Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Imádom a retrievert

barackmano
Létrehozva: 2003. március 5. 10:07
Sziasztok!
Bocsanat minden retrieveresnek. Tudom, hogy kell irni, fogalmam sincs mi tortent. Sajnos korrigalni nem lehet, mostantol irjatok ide (is).

udv mindenkinek, barackmano
  1. 2012. június 11. 14:5415676.

    Nincs biztosítása Artúrnak, mert ha jól értelmeztem, akkor csak balesetekre vonatkozik, nem általános egészségbiztosítás, mint mondjuk az embereknek a OEP-nél. Úgyhogy zsebbe kell majd nyúlni nem is kicsit, az biztos...

    előzmény:
    kicsihope (15672)
    2012-06-11  12:31
  2. 2012. június 11. 14:5415675.

    Nincs biztosítása Artúrnak, mert ha jól értelmeztem, akkor csak balesetekre vonatkozik, nem általános egészségbiztosítás, mint mondjuk az embereknek a OEP-nél. Úgyhogy zsebbe kell majd nyúlni nem is kicsit, az biztos...

    előzmény:
    kicsihope (15672)
    2012-06-11  12:31
  3. 2012. június 11. 14:5415674.

    Nincs biztosítása Artúrnak, mert ha jól értelmeztem, akkor csak balesetekre vonatkozik, nem általános egészségbiztosítás, mint mondjuk az embereknek a OEP-nél. Úgyhogy zsebbe kell majd nyúlni nem is kicsit, az biztos...

    előzmény:
    kicsihope (15672)
    2012-06-11  12:31
  4. 2012. június 11. 13:5715673.

    Jobbulást Dömének és Elzának. Szegény Elza, nincs egy egészséges hónapja. mindig jön vmi. Képzelem nektek is milyen érzés látni őt szenvedni.

     

    Ágica! Most esett le, hogy T e vagy a Tóth Ági a fb-on ... Gratula az esküvéshez! Jaj, az allergia tényleg pocsék egy dolog! Vettek kaparékot a viszkető részből?

     

    Kicsihope! Ezt az ajtót csak kívülről lehet nyitni és Juca azon az oldalon van, ott szokott feküdni. Ő is tank módjára közlekedik, bár a szeme óta óvatosabb és lassabb. Ezt az ajtót - gondolom - lökdösi, piszkálhatja a lábával, úgy nyitja ki. Azért 30 kg-val lökdösni egy fémkeretes ajtót, kinyílik ám. Bár nem tudom, sose láttam csak a vigyorgó pofáját amikor felér a számára félelmetes lépcsőn.

    Ma éjjel is be kellett engedni őket, ahogy kezdődött az égiháború. Bogi a leghisztisebb, Juca is fél, Tücsikénk egyedül a vihar+dörgéstől nem. Minden mástól összepisili magát, de fura módon ettől nem, úgyhogy tegnap éjjel ki is engedtem, valaki őrizze már a házat is ... Juckót lefektettem az ágyam mellé, Bogi felment a férjemhez és fenn is aludt, Juca lenn horkolt én pedig hallgattam őt, mert annyira fájt a csípőm, lábam, nem tudom mitől, talán ez a hülye időjárás. 2 nappal ezelőtt is benn aludtak, akkor én is fenn a szófán, ott is fájt mindenem, de akkor a szófára fogtam. 

    Sajna nincs még fruhám, lassan kezdek becsavarodni, mindenütt azt keresem. Ilyen az öregség, de ez nagyon durva, totál kiakasztott a saját hülyeségem. Ráadásul annyira imádok fürödni és amikor lenn voltunk teremtett lélek se volt. Komolyan, ha nem idehaza lettünk volna megfürdöm csak úgy, de itt ciki lenne mondjuk egy volt tanítványommal összefutni ....

     

    Tücsikén elgondolkodtam, hogy lehet olyan kis ijedős, megsimogatod pisil, ránézel pisil, de az égzengés cseppet se zavarja. Lehet, hogy tényleg Zeuszkának kellett volna keresztelni??? 

    előzmény:
    énke6 (15669)
    2012-06-11  11:57
  5. 2012. június 11. 12:3115672.

