjszaka, este lefekszem, éjszaka felkelek és nem tudok visszaaludni. Tudod már hogy fiúcska vagy lány lesz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166883 (223)
     
  4. 2004. február 16. 01:25223.
    Igen. Július 14-re vagyok kiírva. Jelenleg meg nem tudok aludni. Minden ok, de csak olvasgatok, hiába próbálom a legunalmasabb könyveimet, ami pedig be szokott jönni. Teljesen ébernek érzem magam. Biztos a hormonok!
    előzmény:
    judson (222)
     
  5. 2004. február 15. 19:51222.
    Akkor július közepén érkezik a bébi ugye
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166883 (221)
     
  6. 2004. február 15. 19:50221.
    10. -én töltöttem be a 18 hetet. Ez az első terhességem.
    előzmény:
    judson (220)
     
  7. 2004. február 15. 18:37220.
    Szia!! Hanyadik hétben vagy? A Bajcsyban van torna hétfőnként eddig még nem találtam sajnos meg a telefonszámot, de ha meglesz megírom. Én is akartam menni, de a lustaság győzött!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166883 (219)
     
  8. 2004. február 15. 12:48219.
    Szia Babe2!

    Sikerült részben megnyugodnom azóta. Megvan az AFP-m és a doki szerint teljesen ok. Jövő héten megyek majd Uh-ra hozzá remélem ott sem találunk semmi kórosat. A hét közepétől egyébként már érzem a picit és ez nagyon megnyugtat. Egyenlőre nem olyen mint számítottam, annál sokkal szolídabb, de gondolom ez ezért van mert még nagyon pici. Nagyon fura, ugyanakkor nagyon megnyugtató érzés. Eddig csak az UH-n láttam mozogni, de ez most sokkal valóságosabb. Szerncsére minden ok. , az émelygésem teljesen megszűnt. Ha az orvosomnak nem lesz ellenvetése szeretnék eljárni majd terhestornára. Gondolom erre bármely kerületben, vagy a Bajcsy-ban van lehetőség. Ha a kórházi terhestornáról van infótok örülnék neki: milyenek a gyógytornászok? Mikor van? stb
    előzmény:
    babe2 (209)
     
  9. 2004. február 13. 17:15218.
    Hahó!! Hol vagytok??????????????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. február 10. 10:37217.
    Szia!

    tegnap voltam a dokimnál a magánrendelésén. 3 hét szobafogságra ítélt, mert körömnyire kinyílt a méhszájam. várjuk hogy betöltsem a 37. hetet, (február 28. )

    nekem is azt mondta, hogy a kocsikázás, meg sok mozgás miatt csúsznak lejjebb és lejjebb a pocaklakók.
    az én nudlimnak is már lent van a feje.

    ráadásul a dokim 2 hét betegszabira megy.

    jó pihit
    nikosajt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384790 (216)
     
  11. Torolt_felhasznalo_384790
    Torolt_felhasznalo_384790
    2004. február 9. 15:06216.
    Szia!

    Akkor most közel annyi hetes vagy mint én, én szerdán kezdem a 36. hetet.
    Kb nekem is ezek az adatok voltak a 34. héten, és a becsült súly 2400 g körüli volt. Igen lehet de nekem a dokim febr 26-át mondott, csütörtökön megyek a CTG-re kiváncsi vagyok mi lesz, remélem minden rendben lesz. Meg volt az utolsó vérvétel is.

    Nem ismerem ezt a szülésznőt legalább is névről, de ettől függetlenül lehet hogy látásból is igen.

    Én is már sokkal lassabban mozgok, mult héten már lejebb ment a hasam, ha kocsiban vagyok vagy ha többet mozgok akkor nekem is többet keményedik a hasam, de hát ez már normális.

    Babe-val mi lehet, lehet hogy már babázik. Már régóta nem jelentkezett

    Gabi
    előzmény:
    nikosajt (215)
     
  12. 2004. február 9. 11:19215.
    Sziasztok!

