Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Muffin

Zsumóka
Létrehozva: 2003. március 10. 06:45
Sziasztok :-)

Szeretnék találkozni - hozzám hasonló - muffin rajongókkal :) megosztani a receptjeinket és tapasztalatainkat!

Szeretettel várok mindenkit :-)
  1. 2003. március 15. 20:41126.
    répalány receptje a Mit fözzek holnap? fórumról

    NIGELLA-WELSH-RAREBIT MUFFINS

    (ez egy sós muffin, bevallom, én még sosem sütöttem muffint, tehát ezt sem, de nagyon ígéretesnek tűnik a recept!)

    12 darabhoz:

    22, 5 dkg liszt
    5 dkg rozsliszt
    1 tk sütőpor (mivel a liszt itt "self-raising", tehát talán élesztős, lehet, hogy több sütőpor kell otthon bele, mint 1 tk, erre figyeljetek oda!!)
    fél tk szódabikarbona
    1 tk só
    1 tk angol mustárpor
    15 dkg erős Cheddar sajt (reszelve)
    6 ek növényi olaj
    15 dkg natúr joghurt
    1, 25 dl zsíros tej
    1 tojás
    2 tk Worcestershire szósz

    Melegítsd elő a sütőt 200 fokra! Dolgozd össze a liszteket, a sütőport, , bikarbonát, sót, mustárport és a sajtot (egy kevés sajt maradjon majd a tetejére!!) egy nagy tálban villával (vagy ahogyan szoktad). Egy másik tálban keverd össze a joghurtot, tejet, a tojást, és a Worcestershire szószt, majd keverd a tésztához villával. Nem szükséges alaposan eldolgozni. Öntsd a tésztát a formákba, süsd 20 percig, majd szórj mindnek a tetejére sajtot, pár csepp Worcestershire szósz és még 5 percre tedd vissza a sütőbe. Legjobb melegen, de sosem forrón!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. március 15. 20:18125.
    stalex receptje a Mit fözzek holnap? fórumról


    TESCOS-MUFFIN

    HOZZÁVALOK:20dkg vaj, 20dkg porcukor, 3tojás, 10dkg liszt, 10dkg étkezési kemény. , 1/2tasak sütöpor, lekvár(izlés szerint).

    ELKÉSZITÉS:A vajat a cukorral habosra keverjük, hozzáadjuk a tojásokat. A lisztet összekeverjük a keményitővel, sütőporral és a masszához adjuk. Az egészet nagyon alaposan kikeverjük, közben belekeverünk 1evőkan. narancslekvárt, tovább keverjük.
    A muffin-sütőt olajspray-vel megfujjuk és beleadagoljuk a masszát vagy muffin-papirokkal béleljük ki a mélyedéseket és ebbe adagoljuk a tésztát.

    Ha kihült a tészta nyomozsákba lekvárt teszünk és a legkeskenyebb kinyomot beledugjuk a sütikbe, igy töltjük meg a belsejüket lekvárral.
    A sütik tetejét még megkenhetitek cukormázzal is.

    MÁZ:10dkg porcukor, 2evőkan. citromlé.
    A hozzávalokat jol felvered, majd ecsettel a sütik tetejét megkened.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. március 15. 20:16124.
    Wya receptje a a Mit fözzek holnap? fórumról

    DIÓS-CSOKOLÁDÉS-KÓLÁS MUFFIN

    Hozzávalók 14 darabhoz:
    280 g liszt
    3 teáskanál sütőpor
    fél teáskanál őrölt fahéj
    50 g finomra aprított dióbél
    50 g reszelt csokoládé
    1 tojás
    150 g cukor
    125 g vaj
    160 ml Coca-Cola
    100 ml tej
    60 g porcukor
    néhány szem kólás üveget formázó gumicukor a díszítéshez

    A sütőt 160 fokra felmelegítjük. (Gázsütő 1-es fokozat. ) 14 db papírformát beleteszünk a muffinsütő mélyedéseibe. Ha nincs muffinsütőnk, tegyünk egymásba két papírformát, és megfelelő távolságban sorakoztassuk a sütőlemezre.

