Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2018. Április 6. 21:3031401.

    Mi nem elunk otthol es az en csaladom nagyon messze lakik tolunk, kulonben itt nem Husvet a Husvet!

    előzmény:
    Davidbiszt (31397)
    2018-03-29  17:57
  2. 2018. Április 6. 21:2731400.

    sziasztok Ibolyka en itt vagyok mostmar egy kicsit. Mi az unnepeket es az utanna valo napokat Pilligaba toltottuk, Szerdan jottunk haza, azota megallasom sincs, most ujbol keszitem Mihalyt menni akar vissz es  csutortokon jon haza ,penteken vesszuk fel a gyerekeket akor kezdodik az iskola szunet es ha haza visszuk agyerekeket isment megyunk ki remelem akor mar teteo alla tesszuk a hazat es utana isment Mihaly megy egyedul  malterozni a falakat. Latod nincs idom semmirem Ma a szomszedaszzonyomnak sutok egy kapros kenyeret azzal kedveskedek neki amiert egyhetig utana nezet a farmnak es etette a joszagjaimat, mast nem fozok ha Mihaly elmegy , tegnap sutottem neki tepertot, zoldseg levest foztem es rakot krumplit csinaltam a tobbi hideg holmi kesz amit visz. Szep estet nektek mindotoknek 

    előzmény:
    Ibolyka43 (31398)
    2018-03-30  20:26
  3. 2018. Április 5. 16:4031399.

    hol vagytok?miert nem irtok?

  4. 2018. március 30. 20:2631398.

    Szervusztok


    Aldott husveti unnepeket kivanok nektek szeretettel.

  5. 2018. március 29. 17:5731397.

    Üdvözlök minden kedves fórumozót, Bisztriánszky Dávid vagyok a Corvinus egyetem végzős hallgatója, szakdolgozatomban a húsvéti ünnephez kapcsolódó családi szokásokkal, illetve néhány húsvéti ünnephez tartozó élelmiszerrel foglalkozom. A kutatás célcsoportja elsősorban anyukák, apukák. A kutatáshoz több száz kitöltésre lenne szükségem, ehhez sajnos saját ismerősi köröm nem elég nagy. Ezért óriási segítséget jelentene, ha minél többen kitöltenék a kérdőívet. Elsőre ijesztőnek hathat, azonban garantáltan kevesebb mint 5 perc alatt végezni lehet vele, és nekem óriási segítséget jelentene a diplomamunkámhoz. Hálásan köszönök előre is minden kitöltést, és bármilyen kérdés esetén szívesen állok rendelkezésetekre.


    A kérdőív ezen a linken érhető el.

  6. 2018. március 28. 06:3631396.

    Sziasztok csak kellemes unepeket szeretnek kivani reggel indulunk  keddig swzeretnenk maradni, de lehetseges hamarabb haza kel jonunk Majd irok

  7. 2018. március 27. 15:4231395.

    SZERVUSZTOK!


    Ma szép tavaszias napra ébredtünk, Jó is a kedvem,remélem nektek is?


    Én is gondolkozok Ibolya mi finomat főzzek és süssek az ünnepekre. Még nem találtam ki


    Ma Lecsót csináltam tarhonyával és sült virslivel falatoztuk beJó laktunk mind a ketten.


    Most sült ki a Túrós batyu mazsolával Eszegetem és gondolok rátok is.


    Márti!


    Te nagyon ügyes vagy ,mert én nem pucolok most ablakot majd ha melegebb lesz. Nem olyan piszkos ,mert amikor látomhogy valahol maszatos vagy poros mindig letörlöm.


    Sonkát főzünk majd mi is ,de én se szoktam enni belőle,pedig régen nagyon szerettem főtt tojással és sok tormával.


    Hiába ami nem megy azt nem lehet erőltetni, fontos az egészség.


    Legyenek szép napjaitok, boldog ünnepeket kívánok Nektek!

  8. 2018. március 21. 05:0331394.

    Szervusztok


    A tegnap ismet havazott,szerencsere nem maradt meg.,mar varjuk a tavaszt,de hiaba marcius,kesve jon a kikelet.


    A tegnap ismet bevasaroltam,disznocombot,itthon megdaraltam,kiporcioztam,szeretem ,ha van mihez nyulni nem kell allandoan a boltba menni,raadasul akcios is volt.


    Mar eldontottem,mit fogok Husvetra sutni es fozni.maskor baranyt vett a ferjem,az iden nem lesz,csqk csirke es karaj,meg toltott kaposzta friss kaposztabol.


