Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2018. november 27. 15:0231501.

    Szervusztok


    Ma szep idonk volt,vasarolram par dolgot,most mos a gep.


    Milten sutemenyeket lehet elire elkesziteni Jaracsonyra es mennyi idovel elotte?


    Linzert is szeretnek,meg mezeslapokat.es sos rudacskakat.


    Az iden neg lesz egy rendelesem,aztan a telen nem dolgozom,csak najd Nonapra.

  2. 2018. november 27. 01:3531500.

    Sziasztok Ibolyka en nem birok aludni napkozbe, ami pihenes van az Ha veletlen van valami jo film a TVbe, vagy a magyar hireket megnezem.


    kulonben Mihaly nem jott haza, megallt ott az eso es a #zel is lecsendesedt, igy megprobaltam feltenni a tetot es a hetvegen jon haza.


    nallam is kell takaritani, a multheten 3 szombaton kitakaritottam ( hallo szobankat, a nappalit es az ebedlot), de megjott a porvihat tobb mint 80 km - es szelel , ugye ajtoabkak nyitva voltes ne tudjatok meg mi lett itt bent is, kint  egbontotta a kocsim garazsba this is a #zel, szerencsere a kocsimnak nem lett kar azt betettem a nagy garazsba a Mihaly trakjanaka helyere, mivel az most Pilligaba van. Ugy hogy en kezdhetem elorol a nagytakaritast ujbol szedultem a fuggony oket is le esvizem alig van mar.


    Azert mert sokat dolgozott minden nap csinalok magamnak fot kajat igaz gyorsat de egeszsegeset.


    Nagyon szep allmokat nektek


    Eszembe jutott atkuldom a kepet a masengeren az FB mind ketotoknek, 

    előzmény:
    Ibolyka43 (31499)
    2018-11-26  07:05
  3. 2018. november 26. 07:0531499.

    Szervusztok


    Marta


    Sokat dolgozol,nappal nem szoktal pihenni?en minden delven alszom egy fel orat.


    Sok tesztat gyurtal,ez sem kis munka,elfarad a csuklod.


    En is szeretek neha,amikor szilvaizes derelyet ohajtok enni.


     


    Magdi


    Te is finomakat fozol es sutol.


    Nekem a heten van  mennivalom,az avon csomagokat haza viszem,meg egy unnepi katalogus lesz az iden.


    Lassan meg lesz a takaritas,mostanaban 2-3 naponient porszivozok,oktoberben volt segitsegem es a nagy takaritas el lett vegzve.


    Miota megmutottek a derekamat,nem  tudok emelni es maszkalni a fuggonyok levetelere.


    Karacsonyra varjuk a lanyomekat is,eggyutt lesz a csalad.


     


    Legyen szep ,uj hetunk sok apro orommel.

  4. 2018. november 25. 00:3131498.

    Ok Sziaztok Ibolyka ittmar reggel5- kor kint dolgozott es este meg mar 8 ora utan megy le a nap, tehat en nem Igen vagyok bent, csak mikor mar nem birom a meleget, de akkor meg bent kell dolgoznom. En meg mindig egyedul vagyok, nem is tudom meddig , valameik nap Mihaly azt mondta, hogy a hetvegen hazajon mert nem tud dolgozni, egesz heten ott esett az eso es borzalmas szelviharok voltak, de tegnap mar kitudott menni, igy ma mar nem emlitette hogy haza jon.


    Itt is borzalmas viharok voltak, de eso egy csepp sem esett, az en kocsim garazsba nek levitate a te tejet es az oldalat is, szerencsere a kocsimkak nem lett baja es azt betettem a nagy garazsba ahol a Mihaly trakja szokot allni.


    kedden bementem Mudgeeba, bevittem a gepemet as a printert, Remelem hamar kesz lesz es tudok majd kepeket fel tenni, mert az iPods olyan nagy kepeket csinal, hogy nem tudom feltenni, egyszeru  ebedeket csinalok magamnak, de rengeteg zoldsegeket vagy salataval.


    keszen vagyok a teszta gyurassal is tobb mint 20 kg lisztbol csinaltam, a karacsonyi meg mindig nem tudom hogy milesz, Ha nem jonek a gyerekek akor a csiga tesztat lekuldom Gitinek Januarba, a vastag meteltet egyut, csiga tesztat csak egy jo felkilot csinaltam, az unokaim inkabb a vekony meteltet vagyi a Cuernavaca meteltet es a nagyon apro kovkasat szeretik a levesbe, mi szeretjuk a reszelt tesztat a zoldseg levesekbe,pergelt levesbe a lebbencs tesztat, es ugye a nagykockasokat a kaposzta es a krumplis tesztanak, a vastag meteltet altalaba rakot tesztanak szoktam hasznalni  vagy magamnak a kaprosnak, vagy a prezlisnek ezt a ket utolsot Mihaly nem szereti.


    Na befelyeztem a pihenest megyek folytatom a dolgomat, remelem csend es Edit itt is a szel es ma mar tudok mosni is


    Nagyon szep hetveget nektek es jo vasarlasi es keszulodest az unnepekre 

    előzmény:
    Ibolyka43 (31496)
    2018-11-21  05:04
  5. 2018. november 23. 12:3531497.

    Szervusztok!


    A ineten találtam Márti kedves topik társunk osztotta meg,és én gondoltam egyet és elhoztam ide is,mert jó karácsonyi sütike.


    Érdemes elkészíteni


    Karácsonyi puha mézeskalács!


    Recept hozzávalói:
    – 1 kg liszt
    – 30 dkg porcukor
    – 3 teáskanál szódabikarbóna
    – 1 tasak mézeskalács fűszerkeverék
    – 30 dkg margarin vagy vaj
    – 2,5 dl méz
    – 3 tojás


    Száraz hozzávalókat összekevertem, majd hozzáadtam a mézet, tojásokat és a vajat, ez utóbbit felkockázva mikróba picit megpuhítottam. Villával az egészet nagyjából összekevertem, majd kézzel összegyúrtam. Pihentetés nélkül lisztes felületen azonnal nyújtható és sütemény kiszúróval szaggatható. 175 fokos sütőben kell sütni, arra nagyon VIGYÁZNI meg ne égjen!!! GYORSAN sül! Általában 8-10 perc alatt megsül, de ha vékonyabbra van nyújtva a tészta, akkor sokkal előbb kész.
    Egy jó tanács: Én előre teli pakolom az összes tepsimet és folyamatosan sütöm, mert tényleg hamar megég ha nem figyelünk oda! ;)
    Mindenkinek jó sütögetést és nagyon szép


    Áldott Ünnepeket kívánok !

  6. 2018. november 21. 05:0431496.

    Szervusztok


    Orvendek,hogy irtatok,a rossz ido bealtaval,gondolom,tobbet leszunk gepnel.


    Koran sotetedik,en mar d.u.nem szeretek elmenni itthonrol,mindig van mit tenni 2 szemely utan is.


    En nem szoktam sok diobelet venni,mert mindig van a piacon,csak nem szeretem utolso hetre hgyni a bevasarlast,mar a szep tanyasi tyukot megvettem huslevesnek,ma veszek disznohust,majd ledaralva teszem a fagyasztoba.


    Sutemenyeket csak nagyheten sutok,lesz amit a kis unokaval,mert ok is hazajonnek.


    Mara  zoldseleves es spenotfozelek lesz tukortojassal.


    Holnap jonnek az avon dobozok,most sok rendelesem van,ilyenkor teszem felre a nyari furdozeshezvalo penzt,


    En lelekben mindig a tavaszt varom,tudom,hogybszukseg van a hidegre ,meg a hora,de nekem eleg volna a hobol Karacsontol -Uj evig,ha,ha,ha.


    Legyen csodas napunk sok orommel.

  7. 2018. november 20. 15:3731495.

    Szervusztok!


    Én is leszoktam fagyasztani a diót és a mákot is. Legtöbbször darálva mert úgy bármikor fölhasználhatom és nincs vele gond.


    Márti én is teszek babérlevet szinte mindenbe amit üvegbe tárolok még rizsbe is.



    Bizony itt Tél nálunk .
    Esik a havas eső ma is és reggelre lefagy,amit nem szeretek mert nehéz közlekedni főleg mifelénk az erdős környezetben. Mindig sokáig  jeges marad,nem úgy mint a belvárosban. Én azért szeretek itt lakni mert a völgyben nagy a szmog és rossz a levegő.



    Ma savagyú babfőzeléket készítettem sok kolbásszal és sok fokhagymával.Tócsnit sütöttem hozzá.


    Nagyon jót ettünk belőle mert régen volt


    Kívánok mindenkinek gondmentes napokat!

  8. 2018. november 17. 20:2231494.

    Sziasztok Ibolyka. Tudod itt tombol a meleg  igy en altalaba mindent fagyaszto a idot is. Mivel nalunk nem terem meg igy Ha nagy varosba megyunk altalaba egyszere 5-10 kg diobelet veszek meg ami altalaba kilos csomagokba van, mikor hazajovok egybol a fagyasztoba teszem, altalaba egyszere egy kilt darakol le es azt utana a hutoszekreny zoldseges fiokjaba tartan pleasztik zacskoba. A faj gyors diot este szoktam kivenni es reggel daralom, en sok diot hasznalom sok sutemenyek a lisztet is potolom vele.


    En most teszta gyurasba vagyok, rengeteg a tojasom, jellepn pillanstba csiga tesztat csinalok Karacsonyra, mar tob/ mint 25 kg lisztet hasznaltam el a tesztakhoz, mikor a teszta jol ki szarad legmentes nagyuvegekbe zartam es 1-1 babellevelet teszek a teszta tetejere es ugy zartam le , igy bisztos nem zsizsikesedik meg. 


    Nagyon szep hetveget kivanok nektek es jo pihenest, Hallam hozzatok vagy is Brassoba mar megerkezett a ho is.🌹🌸💐❄️☃️⛄️

    előzmény:
    Ibolyka43 (31490)
    2018-11-15  03:36
  9. 2018. november 15. 20:2631493.

    Ibolyka!


    A diót lehet fagyasztani. Megtisztítod, beteszed a fagyóba. Néhány napig benne hagyod, majd ha kivetted, szétterítve szárítsd meg az "izzadtságtól", s tedd egy zárható befőttes üvegbe. Bármikor használhatsz belőle, nem fog avasodni.Persze darálva is fagyaszthatod, legjobb adagonként.



    Marika

    előzmény:
    Ibolyka43 (31490)
    2018-11-15  03:36
  10. 2018. november 15. 11:5431492.

    Ibolya!


    Kissé megkésve,de nagyon boldog szülinapot kívánok én is neked,jó egészséget és minden jót!


    Ma én kókusztekercset csináltam jó sok rumot is tettem a darált kekszbe.


    Finom lett ,virtuális küldök belőle ha szereted



    Pisztráng nagyon fincsi csak úgy vajon és petrezselymesen megsütve a sütőbe is.


    Váljon egészségedre!



     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31490)
    2018-11-15  03:36
  11. 2018. november 15. 11:5031491.

    Szia Márti!


    Nagyon szépen köszönöm  a jókívánságod ,bizony hamar eltelt ismét egy év,de milyen jó hogy még írhatunk egymásnak.Nagyon szépen köszönöm a a receptet is ,fincsi biztos ezért elfogom majd készíteni.


    Mi kedveljük az almás süteményeket is nagyon


    Sokat dolgozol -dolgoztok, de tudom ez éltet titeket is és szerintem minden embert.


    Indulok hamarosan a fodrászhoz hogy széplegyek.