    A tésztához összekeverjük a lisztet a sütőporral, az őrölt fahéjjal, a dióval és a csokoládéval. A habosra felvert tojást elvegyítjük a cukorral, a vajjal, 150 ml kólával, a tejjel, végül a lisztes keverékkel.

    Minden formába 1-2 evőkanálnyi masszát töltünk. A muffinokat kb. 35 percig sütjük, majd rövid hűlés után kivesszük a formából (ha csak papírral csináltuk, akkor nem kell kivenni). Rácsra téve hagyjuk kihűlni.

    A mázhoz az átszitált porcukrot simára keverjük a maradék (10 ml) kólával. ?egkenjük a muffinokat, és mielőtt a máz teljesen megszáradna, díszítésül mindegyikre 1-2 gumicukrot nyomunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. március 15. 20:09123.
    sunmacs receptje a Mit fözzek holnap? fórumról

    Pina Colada muffin

    Hozzávalók:
    1 1/3 csésze kókuszreszelék
    2 csésze liszt
    1 csésze cukor
    1 ek sütőpor
    2 tojás
    3/4 csésze tej
    1/4 csésze olaj
    1/4 csésze vaj
    1 ek vanília esszencia
    1/3 csésze ananász, lecsöpögtetve

    Melegítsd elő a sütőt 175 fokra. Pirítsd a kókuszreszeléket kb. 10 percig. Keverd össze a lisztet, cukrot, sütőport, sót. Egy másikba a tejet, olajat, vajat, tojást, vaníliát. Öntsd bele a lisztes keverékbe, add hozzá az apróra vágott ananászt és a kókuszt. Süsd meg.
    Jó étvágyat hozzá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2003. március 15. 20:04122.
    Hű! A fagylaltos kanál nagyon jó ötlet :-) Köszönjük :-)) a receptet is!
    előzmény:
    amospo (91)
     
  6. 2003. március 15. 12:53121.
    Szia :-)
    Sajnos nem tudom, még soha nem sütöttem muffint mikróban.
    előzmény:
    Erika10 (120)
     
  7. 2003. március 15. 04:50120.
    Sziasztok!
    Szeretném tőletek megkérdezni, hogyha mikroban sütöm a Muffint milyen fokozaton meddig süssem?
    Előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2003. március 15. 01:20119.
    Sziasztok, beirok en is 2 muffin receptet, hatha megtetszenek valakinek. Az elso sokszor probalt kedvenc. A masodikkal evek ota kacerkodom, de mivel a ferjem diabetikus meg nem csinaltam meg.

    Banan zabpelyhes Muffin
    1 csesze teljes kiorlesu (whole-wheat) liszt.
    2 teaskanal sutopor
    1/2 teaskanal szodabikarbona
    1 csesze zabpehely
    2 tojasfeherje
    1 1/2 teaskanal vanillia eszencia
    1/4 teaskanal mandula eszencia
    1/4 csesze juharszirup
    2 evokanal tej
    2 evokanal olaj
    1 csesze banan purezve (kb 2db)
    Osszekeverjuk a lisztet, sutoport, szodabikarbonat es zabpelyhet egy talban.
    Egy masik talban osszekeverjuk a tojasfeherjeket, juharszirupot, tejet olajat, ket fele eszenciat es a banant. Ezt a masszat a szaraz dolgokhoz ontjuk es eppen hogy osszekeverjuk. En mindig keverek bele afonyat, vagy valami egyebb gyumolcsot. Muffin formaban Kb 170 fokon 15-20 percig sutom. Ebbol lesz 8db nagyobb vagy 12kisebb adag.

