Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Májusi babák

Torolt_felhasznalo_224182
Torolt_felhasznalo_224182
Létrehozva: 2003. március 4. 18:08
Sziasztok!
Olyan kismamákkal szeretnék itt "beszélgetni", akik májusra várják babájukat! Üdv Mindenkinek! zsu2
  1. 2006. szeptember 9. 13:593226.

    Sziasztok Csajok!

    A héten mi is megkezdtük az ovit. Hétfön és kedden ott voltam Vele végig /9-fél 12/, szerdán már 1 órát otthagytam. Persze üvöltött mikor elmentem. Rossz volt hallani. Ebéd elött mentem érte, akkor meg nem akart hazajönni, kérte had egyen ott. Engem meg elengedett. Másnap megint sírt mikor otthagytam, ebéd után mentem érte, megint alig lehetett hazarángatni. Olyan jól érezte magát. A sírás állítólag csak 2 perc volt. És tegnap már nem sírt elválláskor sem! Olyan jó lenne ha ilyen hamar megszokná! De szerintem még jövö héten is lesz pityergés. Aranyos az óvonéni és a gyerekek is. Most még csak 9-en vannak de folyamatosan jönnek a gyerekek, év végéig kb. 17 lesznek. Örülök, hogy most csak ilyen kevesen vannak, nagyobb figyelem jut rá, talán könnyebb is a beilleszkedés. Jövö héttöl ott is aludhat, majd meglátom, hogy viseli.

    Zsuzska! Mira is ugyanilyen méretekkel rendelkezik mint Annus!  Itt az ovinkban is lesz tánc, Mirával megpróbálom, ha más nem arra jó lesz, hogy gyerekek közt van és kicsit táncikolnak.

    Nekünk is ilyen oviszsákunk van csak kék macis. Nem volt semmi lányos. Tök tetszik Annus haja! Annyira jól áll Neki!

    Noramama! Én is hallottam ezt, hogy az a jó ha a gyerek sír. Szerintem van benne igazság, bár hozzá kell tenni ismerek olyan ovist aki soha nem sírt és teljesen rendben van otthon a család. Gratula a tanításhoz!!

    Tünde! Mi újság az oviban? Alszanak du. a Csajok? Én kiváncsi leszek, hogy Mira fog-e aludni idegen helyen.  Rádásul Ö nem is kel 6-kor, csak fél 8-kor.

     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_873519
    Torolt_felhasznalo_873519
    2006. szeptember 5. 22:473225.

     

    Sziasztok!

    Noramama! Igen, valóban sovány vigasz. De ma már nem sírt annyira és magától ment be, remélem lassan elmarad a pityergés is. Annus egyébként 104 cm és 17 kg. És valóban gyönyörű kislány , mint a többi 3 és fél éves 

    Ma viszont elkezdtük újra a táncot, amit tavaly nem csináltunk végig. Annus azóta mondogatta, hogy menni akar, így most újra beiratkoztunk. Ma volt az első foglalkozás és Annus 2 perc után pityeregve jött ki. Azt mondta nem érzi jól magát bent. Nem tudom hova tegyem, uis péntek óta amikor is beiratkoztunk folyamatosan azt kérdezgeti mikor mehet táncolni. Már tegnap alig akarta elfogadni, hogy csak kedden, ma reggel is inkább táncolni akart menni mint oviba (érthető&nbsp, és amikor felébredt du. már csomagolt, hogy megyünk táncolni. Végül amikor hazajöttünk a sikertelen táncról felvette a torna ruháját és a balettcipőt és abban billegett egész du. Nem tudom mi tévő legyek, mert azt mondja járni akar de akkor miért jön ki pityeregve?????  

    Sziasztok

    Zsuzska

    előzmény:
    noramama (3224)
    2006-09-04  22:45
  3. 2006. szeptember 4. 22:453224.
    Zsuzska, milyen nagy Annus! Hány centi? Nagyon szép kislány!

    Hát igen, az nagyon rossz, mikor úgy kell lefejteni a gyereket az anyjáról, hú, velünk is volt ilyen, szegényt úgy húzták be a terembe. (még a bölcsiben).
    Nekem is azt mondta a bölcsiorvos, még az elején, hogy az a jó, ha a gyerek sír, mert akkor egészségesen van nevelve, vagyis szerető családban nevelkedik, és fáj neki kiszakadni belőle, úgyhogy a sírás tulajdonképpen minket dicsér, bár tudom, sovány vigasz


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873519 (3222)
    2006-09-04  11:15
  4. 2006. szeptember 4. 22:413223.
    Sziasztok, én is írok egy pár sort, olvasgattalak ugyan benneteket, csak eddig lusta voltam írni.

    Mi holnap kezdjük az ovit, még csak délelőtt hagyom ott, de szerdán már jó lenne egész napra. Azért ilyen rohamléptekben, mert egyrészt volt bölcsis, másrészt tapasztalatból tudom, hogy nem jó elhúzni a beszoktatást, meg én úgy dolgozom, hogy délben, illetve 3 órakor kezdek. Felvettek egy nyelviskolába végre, úgyhogy a héten már tanítok!!! Ma már meg is volt az első2 órám, olyan jó volt!
    Teszek fel két képet, még júliusban készültek, mikor Hajdúszoboszlón töltöttünk egy pár napot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_873519
    Torolt_felhasznalo_873519
    2006. szeptember 4. 11:153222.

    Sziasztok!