    Puszi!

    előzmény:
    martabottyan (31488)
    2018-11-15  00:22
  12. 2018. november 15. 03:3631490.

    Szervusztok


    Magdi


    Regebb fent voltal a Facebookon,ott mibdenk8nek irja mikor van a szuletesnapha,de a tiedet nem lattam.


    Isten eltessen eroben,egeszsegben sokaig.


    Marta


    En nem a suremeny miatt bankodom,egye,nert azert sutottem,de modjaval,nem jo neki a sok szenhidrat,eleg magas a cukra,de nem adtak meg gyogtzzert ra.


    A tegnap elopisztrangot vettem,megpucoltam es negsutottem.,diot a piacrol szoktam venni


    Nem tudjatok,lehet fagyasztani,oroljem meg vagy darabosan fagyasszam?


    Marta


    Cspdalkoztam,mikor urtad,hogy a ferjed beki fogott epitkezni ebben a korban,de egy szoba kesz lett,ahol tudjon lskni amig ott tartozkodik?,

  13. 2018. november 15. 03:3631489.

    Szervusztok


    Magdi


    Regebb fent voltal a Facebookon,ott mibdenk8nek irja mikor van a szuletesnapha,de a tiedet nem lattam.


    Isten eltessen eroben,egeszsegben sokaig.


    Marta


    En nem a suremeny miatt bankodom,egye,nert azert sutottem,de modjaval,nem jo neki a sok szenhidrat,eleg magas a cukra,de nem adtak meg gyogtzzert ra.


    A tegnap elopisztrangot vettem,megpucoltam es negsutottem.,diot a piacrol szoktam venni


    Nem tudjatok,lehet fagyasztani,oroljem meg vagy darabosan fagyasszam?


    Marta


    Cspdalkoztam,mikor urtad,hogy a ferjed beki fogott epitkezni ebben a korban,de egy szoba kesz lett,ahol tudjon lskni amig ott tartozkodik?,

  14. 2018. november 15. 00:2231488.

    Szia Magdi itt is kivanok neked nagyon BOLDOG SZULETESNAPOT!!!!


     Remelem nagyon szepen fog telni mjeked ez a nevezetes nap!!!

  15. 2018. november 15. 00:0331487.

    Szia Ibolyka, te ez a haz szerintem Sosa lesz keszen, Mihaly mar tul oreg es nagyon lassan megy minden, most hogy meddig marad nem tudom, o nagyon Boldog ott kint es e; hagyom, most a garazst szeretne megcsinalni hogy vegre a solart fel tudjuk teteni, de hogy mikor lesz kesz em tudom, vettem 3 nagy batterit amit solar tolt es most ki vitte a kis hutoszekrenyt is remelem fog dolgozni eleg lesz hozza aza phenol ami a vilagitashoz van, mert a rendes Mi a tetore fog fel enni ahoz megvan az osszes batteri az egeszhazhoz. Ma reggel hivot hogy talalt valakit aki vinne ki foldet  feltolteni a verandat nagyon sok munkatol megszabadulna, mondtam neki , hogy vitesse a foldet. Hat hiaba nagyon oregszunk es lelassultunk mind ketten, de mar annak orulok ha a garazsteto fent lesz akkor mar nem kell neki tetore maszni.


    Ibolya ne bankodjal a sutemenyek miat, en mar ugy ezek vele , hogy mindjart felteszem es teszem a fagyasztoba, vagy a szomszed am adom, most peldaul sutemenyek nelkul engedtem el, mert megette mindet ami itthol volt, es Ha majd legkozelebb/megy ki akkor visz ki isment.Szerintem egy het mulva Ha%az jon veltolteni a hutoszekrenyt ha mukodik neki.


     Nagyon szep ellmokat nektek🌺😘🛌❤️

    előzmény:
    Ibolyka43 (31486)
    2018-11-14  06:48
  16. 2018. november 14. 06:4831486.

    Szervusztok


    Marti


    Koszonom a jokivansagot itt is,


    Szepen telt a tegnapinap koszontottek a csaladtagjaim,szep viragot kaptam a fiamektol,a lanyomek hivtak Viberen,igy lathattam is oket.


    Szep ido volt,szeretem az ilyen oszi napsutest.


    A ferjed hany napig marad es befejeztetek a hazat vagy meg van tennivalo?


    Finomakat fozol.


    En is a tegnap darazsfeszket sutottem,hat a ferjem nem tud parancsoni maganak,mire haza jottem,jol belakmarozott belole,pedig meg van hizva,nem lenne szabad ennyit enni a sutemenybol,de nem szolok semmit,mert hamar megsertodik.


    Ma megyek elopisztrangot venni,ha kapok,mert ritkan van.


    Legyen szep napunk.

    előzmény:
    martabottyan (31485)
    2018-11-13  04:43
  17. 2018. november 13. 04:4331485.

    Sziasztok Ibolyka itt is kivanok NAGYON BOLDOG SZULETESNAPOT kivanok. nagyon elvagyok foglalva Mihaly keszul ki Pilligaba, de kikototte hogy addig nem megy el mig nemcsinalok kaposztas tesztat a szamara, mert mindig olyankor csinalok mikor o nincs itthol, de azert mert a teszta nagyon felviszi a cukorjat. Igy ma ebedre vazt csinaltam vacsorara meg halat sutok


    Reggel megpakoljuk a trakot es akor indul majd, habar nem nagyon orulok neki mert mar nagyon melegek vanak ott is.                    Ibolyka szerencsere nekem nem kel gazt szednem a tyukoknak, de nincs is hogy honan szedjek, hat meg eso sincsen igy gaz sincs, de nincsenek bezarva es az vegesz farm az oveke, csak ide a hazkore nem tudnak bejoni.


     


                                                                                                  

    előzmény:
    Ibolyka43 (31484)
    2018-11-11  04:52
  18. 2018. november 11. 04:5231484.

    Sservusztok


    En is sokat vagyok a levegon,szep oszunk van,.


    Szeretek fozni es sutni az almas suteme yeket a ferjem nem szereti igy magamnak nem sutok,inkabb nyersen eszem minden nap.


    Mara reszeltlevest foztem,kesobb sutom a prezlishustcsirkebol,hagymaskrumplival.


    Amig tudom viszem az avont,mert szukseg az emberbek sokat lenni kizossegben.


    A nlc jol felvarrta a rancokat 3 percenkent kozli,hogy lepjek ki.......


    Marta


    Jo a sok tojas,de a laska keszites is faraszto,kevesebb tyukot kellene tartanod.


    Edesanyam is rartott minden nap kitakaritotta az oljukat,fuvet szedett nekik.


     


    Legyen szep hetvegenk.

  19. 2018. november 11. 04:0631483.

    Szaisztok Proba szerencse


     


    ÁGICA  ALMATORTÁJA


    HOZZÁVALÓK


    3 nagy alma


    20 dkg margarin


    20 dkg cukor


    5 tojás


    18-20 dkg liszt


    fél sütőpor


    reszelt citromhéj


    1.5 dl tejföl


    1 vaníliás cukor


    4 evőkanál tej


    ELKÉSZÍTÉS


     A vajat kikeverem 15 dkg cukorral, majd belekeverek 3 tojást egyenként. Hozzáadom a reszelt citromhéjat. Ezután beleteszem a sütőporral elkevert lisztet, és hozzáöntök 4 evőkanál tejet. Ezt beleteszem egy margarinnal kikent, zsemlemorzsával meghintett kapcsos tortaformába. Ezután megpucolom az almát, kiveszem a magházát és felvágom vékony


    szeletekre. Ezután megszórom egy kevés citromhéjjal. A tejfölt összekeverem a maradék cukorral, a vaníliás cukorral és a 2
    tojással. A felét ráteszem a tortaformában lévő tésztára. Erre rápakolom az almaszeleteket egymás mellé, hogy belepjék a tésztát, de mindenhol csak egy vékony szelet. Erre ráteszem a maradék tejfölös öntetet, és a sütőben 40 percig sütöm. Akkor van kész, ha a tetején a tejföl már nem folyós. Ha készen van, a tetejére egy kis lekvárt vagy mézet kenek, és megszórom fahéjas cukorral. Isteni finom.


    Nagyon kivancsi vagyok hogy most sikerul e a masolasom vagy se.Magdi Ibolyka erdemes kiprobalni mert valoba nagyon kinom.En most teszta gyurasba vagyok , rengeteg a tojasom, mar 50-60 asaval fozom vissza a tyukoknak is,mar lassam=n 20kg lisztet is elhasznaltam, napointa 2kg lisztet hasznalok el es 30 tojast, mert eleg nagyok a tojasok .


     


     


     


     

    előzmény:
    martabottyan (31482)
    2018-11-10  21:37
  20. 2018. november 10. 21:3731482.

    SZIASZTOK , mar tobb mint 2 oraja probalok irni es nem msikerul elkuldeni. most elzartam agepet es ujbol probalom. mert a receptet szeretnem atkuldeni , valoba nahuon finom., evtizerekel ezulott vettem ki a Mindmegettebol.


     


    ÁGICA  ALMATORTÁJA


     



     


    Hirdetés


     


    HOZZÁVA LÓK







    3 nagy alma


     




    20 dkg margarin


     




    20 dkg cukor


     




    5 tojás


     




    18-20 dkg liszt


     




    fél sütőpor


     




    reszelt citromhéj


     




    1.5 dl tejföl


     




    1 vaníliás cukor


     




    4 evőkanál tej





    ELKÉSZÍTÉS


     


     A vajat kikeverem 15 dkg cukorral, majd belekeverek 3 tojást egyenként. Hozzáadom a reszelt citromhéjat. Ezután beleteszem a sütőporral elkevert lisztet, és hozzáöntök 4 evőkanál tejet. Ezt beleteszem egy margarinnal kikent, zsemlemorzsával meghintett kapcsos tortaformába. Ezután megpucolom az almát, kiveszem a magházát és felvágom vékony
    szeletekre. Ezután megszórom egy kevés citromhéjjal. A tejfölt összekeverem a maradék cukorral, a vaníliás cukorral és a 2
    tojással. A felét ráteszem a tortaformában lévő tésztára. Erre rápakolom az almaszeleteket egymás mellé, hogy belepjék a tésztát, de mindenhol csak egy vékony szelet. Erre ráteszem a maradék tejfölös öntetet, és a sütőben 40 percig sütöm. Akkor van kész, ha a tetején a tejföl már nem folyós. Ha készen van, a tetejére egy kis lekvárt vagy mézet kenek, és megszórom fahéjas cukorral. Isteni finom.


     


     

    előzmény:
    anutyi (31480)
    2018-11-10  18:26
  21. 2018. november 10. 18:3631481.

    Szervusz Ibolya!


    Bizony az idő nálunk is nagyon változékony ,de én kedvelem és rétegesen öltözünk mind a ketten



    Kívánok jó a avonozást és sok vevőt. Valamikor én is kedveltem a termékeiket amíg dolgoztam sokszor vásároltam .


    Biztos örül majd a párod ha együtt a lesz a család a nagy eseményen.


    Szép kerek évfordulója lesz.Kívánok erőt egészséget neki és Neked is ,valamint nagy türelmet.


    Finom lehet a káposztás laskanagyon régen ettem. Váljon egészségedre!



    én ma Juhtúrós sztrapacskát /haluskát / csináltam jó be falatoztunk belőle és zöldséglevest.


    Legyen jó hétvégéd és néha kukk be hozzánk és írj is nekünk!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31477)
    2018-11-06  20:14
  22. 2018. november 10. 18:2631480.

    Szia Márti!


    Öröm hogy benéztél és írtál nekünk ha az időd engedi várunk máskor sok szeretettel.