    "Juca mindig rájön, ha picit nyitva van és addig lökdösi, hogy ki tudja nyitni"

    Ahogy írod, Juca azért moderáltabban csinálja az ajtónyitást, mint Charlie. Hiába, mégiscsak urinőről van szó. :-) (Vagy csak nehezebb kinyitnia?) A mi kis lükénk úgy közlekedik, mint valami buldózer, fejjel előre, csak úgy döngeti az ajtókat. Ami meg befelé nyílik, azt meg kaparja, míg hozzá nem fér.

    Megtaláltad már a fürdőruhádat? :-)

     

    Kata, nálatok, most hány kutya van? Bocsi, de teljesen elvesztettem a fonalat. A Diesel kutyus új családtag?

    Tök furi, de Charlie-t egyáltalán nem érdeklik a kacsák. Bot, vagy labda, de élő madár, na az nem. Valószínű azért, mert nem tudja, hogy ehető – lenne, ha levadászná. :-)

    Német o. nálunk is tervben van - egyelőre csak nyaralni tervezünk menni, aztán ki tudja. :-)

     

    Ágica, gratulálok az esküvőhöz! Az allergia elég kemény, remélem, megtaláljátok a megoldást! Artúrnak van biztosítása? Egyáltalán van M.o-n ilyen kiépített biztosítási rendszer az állatoknak? Itt ez eléggé általános, és az ilyen költséges dolgokat, mint pl vértesztek nem a gazdinak kell akkor fizetnie.

     

    Ma megint esik, és ilyenkor Charlie hisztis. A sétán félpercenként rázza magát, hangosan fújtat, sóhajt, horkantgat – minden lehetséges módon kijefezésre juttatja, mennyire utálja, és menjünk máááár hazaaa! Jókat vigyorgok ilyenkor rajta, ahogy bosszankodik. :-)

    előzmény:
    gikosi (15663)
    2012-06-09  23:13
  6. 2012. június 11. 12:0715671.
    Jucó és a kicsik is nagyon édesek lehetnek, ahogy "ismerkednek" a vízzel!
    előzmény:
    gikosi (15661)
    2012-05-31  11:53
  7. 2012. június 11. 12:0615670.
    Jaj, de gyönyörűek! Körülöttünk is annyi kiskutya volt mostanában, hogy már majdnem elgyewngültem. De mindig emlékeztetem magam, hogy két kutyával is alig bírunk. Ráadásul azért itt van Ördög is, akit tegnap nekem kellett "megmentenem". A szüleim szomszédjában lakik gyerekkori legjobb barátnőm, aki azzal hívott tegnap este nagy strandolásom közepette, hogy az Ördög kiszökött (Öt év alatt ez a második alkalom), és nem fogadott szót neki, lelépett. Ismerem a kutyát, és tudom, hogy őt nem a kalandvágy fűti, hanem elindult a szüleim után, akik kb 8 kilométerre a házunktól dogloznak (büfé a parton). Tudja, hol az üzlet, mert anyu majdnem minden nap kiviszi oda kocsival sétálni. Igazam is lett, mert mire kocsiba ültem, és elinultam a szüleim háza felé, már a sétáláskor megszokott útvonalon halad a gazdik felé... De ahogy engem meglátott, persze egyből bepattant a kocsiba.Nagy szerencse, hogy a barátnőm észrevette a dolgot, mert több nagyon forgalmas útszakaszon kellett volna átkelnie szegénykének, plusz egy vasúti sínen!
    előzmény:
    kata175 (15662)
    2012-06-08  17:19
  8. 2012. június 11. 11:5715669.

    Nagyon jó képpek! Gratulálok az esküvőhöz! :-)

    Remélem, kiderül, hogy mi a baja szegénynek...

