Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Májusi babák

Torolt_felhasznalo_224182
Torolt_felhasznalo_224182
Létrehozva: 2003. március 4. 18:08
Sziasztok!
Olyan kismamákkal szeretnék itt "beszélgetni", akik májusra várják babájukat! Üdv Mindenkinek! zsu2
  1. Torolt_felhasznalo_291231
    Torolt_felhasznalo_291231
    2007. január 2. 13:593251.

    Szerbusztok mamákok!
    Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a biztató, nyugtató sorokat, nagyon sokat segített, most már másképp szemlélem az én "illetlen" gyerekemet. Kicsit talán változott is. Vagy én változtam... Fene tudja...
    Boldog új esztendőt kívánok mindannyiótoknak, s csatlakozva az előttem szólóhoz (Nóra - "milyen gyorsan felnőttek a májusi babák") emlékeztetnék mindenkit, hogy JESSZUS! idén már négy azaz 4 évesek lesznek a prüntyőkék!!! Tényleg észvesztő a tempó!

    Stünde, köszi a biztató szavakat, tehát még nagyobbacskákkal is vannak ilyen jellegű gondok. Csak egy megjegyzés: az én lányomat Melinek hívják  Semmi gond, biztos csak elírás.  Nekem  viszont annyira szita az agyam, hogy ha esetleg írok (vagy régebben írtam), akkor rendszerint vissza kell olvasnom jópár oldalt, hogy tudjam, kinek hogy hívják a gyermekét, vagy ellenkezőleg: melyik gyerekhez milyen anya-név tartozhat  ... jó, mi?
    Egyébként naon irigyellek a Disney on Ice előadásért, nagy és főként titkos vágyam volt, hogy elmenjünk oda, de végül mégsem tettük, feltételeztem, hogy Meli úgyse bírja ki, bár én rajongok a műkorcsolyáért (ám sosem próbáltam) és szeretem a Disney figurákat is, szóval lehet, hogy nekem lett volna nagyobb élmény   Csak úgy óvatosan kérdezem: mennyi volt a belépőjegy?

    DrágaegyetlenaranyosFannám!
    Előszöris: asztapaszta, mekkora ez a "kislány"!!!!!!! Nem(csak) Fanni, hanem Hanna! Vagy frissíts a wiw-en képet, vagy gyakrabban "sokkolj" e helyen, mert bizony rég nem láttam róla friss képet, és nagyon nagyot változott! Teljesen egy másik gyerek.
    Igen, ez a találkozó sose jön össze nekünk, de... talán idén!  vagy esetleg jövőre!!
    Mellesleg jegyezném meg, hogy nemcsak randevút, de már lassan egy nyamvadt levelet se bírunk összehozni egy éve egymásnak!
    Ez a doktoros sztori nagyon jó volt, lám-lám, mit tesz a félelem! Fanni történetét meg elraktározom, és nem nyúzom többé a Melit a hülye elvárásaimmal...
    Mókuskerék nagyon is ismerős, utálom is magam érte, most vagy nagyon könnyű volt megszokni a jót (vagyishogy otthon voltam, babáztam és volt időm), vagy nagyon nem találom a helyemet, amióta visszajöttem (pedig annak már másfél éve). Állandóan rohanok, már az is külön élmény, ha a sarki boltban van egy kis időm szétnézni, nem csak rohanva bedobálni mindent...
    De gondolom ez a szitu mindenkinek ismerős, kivéve aki olyan szerencsés helyzetben van, hogy a második babával van otthon. Hej, nagyon irigylem őket! Mi is tervezgetjük, de még ez odébb lesz, majd ha Meli suliba megy... pedig már úgy várom, mint a ... hehe, tényleg, mint a Messiást... Engem ő fog megváltani ebből a gonosz és felettébb bürokrata világból! Jövel, jövel Péter fiam, vagy lányom, akárki is leszen... Ámen.

    Azt mondtam, hogy voltunk bárányhimlősek? Nem? Pedig igen! Vagyis igen, voltunk. Az eredmény: egy hét szabi, három tasak elpancsolt szódabikarbóna, egy rettegő apa (ő még nem volt állítólag, de nem kapta el) és három "lyuk" (a meglévő kettő mellé &nbsp : egy második köldök, egy indiai pötty a homlok közepére, és egy az orra kellős közepére. Rém cuki Csak azt nem értem, ha alig vakarózott, hogy lehet ez? Tényleg nagyon fegyelmezett volt, még éjjel is (mellette aludtam) csak ruhán keresztül "dörzsölte" a viszketőket... Szerencsére hamar elmúlt, már csak emlék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2006. december 28. 19:033250.

    ja a képeket elfelejtettem!!

    szióka

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976998 (3248)
    2006-12-26  20:25
  3. Torolt_felhasznalo_811505
    Torolt_felhasznalo_811505
    2006. december 28. 17:293249.