    Gabi! UH alapján a dokik márc. 20 helyettt előre hozta a szülés dátumát márc. 12-re. szóval lehet, hogy majd összefutunk a kórházban. nagyobbak a pocaklakó máretei, főleg a feje. . . . . .

    33+4 eredmények:
    becsült súly: 2384 g
    BDP: 90, 8
    AC: 291
    FL: 66

    szülésznő:
    az én dokim Garáné Paár Magdolnát javasolja. ismered?

    kicsit lelassulta, már nem indulok el olyan bátran hosszú útra. úgy érzem gyakrabban keményedik a hasam? te hogy vagy ezzel?

    nikosajt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_384790
    Torolt_felhasznalo_384790
    2004. február 2. 22:09214.
    Szia!

    éppen ma voltam a szülésznőnél. Még nem tudom hogy a CTG-nél adok e pénzt de szerintem nem hanem majd a égén egyben.
    Megnéztem a szülőszobákat és a fizeős szobákat meg a nem fizetőseket. A szülőszoba gyönyörű lett, j lenne már kipróbálni. A fizetős szobák is nagyon jók lettek, van egy egy ágyas és egy két ágyas. A baba éjjel nappal velünk lehet nem kell megkérdezni a szobatársat hogy megengedi e.
    Nincs beöntés és borotválás csak ha külön kérjük.
    A fizetős szobákra azt mondta hogy szülés elött jó lenne szólni, én már most jeleztem neki hogy a fizetős szobát választom, csak azt nem döntöttem el hogy egy vagy két ágyas. Most éppen az egyágyas előnyeit nézem, hogy nem zavarok mást éjjel ha a baba nagyon sírna, és
    engem sem zavarnak ha esetleg más babája nem alszik éjjel. Szerintem megéri, igaz hogy a nem fizetősök mellékhelysége is szép tiszta kultúrált viszont mivel be van zárva, el kell menni elöbb a nővérszobáig a kulcsért, majd utána vissza mivel be van zárva.
    Egyébként szép kultúrált tiszta szobák azok is.

    Gabi
    34+5
    előzmény:
    nikosajt (213)
     
  14. 2004. február 2. 19:10213.
    Sziasztok!

    Gabi!
    a választott szülésznőnek a CTG vizsgálaton adsz külön pénzt?
    én is úgy hallottam hogy a választott szülésznő kb 15-20e ft körül mozog.
    és kell előre szólni, ha fizetős szobát szeretnék, egyáltalán megéri?

    nikosajt
    33+2
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_384790
    Torolt_felhasznalo_384790
    2004. január 29. 21:34212.
    Sziasztok!

    Voltam ma a dokinál. Megcsinálta a hüvelykenet vételt, a méhszály még mindig teljesen zárt. A magnéziumot pedig már nem kell szednem azt mondta hogy legalább könnyebb lesz a szülés.
    Csinált uh-ot, és kiderült hogy a drágám két héttel még mindig nagyobb. BPD 89mm, FL 68mm, és a TH 95mm. Kb 2400-2500 g
    Azt mondta hogy ha kihúzom a végéig akkor kb 3800-3900 g lesz.
    Azt is mondta hogy viszont mivel a Betti is és a Norbi is elöbb jött valószínű ő is elöbb fog jönni.
    Beszéltem a szülésznővel is, hétfőn kell menni hozzá, és akkor megbeszélünk mindent.
    Szerintetek mennyit szoktak adni neki? én kb 15 ezerről halottam, vagy kérdezzek rá hogy mennyit kell adni?
    Legközelebb a 36. héten kell mennem CTG-re, az két hét mulva lesz. MOst már tényleg közeledik az idő.

    Gabi
    34+1
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384790 (211)
     
  16. Torolt_felhasznalo_384790
    Torolt_felhasznalo_384790
    2004. január 28. 09:40211.
    Szia!

    Judson: a képet írták rá a praxisba a Bartok BÉla úton.

    és ettől még csak nagyobb lesz. A fekvés és alvás már nagyon rosszul megy, éjjel többször felébredek.

    Sokat fáj a derekam és a medencém is.

