Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Konyvek

Bagoly
Létrehozva: 2006. Április 25. 20:43
Tudom, tudom, hogy volt mar vagy egy tucat topic konyvekkel kapcsolatban, de hadd probalkozzunk meg egyszer. A konyvszereto egyeneket arra szeretnem kerni, ne csak a cimeket irjak meg, hanem a legkedvesebb, vagy legutobb olvasott konyvek ROVID ismertetesevel  jojjenek, velemenyekkel, ajanlatokkal. Jelen pillanatban azt szeretnem tudni, ki olvasta Javier Sierra: The Secret Supper cimu konyvet, allitolag Europaban mar minden orszag nyelven megjelent, most angolul is megvehetnem, ha az ara nem  lenne olyan borsos. De egye fene, ha jo... inkabb megkoplalom... Kornyezetemben meg senki nem is hallott rola! Van valaki, aki ismeri?
  1. 2006. május 8. 17:30126.
    Csak elujjongom, hogy Jungtól olvasom Az ember és szimbólumait. Veszedelem jó :-))
    előzmény:
    Bagoly (1)
    2006-04-25  20:43
  2. 2006. május 8. 17:13125.

    A hétvégén én sem sokat olvastam, mi anyáknapját ünnepeltünk. Ebéd után elmentünk egy gyógyfürdőbe és az egész délutánt a melegvízben üldögélve beszélgetéssel töltöttük. Sütött ránk a nap, nagyon finom volt.

    Általában én is könyvet ajándékozok. Az egyik unokám ( lány, 12 éves) már évek óta könyvmoly, ennek nagyon örülök, Ő meg a könyveknek örül, amit tőlem kap.

    A Lány és az egyszarvu valoban a párizsi unicorn sorozat készülésének történetét irja le és majdnem olyan jó, mint A lány gyöngyfülbevalóval. Ha hozzájutsz olvasd el, nelem nagyon tetszett.

    előzmény:
    MPiggy (124)
    2006-05-08  04:01
  3. 2006. május 8. 04:01124.
    Igaz, elnezest. nem valo angol cimekkel vagy kifejezesekkel dobalozni... Figyelmetlen voltam.
    Nem is tudtam, hogy meg ennyi mas konyvet is irt a szerzo... a "unicorn"-rol hallottam, de nem olvastam. Erdekesnek tunik...Osszefugg a hires goblein sorozattal ami Parizsban lathato??
    A het veget teljesen analfabeta modon toltottem- meg szusszani sem igen volt modom..sajnos. csak akkor volt konyv a kezemben amikor vejemet koszontottuk szulnapjan. Vettem neki egy erdekesnek tuno konyvet, ami azzal foglalkozik, hogy a kinaiak elobb jartak Amerikaban mint Kolombusz ...igaz is lehet akar... kivancsi vagyok majd mit mesel majd rola. A masik amit kapott...? baba etelek szakacskonyve... annak is komoly hasznat veszi majd, remelem!
    előzmény:
    Mediterran (123)
    2006-05-05  19:58
  4. 2006. május 5. 19:58123.

    Sajnos nem beszélek angolul, de kétségtelenül A lány gyöngyfülbevlóval cimü könyvről írsz, ami nekem is kedvencem. A belőle készült filmet nem láttam, sajna. Tracy Chevaliertől ennek hatására olvastam még a következőket tetszési sorrendben:

    A lány és az egyszarvú

    Hulló angyalok

    A kék szűz

    Azt hiszem több könyve nem is jelent meg nálunk. A lány gyöngyfülbevalóval tetszett legjobban.

    Kívánok én is olvasós hétvégét. Most kezdtem el E.M. Forster: Szellem a házban c. könyvét, tetszik, a stílusa nagyon hasonlít Jane Austen stílusára.

    előzmény:
    MPiggy (119)
    2006-05-04  18:35
  5. 2006. május 5. 16:08122.

     

     Mindenkinek jo olvasast a het vegere! Valasztek az van, szepen osszegyultek az ajanlatok nehany nap alatt...!