    Én is jövök a beszámolóval. Annus is pénteken maradt ott először. Nem sírt amikor eljöttünk, de míg ott volt többször sírt és 2x vagy 3x megszökött, a kaputól hozták vissza az óvónénik. Amikor érte mentünk (apci is jött) úgy szorította a nyakamat és apát is húzta magához, mindkettőnket szorított magához.

    Ma reggel, ill. tegnap már mondogatta, hogy nem akar menni ill. hogy maradjak ott vele. Odafelé már azt kérte menjünk inkább játszótérre, vagy inkább eljön velem dolgozni stb. Az átöltözésnél pityergett, amikor bement (vagyis behúzták) már keservesen sírt és kapaszkodott belém majd az ajtófélfába és ordított, hogy ne hagyjam ott.  A szívem megszakadt, de azt mondják ez a normális, ha sír. 

    Hát ennyi mára, ebéd után (mindjárt indulok megyek érte. Úgy gondolom még ezen a héten biztosan elhozom délben, ha még sír a jövő héten is aztán megpróbálom ott altatni. Meglátjuk...

    Ezek a képek még a boldog, várakozással teli időkből, mielött beléptünk a nagybetűs közösségi életbe. 

    Stünde! Sztem nektek sokat segített, hogy bölcsis volt Lara. Nálunk is vannak akik bölcsisek voltak, mintha otthon lennének.

    Sziasztok

    Zsuzska 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_811505
    Torolt_felhasznalo_811505
    2006. szeptember 3. 20:153221.

    Sziasztok!

    Igen, ez is eljött. Ovisok lettek a kis májusi babák.

    Mi péntekek kezdtük. Mivel egy csoportban vannak Livivel és Lara bölcsis volt, beszoktatás neki nem lesz. Reggel Lara mondta: Anya puszi aztán menjél. Vigyorogva ment be Livi kezét fogva. Livi amúgy is imádja istápolni, néha túlzásba is viszi. Ebéd után mentem értük. Mindenki dicsérte Larát, hogy milyen önálló, jól ebédelt. Kakilás után Livi törölte ki a popsiját. Azt hiszem ezért inkább szólók, hogy egy darabig - amíg meg nem tanulja - figyeljenek oda az óvonénik.

    Beszoktatásra nekem is mondták annak idején, hogy amelyik gyerek az elején nem sír, annak 1-2 hónap után jön a sírásos időszak és az sokkal tovább tart. De megnyugtatok mindenkit nekem se az elején se később nem sírt egyik csajszi sem.

    Mirama! De jó lehetett a nyaralásotok! Az olasz tengerparton még sosem voltam.

    A délutáni alvásról Lara is szinte teljesen leszokott augusztusban. Majdnem minden nap 8 körül keltek, ilyenkor 1-kor még nem volt álmos. Utána meg azt mondtam, inkább már ne aludjon, mert este nem fog. Úgyhogy kiváncsian várom én is mi lesz az oviban. Igaz ők reggel 6-kor kelnek, szerintem kellőképpen el fog fáradni 1/2 1-1-re.

    Mindenkinek sok sikert az ovihoz. Várom a beszámolókat.

    Tünde

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_873519
    Torolt_felhasznalo_873519
    2006. augusztus 29. 18:513220.

    Ja igen! A fogorvostól kért az ovi igazolást, ezért mentünk. Annust minden nap ráveszem, hogy mosson fogat, és már megszokta, nem is tiltakozik. Persze amikor beájul akkor nem, de most, hogy oviba járunk már reggel is mosatom és nincs ellenkezés. Szó nélkül jön és mossa. Ismerek olyan 6 évest aki sokszor 3-4 naponta mos csak fogat. 

    Annus már december óta alig alszik du. , de ha mégis (nagyritkán) akkor későn, ma pl. 1/2 6-kor aludt el. Így nekünk is csúszik az esténk. Ezért is szeretném minél előbb az oviban altatni, ott legalább korán lefekszenek, és alszik is du. és talán nem nyúlik úgy az éjszakába az esti lefekvés.

    Puszi

    Zsuzska

    előzmény:
    mirama (3218)
    2006-08-29  14:58
  8. Torolt_felhasznalo_873519
    Torolt_felhasznalo_873519
    2006. augusztus 29. 18:443219.

    Sziasztok!

    Tegnap elkezdtük a beszoktatást. Másfél órát voltunk bent együtt és Annus bömbizett amikor eljöttünk. Alig várja, hogy ott ebédelhessen és ma reggel azt kérdezte mikor aludhat ott. Úh. asszem nem lesz különösebb probléma. Bár azt mondják az óvó nénik, hogy vannak gyerekek akik minden további nélkül elkezdik az ovit és 1 hónap múlva jön a bömbis időszak amikorra megúnják, hogy mostmár minden nap menni kell.

    Múlt csütörtökön voltunk a doki néninél igazolásért és hirtelen felindulásból kifúrattuk Annus fülét. Teszek fel képet (ezen látszik a rövid haja is, ami már azért több mint 1 hónapos). Épp meg tudta csinálni a védőnő így nem volt idő betojni.

    Ma bevásároltunk az oviba ami kell, hát 2 szatyornyi cuccot kell vinni+a ruhák, cipők stb. Nem is tudom hogy fog az a csomó váltóruha beférni abba pici "szekrénybe". Egy kb. 40 cm széles, 1 polccal ellátott nyitott dobozban vannak ketten. Ide kell bezsúfolni, kinti-benti nadrág, cipő, pulcsi, tartalék bugyik, zoknik, pólók stb.

    Egyébként az ovi klassz, az óvó nénik és a dadus nagyon arik, Annus ma egész végig a dadus nénin lógott, gondolom szeretni fogja.