    Grand Marnier Afonya Muffin
    1 1/4 csesze narancs juice
    1/4 csesze Grand Marnier likor
    3/4 csesze repce olaj
    2 csesze darabolt afonya
    2 1/2 csesze liszt
    1 csesze teljes orlesu liszt
    1 1/2 csesze cukor
    2 evokanal sutopor
    1/2 teaskanal so
    1 1/2 evokanal darabolt narancs hej
    4 tojas feherje

    Melegits fel a sutot 200fokra. Keverd ossze a narancslet, likort es olajat. Egy masik talban keverk ossze a liszteket, cukrot, sutoport, sot es narancs hejat. Egy harmadik talban verd fel a tojasfeherjeket (nem kell hogy kemeny hab legyen, csak habos) Keverd ossze a tojasfeherjet a likoros folyadekkal, majd ontsd az egeszet a lisztes dolgokhoz, keverd bele az afonyat. Nem szabad tul keverni. kb 25 percig kell sutni. 24 db lesz allitolag belole.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. március 14. 18:46118.
    Sziasztok!
    Itt van egy recept a német weboldalról. Nálunk kedvenc lett belőle:
    Csokis-narancsos muffin:
    28 dkg liszt,
    1 csipet só,
    12 dkg cukor,
    2 kiskanál sütőpor,
    2 evőkanál reszelt narancshéj,
    2 tojás,
    3 ek, olv vaj,
    1, 8 dl tej
    1 ek, rum
    20 dkg csoki;
    A sütőt előmelegítjuük(220°C)A csokit durvára reszeljük a lisztet a csokit a sót a cukrot a sütőport és a narancshéjat elkeverjük. Egy másik tálban a tojást, vajat, tejet és rumot összekeverjük. Majd ebbe belekeverjük a lisztes keveréket.
    20-25 perc alatt sült meg, de persze formája és sütője válogatja'
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. március 14. 17:53117.
    Szia! Megkoszonnem, ha egyet keresnel nekem, mert epp annyira tudok nemetul, hogy 1-2 oraig tartana leforditani:))!
    előzmény:
    Mucet (115)
     
  11. Torolt_felhasznalo_480186
    Torolt_felhasznalo_480186
    2003. március 14. 17:28116.
    Sziasztok!
    A német marcipános topicról fordítottam, elég jól hangzik. Én még nem sütöttem meg, de ha valaki vállalkozik rá, akkor kérem, hogy számoljon be róla.
    MOGYORÓ-MARCIPÁN MUFFIN
    Hozzávalók:
    10 dkg liszt
    1 tk. sütőpor
    10 dkg darált mogyoró (egy kicsit megpiríthatod)
    5 dkg durvára vágott mogyoró
    10 dkg vaj
    10dkg marcipánmassza
    5, 5dkg cukor
    1 zacsi van. cukor,
    1 flakon rumaroma
    4db tojás
    Melegitsd elő a sütöt 180 fokosra. A lisztet, sütőport mogyorót keverd el egy külön tálban, Másik edényben habosra a vajat a marcipánmasszával. A cukrot, van. cukrot, rumaromát és a tojásokat is kavard jó habosra, majd mindent vegyits össze. Kanalazd bele a kis mélyedésekbe, és süsd 20-25 percig.
    Üdv: Ónix
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2003. március 14. 16:38115.
    Szia!
    Azon a német nyelvű oldalon, amit itt ajánlottak nekem is, nagyon klasszul hozzávalók szerint vannak a muffin-receptek kiválogatva. Gyümölcsösből is rengeteg van. Ha nem tudsz németül, szívesen keresek neked egyet.
    előzmény:
    ancsani (114)
     
