Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vihar-sarok

viharos
Létrehozva: 2006. május 9. 11:17

"Hatalmas vihar tombolt az ország különböző részén, a szél tetőket sodort el, vezetékeket szaggatott le, fákat csavart ki. "

Volt már ilyenben részed?
Tombolt már a lelkedben hasonló vihar?
Ha igen, tudod, hogy ilyenkor jó egy zug, egy sarok ahová elbujhatsz.
Itt csendesen elmélkedhetsz
Megoszthatod másokkal gondjaidat, gondolataidat
Ha van számodra kedves fotód itt megmutathatod
Írhatsz verset, vagy hozhatsz attól, aki helyetted megírta aktuális érzelmeidet

 

  1. 2013. március 25. 07:2045176.

    Már olyan régen jártam erre, látom kitartóak vagytok Ágikával.

    Na majd jövök én is.

    Elhalasztottuk a Hajdúszoboszlói 3-napos üdülést április közepére, mert ebben a bizonytalan időben bizony nem érdemes menni! 

    előzmény:
    viharos (45156)
    2013-02-20  14:50
  2. 2013. március 25. 06:0945175.

    Bizony ma már a technika áthidalja a távolságot.

    25 éve még telefon vonalat is alíg lehetett kapni a távolsági beszélgetéshez, ma már virtuálisan még az asztalnál is jelen lehetünk.

     

    Már még locsolkodni is így fognak járni?

    Itt az első locsoló vers hozzá

     

    Pasztorniczky István

     

    Korunkban már ódivatú
    A húsvéti locsolás,
    Nem trendi már a személyes
    beszélgetés, locsogás.

    Fellépek a fészbúkomra,
    Beírom a nevedet,
    Azon nyomban online vagyok,
    Küldöm üzenetemet:

    Szép jó reggelt, gyöngyvirágom,
    Remélem, hogy készen állsz,
    Locsoláshoz kölnit, vizet,
    A fürdőszobában találsz.

    Állj gyorsan a zuhany alá,
    Tekerd jobbra a csapot.
    Élvezd a hűs vízsugarat,
    Aztán meg a szép napot!

    Virtuális locsolásért
    Ne küldj valódi tojást,
    Küldd el e-mail üzenetben,
    Majd nézem a nyomtatást!

     

     

    előzmény:
    SunAgi (45173)
    2013-03-24  05:06
  3. 2013. március 25. 05:5545174.

    Tartalmas hetet!

     

    http://kep.psharing.com/726598.jpg

     

     Tegnap gyonyőrű naposzlopot sikerült lefényképeznem ---->

    előzmény:
    SunAgi (45172)
    2013-03-21  21:16
  4. 2013. március 24. 05:0645173.

    Jó reggelt és szép vasárnapot...

     

    Tegnap is ilyen korán keltem mint ma és nagyon szép napom volt.

     

    Délelott 2 adóbevallást felyeztem be, kozben foztem sutottem... (Hús leves, sult csirke, dinsztel rizsa és mézes suti...) - amit fiamékhoz telepítettem és én pedig Zsuzsi hugomhoz mentem ebédre...
    Ugyanis haza látogatott Budapestrol Bori hugom, és Zsuzsi hugom családi talit rendezett...

    17 éve nem voltunk így egyutt testvérek (utoljára apuci temetésén)...

    Sajnos most sem voltunk komplet, mert Bea legifjabb hugocskánk nem tudott haza jonni...
    (De megjátszottuk a Miezga család exipéri technikáját - Skypen voltunk Beával kapcsolatban és amikor felajánlotta, hogy az érzésért hogy velunk van, tegyuk a fényképét az asztalra, Edit novérem a fényképét a mosogató gépre helyezte, mert Bea hugom fanatikus edénymosó... xixi...)

     

    A mellékelt 1. képen balrol jobbra...

     

    Anyuci, Endre ocsém, Bori hugom, Zsuzsi hugom, Matyi sógor és Edit novérem...

     

    A 2. képen ocsém a fotovadász hogy én is képen legyek...   

  5. 2013. március 21. 21:1645172.
    xixi... amikor tombol a szél vagy hóvihar... ;o)
    előzmény:
    viharos (45171)
    2013-03-20  06:55
  6. 2013. március 20. 06:5545171.