    Moziba valoszinuleg nem erdemes menni...ugyse. Jonnek a rosszabbnal rosszabb nyari akciofilmek, csacskasagok, amiknek keszitese  mar ki tudja micsoda iszonyu penzosszegekbe kerul. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. május 4. 21:33121.

    Sajnos mellégépeltem

    Popper Péter:Kinyílt az ég

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. május 4. 21:30120.

    Én a filmet láttam először,ami nem tetszett,s aztán elolvastam a könyvet egyszer, kétszer,aztán márcsak azokat a részleteket, amit aláhúzgáltam, kijegyzeteltem.

    A mostani kedvencem:Popper Péter: kinyílt az ég

    Ebben a szerző különböző versekhez fűződő viszonyáról ír, egyik helyen így:"Mit is mondhatnék? Az élet pillanatokból tevődik össze.A pillanatokat észre kell venni, nem szabad elrohanni fölöttük.Akkor meg lehet hallani, hogy a pillanatok halkan énekelnek valamit."

    előzmény:
    Mediterran (118)
    2006-05-04  18:01
  8. 2006. május 4. 18:35119.

    Sajnos en forditva ...igy olvasas kozben is a filmvasznat es Ralph Fienes lelkeb lato egokek szemeit lattam... de tortenelmi hatter sokkal komolyabb a konyvben persze.

    igy van a Girl with a pearl earring-el is. Nagyon szep es jo film, de a konyv szasszor komplexebb, tobb, jobb...

    előzmény:
    Mediterran (118)
    2006-05-04  18:01
  9. 2006. május 4. 18:01118.
    Olvastam Az angol beteget !!! Nagyon-nagyon tetszett és a film is nagyon jól sikerült úgy érzem. Annak nagyon örülök, hogy elöször olvastam a könyvet és csak késöbb láttam a fimet. Fordítva mindig zavar, nem én képzelem el, a filmen át látom.
    előzmény:
    MPiggy (116)
    2006-05-04  11:38
  10. 2006. május 4. 12:32117.

    Away nekem is nagyon tetszett,   mast nem olvastam.  Egyik lanyom azonban belekezdett es nem birta elolvasni. The English Patient filmben jo volt, de konyvben meg jobb. 

    A magyarok nagy olvasok, engem az erdekelne, hany magyar konyvet forditottak le angolra. Gondolvan a jovo nemzedekre, otthonrol hoztam nehanyat: Az aranyember, A lathatatlan ember, stb.  Ja, az Egri csillagok - ebbol vettem vagy tizet, minden KEDVES ismerosnek adtam, aztan sanyargattam oket, hogy elolvastak-e mar.  Egyszer azt olvastam, az oreg Teddy Roosevelt (25th president) kedvenc konyve volt Mikszath: Szent Peter esernyoje, angolul, persze. Igaz - nem igaz, ki tudja megcafolni!

    előzmény:
    MPiggy (114)
    2006-05-04  02:18
  11. 2006. május 4. 11:38116.

    Igaz. a szep kullem meg kedvesebbe teszi. Az alkimista nagyon kis szereny konyvecske volt, szinte zsebrevaghato, papirfedelu.De igazabol nem is sokkal hosszabb mint egy novella.

    Klassz lehet az egesz hetes konyvfesztival...A masik topikon, ahol zenerajongok disputalnak, folyton sohajtozom  a hangversenyek sorat es valsztekat hallva. Most teged irigyellek...Nehany eve volt egy nagy kampany amikor a radio ismertetett konyveket, ajanlgatta oket, "top ten" listat keszitett...Mindenki fol volt ajzva...szavazni lehetett...etc. Azota se hallottam hasonlorol.

    Errol jut eszembe, olvastatok konyv alakban Az angol beteget? az egyike volt a 10-nek. Csupa kanadai konyv volt egyebkent ...akkoriban voltak a kanadai irok fenynapjai, sok-sok jo iro van, eppen igen nepszeruek es "termekenyek" voltak - a 90-es evekben. Az meg "bekesebb" ido is volt...

