Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mi, 50 felettiek...

egyrégiuser
Létrehozva: 2006. Április 23. 08:59
Többen vagyunk újak és saját tapasztalatom, hogy próbálkozásaim nem jártak sikerrel amikor hozzászólásaimmal szerettem volna egy csapatba bekerülni. Nehéz belecsöppenni a már kialakult kapcsolatokba, ezért gondoltam arra, próbáljunk új topikot nyitni és remélhetőleg nálunk is elkezdődnek a barátkozások. Minden szépre és jóra nyitott vagyok, sok téma érdekel. Várom a válaszotokat!
  1. 2006. Április 24. 12:5051.
    Jo reggelt......szerelorol almodtam, vajon mit jelent? Csak nem? Nem is hianyozna mas.......elallt az eso, mehetek kertezni, annyi dolgom van hogy azt sem tudom hol kezdjem. A fiokokat is at kene nezni, eloszedni a nyari cuccokat, vagyis szembenezni az esetleges tenyekkel hogy feszes rajtam minden.....ezert buntetes jar, vagy visszakoplalom azt a felszedettet, vagy feszes cuccokban kell jarnom mert nem vagyok hajlando nagyobb meretueket vasarolni. Tavaly szep holmikat vettem, kidobni nem fogom es meg sem engedhetnem magamnak hogy minden evben a ruhameretemhez igazodjak......szoval valoszinu hogy a heten,  felprobalok mindent. Nagy kulonbseg nem lehet de erzem hogy van. Mar regen nem merem a sulyomat.......menek rombolnam a jokedvemet.......  Jovo honap vegen megyek Floridaba 2 hetre, ott fogyni fogok pedig allandoan eszunk.....lehet hogy nem is a kaja az en legnagyobb problemam hanem az hogy keveset mozgok?  Ha lenne bennem egy csepp tartas hat most nem ennek reggelit.......de tegnap finom portugal kenyeret hoztam es meggylekvarral a tetejen csodas lesz....egy jo kaveval......
    előzmény:
    Szitácska (50)
    2006-04-24  05:57
  2. 2006. Április 24. 05:5750.
    Szép napot mindenkinek! Többször szerettem volna beilleszteni smiley-t a szövegbe, ha ráklikkeltem, egy betű jelenik meg helyette. Legyetek szívesek segíteni! Este meglátogatlak benneteket, addig is jó beszélgetést, kellemes csevegést kívánok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. Április 24. 05:4949.
    Szia! A lakásban vannak növényeim, igazán szépek. Az ötletet pedig köszönöm és feltétlen kipróbálom. Kellemes napot kívánok!
    előzmény:
    leiw (44)
    2006-04-23  21:22
  4. 2006. Április 23. 22:5148.
    Most csak röviden válaszolok, mert már majd el alszom. Azért küldök cserébe én is egy képet a kedvencemről. Jóéjszakát!
    előzmény:
    annaler (47)
    2006-04-23  21:50
  5. 2006. Április 23. 21:5047.
    Szia Ibolyka!

    Már van egy közös véleményünk!

    Mi Pest mellett lakunk közvetlenül, Pécelen. Már nem Pest, de még nem falu. Szóval amikor kiköltöztünk a városból, lett három kutyánk, két puli és egy roti-németjuhász keverék.
    Közvetlenül erdő mellett lakunk, ezért azontúl hogy "családtagként" élnek velünk, nagyon-nagyon sokat jelentenek itt.

    Nagyon szomorú, keserves minden évben az ősz, mert akkor teszik ki a legtöbb megunt állatot itt az erdőszélén. A gyerekeim első időben szisztematikusan mindegyiket megakarták menteni. Telefonon az összes rádiónak telefonáltak, gazdát kerítettek, vagy menhelyre fuvaroztak egy-egy állatot. Sok sírás van nálunk ősz tájékán.

    Tehát az állatok szeretetében már van egy közös beszédtémánk:o)))

    Megmutatom a kutyáinkat jó? Matykónak azért van a sárga hajgumija, mert szaftoskajához, kevesebb takarítást igényel az "utómunkálat"!

    Jó éjszakát mára: Ancsa

    előzmény:
    mibolyka (37)
    2006-04-23  19:25
  6. 2006. Április 23. 21:2746.
    Szia Zsuzsa!

    Örülök, hogy itt vagy és nagyon-nagyon bízom benne, hogy Te is megtalálod itt azt a barátságos-békés-beszélgetős helyet, amire mindannyian vágyunk.

    Ha megengeditek, néha-néha benéznék Hozzátok, na nem tanácsot osztogatni, csak egy kis beszélgetésre, ha olyasmiről folyik éppen a szó, amihez hozzátudok szólni.