     

    Nálunk Dömével minden ok, Elza újabban egyre jobban sántít (a kölyökkori balesete miatt midnig sántított, de az utóbbi időben jobban észre lehet venni), Ördögnek pedig a műtött lábán kialakult egy tályog, de nem a műtéti területen, hanem egészen a farka tövében. Egyenlőre nem lehet tudni, hogy összefügg-e a kettő.

    Elzát el kell vinni dokihoz...

     

     

    előzmény:
    ÁgicaT (15666)
    2012-06-10  20:26
  9. 2012. június 10. 23:0915668.

    Jaaaj,de szuper fotoooook

    Joo erös kutyus lett belöle!!

     

    Mi Fibivel kirandultunk egy nagyot

    Elindultunk egy erdöbe...az eletbe nem jartunk meg erre,erdö közepen egy tisztas...to kacsak meg minden.

    Tök szuperül vissza is tudtam hivni hala egnek nem volt semmi gond.

    Aztan este elmentünk setalni egyet setalo utcaba,engedtem had menjen poraz nelkül,nem is volt semmi gond.

    Visszafele setalunk,elmentünk egy patak felett.....es eszrevette a kacsakat.

    Gondltam nem lesz gond...........Haat szolhattam en neki,nem jött vissza...tök ideg lettem..Ezerrel ment kacsak utan..nagy nehezen összeszedtem,nem tagadom kapott 2-3 olyan pofont,a kis hülye meg bambul ram,mintha mi se törtent volna..."Fura" kutya,Öt igy nem lehet büntetni,mert sztem max siminek veszi az egeszet

    Aztan utolag vettem eszre,hogy elhagytam lakaskulcsot...szuper mehettünk vissza megkeresni.Akkor lattam,hgy nem csak kacsak uszkaltak a vizbe,hanem hodok is...

    Uhogy örültem,hogy ep börrel meguszta a dolgot.

    Most par napig a varosban hanyagoljuk a poraz nelküli setat...pedig napok ota igy csinaljuk mar es annyira ügyes volt...most nem..

     

    előzmény:
    ÁgicaT (15667)
    2012-06-10  20:34
  10. 2012. június 10. 20:3415667.

    Tegnap pedig bográcsoztunk.

    Artúr nagyon rendesen viselkedett, pedig utoljára tavaly nyáron volt olyan, hogy az udvaron ettünk. Csak 3-4x kellett felállnom és erélyesen elküldeni az asztaltól, párszor még bepróbálkozott az asztal másik végénél, aztán jó 1 méternyi távolságban lefeküdt és nem jött kunyerálni.

    Na jó, rosszcsont is volt, a mellékelt ábra mutatja, hogy elhordta a fát, ha nem raktuk időben a bogrács alá

     

    Az utolsó kép bónusz. Szerelmem

    előzmény:
    ÁgicaT (15666)
    2012-06-10  20:26
  11. 2012. június 10. 20:2615666.

    Sziasztok!

     

    Jó régen írtam ide

     

    Artúrral mi megvagyunk, bizonyos szempontból jól, más szempontból meg nem jól.

    Nem jól, mert hiába tartózkodunk a patak vizétől, ugyanúgy kiütéses. Legvalószínűbb a bolha-allergia Pedig már annyi mindent megtettem a bolha ellen. És rajta is van nyakörv (scalibor) és mellette 1 expoton is a farkánál. Július elején megyünk a kombinált oltásra, akkor rákérdezek azért egy allergia-tesztre. Csak esküvő előtt állunk, és most 30ezer forint a vizsgálatra, +utána a gyógyszer.... most elég szűkös a keret.  

     

    1 hete fürdés volt, Artúr nagyon jól viselkedett. Aztán elmentünk sétálni (=szárító-program ), utána pedig fotózkodtunk:

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. június 9. 23:4915665.

    Gino meg....ugy fest Pestre kerül a 20ik kerületbe...aminek külön örülünk,mert bar eleinte nem szeretnenk megzavarni a beilleszkedesbe...de mikor eltelt mar eleg idö,mindenfelekeppen szeretnenk latni,illetve a leendö gazdik, tenyesztö elmondasa alapjan,nagyon alkalmasok lennenek Gino nevelesere.