    Sziasztok!

    Utólag is Boldog Karácsonyt Kívánok mindenkinek ! Valahogy erre már nem jutott idő.

    Fanna! Örülök, hogy rólatok is hallani néha-néha....

    Larát ma beoltotta a doktornénink bárányhimlő ellen. Iszonyatosan százar a bőre ilyenkor télen, karácsony előtt a jobb karját csuklótól vállig véresre vakarta. Na ekkor megbeszéltük, hogy inkább oltsuk be, mert ha erre a bőrre kapja el a bárányhimlőt a falat fogja kaparni. Kicsi lányom szokásához híván igazi fakír módon mosolyogva nézte  végig a saját szuriját.

    Néhány kép kariról.

    Ha nem jönnék már BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!

    Tünde

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2006. december 26. 20:253248.

    Békés Kellemes beiglivel célbadobós, ajándékra rávetődős csillagszóróval ijesztegetős halászlében pancsolós

     Karácsonyt Kívánok Mindenkinek!!

    Ja és persze Boldog Új Évet!! 

    Timi,Cseni,Bence,Karesz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. december 26. 18:573247.
    Sziasztok,

    Még épp időben, én is hadd kívánjak mindenkinek nagyon boldog karácsonyt és új évet!

    Mirama, Noel milyen szép nagyfiú lett! Mira hajkoronájába pedig még mindig szerelmes vagyok Most a Noémi haját is növesztjük...

    Nekem sem mindig köszön Noémi, sőt, van hogy mondja is, hogy "nem köszönök". Kicsit kellemetlen, de ez van, annyira nem bosszant. Az oviban szerencsére jól érzi magát, persze az utóbbi időben többet volt beteg mint nem, de sajnos tudtam hogy ez lesz.

    Nektek nincs néha olyan érzésetek, hogy milyen gyorsan felnőttek a "májusi babák"? Tudom, közhely, de én olyan sokszor gondolok erre, hogy már olyan nagylány Noémi De néha még azért baba. Olyan megható volt a múltkor mikor mentem az oviba érte, (olyan kis hülyeségeken meg tudok újabban hatódni, - hiába, na, öregszem), szóval ki voltak téve a falra a gyerekek festményei, karácsonyfát festettek, a kis ujjukkal pötyögtettek egy zöld karácsonyfa sablonra, piros és sárga festékpöttyöket, hát mikor megláttam a Noémiét, olyan gyönyörű érzés volt!!! Meg olyan furcsa is, hogy ő már ilyet tud.

    Na, kicsit hosszú lettem, minden jót minden családnak, és jó egészséget!
    Üdv, Nóra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_588125
    Torolt_felhasznalo_588125
    2006. december 26. 11:573246.

    Hát sziasztok!!! 

    Legeslegelőször is: NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT A MÁJUSI BABÁKNAK ÉS CSALÁDJUKNAK!!

    Huh, nem is tudom, hol kezdjem szórni a hamut a fejemre... 

    Nagyon régen nem jártam itt, az elmúlt egy évben embertelen módon éltem/éltünk. Talán ismerős: amikor az ember belekerül a mókuskerékbe, és tetszik, vagy nem, nem tud kiszállni belőle. Nos, én valahogy így jártam. Rengeteget dolgoztam, az utóbbi fél évben még annál is többet. Még szerencse, hogy apára lehetett számítani. Csak remélem, hogy a jövő év nem lesz ilyen őrület.

    Jajj, Csajok, csak az utolsó két oldalt olvastam vissza a hozzászólásokból, olyan jó "hallani" Benneteket! Annyi mindent tudnék én is mesélni a lányokról...  Akkor most belevágok, sorrendiség és mérlegelés nélkül, ami a legutóbbi hozzászólásaitokról eszembe jut:

    Mirama, Noel milyen nagyfiú lett!!!! Mira pedig gyönyörű.. még mindig.