  13. 2003. március 14. 16:33114.
    Sziasztok!
    Van itthon aszalt ananasz es papaya, van valami receptetek amibe beleillik? Vagy barmelyik muffin-receptbe behelyettesithetem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_438746
    Torolt_felhasznalo_438746
    2003. március 14. 11:40113.
    Ma megsütöm a bagelt, ha jól sikerül közreadom a receptet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_438746
    Torolt_felhasznalo_438746
    2003. március 14. 11:28112.
    Szia! Azt hiszem az általam közreadott répás muffint csináltad meg, ami tényleg elég édes, nekem mondjuk nem az, de hát mindenkinek más az ízlése. Én még (ahogy írtam is) szoktam beletenni reszelt almát is.
    Hasonlóan Zsumókához kisérletezgetni, próbálgatni kell az ízeket, arányokat ahogy Te szereted.
    A csésze métete is számít: én olyan mércés poharat használok amin az angol-szász mártékegység (un. cup) és ml szerint lehet méricskélni. 1 cup (csésze)=225 ml.
    előzmény:
    Szöszi* (109)
     
  16. 2003. március 14. 11:22111.
    Sziasztok!
    Megcsináltam a datolyás muffint, nagyon-nagyon fincsi lett! Most már biztos, hogy függők lettünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. március 14. 10:03110.
    Szia :-)

    Szerintem egyszerűen az történt, hogy Neked más az ízlésed és kevesbé édesen szereted a dolgokat.
    Nézz meg több különböző receptet is azok alapján próbáld meg megtalálni azt a cukor adagot, amivel neked finom lesz!
    Én is szoktam variálni a recepteken, mert sokszor nemcsak a cukrot, de az olajat is túl soknak találom.
    Ezt viszont csak gyakorlat útján tudod kikísérletezni, ami azt jelenti hogy észre sem veszed és már be is indult a sorozat gyártás :-)
    Sok sikert!!
    előzmény:
    Szöszi* (109)
     
  18. 2003. március 13. 21:22109.
    Sziasztok!Ma csináltam répás muffint, dió ill. mandula helyett darált mogyoróval csináltam. Nem lett rossz, de vhogy olyan tömény és édes lett. Alig bírtam megenni belőle egyet. (van benne kókuszreszelék meg mazsola is)Szerintetek mitől lett ilyen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. március 13. 16:46108.
    Szerintem papírban akkor lehet jól sütni, ha azokat nem 2/3-ig hanem csak félig töltöd meg.
    Így több kisebb muffinod lesz :-) A sütési időre is jobban oda kell figyelned és inkább a tűpróbára hagyatkozz, mint a megadott percekre!
    Sok sikert!
    :-)
    előzmény:
    gigi8 (105)
     
  20. 2003. március 13. 16:33107.
    Évekig sütöttem csak papírban. Meg lehet sütni, csak nem lesznek olyan szépek, ill. nem mind. Házi használatra tökéletesek. Különben függ a papír minőségétől is. Ha duplába sütöd biztosabb (persze drágább is). Ne tedd szorosan egymás mellé őket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775651 (106)
     
  21. 2003. március 13. 16:24106.
    Én még ugyan nem próbáltam csak papírban, de már több helyen olvastam, hogy lehet úgy is sütni. De szerintem megéri egy muffinsütőbe beruházni. . .
    előzmény:
    gigi8 (105)
     
  22. 2003. március 13. 15:53105.
    Sziasztok Muffin Rajongók!
    A kérdésem a következő: lehet-e muffint sütni "csak úgy" papírban, vagy mindenképp venni kell hozzá muffin sütőt??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. március 13. 15:08104.
    MMM. . . ez nagyon jól hangzik :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438746 (98)
     
  24. 2003. március 13. 15:07103.
    Hű mennyi minden történt itt :-) Ezúton köszöntök minden új muffin rajongót és köszönöm az új recepteket is!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2003. március 13. 11:24102.
    De. . . )azaz nem:)ha a lányom kérdezed, nem. Ha engem kérdezel este tizenegykor a konyhában, akkor igen:)
    előzmény:
    Mucet (101)
     

Címlap

top