    Mirama! Nagyon klasszak a fotók. És milyen hosszú haja van Mirának... Nem csodálkozom, hogy jól éreztétek magatokat, egy ilyen helyen nem is lehet rosszul érezni. 

    Pénteken marad Annus ott először ebédig, az kb. 3 1/2 óra, majd referálok.

    Sziasztok

    Zsuzska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. augusztus 29. 14:583218.

    Sziasztok!

    Bocsi, sokáig nem voltam. Szombaton jöttünk meg a nyaralásból, Olaszban, Riminiben voltunk. Nagyon jól sikerült. Kicsit féltem pedig két gyerekkel  nekivágni de kellemesen csalódtam. Noel olyan jó gyerek volt, tetszett Neki a homok meg a tenger. Igaz néha megette de nem csináltunk nagy problémát belöle. Amennyire lehet azért kiszedtük, de hát második gyerek....köll egy kis kosz.  

    Miránál volt pár hiszti, föleg ha vmi nem úgy történt ahogy Ö kigondolta. Egy hét volt, hamar elment. Jó volt a szállásunk, közvetlen a parton, teljes ellátással. Éjjel utaztunk, aludtak végig, néha felsírtak, Mira nehezebben viselte a kényelmetlen alvást. Ezt az új ülését már nem lehet úgy megdönteni mint a régit. Arról nem is beszélve, hogy itthon hason alszik.

    Itt vannak nyaralásos képek ha ráértek : http://www.gaszi.hu/Rimini%202006/index2.html

    Mira hétfön kezdi az ovit. Illetve a beszoktatást. Még nem tudom, hogy lesz a menet, gondolom elsö nap végig ottmaradok Vele. Azt mondják túl sokáig se jó ha ottmarad vele az anyuka. Na majd meglátjuk, Mira nem lesz könnyü eset, az elvállás nem az erössége.

    Zsuzska! Ez a fogorvos dolog, hogy jött? Csak mert én is olyan szivesen megmutatnám Mira fogait, kiváncsi lennék milyenek. Szerintem szépek, pedig nem most minden nap fogat.  

    Neo! A Boribon nálunk is kedvenc, Mira is fújja. Jó a tengerparti kép, rakhatnál még fel!

    Mindenkinek alszik du. a gyerköce? Mostanában Mira újra alszik du, egy jó másfél órát, csak akkor meg este nem akar aludni, vmikor csak 10-kor alszik el. Reggel fél8-8 fele kel, du. alszik másfél órát. Szerintem ez másr sok Neki, azért nem álmos este.

    Többiek, Ti is rakjatok képeket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_873519
    Torolt_felhasznalo_873519
    2006. augusztus 22. 00:083217.

    Sziasztok!

    Mi is befizettük a mai napon az étkezést, persze pótbefizetéssel, mert anyuka természetesen nem tartotta evidenciában a befizetés időpontját. Annus ki sem tudtam rángatni a fenekemből, pedig ott volt az egyik óvónénije és invitálta a terembe, nagyon kedves volt. Annus meg úgy szorította a combomat, hogy nemtom hogy fogok elszámolni apcinak a foltjaimmal 

    Tegnap kisétáltunk a dombtetőre, úgy két buszmegállónyira, hogy megnézzük a tüzijátékot, hát mondanom sem kell, bőrig áztunk. Láttunk vagy 3 percet az egészből, aztán hazafelé rohanás, Annust felváltva cipeltük, a tüdőm majd kiszakadt, semmit nem láttam... Borzalom volt. Annus úgy vacogott, csattogtak a fogai, de itthon az előszobából fejest ugrott egy kád jó meleg vízbe, úh. semmi baja nem lett. Szerencsére. Sajnos nem mindenki úszta meg ilyen szerencsésen. 

    Lányok! Ha erre jártok, azért írjatok. Fanna, Stünde s a többiek. Mindenki!!!

    Sziasztok

    Zsuzska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_248315
    Torolt_felhasznalo_248315
    2006. augusztus 15. 20:043216.

    Sziasztok!

    Bocs, hogy csak most írok, de augusztus elején nyaralni voltunk Djerbán. Késéssel indultunk, mert itthon akkor kezdődött a vihar és gépünk Bécsben leszállt. Kint szuperjó idő volt. A tenger nagyon sós volt és nagyon meleg. A kaja egyhangú. Utolsó nap, kedden már minden bajom volt, fájt a hátam, fáztam, stb. Szerdán mostam, füvet vágtam, délután munka + csütörtökön is. Hétvégére nem hogy jobban lettem volna, ágynak estem. Tegnap elmentem dokihoz aki orrmelléküreg gyulladást állapított meg. Ez a szuvenir. Petra olyan aranyos volt. Feküdtem, kérdezte, hogy beteg vagy? Igen? Akkor elolvasom neked a Boribont. Három könyvből kettőt szószerint elmondott, mint aki olvassa. (Nemhiába olvastuk neki minden este 2x-2x. Férjem meg én)
    Zsuzska, engem elborzaszt már a gondolata is, h. idegenek járnak a lakásban. Mi van ha felébredek? Nem tudom mit csinálnék.
    Nem fényképezted le a lányod első sk frizuját?

    Ma befizettem az első ovis ebédrevalót. Szept. 1-jén elkezdődik a nagybetűs élet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_873519
    Torolt_felhasznalo_873519
    2006. augusztus 15. 19:583215.

    Sziasztok!

    Megtöröm a csendet egy rövid időre. 