    Öszinten kivanom nekik ezuton is,hogy legyenek nagyon boldogok egymassal,es sose kelljen azokkal a gondokkal talalkozniuk amikkel Nekünk..

     

    Remelem szuper elete lesz!!!

    Reszünkröl tuti,hogy minden segitseget meg fognak kapni....

    előzmény:
    gikosi (15663)
    2012-06-09  23:13
  13. 2012. június 9. 23:4215664.

    "Juca megint bátrabb, sőőőt, ha kajáról van szó rögtön elfelejti, hogy fél a lépcsőn, felmerészkedik egyedül."

     

    Haat goldeeeeen,egyem a szivet

    Kaja mindenekelött

     

    Mindenestre Neked jobbulast

     

    Juca meg egy tünemeny lehet!!!

    Lattam rola fotokat netboardon....komolyan meg külsöleg is eg es föld!!!

    Gratuuuuuuuu

     

    Sztem amugy fog uszni is,de erthetö a bizonytalansaga...

     

    Mi most 1hetig Bonnba laktunk Fibcsimmel

     Haat annyira gyönyörüü varos..tele zölddel,parkokkal,uszott a Rajnaba.mindennap mas parkba setaltunk

    Nagyon elvezi,hogy csak Ö meg En vagyunk

    Annyira szofogado annyira figyel ram....siman setalunk poraz nelkül es sosem megy tölem tavol!!

    Nagyon szereteeem!!!!! (Öt is)

     

     

     

    előzmény:
    gikosi (15663)
    2012-06-09  23:13
  14. 2012. június 9. 23:1315663.

    Na végre jó hírek! Ginonak külön örülök!

     

    Már 2x voltunk a tónál és Juca belement, de nem akart úszni, csak úgy besétált, ahogy szokott, teljesen természetesen. Szerintem újra meg kell szoknia, hogy milyen a víz. Bogika,Tücsi is beleülnek, Bogika ma kicist ugrándozott is, Tücsi se idegenkedik, de amikor látják Jucót, hogy nem megy mélyebbre ők is kimennek. Apránként szoktatom őket, velem bátrabbak, de még nem tudtam fürödni. 

    Képzeljétek a nagy pakolászásban nem találom a fürdőruháinkat ... Sík ideg vagyok, 2 napja keresem, totál ki vagyok akadva magamra. 100 éve egy helyen tartom őket, idén elraktam máshová, "hogy megtaláljam", na ez még várat magára. Ez már gáz 

     

    Amúgy most is itt alszanak a lábamnál, vihar volt és a villámlást a 2 lány nem szereti. Most alhatok fenn velük, pedig összeesem a fáradtságtól. Teljesen kimerültem a paklásban, idegeskedésben, még lementünk vihar előtt a tóra, már eéig álltam a lábamon mire hazavánszorogtunk. Még jó, hogy kocsival megyek, gyalog tán haza jöttem volna ...

     

    Juca megint bátrabb, sőőőt, ha kajáról van szó rögtön elfelejti, hogy fél a lépcsőn, felmerészkedik egyedül. Minap nyitva felejtettük a hátsó ajtót, - Juca mindig rájön, ha picit nyitva van és addig lökdösi, hogy ki tudja nyitni - ne mondjam, a konyhában fogadott mikor haza jöttünk. Ilyenkor bezzeg nem fél felsettenkedni. Nem nyúl semmihez, csak feljön. Beste kutyája, csak akkor nem mer közlekedni a lépcsőn, amikor én küldöm le. 

    Ma pl. levittem őket elöl, de nyitva maradt  a hátsó  lépcső, mire felértem a két kicsi itt vigyorgott az ajtóban, Juca is felért mire lezavartam volna őket. Csoda, hogy fáj a lábam?

     

     

    előzmény:
    kata175 (15662)
    2012-06-08  17:19
  15. 2012. június 8. 17:1915662.

