Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Laktózmentes ételek

Lylyom
Létrehozva: 2003. március 1. 13:17
Sziasztok!
Laktóz érzékeny vagyok! Nagyon szeretek sütögetni és főzőcskézni! Főleg olyan süti receptekre és tésztához való szószok receptjére lenne szükségem amiben nincs laktóz( főleg tejszín, mert a tejet még tudom pótolni a laktóz mentes Magic Milkkel)!
Előre is köszönöm a segítségeteket:
Lylyom
  1. 2015. Április 5. 19:03179.

    Kedves Nők Lapja Fórumolvasók! 


    Ha már laktózérzékeny ételek.. egy szakmai verseny keretein belül keresem a megoldást a laktózérzékeny emberek számára. 


    Mit szólnátok ha a Cserpes is gyártana laktózérzékeny termékeket? hm? 


    Ha laktózérzékeny vagy, töltsd ki a tesztet, aztán a többit bízd rám  


    https://docs.google.com/forms/d/18zjxgSkaRpqSx-M0dOa7rS4TyKZHNNn2_UGRpJGWElI/viewform?c=0&w=1 

  2. 2014. november 12. 16:43178.

    Jesszus! Hogy keveredtem ide? Most nézem milyen régi topic! Időutazás!


    Ha már itt vagyok, meséljetek: javult azóta valamit az állapototok?

  3. 2014. november 12. 16:09177.

    A laktóz-intolerancia NEM étel-allergia, hanem egy betegség/gyulladás következtében kialakult (vagy veleszületett) enzimhiány, amely miatt a tejcukor a vékonybélben nem bomlik le. De a tejcukor-érzékenyek sosem lesznek ekcémások, sem pattanásosok: "csak" megy a hasuk, puffadnak és görcsölnek.


    A tej-allergia ezzel szemben a tejfehérjére adott allergiás reakció (pl. kiütés). Nagyon sokan keverik!

    előzmény:
    karolinaszabo (175)
    2014-11-10  22:03

Címlap

top