    Most jöttünk haza a fogorvostól és Annus nagyon ügyesen megmutatta a fogát. Először persze eltakarta a kezével de miután megkapta a tükröt és megnézhette a fogait már engedte a doktor néninek is. Sőt a vizsgálat után mégegyszer kitátotta a száját, hogy mégegyszer megnézhesse a doki néni. És épnek nyilvaníttattak a fogai, és ami a csoda az enyémek is. Pedig a szülés óta 1x voltam csak és azt hittem most 1/2 évig járhatok, hogy rendbe tegyék, de nem. 

    Még a gyerekorvoshoz kell mennünk, aztán vásárlás és teljes gőzzel ovi. Szombaton elmentünk az IKEA-ba és próbából beadtuk Annust a megőrzőbe. Még sehol sem volt egyedül, játszóházban sem. Alig várta, hogy bemehessen, és kb. 20 perc múlva odaosontunk, hogy meglessük és az én hős lányom a gondozó néni kezében bőgött. Később azt mondta azért mert mi nem jöttünk vele, pedig megbeszéltük, hogy addig mi vásárolunk, és kijelentette, hogy soha többé nem megy be oda. Ezek után fázom egy kicsit az ovikezdéstől. Apa meg cikiz, hogy elérzékenyülök, ha oviról esik szó, és "ez az élet rendje" stb. Tudom, de akkor is sír az egyik szemem, másik persze nevet, főleg amikor nem tudok tőle egy lépést sem tenni.

    Utónyaralásunknak lőttek. A hétvégén mentünk volna hosszúhétvégére Pécsre, de nem volt szállás. Próbáltunk vagy 5 helyet, még panziót is de sehol. Úh. szept. közepére eltoltuk, remélem, jó idő lesz. Bár nem túl sikeres ovikezdés után rögtön kimaradni, de ez van.

    "Mára ennyi kedves naplóm" Azért írjatok majd Ti is...

    Sziasztok

    Zsuzska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_873519
    Torolt_felhasznalo_873519
    2006. augusztus 3. 15:593214.

    Sziasztok!

    Neo! Rettenetes, hogy nem lehetünk nyugodtak a betörések miatt. Nálunk kétszer jártak úgy éjszaka, hogy aludtunk a hálószobában. Először épphogy beköltöztünk, ebből adódóan nem volt mit elvinniük, másodszor úgy 1 hónapja, éppen a soproni utazásunk elött. Mivel az első betörés után azonnal hívtuk a riasztóst, most is megúsztuk, mert amint megszólalt a riasztó elmentek. Mi úgy alszunk, hogy az egész ház beriasztva, a szobaajtó zárva, telefon az ágy mellett. És én a mostani óta még a legkisebb neszre is felébredek. A rendőrök szerint spontán mennek be, ahol "szép" házat látnak megpróbálják. És csak pénz, ékszerek ill. autó amit visznek, esetleg apróbb műszaki cikkek, úmint kamera, digi fgép. Ez, amit Stünde írt, hogy még a hűtőt is kirámolják nagyon durva. Anyósoméknál a telken volt ilyen, hogy a bontott csomag lisztet, cukrot stb is elvitték. Nade egy nagyvárosban...

    Neo! Sztem is valóban nem tesz jót egy gyereknek, hogy 1 évig ide jár utána megint máshová, bár nem tudom, mert aki csak 1 évig jár bölcsibe az is átvészeli, de ha nem feltétlenül muszáj én nem váltanék. Ahhoz meg az óvodának semmi köze, hogy van-e autód vagy nincs. Nálam pl. kimondottan szempont volt, hogy busszal is könnyedén elérhető az ovi, mert mit csinálok, ha éppen leesik egy nagy hó éjjel és nem tudok kiállni reggel, v. éppenséggel szervízben van az autó. Ennyire ne legyünk már urbanizáltak. Az ovonéni mindenhová autóval jár? Akkor ne nyávogjanak a kevés fizu miatt. 

    Meséltem, hogy Annus fodrásznak készül? Összekente a haját joghurttal és már száraz vol mire észre vettem. Gondoltam, majd megmossuk este, erre jött, hogy "Anya, csak a lekvárt vágom ki" és az ollójával addigra levágta az egyik oldalon tövig és középen a frufrujából tövig kivágott vagy egy centis tincset. Ezek után a fodrász csak Jean d'Arc (bocsi, ha nem jól írtam) frizurát tudott csinálni úh. mi visszük el a pálmát rövid frizurában. Egyébként meg nagyon praktikus nyáron, de nem fogjuk megtartani. Mindig mondja, hogy majd levágatjuk hosszúra.

    Tegnap voltunk Kapolcson, nekem nagyon tetszett. Még csak most voltunk először. Apcinak az nem tetszett, hogy nagyon kirakódó vásár jellege volt. Mivel csak egy napra mentünk, így nem tudtunk kultúrális programokon részt venni, egy festő kiállítását néztünk meg, meg néhánykeramikus és festő kiállítását ami a vásárban volt. És Annus kézműveskedett egy kicsit aminek az eredménye egy szép rokokó baba, egy álarc és az, hogy az ő pólója, nadrágja és az én nadrágom és cipőm tiszta festék lett.

    Megyek már mert mindjárt felébred Annus.

    Sziasztok

    Zsuzska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_811505
    Torolt_felhasznalo_811505
    2006. július 31. 10:203213.

    Sziasztok!

