Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Citromkúra

Iza104
Létrehozva: 2006. Április 10. 14:41
Hali!

Arra a kúrára gondolok, amikor éhgyomorra citromlevet kell inni, 9 napig 1esével emelve a darabszámot, utána pedig 9 napig csökkenteni.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
  1. 2015. május 8. 16:2528.

    a citrom tényleg nem csinál savat, valóban lúgosító hatású. Ezzel ellentétben a szódabikarbóna igen veszélyes, ugyanis a gyomorsav termelés egy egyensúlyi reakció, melyet a szódabikarbóna felborít, ezért a gyomor még több savat termel és szépen lassan kilukad. Ezért van, hogy ma már nem így kezelik a túlzott gyomorsav termelést.:)

    előzmény:
    ativeclod (18)
    2006-04-10  16:15
  2. Torolt_felhasznalo_550792
    Torolt_felhasznalo_550792
    2008. május 16. 10:4427.

    Én végigcsináltam és sokkal jobban éreztem magam utána.

     

    A citromkúra lényege a szervezet méregtelenítése, amit meg is tesz, csak helyesen kell csinálni. Az biztos, hogy nem egyszerű 7 citrom levét meginni egyszerre, dehát akaraterő kérdése minden.

     

    Az én gyomromra jellemző, hogy bármit eszek savam van. A citromkúra alatt ez megszűnt és semmiféle bajom nem volt, egyáltalán nem marta a gyomrom. Az első pár napban érezheti magát az ember kicsit rosszabbul, de ez azért van, mert akkor kezdenek feloldódni a méreganyagok a szervezetben.

     

    Mindenkinek tudom ajánlani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top