    Sziasztok

     

    Jo reg ota nem jelentkeztem,volt dolog rendesen

    Probalok visszaolvasgatni közbe

    Velünk minden rendben van picik nagyja mar kirepült uj gazdikhoz.

    Meg a barna fiu lakik Nalunk,de Ö mar csak az export pedigree-re var,aztan költözik Ausztriaba.

    Mar csak a vilagoskek pasi keresi gazdijat,de Öt nem sürgetjük

    Citromsarga fiunk,Ö a Miskolci Vöröskereszthez került terapiaskutyusnak,remelem nagyon ügyes lesz

    Gyerekekhez,beteg gyerekekhez,autista gyerekekhez ill felnöttekhez fog jarni.

    Nagyon hianyoznak a picik es a velük jaro nyüzsi,no persze azert igy is van böven dolog a többiekkel

    Közbe hozzank került Diesel baba is,aki egy igazan tünemeny,szuper idegrendszerü kiskutya,mar 1 honapja magabiztosan villamosozik,buszozikazaz...alszik

    Chili is kezdi vegre rendbe szedni magat babak utan,uhogy lassan elkezdünk vele keszülni munkavizsgara.

     

    Gino ivartanitva lett,ugye Ö most tenyesztöjenel lakik,de ha minden igaz a hetvegen költözik uj gazdikhoz,akiknek szivböl kivanom,hogy soha soha azt ne kelljen atelniük vele,amit Nekünk.

    Kesöbb ha mar beilleszkedett,szeretnenk menni majd meglatogatni...nagyon hianyzikNem telik el ugy nap,hogy ne gondolnank ra.

     

    Fibi most kint van Velem Nemetorszagba,Ö most egy picit dilis

    hamarosan tüzelni fog.

     

     Diesel most egyenlöre tenyesztöjenel van,mert Hollandiai kiallitas ota nm volt meg ideje visszavinni hozzank.

    Nagyon szuperül viselte az oda-vissza utat,ugy 3000kmt,igazan büszkek vagyunk ra a tenyesztöjevel.

     Kiallitasn is szuperül viselkedett ahol Best Baby lett

     

    Veletek mizu??

     

    Agica Artur hogy van?Azota nem jött elö nala a vakarodzas?

     

    Gikosi Jucaval mi a helyzet??Hogy viseli az allapotat?

    Neztem netboardon,hogy mar 3 eve,hogy Nalatok van Juco

    Tenyleg szuper vagyMindaz amit elertel vele igazan tiszteletre melto!!

     

    Kicsihope mizu Charlieval??

     

    1.kepen Diesel baba

     

    2.kepen Borababa...szamomra hihetetlen,hogy mar ekkorak!!!Ö az egy szem szuka az alomba aki közösbe van tesommal,de tesomeknal eli mindennapjait

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. május 31. 11:5315661.

    Cukik a fotók, persze Charlie a legcukibb!

     

    Azért nem lett a leányzó. Addig dicsérgettem, hogy az utsó sétán végig a földön volt az orra, ami persze kicsit érthető, ha nem lát vmit kell csinálni .... De a régi felzabálása tényleg megszűnt, a szemeteseket végig szaglássza, van amikor hosszabban ismerkedik a tartalmukkal, de simán lehívható, elhívható. Gyanítom, hogy mivel kicsit-nagyon sokat tutujgatom ő is bepróbálkozik, de nagyságrendekkel gyengébben mint kezdetben és hamar lebeszélhető a dolgokról. Elég egy erélyesebb "Juuuc" és megérti, hogy nem feszítheti tovább a húrt.  Simán nyakoncsapom, ha muszáj, de nem szívesen és érti is egy kis legyintésből, hogy ez komoly.  