    Szomorú amit írsz Neo. A kolléganőmékhez (Szolnok) is betörtek szombat éjjel. Amíg ők esküvőn voltak ezer%, hogy kifigyelték. Szétlocsoltak a lakásban olajat meg cukrot, hogy a rendőrkutyák ne fogjanak szagot. Még a hűtőjüket is kipakolták.

    Rémes....

    Más. Úgy néz ki mégis sikerült beiktatnunk egy 4 napos nyaralást. Miskoltapolcára megyünk gyerekekkel együtt. Bár nagyon vágyom már egy kis kettesben nyaralásra apával, de nem bírok a gyerekek nélkül menni. Talán majd ősszel. Augusztus 20-ai hétvégén megyünk, remélem az idő még jó lesz.

    Zsuzska! Az irodaszer csomagot nekünk is kell vinni, a múltkor elfelejtettem. Zsírkréta, filctoll, rajzlap. Nálunk az a bosszantó, hogy valamiért az óvonéni azt hiszi milliomosok vagyunk és úgy két havonta szól a gyereknek!!!, hogy hozzunk be filcet vagy lapot, mert elfogyott. Vagyis én pótoljam azokét akik nem hoznak, vagy tönkreteszik az én gyerekemét. Az a rossz, hogy én hiába legyintenék és nem viszek, a gyerek lelkiismeretesen szól két naponta, hogy anya venni kell, mert szólt az óvonéni.........

    Jó nyaralást mindenkinek!

    Tünde

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_248315
    Torolt_felhasznalo_248315
    2006. július 29. 10:493212.

    Sziasztok!

    Képzeljétek mi történt. Sorra törnek be a környéken. Tegnap a közvetlen szomszédunkhoz mentek, be. Szúnyoghálót kivágták, de a kutyájuk miatt meghiúsult az akció. Reggelre a kutya kimúlt, megmérgezték. Ma hajnalban arra keltem, h. valaki beszél az utcán, járőrök figyelmeztették a szembe szomszédot, hogy csukja be az ablakot, vagy húzza le a redönyt. Reggel mondja a szomszéd (akinek a kutyáját megmérgezték), hogy betörtek hozzájuk. Pénzt, órát, ékszert vittek el. Most voltak itt a bátyámék, akik egy utcával arréb laknak, hogy éjjel betörtek hozzájuk is. Bukóra volt a földszinti ablak, azt benyomták amíg ők fent aludtak. Pénzt vittek el csak. Telefont, ékszert nem.

    Őrület, holnap mi jövünk?? Kutyát is bezárom éjszakára.  Vigyázzatok nagyon ti is. Állítólag a kerteken át közlekednek.

    Sz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_248315
    Torolt_felhasznalo_248315
    2006. július 28. 21:433211.

    Jó estét mindenkinek!

    Hogy bírjátok ezt a hőséget? Nekem ma volt a vég. Ma egész nap levert voltam, fájt a fejem, mindenkivel türelmetlen voltam.

    Timi, de rég olvastam rólad. Ez a túljelentkezés a mi ovinkban is így van. Elsőnek az öt éveseket veszik fel, majd azt akinek a tesója is oda jár, aztán a körzeteseket. MInden protekciót bevetettünk, hogy ebbe az oviba járjon, mert ez van legközelebb hozzánk. Beiratkozásnál a messzebb lévőbe kellett menni és ott azt mondták, h. ha oda nem akkor ide felveszik a gyerekeket. De én kérdeztem, h. akkor évekig a messzebb oviba hordjam, ami fél óra gyalog, de a megállóig is sokat kell gyalogolni, miközben a közelben lévő ovi előtt megyünk el. Erre azt mondták, h. igen, mert nem jó a gyereknek ha kiszakítják egy megszokott közösségből (ez így van) és ugyis van autónk minden bizonnyal. Van, de mi van ha a nagyi megy érte? Azt mondta, hogy akkor nem megy csak egy év múlva oviba. Nem mondtak rá semmit.

    Hencseri, Zsuzska mi tavaly voltunk Kehidán, de nekünk nem jött be. Éjszaka zaj volt (valami hűtő-fűtő berendezés müködött az ablak alatt), a gyerekmedence körül csúszott a kő, gyerekmegörző vagy játszószoba nem működött. Egy csempézett helyiség körbe fehér napozóágyakkal, rácsos járóka koszos plüssel. A nagyobbaknak egy db törött motor jutott. Szerintem egyáltalán nem gyerekbarát, se bili, se sámli a mosdóhoz. Az étteremben ha azt kértem, h. melegítsék meg a tejet még a cumisüveget is alig tudtam megfogni. Muszály volt pár kört sétálni a hatalmas parkban, h. iható legyen. Játszótérnek nevezett terület elhanyagolt volt, rozsdás, őskori hinta és talán egy mászóka képviselte. Hogy mondjak valami jót is, a medencék (kint és bent) szépek voltak és melegvizűek. Teszek fel képeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_873519
    Torolt_felhasznalo_873519
    2006. július 28. 15:543210.

    Sziasztok!

    Csak egy percem van, remélem hamarosan jövök fotókkal is.

    Kedden jöttünk haza Krakkóból, ahol nagyon jól éreztük magunkat. A legjobb az volt, hogy reggeltől estig együtt voltunk hárman. Ez nekem már akkora élmény, sajnos mára visza kellet zökkenni a szürke dolgos hétköznapokba. Bár úgy tervezzük, hogy még aug-ban beszorítunk pár nap belföldet. Hencseri! Tudsz valami elérhetőséget Kehidakustyánról? Érdekelne, mert másoktól is hallottunk már róla és esetleg megpróbálnánk oda, ha van hely.