    Jó reggelt! Szép napot!

     

    "Házasodnak az ördögök " -ezt még nem hallottam, csak azt, hogy veri az ördög a feleségét.

    Mikor használják ezt felétek?

    előzmény:
    SunAgi (45170)
    2013-03-19  08:55
  7. 2013. március 19. 08:5545170.

    Jó reggelt, szép napot...

     

    Tegnap nálunk ismét házasodtak az ordogok... Hófújás, de estig a hó elolvadt. Szerencsére a meteó jelentése mára 20 cm hó nem teljesult, ergo csak munkával vagyok behavazva... Délben bekészulok nagyvárosunkba...

    Már csak 2 hét és vége a rizsa aratásnak (maratón az adóbevallásokkal...)

     

     

  8. 2013. március 19. 07:5745169.

    Fantasztikus felvételek:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=z9n49ViHgv Y

     

  9. 2013. március 16. 08:4845168.

    Ágikám, itt sokan nem is értek haza, hanem az autópályán éjszakáztak

     

    http://www.police.hu/nyitooldal/cikkek/or f20130315_01.html

     

     

    előzmény:
    SunAgi (45166)
    2013-03-15  21:19
  10. 2013. március 16. 08:4645167.

    Ez egy jó oldal

     

    http://vonatinfo.mav-start.hu/

    előzmény:
    SunAgi (45166)
    2013-03-15  21:19
  11. 2013. március 15. 21:1945166.

    Igen - sajnos ez volt...

    Tegnap délben bementem Pozsony nagyvárosunkba még kényelmesen, de este haza a szél és hóviharban az amúgy fél óra út 2 oráig tartott...
    De szerencsésen értem haza, csak idegileg totálisan ki voltam verve energiámból...
    Ez után mai utamat Pozsonyba elhalasztottam hétfore...

    De állítólag ez volt a tél utolsó felkiáltása... és remélem, hogy így van... ( Ma délután már enyhult a szél és nemhavazott...)

    előzmény:
    viharos (45165)
    2013-03-15  10:50
  12. 2013. március 15. 10:5045165.

    Nálatok is ilyen ítélet idő van, mint itt?

     

    http://www.youtube.com/watch?v=gdrJzj_Bq2w

    előzmény:
    SunAgi (45164)
    2013-03-13  23:43
  13. 2013. március 13. 23:4345164.
    Szia Kati,
    Misko unokám volt az elso beteg (gondolom az iskolában kapta el a bacilust) és mert most már fiam családjában él, bebetegedett tole menyem, fiam, Lenka lányuk... Bejártam hozzájuk naponta - ápoló nagyi - de a bacilus nem kerult el engem sem...   
    előzmény:
    viharos (45163)
    2013-03-11  19:54
  14. 2013. március 11. 19:5445163.

    Szervusz Ági!

    Nagyon gyorsan gyógyulj most már.

    Influenza okozta vagy megfáztál ebben a rapszódikus időben?

    Küldök neked egy kis energiát, pozitív hullámokat

     

     

    előzmény:
    SunAgi (45162)
    2013-03-10  09:43
  15. 2013. március 10. 09:4345162.

    Szervusztok, szép vasárnapot...

    3-ik hete gyotor a melhártya gyulladás... De ma éjjel már csak 2-szer fulladoztam, ergo megmaradok és kezdek észhez térni...

