Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Laktózmentes ételek

Lylyom
Létrehozva: 2003. március 1. 13:17
Sziasztok!
Laktóz érzékeny vagyok! Nagyon szeretek sütögetni és főzőcskézni! Főleg olyan süti receptekre és tésztához való szószok receptjére lenne szükségem amiben nincs laktóz( főleg tejszín, mert a tejet még tudom pótolni a laktóz mentes Magic Milkkel)!
Előre is köszönöm a segítségeteket:
Lylyom
  1. 2004. május 13. 14:09101.
    Én sem találtam meg. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364708 (99)
     
  2. 2004. május 13. 10:23100.
    Szia Klizsu,
    Segítenél, hogy konkrétabban honnan lehet letölteni a listát? Én csak a postai megrendelés lehetőségét találtam.
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364708 (99)
     
  3. Torolt_felhasznalo_364708
    Torolt_felhasznalo_364708
    2004. Április 30. 17:2499.
    Az Allergia Adatbank Alapítvány lapjáról le lehet tölteni a laktóz érzékenységben szenvedőknek ajánlott ételek listáját:
    www. taplalekallergia. hu oldal, keressétek a: tejcukor2004. rtf-t!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735580 (88)
     
  4. 2004. Április 23. 17:5998.
    Nem merek próbálkozni a méregtelenítő kúrával, mert nem birom az éhezést és a gyógyteákat sem . A gyümölcsöktől még fáj a gyomrom, egyszerre csak nagyon picit tudok enni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. Április 23. 07:5497.
    Az biztos! Ezekben a termékekben szerintem sincs tartósítószer.
    Próbáltál már ilyenkor tavasszal méregtelenítő kúrát tartani? Lehet, hogy segítene.
    @ni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708156 (96)
     
  6. 2004. Április 22. 18:2196.
    Azt elfelejtettm írni, hogy a lisztérzékenyeknek készült péksütemények valóban ínycsiklandozóak, de tejpor és szójapor is van benne, amit nem ehetek. Nehéz eset vagyok!!!Néha el is keseredek, de aztán feldobom magam azzal, hogy nem eszek legalább sok tartósítószeres dolgot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. Április 22. 18:1695.
    Még ki kell tapasztalnom ezt a fórumot. Alig találtam meg, hogy tegnap hogy léptem be. Majd megkeresem a bemutatkozó oldalt.
    A lakóhelyemen mindent lehet kapni/jó drágán /. Vettem már laktózmentes tejfölt és joghurtot is, de az a baj, hogy a lisztérzékenységem miatt nem ehettem meg, mert ha jól emlékszem, módosított keményítő van benne. Nem bíztos, hogy ez, de már pontosan nem emlékszem, mi miatt nem ehettem. Nélkülözöm a tejtermékeket. Csak hétvégén próbálgatom enni úgy, hogy előtte megeszek egy Laktáz tablettát. Attól viszont még fáj a gyomrom. Még nagyon friss az érzékenységem, ezért a gyomrom még nem bírja a megterhelést, a különböző gyógyszereket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. Április 22. 09:1494.
    Szia pné!
    Nem tudom hol laksz, mert nem készítettél bemutatkozó oldalt (nem kötelező!). Javaslom, hogy nézz körül a bioboltokban. A mi városunkban vannak ilyen üzletek, ahol kérésre meghozzák Pestről a kért lisztmentes termékeket. Olyan sütemények, kiflik, zsemlék, kenyerek vannak, hogy csurog a nyálam. Pedig én "csak" tejcukorérzékeny vagyok. Egyébként ilyen jellegű termékeket is ott szoktam venni. Szójajoghurt (gyümölcsös is!), tejföl, tofu, szójatej, jégkrém (nagyon finom!). Keress a lakóhelyeden ilyen üzletet !!!
    Remélem tudtam segíteni. Ha lenne még kérdésed írj privátba!
    @ni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708156 (92)
     