    De már nem sok van hátra. hét, de remélem hogy csak 4 hét.

    Remélem mindenki jól van.

    Holnap megyek dokihoz. Majd jelentkezem utána.

    Sziasztok

    Gabi
    34+0
    előzmény:
    judson (210)
     
  17. 2004. január 27. 20:11210.
    Szia Gabi! Cdre neked hol vettek fel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384790 (204)
     
  18. Torolt_felhasznalo_863877
    Torolt_felhasznalo_863877
    2004. január 25. 15:15209.
    Szia Gordie!

    Majd számolj be, hogy minden rendben van-e az AFP-vel. Bár biztosan nem lesz semmi gond!
    Nemsokára azért szerintem már érezni fogsz 1-2 dolgot. Én kb. a 16. héttől éreztem a "buborékolást", sőt nekem olyan érzésem volt nagyon sokáig, mintha csiklandozna. Viszont olyan igazi mozgást pedig elég későn kb. a 22. héttől éreztem csak.

    Üdv.
    Bea
    36
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_166883 (205)
     
  19. Torolt_felhasznalo_863877
    Torolt_felhasznalo_863877
    2004. január 25. 15:08208.
    Sziasztok!
    Elnézést, hogy igy eltűntem, de már kedd óta nem dolgozom. Igy nem vagyok net-közelben. Azért megoldom a dolgot, csak most még nem egyszerű, amig otthon nem megoldható a dolog.
    Szóval, örülök, hogy mindenki jól van. Nálunk is minden ok. Az uh-okon is minden rendben volt.
    Gabi: sajna nekem sincs 32. heti eredményem. Csak 34.
    Tednap voltunk 4D-n is, nagyon édes volt, bár aludt és nem lehetett felébreszteni, hiába "nyomogattuk", még el is fordult véglegesen. Persze szerencsére ez már a felvétel végén volt. A súlya 2546 g, tehát fejlődik rendesen. Ja és a legfontosabb!!! Már fejjel lefelé volt!!! Ennek örülök a legjobban, ez megnyugtatott :)
    A jövő héten megyek megint a dokimhoz és akkor már megbeszéljük, hogy mikor kell majd NST-re mennem, meg hasonlók. . .
    Kitartás mindenkinek! Jövök még a héten!

    Üdv.
    Bea
    36 (pont ma)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384790 (204)
     
  20. Torolt_felhasznalo_384790
    Torolt_felhasznalo_384790
    2004. január 21. 09:11207.
    sziasztok!

    Nikosajt: Én a Sipos Erzsébetet fogom választani, nála szültem a fiamat is, nagyon rendes volt akkor, őt a dokim ajánlotta.
    Még nem beszéltem vele, jövőhéten megyek a dokimhoz majd akkor szólok neki hogy szeretnék beszélni vele, meg a szülőszobákat is és a fizetős szobákat is megszeretném nézni.

    2001-ben szüléskor a korházi háloing volt rajtam, de utána miután bevittek a szobába már a sajátom volt rajtam. De volt rá lehetőség hogy a korházit hordjam.

    Gabi
    33+0 már csak 49 nap a találkozásig
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. január 20. 20:55206.
    Sziasztok!

    én március 20-ra vagyok kiírva. és Urbancsek doki a fogadott orvosom.
    Szülésznőt szeretnék fogadni, aki velem lesz az elejétől a végéig. Tud valaki ajánlani egy jó szülésznőt a Bajcsyban?

    gordie! képzeld dec. 30-án egy napon voltunk a Mosonyi drnál 4 D uh a Megatoysban. mi 16-h ra mentünk. és fantasztikus élmény volt.

    lieglGabi: így én csak 28+4 napos UH- eredménnyel tudnék neked segíteni, és legközelebb 2 hét múlva megyünk UH. akkor 33 hetes leszek.

