Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fűszerek/olajok

Nica21
Létrehozva: 2003. március 4. 22:48
Hát elinditanám a topicot, mert nagyon érdekelnek a fűszerek, a fűszerkertek, ki mit tart otthon, és hogyan: )
Irjon mindenki és okosoggyunk egy(s)másból/tól: )
  1. Torolt_felhasznalo_879459
    Torolt_felhasznalo_879459
    2003. március 5. 11:2726.
    Most jut eszembe, hogy a januári Praktikában van 3 recept, akit érdekel az szivesen leírom:
    Mediterán olaj, Csípős íz, Egzotikus olaj. Ha valaki ezen kívül imer valamit kérem írja le.

    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_879459
    Torolt_felhasznalo_879459
    2003. március 5. 11:2325.
    Szia,

    a szüleim tavaly ültettek cserépbe kakukkfűvet, nekik nagyon szép lett. Idén télen ettünk is már olyan ebédet náluk ami azzal készült. Teljesen más, de gondolom ezt mondanom se kell.

    A füszerolaj receptek engem is érdekelnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_909701 (21)
     
  3. Torolt_felhasznalo_909701
    Torolt_felhasznalo_909701
    2003. március 5. 11:0524.
    Az is érdekelne, hogy ezeket az olajokat hogyan készítitek! Van néhány üveg olivám, aminek az íze nem tetszik és lehet, hogy ízesítve jó lenne!
    előzmény:
    Sügérke (10)
     
  4. 2003. március 5. 11:0423.
    Sziasztok! Manoka01, elküldenéd légyszi a milly_m@freemail. hu címre is a könyvecskédet? Előre is köszönöm. Milly
    előzmény:
    manoka01 (20)
     
  5. Torolt_felhasznalo_104590
    Torolt_felhasznalo_104590
    2003. március 5. 11:0022.
    Szép napot mindenkinek! Nálunk a férjem imádja a fűszernövényeket, nyáron tele van a konyhaablak, sőt az egész erkély mindenféle zölddel. Kedves Manoka01! Szeretném elkérni a fűszerkönyvet én is, gondoltam meglepem vele a páromat! privi megy! köszi előre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_909701
    Torolt_felhasznalo_909701
    2003. március 5. 10:5921.
    Sziasztok!Én is szoktam ültetni az erkélyre, de idáig csak a snidling és a petrezselyem jött össze, azt is dugdosnom kellett a cicám elől, de azért idén is vettem magokat, pl zsálya, levendula, snidling, petrezselyem, kakukkfű és hagyma. Hogy lesz e belőle valami, hát majd meglátjuk, én reménykedek! A konyhaablakba terveztem a kisebbeket, a nagyobbakat egy magas polcra az erkélyre. Az erkélyünk nemrég lett beüvegezve szerintem már ki lehetne ültetni a magokat? Mit gondoltok?
    előzmény:
    manoka01 (20)
     
  7. 2003. március 5. 10:4920.
    Lányok, fiúk a "könyvecskét" elküldtem azoknak akik kérték, forgassátok hasznosan :o)

    Kicsit dolgozom, utána jövök :o)
    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_879459
    Torolt_felhasznalo_879459
    2003. március 5. 10:4719.
    Sziasztok!

    Nagyon tetszik a téma, mert én is kb. 1 hónapja ültettem 1-2 füszernövényt (bent a lakásban persze), a snittling, a metélőpetrezsely. , és a tárkony úgy tűnik, jó lesz, a többi még nem éledezik. A fűszerolaj receptek nagyon érdekelnének, lécci írjatok, talán mást is érdekel. Amúgy én is sok fűszert használok, nagyon szeretek főzni és mindig valami újat kipróbálni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. március 5. 10:2318.
    Én is kérhetném a fűszerkönyvecskét ide? pokadr@freemail. hu
    előzmény:
    jucy (12)
     
  10. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2003. március 5. 10:2017.
    Ja, és a snidling. Detto:(
    előzmény:
    salsa (15)
     
  11. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2003. március 5. 10:1916.
    Köszönöm az ötleteket és a tapasztalatot is:)
    előzmény:
    salsa (14)
     
  12. 2003. március 5. 10:0115.
    Na, ez jó ötlet. Szerintem a fagyok elmúltával. Ha jól tudom, azért mindegyik meleg éghajlatról érkezik és biztos, hogy a meleget jobban szeretik, mint a hideget :-). A vizet pedig imádják, legalábbis az enyémék imádták.

