Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Muffin

Zsumóka
Létrehozva: 2003. március 10. 06:45
Sziasztok :-)

Szeretnék találkozni - hozzám hasonló - muffin rajongókkal :) megosztani a receptjeinket és tapasztalatainkat!

Szeretettel várok mindenkit :-)
  1. Torolt_felhasznalo_589399
    Torolt_felhasznalo_589399
    2003. március 10. 16:3226.
    Én a 12 darabosra szavaznék, már csak azért is, mert egy "füst alatt" több sül meg. Szerintem az IKEA-ban érdemes egyébként sütőt venni, ott a 12 db-os 1999 Ft, és mélyebbek az üregei, mint pl. azoknak, amelyek a Skálában kaphatóak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775651 (22)
     
  2. Torolt_felhasznalo_438746
    Torolt_felhasznalo_438746
    2003. március 10. 16:1425.
    Az úgy van, hogy ha egy-három hónapig (pontosan nem tudom) nincs hozzászólás egy adott fórumhoz törlik a kedves szerkeztők helyhiányra hivatkozva. Ez talán még érthető is (bár a legtöbb topikolós helyen évekre visszamenőleg meg lehet keresni, elolvasni egy-egy fórumot), de azért szerintem jó lenne ha felhívnák a figyelmet amikor is egy-egy topik megszűnik, sokan keresték már az általuk elindított fórumokat.
    Ha vkit akármi is érdekel érdemes lementeni (kijelölés ctrl+c stb. ) mert sohasem lehet tudni. . .
    előzmény:
    Zsumóka (21)
     
  3. 2003. március 10. 16:0024.
    . . . mert, mi . . .
    előzmény:
    Zsumóka (23)
     
  4. 2003. március 10. 16:0023.
    Sajnos az árakat nem ismerem, így nem tudom, hogy kapható-e olcsóbb, mint amit láttál.
    Én a 12 db-os formát használom, ez amiatt is jó, hogy mi 4-en vagyunk :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775651 (22)
     
  5. 2003. március 10. 14:1722.
    Most néztem meg egy Vasedényben, és 4309ft volt egy 6 db-os muffinsütő. Ez kicsit soknak tűnt, mi a véleményetek? 12 db-os nem is volt, illetve ami volt, azzal csak ilyen egészen kicsi gyümölcstorta formákat lehet sütni, tehát nem igazi muffinsütő. Egyáltalán 12 vagy 6 darabosat érdemes venni?
    előzmény:
    Zsumóka (18)
     
  6. 2003. március 10. 13:3921.
    Hogy-hogy törölték?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_438746 (20)
     
  7. Torolt_felhasznalo_438746
    Torolt_felhasznalo_438746
    2003. március 10. 12:4020.
    Szerintem is jó, hogy külön topikban van, mert áttekinthetőbb és ide tényleg csak muffin receptek kerülnek be. Régebben volt már itt egy ilyen muffin topik, de törölték. Onnan is lementettem egy pár receptet, majd előkersem és bemásolom ezeket is.
    A múlthéten írtam egy gesztenyés muffin rceptet is, akkor mint ide illő, bemásolom:
    GESZTENYÉS MUFFIN (12 db)
    8, 5 dkg margarint,
    12 dkg cukorral,
    1 cs vaniliás cukorral
    2 tojással
    pár csepp rumaromával
    15 dkg megpuhított gesztenyepürével- habosra kikeverni, majd belekevertem
    1, 25 dl tejet. Tovább keverni és végül
    20 dkg lisztet, amelyben
    1. 5 kávéskanál sütőport és pici fahéjjat (ezeket előzőleg elkevertem) legvégül
    5 dkg mazsolat (én kicsit beáztattam rumaromás vízbe).
    Muffinsütőbe az oly sokat emlegetett muffinpapírok, 3/4 részig tésztával feltölteni és mehet be az előmelegített sütőbe (170 fokon kb 20 perc, hasonlóan mint a többi fajta muffint).
    Ötlet: meg leeht bolondítani egy kis olvasztott csokival a tetején