    Ági, drága ceglédibarátosném, akivel lassan négy éve nem bíííírunk összehozni egy rándevúúút... Pedig készülünk rá, nemde?! Szóval most jól megnyugtatlak: Hanna sem köszön. Vagyis ha erőltetem, akkor tuti, hogy nem. CSak és kizárólag, ha Ő is úgy gondolja, hogy építeni akarja az imidzsét  . Pl. a múltkor doktorbácsinak akkorát köszönt, méghozzá így: "JÓNAPOT". Azt hittem, dobok egy hátast. Aztán kiderült, félt szegénykém, mert (ugyan nem ezért mentünk a dokihoz) be volt gyűlve a körömágya, és állandóan azt kérdezte, hogy a kicsi babáknak ad szurit a doktorbácsi???? Fogalmam nincs, hogy kötötte össze a dolgokat, a lényeg, hogy akkor és ott Ő NAGYLÁNYnak akart látszani. Ezért köszönt. Viszont ha bárkivel találkozunk utcán, boltban, bárhol, nem köszön. Minden hiába. Többször összefutottunk a volt gondozónénikkel, majd kiugrottak a bőrükből, úgy megörültek Hannának, Ő meg nem hogy nem köszönt, még a fejét is elfordította, rájuk sem nézett. Szegényeknek olyan rosszul esett. Nem ragozom. Szerintem is el fog múlni, bár kétség kívül borzasztó idegesítő. De hogy miért nem cseszegesd érte, íme az én tanmesém: Nemrégiben beszélgettünk itthon egy hétvégi ebéd után, amikor valahogy a gyereknevelésre terelődött a szó. Megkérdeztem Fannitól: tényleg, Neked mi a legrosszabb élményed, ami a dorgáláshoz, gyerekneveléshez kötődik? A válasz: "Kb. 7 éves lehettem, amikor mentünk az utcán, jött velünk szembe az Ildi néni (aki egyébként az akkor elsős Fanni osztálytársának a velem egykorú anyja volt, akit különben nagyon nem bírtam - szerk.), megszorítottad a kezemet (ez volt az egyetemes jel: ha megszorítom a kezét, köszönni kell - szerk.), és én nem köszöntem... Hazamentünk, és akkora pofont kaptam ezért, hogy majd elszállt a fejem. Na, ez nagyon szarul esett. Pont a Julcsi anyja miatt......" Szóval ez volt az én 16 éves nagylányom legrosszabb élménye. Tanulság: hagyd békén, ha nagyobb lesz, fog köszönni, hidd el.

    Jól megnyugtattalak, mi?!

    Remélem mindenki jól van, babák, mamák, apukák... Tudjátok, azért az tök jó, hogy hosszú hónapok után is tök jó érzés bejönni közétek.

    Megpróbálok kicsit jobban visszaolvasni, és kicsit többször írni.

    Nagyon sok puszi Mindenkinek!!!!

    Fanna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_873519
    Torolt_felhasznalo_873519
    2006. december 23. 23:473245.

    Sziasztok!

    MINDENKINEK KÍVÁNOK BOLDOG KARÁCSONYT ÉS SIKEREKBEN GAZDAG BOLDOG ÚJ ÉVET!

    Zsuzska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. december 23. 19:563244.

    Sziasztok!

    Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok Nektek és az egész családnak!

    Puszi!

    Mirama

    Ui: Remélem jövöre többet irogatunk.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_811505
    Torolt_felhasznalo_811505
    2006. december 14. 15:513243.

    Sziasztok!

    Ági! Szerintem ne aggódj, az én lányaim imádnak oviba járni, de a köszönés náluk sem megy (még az 5 és fél éves nagylányomra is rá kell szólni). Viszont ha meg olyanja van fűnek-fának köszönget az utcán... Valószínű mivel Mira -ahogy írtad- egyébként se cserfes, az új közösség is "visszahúzza" ebben. Nálunk is van egy kisfiú a csoportban aki két hónap után szólalt meg először, játszani is egyedül játszik csak. De az óvónők szerint ez is teljesen természetes.

    Nálunk jól telt a Mikulás, az idén már Lara sem félt tőle. Már nagyon várják/várjuk a Jézuskát. Visszaszámolnak mennyit kell még aludni.

    Voltunk Disney on Ice előadáson, nagyon tetszett nekik. Féltem tőle, mert két órás volt, de Lara is nagyon jól bírta.

    Mindenkinek boldog, békés karácsonyt (ha már nem jönnék addig)!

    Tünde

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. december 10. 14:223242.

    Sziasztok!

    Ági!