    Szeretettel gondolok ratok.

  9. 2018. március 16. 07:1631393.

    Sziasztok Remelem szepen telik a hosszu hetvegetek, finomakat fozol es sutogetsz. en mar megint ki vagyok a melwegtol, tegnap csak egy szelet hust sutottem meg magamnak hagymaval, es salatavalettem meg, d esajnos a gyomrom ram szolt hogyeleg a sult hagymabol, de tgnap meg puultam az osszes ablakot es mardog faradt voltam es ehes is.  Az este koran le is fekudtem,es el is aludtam ugy hogy a felvonulasbol es a beszedbol sem hallotam szemit. Ma reggel meg radobentem hogy egy faklat kenyerem sincs, de kedvem sem volt bekocsikazni 26km -nkabb bedagasztottam egy kenyeret, tehat ma sem lesz fozes, mert nem birtam magallni hogy ne egyek belole melegen es az nekem egyenesen ongyilkosag, de nagyon finom vol es most iszom a levet, remelem holnapra majdjoban leszek es holnap fozok valami konnyu dolgot, egyelore meg nem tudom mikor jon Mihaly, de mar holnap felette leszunk itt is a 40 foknk megint.  A kepen a kenyeret es a tegnapi kajamat lathatod


     Magdi en is ritkan csinalok fustolt husokat, de en elore megfozom es a levebol csak teszek a leveshez vagy a toltot kaposztahoz es a megott levesbe kockazok a husbol is, en meg kulonosen nagyon ritkan eszem levest.Vigyazatok  ha megerkezet az a nagy hideg amit igerte maradjatok bent a lakasba Tovabi szep hetveget nektek


     

    előzmény:
    anutyi (31391)
    2018-03-15  15:03
  10. 2018. március 15. 15:1131392.

    Szervusz Ibolya!


    Finom úgy is káposzta váljon egészségetekre. Én szinte mindenhogy kedvelem, a kelkáposztát isTélen elég sokszor az van beiktatva .


    Köszi a tippet majd ezek után én se sajnálom az 1 tojást a  tészták kenéséhez


    Ma krumplis tésztát készítettem jó befalatoztunk egy kis savanyú almapaprikát ettünk hozzá


    Sütni nem sütöttem ,de holnap majd csinálok lekváros piskótatekercset. Megkívántam ahogy Márti írt róla.Van bontva lekvárom és az nagyszerű lesz vele.


    Nemrégen kávéztunk mi is váljon egészségedre ha Te is ittál.


    További szép és tartalmas napot kívánok Neked és minden kedves olvasónknak!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31389)
    2018-03-14  05:51
  11. 2018. március 15. 15:0331391.

    Szia Márti!


    Nagyon guszta amiket készítettél és biztos nagyon finom is


    Babfőzelék csülökkel ez igenvalamikor én is sokszor készítettem jó füstölttel. Szerették nagyon a Fiúk


    Ma már egyre ritkábban csinálok és ha az van akkor egy kevés fkolbásszal bolondítom meg.


    Én azért kedvelem ha külön -külön írunk egymásnak,mert az személyesebb ,de a lényeg az hogy írjunk még nagyon sokáig.


    Ehhez kívánok jó egészséget !

    előzmény:
    martabottyan (31388)
    2018-03-14  01:07
  12. 2018. március 15. 03:5631390.

    Szia Ibolyka igen nyugodtan lelehet fagyasztani valamikor en is fagyasztottam , tudod mikor megfoztem es kihult  beleaktam egy nijlon zacskoba es ellatitottames mikor mar felig fagyos volt be vadtam a kes hatujaval kockakra es ugy csusztattam egy masik zacskoba es fagyasztottam teljesen le . mokor kelett akor konyan letudtam egy kockat torni belole. 


    Valamikor itt nagy unnep volt a Husvet, de mar csak biznisz, mar allandoan nyitva minden uzlet es a Tv be sincs semmi megemlekezes rola. Tehat nalunk semmi nincs a gyerekek is csak a csokinak orulnek a szulok meg a fizetet napnak mert ugye penteket es hetfot fizetik 


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31389)
    2018-03-14  05:51
  13. 2018. március 14. 05:5131389.

    Szervusztok


    Most  kaveztam,ferjem kesobb kel nem szokort kavezni.igen,carom a kikeletet tobvet lehet a friss levegon lenni.


    Kevesebbet avonozom,bar mindig az avon penzbol megyek furdore,nar varom a jo pancsikolast.