    Egyébként nektek a snidlig kinő újra az első szüret után? Mert nekem nem. Néhány centit nő és annyi.
    előzmény:
    jucy (12)
     
  13. 2003. március 5. 09:5514.
    Szia!

    Én már nagyon sok fűszernövénnyel próbálkoztam (8-at csináltam karácsonyra, kb. 20 féle fűszerrel). A szárított fűszerek hosszabb idő után is szépen mutatnak az olajban, a frissek egy idő után összeesnek és lemerülnek az üveg aljára. Eleinte viszont nagyon szépek, akvárium jellegük van. A chili paprikából elég bele néhány szem, mert napok alatt csípős lesz az olaj.
    A fokhagyma kényes dolog. Egy idő után megsavanyodik az üvegben. Lehet, hogy a szárított fokhagyma nem, azt még nem próbáltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_271043 (8)
     
  14. 2003. március 5. 09:5113.
    Szia!

    A párom haza szokta hozni a munkahelyéről a (szerintem) szupersznob, szuperdrága Gusto című magazint, az egyik számában részletesen leírták, hogy mi is az a balzsamecet. Előkeresem és leírom, hogy micsoda.
    előzmény:
    Sügérke (10)
     
  15. 2003. március 5. 09:4712.
    Szia Manóka!

    Elküldöd nekem a fűszerkönyvecskédet? jucy@freemail. hu
    Köszi!
    Én sajnos nem rendelkezem erkéllyel, és a konyhám is sötét, pedig nagyon szeretnék fűszernövényeket nevelgetni. Arra gondoltam, az ablakba kiakasztok egy rácsos dézsát, és abba rakok cserepeket. Mikortól lehet kinttartani a növényeket? Tudja valaki?

    előzmény:
    manoka01 (9)
     
  16. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2003. március 5. 09:4111.
    Szia!a balzsamecetről nagyon érdekes dolgokat olvashatsz itt
    http://mitglied. lycos. de/recept/olaszoldal. html
    előzmény:
    Sügérke (10)
     
  17. 2003. március 5. 09:2210.
    Sziasztok! :)
    Szuperjó a téma :-)
    Én is szoktam ízesített olivaolajat házilag készíteni. . . saját ízlés szerint ízesítem és attól függően, hogy mit akarok ízesíteni vele.
    Előnyben részesítem: rozmaring, koriander, mustármag, fokhagyma, kakukkfű, citromfű.

    Viszont kérdezném, hogy mit tud a balzsamecet és mitől balzsam egyáltalán?????? Aki tudja mi ez várom privát válaszát.
    Köszönet :-----------------)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. március 5. 09:209.
    Sziasztok, pont a múlt héten sikerült nekem is összeállítanom egy "fűszerkönyvecskét" szintén word-ben. Ha valakit ez is érdekel szívesen küldöm.
    Nekem is a saját termesztésű növényekkel van a bajom. A hiperszuperben kaphatóak, meg sajnos szakszerű gondozás mellett is viszonylag hamar elpusztulnak.
    Kb. én is 30-40 fűszerfélét használok előszeretettel. A fűszeres vajtól, az fűszerolajig mindent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_271043
    Torolt_felhasznalo_271043
    2003. március 5. 09:128.
    Szia!Pont ezt akartam kérdezni, hogy ki hogyan, milyen olajat szokott csinálnI:)és most szeretnék ültetni én is, kiváncsi vagyok sikerül e?
    előzmény:
    salsa (7)
     
  20. 2003. március 5. 09:077.
    Probáljátok ki a fűszerolajat is. Én karácsonyra mindenkinek azt csináltam.
    Szűz olivaolaj kell hozzá, meg mindenféle fűszer. Fontos az olivaolaj, mert a sima olajban nem "áznak ki" az aromák. Kaptam szintén karácsonyra egy nagyon szép üvegben napraforgó olajasat, a mai napig semmi íze az olajnak.
    Ha érdekel Benneteket, hogy csináltam, szívesen leírom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2003. március 5. 09:016.
    Szia!