    Mira is viszonylag szótlan. Persze itthon meg ismerösök körében egyáltalán nem, csak ha idegenek vagy ritkán látott emberek körében van. Én is ilyen voltam, a mai napig nincs nagy pofám, néha ezt bánom. Úgyhogy ezt Mira tölem örökölte. Köszönés általában katasztrófa Nála is. Mondjuk nekünk azért köszön de ha az itcán találkozunk valakivel akkor nem nagyon. Engem nem zavar, úgy gondolom, hogy ez nem tart sokáig.Tudom, Nálatok rosszabb a helyzet, Meli semmit nem szól. Én úgy gondolom kinövi, idövel jobb lesz. Elhiszem, hogy zavaró, idegesítö de nem tudsz mit tenni. Szerintem ha elvinnéd egy gyerekpszihológushoz akkor Ö is azt mondaná, hogy még kicsi, iskolás korra elmúlik. Lehet nagypofájú nem lesz de legalább oldódik a helyzet.Megértelek, de ha Veletek nem szótlan akkor nem gondolnék semmi rosszra.

    Megvolt az elsö hiányzásunk, nátha, köhögés, nyirokcsomó duzzanat. Sajna gyógyszer kellett de most nem bántam. Nem akartam, hogy komolyabb baj legyen, inkább a gyógyszer. Egy hét alatt teljesen rendbejött.

    Nektek is sokat énekel a gyerek? Mióta ovis olyan sokat fejlödött! Megjegyzi amit tanulnak. Szeret rajzolni, festeni. A rajzolás még olyan semmilyen, nem tud mondjuk házat, vagy embert rajzolni. Nálatok ez már megy? A szókincse nagyon jó, sokszor csak lesek egy új szó hallatán, néha padlózunk a röhögéstöl.  

    Karácsonyt nagyon várja! Mikulástól befosott, sírt mint a fene. Az oviban is meg voltunk külön Miki nézöben de ott sem aratott sikert. Talán majd jövöre.

    Ajándékok megvannak. Playmobil összecsukható babaházat kap berendezve meg egy Playmobil játszóteret. Meg sok mesekönyvet.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291231 (3241)
    2006-12-05  20:09
  11. Torolt_felhasznalo_291231
    Torolt_felhasznalo_291231
    2006. december 5. 20:093241.

    Sziasztok!

    Ezer éve nem voltam itt, ne haragudjatok. Azért se, ha függőben maradt kérdés vagy válasz irányomban.

    Szeretnék felvetni valamit, ez pedig a szótlanság.  Nagyon remélem, hogy meg tudtok nyugtatni, mert most nagyon fel vagyok húzva. Meli sose volt az a cserfes gyerek (csak magunk között, apa-anya-Meli közegben), már a bölcsiben is megmondták (és ez az ovival sem változott), hogy nyugodt, csöndes gyerek, nem a társaság középpontja. Oké, rendben, mit is várjak tőle, ha én is ilyen voltam. Miért lenne pont ő a szöges ellentétem?

    De: meg tud őríteni azzal (és ezt már néhány hónap óta játsszuk, mert egyre jobban zavar), hogy nem szól senkihez. Az óvónéni lepett meg múlt héten azzal a kijelentéssel, hogy "most már a Melike szól hozzánk, sőt, néha magától odajön hozzánk..." Jesszus, gondoltam, mit csinál ez a gyerek egész nap az oviban, ha közben nem szól senkihez? (Esetleg a barátnőjéhez.)

    Ami viszont ennél sokkal-sokkal jobban zavar, hogy nem köszön és nem köszön meg semmit. Mint akinek kivágták a nyelvét. Már bocs a kifejezésért. Sose vertük, mégis úgy viselkedik, mint valami nemistudom...

    Imént volt itt a tesóm a feleségével. Hoztak Mikulás csomagot, el is rejtették, Meli nagy nehezen megtalálta (= kivittem az előszobába a hátamon, mert nélkülem nem ment és ha nem mutatom neki hol az ajándék, még most is keresi), de felvenni is alig akarta, megköszönni egyáltalán nem köszönte meg. De ha jön is valaki, sose köszön neki, nemcsak idegennek, de a nagyszüleinek sem, senkinek. Sokszor még apjának, anyjának sem, pedig az én volnék ugyebár. Örül, ha megyek az oviba érte, nyakamba ugrik, de nem köszön. Legalább százszor megbeszéltük már, hogy illik köszönni, ha megyünk valahová, és ha kapunk valamit, illik megköszönni. Percekig nyösztetem ilyenkor, hogy mondjon már valamit. És olyan ciki, mikor azt mondják, hogy "á, hagyd már, hiszen csak gyerek", de az illető hangjából kihallom, hogy "... de azért megtaníthatnád köszönni..."  

    Adjatok tanácsot, vagy mondjátok, hogy nem egyedi a gondom. Mit tegyek? Imádja a Füzesi Zsuzsa által illusztrált "Beszélgetőkönyv"-et, tele van illemmel, etikettel, gyereknyelven. Nagyon jól elbeszélgetünk a képek alapján és mégsem... mégsem ülteti át a gyakorlatba.