    Jó meleg van nálatok,csak ne legyen erdőtűzmert sz szörnyű lehet.



    Az unokák szerintem mindig örömöt hoznakbiztos nálad is. Látom készülsz és sok finomságot fogsz készíteni,vagy már el is készült minden.Kelkáposzta főzelék nálam is volt a napokban finom lett el s fogyott.


    Milyen az Ágica féle alma torta?


    Nálunk is van alma itthon jó lenne majd elkészíteni.


    Mi is élvezzük még a hosszú őszt ,jó kint lenni a levegőn nem a négy fal között.Habár én itthon is lekötöm mindig valamivel.


    Várunk!


     

    előzmény:
    martabottyan (31479)
    2018-11-06  21:56
  23. 2018. november 6. 21:5631479.

    Sziasztok valoba mar borzalmas reg voltam itt is mint mindenhol. Mar egy honapba annak hogy Pilligaba voltunk a gyerekekkel, egy gyonyoru hetet toltottunk egyutt, igaz faraszto is volt, hisz 9 - can voltunk es  meg 2 kutyus is a mi kutyanak es a macskam itthol maradt a szomszedunkra. Mikor hazajottunk szinte tel volt itt bekelett meg gyujtani es aztan jott egykis eso (30 mm) es elkezdtuk asozni es vetemenyezni a kertbe es azota se eso nincs es megallas sincs, a tel elment es megjott a forrosag eso nelkul, mostmar allandoan 30-40 fok kozott mozog a homerseklet es ejjel is a 18-25 kozott van mar. A dicsekezes folytatodik a kigyok also azok is szepen latogatnak benunket, Mihaly levagta a szaraz fuver teljesen a haz kor ul, hogy joban lasuk oket, mert ugye mar csak itt talaltak vizet a kutyaknal es a csirkeknel, ja mig Pilligaba voltunk Katrina nem szedet ossze rendesen a tojast es most meg 2 kotlo is elo jott kiscsirke kel az egyiknel 5 db a masik also meg 10 db van, Mihaly most szoktak csinalt kint helyet, a szarkak es mas ragadozo madarak miat, mert mar minden hely foglalt a nagyobak meg oda jarnak be aludni.


    Penteken jonek az unoka testveremek es akora fozok kakasbol levest, toltot kaposztat es rakot krumplit is,  penteken kelkaposzta fozeleket volt csirke paprikasnak, hetfon meg rakot kaposzta, Mihalynak bevan gyulladva a foginje es nem tud rendesen enni, igy most olyan mit fozok amit nemkel neki ragni. Meg a sutemenyek gondolkodom, lehet hogy egy Agica fajta almatortat csinalok.  


    Migprobalom megigerni hogy suruben jovok, de hat itt most van a rengeteg munka es mar nem megy ugy mint kellene, Mihalynak is Nagy mehetnekje van mar Pilligaba ,pedig ott is mar 40 fok felet van a meleg.  Elvezetek az enyhe oszt es nagyon szep ido toltest  nektek

  24. 2018. november 6. 21:5631478.

    Sziasztok valoba mar borzalmas reg voltam itt is mint mindenhol. Mar egy honapba annak hogy Pilligaba voltunk a gyerekekkel, egy gyonyoru hetet toltottunk egyutt, igaz faraszto is volt, hisz 9 - can voltunk es  meg 2 kutyus is a mi kutyanak es a macskam itthol maradt a szomszedunkra. Mikor hazajottunk szinte tel volt itt bekelett meg gyujtani es aztan jott egykis eso (30 mm) es elkezdtuk asozni es vetemenyezni a kertbe es azota se eso nincs es megallas sincs, a tel elment es megjott a forrosag eso nelkul, mostmar allandoan 30-40 fok kozott mozog a homerseklet es ejjel is a 18-25 kozott van mar. A dicsekezes folytatodik a kigyok also azok is szepen latogatnak benunket, Mihaly levagta a szaraz fuver teljesen a haz kor ul, hogy joban lasuk oket, mert ugye mar csak itt talaltak vizet a kutyaknal es a csirkeknel, ja mig Pilligaba voltunk Katrina nem szedet ossze rendesen a tojast es most meg 2 kotlo is elo jott kiscsirke kel az egyiknel 5 db a masik also meg 10 db van, Mihaly most szoktak csinalt kint helyet, a szarkak es mas ragadozo madarak miat, mert mar minden hely foglalt a nagyobak meg oda jarnak be aludni.


    Penteken jonek az unoka testveremek es akora fozok kakasbol levest, toltot kaposztat es rakot krumplit is,  penteken kelkaposzta fozeleket volt csirke paprikasnak, hetfon meg rakot kaposzta, Mihalynak bevan gyulladva a foginje es nem tud rendesen enni, igy most olyan mit fozok amit nemkel neki ragni. Meg a sutemenyek gondolkodom, lehet hogy egy Agica fajta almatortat csinalok.  


    Migprobalom megigerni hogy suruben jovok, de hat itt most van a rengeteg munka es mar nem megy ugy mint kellene, Mihalynak is Nagy mehetnekje van mar Pilligaba ,pedig ott is mar 40 fok felet van a meleg.  Elvezetek az enyhe oszt es nagyon szep ido toltest  nektek

  25. 2018. november 6. 20:1431477.

    Szervusztok


    Ez az ido megbolondult,ma a foteren rovidujju i gben voltak az emberek.


    En reggel 8 kor badragkosztumbem mentem,szerencse,hiogy rovidujju bluzot vettem alol delben kabat nelkul,neg bluzban is melegem volt.


    Az olajat a palacsintaba azert teszem,hogy ne ragadjon le suteskor..


    Az avonnal megjelent a karacsonyi katalogus.sok leszallitott termek van.


    Karacsony es Ujev kozott megrartjuk a ferjem 8o ik szuletesnapjat,a heten tolti,de akkor itthon lesznek a lanyomek is.


    Holnapra ko enynagleves es kaposztaslaska lesz ebedre.


     

  26. 2018. november 6. 15:4931476.

    Ibolya!


    Köszi a tippet én ritkán teszek bele,de majd fogok.


    Képzeld azt is hallottam ,hogy van aki tejfölt is tesz a palacsintába nem csak tejet és szóda vizet.


    Sok fortély van amit érdemes kipróbálni.



    Nagyon hamar elmúltak az ünnepekMi két napot Bpesten töltöttünk a fiamnál,


    nagyon szép idő volt, egész nap kint voltunk a kertbe és egy kicsit dolgozgattunk.


    A Ribizli bokrok rügyeztek újra,olyan meleg van még és egy darabig még az is marad.



    Bizony megérezzük mi is az időjárás változást!



    Holnap gombából készítek majd többfélét mert ma vásároltunk több mennyiséget.


    Tölteni is szeretnék,és pörkölt is készül majd .


    Kívánok gondtalan napokat!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31475)
    2018-11-01  18:55
  27. 2018. november 1. 18:5531475.

    magdi


    Szoktam tenni egy fel deci olajat.de a teflon serpenyot csak 1x kenem meg.


     


    Ma 24 fok meleg volt,a temetoben legtobb ember csak ingben volt,lekerultek a kabatok.


    Mi 4 sirnal voltunk.szerencsere csak 1 temetoben


    Jon a hideg.nagyon fajt a derekam.


    Nalatok mar megint 4 napos unnep van.


    Jol hajt a welneseknek.


    Szep estet nektek.

  28. 2018. november 1. 16:5131474.

    Szervusz Ibolya!


    Finomat főztél a napokban ,én is kedvet kaptam a palacsinta elkészítéséhez,


    mert nagyon régen sütöttem.


    Te teszel a észtájába olajat is?



    A mostani időszak az emlékezésről szól. Mi is voltunk a temetőbe,el is hiszed ,hogy elfáradtunk mire hazaértünk.


    Hiába nem fiatalodunk 5 helyre is vittünk virág és gyertyát gyújtottunk.


    Ma én is főztem ,de holnap majd fogokmaradt még krumplis tészta és lebbencs leves azt  ettük meg.


    Gondtalan szép napokat kívánok!


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31473)
    2018-10-31  09:58
  29. 2018. október 31. 09:5831473.

    Szervusztok


    Magdi


    En azert kerdem,hol vagytok,mert erdekel,en nagyfoku kozombossegnek tartom,ha valaki sokaig nem jelentkezik,nem kerdezem,hgy mi van vele.


    Szeretek fozni,de mar nem minden nap,nem is kell,meg nincs is fizikai erom hozza.


    Ma szarazpaszulylevest csulokkelfoztem,ezt nagyon szereti a ferjem,en is,de ovatosan eszem az epem miatt.


    A tegnap toltottpaprikaleves es vekony palcsinta vol csipkebogylekvarral toltve.


     


    Marta


    Visszamentek az unokak es hogy alltok a haz epitessel?


    Te is sok finomsagot kesziresz mindig.


    Milyen az idojaras ott feletek,engem az is erdekel.

  30. 2018. október 30. 17:2631472.

    Szervusztok!


    Bizony olyan mintha magunkkal beszélgetnénk Ibolya!


    Én kérdezek és válaszolok is annak ír,


    és nem reklamálok soha hogy hol vagytok.


    A fórum azt jelenti egymásnak írunk ,amire illik válaszolni.


    Idő járás jelentés az van szinte minden hol,de hogy mit készítünk a szeretteinknek az nincs.



    Én ma
    Csirkemájat sütöttem sok hagymakarikát vágtam alá mit mondjak nagyon fincsi lett
    petrezselymes krumpli volt a köret hozzá.


    Holnap sütök is majd ,úgy döntöttem Mimóza szeletet. Van sok citrom itthon és a linzertészta is azt szoktam bele tenni ,valamit a krémbe is amivel megtöltöm.



    Hamarosan itt s Minden szentek és Halottak napja,gondoljunk az elhunyt szeretteinkre . Mi már megvettük a virágokat és a mécseseket.


    Kívánok Minden kedves látogatónknak gondtalan szép napokat és minden jót!


     

  31. 2018. október 29. 05:4031471.

    Szervusztok


    Mi van veletek?


    Marta


    Te aztan hutlen lettel e topikhoz.


    Magdi


    Te is ritkan irsz.


    Hol van az az ido,amikor szinte minden nap irtunk?


    Magam utan nem szeretek irni....


    Itt is lehult a kevego,de mi djart november van.


    Mi nov.1 en megyunk vilagitani a temetobe.


     


    Legyen szep napunk sok apro orommel.

  32. 2018. október 24. 04:5231470.

    Szervusztok


    Nalunk esik az eso,nem baj,ez is kell a foldnek,novenyeknek.


    Neki fogtam a fizikoterapianak minden osszel szoktam kezeleseket kapni.


     


    Legyen szep es vidam napunk.


    A laptopom elromlott,igy telefonon irok,nehezkes.

    előzmény:
    anutyi (31469)
    2018-10-19  11:12
  33. 2018. október 19. 11:1231469.

    Szervusz Ibolya!


    Nem tűntem el,és szerencsére beteg se vagyok a koromnak megfelelő az állapotom.


    Tudod néha itt ott fáj minid valamim de se baj jól vagyok és a kedvem nem fogja elvenni.


    Tudom nem szereted az idézetek, de én ezt nagyon.


    " Ne bánkódj,hogy megöregedtél mert van akinek ez se sikerül."


    George Bernard Shaw gondolata és ez nagyon igaz.


    Másik az hogy méltósággal kell elfogadni az öregedést.


    Nálunk is hasonló az időjárás,bizony már hajnalonta  5 fok is volt,de napközben még eléri a + 2o fokot is az idő.