    Erdekes lenne tudni hany kanadai konyvet forditottak le magyarra.

    előzmény:
    Mediterran (115)
    2006-05-04  09:43
  12. 2006. május 4. 09:43115.
    A Zahir nem azonos, a másik könyv itthon Az alkimista címmel jelent meg, de azt nem olvastam. Paulo Coelho a 2005. tavaszi könyvfesztivál díszvendége volt. A Zahirt akkor dobták piacra és külsőre is nagyon szépre sikerült, kár a papír nem elég jó minőségü. Az Athenaeum adta ki, megláttam a kirakatban és futottam megvenni. Szeretem, ha szép is a könyv és szeretem birtokolni.
    előzmény:
    MPiggy (101)
    2006-05-02  18:15
  13. 2006. május 4. 02:18114.
    Toni Morrisontol csak Sula-t olvastam de az roppant tetszett. A Fight Club-ot csak filmen lattam es ugy bizony nem szerettem...
    Ma uton hazafele megvettem a mehecske konyvet, juheee. Volt egy Jane Urquhart is, a cime Changing Heaven /nekem uj...lehet egyebkent nem az/ A peldadat kovetve VETTEM vacsorat es nem foznivalot! hanem keszen...Igy volt ido kutyasetaltatasra es most mehetek olvasni! Kosz Bagoly! / a gond csak az, keves eheto dolgot lehet keszen kapni a mi kis varosunkban! max. havi egyszer viseli el az ember/
    Jane Urquhart Away es Underpainter c. konyvei nagyon jok...no ezzel nem mondtam ujat persze...Nehany eve olvastam oket egymas utan...ugyanakkoriban meg egy nagyon jot - The God of Small Things - aminek Arundhati Roy a szerzoje.Azt pl. nagyon nehez volt letenni...!
    Ismeritek?
    előzmény:
    Bagoly (113)
    2006-05-04  00:40
  14. 2006. május 4. 00:40113.
    Te bizonyosan tagja vagy a Book of the Month Club-nak! Toni Morrisontol egy konyvet olvastam, "Love" - eleg jo volt, olyan 3 csillagos, de nagyon szeretnem elolvasni a Beloved c. muvet. Nem talalom sehol. Lattam a filmet es nagyon erdekesnek talaltam. Ritka, ha egy jo konyvbol elohoznak jo filmet, (kivetel a Rebecca!!!) egyik este megneztem "The Fight Club" - a konyv sokkal jobban tetszett! Ugy tudom, magyarul is megjelent! Ismeri valaki? Mi a velemeny rola?
    előzmény:
    Toyota (112)
    2006-05-03  20:37
  15. 2006. május 3. 20:37112.
    En kedvelem Toni Morrison:  The bluest eyes c. konyvet is, es Mitch Albom konyveit: "Tuesdays with Morris", es 'The five people you meet in heaven".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_752868
    Torolt_felhasznalo_752868
    2006. május 3. 19:31111.

    Kedves Konyvesek,

    Nem vesztem el csak egy kis migren biztositotta, hogy a fejembol se lassak ki. Ja es nem csak igevel el az ember a kalacsra s a konyvre penzt meg is kell keresni. Sajnos visszaolvasni sem volt  idom/energiam de ami kesik nem mulik. Irjatok csak szorgalmasan a konyvajanlataitokat en mentegetem az ismeretleneket s majd egyszer...inkabb elobb mint utobb...

    Most is ket excel spreedsheet kozott vagyok tehat elhuzok mint a vadludak, ....de meg elek es jovok....

    Udv

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. május 3. 19:18110.

    Karinthy onmagaban egy mufaj. teljesseggel egyedulallo.en azzal orjitem jambor uj honfitarsaimat hogy tobbek kozt ot probalom idezni, forditani...eleg remenytelenul. neha csak neznek ram...

    oprah neha meglepoen jo konyveket is talal azert. teljesseggel paff vopltam, hogy a "Fall on your knees" rakerult a listajara. borzasztoan jo regeny / Anne-Marie MacDonald -tol/  az egyik erdekessege volt szamomra, hogy itt jatszodott tolunk nem messze, csak valamikor a mult szazad elejen...a kis falu egyszem indiai emigrans csaladja volt a "foszereplo" Mindig  szeretem amikor a tortenetet el tudom terben es idoben helyezni - az jo kapaszkodo...kapocs.

    talan ezert is nem szeretem a tudomanyos fantasztikus konyveket...