  16. 2013. március 3. 19:3945161.
    ByeAlex: "Fiúk-lányok-jóbarátok! Köszönöm a támogatást és bizalmat!"Fiúk-lányok-jóbarátok! Köszönöm a támogatást és bizalmat! szeretnék gratulálni a többi fellépő produkciójához is, közülük egy-két arcot igazán szimpatikusnak találtam.
    Örülök, hogy szerettétek és szeretitek a dalom. Sokat fogok most készülni, hogy ott kint sokkal szebben tudjam előadni, és persze MAGYARUL. Mert engem cseppet sem érdekel semmiféle elvárás, nyomás, vagy konvenció, ami eddig jellemző volt. Ez a dal számomra - nem az éneklésről szól - , de tudom jól, hogy van mit tanulnom. Egy biztos - és higgyétek el, ha mondom - én az utcáról mentem be kb., a műsor mellett dolgozni jártam minden nap BKV-vel, és ebben a projektben még nem is élhettem meg igazán sok fellépést, sőt. Ez most változni fog.
    Aki azt mondja, hogy bunda volt tegnap? TESSÉK? Az megőrült... Hogy is lobbizhatna egy ilyen srác, mint ÉN, egy hatalmas televíziós produkciónál? Vicc lenne...
    Köszönöm sokaknak, akik mellettem álltak... Dani, Helga, a húgom, a CLS RECORDS, Bérczes Ádám, Pap Laci, és persze TI, meg sokan mások...
    Még egyszer külön pedig: GIGI az ÉV legjobb énekesnője számomra. Saunders úr pedig egy őszinte szívtipró, szeressétek őket, mert kiváló énekesek, úgy, ahogyan Vastag Tamás sem viccből állt mellettem aznap este.
    Egy dolog még kiderült számomra... Nem tudok tortát szelni... Majd lehozza a sajtó is... Gondolom :D
  17. 2013. március 3. 08:0245160.

    Sok napsütést!

     

    Gödöllőn a szecesszió lesz az idén a téma.
    Az alkalomra készített tortát Ady Endréről és Lédáról
    nevezeték el.
    A költő kedvence a kapros-túrós lepény és a puliszka volt, erre az információra építettek a nevét viselő torta összeállításánál is.

    A torta alapját egy csokoládés-vaníliás piskóta képezi, melyen belül édes kaprostúró mousse, barackos puliszka (kukorica darapuding) és sárgabarack lekváros rétegek váltogatják egymást. Az egészet barackzselé és egy mintás csokoládé lapocska zárja le.
    Ady múzsája, Léda (Brüll Adél) - aki élete utolsó szakaszát egy gödöllői villában töltötte - származásánál fogva a zsidó hagyományokat részesítette előnyben étkezéseinél, de ízlésében a Párizsban megszokott könnyedség is nyomot hagyott. E kettősség jellemzi a mákban, almában, dióban és csokoládéban gazdag Léda tortát. Az ínyencség alapja egy sűrű csokoládés-mákos piskótatészta, melyet könnyű diókrém, almaragu, Sacher piskóta és légies kávéhab tesz izgalmassá - mutatta be a készülő édességet a cukrászda igazgatója.

    Egy szecessziós desszerttel is készülnek a tematikus évre, a lágy mangó mousse-t és fűszeres csokoládékrémet magában rejtő finomságot a roppanós csokoládé héj és a pikáns menta zselé teszi élvezhetővé.

    Olvasom a hirado.hu-n

    Jól hangzanak ezek a torta receptek.

  18. 2013. február 26. 08:0545159.
  19. 2013. február 25. 10:5545158.

    Ez az egri fa az év fája, olyan, mint Síva

     

     

  20. 2013. február 23. 07:4445157.
    A Solar Dynamics Observatory (SDO) lencsevégre kapta, ahogy egy közepes erősségű fler robbant ki a Napból. A robbanás hozta létre ama óriási, izzó plazmahurkokat is, melyek a „koronaeső” néven ismert jelenség példái.

    „A koronában (a Nap atmoszférájának külső része) lévő forró plazma lehűlt és a régió erős mágneses mezei mentén összesűrűsödött” - írják a szakemberek a négyperces videóhoz csatolt közleményükben.

    A mágneses mezők láthatatlanok, azonban a töltött plazma eme vonalak mentén kényszerül mozogni és fényesen kirajzolódik a 304 Angströmös extrém ultraibolya hullámhosszon. A plazma segít a kutatóknak megfigyelni a mágneses mezők táncát a Nap felszínén, mivel körvonalazza azokat, ahogy lassan visszaesik a napfelszínre.
  21. 2013. február 20. 14:5045156.
  22. 2013. február 18. 15:3445155.

    Tartalmas hetet!

    Nagyon szép helyre mentek.

    Biztosan jól fogod érezni magad.

    Kirándulhattok is egy jót a 9 lyukú hídhoz és megleshetitek a vonuló madarakat.

    Megérkezett az első gólya is Tüskevárra.