    Marta


    A paprikapasztathogy keszited?lehet tenni a fagyasztoba is vagy nem?en is mindig egesz tojassal kenem a sutemenyek tetejet.holnap kukorica malet sutok,mert jon a fiu k,nagyon szereti .megyunk vasarolni igy Husvet elott.Az ausztralok tartjak es milyen szokasok vannak?


    Magdi


    Mi a kaposztat meggyalulva szeretjuk savanyusagnak,kus ecet,cukor  es olaj keverekkel leontve.Leveles tesztabol keszitekneha hajast,vagy vargabelest.


    Szeretem a tavaszt,mert nem kell meleg ruhat felvenni,ami nehez az embernek.


    Legyen szep,vidam napunk.

  14. 2018. március 14. 01:0731388.

    Sziasztok Magdi en egesz tojast hasznalok keneshez mindig mindenfajta tesztahoz, szeretem a szinet mikor meg sul, de a szolnoki dugot es a daralt kekszet nem kenem meg semmivel.


    Ibolyka hidd el ahogy te varod a tavaszt en ugy varom az oszt, de sok esovel ami nem akar ide erni, szinte hietetlen hogy fen eszakon meg hazakat seper el az arvis  ez jo par 100 km re van tolunk es minket meg teljesen kikerul


     Itt bisztatgatom magamat hogy leves tesztat kellene gyurnom de valahogy nincs kedvem hozza,  szombaton megsutottem a piskota tekercset Katrinanak , vasarnap sos rudakat sutottem , egnap bepakoltam katrinanak, mert ha Mihaly jon haza megigertem neki hogy neki is sutok es en  vasarna es hetfon mast nem ettem es nem szeretnek beteg lenni, de ha latom nem allom meg hogy ne egyem annyira szeretem. Ha igaz a hetvegen haza jon Mihaly kesz lesz a belso fal, szaraz bablevest kert csulokeles a sos rudatItt enazert eszemrendesen es dolgozgatok is, leszedtem a piros paprikat is a kertbol es megcsinaltam paprika pastnek , ma veszem ki a szaraszdstbol 7 kis uvegel lett


     Nagyon szep ejszakat es honaptol meg egy gyonyoru hosszu hetveget nektek


     

    előzmény:
    anutyi (31387)
    2018-03-12  21:24
  15. 2018. március 12. 21:2431387.

    Márti!


    Igaz jó barát vagy a messzi távolból.


    Nagyon szépen köszönöm a receptet,van sok nekem is de ahogy láttam nálad nagyon guszta amit készítettél.


    Mi is nagyon kedveljük és  sütök többször is,sajtot szoktam a tetejére  is tenni.Te egész felvert tojással kened meg ?


    Én a maradék fehérjével szoktam de nem szép piros tőle.


    Kívánok jó sütést és főzést mindig a konyhádban.


    Nálam ma Kelkáposzta főzelék volt ,mert megkívántuk pörkölttel. Sütöttem egy pár palacsintát is amit 


    mazsolás túróval töltöttem  .


    Ízlett mindkettőnknek.


    Puszillak hogy gondoltál rám


     

    előzmény:
    martabottyan (31386)
    2018-03-11  20:38
  16. 2018. március 11. 20:3831386.

    Magdi ,mig elnem felejtem, a FB kerted a sosrud receptjet. Nekem nincs receptem en altalaba  1kg lisztbol szoktam csinalni


    Tehat ehez a hozzavalok


    1 kilo SELF RAISING LISZ; (fujtatos liszt  -sutoporos otthol Edesanyam szaladkalet hasznalt)


    250gr VAJ;


    2X 300ml TEJFEL;


    4 TOJAS SARGAJA;


    EGY JOMARAK RESZELT SAJT;


    SO ;                     


     A sajtot, lisztet, vajat es a sot a food possessorba osszekeverem (sokkal gyorsabb mint a kezemmel morzsoljam) aztan beleteszem a tojassargakat  meg a tejfelt es ossze gyurom, ha tul lagy kicsi lisztet , ha tul kemeny kicsi tejet teszek hozza. Kinyujtom olyan jo 2-3 mm vastagsagura,es tojasal megkenem aztan komenymaggal megszorom (mi azzal szeretjuk), ha nem eleg sos a teszta akor a tetejet is megszorom meg egykis soval, unnyi szelesegu csikokra vagom s olyan 8-10cm hosszukra es meleg sutobe megsutom, nekem gaz tuzhelyem van es 180 fokon 15 percig sutom. ENNYI AZ EGESZ!

  17. 2018. március 9. 06:2231385.