  9. 2004. Április 22. 01:1393.
    Szia! Nem tudom, tudsz-e róla, úgyhogy leírom: ha tényleg tejcukorérzékeny vagy, és nem tejérzékeny, akkor ihatsz laktózmentes tejet a Magic Milktől. Nagyobb közértekben lehet kapni. És van ilyen joghurt, tejföl is. Olvasd vissza a topikot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708156 (92)
     
  10. 2004. Április 21. 22:0092.
    Sziasztok!
    Még most kezdtem olvasni a lapot. Én lisztérzékeny és tejcukorérzékeny is vagyok!Van egy lisztérzékeny fórum, amit állandóan böngészek. A lisztérzékenységem októberben derült ki, a tejcukor pedig kb. 1 hónapja. Se tej, se liszt!!!!Néha elkeseredek, de aztán feldobom magam azzal, hogy nemfáj a gyomrom, nem rossz a közérzetem, nincs hasmenésem. Rögtön rájövök, hogy nem is olyan borzasztó a diéta!!!Csak a kenyér ne hiányozna annyira!!!Inkább a kifli!!!!Sőt, mióta diétáznom kell, azóta állandóan süteményt ennék, pedig előtte nem voltam édesszájú.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. Április 21. 13:2791.
    Ma tejszínes pulykamellet ettem nokedlivel és nem lettem rosszul :)))) Menzán kajáltam, képzelem mennyi tejszín volt benne! Nálam már 20 percen belül kiderül, hogy volt-e a kajában tejféle vagy nem :) Jobb vagyok, mint bármiféle tesztcsík vagy mi.
    Viszont találtam-ettem tejmentes fagyit. Legalább ennyi jó volt a mai napban !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. Április 20. 14:3390.
    Akit érdekel nézze meg ezt is:
    http://www. babanet. hu/szak/gy12. php

    Nem csak babáknak!! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. Április 20. 14:2489.
    Találtam egy ilyen lapot:
    http://taplalekallergia. lap. hu/.

    Egyszer ráakadtam a laktózérzékenyek honlapjára, de azóta nem találom :( Ha rálelek, közreadom!!
    @ni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_735580
    Torolt_felhasznalo_735580
    2004. Április 20. 13:3688.
    Nálam kb. 4-5 éve derült ki ez a probléma. Azóta diétázom. Nagyon nehéz volt leszokni a tejtermékekről, de éppen tegnap ittam próbaképpen bolti tejet. Hát az olyan büdös volt és rosszízű, hogy felfordult tőle gyomrom. Tisztára rosszul lettem. Egyedül a kefírt és a trappista sajtot tudom megenni. Persze ezeket sem mindennap, de legalább egy héten kétszer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364708 (85)
     
  15. 2004. Április 20. 12:0787.
    Én kipróbáltam a Pannónia sajtot, de sajnos nem jött be. Nem igaz hogy nem tartalmaz laktózt. Nagyon kevés de van benne.
    előzmény:
    spicispaci (86)
     
  16. 2004. Április 18. 19:3386.
    Sziasztok! Az en kislanyom is ekcemas, es nem tudom, hogy a tejfeherje vagy a laktoz, de tejtermek evese utan lenyegesen rondabb a böre. Örülök ennek a topiknak es a par infonak, hogy pl. Pannonia sajt, amit feltetlen kifogunk probalni. Köszi es varom meg a jo tippeket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364708 (85)
     
  17. Torolt_felhasznalo_364708
    Torolt_felhasznalo_364708
    2004. március 24. 15:4485.
    Szia!
    Nagyon örülök ennek az oldalnak. Én mostanában tudtam meg, hogy laktóz-érzékeny vagyok, és ez így első hallásra nagyon megijesztett, ugyanis eddig mindenféle tejterméket nagyon szerettem és ettem-ittam is.
    Töltöttem le egy listát a fogyasztható ételekről, de az itteni hozzászólásoknak is nagy hasznát veszem.
    Remélem, sikerül fenntartani ezt a topikot még jó sokáig!
    előzmény:
    viagiulia1 (84)
     