    Talan nem maggal kene probalkoznod, hanem eloneveltekkel, amiket a nagyobb elemiszeruzletekben lehet kapni.
    Tavaly tavasszal vettem egy oreganot es egy bazsalikomot. Az erkelyen voltak egesz oszig. Folyamatosan burjanzottak, mindig tudtam "szuretelni" , amihez kellett. Osszel leszedtem az egeszet a fagyok elott es felakasztottam. Most a konyhaban lognak. Egyebkent jol nonek egy napos ablakban is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927672 (4)
     
  22. 2003. március 5. 08:585.
    hát nem teljesen fűszerkert, de most éppen paprika és paradicsom palántákat nevelgetek (panelban:) csak 1-1 csomag, de, ha lesz belőlük valami, akko dészában az erkélyen nőhetnek majd tovább, ha meleg lesz.
    a konyhában mindig van egy-két cserép snidling (alias metélő hagyma:), amit a boltba vettem, és szép cserépbe, több földbe átültettem.
    aztán kísérleteztem már zsázsával, állítólag szendvicsre finom, meg majorannával, kaukkfűvel, de tavaly valahogy nem sikerült. most, hogy újra magszezon van, ezeket feltétlenül újra megpróbálom majd:)

    amúgy szárított fűszereket kb 30-at használunk, plusz gyömbért, frissen, szójaszószt, saját gyártású fokhagymás, chilis, fűszeres olajokat. hmmmmmm

    tényleg, alibenkuka, nekem elküldhetnéd. a címem: gittus@freemail. hu
    köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_927672
    Torolt_felhasznalo_927672
    2003. március 5. 08:544.
    Sziasztok!
    Jo ez a temainditas, folytatas?
    Kedves alibenkula! Engem erdekelne a gyujtemenyed es orulnek ha elkuldened.
    Kerdes(sek): mihez hasznaltok
    -lestyant
    -kurkumat
    Kerdes:
    szerinetek miert nem tudok cserepben magrol fuszenovenyeket nevelni? eddig meg egyetlen fajtat se sikerult(pl majoranna, citrumfu, meg levelpetrezselymet se).
    Elnezest az ekezetnelkulisegert:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_989614
    Torolt_felhasznalo_989614
    2003. március 5. 08:433.
    Akit érdekel a téma, annak szívesen elküldö egy (Word-ben)lementett cíkket, a címe Fűszerkalauz:mit, mihez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. március 5. 06:422.
    Safranyt :)) mindenkeppen, husleveshez elengedhetetlen.
    Szerecsendiot :)) egy picinyket reszelek a palacsinta tesztaba is.
    Anizs :)) sutikbe.
    Borokabogyo :)) husokhoz, pacolashoz.
    A tobbit csak itt felsorolom:
    so, paprika, bors (feher es fekete) es szines(peppercorn, piros es feher nem tudom a magyar nevet ), komeny, baberlevel, koriander, gyomber, cummin, curry por, kapormag, szaritott petrezselyem, bazsalikom, kakukkfu, rozmaring, majoranna, szegfuszeg, fahej, vanilia, szoja szosz, chili powder, fokhagyma so, valamint egy csomo fuszerkeverek, es mustar, ketchup, majonez, ecet (rendes es alma ecet, balzsam ecet, es rizs ecet ) , szaritott paradicsom, szaritott gomba, worchester szosz, , , , huuu most abbahagyom, majd folytatom maskor :))))))
    előzmény:
    Nica21 (1)
     

Címlap

top