    Tényleg egy könnyen kezelhető kutya, okos, nem tudom, hogy lehetett így eltolni, de ma már végül is mindegy. Tudja a napi rutint, órát lehet igazítani hozzá, megint bártabb a lépcsőn, cseppenként olvadozik a kicsikkel, még mindig sután játszana velük, de szereti őket és hiányoznak neki, ha nem jönnek amikor ő. Lehetne többre is tanítani, de mostanában nincs elég időm és motivációm se. tervezem, hogy ősszel - ha az anyagiak engedik - Tücsikét, majd Bogit vinném suliba, inkább a szocializáció miatt. Itthon OK a két kicis, de házon kívül nagyon bizonytalanok, főleg Tücsi. Bár mostanában sokat fejlődött, de még mindig fél. A szétrágásról - talán - kezdenek leszokni, a lila akácunkat meggyilkolták, nem bírta a gyűrődést 

     

    http://www.facebook.com/groups/44492814553 6805/

     

     

    előzmény:
    kicsihope (15660)
    2012-05-30  12:35
  17. 2012. május 30. 12:3515660.

    Juca már nem kajál fel semmit az utcán? De jó nektek! Charlie többnyire úgy közlekedik, hogy nem is látja a külvilágot, az orra a földön, jelölget, de ha valami ehetőt talál egy szemvillanás alatt képes eltüntetni. Nagyon gyorsnak kell lenni, ha meg akarja akadályozni az ember. Ha rászólunk, nem eszi fel, de ha teheti, sunyiban bármikor felporszívózza az apróbb dolgokat, amit szerinte a gazdi észre sem vesz. Aztán persze a gazdi legtöbbször már tényleg úgy csinál, mintha nem vette volna észre. Picit belefáradtunk már azt hiszem a folytonos tiltásba.

    Ha labdázás van, akkor nem kotorja a földet, ill. amikor már fáradtan cammog hazafelé, akkor sikerül felemelt fejjel közlekedni, mint más normális kutyának. Ezeket leszámítva elég ritkán jön össze...

    előzmény:
    gikosi (15659)
    2012-05-25  11:44
  18. 2012. május 25. 11:4415659.

    A régi gazdijai közül néha írogat a nagylány, nem gyakran, éli az életét, érthető. Tudnak róla, " még nem tudták feldolgozni" a történteket ... Nem értem a mondatot, de mindegy. 

     

    Tegnap a tónál jártunk, Tücsike várakozáson felül teljesített, aranyosan szaladgált, nem evett meg senkit, bátor kiskutya volt, bele is feküdt a vízbe, csak dicsérni tudtam. Juca már nem okoz gondot, természetes, hogy rendesen viselkedik. Ide jutottunk! 

     

    Ezt a netboardra a Zöld Zebra Állatvédők topikjába írtam, az egyik kedves hölgy segített az elején és tartotta bennem a lelket:

     

    "Nem győzöm hangsúlyozni mennyit jelent a pszichés támogatás, kedves Szilvi  :)32 Ez egy folyamat, amit a tapasztalatlan - elkényeztetett - gazdi nem nagyon hisz amíg csak mondják neki, de mégis fontos, hogy kétségbeesésében nem lepattintják, hanem ezredszerre is megnyugtatják, meghallgatják/elolvassák és biztatják, hogy változni fog a szitu. Tényleg nem dicsekvésből írogatok, szeretnék reményt és kitartást adni a hasonló helyzetben lévő gazdiknak, hogy ne adják fel az első problémásabb helyzetben. Az egy más kérdés, hogy Juca nem egy megátalkodott - van egyáltalán ilyen??? - kutya, csak tényleg félre ismerték/kezelték. Sajnos nem kevés kutya kerül vissza az örökbefogadóktól, mert nem az elvárásoknak(?) megfelelően viselkednek és a legkönnyebb visszadobni, hiszen "van másik". 