    Tudom, hogy mocsok vagoyk, mindig csak akkor jövök ide, ha bajom van, ha választ várok. De ha tudtok, segítsetek.

    Köszi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. november 16. 21:163240.

    Sziasztok!

    Hol vagytok anyucik??

    Szerencsére Mira még nem hiányzott az oviból, örülök, hogy nem beteg. Persze biztos nem ússzuk meg de ez is jó, hogy eddig kibirtuk. :-)

    Múlt héten Márton napi felvonulás volt, csináltak lámpákat. Mi is mentünk velük, a szülök tudtak beszélgetni.

    Tartanak az oviban németet. Elöször nem akartam beiratni de Mira annyira akart menni a társaival. Kb. 6-an vannak egy csoportban, ez ilyen zenés-játékos német. Megtanulni nem fog töle az tuti, de élvezi, otthon is énekelget. Persze ahogy a fülében megmarad. :-)

    Karácsony. Készültök már? Mit kapnak a gyerekek? Én most novemberben le szeretném tudni a vásárlást. Mesekönyveket meg mese dvd-t már vettem Mirának. Azt hiszem Playmobil vagy fa babaházat fog kapni. Ami ilyen emeletes és bevannak rendezve a szobák, hozzá emberekkel.  Meg most nálunk az Eperke mese a menö és láttam Eperkés játékot is. Meg hát diavetitöje sincs de ez már régóta húzódik. Egyik mami megvehetné. :-) Noel még nem tudom mit kap. Miráról sok játék maradt rá, így vmi fiúsat kell beszerezni. Barkácsasztalt néztem. Van fából is.

    Írjatok!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2006. november 2. 08:253239.

    zsuzska31: ne aggódj,szerintem nem te vagy az egyetlen aki a gyerek hisztijétől kikészül...nálunk is van sokszor ilyen...ezt nem akarom,azt nem akarom,nem csinálom,nem megyek stb...a reggeli öltözések a húzósak meg,hogy k vigye-menjen érte.2 hete magas láza volt 1 napig aztán semmi,pont péntek volt. Aztán hétfőn ment és szerdára begyulladt a torka 1hétig nem volt.,de otthon folyamatosan azt kérdezte mikor megyünk oviba? A héten Apa vitte nagyon büszkék voltak egymásra,sőt du a bátyja is ment érte.

    noramama: a külön órák,korcsolya,népitánc középsős csoportba lesz csak ...most tornaórák vannak minden nap/külön tornatermbe,tornaruhával.Olyan ari mikor mutatja otthon milyen gyakorlatokat csinálnak. Különben de,du ők is kimennek 10után,de addig közös foglakozás,só-liszt gyurmázás,festés,különböző gyakorlatokat csinálnak,volt szüret is .....kézlenyomat....stb foglalkoztatják őket az ő szintünkön.

    Úgy érzem kezd bele jönni a leányzó,persze vannak még rossz napjai,de a betegsége után már nem volt gond az oviba menéssel.

    puszi Timi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873519 (3230)
    2006-09-22  10:08
  14. 2006. október 23. 20:443238.

    Sziasztok!

    Hü de nagy a csönd! Pedig biztos lenne téma!  

    Ki, hogy áll az ovival?

    Zsuzska, Nálatok még van sírás? Remélem már nincs.

    Hisztik nálunk is elöfordulnak. Tegnap este volt egy nagy, ilyen már rég volt, már én is kivoltam. Meztelenül rohangált, nem akart fürödni, lefeküdt a köre. Amúgy is náthás és akkor még fél órát küzdöttünk Vele. Hülye picsa!  

    Timi! Mira is érzékeny. Ha itthon hangosan szólunk Rá néha akkor is bög.

    Noramama! Mira is kiscsoportos. Itt mondjuk az óvónénik elsö nap leültek és bemutatkoztak, meg a gyerekek is. Én már minden ovistársa nevét tudom, igaz még csak olyan 12-en vannak.

    Festés, gyurmázás, falevélböl kép készítés, ilyesmi mindig van. Meg tanulnak énekeket, verseket, mondókákat. Szüretelni is voltak már. A középsö és nagycsoport pedig egész nap busszal kirándultak. Észre vettél már vmi javulást az oviban? Foglalkoznak a gyerekekkel?

    Mira még mindig szereti az ovit, nem sír, szivesen megy. Álmomban nem gondoltam volna. Kicsit visszahúzódó állítólag de nincs Vele semmi gond. Talán pont ezért.   Párszor bepisilt a du-i alvásnál. Nem értem miért nem szól?!