    még egy
    BANÁNOS-ÁFONYÁS MUFFIN
    Összekeverni egy tálban:
    300 g lisztet,
    2, 5 kávéskanál sütőport,
    fél káváskanál szódabikarbónát,
    fél teáskanál fajéjjat,
    Egy másik tálban kikeverni:
    2 tojást,
    90 g barna v. fehér cukorral,
    1 cs. vaniliás cukorral,
    80 ml olajjal v. 125 g vajjal,
    280 ml tejjel.
    Hozzáadni 2 db villával áttört banánt, majd a lisztes keveréket és a végén a lecsöpögtetett áfonyát, melyet egy kevéske lisztbe átforgatunk, mielőtt a tésztába kevernénk.
    Muffin formákba 3/4 részig önteni és 25-30 percig sütni előmelegített (180 fokos) sütőben. Kb. 16 db lesz.
    előzmény:
    Zsumóka (19)
     
  8. 2003. március 10. 12:3319.
    Szerintem sem baj, ha a muffinosoknak van egy külön kis kuckója :-))
    előzmény:
    Cirka (10)
     
  9. 2003. március 10. 12:3218.
    Kiegészítés: Amerikában ennek megfelelően változnak a receptek is ugyanis mindig feltüntetik , hogy az adott recept "hány darabos" ami szerintem a zöldség- és gyümölcsdarabos muffinoknál lényeges igazán :-)
    előzmény:
    Zsumóka (17)
     
  10. 2003. március 10. 12:2817.
    Én még a Skálában vettem az egy tucatos muffin sütőmet :-) Ahogy Romina is mondja, több féle méretű (mélységű és darabszámú) sütőt lehet kapni, de van aki mindenféle forma nélkül papírban süt :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_438746
    Torolt_felhasznalo_438746
    2003. március 10. 11:4916.
    Még vmi: érdemes kipróbálni Stahl Judit csokis muffinját is, nagyon finom. Bemásolom ide, hátha vki nem ismeri.
    CSOKIS MUFFIN (from Stahl Judit)
    Hozzávalók:
    10 deka étcsoki
    10 deka vaj
    2 tojás
    15 deka cukor
    10 deka narancsdzsem
    3 evőkanál friss narancslé
    1 teáskanál
    15 deka liszt
    Ha frissiben készítem, akkor mielőtt elkezdeném összekeverni a muffintésztát, előmelegítem a sütőt 175 C-ra (gázsütőn ez a 4-es fokozat). De ha csak másnap reggel sütöm az előző nap összekevert tésztájú sütiket, akkor is figyelek rá, hogy legyen elég ideje bemelegednie a sütőnek.
    A tésztájához először megolvasztom gőzön az apróra tört étcsokit meg a kockára vágott vajat. Aztán amikor már lágy a csokis vaj, akkor leveszem a gőzről, hogy langyosra hűlhessen.
    Elektromos kézi habverővel habosra keverem a tojásokat a cukorral, majd fakanálra váltok és ezzel keverem bele a tésztába a narancsdzsemet, az átszűrt narancslevet meg a langyos, vajas csokit. A lisztet összeszitálom a sütőporral és gyors mozdulatokkal hozzákeverem a tésztához.
    Vagy iziben belekanalazom az összekevert muffinmasszát a papírkapszlikkal kibélelt muffintepsibe, vagy lefolpackozott dobozban hagyom éjszakázni a hűtőben. Az előmelegített sütőben úgy 25 perc alatt sülnek illatozóan finomra a csokis muffinok. Puha vajjal, dzsemmel szokták őket megkenni és jóízű perceket köszönhetik nekik.
    12 muffin lesz belőle.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_438746
    Torolt_felhasznalo_438746
    2003. március 10. 11:4515.
    Hát nem tudom hol lakik az ismerősöd, de én az első muffin sütőformámat még anno vagy 8 éve az Egyesült Államokból hoztam, a típusa: EKCO, és eredeti amerikai. Ugyan ilyet láttam már a Skálában is, sőt ugyan ekkorákat lehet kapni az Ikeában, hipermarketekben stb.
    Van viszont szintén ebből a fajta m. sütőből egy olyanom is, ami lényegesen nagyobb méretű, majdnem kétszerese, de leht kapni igen kicsi mini muffin sütőket is, amivel ici-pici aranyos muffinokat leeht sütni ( gyerekeknek ideális, csak kicsit macerásabb a sütés).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775651 (13)
     