    Mit főzöl a hétvégén?


    Én rakott kelkáposztára gondoltam,mert nagyon régen készítettem.


    Ma Rántott gombát sütök


    Kívánok  gondtalan szép napot Neked és minden  kedves olvasónknak!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31467)
    2018-10-09  05:45
  34. 2018. október 19. 10:5331468.

    Szervusztok!


    Lassan vége a szép asszonyok nyárának is,de eddig még csodás időnk volt.


    Örömmel olvasom a soraitokat és milyen jó hogy Ti írtatok egymásnak.


    Mi jöttünk mentünk, voltunk egy kicsit pancsikolni Hszoboszlón,elmentünk Bánkra szépíteni a vendégházat és környékét.


    Sütöttem-főztem is de nem olyan sokat mert az bizony már sok időt vesz el,ha van kerti munka is.


    Márti !


    Látom Te is sokat dolgozol és van kire főznöd sütnöd.


    Klassz lángosokat is biztos sütöttél a családodnak.


    Én is megkívántam és finomra sikerült, amit be is falatoztunk.


    Gyere-gyertek nézzetek be ,sikerülni fog nekem is sikerült belépnem habár már régen írtam.


    Puszika!

    előzmény:
    martabottyan (31466)
    2018-10-04  06:03
  35. 2018. október 9. 05:4531467.

    Szervusztok


    Marta


    Lassan lejarcnalatok a vakacio,nem kis dolog annyi gyereknek fozni es ellatni oket.


    Akkor mar a farmon nem ternelsz semmi zoldseget?


    Nalunk reggelente hideg van,de de,ben 20 fok korul a homerseklet.


    Magdi


    Eltuntel,remelem nem vagy beteg,csak az oszieltevesek foglalnak le.


    Legyen szep napunk jo egeszseggel.

    előzmény:
    martabottyan (31466)
    2018-10-04  06:03
  36. 2018. október 4. 06:0331466.

    Sziasztok, Szia  Ibolyka, hat most nekem is borzalmas nehez volt bejonom, pedig eddig sose volt bajom  azzal.


    Nekem most telefonalt ask a gyerekek , hogy indultak , egyszere jonek mind a 7- en, 2 kocsival jonek, Marti lanyok hozza a fiam  gyerekeit es Justin es Giti is jon az ok gyerekeivel, itt megvacsoraznak es megpihenek , reggel indulunk mind a 9- cen Pilligaba  3 kocsival, egy egesz hetet fogunk ott tolteni, Mihaly bemutatja nekik a kornyeket is tehat fognak csavarogni is. En otthol maradok fozni es a kutyakra  vigyazni, mert ugye meg kerites nincsen nehogy elcsavarogjank.


    Ibolyka kint lesz majd rakotkrumpli, csirke paprikas, rantot csirke, egybesult malac es  sult zoldsegek, sult kolbasz , 🍔 hamburger.


    Most zoldborso levesel es husleves elo varom oket, utana tort krumpli, fassirt es fot kukorica lesz, reggel mielot indulunk , langost sutok nekik,megfogadtam hogy ott kint langost nem csinalok, ott majd esznek kolbasz szallonat , tojast , virilit.


    Ugy hogy most egy hetig bisztos nem nallatok felolem, compjutert nem viszek, hisz meg mindig nincs villany kint, de kivittuk a gaz hutoszekrenyt es vettem egy rendes Nagy gaztuzhelyet, ezzel megkonnyebitem a fozesemet is es nem kel fel nem hogy a rengeteg hus amit kiviszunk meg fog romlani , hisz 9 szemelyre kel  boven sutnom foznom 


    Nagyon szep hetet nektek is es Ha megjottem jelenkezem igerem. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (31465)
    2018-10-03  07:02
  37. 2018. október 3. 07:0231465.

    Szervusztok


    Marta


    Jo,hogy meggyogyultal most akkor mzr johet a munka,ha a gyerekek ott vannak vakacioban.


    Milyen idojaras van nalatok.?


    Milten finomsagot keszitettel.?


    En toltoltottkaposztat foztem,nagyon szeretem friss kaposztabol,savanyut  csak Kaeacsonykor szokram fozni.


     


    Magdi


    Higy vagy?reg irral ide,var negezkes a belepes,de en csak ugy tudtam belepni, ha oda kattintok,hogy valaszolok a ti hozzaszolasotokra.


     


    Jo rancfelvaras volt,lehet ismet kovetjezik valami ujitas...


     


    Legyen szep napunk.

    előzmény:
    martabottyan (31464)
    2018-09-26  21:19
  38. 2018. szeptember 26. 21:1931464.

    Sziasztok, Szia Ibolyka en is reg voltam, hosszu volt ez a nyanvat betegseg es most meg a labam nagyon faj, nem is tudom hogy fogom ki irni ezt az iskola szunetet jonek a gyerekek es az unokak is megyunk minden Pilligaba osszes es 9- en leszunk es meg 2 kutya is. Egyhetet toltunk egyutt Pilligaba,ugy hogy a kis hazikoja is fel lesz szet elvezetek mielott meg teljesen elkeszul. A hetvegen kivittuk az agyakat es a tuzhelyet  a tuzhelyet be is kotottem, most Mihaly ki itt es gaz hutoszekrenyt es tanyerokat, meg edenyeket is,a konyhaba allitottam fel polcokat, a hazikoja majd Gitiek alszanak a 4 gyerekek es a 2 kutyaval, mi Mihalyal es Martival a karavanba fogunk aludni. Egy hetet fogunk kint leni, Mihaly a gyerekek es elviszi a kornyeket is megmutatni en maradok otthol fozni es a kutyakra vigyazni, hisz meg nincs kerites sem es meg a szolar sincs fel szerette, tehat villanybol is csak vilagitas  van meg.


    Latom otthol megszunt a nagy meleg es megment a hideg, tehat menek feletek a nem szeretem napok. Itt tovabra tart a szaraz poros ido, ejjel meg fagy, de nappal  mar van mikor a 20 fokot is eleri, jelen pillanatba is eg a tuz itt bent. 


    Nagyon szep estet es jo fozicskezest nektek,en keszultok a jovoheten vendegeskedesre, ma kezdem a teszta gyurassal.

    előzmény:
    Ibolyka43 (31463)
    2018-09-20  14:47
  39. 2018. szeptember 20. 14:4731463.

    Szervusztok


    Mar reg irtam,lelassult a laptopom,most tablageprol irok.


    Szep oszunk van,reggel huvos delben 25 fok.de ejjelre mar melegebb pizsamat veszek fel.


    Nagytakaritasba fogtam,van segitsegem,nert en mar letrara nem tudok felmaszni.


    Voltam egy hetet Szoboszlon,jeves volt,de jo volt es nagyon jo volt az ido is.


    Legyen szep hetvegenk sok apro orommel.

  40. 2018. szeptember 20. 03:5431462.

    SZiasztok latom senki sem olt bent


     Nagyon szep heteget, lehet hogy holnap kmegyek Plligaba

    előzmény:
    martabottyan (31461)
    2018-09-12  10:42
  41. 2018. szeptember 12. 10:4231461.

    sziasztok

    előzmény:
    martabottyan (31460)
    2018-09-05  04:26
  42. 2018. szeptember 5. 04:2631460.

    Sziazstok Lanyok mostmar a javulas utjan vagyok remelem es rovidesen redesen fogok tudni joni es irni.


     Nagyon szep oszi napokat nektek

    előzmény:
    anutyi (31459)
    2018-08-26  14:04
  43. 2018. augusztus 26. 14:0431459.

    Szervusztok!


    Hamarosan vége van Nyárnak,hűvös szelek járnak nálunk.


    Tegnap még több mint 30 fok volt ma már csak 20 fok van,de én jól érzem magam


    Remélem Ti is jól vagytok,és néha írtok is nekünk.


    Ma sütöttem Mese almás sütit ,küldök nektek is mert finom lett nagyonmost falatozom.


    Kívánok Minden kedves látogatónknak gondtalan szép napokat csak jókat sok puszival!

  44. 2018. augusztus 24. 05:2831458.

    Szia Marta


    Nem konnyu neked fozni,ha ennyifelet nem esznek a vendegeid,mondd,hogy fozzenek ok,...


    Rusnya allat,ez a disznoforma,biztos karokat is okoznak a kertbe.


    Tudom a hideg sem jo,de a forrosag sem, ugy olvastam,hogy a jovo heten mar lehules varhato.


    A tobbiekkel tartod a kapcsolatot,akikkel leveleztel a Mibdnegetten?


    Sajnos tobb forumot is megszuntettek,jol osszeszokott tarsasagot bomlasztanak.


    A Donna is jo volt,neg az Otvenentuli tarsasag,.


    Legyen szep napunk.

  45. 2018. augusztus 23. 21:3131457.

    Szia  tudod nekem mar sok ez a hosszu vendegeim szeretetseg a 3X fozes naponta es kulonosen  olyasmit amit mi nemeszunk es ahogy mi nem eszunk uj taktikakat betanulni hogy izletes is legyen az a kaja, de meg tart, kozbe meg mig. Mihaly es Sanyi Pilligaba voltak varatlan vendegeim is volt. Kidd ejjel befeszkelt egy wombat a Nagy sedunkbe es beasts magat , borzalmas amit ott muvelt , alig birtam a kutyakat kihozni hogy megne ole oket. Sikerult kintutnom kivul Roo a tools ajtot Remelem  szerda ejszaka elment, de meg nem neztem korul, mert veszelyes bemenni a shedbe olyan rum lit csinalt, Ha majd Sanyiek haza menek. Ma Mudgeeba megyunk ebedre, az unoka ocsemek jonek le Sydneybol es ott talalkoztunk veluk mind a negyen, ok a hetveget ott tooltip, mi ebed utan jo unk haza es megy a kartyazas es a vacsora fozes, de kivancsi leszek hogy az etterembe mit foknak kerni ebedre, mert itt nagyon bonyolult a fozesel mert sok mindent nem ehetnek es se so es se fuszerek es sorolhatnam fel a zoldsegeket meg mindent amit nem ehetnek 


    Remelem nallatok mostmar szunet fog a meleg itt nalunk meg mindig minuszok vanak mas kor ilyenkor mar kivolt palantalva a paprika paradicsom is most meg semmit nem vetettem es nem is fogok, hisz eso marhonapok ota nincsen ez a szerencse telen allat is azert jott be mert itt latom valamit amit meg megtudja enni, gondolom azt a par viragot ami meg el.


    feltettem a kepet a womvatrol ez kb olyan Nagy mint egy suldo diszno 


    Nagyon szep estet es piheno hetveget nektek

    előzmény:
    Ibolyka43 (31456)
    2018-08-23  10:40
  46. 2018. augusztus 23. 10:4031456.

    Szervusztok


    Marta


    Jo hogy irtal,mert en magam utan nem szeretek irni,.


    Nalunk nagy a hoseg,a szovaban 27,7 fok van,megy a ventilator.


    Nem szeretem a telet de ez a hoseg sem jo,mert atmelegedik a parna,a kanape betetje,en tobbszor lefekszem aderekam miatt.


    Nemreg foztem karalabelevest husgomboccal es lecsot.


    Legyen szep napunk.

  47. 2018. augusztus 22. 21:1131455.