    Bocs de elkelet  zarnom mert alacsony volt a battery es nem akartam elveszteni amit irtam. , de a laptopot nem birom hasznalni olyan rosz az Internet itt.


    En is gondoltam hogy holnap jovolna valamit  sutnom, mire Katrinaek jonnek ok is nagyon edes szajuak, lehet hogy egy piskota tekercs lesz, mert tojasom  az van boven es van itthol tejszin is es lehet hogy fozok bele egy pudingos gyumolcsot kremet, valamikor  az iskola a a tanaroknak kedvencuk volt.szinte mar lassan elfelejtem amiket sutogedtem. Vigyazatok magatokra es nagyon szep napot nektek, foleg jo fozicskezest es jo etvagyat a finom ebedhez, lasatok meg ezt kell majd megszoknom, ha Pilligaba leszunk ott en is ebedre fozek ne vacsorara, mert ott Mihaly is koran fog lefekudni


     Most latom hogy a masik itasomnal is nem oda mentek a jelen ahova menni kelett volna 🤭

    előzmény:
    martabottyan (31384)
    2018-03-09  06:04
  18. 2018. március 9. 06:0431384.

    Sziasztok Ibolyka megfogadtam a szavad es egybe ikok most nektek.


    En is nagyon szeretek olvasni, csak az a baj ha egy jo konyv  akad a kezembe azt nem teszem Le mig ki nem olvasom es ha Mihaly ittholvan ezt nem te hete meg, igy az olvasas mindig Pilligaba tortenik meg, mert ottnappal nem lehet megmarad I a napot es ugye nincs compjuteres Mihaly napkozbe alszik es meg nyugodt an olvashatok. Itthol inkabb kotok vagy horgolok azt barmikor abba tudom hagyni. Van meg nagyon sok kidrukolt kezimunkam is amit ki kel majd varnom, de mar tartogatom Pilligaba, ha valoba kikoltozunk a teli honapokra, mert akor Mihaly majd furodni jar, ha teljesen kesz lesz a haz,en meg majd otthol olvasgatok vagy kezimunkazok.


    Ma ugydontottem, hogy paprikat sutokvirslivel  vacsorara, reggelire pattogatot kukoricat  ettem. Itt mostmar delutan vam 5 ora 

  19. 2018. március 8. 18:5331383.

    Magdi


    En neztem a torok filnet,ami most negy a Dunan,megneztem a neten az osszes reszt,de megfogadtam,soha tobbet torok film,annyi bosszuallas,verekedes,hazugsag.


    1 kg lusztbol sutottem a dios darazsfeszket a fiamek is kapnak az o reszuket egy kerek torraformaban sutottem,szep,mutatos.


    Nagyon varom a tavaszt,eleg volt a hidegbol,nagy gazszamlank volt a januari (40 ezer ft) most varjuk a febryarit.


    Szep estet kivanok neked.


     


     

  20. 2018. március 8. 17:5031382.

    Szervusz Ibolya!


    Én is kívánok Neked és minden kedves látogatónknak


    Boldog Örömteli Nőnapot! 1948 tól ünnepeljük a Nőket!


    Látom jó sok Darázsfészket sütöttél,mennyi lisztből készült?


    Mit tettél bele kakaót ,vagy fahéjat?


    Rég nem csináltam de majd fogok



    Én is kedvelem a sorozatokat főleg a krimit ,és régebben a romantikusakat is. Nálunk megy  Szulejmán ,már lassan a 3oo. részt adják néztem sokáig de meg untam a sok cselszövést amit Hürrem a feleség csinál benne. A hatalomé mindent 


    Sajnos a mai világban is ez érvényesül


    Én is szeretek olvasni,igaz nem sokat naponta ,mert nekem mind két szememen műlencse van és hamar kiszárad.


    Sok szépirodalmi sorozatunk van,olyan jó is lenne sokat még elolvasni.


    Kívánok kellemes kikapcsolódást mindennel ami szórakoztat!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31380)
    2018-03-08  10:01
  21. 2018. március 8. 17:3631381.

    Szia Márti!


    Sajnos ez igaz amit írtál,a korunk előrehaladtával jönnek bajok és az elmúlás.


    A héten is volt az unokanővéremnek  a temetése. Kicsit elszomorít ,de nincs mit tenni a teremtő magához hívta.


    Nálunk ma is szomorú még az idő is,de én azért kikapcsolom magam itthon .



    Főztem és sütöttem is .