  13. Torolt_felhasznalo_438746
    Torolt_felhasznalo_438746
    2003. március 10. 11:3914.
    Sziasztok! Látom a köztudatban van két receptem is:))) (a sárgarépás és a sütőtökös).
    Mindekettő kipróbált, nagyon finom. Jó sütögetést!!
    előzmény:
    aurora24 (6)
     
  14. 2003. március 10. 10:5113.
    Egy ismerősöm szerint, aki külföldön kapott rá a muffin sütésre, a nálunk kapható sütőkön nem eléggé mélyek a lyukak. Nektek mik a tapasztalataitok? Bár ahogy olvasgatom a hozzászólásokat, ez még senkinek nem okozott gondot:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2003. március 10. 10:4212.
    Intersparban árulják és ahol a muffin-sütőt veszed, ott lehet hozzá muffin papírokat is kapni. De, ha az IKEA közelebb van, ott is kapható. Én tegnap marcipános muffint sütöttem. Minden hétvégén sütök valamilyet, amióta elkapott a muffin-láz:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_775651 (11)
     
  16. 2003. március 10. 10:3111.
    Sziasztok! Tudnátok segíteni abban, hogy hol érdemes muffinsütőt venni, és milyen típusút, illetve, hogy kb. mennyibe kerül egy jobb minőségű darab?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2003. március 10. 10:0310.
    Sziasztok! Szerintem ne rakjunk át mindenkit a Mit főzzek topicba. Könnyebben áttekinthető így! Ma remélhetőleg megszerzem a muffinsütőt és megízlelhetem ezeket a finom sütiket. Üdv. :Mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. március 10. 08:569.
    Sziasztok Lányok!

    Köszönöm recepteket és a szíves invitálást :-)
    Az én receptjeim egyelőre otthon vannak a kiskockásban, de a kedvenceimet hamarosan begépelem :-)
    Aurora, Neked külön köszönöm :-)*
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. március 10. 08:208.
    szívesen. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. március 10. 08:197.
    ZABPELYHES-MAZSOLÁS MUFFIN
    ELK: 80g vaj, 110g barna cukor, 4 tojásfehérje, 1 teáskanál vanília, 120g zabpehely, 160g liszt, másfél teáskanlá fahéj, 1 teáskanál só, 1 teáskanál szódabikarbóna, 1 teáskanál sütőpor, 240ml almaszósz, 2 evőkanál víz, 150g mazsola.
    ELK: A vajat a cukorral kikeverni, a tojásfehérjét pedig a vaníliával felverni. A mazsola és a víz kivételével mindent öszekeverni. A felforralt vízbe dobjuk a mazsolát, azután kivesszük és mehet a tésztába. 180 fokon 20-25 percig sütni.