    Sziasztok reg voltam erre megint. Nallam telt haz van es raadasul a tel is vissza fordult. Mihaly Sanyival elment  Pilligaba , hogy ott tooltip a hetet, de egy napot toltotek csak ott, Sanyi nagyon fazott es felt hogy vissza esik a betegsegjebe, igy haza jotek. Itt megallas nelkul eg a tuz es 3X fozok naponta, es megy a kartyazas is allandoan. A fozes nagyon komplikalt mert nagyon kivan szabva hogy mit ehetnek es hogyan es mennyit, a kiszolgalasrol mar nem is beszelek.


    remelem ti jol vagytok es meg elvezetek a szep idot , Ha bar mar reg lattam a magyar TVt mert csak hajnalba szoktam nezni, de ilyenkor itt mindenki alszik es nem akarom oket zavarni, de hianyzik nekem a hajnali hirek otthonrol vagy is nallatok az es teli hirek


    ha haza menek a vendegeim es Mihaly is vissza megy Pilligaba Remelem tobet tudok majd irni,de ugy nezki hogy Oktoberfest elejen az egesz csalad mar mint a 4 unokam Giti es Justin is jon velunk Pilligaba egy hetre, a szoszednom valalta a farmot, mar alig varom hogy lassam mit csinalt kint Mihaly a  sogoromnak nagyon tetszet,lehet hogy a heten megveszem oda is a kalyhat, es Ha Mihaly viszi ki a  gaz hutoszekrenyt es az agyakat azt is kiviszi 


    Nagyon szep estet es idotoltest kivanok nektek

    előzmény:
    Ibolyka43 (31454)
    2018-08-07  08:59
  48. 2018. augusztus 7. 08:5931454.

    Szervusztok


    Marta


    Koszonom a szep szavakat.


    Most mar nalunk is nagy a meleg,de nemsokara bekoszont az osz.akkor azert jajgatunk,hogy fazunk.


    Szombaton 20 kg paradocspmot foztem ki.elegge elfaradtam.


    Ma mar pihenek.csak egy tanyer hajast sutottem leveles tesztabol.finom altalam keszitett barack lekvarral.


    Legyen csodas napunk.

  49. 2018. augusztus 7. 00:1231453.

    Sziasztok szinte hietetlen hogy ilyen regen voltam itt! Nagyon szepen koszonom a Nevnapot koszontot.ep en is azert jottem be hogy IBOLYKAT koszontsem. NAGYON BOLDOG NEVNAPOT IBOLYKA!!!


    Neharagudjatok de borzalmasan elvoltunk foglalva. Vegre minden elett intezve , nagy gond ment le rollam vagy is rolunk.  Masodikan mar Mihaly ment is Pilligaba, mert ott meg mar  harmadikan az inszpektor varta, ott is minden rendbe van lehet tovabb folytatni az epitkezest, de most pihen egy kicsit, ugy beszeltuk  meg hogy mig a battyat nem  viszi ki nem kezd semmihez. Nagyon szep hetet es jo pihenest nektek


    Ibolyka megegyszer nagyon Boldog Nevnapot kivanok!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31451)
    2018-07-29  16:28
  50. 2018. augusztus 7. 00:1231452.

    Sziasztok szinte hietetlen hogy ilyen regen voltam itt! Nagyon szepen koszonom a Nevnapot koszontot.ep en is azert jottem be hogy IBOLYKAT koszontsem. NAGYON BOLDOG NEVNAPOT IBOLYKA!!!


    Neharagudjatok de borzalmasan elvoltunk foglalva. Vegre minden elett intezve , nagy gond ment le rollam vagy is rolunk.  Masodikan mar Mihaly ment is Pilligaba, mert ott meg mar  harmadikan az inszpektor varta, ott is minden rendbe van lehet tovabb folytatni az epitkezest, de most pihen egy kicsit, ugy beszeltuk  meg hogy mig a battyat nem  viszi ki nem kezd semmihez. Nagyon szep hetet es jo pihenest nektek


    Ibolyka megegyszer nagyon Boldog Nevnapot kivanok!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31451)
    2018-07-29  16:28
  51. 2018. július 29. 16:2831451.

    marta


    Boldog nevnapot kivanok sok szeretettel.

  52. 2018. július 26. 06:1031450.

    Szervusztok


    Nalunk is huvos az ido,mindjart vege a nyarnak es alig volt meleg,szinte minden nap vagy esik,vagy borult ido van,de delben lebtobbszor meleg.


    ITT hagytak a lanyomek a kis unokankat,nappal jol eljatszik,de este kivanja az anyjat


    Az avonozas nyaron kevesbe sikeres,mert vagy mennek,vagy jonnek szabadsagro,meg igy is jo,hogy kimozdulok itthonrol.


    Nyaron se szinhazi eloadas nincs,a it en szeretek.


    Mar kevesebbet sutogetek,mint regen,sajnos gyulnek a kilok.


    Ma muffint fogok sutni a kicsivel szeret segedkezni..


    Legywn szep napotok.

  53. 2018. július 23. 13:1031449.

    Sziasztok!


    Köszönöm szépen ,hogy megemlékeztetek a nevem napjáról ,igazán jól esett.


    Virágot tortát is küldtél Márti ez igen érte.


    Én is kaptam itthon is szép rózsákat vágottakat és cserepeset is,amit ládába  szoktam kiültetni és ki is telel remélem az idén is a lépcsőházba.


    Időjárásról bizony lehet nálunk is beszélni ,ma is fülledt meleg van és sok az eső is olyan nem sztem idő


    Mi a kórházzal szembe lakunk ne tudjátok mennyit megy egy nap szirénázva mentő. Mindig összeszorul a szívem ha hallom.


    Mi azért próbáljuk kikapcsolódni itt és máshol is.


    Puszi Mindenkinek aki benéz és ír is nekünk.


    Ibolya se baj ha nem nekünk szántad az írásod előfordul ,ha máshol is aktív tag vagy.


    Köszi a köszöntést legyenek gondtalan szép napjaid!


     

    előzmény:
    martabottyan (31444)
    2018-07-22  23:06
  54. 2018. július 23. 09:4831448.

    Szervusztok


    Magdi


    Utolag boldog nevnapot kivanok neked.biztos nagyon elfoglalt vagy hogy nem irsz ide.


    Marta


    Gondolom,hogy haza ment a ferjed kezdodhet a sok sutes fozes.


    Hogy alltok a haz epitessel?


    Nalunk itt az unokank 8 eves mar ,nehezen maradt az anyja nelkul,nert nagyon anyas,nappal lefoglalja magat,de este nehezen alszik el.


    Legyen szep uj hetunk.

  55. 2018. július 23. 09:4831447.

    Szervusztok


    Magdi


    Utolag boldog nevnapot kivanok neked.biztos nagyon elfoglalt vagy hogy nem irsz ide.


    Marta


    Gondolom,hogy haza ment a ferjed kezdodhet a sok sutes fozes.


    Hogy alltok a haz epitessel?


    Nalunk itt az unokank 8 eves mar ,nehezen maradt az anyja nelkul,nert nagyon anyas,nappal lefoglalja magat,de este nehezen alszik el.


    Legyen szep uj hetunk.

  56. 2018. július 23. 09:4331446.

    Na jol van mashova akartam irni,bocsanat....

  57. 2018. július 23. 09:4131445.

    Szer usztok


    Nekem is tul zsirosnak tunt a stangli,de azert elfogyott..


    Totyi


    Sajnalom,hogy igy jartatok az orvossal,mi az,hogy nem kolti fel az orvost,ha beteg erkezik,senki nem megy passziobol ejjel az orvoshoz,csak,ha nagyon muszaj,az ilyent fel kell jelenteni...


    Ugy nez ki,hogy ilyen nyarunk lesz vegig,szinte minden nap esik az eso.


    Legyen szep uj hwtunk,sok apro oromnel..

  58. 2018. július 22. 23:0631444.

    Sziasztok  Magdi BOLDOG NEVNAPOT itt is.!!!


    Latom szep nyaratok van otthol esovel es meleggel keverve es Erdelybe meg borzalmas jok a piacok Ibolyka lehet olcson elrakni mindent telire, viszont otthol minden nagyon dralo ahelyzet  itt a hideg es a szarrasag ol meg mindent. ga  a sok eso es a kesoi tel nem segitett  es a rengeteg vihar sem. Itt is hasonlo a helyzet cask hat ityt a szarassag es a hideg ol meg mindent.


     Nagyon szep es gazdag ujhetet kivanok nektek


     

    előzmény:
    martabottyan (31443)
    2018-07-16  22:10
  59. 2018. július 16. 22:1031443.

    Sziasztok megint reg voltam, de hat panaszkodni nem akarok es az itteni ido meg nem dicsekedesre valo. Ahogy a nyar szaraz es forrosag volt, na most a tel sem kulonbozik szaraz es borzalmas hideg. Nyaron a forrosagbol volt itt record most meg a minuszokbol es egyut a szarassag also. En meg szerencses vagyok sikerult meg ment enni a vizuket mert itthol voltam, de rengeteg ember elvesztetre, mert szet vagytok a vizvezerekek es mire eszre vettek a vizuk elvagyott, en eszre ettem es sikerult elzarnom  talan 1000L vizet vesztettem csak, most vodrozom a vizet a lakasba. Tehat nem unatkozom itt egyedul egyaltalan. Mihaly penteken jon meg nagyon szep estet nektek

    előzmény:
    Ibolyka43 (31441)
    2018-07-08  08:16
  60. 2018. július 16. 22:1031442.

    Sziasztok megint reg voltam, de hat panaszkodni nem akarok es az itteni ido meg nem dicsekedesre valo. Ahogy a nyar szaraz es forrosag volt, na most a tel sem kulonbozik szaraz es borzalmas hideg. Nyaron a forrosagbol volt itt record most meg a minuszokbol es egyut a szarassag also. En meg szerencses vagyok sikerult meg ment enni a vizuket mert itthol voltam, de rengeteg ember elvesztetre, mert szet vagytok a vizvezerekek es mire eszre vettek a vizuk elvagyott, en eszre ettem es sikerult elzarnom  talan 1000L vizet vesztettem csak, most vodrozom a vizet a lakasba. Tehat nem unatkozom itt egyedul egyaltalan. Mihaly penteken jon meg nagyon szep estet nektek

    előzmény:
    Ibolyka43 (31441)
    2018-07-08  08:16
  61. 2018. július 8. 08:1631441.

    Szervusztok


    Nalunk olyan a nyar,hogy reggel huvos,kesobb meleg,amikor esik az eso,lehul a levego es hideg van.


    Marta


    Egyedul is van dolgod ,mert keresel magadnak,tudsz -e magyar tv-t fogni?


    Mikor mentek ismet Magyarorszagra,kicsit feltoltodni erzelnekkel.?


    Finomakat foztel a ferjednek.


    En fokhagymas leveet,cs,mellet kisutve prezlisen,petrezselymes krumplit es uborkasalatat keszitettem ebedre.


    Magdi


    Amikor otthon vagytok,akkor van munkad,de a kertben is akad,ha szep udvart akartok.


    Enp a tegnap dios darazsfiszket sutottem.


     


    Legyen szep vasarnapotok.

  62. 2018. július 8. 05:4031440.

    Sziasztok jo,hogy te is beneztel mar Magdi, tudom hogy otthol nyar van es sokkal job kint a szabadba mint bent a lakasba, elvezetek is hisz  mar a labatok elott az osz es aztan a tel jon.


    En megint egyedul vagyok, de azthiszem most nem olyan sokaig, mint legutobb.


    Nekunk nagyon vacak ez a tel most nem cask hogy hideg es szeles , hanem nagyon szaraz es a bacilusok imadjak, rengeteg a beteg minden fele.