    Noel tegnap volt egy éves! Mira olyan édes volt, Ö is vett Neki ajándékot, becsomagolta, tök készült rá.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_811505
    Torolt_felhasznalo_811505
    2006. október 3. 09:123237.

    Sziasztok!

    Noramama! Ha ti kiscsoportba jártok, akkor az lehet az oka, hogy nincsenek még foglalkozások. Nálunk vegyes csoport van, van is mindennap foglalkozás, de a kiscsoportos koruaknak még semmi sem kötelező. Valószínű nálatok is elkezdik majd a foglalkozásokat, ha bejön a rossz idő. Akkor már nem tudnak egész nap kint lenni, meg a gyerekek is be- és összeszoknak.

    Ma mennek a lányok először (illetve Lara először) ovis kirándulásra. Évente négy alkalommal mennek busszal, valami közeli helyre délelőtt kirándulni. Nagyon élvezik a gyerekek. Utána pár napig a kirándulás témájában vannak foglalkozások.

    Nálunk úgy van, hogy mindennapra be van osztva hogy milyen "tantárgy" van. Nyelvtan, olvasás, ének, környezet, torna. Persze náluk még nem így hívják. Általában abból a játékból indítják a foglalkozást, amit a gyerekek maguktól elkezdtek. Így egyáltalán nem kötött a dolog, amihez a gyerekeknek kedvük van. A nagycsoportos korukkal szoktak feladatlapozni is. Amit az óvodavezető nem nagyon enged, mert szerinte az iskola közelítsen az óvoda felé és ne fordítva. Viszont erről az iskolákban nem nagyon tudnak. Sok ismerősöm panaszkodik, hogy iszonyatos a nyomás az elsősökre, nagyon nagy a követelmény. Sajnos a legtöbb iskolában a gyorsaságra mennek rá, és egymás licitálják túl a tanárnénik, hogy lám az ő gyerekei már október végére olvasnak, írnak. Az a gyerek aki kicsit lassabb, megnézheti magát. Úgyhogy ezért nálunk a nagyokkal "gyakorolnak" az iskolára. Elvileg Livi nekem már mehetne szeptemberben, de én nem akarom még vinni. Nem szeretném, hogy ő lenne a legfiatalabb az osztályban. Hiába érett most fejben, ha később visszamarad.

    Egyébként Lara már volt büntetésben is. Olyan helyre mászott fel, ahova nem szabad, ezért a padon kellett ülnie. Hát a kislányom olyan büszke volt magára, hogy na.... 1,5 hét után már mondták, hogy Lara kinyílt, egész nap be nem áll a szája. Szerencsére az evés is jól alakul. Sokkal több mindent megeszik-megkóstol, mint a bölcsiben.

    Sziasztok

    Tünde

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2006. szeptember 29. 11:473236.
    Bocsi az elütésekért, vacak a billentyűzet
    előzmény:
    noramama (3235)
    2006-09-29  11:46
  17. 2006. szeptember 29. 11:463235.
    Helló,

    Noémi kiscsoportba jár, akkor ez lehet az oka? Azért idegesít, hogy egész nap semmit nem foglalkoznak velük
    Mondom, tiszta bölcsi az egész!
    A másik dolog, hogy miért nem ülnek le egyszer, a gyerekek meg az óvónéni és miért nem mutatkoznak be? Még én sem tudom kit hogy hívnak, nem szeretem, mikor magamnak kell rájönni hetek múlva véletlenbül, hogy kit hogy hívnak. Én mikor méga tanárképzőre jártam, és azt tanultam, hogy kell ilyen kicsiket tanítani, az első órára mindig az volt a terv, hogy leülünk, ők félkörbe én meg velük szemben. Kezemben plüssálllat, mondom: Hello my name is Nora, what's your name? Odadobom a plüsst az egyik babónak, és addig magyarázok és mutogatok,hogy "my name is nora", míg meg nem érti, hogy a "what's your name" után mondja meg a nevét. Ezután és még jó hangosan elismétlem, hogy mindenki jól hallja: hello (például) Noémi, nice to meet you. Úgysem értik a körítést, de nem is ez a lényeg, hanem hogy megismerik egymás nevét. (meg persze azhogy angol szöveget hallanak) Miért nem lehet egy ilyet, vagy valami hasonlót csinálni magyarul??
    na mindegy, nem háborgok, ma reggel már nem is volt olyan vészes a hiszti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873519 (3234)
    2006-09-29  11:10
  18. Torolt_felhasznalo_873519
    Torolt_felhasznalo_873519
    2006. szeptember 29. 11:103234.