    FEKETERIBIZLIS MUFFIN
    HV: 250g liszt, 1 evőkanál sütőpor, 1/2 teáskanál só, 100g cukor, 1 tojás, 120ml tej, 55g olvasztott vaj, 120g fagyasztott feketeribizli
    ELK: 30g lisztet és a ribizlit félretenni. külön kikeverjük a száraz és a nedves hozzávalókat, majd elegyítjük a kettőt, a tésztát a formákba 2/3-ig tölteni. a lisztbe mártott ribizlit a tetejükre szórjuk. 190 fokon 25 percig sütjük. ZSELE CUKORKAS MUFFIN
    < 125gr vaj
    < 1, 5 dl cukor
    < 2 tojas
    < 3 dl liszt
    < 1, 5 tk sutöpor
    < 2 tk vaniliascukor
    < 1 dl tej.
    A töltelek:
    < feldarabolt gyumölcszsele cukorka
    2-3 db egy muffinba
    Diszites:
    < 18 db szines zselecukor
    < 50 gr keseru csokolade.
    Elkeszites:
    < A vajat kikavarjuk habosra , a cukorral, majd beletesszuk a tojasokat es kavarjuk tovabb. A lisztet sutöport es vanilint össze kavarjuk hozzaadogatjuk , majd vegul a tejet is.
    < Elosztjuk a masszat 18 fele , hogy kb. 3/4-ig öntjuk a format. Mindegyikbe beletesszuk a darabolt zselet. 200 fokon 10-12 percig sutjuk, -azutan hulni hagyjuk.
    > a tetejukre kulönbözö szinu, alaku gyumölcszselet teszunk 1-1-t majd a felolvasztott et vagy fözöcsokival lecsorgatjuk, hogy megmaradjon rajtuk.
    Kesz , -a gyerekek kedvence!
    (Én még reszeltem bele citromhéjat, és zselécukor helyett Birsalma-sajtot tettem a közepébe)

    TIGRIS MUFFIN.
    Ebböl az adagbol 15 db nagy muffin lesz, lehetöleg nagy luku sutöben sussetek!
    Hozzavalok:
    < 20dg vaj
    < 4dl cukor
    < 5 tojas
    < 4dl liszt
    < 2 tk sutöpor
    < 2 tk vanilin
    < 2 dl tej
    < 2-3 mk kako
    Jo, ha geppel kavarjatok ki.
    Elöször a vaj es cukor, majd tojas, liszt amiben elkavarod a sutöport es a vanilint. Ket reszre osztod , egyikbe jön a kakao. Elöször osszad a vilagost majd ra a kakaosat. Mindig 3/4-ig a format! 200 fokon cca. 15 perc.

    CITROM MUFFIN.
    cca. 16 db muffin
    < 10dg vaj
    < 2dl cukor
    < 2 tojas
    < 1 citrom heja
    < 3dl liszt
    < 1 tk sutöpor
    < 1 dl tejszin
    Kavarjatok geppel!
    Vaj+cukor elöször, majd tojas, liszt, amibe belekavarjuk a sutöport es a vanilint , es utoljara a tejszin.
    Oszd szet a sutöbe , mindig 374-ig töltsd meg csak. 200 fokon 10-12 perc, ha kesz hagyd hulni a tepsiben.
    A tetejere diszites:
    < 0, 5 dl cukor
    < 2 tojas feherje
    < 1-2 ek citromle
    Verd fel kemeny habba a tojasfeherjet , bele a cukrot, tovabb verni jo kemeny habba es bele a citromlet.
    Minden muffin tetejere tegyel egy kkanallal. 250 fokon 1-2 percre vissz a s
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. március 10. 08:176.
    Répás muffin:
    2 bögre lisztet, 2 teáskanál szódabikarbónával, 2 teáskanál fahéjjal és pici sóval összekeverünk, majd beleteszünk 1/4 bögre kókuszreszeléket, 1/2 bögre darált diót v. mandulát és 1/2 bögre mazsolát. Egy másik tálban jól kikeverünk: 1 és 1/4 bögre cukrot (barnával jobb), 1 bögre olajat, 3 egész tojást és 1 cs vaniliás cukrot vagy vaniliarúd kikapart belsejét. A két anyagot összekeverjük és végül mehet bele 2 db közepes reszelt répa. Lehet még fokozni: 1/2 bögre apróra vágott ananásszal vagy 1 reszelt almával. Muffin formákba (úgy hogy csak a 3/4-ig érjen) vagy egy kivajazott tepsibe öntjük és meleg sütőben tűpróbáig sütjük. Az eredeti mértékegység az angolszász országokban használatos ún. cup (1 cup - kb. 250 ml). Itthon is lehet már ilyen mérőpoharat kapni (pl: Skála, nagyobb hipermarketek). Nagyon finom!!!! Ha nagyon ki akarok tenni, a tetejére édes sajtkrémet vagy vaniliáskrémet teszek, de önmagában is nagyon finom:))) Próbáljátok ki, megéri!!!