     Most hogy egyedul vagyok megint a kedvencemet foztem  mar be is lactam belole  Szekely kaposztat, meg maradt 2 napra  tehat jol vagyok a fozes szempontjevol. Mihaly nem szereti cask a toltot kaposztat, igy azt elvitte magaval a csirkepaprikassal es a suly diszno husal egyutt. cinaltam neki egy malnas piskotat es egy mazsolas kalacsot, mast most nem mert meg mindig nem vagyok 100%.


    Sajnos nalunk meg mindig szarassag van es itt a nyakunkon a tavasz , hogy mi less ebbe az evbe  fogalmam sincs, mar a nagy farmerok sem birjak tartan az allatokat, mert nem cask a takarmanyt hanem a vizet is venni kell nekik.


     Tehat en eddig meg semmit nem vetettem el palantnak es a kertbe is a tyukok kaparkalnak, felnyitottam a keritas aljat az udvarjuk es a kert kozott, mert ki nem engedhetem a rokak miat.


     Mindotoknek nagyon szep hetveget es jo sutogetest es fozest kivanok


     

    előzmény:
    anutyi (31439)
    2018-07-06  21:54
  63. 2018. július 6. 21:5431439.

    Sziasztok!


    Jó hogy itt vagytok és írtok is Kívánok a betegeknek mielőbbi gyógyulást,vigyázzatok magatokra.


    Egy pár napig még leszek én is gépközelben,de mint Ibolya írta sokat vagyunk a nyaralóba kikapcsolódni és dolgozgatni is.


    Szeretünk ott lenni és eszegetni a bogyós gyümölcsöket is. Szeder ,málna is még érik folyamatosan az eper is.


    Mielőtt újra elmegyünk főzök majd fincsi töltött paprikát és sütök barackos pitét amit elfogunk vinni majd falatozni.


    Ti is főzetek sok finomságot .de ne a nagy melegben. Húvösben lehet Márti kedveskedni


    Legyetek jók ,és csak vidáman úgy szép az élet!

    előzmény:
    martabottyan (31438)
    2018-07-03  00:02
  64. 2018. július 3. 00:0231438.

    Szsztok --Reg voltam , nem volt internetunk napokon keresztul es sajnos  az egeszsegunkel sem dicsekedhetek.Sajnos megkaptuk ezt a nyanvat virust es nem tudunk tole megszabadulni nagyon szeret benunket. Mihaly is meg mindig nincs jol tehat reg volt mar Pilligaba is, pedig nagon vagyik mar.


     Nagyon szep nyari napokat nektek es elvezetek a szep jo idot, itt nalunk ejjelente mar nem ritka a - 8 fok

    előzmény:
    krnem (31437)
    2018-06-27  15:31
  65. 2018. június 27. 15:3131437.

    Szép napot!


    Visszarepített a múltba.

  66. 2018. június 27. 06:4331436.

    Szervusztok


    Ritkan irok legtobbet olvasok,bar mashol is kevesen irnak.


    Egesz ejjel esett az eso,hideg van,nem jon,hogy kimenjek a lakasbol,pedig vasarolnom  kellene.


    Barackot keresnek befozesre,sajnos csak bolgar,meg gorog can,ami kevesbe edes meg varok,hatha a jovo heten erik a hazai.


     


    Szivvel-lelekkel keszulok az 55 -ik erettsegi talalkozora sajnosto  tobben mar eltavoztak.


    Marta


    Sok munkad van a kerttel?vagy mar alabb hagytad a kerteszkedest?


    Magdi


    Biztosan sokat dolgoztok a fiadek nyaralojaban,mert maskepp jelentkeznel.


    Legyen sok apro oromunk,mert ez eltet minket oregsegunkre.

  67. 2018. június 20. 23:0031435.

    Szia Ibolyka, hat nem mondhatom hogy itt nagy meleg van, de eso sincsen az mar bisztos.mi sem szeretjuk a turmixolt eteleket,  en most hogy jelen pillanatba  Mihaly itthol van fozicskezek, volt mar gulyaslevest leves is, tegnap krumplira sult csirke combokat csinaltam, ma rakot krumpli lesz.


    Igen nallatok ott a nyar a nyaralasnak az ideje es a telire valo elpakolasok, ilyenkor nagyon elcsendesednek a topikok,  en mostanaba sokat vagyok egyedul Mihaly ilyenkor tud Pilligaba dolgozni mer nincs Nagy mekleg! Ottma is21fok lesz, itt meg 15 fok  ez a kulombseg, de ot5 sincs eso akar csak itt, minden hol csak a por es a por, eso ott van ahol mar nem kell, itt meg doglenek ehen  szomjan az allatok.


    Lattm hogy micsoda viharok vanak otthol es micsoda kar oket csinalt, , nagyon szep naponta neked , neha azert gyere ide is pihenni 


    előzmény:
    Ibolyka43 (31434)
    2018-06-20  15:27
  68. 2018. június 20. 15:2731434.

    Szervusztok


    A nyaralasok ideje,mi nyugdijasok,allandoan sza adsagon vagyunk....


    Nagy a meleg,delelott eljarok a piacra szeretem,ha van idehaza minden.szeretek fozni.


    En ne  szeretem az osszeturmixolt eteleket,szeretem latni a it eszek.


    Most nagy divat,hogy suritett leveseket esznek.


    Az este hozott a menyem egy veder meggyet kimagoltam,lecukroztam es egy keves szalicitis tettem,sutemenynek fogja felhasznalni.


    A jovo heten sargabarackot fogok venni,dzsemet zzeretnek fozni.


    Vasarnap a nagy unokank szuletesnapjat unnepeljuk,28 eves.


    Szeretnek sutni li zerkoszorut sajtospogacsat.


    Miket foztok e nagy melegben?

  69. 2018. június 13. 05:1131433.

    Szia a sok cukor miat enb mar ilyesmit nem igen csinalok, pedig valoba ez a meggyes nagyon finom nekem is meg van ez a recept a nagynenemtol.


    Mar megint egyedul vagyok Mihalyt ma reggelengedtem utnak, ment le Sydneybe a gyerekekhez  es a battyat meglatogatni, majd hetfon vagy kedden jon haza.


    Mig pilligaba volt nem nagyon fozogettemmagamnak, de kenyeret sutottem, mert elfogyottes lusta voltam elmeni 26km-re kenyerert, kozbe tesztat gyutam mert Mihalynak is elfogyot a kockas tesztaja meg Gitiis kert, ugy hogy megint csinaltam derelyet is. de csinaltam egy malnasat is gerincsutobe.


    Kozbe cask hirtelen sultek , meg halak voltak salataval, mad most is azok lesznek, de mire haza jot volt husleves, csulokpaprikas, toltot kaposzta, most meg az utra rantot karajt csinaltam neki.


    Itt nincsen olyan szep esos ido mint nallatok, semi eso nincs es hideg is van a hetvegere is  egyesszammal merjuk az idojarast ejjel es nappal is, sut a nap de semi ereje nincsen


     Elvezetek a jo meleget, mert hamarosan a nyakatokonb lesz az osz es aztan a tel

    előzmény:
    anutyi (31432)
    2018-06-11  16:37
  70. 2018. június 11. 16:3731432.

    Szia Márti!


    Köszönöm a sok finomságot és a névnapi megemlékezést igazán kedves vagy. Én júliusban szoktam megünnepelni a nevem napját ,de mindig örülök ha van aki ilyenkor is gondol rám. A jókívánság mindig boldoggá tesz.


    Nagyszerű látom tető alatt és már elkészült lakhatóvá a házatok. Élvezzétek nagyon sokáig és használjátok ki sokszor.


    Nálunk nagyon változékony az idő van amikor áprilisi ,és utána meleg-meleg. Mint ma is. Az előbb nagy zivatar volt,de már tűz a nap és füllesztő az idő. Mi is este vagy reggel indulunk el csak itthonról.


    Te miket készítesz mostanában a konyhában?


    Nálunk lehet kapni sok gyümölcsöt szinte minden beérett meggy ,cseresznye ,málna,ribizli. Veszek is sokfélét mert nagyon kedvelem. Fincsi meggyes pitéket sütök. Igaz hizlal de sebaj


    Van egy jó bevált receptem leírom hátha aki benéz és olvas minket kedvet kap hozzá!


    Recept:


    4o dkg finom liszt


    35 dkg cukor


    15 dkg ráma margarin,vagy vaj


    2 egész tojás


    1,5 dl tej


    6 gr sütőpor és egy csipet szódabikarbóna


    Tetejére kimagozott gyümölcs ,lehet meggy ,cseresznye és barack is.


    Elkészítése:


    Habosra kikeverem a vajat a cukorral ,és a többi hozzávalót.


    180 fokos sütőbe teszem egy pár percig  után rakom rá a gyümölcsöket hogy ne menjen le a tészta aljára.Sütöm tovább kb 35 percig. Tűpróba és ha nem ragad rá semmi a tűre el is készült a fincsi süti.


    Jó étvágyat kívánok hozzá!


    Gyere ,gyertek máskor is jó itt is lenni és olvasni az egymás sorait!

    előzmény:
    martabottyan (31431)
    2018-06-08  02:02
  71. 2018. június 8. 02:0231431.

    Sziasztok latom a nyar nagyon lelassitott beneteket, de ugye jol vagytok es elvezititek a jo meleget! En masr lassan egyhonapja egyedul vagyol  de kesz a haziko (lack up stage), vagy is teto alat van es belehet zarni is, trehat szukseg eseten mar lakhato.

    előzmény:
    martabottyan (31430)
    2018-05-29  21:52
  72. 2018. május 29. 21:5231430.

    Sziasztok Magdi eloszor is neked kivanok BOLDOG NEVNAPOT ha sikerul. Nagyon rosz Itt mar minden az Internet olyan kezdve.  Remelem jol vagytok en meg egyedul kuszkodok itt , de a tetot Mihaly befelyezte tegnap mostmar nem azok be  ha eso lenne. Itt hideg  es borzalmas por van, az esot igerik de sose jon meg.


    remelem nektek szep idotok van es elvezitek a nyarst a rengeteg eso nem tett Nagy karokat

    előzmény:
    anutyi (31429)
    2018-05-17  16:43
  73. 2018. május 17. 16:4331429.

    Szia Márti!


    Nagyon guszta a sajtos rúd amit sütöttél ,és biztos nagyon finom is. Vettem belőle


    Látom elég sokáig egyedül leszel ,de én tudom hasznosan töltöd majd a napjaid,hiszen van mit tenned a házban és a házkörül is.


    Kutyáid majd vigyázni fognak rád. Írtad hogy figyelmesek okosak és féltik a gazdasszonyt.


    Salátákat én is kedvelem ,és van amikor csak reszelek almát és répát ,teszek rá citromlét és egy kis mézet azt eszegetem.


    Ma nem ettem ,de befogom ismét iktatni.


    Képzeld szalonnát nem ehetek pedig nagy kedvenc,mert purin diétát is tartok a köszvény miatt. Nem olyan sok az eltérés még a húgysav szintnél,de vigyáznom kell mert tudom Anyum mit szenvedett vele a fájdalomtól.


    Tudod nem panaszkodok és jól vagyok de ha van a labor leletemnél valami eltérés odafigyelek az étkezésre.


    Szemem is romlott de tudtak még írni föl másik szemüveget. Neked hogy van a szemed?


    Jó hogy írtál tedd ezt máskor is,és vigyázz magadra

    előzmény:
    martabottyan (31426)
    2018-05-16  23:13
  74. 2018. május 17. 16:3131428.

    Szervusz Ibolya!


    Fontos nagyon a pozitív gondolkozás,én is igyekszem azt tenni.


    Hidd el sikerül valahogy megoldanod ,hogy egy jó kis meleg vízben tudj majd lubickolni.