    Sziasztok!

    Nálunk az első perctől fogva van vmilyen "kézműves" foglalkozás. Alap a gyurma, de sokszor ragasztanak, rajzolnak, ritkábban festenek és felhasználnak mindeféle anyagot, terméseket, öszi faleveleket, rongydarabokat stb. Nagyon kreatívak az óvónénik, bár állítólag az egész oviban ez a csoport "domborít" a legnagyobbat. Azonkívül mesét olvasnak (sokszor Annus elkezdi mondogatni itthon) és hát persze játék, "körjátékok" is és udvar. Szinte minden nap hozunk haza valamit amit csináltak, a konyhában komplett kiállítás van, már nem is nagyon tudom hová tenni. És Annus nagyon büszke mindre, és számon tartja, hogy hol vannak a "művészete"-i (Ő így hívja). Nóra kis csoportba jár vagy vegyesbe? Mert talán ez is befolyásolja. Nálunk sem minden kiscsoportos készít, csak akit érdekel odaülhet a nagyokkal és segítenek egymásnak ill. az óvónéni is segít a kicsiknek.

    És a héten elkezdte mondogatni a csoporttársait. Vannak Rékák (kicsi és nagy is), Hanna, Annák, Balázs stb. Most majd nekem is figyelni kell és megtanulni ki kicsoda. 

    Timi! Nem értem, hogy a többi csoportban jól érzi magát.   Nálunk nem mászkálnak át másik csoportokba, még a testvérek sem (esetleg az első napokon) ha külön csoportban vannak, sőt az udvaron is -bár nincs elkerítve- megvan a saját kertrész és nem mehetnek át egymáshoz.

    Remélem a Hiszti Krisztik hamar eltűnnek és maradnak az aranyos, ovis nagy gyerkőcök.

    Puszi

    Zsuzska

    előzmény:
    noramama (3233)
    2006-09-27  21:58
  19. 2006. szeptember 27. 21:583233.
    Sziasztok,
    Kérdezni akartam már a múltkor is: Nálatok mit csinálnak az oviban a gyerekek? Mert itt nálunk még semmit: reggel reggeli után kimennek az udvarra, délig kint vannak, aztán ebéd, alvás, utána meg megint csak játék, semmi más. Mikor lesz már valami foglalkozás? Korcsolya, népitánc, de jó! Hát remélem, ezek is villantanak valamit, mert eddig még tiszta bölcsi az egész.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976998 (3232)
    2006-09-27  15:09
  20. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2006. szeptember 27. 15:093232.

    Sziasztok !

    zsuzska31 :

     ugyanaz volt Cseninél is az első héten a 2.naptól ott aludt /ő küldött el és napközbe mikor ott voltam bent vele nem is keresett/ és 3-negyed 4 kor mentem érte....igaz amikor megjelentem leszúrt " most haragszom rád ,mert itthagytál"mondta...nem is volt gond míg meg nem taknyosodott péntekre..és keddtől mintha nem is az én okos,ügyes lányom lett volna,hisztizni /földhöz csapkodás/ -makacs,akaratos de nem hisztizett így-kezdett és úgy bömbölt,hogy majd megszakadt a szívem még jó,hogy csak holnap megyek dolgozni és eddig 8 körül vittem. 

    Azt mondják a többi csoportban jól érzi magát.Szóltam is az ovonéniknek hogy kicsit lelkizzenek vele de ettől fogva ha reggel megjelentünk minden ovonő rávetette magát Csenire és el kezdte istápolni.Ma is volt  sírás de ma már negyed 8ra ott voltunk.Különben én Bencénél is emlékszem,hogy volt hullámvölgy de én inkább arra gondoltam ,hogy az ovonéni "úgy"szólhatott rá hogy az  a lelkecskéjének nem tetszett.   Az ovónéni azt mondta ,hogy nagyon érzékeny!!!!! Nálunk szekrény van és doboz,tornazsák. Jövőre korcsolya,népitánc különóra.

    pusz Timi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2006. szeptember 25. 20:263231.
    Sziasztok,

    Holnap viszem oviba Noémit újra, itthon volt több mint egy hétig mandulagyulladás miatt. Hát..egyáltalán nem várja.
    Már az öltöztetéskor sír, dobálja magát, sőt, köpköd, nyújtogatja a nyelvét stb... Az utcán szépen jön, csak mondogatja, hogy "anya is ottmaradja".
    De ha egyszer muszáj, hát muszáj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_873519
    Torolt_felhasznalo_873519
    2006. szeptember 22. 10:083230.