    Mirama! Sopronban 2x is voltunk egymás után, a hosszabb időt a Fagus hotelben voltunk. Nagyon szupi, csak ajánlani tudom mindenkinek. Másodszorra többen mentünk mert egy bicikli versenyre mentünk és egy kis fizető vendégfogadóban voltunk, az borzalmas volt, bár olcsó.

    Az oviban nekünk is kell vinni azokat amiket írtatok, zsepi, wc papír, paplanhuzat stb, én leginkább azon voltam kiakadva, hogy komoly mennyiségű ápisz cuccot is kell vinni (filctollak, rajzlap, stb) amit biztos nem az én kislányom fog elhasználni, de ez van. A jele falevél lesz. Már nagyon várja.

    Most még dolgoznom kell úh búcsúzom.

    Sziasztok

    Zsuzska

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2006. július 25. 22:003209.

    Különben a Bencének búcsúztattuk a tanitónénijét és nála a "Herendi vásárlási" utalvány a hagyomány...Megérdemelte... én elégedett vagyok fontos az első 2 év

    Biztos sok mindent kihagytam majd írok nem akarok senkit untatni

    Nyaralás ebben az évben nuku

    Pusz Timi

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_976998
    Torolt_felhasznalo_976998
    2006. július 25. 21:523208.

    Sziasztok ! Írtam 1 csomót és elszált majd vmikor bepotolom!!!

    SOK-sok boldog szülinapot UTÓLAG is minden 3 évesnek!

    régóta olvasok vissza lehet,hogy nem lesznek a nevek mindig pontosak Bocsi!

    Hogy megnőttek a kis srácok Noel,Beni nagyon édik!

    Stünde gratula a házhoz  nagyon szép!

     A kis orrmandula műtétesnek jobbulást!!!

    Bencének 2,5 évesen vették ki...ő a kiabálós fajta volt de nem voltak rém álmai.

    Bence volt 2 hét sátortáborna (Visegrádon )olyan nagy fiú már hiányzott....vitt telcsit a 2.napon belesírt hogy menjek érte úgy hiányzom!!!!!Én itthon sírtam és majdnem mentem is érte !!!!!

    Hétvégén meg lehetett látogatni addigra hallani sem akart róla,barátokat szerzett(könnyen barátkozik)..Rám szakadékba voltak,solymáztak,lovagoltak,strandoltak,túráztak,kézművesk edtek, ők főztek-mosogadtak,boboztak stb.

    Kullancs ellenit megkapta....semmi gond nem volt.

    Cseninek is nagyon hiányzott este felriadt ,felült azt álmodta haza jött bátyus!!!olyan édi volt ---

    Cseni is megkapta a szurit semmi nem volt A szülinapjára kapott csomó mindent,fülbe valót,ruhát,játékot,gyurmát,babát,biciklit.....

    Voltunk beiratkozni gyöngysor a jele.Amit leirtatok azt ált.tényleg be kell vinni pl,Wc papir,zsepi,nálunk félévtől fogkrém,fogkefe,   minden nap tornáznak és heti 1* gyümi...úsznak,néptánc,télen korcsolya......

    Nagy szerencsénk volt ,hogy felvettek ,mert állítólag már másképp müködik mint 3éve .nagyon nagy a túljelentkezés és nem tudjálk átheléyezni a gyerekeket ezért vszinű új csoportot indítanak csak hol??? az 5.csop.helyére pár éve torna terem került ami szupi...Különben nekem a Bence volt a protekcióm mert a tesókat felveszik 100% (körzeten kivüliek vagyunk-ovi az utca végébe)

    Nagyon jól érezte magát nem igen keresett ,nekem el sem akart indulni az ovónéni 12ben szólt és lám Cseni szótfogadott

    amikor vmit nem tudott megoldani figyelte a másikat és utánozta ...a játszin ilyenkor kiabált :ANYA. segíts már!!!

    Különben az idegeneknek jobban szótfogad.....

    Dac-korszak:,eleven, "furcsa anyanyelvű",makacs, a Bencével imádják egymást de pár pillanat alatt hajba tudnak kapni

    folyt köv

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. július 25. 20:503207.

    Sziasztok!

    Rég nem írtam, pedig lett volna mit! Voltunk pár hete Kehidakustányban 1 hetet, szuper volt! Pihentünk, a gyerekek nagyon-nagyon élvezték. Feltöltődve jöttünk haza!!! Kellett is az energy, mert összeszedtünk vmi hányós hasmenős vírust, úgyhogy feküdtünk itthon halomra... Olyan erős vmi, hogy akivel 2 percnél tovább érintkeztünk, az meg is kapta. Végigfertőztük a teljes rokonságot dédszülőkig bezárva + a szomszédság jelentős részét.

    Úgy néz ki, jövőhét végén költözünk. A lakást még nem adtuk el, de kapunk egyet kölcsön, ahol maradhatunk az építkezés végéig, úgyhogy átvonolunk és ott kezdjük szeptemberben az ovit. NEkünk aug. végén lesz eligazítás , ott tudjuk meg, mennyi az annyi, meg mit kell vinni, semmi jóra nem számítok. Egyébként mindegy, annyi WC papírt, pzs-t itthon is elhasznál Heni, a foly.szappanról nem is beszélve, amivel ruhákat, játékokat is előszeretettel tisztít a drágám . Mondjuk az a tudat inkább bosszant, hogy nem biztos, hogy az ovisok használják, dehát ez van. Nyomor és ügyeskedés. Az egyik szomszédunk iskolai konyhán dolgozik. Hát kajára keveset költenek. Amíg takarított mosószerben sem szűkölködtek, most a suliból kerül még táblakréta társasjáték stb. is. Hozzáteszem minden munkát elvállal, hogy megéljenek, a 6 éves fiát havi 5000-ért nem tudja sportolni vinni...