    Remélem nekünk is habár a jövőhéten ismét temetésre fogunk menni. Valahogy az idén már úgy érzem sok volt,de sajnos fiatalodunk és nincs mit tenni. Nászunk 76 évesen hunyt el.Nyugodjon békében ,vidám humoros és jó kedélyű volt ,mi jó szívvel gondolunk mindig rá.



    Ma én zöldbablevest készítettem ,és sütöttem rántott csirkemellet,amit rizskörettel tálaltam és céklasalátát ettünk hozzá.



    Fogyókúrámnak annyi mert megláttuk a boltba  a képviselő fánkot és vettünk is ,amit már be is falatoztunk.


    Te mi finomat sütöttél és főztél a napokban?


    előzmény:
    Ibolyka43 (31424)
    2018-05-16  20:47
  75. 2018. május 17. 06:3831427.

    Szia Marta


    Akkor neked lesz dolgod egyedul tudom  ibdig talalsz munkat nagadnak.amikir kesz lesz a haz,akkor telen ott lesztek irtad a multkor,az itteni,ahol mist vagy bezarodik vagy eladjatok,nert allatok vannak,azoknak enni kell.


    A szemed rendbejott?


    Kigyok csak nyaron mereszkednek hozzatok?


    Ez a kiiras,nalam  mas  forumon nem jekentkezik,csak a Nlc  en,de mas itreni topikvan is irtak..


    Magdi


    Azert gyere,mikor tudsz.


    Zsuzsat koszontottem,mert szuletesnapja volt.

    előzmény:
    martabottyan (31425)
    2018-05-16  22:53
  76. 2018. május 16. 23:1331426.

    Szia Magdi en mar azthittem,hogy ki is locsi pocsiztatok magatokat, hat tevedtem, e bisztos nasgyon szep idot toltotetek a gyerekeknel,  Naslunk semi szepseg nincs nem is csodalom, hogy Mihaly menekul Pilligaba, ott jo par fokkal melegebb is van es ott a meleg furdo is es most  tomve van karavanokal a park , hogy bealt a hideg, mikor kint voltam volt ugy hogy  60 caravan I volt, es sokan az egesz telet ott toltik  5 dollar egy ejszakara, igaz aramot nem adnak, de mar minden caravan felvan szerelve solaral, nekunk is az less a hazbam ar meg is vettul es hamarosan felesz szerelve akor meg mar valoba alig lehet  Mihalyt haza csalni  mig itt hideg less vagy ha nemkel neki dokihoz meni, , Most a legkozelebbi randija Junius 14 -en less ,nem tudom,hogy addig haza jon e, Tegnap ment el es jol felpakoltam, ne hogy ehezen a dragam, probaltam kdepet feltenni ,de nem megy, Magdi a petrezselymes kerumplit en is ugy csinalom mint te., de most hogy egyedul leszek isment jon a zoldseg fele es a salata, ja es a jo szallona voroshagymaval

    előzmény:
    anutyi (31423)
    2018-05-13  16:19
  77. 2018. május 16. 22:5331425.

    Szi Ibolyka    Itt most felyezodot be a multhonapba az oszi szunet es majd Juliusba less a teli szunet.Itt mar ejszakankent fagy szinte minden ejjel, nappal viszont meg mindig 20 fok felett van, sut a nap es jo meleg is van ahol sut, de a nagy szelek miat az arnyrkok mar hidegek. Bent a lakasba szep csendbe kolytorog a tuz, mivel isment egyedul vagyok , nekem meg nem kell a nagy meleg. Mihaly tegnap ment el es a terve egyhonapi maradas, en addig szetretnem a porta kornyeket rendbe tenni , mig nincs nagyon hidfeg, esotol nem kel feljek szajnos mert meg kilatasba sincsen. Ibolyka ha en ide jovok es bejelenkezem semi bajom nincs  nem ugral ki , csanallam az internettel van baj az nagyon rosz.  Szep estet neked

    előzmény:
    Ibolyka43 (31424)
    2018-05-16  20:47
  78. 2018. május 16. 20:4731424.

    Szervusztok


    Jo rancfelvarras volt,nert 2 per enkent irja,hogy megszakad a kapcsolat,de ez a rendszergazdat nem erdekli.


    Az utobbi idobem megszunt a Donna,Nana,Otveneventuliak most a Hoxat is atvaltoztattak,azon a cimen,hogy fejlidni kell,mint a magyar nyelvnek,mindjart nem ertjuk a magyarok szavait,annyi idegenszo es rovidites van.


     Magdi


    Jo,hogy irtal,bar kevesebbet vagyunk a gep elott,de neha idenezunk de latom mas topikok sem jarnak az elen.


    Jo lenne menni furdeni az iden is,de ketseges,hiaba gondolkodom pozitivan,...


    Marta


    Nemsokara nalatok bekoszontenek a hideg napok,nalunk meg a melegek.


    Mikor nennek a gyerekek vakaciora?


    Legyen szep estetek.

  79. 2018. május 13. 16:1931423.

    Szervusztok!


    Örülök hogy itt is vagytok és írtok is


    Én is vagyok de ritkán jutok a géphezmert mindig van mit csinálnom.Igaz én ezt szeretem amíg tudok dolgozgatok.Bánkon is voltunk ,ünnepeltünk is a családommal,mert a Párom is betöltötte 70 dik szülinapját.Elmentünk együtt most először egy vendéglőbe. Mindenki azt választott ami kedvére való volt. Szerintem jó sikerült.


    Hszoboszlón még nem voltunk de tervbe van véve,és remélem sikerül elmennünk egy kicsitpancsizni.



    Ma én Grízgaluska levest készítettem mert szeretjük sok zöldséggel,és  rántottam ki sajtot amit petrezselymes krumplival fogyasztottuk el. Én mindig pirítok vajon egy kis kockára vágott vöröshagymát és arra teszem rá a petrezselymet apróra vágva.


    Sütit egy darabig megint nem fogok készíteni,de szezonális gyümölcsök igen. Már sikerült Epret vennem,igaz nem volt valami édes megcukrozva finom volt.


    Gyertek várlak szeretettel Titeket!


     

    előzmény:
    martabottyan (31422)
    2018-05-12  22:08
  80. 2018. május 12. 22:0831422.

    Szia en azt hittem hogy csak nallam  ilyen rosz az Internet. Igen minden hol lelassult a forgalom, nallatok otthol megjott a kinti munka es a nyaralasok is, igy az emberek nem igen unlike bent a gel elott, nalunk hir telen a nagymeleg utan meg jott a tel, semmi osz nem volt  csutortokon men 23 fok volt, penteken meg a legmelegebb alatta a 10 foknak es a kornyeken havazott nalunk  meg egy csepp eso sem volt, de borzalmas hideg deli szel, ugy hogy be lett gyujtva es az a 4kiscsirke is bent van azanjaval egy nagy  dobozba, allitolag ma mar fel egy 15 foknak akkor ki engedtem oket ha a szel is csendesedik. Szombaton tesztakat sutottem, tegnap oda voltunk Stuart Townba a barataink lekoltoztek Sydneybe es elakarjak adni ezt a hazat, mert az egeszseguk nem engedi mar meg hogy itt eljenek, Miki mar elmult 88 eves es  legkozelebi kis uzlet es a orvos is  tobb mint 30km re van itt toluk, igy a lakasukat uritettuk eladasra, rengeteg viragot athoztam toluk, Mihaly meg is jegyezte, hogy meg az enyemeknek sincs eleg viz, de hat nem akartam ott kidobni, tehat ma sokat. Fog one atultetgetni es rendes I, mert hat ho apok ota nemkaptak szegenyek vizet sem. Mihaly is keszul isment fel Pilligaba, ott is lehult a levego, deazert kb 8 fok most is a kulombseg. Nalunk ma van anyaknapja, ugy hogy valami finomat kellene foznom, de meg nem tudom hogy milegyenamit en szeretek, mert most nem kivanok semmit. Nagyon szep hetvege neked.


    Gondolom. Magdi es meg mindig a furdobe vanak esot elvezik a jo melegeta I most deleted van

    előzmény:
    Ibolyka43 (31421)
    2018-05-12  16:14
  81. 2018. május 12. 16:1431421.

    szervusztok


    Marta 


    En ugy latom,hogy nincs mozgas egyik topikban sem lehet a meleg eljovetele,vagy az hogy 5 percenkent kerik hogy lepjek ki,jo rancfelvarras volt.


    Nalunk szep ido van,mar kivankoznek furdore,sajnos csaladi ok miatt nem mehetekmesetleg az oszon.


    Ugyesen haladtok a haz epitessel,nemsokara bekoltozhettek.


    Magdi 


    Gondolom furdon vagytok,jo pihenest nektek.


    Legyen szep hetvegenk.

  82. 2018. május 11. 22:5231420.

    N


    Nallunk ma van Anyaknapja Szeretettel koszontok minden Anyukat!













  83. 2018. május 8. 22:3531419.

    előzmény:
    Kövesdiági (31418)
    2018-05-08  11:40
  84. 2018. május 8. 11:4031418.

  85. 2018. május 7. 22:4931417.

    Sziasztok Vasarnap este szerencsesen haza ertunk mi is, nem sokat dolgostunk, borzalmas szepek voltak. Igy csak az eleje lett felteve a tetonek. Magdi gondolom most mar lassan Szoboszlon vagytok ti is a furdobe. Ibolyka  te is elvezed az ott oni meleget, nalunk itt a farmon mar ejjelre te der van  a ilyen sokaig volt a forrosag olyan hir telen fordult meg az ido, eso az nincsen es nappal meg mindig 18-20 fok kozott van


    nagyon szep piheno naponta nektek


     

    előzmény:
    martabottyan (31416)
    2018-04-29  21:29
  86. 2018. Április 29. 21:2931416.

    Sziasztok en I so csak beszelek, mert ma megyunk Pilligaba egy hetre, eddig nagyon elvoltunk foglalva, mert fat vagyunk az Erdős, hisz itt a tel a nyakunkon, eddig meg oszi sem volt, de mar ejjel lemegy 2-5 fokig, nappal meg elvezzuk a meleget ugy 25-28 tok van es sajnos egy csepp eso sincs. Ha minden rendbe lesz vasarnap hazajovunk, most is viszem 4 pici csirket  es a kotlo akor ult el mikor legutobb Pilligaba voltunk, remelem most nem lesz ilyen megleperesem, mert akor mar valoba gattyat kel nekik hogy kosek.


    Magdi elvezed a szep idotoltest a nyaraloba, most bisztos minden gyonyoru ott Tele viragal es minden zoldseg nem ugy mint itt


    Ibolyka te is vigyazzal magadra, es remelem az igen is eltudsz menni parhetre a furdobe te is, nekem most bisztos jolfog es I estenkent Bellini a meleg vizbe, hisz nappal a tetot probaLuke felrakni


    Nagyon szep hetet nektek ha megjottunk jelenkezem 

    előzmény:
    anutyi (31414)
    2018-04-29  16:34
  87. 2018. Április 29. 21:2931415.

    Sziasztok en I so csak beszelek, mert ma megyunk Pilligaba egy hetre, eddig nagyon elvoltunk foglalva, mert fat vagyunk az Erdős, hisz itt a tel a nyakunkon, eddig meg oszi sem volt, de mar ejjel lemegy 2-5 fokig, nappal meg elvezzuk a meleget ugy 25-28 tok van es sajnos egy csepp eso sincs. Ha minden rendbe lesz vasarnap hazajovunk, most is viszem 4 pici csirket  es a kotlo akor ult el mikor legutobb Pilligaba voltunk, remelem most nem lesz ilyen megleperesem, mert akor mar valoba gattyat kel nekik hogy kosek.