  18. 2004. március 23. 22:3284.
    Szia, Klizsu, remélem, hamar idetaláltál! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. március 5. 08:2183.
    Te szegény. Nekem szerencsére megírta a háziorvos a papírt, mert már évek óta tudott a betegségemről, még mielőtt szóba került volna az adókedvezmény (addig nem is lett volna miből adóznom :)). Mondta, hogy azért majd hozzak szakorvosi igazolást is, de aztán szerencsére elfelejtette kérni. Mondjuk nem túl gyakran járok hozzá, volt ideje elfelejteni.
    előzmény:
    Lavendel (82)
     
  20. 2004. március 4. 10:5282.
    Igen. De jól megszívtam, mert éppen akkor rossz volt az a "kilégzéses" vizsgálatot végző gép, és ezért cukor ill- tejcukorterheléses vizsgálatot csináltak. Ami azt jelenti hogy egyik nap valami cukros kotyvalékot kellett innom éhgyomorra és utána 4x vettek félóránként vért, majd másnap reggel tejcukrot kellett inni és ugyanúgy 4x vettek vért, és a kettő eredményeit hasonlították össze. És így megkaptam a papírt. Mindegy, egyszer kibírtam.
    előzmény:
    viagiulia1 (81)
     
  21. 2004. március 3. 20:2781.
    Szívesen. . . legalább ennyi előnyünk legyen belőle. A gyógyszerre talán elég.
    Egyébként miért kellett kórházba menned? Hogy megkapd a papírt róla?
    előzmény:
    Lavendel (80)
     
  22. 2004. március 3. 12:3180.
    Nem felejtettem el! Még 3 napra kórházba is vonultam miatta! Egyszer túléltem. . .
    Amúgy neked köszönhetem, mert a háziorvosom nem is tudott róla. . . Sőt a kórházban a dokik sem. . .
    úgyhogy köszi mégegyszer.
    előzmény:
    viagiulia1 (79)
     
  23. 2004. február 29. 00:3679.
    Kedves laktózérzékeny társaim, az adóbevalláskor el ne felejtsétek visszaigényelni a havi 2000 Ft-ot! Évente 24000 Ft adókedvezmény jár mindenkinek, háziorvosi igazolás kell hozzá a "súlyos fogyatékosság"-ról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. január 15. 19:5878.
    Neked is üdv! Igen, a gyógyszer tényleg óriási. Én is a magyarázkodást utáltam a legjobban. -"Köszönöm, nem kérek. " - "Csak kóstold meg. . . " Annyira azért nem vagyok erre az egészre büszke, hogy így mutatkozzam be: "xy vagyok, laktózérzékeny".
    Az viszont jó, hogy egyre többen tudnak a dologról, mondjuk inkább a tejérzékenységről, de már ez is támpontot ad pl. a fagyizóban.
    előzmény:
    nyusszantó (77)
     
  25. 2003. december 7. 14:1277.
    Sziasztok!
    Nagyon megörültem ennek a fórumnak. Tavaly nyáron egy Nők Lapjában megjelent cikkből jöttem rá, hogy az én problémám neve a laktózérzékenység. Azóta minden infot próbálok összegyűjteni, hogy tájékozott legyek ezügyben. Ennek a gyógyszernek nagyon megörültem, mert már nagyon unom az állandó magyarázkodást a barátaimnak, ismerőseimnek, hogy miért nem eszek fagyit vagy sütit, ha cukiba megyünk(kivéve rétest és islert)+a családi ebédeknél is gondot okoz. Persze már keresgéltem a neten is. Egy fontos és "vigasztaló" infot találtam:az ázsiai emberek 100%-a laktózérzékeny és az ember eredeti állapotában laktózérzékeny, csak az évezredek táplálkozási szokásai változtattak ezen. Ez egy kicsit jobb kedvre derített. Üdv Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top