    Na pusszantás mindenkinek, még bő 1 hétig vagyok, az új lakásban nem tudom, lesz-e netünk .

    H.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_811505
    Torolt_felhasznalo_811505
    2006. július 17. 13:523206.

    Sziasztok!

    De jó egy kicsit felélénkült a topik.

    Köszi mindenkinek az érdeklődést. Lara a műtét óta teljesen jól van. Bár most küzdünk egy kis náthával. De simám tudtam vinni bölcsibe, nem lett se láza se hőemelkedése. És azonnal folyt az orra, nem kellett orrcsepp semmi. Mi kb. 2 hónapja tanultunk meg orrot fújni. Nagy segítség az biztos.

    Oviról. Nálunk kétszer egy évben van "óvodai támogatás", mert hivatalosan ilyen, hogy csoportpénz nem lehet.  Kapunk róla bizonylatot, hogy támogattuk az óvoda alapítványát. Ezenkívül a kirándulásokra (4x egy évben busszal) és bábszínházra szednek pénzt. Így általában 2-3ezer forint félévre, amit be kell adni. Ezenkívül persze mikulásra, húsvét, gyereknapra külön 1000 forintok. Havi csomag: 1 cs. papírzsepi, 1 WC papír, 1 cs. szalvéta. Sajnos nagyon sokan egyáltalán nem visznek, így néha külön is kérnek, mert náthás időszakban kifogy a zsepi. Hozzáteszem én is sokallom, de ez van. WC papírt pl. nem veszek külön, hanem a milyenkből viszek ami ugye nem a legolcsóbb, na azt még sosem láttam kirakva a WC-ben.

    A bölcsiben is ugyanez kell kiegészítve kézmosóval (baba) és szemeteszsákkal. És minden hónapban egy nem meghatározott 500 ft körüli játékpénz. Karácsonyra meg gyereknapra mindig kaptak is rendesen új játékokat.

    Nálunk is van heti 1x tornaóra. Lehet vinni tornaruhát, de lényegében mindegy miben tornázik, csak kényelmes legyen. Átöltözést is így gyakorolják a gyerekekkel. Tornacipő, babzsákot kellett varrni. Ezenkívül kell fogkefe+fogkrém, váltószandi. Mikor mi kezdtük, nekem, is mondták, hogy varrjam be minden ruhába a jelét. Fél év után szépen elhagytam a dolgot. Bár Livi szerencsére egyedül használta a szekrényét, nem lehetett keveredés. Egyébként 2 gyerek/szekrény. Most meg együtt lesznek Larával, azt meg úgy is meg tudják különböztetni. Én néha már nem, főleg a bugyikkal zoknikkal vagyok gondban.

    Mosdóhelyzet: csoportként van fürdő, 3 mosdó 3 WC. Erre vannak 23-25-en. A mienk elég kicsi, épphogy befér a 3 gyerek. De van olyan is ahol még tusoló is van.

    Neo mi most vágattuk le a lányok haját, kicsit erősödni, pedig már olyan szép majdnem derékig érő hajuk volt. Anyósom fodrász, igazából ő győzködött, hogy vágjuk, mert jót tesz nekik. Larának valóban elég gyenge szálú még a haja. Most kezd nekik akkora lenni, hogy a fru-frujukat össze kell gumiznom.

    Jó nyaralást mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_248315
    Torolt_felhasznalo_248315
    2006. július 16. 09:063205.
    Jó reggelt!

    Mirama: igen Ausztriában vannak a dinók. A jeggyel be lehet menni a helyi, Bad Gleichenberg-i strandra is. Kis város, de gyönyörű a strandja. Minden van ott. A képen nem látszik, de van gyerek medence is. Az is fémből, +fém csúzda. Játszótér, gyerek zuhanyzó, külön pelenkaszemetes.

    Nekem már mindent elmondtak, h. mit kell vinni az oviba, mikor lesz az ebéd befizetés, mikor és hol lehet lemondani.

    Zsepi, wc papír, szalvéta, fogkrém, fogkefe, foly. szappan, fésű, váltószandi (lehetőleg csattos, h. tanulja a gyerek), váltóruha, udvari váltóruha. Textil tornazsák, vászoncipő, trikó, naci, zokni - mindez novembertől, mert akkortól már átöltöznek a tornához. Lepedő, paplan huzat. Kéthetente mosatni hazaadják. Ja, és mindenben legyen benne a jele. (textil filcel fogom 3 garnitúrába belerajzolni a napocskát, azt jóccakát) 25 oldalas házirendet adtak nyárra olvasni.

    Egyik barátnőm mondta (a fia szept. megy suliba), hogy havi csomagot kellett vinni, plusz pénzt szedtek és év végén illően megkérdezték mit kér az óvónő, ő pedig azt mondta, h. arany nyakláncot. Idén pedig karkötőt kért. (gondolom meglegyen a készlet).

    Én erre számítok, remélem csak jobb lesz. Petra már várja az ovit, de lehet, h. a lelkesedés csak pár hétig fog tartani. Neked ott alvós lesz a lánykád? Nálunk azt mondták az oviban, hogy vagy elvisszük mindig vagy ott alszik, de váltogatva nem jó, mert összezavarodik a gyerek. Többeket megkérdeztem és azt mondták, hogy aludjon ott egy pár hónapig, aztán később ellehet hozni edéb után is. Jön a tavasz, jó idő, tovább lesz világos.