    Magdi elvezed a szep idotoltest a nyaraloba, most bisztos minden gyonyoru ott Tele viragal es minden zoldseg nem ugy mint itt


    Ibolyka te is vigyazzal magadra, es remelem az igen is eltudsz menni parhetre a furdobe te is, nekem most bisztos jolfog es I estenkent Bellini a meleg vizbe, hisz nappal a tetot probaLuke felrakni


    Nagyon szep hetet nektek ha megjottunk jelenkezem 

    előzmény:
    anutyi (31414)
    2018-04-29  16:34
  88. 2018. Április 29. 16:3431414.

    Szervusztok!


    Jó hogy néha írunk egymásnak,ha ritkábban is.


    Márti !


    Érezd jól magad a házépítésnél és majd gyere mert várunk


    Ma sütöttem  sajtos rudat úgy ahogy Te írtad meg a receptet.Tudod anno én mindig élesztősen készítettem ,nem sütőporral. Jó lett jó ropogós ! Holnaptól megint nem leszek gépközelben én se  egy pár napig ,mert van még dolog a fiamnál. Gyönyörködhetek majd munka közben a sok szép virágokban is.


    Ibolya!


    Finomat főztél,sült fokhagymás hús nagyon finom. Régen én csak zsírban sütöttem és a zsírt kedveltem kenyérre kenve finom savanyúsággal is. Ritkán készítek mostanában.


    Ma sütöttem még Túrós linzert is mert visszünk majd magunkkal holnap . Szeretünk ott is lenni és ha nincsenek vendégek mi is elmegyünk.


    Májusba szeretnénk elmenni pancsizniis Hszoboszlóra remélem sikerül .


    Gyere Te is néha írj , érezd jól magad a Nagyiknál is.


    Kívánok szép tartalmas és gondtalan napokat Mindnyájatoknak!


     


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31413)
    2018-04-27  10:21
  89. 2018. Április 27. 10:2131413.

    Szervusztok


    En is ugy.vagyok.hogy s laptop lassu.a tablagepem virusos.igy marad az okoska.csak itt nehezebb az iras.


    Marta


    Nemspkara keszen lesz a hazatok.akkor tobbszor mentek furdeni.en is neha elmegyek a kozeli telepulesre sosfurdobe.2.busszal kell me ni odaig.eleg draga.mert 4 orara 3 ezer.ft.de neha mege gedem magamnak


     


    Magdi


    Jo.hogy van a fiadeknal nyaralojuk,akkor nyaron par hetig ott lesztek.


    En vasarnapra karalabelebest husgomboccal es folhagymas csirkecombpkat sutok.


    Leveles tesztabol hajast.

  90. 2018. Április 26. 21:5131412.

    Sziasztok Lanyok megvagyunk, de az internet borzalmas vacak remelem cask megjavitjak, 


     


    Ha igaz megyunk majd Pilligaba is,de lehet hogy csak a jovo heten, Igerem jelenkezem ha tudok!!1 


     

    előzmény:
    anutyi (31411)
    2018-04-21  13:57
  91. 2018. Április 21. 13:5731411.

    Szervusztok kedves Topik társaim!


    Örömmel látom ,hogy írtatok így nem került a süllyesztőbe az oldalunk.


    Jól vagyok kérdésedre válaszolok Ibolya,csak egy kicsit elmentünk a kertet két alkalommal rendbe tenni a Fiam vendégházába.


    Bánkon gyönyörködtünk mindenben a munka mellett.


    Elfáradtunk, de jó volt egy kis fizikai munka is.


    Márti!


    Látom újra unokáztok és boldog napjaitok van. Halad Mihály a munkálatokkal amin nem győzök csodálkozni hogy milyen ügyes ember. Szép lesz és milyen jó lesz ott nektek és majd a gyerekeknek is megpihenni. Jó fürdőt is venni.


    Mi finomat főzöl mostanában.Lángost biztos csináltatok ,mert tudom kedvelik a gyerkőcök is.



    Mi megkívántuk a tejfölös csirkét makarónival,azt készítettem ma,és egy gyorsan elkészíthető tojáslevest.


    Jót falatoztunk!


    Szépítettük a lakást ablakpucolás ,függönycsere és porszívózást csináltuk együtt mert én a létrára már nem merek föl menni


    Legyenek szép napjaitok,és ha az időtök engedi írjatok


     

    előzmény:
    martabottyan (31410)
    2018-04-17  22:11
  92. 2018. Április 17. 22:1131410.

    Szia Ibolyka most en se nagyon jovok, itt vanak az unokak es nagyon elvagyok foglalva. Igaz nem sokaig lesznek, mert mar szombaton viszem oket Mihaly Le Sydneybe es ott veszik fel a fiamek is az o kert gyereket Gitaektol. Vasarnap megy a batyat meglatogatni, hetfon a specialistahoz es kedden jon haza, es ha minden rendbe akor talan meg a jovoheten eltudunk menni Pilligaba is, de ez mar a jovo titka attol fugitives hogy mikor operaljak a szomszedunkat. Nagyon szep tovabb hetet neked es elvezed a szep idot Itt mar az ejjelek huvosek, de a nappalok meg nagyon meleget es szarazak


    előzmény:
    Ibolyka43 (31409)
    2018-04-16  04:16
  93. 2018. Április 16. 04:1631409.

    Szervusz Marta


    Ugy latszik,csak 2 en maradtunk.latom a hazatok szepen keszulget,ugyesek vagytok.


    Amit utobb epitettetek abban laktok, ?


    Itt kezd meleg lenni mar nyitott ablaknal kell aludjak nert az ejjel 25 fok a lakasban ezt mzr nehezen birom.


    Legyen szep uj hetunk jo egeszseggel.

  94. 2018. Április 12. 00:0231408.

    En egyaltalan nem veszek semmi fustolt hust mi nem szeretjuk. A kolbaszt is en csinalom es frissen fogyasztjuk  esetleg egy kis fustot kap csak


     

    előzmény:
    Kövesdiági (31407)
    2018-04-11  11:15
  95. 2018. Április 11. 11:1531407.

    Mi már egy ideje nem veszünk sonkát, mert a fele zsír...csülköt  veszünk. Megfőzöm  - megsütöm, isteni!

  96. 2018. Április 10. 22:1731406.

    Szia ezek a gyikik mar tobb mint 10eve vanak nalunk az unokaim kedvence, ugy eknek itt mint a halat aqvariumba.En mostanaba nem fozok rendesen Mitel egyedul vagyok , tegnap elott csak hamburgert csinaltam, tegnap meg pattogatot kukoricat, miota Mihaly nincs itthol 1x halat is sutottem es ennyi volt az egesz . Tegnap megcsinaltam Katrinaeknak a kremest is ma jonnek at es odaadom nekik, Mihaly holnap jon meg akor mar rendesen fozok rizses csirket kert, penteken kora reggel meg megfozom a hus levest, mert a gyerkocok azt kerlek, penteken delbe indultunk fel enni oket es  ugy este 8 korul ertunk velunk haza, felutrol feszuk fel oket az iskola utan hozza Justin oket, de szombaton reggel o is megy dolgozni. Egy gyonyoru hetunk lesz egyutt velunk, 


    Mennem kel mert a kutyak kinyitottak az ajtot azzal a szoveggel Mami megvirradt tessek joni etetni!😃😃🤗Elmentem szep estet neked

    előzmény:
    Ibolyka43 (31404)
    2018-04-10  07:59
  97. 2018. Április 10. 22:1731405.

    Szia ezek a gyikik mar tobb mint 10eve vanak nalunk az unokaim kedvence, ugy eknek itt mint a halat aqvariumba.En mostanaba nem fozok rendesen Mitel egyedul vagyok , tegnap elott csak hamburgert csinaltam, tegnap meg pattogatot kukoricat, miota Mihaly nincs itthol 1x halat is sutottem es ennyi volt az egesz . Tegnap megcsinaltam Katrinaeknak a kremest is ma jonnek at es odaadom nekik, Mihaly holnap jon meg akor mar rendesen fozok rizses csirket kert, penteken kora reggel meg megfozom a hus levest, mert a gyerkocok azt kerlek, penteken delbe indultunk fel enni oket es  ugy este 8 korul ertunk velunk haza, felutrol feszuk fel oket az iskola utan hozza Justin oket, de szombaton reggel o is megy dolgozni. Egy gyonyoru hetunk lesz egyutt velunk, 


    Mennem kel mert a kutyak kinyitottak az ajtot azzal a szoveggel Mami megvirradt tessek joni etetni!😃😃🤗Elmentem szep estet neked

    előzmény:
    Ibolyka43 (31404)
    2018-04-10  07:59
  98. 2018. Április 10. 07:5931404.

    Szervusztok


    Marta


    Lattam a facen a gyikjaisat, minek tartod? Hobbibol.


    .en uralom a csuszo,maszo alkatokat,a kigyokat meg a tv ben sem szeretem nezni.


    Szep idonk van,a tegnap mistam a szep nyari bluzaimat,na mosom az imadott feher nadragjaimat,nemsokara fel lehet venni .


    Nem tudom mi van Magdival,a facen lattam,megosztott valamit,ide miert nem jon.


    Mara komenymaglevest fozok  surgatott tojassal es sajtos galuskat.


    Legyen  szep napunk.

  99. 2018. Április 7. 22:4131403.

    Sziasztok Ibolyka a kerdeseidre valaszlok. Az unokaink csak par szot beszelnek bagyarul, hisz a vejem Spanyol szarmazasu a menyem meg Angol , igy ok csak angolul beszelnek otthol  a lanyom gyerekei  beszelnek par szot spnyolul is , hics jusztin csaladjaba van olyanis aki egy szot sem beszel angolul,igy Giti is tori a spanyolt is. A farmrol a csak lehet nem megyunk el en nagyon szeretek itt elni, de ha a haziko elkeszul a telihonapokat ott fogjuk tolteni, mert allitolag ott nincs ennyire hideg es ott a jo meleg furdo, de a nyar ott sokkal melegebb mint itt


    Mihaly tegnap megintelment, en meg megsutottem a kapros kenyeret a szomszedomnal de 2 pici cipot csinaltam magamnak is az egyiket tegnap meg is ettem a masik ma lesz a reggelin. Vacsorara ugycondoltam halat sutok es van salatam hozza, kozbe takaritok, mert meg esz a por, sajnos a labom nem akar gyogyulni meg mindig ugy erzem hogy fadarabon jarok, messze van meg 18-dika mikora idopontot kaptam a dokinal.,ezert nem tudtam Mihalynak sem segiteni fent a teton mert nem mertem igy letrazni meg a jaras is bizonytalan volt. Nagyon szephetveget nektek gondolom magdiek elmentek valahova husvetre es meg nem jotek meg, En is varom ot is

    előzmény:
    Ibolyka43 (31402)
    2018-04-07  06:13
  100. 2018. Április 7. 06:1331402.

    Szervusztok


    Marta


    Ugyesen haladtatok a haz eputessel,kikoltoztok oda,mar meguntatok a farmot?nem csodalom,annyi munka es a szarazsag miatt nem terem a fold..


    Jo hogy viszitek a gyerejeket ok beszelnek magyarul?meddig tart a szunet?


    Magdi


    Remelem nem vagy beteg ,esetleg nem tudsz belepni nert neha az is nehezkes.


    En vagyogatok,a terdeim es derekam neha faj,de amig lassan mi den dolgom elvevzem,hŕlŕt adok az Istennek.


    Mar varjuk a jo idot,a kedvunk is jobb,ha sut a Nap.

Címlap

top