    Más: a nyalogatáson a pingvinjét értettem, nem engem nyalogat, azt a kicsik csinál(nák) előszeretettel. Jucánál haladás, hogy "csak" nyalogatja a pingvint, kezdetben szabályosan ette a rongyokat, szép apró cafatokban. Folyton a frász kerülgetett, hogy megakad vhol és vihetem felvágatni. Szerencsére olyan apróra rágta, hogy eddig nem történt baj, mostanra úgy látom felhagyott ezzel, csak ha nagyon feszült akkor kezdi újra, de gyorsan el is hagyja. Én az emberek rágózásához/cigizéséhez hasonlítanám ezt a szokását. Ilyen lehetett az utcai felevés is, mennyit kínlódtam vele és egyszer csak elhagyta.

    Ahogy én figyelgetem a szeme romlásával függ össze a  mindenkori idegállapota, sajnos ezt nem tudtam az elején. Vannak napok amikor nagyon bizonytalanul közlekedik, olyankor feszültebb, de általában nyugodt. Gondolom a szemromlás se egy egyenletes folyamat, sajnos anyukámnak is hasonló van és ő is hol jobban, hol rosszabbul lát, nem is egyformán a két szemével. Annyi a különbség, hogy ő tudja mi a baja, meg tudja fogalmazni, előre is gondol, ami nem igazán biztató, mindezt Juci vhol érzi, de nem érti csak átéli. Ahhoz képest remekül veszi az akadályokat. Amikor látom, hogy megint úgy megy az ismerős környezetben, mintha vízben járna, vagy tolat a nagy óvatosan, akkor nem tudja hol van és nem mer előre menni. Vagy amikor pánikot kap és pattog a falnak, bútornak, totál zavarodottan akkor meg kell nyugtatnom és leállítani, mert bepánikolt pl az előszobában ahol minden nap többször is jön-megy, elvileg ismerős neki és mégis valamiért beütött a pánik. Ezek mellett a mára a pótcselekvések igazán elenyészőek, úgymint nyalogatás, stb. 

    Gondolkodom egy vak kutyás fórumon, most látom mi mindenre nem gondol az ember egy vak állattal kapcsolatban és mennyire nem macerás, depressziós velük az élet, ha türelmesen fogadjuk a fogyatékosságukat. Azért tegnap összeszorult a szívem a tónál, amikor egy csapat kacsa totyogott be a vízbe Jucka orra előtt és ő nem reagált rájuk. Tavaly még észlelte a mozgásukat, most csak állt és semmi  :)63 Pedig a kacsák voltak az első vizes élménye 2 éve beúszott utánuk a Dunába, tóba, amúgy nem tudta mire való a víz ... 

    Na, szép hosszú lett, de tulképpen csak a tapasztalataimat szerettem volna megosztani, hogy nincs vége a világnak se egy "kezelhetetlen", se egy vak kutyával.  :)50  :)22 "

     

    UFF én beszéltem.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (15657)
    2012-05-23  19:20
  19. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. május 23. 19:3515658.

    Köszönöm!

     

    Az az érdekes, hogy én még nem is láttam őt aludni. Este kiengedem, ha maradhatna bent akkor is kikéreckedik és szerintem végig alussza az éjszakát a házában. Ha kinyitom az ajtót, hogy megnézzem mit csinál, akkor már pislog is kifelé.

    Viszont reggel ha megyek dolgozni, akkor olyan mint a kócos asszony, akit alig dobott ki az ágy

    Nem is nagyon akar kikisérni - csak pislog kifelé a házából álmosan. Úgy irigylem olyankor - szint még a pofája is gyűrött az alvástól - olyan vicces

    A szobába szokott szundikálni, de csendben és nagyon ébren. Nem alszik el nagyon mélyen, minden hangra reagál. Pedig úgy szeretném látni, ahogy alszik mint a duda

     

     

    előzmény:
    kicsihope (15655)
    2012-05-23  10:08
  20. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. május 23. 19:2015657.

    Szegény kis Jucácska!

     

    Emlékszem mennyi gondod volt vele. A régi gazdija tudja mi lett Jucával?

     

     A jó az, hogy szépen viseli.

    előzmény:
    gikosi (15656)
    2012-05-23  10:56
  21. 2012. május 23. 10:5615656.