    sütőtökös muffin:
    200 g sütőtök (megpárolva egy kis citrommal) majd pépesíteni. Kikeverni egy tálba 2 tojást, 80 ml olajat, 3 evőkanál juharszirupot, 150 g joghurtot és 50 ml tejet, majd az egész masszához a pépes sütőtököt hozzáadni. Egy másik tálba összekeverni 250g lisztet, 2 teáskanál sütőport, pici sót, fél teáskanál fahéjjat, pici szerecsendiót. A lisztes keveréket lassan hozzáadjuk a masszához, majd muffin formákban (vagy tepsibe is lehet) adagoljuk. Én mindig használok muffinpapírokat, nagyon kényelmes, nem kell vajazgatni. Előmelegített sütőben kb 20-25 perc alatt lesz kész. Megjegyzésem: Én annyit módosítottam ezen a recepten, hogy a juharszirup mellett tettem bele cukrot is. Nagyon finom, már aki szereti a sütőtököt:)))

    BANÁNOS MUFFIN
    HV: 10dkg vaj, 1 csésze cukor, 2 tojás, 1/2 csésze tej, 2 csésze liszt, 2 teáskanál sütőpor, 2 érett banán villával szétnyomkodva
    ELK: A vajat a cukorral kikevered, belekevered a tojásokat, majd sorban a többi hozzávalót. 20-30 percig alacsony hőfokon süsd, hogy jól átsüljön.

    MAZSOLÁS MUFFIN
    HV: 12, 5dkg vaj, 17, 5dkg cukor, 2 tojás, 1 citrom reszelt héja, 7, 5dkg mazsola, 30dkg liszt, 2 teáskanál sütőpor, 1/8l tej
    ELK:A vajat a cukorral habosra kevered, hozzáadod a tojásokat, majd sorban a többi hozzávalót, legvégül a tejet. 200 fokon 20 percig kell sütni.

    ALMÁS MUFFIN
    Ugyanúgy készül, mint a mazsolás, csak mazsola helyett az elkészült, formába töltött tésztába 1-2 fahéjas porcukorba mártott almaszeletet nyomunk. HV: 2 alma, 3 evőkanál porcukor, 2 teáskanál fahéj

    KAKAÓS MUFFIN
    HV:220g liszt, 150g cukor, 43g kakaó, 2 teáskanál sütőpor, 1/2 teáskanál só, 1/4 teáskanál szódabikarbóna, 240ml tej, 110g olvasztott vaj, 1 enyhén felvert tojás, 1 teáskanál vanília, 60ml málnabefőtt
    ELK: Az első 6 és a második 4 összetevőt külön tálban összekeverni, majd a kettőt elegyíteni. 190 fokon 20-25 percig sütni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_693672
    Torolt_felhasznalo_693672
    2003. március 10. 08:175.
    Zuzmóka, gyere csak nyugodtan, ha beírod, hogy a muffinokat keresed, priviben vagy akár a fórumon sokan megküldik majd, amiket eddig kigyűjtöttek!
    előzmény:
    aurora24 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2003. március 10. 08:134.
    lányok! komolyan gondoljátok, hogy 6000 hozzászólásból majd kibogarássza a muffin-recepteket????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2003. március 10. 07:423.
    Csatlakozom Erikához. Ott már sokan muffin lázban égünk. . . kukkants be, nagyon finomak a receptek, és találsz ott még annyi finomat:)
    előzmény:
    Zsumóka (1)
     
  25. 2003. március 10. 07:092.
    Szia!
    Gyere a "Mit fözzek holnap" című topicba. Nagyon sok muffin recept van és a lányok nagyon szívesen segítenek neked. Nekem sajnos még nincs muffin sütőm, de recept az van bőven.
    előzmény:
    Zsumóka (1)
     

Címlap

top