    Sziasztok!

    Jó nektek, hogy ilyen simán mennek a gyerkőcök oviba. Annus sem sír már, sőt amikor beérkezünk simán öltözik, bemegy, de nagy puszival búcsúzik és egész du és egész este és reggel hallgatom, hogy "nem akarok oviba menni" meg "ÚÚÚÚgy fogtok hiányozni" és " Anya, maradj ott velem" "Nem szeretm, mert senki nem játszik velem" meg hasonló szívfájdító mondatok. És sokszor annyira felhergeli magát és addig mondogatja míg krokodil könnyekben tör ki, napok óta így alszunk el este. Anya meg -a kőszívű- csak viszi kegyetlenül minden reggel. 

    Hétfő óta ott is alszik, azzal nincs gond, vidám amikor érte megyek 3 körül, de nagyon szorítja a nyakam. És az esténk sem csúszik annyira mint féltem, 9-fél 10 körül már elalszik. Persze ovi után sokáig még a játszótéren vagyunk, hogy fáradjon és a mostanában újra besűrűsödő hisztik is kivesznek belőle rendesen.

    Enni nem tudom mennyit eszik, mert Annus du. már azt sem tudja mi volt az ebéd, az óvónénik meg nem túl közlékenyek ha valamit nem kérdezel konkrétan, maguktól nem mondanak semmit. Dehát amikor elhozom még van vagy 20 gyerek és azokra kell figyelni.

    Tegnap éppen fésülködtek amikor odaértem és olyan jó volt nézni a kislányomat, ahogy fésülte a kis haját, olyan bénácskán ellenkező irányban és aztán "óvónéni! Megkeféltem a hajam" és közben tiszta kóc volt.  meg kell zabálni, olyan cuki, bezzeg amikor hisztizik... Pl. múltkor nem akart hazajönni a játszótérről és egy 20 percet ordított mire sikerült bekötnöm, aztán hazáig végig és itthon még egy 20 percet az autóban, nem akart kiszállni, totál kikészültem. Tegnap meg nem akart bejönni az utcáról, (de már ott is kezdte a nyüglődést) és egy jó félórás ordítás lett a vége, ajtócsapkodással, rugdosással, földön fetrengéssel fűszerezve. Azt mondta kint akar éjszakázni a kertben és zárjam be az ajtót. És megőrülök amikor látom rajta bizonyos szitukban, hogy már elkerülhetetlen a hiszti mert sem ez sem az nem jó. és ez, talán az ovi miatt is, mostanában mindennapossá vált. Nehezen viselem Nálatok hogy áll a hiszti dolog?

    Bocsi, ha túl hosszú voltam és a kesergésért.

    Puszi mindenkinek és jó hétvégét.

    Zsuzska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. szeptember 16. 13:393229.

    Sziasztok!

    Nálunk nagyon jól halad az ovi! Mira szereti, soha nem sír, szivesen megy. Ott ebédel, söt, hétfö óta ott is alszik. Egy szó nélkül. 3 körül megyek érte. Nagyon örülök, nem gondoltam volna, hogy ilyen könnyü lesz! Persze tudom, biztos lesz olyan is, hogy nem akar menni.

    Tünde! Érdekes módon Mira is mindent megeszik az oviban. Pedig vannak kaják amit én sem szivesen ennék.  

    Viszont, hogy Mira alszik az oviba, este megszenvedünk, nem álmos. 10 körül aludt el tegnap is. Ugye fél9 körül kel, du. alszik egy jó órát és este még nem álmos.

    Meséljetek Ti is az oviról!

    Bárányhimlö ellen oltatott valaki?

    Jövö héten Mirát elviszem allergia vizsgálatra. Úgy néz ki örökölte tölem, már több mindennél észre vettem. Most is folyik az orra meg dörzsöli a szemét. Persze az is lehet, hogy ez nem allergia. Kiváncsi vagyok, hogy hagyja-e magát kivizsgáltatni. Szerintem nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_811505
    Torolt_felhasznalo_811505
    2006. szeptember 11. 15:153228.

    Sziasztok!

    Szerencsére semmi gond az alvással. Mindketten alszanak, Lara hogy lerakja a fejét azonnal elalszik. Hétvégén otthon egyik se aludt. Ez már nem is zavar, a lényeg, hogy az oviban alszanak.

    Sőt! Lara a múlt héten mindent megevett, még a finomfőzeléket is . Eddig rá se bírt nézni.

    Sziasztok

    Tünde

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. szeptember 9. 13:593227.
    na még két kép.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top