    Persze, beengedem a vízbe, sőt nagyon örülök, ha bemegy. Kiváncsi vagyok rá mi lesz, még nem ment be pedig voltunk pár napja a tónál. Nem volt fürdő idő, Juca nem megy be cak úgy, ok nélkül a pancsi öröméért. Ezért is vagyok kicsit szomorú. mire rájött volna jó pancsolni elment a látása.

    Nem volt gyors folyamat, amikor hozzám került már rossz volt a látása, de remekül kompenzálta. Azért kapkodott a váratlan, ijesztő szitukban, nem az idegei miatt. Egy idegbeteg kutyával nem sétálsz a Váci úton csúcsban, 50 cm-re a buszoktól autóktól, ráadásul pár hónapja volt nálam. Totál nem izgatták őt a zajok, pórázon volt, nyugodtan jött, megállt, stb.

     

    Kicsik dilisek, édesek, jól elvannak Jucával is, velünk is. Alábhagyott a rágcsálási dilijük, bepisilés is jobb, felnőnek (?) lassan, de nézni szívdöglesztően tudnak ....

     

    Juca is sokat nyiszog álmában, néha mintha érdekesen csuklana, rángatózik, mikor mit. 

    előzmény:
    kicsihope (15655)
    2012-05-23  10:08
  22. 2012. május 23. 10:0815655.

    Köszönjük szépen a bókokat!

     

    Gikosi, Juco már teljesen megvakult?? Ennyire gyors volt a folyamat? Basszus, úgy sajnálom…  Persze, tudom, ez nem segít.

    Ők mondjuk sokkal könnyebben vesznek minden akadályt, mint a kétlábúak.

    És hát igen, ha kaja van, akkor semmi más nem számít – ez ismerős.   Vízbe azért be fogod engedni?

    A kicsikkel mizu?

     

    Mildo, Lilinek jobbulást!!

     

    A ti kutyátok szokott álmában "sírni"? Vagyis nem tudom, hogy egyáltalán mit csinál olyankor, lehet, hogy boldogan csahol, csak a külvilágba ennyi jön át, de nekem inkább sírásnak hangzik. Olyan furcsa ütemes halk vékonyka hangot ad ki. Aztán ha sissegek neki kicsit, abbahagyja, és alszik tovább csöndben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_149627
    Torolt_felhasznalo_149627
    2012. május 23. 06:2315654.
    Köszönöm már sokkal jobban!
    előzmény:
    gikosi (15653)
    2012-05-22  18:58
  24. 2012. május 22. 18:5815653.
    Mildo, mi van Lilivel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_149627 (15651)
    2012-05-15  16:46
  25. 2012. május 22. 18:5715652.

     Kicsihope! Nagyon jól áll a sárga ruci a fiatal úrnak.

     

    Május 16-án volt 3 éve, hogy Juca nálunk van. Sajnos 6 éves korára megvakult, ami nagy igazságtalanság a sorstól. Mire felfedezte volna a vizet, kacsákat elment a szeme világa. 
    Az előzmények és a kialakult helyzet dacára egy aranyos, kenyérre kenhető goldi lett. Szinte az összes rossz szokását elhagyta, tökélyre fejlesztette viszont a koldulást és a szemrehányó nézést amikor eszem előtte.  Tudja, hogy picit jobban kivételezek vele, mint a többiekkel, ettől függetlenül szót fogad. Imád almát, gyümölcsöt enni, autózni, a tv előtt horkolni, nyalogatni, hurcolni a pingvinjét, gumisünijét, szóval rendes goldi kislány, gazdi szeme fénye.  

     

    Ma kajálásnál rádőlt a felmosó nyele Juca hátára. Azt hittem megijed, mert normálisan azt szokta ilyenkor. Kaptam is a felmosó után ahogy értem, de Jucikám észre se vette, hiszen EVETT A DRÁGA   Gyerekek, földrengés se tudja kizökkentetni az evésből, ami jár az jár, utána az özönvíz.  

    előzmény:
    kicsihope (15650)
    2012-05-15  10:58

Címlap

top