    Na mentem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. július 15. 14:043204.
    képek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. július 15. 13:583203.

    Sziasztok Csajok!

    Noramama! Hogy viselte Noémi a szurit? Sajnálom, hogy megint nem vagy túl jól. De az a lényeg, hogy nem keseredsz el, ha meg majd jobban lesztek újból belevághattok a tesóprojektbe. Inkább legyen egy egészséges, boldog mamija a picinek minthogy ideges legyél.  

    Fanna! Nálatok, hogy sikerült a szuri?

    Zsuzska! Melyik hotelban voltatok Sopronban? Tudod, én soproni vagyok. Össze is futhattunk volna. Mikor mentek Krakkoba? Biztos szupi lesz! Annusnak mi lesz a jele?

    Mi is bentvoltunk Mirával kicsit az oviban. Tetszett neki, játszott, rajzolt. Jelet is választott, virág lesz. :-) Még tervezem, hogy nyáron egyszer-kétszer bemegyünk ismerkedni aztán ösztöl indul élesben. Még akarok venni egy jó szandit, mégis abban lesz egész nap.

    Ja, a medencétek is szuper!

    Hencseri! Tök jó lett a tortád, tetszik, ügyes vagy! A képek is jók.

    Ági! Jó hallani Felöled! Én is néztem annak idején ezt a Hauser bicajt, Mirának biztos tetszett volna, de gondoltam már olyat veszek amit Noel is örökölhet majd. Ezért vettem inkább kéket. De ez a rózsaszín nagyon csajos, megnéztem a honlapot is, jó a bicajos kép Meliröl. Meg a többi is! Irigyellek is ezért a honlapért, sok kép, videó, babanapló...én meg lusti vagyok, csak fényképezek, a naplót kicsit bánom, hogy nem írok. Milyen most a füvetek? Mi két éve füvesítettünk. Tudom, hogy nagy munka. De utána nagyon szép. Csak foglalkozni kell vele. Mikor mentek Horvátországba? Biztos szupi lesz! Gyerek nélkül meg fönyeremény! Bár én amilyen hülye vagyok biztos belehalnék ha egy hétig nem lenne velem a gyerek.

    Stünde! Kis hös Lara, jól türte a mütétet! Semmi baja nem volt azóta? Nagyon szuper a házatok! Na és a játszóház!

    Szia Neo! Téged is ritkán látni. És nem mondtak semmit, hogy miért taknyos gyakran Petra? Lehet Neki is nagyobb az orrmandulája, nem?

    Milyen ovi ez? Nekem ez kicsit furcsa. Igaz még pontosan nem tudom, hogy mit kell nekünk vinni de én nem hallottam gyümiröl, kajáról. Meg havi egy folyékony szappan?? Na és az aranyékszer! Ez komoly??  

    Ausztriában az a dinópark, ugye? Még nem voltunk ott de terveztük. Ugye közel vagyunk a határhoz. Szóval nem jó? Mondjuk még nem is most akartam menni majd 1-2 év múlva. Szlovénia viszont jól hangzik, gondlom a csúszdás kép ott készült. Nagyon jó hely lehet! Petra haja nagyon helyes így és nyáron kényelmesebb is! Mirának mindig fel kell gumizni mert izzad. És néha rohanok utána a gumival, olyan kis hülye tud lenni. Fésülködést se szereti.

    Mi aug.19-én megyünk nyaralni Olaszba. Noel most múlt 8 hónapos, mászik, ül, feláll mindenhol. Figyelni kell rá. És nem taknyos már 3 hónapja! Jó lenne ha kinöné!

    Na lelövöm magam!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_248315
    Torolt_felhasznalo_248315
    2006. július 15. 00:013202.

    folyt.

    Múlt héten voltunk apósomékkal meg az unokatesókkal nyaralni az Őrségben. Voltunk a Styrassic Parkban Ausztriában. Volt már ott valaki? Nem ajánlom. Ha bp-ről csak ezért elutaztam volna agybajt kaptam volna. Erdőbe beállítottak őslényeket, magnórol valami zajt játszottak be, cirkusz show és a dzsungel show (csita megerőszakolja tarzan nőjét amíg tarzan banánt eszik) kész röhej. Evvel ellentétben Szlovéniában a termálfürdőben gondoltak a kicsikre is. Gyönyörű játszótér, sok hintával, mászókával, rugós játékkal. Gyerekmedence körül kb. öt bébicsúzda, sok medence ahová picik is bemehetnek, meleg víz.

    Úszómester híjján Petrával lecsúsztunk nagy csúzdán is ahová elvileg 6 éves kortól lehet menni. Nyitott csúzd és csak egy kört kanyarog. Úszógumival a lábam közé vettem és mondtam, h. mikor fogja be az orrát. Vízbeérkezés előtt kicsit kiemeltem az úszóguminál fogva, így minden gond nélkül csobbantunk. Nagyon élvezte, apját is addig nyúzta amíg ment vele egy párat.

    Héten füvet vágtam, mostam, takarítottam, csirkét pucoltam anyámmal, ügyet intéztem, férjemet furikáztam. Medencét felfújtuk Petrának kb. két napja. Ma du. fürödtünk volna, de olyan meleg volt a víz benne, mint egy termál vízben. Petra nem is ment bele amíg le nem hűtöttem.

    Kicsit sok voltam azt hiszem, igyekszem gyakrabban írni. A talit már meg sem említem...

    Sz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top