      Azota masikat is irt, Drama Queen a cime, nem olvastam. ismeri valaki?

    előzmény:
    Bagoly (109)
    2006-05-03  19:07
  18. 2006. május 3. 19:07109.

    Ma elvegeztem a napi jocselekedetemet s pihenhetek. (vasaroltam egy kis ennivalot, hogy ehen ne haljak)

    Tegnap este egyik leanyzommal beszelgettem, s neki is kedvence a Mehek, majd kolcsonadja.  Nos, igen kivancsi vagyok ra, a velemenmyeket megneztem az Amazonon, majdnem mind 4-5 csillagos.

    Sajnos, a mai magyar irokat en sem ismerem, de van egy szep gyujtemenyem a regiektol. Neha sajog a szivem azokert, akik nem tudnak magyarul, hogy làm, mennyi gyonyortol fosztjak meg magukat! Lehet egy Karithyt (kedvenc: Utazas a koponyam korul) idegen nyelven elvezni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. május 3. 17:41108.

    Ez tenylen nagyon szep konyv volt; pedig rajta volt Oprah konyvlistajan, amirol nekem bizony eddig nem sok konyv valt a kedvencemme...De pld. most fejeztem be a Drowning of Ruth c. konyvet, ami szinten jo volt a listarol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_267572 (103)
    2006-05-02  18:59
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. május 3. 17:12107.
    Még a Királyné nyakláncára
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. május 3. 17:11106.
    Én is csak a Pendragon legendára emlékszem
    előzmény:
    Bagoly (104)
    2006-05-02  20:03
  22. 2006. május 3. 16:50105.

    A Gyasz tenyleg fantasztikusan jo. Szerb Antaltol akkor olvasd meg el az Utas es holdvilagot is. Kulonos !De angolra leforditva elveszti a varazsat- nem erdemes.

    A mostani magyar iroktol persze semmit sem ismerek. Igazabol nem is nagyon vonznak- nyilvan igazsagtalan vagyok. Nem szeretem ahogyan manapsag hasznaljak a magyar nyelvet- ujsagok, magazinok, napilapok...Nok lapja az elen...."bratyiznak" meg vallon veregetnek, nincs stilus meg szinvonal.

    persze forrasaim limitaltak, beismerem. Batyam elkuldte a Hitel-nek valami kulonkiadasat... ami politikai-gazdasagi jellegu...a mai valosagrol - de meg nem volt hozza idom, vagy erom...hogy kinyissam. Szepirdalomrol soha nem hallok...egy szot se.l

    előzmény:
    Bagoly (104)
    2006-05-02  20:03
  23. 2006. május 2. 20:03104.
    Na jo, kovetkezo olvasmany a Mehek lesznek, ha mar annyian ajanljak! Szerb Antaltol csak a Pendragont olvastam, de azt tobbszor is, mindig jot mulatok rajt. Egeto Esztert azt hiszem tavaly ismet elolvastam, eppen annyira tetszett, mint mikor evekkel ezelott eloszor , de nem a kedvencem, Iszony nagyobb hatassal volt ram. Gyasz szinten.  Irgalom mar nem annyira.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_267572
    Torolt_felhasznalo_267572
    2006. május 2. 18:59103.
    Aranyos vagy, köszi!   Én is véletlenül bukkantam rá..
    előzmény:
    Mediterran (98)
    2006-05-02  16:35
  25. 2006. május 2. 18:19102.

    En mar tudom klaratol, hogy az ibolyak magjat a hangyak hurcoljak szerteszet /miert pont az ibolyaet?/ hat ezert! foltehetoen nem hortikuluralis ambicioktol hajtva, csak veletlensegbol mert belelepnek...ralepnek...

    nalunk oklomnyi rugyek vannak a fakon, a fuzfak eppen  most oltik magukra zold csipkeruhajukat...Minidg szerettem a fuzfak tavaszi "oltozkodeset" Olyan nagyon sietnek...

    előzmény:
    Bagoly (95)
    2006-05-01  23:39

Címlap

top