    Bajcsyban milyen hálóingben fogunk szülni? és utána miben leszünk? lehetünk sajátban is? vagy. . ?

    vigyázzatok magatokra!
    nikosajt
    31+4
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. január 20. 13:25205.
    Bocs hogy csak most válaszolok, de millió dolgom volt és nem néztem rá a fórumra. A 15. hétben vagyok, szerencsére minden rendben, még a hányingerem is megszűnt. Másfél hét múlva megyek az AFP-s vérvételre. Igazából nagyon várom már hogy érezzem a mozgását, bár tudom hogy az még jó néhány hét.
    előzmény:
    babe2 (198)
     
  23. Torolt_felhasznalo_384790
    Torolt_felhasznalo_384790
    2004. január 20. 10:19204.
    Sziasztok!

    Pettyem : melyik dokiról írtál most? Sajnálom ami veled történt.

    Babe: remélem jól vagy? Mi volt az uh-on?

    Én felhívtam hétfőn a dokit és mondta hogy szertné korrigálni a dolgot, ma kellett bemennem a rendelőbe reggel.
    Megcsinálta az uh-ot. tényleg nagyon rendes volt a doki, mindent megmutatott, elég nehezen lehetett felébreszteni Rékát, annyira aludt. Fél óráig vizsgált, kb 2131 g körül van.
    BPD:8, 57
    OFD10, 13
    HC29, 48
    APD 9, 7
    TAD9, 65
    AC30, 4
    FL5, 87

    Azt mondta hogy már most látszik milyen sok haja van, és egyfolytában az ujját szopta, meg fogta a fejét.

    Ha van valakinek 32. heti uh adatai leírja nekem hogy mekkorák.

    Végre nem csalódtunk, nagyon tetszett Attilának is.
    A képek itt találhatók http://babanet. hu/album/main. php?album=1402 a harmadik és negyedik oldalon

    Nem kellett fizetni semmit csak a cd árát.

    Gabi
    32+6
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. január 18. 07:42203.
    Én is sokszor utólag gondolkodom, hogy mit kellet volna, mondjuk elég nagy számvan azért néha. Pl mi voltunk azon a 40 ezres vérvizsgálaton. 2re kellett menni, és 2 20 kor apasi még sehol nem volt. A nőci meg csak hebegett, hogy jönni fog, stb, és hogy átment a bankba. Ott pont van sejtbank is, a férjemmel azon röhögtünk, hogy melyik bankba mehetett át, az OTP-be vagy a sejtbankba. Mert a sejtbankban akadhat sürgős dolga, de az OTp-t ne akkor intézze, mikor időpontra mennek hozzá. Már nagyon türelmetlen voltam, kérdeztem a nőt, hogy ugyan mennyit kell még várni( azt tudni kell, mi soha nem késünk sehonnan), mert elég soka ez a pénz ahhoz, hogy még itt órákat dekkoljunk. Aztán jött a psi, és én meg megkérdeztem, hogy melyik bankban volt, mondat, az OTP-ben. Akkor már röhögtünk, mert én nyertem a fogadást, a férjem a sejtbankra voksolt.
    Na bocs, hogy ezeket ea zagyvaságokat leírtam.

    Úgy írigyellek benneteket ezzel a 30 fölötti hetekkel. Mikor lesz már április???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384790 (201)
     
  25. 2004. január 18. 00:02202.
    A rossz tapasztalokhoz vele kapcsolatban csatlakozom én tavaly áprilisban a 4 hónapos terhességemmel elvetéltem. A dokimnak nem volt kifizetödő bejönni a kórházba hétvége volt mikor bementünk finoman és normálisan vizsgált meg kiderült a baba már meghalt. Éjfél felé vissza kellett mennünk olyan fájdalmaim voltak akkor már úgy vizsgált meg hogy a vizsg. székből nem tudtam lejönni. Be fektettek egy kórterembe majd adtak egy fájdalom csillapítót amihez hozzátették úgysem fog használni semmit. Reggel 7kor! jött a "kedves nővérke hogy maga a 16hetes?jöttem szív hangot hallgatni!!!!! Ahogy megmozdultam dőlt belőlem a vér spontán elvetéltem akkor kezdtek el rohangálni és akkor került elő a "kedves" doktor úr is minek után majd nem elvéreztem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_384790 (190)
     

Címlap

top