    Szép estét, örülök Neked: Ancsa
    előzmény:
    leiw (41)
    2006-04-23  20:48
  7. 2006. Április 23. 21:2345.
    Szerintem nem kell hogy porogjon a topik, csak szepen folydogaljon.......figyeljetek meg hogy erdekes lesz es sokat fogunk mulatni is.......
    előzmény:
    dulifuli13 (42)
    2006-04-23  20:59
  8. 2006. Április 23. 21:2244.
    Nekem papagalyaim vannak/ 6/ meg 2 macska...allatszeretoek vagyunk. En szeretek itt elni ahol elek/ fu-fa-virag, kivaroska/, de azert a nagyvarosnak is megvannak az elonyei. Sosem lehet unatkozni, mindenhova gyorsan el tudsz jutni, valami erdekes mindig tortenik. Tedd tele a lakasodat zold cserepes novenyekkel levegotisztitonak, szemet gyonyorkodtetonek, tegyel egy talba kavicsokat, ontsel ra vizet, bele valami vizinovenyket vagy csak ugy uresen......a novenyek koze tedd.....olyan termeszetes, kinti erzest ad.....egy kicsi vizpumpaval csobogo kutacskat is lehet belole varazsolni de maga is megteszi csak a mozdulatlan vizzel.....hozd be a lakasba a termeszetet........
    előzmény:
    Szitácska (39)
    2006-04-23  20:18
  9. 2006. Április 23. 21:2243.
    Úgy legyen, ahogy írtad. Köszönöm.
    előzmény:
    dulifuli13 (42)
    2006-04-23  20:59
  10. 2006. Április 23. 20:5942.
    Sziasztok. Teljes mértékben egyetértek annaler szavaival.

    Többször megfordult bennem, töröltetni kellene a topikomat. Az induláskor 2 óra alatt 200 hsz. Pörgött. Aztán elcsendesedett, pedig mindenkinek válaszolta, küldtem a képecskéket. Igaz, nem egy időben érünk rá, de bizony nagyon szerény a "törzs-topik-csapat" magamat okoltam. Ám most annaler szavai megnyugtattak. Talán egyszer "igazi" beszélgetős topikká válunk.