     

    http://madarbarat.god.hu/common_images/go lya2009b.jpg

     

     

    előzmény:
    borozo (45154)
    2013-02-17  08:43
  23. 2013. február 17. 08:4345154.

    A közlemény szerint az este 18:18.42-kor keletkezett földrengést a lakosság érezte, károkról a Szeizmológiai Obszervatóriumba nem érkezett lakossági bejelentés.

    Senki sem sérült meg a Heves megyei földrengésben

    Sem személyi sérülés, sem anyagi kár nem keletkezett annak a földrengésnek a során, amely a Heves megyei Füzesabony és Heves térségében volt észlelhető szombaton kora este - tájékoztatta a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség sajtószóvivője az MTI-t.

    Az igazgatóság főügyeletére este negyed hét után 12 bejelentés érkezett Tenk, Erdőtelek és Heves településről, miszerint földrengés történt. A jelzés alapján a rengés másodpercekig volt észlelhető, amely egy mozgásból állt.

    Csáki Zsigmond, Heves független polgármestere az MTI-nek elmondta: a lakosok úgy írták le a jelenséget, mintha egy nagyon nehéz jármű elrobogott volna a házuk melletti úton. Egy farsangi bál résztvevői viszont kitódultak a rendezvény helyszínéről, illetve egyes utcákban a szabadba szaladtak az emberek - tájékoztatott az önkormányzati vezető.

    A Magyar Tudományos Akadémia Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Geodéziai és Geofizikai Intézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriumának tájékoztatása alapján a földmozgás erőssége 3,5 volt a Richter-skálán. A földrengés mélysége négy kilométer volt. A rengés epicentrumát Egertől huszonnyolc kilométerre mérték.

     

    Kingáék meg Egerszalókon vannak! 

    előzmény:
    viharos (45152)
    2013-02-15  16:20
  24. 2013. február 17. 08:4045153.

    Körül néztem Hajdúszoboszlón egész jól néz ki!

    Ilyen Apartmanban fogunk lakni!

     

    Szép Vasárnapot Nektek, itt szunnyad a lábamnál Dolly kutya, egy centit nem hagy kettőnk között örökké a nyomomban jár.

     

    Igyunk kávét teát forró csokit Ágika!!!!!!!  

    előzmény:
    viharos (45152)
    2013-02-15  16:20
  25. 2013. február 15. 16:2045152.

    Nálatok is megjelent ez a hír?


    Meteorit lépett Oroszország felett a légkörbe, több száz sérültről szólnak a hírek.
    agyar idő szerint péntek hajnali 4 óra 20 perc körül meteor csapódott a Föld légkörébe az Urál-hegység déli felén elhelyezkedő Cseljabinszk felett - számoltak be a külföldi oldalak, köztük a Reuters vagy a CNN.

    Első becslések alapján a meteor tömege 10 tonnás volt, mely 55 kilométer magasan kezdett elégni. Nem megerősített hírek szerint a meteor egyes darabjai földet is értek, Chebarkul mellett 6 méter átmérőjú krátert talált az orosz katonaság.

    A nagy robbanással járó jelenség a legfrissebb adatok alapján 950-nél is több embert sebesített meg, közülük kilenc embert kórházban ápolnak. A sérülések jelentős részét a betört ablakok miatt repkedő üvegszilánkok okozták, három ember állapota kritikus.

     

    Szemtanúk és a videófelvételek tanulsága szerint a meteorit 10-20 kilométer magasban szétrobbant, ezért számos kis darabkája külön hullott le. Találat ért például egy helyi cinkgyárat és egy traktorgyárat is. Cseljabinszkban jelentősen megrongálódott a Dél-Uráli Állami Egyetem épülete.
    A robbanás olyan hangos volt, hogy többen azt mondták, arra gondoltak, hogy kitört a háború.

    A hazánktól 3000 kilométerre történt jelenségnek a szakértők szerint semmi köze sincsen a ma este Földünk mellett elsuhanó kisbolygóhoz.


    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QIMKQihoYRI

     


    http://www.youtube.com/watch?v=_nOaRpF0DJk&feature=player_embedded

    előzmény:
    SunAgi (45151)
    2013-02-15  13:13
9 10 11 12 13

Címlap

top