    Tehát sok szerencsét Neked Szitácska
    előzmény:
    annaler (28)
    2006-04-23  16:14
  11. 2006. Április 23. 20:4841.
    Szia Ancsa!  Nagyon jol szoltal hozza, tenyleg ez az igazsag, erdemes megfogadni.  Igazabol a baratsagok amik olyan idotalloan igazak ugyis kialakulnak idovel, van jonehany nagyon kedves szemely akik nagyon kozelallnak hozzam es ezeket mind itt talaltam a forumban....
    előzmény:
    annaler (28)
    2006-04-23  16:14
  12. 2006. Április 23. 20:4240.
    Jó estét, látom szépen haladtunk reggel óta! Biztos megtaláljuk majd a közös témát,bedobunk egy munkahelyi problémát, a nyugdíjasok elmesélik,, mi foglalkoztatja őket, esetleg főzünk kicsit, akinek van, unokázik és jól érezzük magunkat.Ehhez kívánok mindenkinek jó egészséget,sok szabadidőt, kedvet.Ne hagyjuk magunkat, mi , 50 felettiek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. Április 23. 20:1839.
    Igen, Pesten élek a Nagykörúton. Nem lehet megszokni a zajt, a rossz levegőt. Az utóbbi főként a fűtési időszakban van. Az állatokat én is szeretem, de mivel lakásban élek, nem akarok nagyob testűeket. Volt aranyhörcsögöm, mire megszerettem, addigra elpusztult. Jelenleg két teknőssel büszkélkedhetek, igaz csak egy éve tartom őket, addig a fiam gondoskodott róluk. Először nagyon furcsa volt, de ahogy múlt az idő, egészen jól összeszoktunk. Beszélgetek velük, amikor meghallják a hangom, fülelnek és egészen közel úsznak felém az akváriumban. Rendszer van náluk, már tudják mikor jön a kaja, a kádban való uszkálás, a séta (no nem pórázon a körúton), sosem gondoltam arra, hogy ilyen "okosak". Jó fejek.
    előzmény:
    mibolyka (37)
    2006-04-23  19:25
  14. 2006. Április 23. 20:1738.
    Szia!
    Ne aggódj nem lehetünk mindenben tökéletesek. Biztos van olyan,amit Te jobban tudsz mint mi.
    előzmény:
    mibolyka (30)
    2006-04-23  18:10
  15. 2006. Április 23. 19:2537.
    Ugy látom Te Pesten élsz. Melyik városrészben?
    Tegnap mi is voltunk Pesten. A Városligetben jártunk a bolhapiacon. Alapanyagot akartam venni a legujabb kitalációmhoz. Vettem is egy pár dolgot. Nagyon jó volt az idő és rengeteg volt az ember. Alig találtunk parkolót. Sokan árultak kicsike kölyökállatokat. Fel voltam háborodva a tartásuk miatt. Reggel kiállnak velük és a körülményeket nem biztositják az állatnak egész nap. Rémes.
    előzmény:
    Szitácska (36)
    2006-04-23  19:03
  16. 2006. Április 23. 19:0336.
    Amiket pedig te "kreálsz", azokat kicsit irigylem. Azt hiszem mindannyiunknak van valamilyen hobbija.
    előzmény:
    mibolyka (33)
    2006-04-23  18:54
  17. 2006. Április 23. 18:5735.
    Üdvözlünk a körünkben! Mint másnak sem, éppúgy nekem sincs mindig időm a gép előtt ülni. Dolgozom, tehát reggel és este van szabad időm általában, ebben persze kivételek a hétvégék. Rengeteg topik indult, nem is lehet csodálkozni ha nem lett mindegyik életképes. Rajtunk múlik, hogy a levelezés mennyire fog bennünket összetartani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_396178 (32)
    2006-04-23  18:36
  18. 2006. Április 23. 18:5634.
    Bocsánat! Ezt a szöveget Szitácskának kellett volna irnom. Veled egyébként egyetértek.
    előzmény:
    mibolyka (33)
    2006-04-23  18:54
  19. 2006. Április 23. 18:5433.
    Ezért egy kicsit irigyellek. A takaritás nekem fájdalmas. Amikor már készen van, örülök neki és nagyon tetszik. Sajnos nem tart soká az örömöm, rögtön elkezdődik az ujabb porréteg. Szivesebben kreálok valamit, vagy elmegyünk valahová a párommal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_396178 (32)
    2006-04-23  18:36
  20. Torolt_felhasznalo_396178
    Torolt_felhasznalo_396178
    2006. Április 23. 18:3632.
    Szia!
    Én is szívesen csatlakoznék 
    Szerintem is nehezebb egy hosszabb topicba, összeszokott társaságba bekapcsolódni. És ennek nem feltétlenül a társaság az oka.
    Már több új topicnál próbálkoztam, de nem voltak hosszú életűek.
    Valaki már itt is írta, ennek sokszor az az oka, hogy nem egy időben érünk rá, de egyetértek azzal, hogy utólag is visszaolvashatók, megválaszolhatók a hozzászólások
    előzmény:
    Szitácska (1)
    2006-04-23  08:59
  21. 2006. Április 23. 18:3631.
    A tortákat és egyéb süteményeket azért szeretem csinálni, mert pillanatok alatt elkészülnek. Amit soha nem készítettem: a fánkot és a rétest, ezeket egyszer megpróbáltam, aztán a kukába kerültek. A főzéssel sem vagyok hadilábon, szívesen kipróbálok recepteket persze csak akkor, amikor éppen nem fogyózok. A családban sajnos cukorbetegek is vannak, az ő részükre elég sokáig kisérleteztem míg finomat nem lettek a sütik. De nem vagyok igazi konyhatündér, nem állok mindig fakanállal a kezemben a konyhában. Ha hiszed ha nem egyik legkedvesebb elfoglaltságom, illetve az egyik hobbim a takarítás. Imádom a rendet, a tisztaságot.
    előzmény:
    mibolyka (30)
    2006-04-23  18:10
  22. 2006. Április 23. 18:1030.
    Azt olvasom, hogy szeretsz a konyhában szorgoskodni. Nekem még ennyi év után is van bőven mit tanulnom. Sütésben borzasztó gyenge vagyok.Csak a nagyon egyszerü dolgokra vagyok képes. Igaz, a türelemmel is bajban vagyok.
    előzmény:
    Szitácska (8)
    2006-04-23  10:14
  23. 2006. Április 23. 17:3229.
    Szia!
    Nagyon-nagyon köszönöm az őszinte, kedves leveledet, külön a képeket. Mindenben teljes egészében egyet értek veled. Ha beindul a topik, természetesen én sem fogok mindenhez hozzászólni, csupán a kezdeti nehézségeket szeretném elgörgetni. Sok helyütt olvastam a beszélgetéseket és megrémültem amikor összevesztek emberek és pontosan tudom, hogy ennek megvan a lehetősége, mert nyitott, bármikor bárki leírhatja a véleményét és nem éppen kellő udvariassággal.
    Biztosan bennem is volt/van hiba, egy összeszokott csapatba nem voltam képes beilleszkedni, olyan kivülállónak - nem odavalónak - éreztem magam. Szerintem ezt meg lehet érteni, mert az egyik ember gyorsan feltalálja magát, a másik nem. Én az utóbbihoz tartozom.
    Nagyon remélem hogy ez a topik sokáig fog élni, viszonylag zökkenőmentesek lesznek a levelezések és leszünk páran, akik összetartják ezt a kis társaságot.
    Külön köszönöm neked a biztatást, a jóindulatot, az igaz emberi szavakat!
    előzmény:
    annaler (28)
    2006-04-23  16:14
  24. 2006. Április 23. 16:1428.
    Szia!

    Minden különösebb szándék nélkül, de arra a következtetésre jutottam írok Neked,miután végigolvastam az eddigi hozzászólásokat. Főleg az aggályaidat.

    Márciusban múlt egy éve, hogy elkezdtem itt az nlc-n fórumozni. Előtte lelkiismeretesen hetekig, de csak olvasgattam, mire rászántam magam hogy írjak is. Engem szívesen fogadtak, válaszoltak is ahol először írtam, de többnyire dolgoztak,tehát csak hétvégeken tudtak válaszolni.

    Aztán letáboroztam egy fix-nek szánt helyen, ahol a korom miatt és az addig olvasottak szerint is úgy gondoltam betudnék illeszkedni az idők során. Nem így történt, úgy éreztem folyton "lyukba beszélek", egy idő után feladtam.

    Mára megtanultam -és ha nem bántódsz meg ezt szeretném megosztani Veled/Veletek-, hogy sehol nincs olyan nagylétszámú fórum, ahol mindig, mindenki, mindenkivel jól kijön, ahol soha nincsenek apró koccanások, sértődések stb. mind amit Ti is felsoroltatok.
    Nekem az a változat vált be, hogy van egy ajándékba kapott, kvázi saját topikom (Placido Domingo rajongók) és emellett vannak barátok másik 2-3 topikban, ahol tudom hogy szívesen látnak, válaszolnak amikor írok.

    Náluk sem írogatok minden nap, csak amikor olyan téma van, amihez hozzátudok szólni, van rá időm, hogy nem csak udvarias, semmitmondó sorokat vetek oda.

    A saját topikomban sincs egetverő nagy mozgás, hiszen dolgozik a társaság zöme. Így aztán én arra álltam be, hogy amikor valami olyasmit találok amit szívesen megosztanék a többiekkel, akkor írok, figyelek, hogyha új ember ír, szívesen fogadjam, de nem erőlködök hogy mindenki ott maradjon.
    Tavaly július óta él az említett topik, egy alkalomra nyitotta (Domingo tavaly júliusi koncertje) egy jó barátom, és még ma is él. Túlléptük a 2500-as hsz-számot, de ehhez szerintem nagyban hozzájárult, hogy van egy kis stabil mag, kb. 10-12 fő akik július óta velünk vannak.
    Úgy gondolom az a lényeg, hogy találjatok egy közös érdeklődési területet és ne a létszámra, hanem arra törekedjetek, hogy akik megragadnak itt, azok jól érezzék magukat. Mindig kapjanak egy jó szót ha gondjuk van, és érezzék, hogy Rátok számíthatnak, ha kell akár egy kiadós beszélgetéssel, ha kell jótanácsokkal, de előfordulhat az is, hogy csak ki kell beszélnie magából, amit barátokkal tehet meg.

    Remélem nem veszed rossznéven amit leírtam, ismerős az érzés, amikor azon drukkolsz lesz-e aki ír, visszajön-e:o))

    Ehhez kívánok Neked őszintén sok sikert és boldog pillanatokat:
    Ancsa a Domingo rajongóktól ha kell, itt mindig megtalálsz.

    JA! és sokszor azt az érzést, amikor új nevet találsz a hozzászólók között:o)) Néhány jó szót képekkel kiegészítve tettem Neked az indulás jó hangulatához! Sok sikert!
    előzmény:
    Szitácska (27)
    2006-04-23  15:33
  25. 2006. Április 23. 15:3327.
    Neked is üdvözlet! Nagyon sok téma van, ki fog majd alakulni a beszélgetés, csak nehezebben indul be mivel nem ismerjük egymást, és nem személyesen beszélgetünk. Többször előfordult amikor társaságban csak egy személyt ismertem, nagyon kellemetlenül éreztem magam, de aztán belejöttem a beszélgetésbe. Ehhez hasonlítom ezt az új topikot. Szerintem nem probléma ha különböző időszakokban tudunk a géphez ülni, mert látjuk egymás hozzászólásait, bármikor válaszolhatunk. Amennyiben kitartóak leszünk, sokáig fog élni ez a topik. További szép napot neked is!
    előzmény:
    mibolyka (25)
    2006-04-23  14:52

Címlap

top