    Frankfurti levest készítettem jó sok sült virslit is tettem bele és Sztrapacskát jó túrósan.
    Finom volt ,és


    Vajas pogácsát sütöttem  sok sajttal a tetején.


    Te pihenj egy kicsit a házi munkával ,ha Mihály elment ismét dolgozni. Ügyesen halad és öröm számára ,és természetesen neked is.


    Kívánok minden jót!

    előzmény:
    martabottyan (31377)
    2018-03-07  02:09
  22. 2018. március 8. 10:0131380.

    Szervusz Magdi


    Reg voltal itt,gondolom sok a hazimunkad,finomakat fozol es sutsz.mindig ugy gondolom,hogy egy darabig nem sutok,de aztan ujra nekifogok,mert hianyzik a vasarnap delutani cemegezes.


    Szoktak sorozatot nezni?en d.u.nezem a Videki dr.,este a netrol  Joban rosszban,mert nalunk nincs Supper tv2.


    Holnaptol ismet lesz a Hegyi dr,azt is szerettem regebb.


    Legyen szep napod..

  23. 2018. március 8. 09:5631379.

    Szervusztok


    Boldog Nonapot kivanok


    Marta


    En nem sertodom,ha nem irsz kulon,ugyis elolvassuk.


    A MAI NAP ugy kezdodott,hogy sutottem 3 tepsi darazsfeszket,a fiam szokott jonni koszonteni,az egyik az ove lesz.


    Meg lehet szokni a nagy meleget,nalu k csak par napig volt irto nagy meleg,de alug kaptu k levegot.


    Most 3 fok van,de nem minusz szerencsere.sut a Nap es kellemesen meleg van.


    Ma mar ne sokat dolgozom,mert sutottem  takaritottam kicsibe,d.u.pihenek,olvasok.regebb tobbet olvastam,ma tobbet netezek,de azert elovettem a Mikszath konyveket,meg szeretem a Jokai es Wass ALBERT konyveket.


    Tudom,hogy sok a hazimunaka de azert szoktal olvasni?

  24. 2018. március 7. 20:3331378.

    Szia Ibolyka tegnap mar nem jutottam el odaig,hogy neked is irjak, itt borzalmas szel volt es az egyik Nagy viragomat cserepestol felboritota esacserep is eltort, vegre talaltam egy nagy plasztik cserepet es azzal kuszkodtem hogy atultesem es mire kesz lettem atjotek a szomszedomek, Jatakas hogy a Mihaly kocsija nincs itthol es reggel az ensem  sem volt itthol.Eleg sokaig itt voltak ugy hogy a barany karajt megsem sutottem csak szallonat ettem voroshagymaval esaztan mar mentek az allatokhoz Ibolyka en habart levest is nagyon ritkan csinalok, mert ugye az tejel es tejfelel van es az nekem tilos en altalaba etel kemenyitovel suritem az etelt es Mihalynak kulon teszem bele a tejfelt, nagyon vacak az ha kulon kel pepecskedniesmar o is megszokta igy. Ma megsutom a baranyt magamnak es remelem meg all ez a borzalmas szel, mert ha nagyobb karokat csinal nem is tudom hogy csinalok meg. Tegnap mikor Mihaly megerkezett Pilligaba telefonalt es mondta ott esik az eso, itt semmi, isment csak por. Nallatok most kezd pirkadni, mindjart megyek etetni mielott a madarak is felebrednek igy legalabb azokat nem etetem, mert mindjart itt vanak es mig a tyukok esznek szoltak locsolni, igy legalabb kergetem a madarakat is. Remelem valoba megerkezik az enyhe napos ido feletek es nagyon szep napjaitok lesznek, Vigyaz magadra nagyon te is es nagyon szep estetesallmokat

    előzmény:
    Ibolyka43 (31376)
    2018-03-04  19:19
  25. 2018. március 7. 02:0931377.

    Sziasztok sajnos Magdi ez mar igy lesz ahogy fiatalodunkugy veszitjukel egyre suruben a baratainkat es rokonainkat, ha en is belewgondolok mar nekunk  is  csak egy baratunk el itt es 2 baratnonk akit baratnak is lehet nevezni, de hat Miki is mar betoltote a 88 evet, a nok velme egykoruak. es itt van meg a Mihaly battya es a sogornonk,1 unokahugunk es 1 unoka ocsem es ezzen kivul a gyerekeinken kivul senkink itt sincsen. kozeli ismeros is csak a szomszedom, lassan mar a volt munkatarsaimtol is elszakadok, hisz ok olyan oregek hogy nyugodtan a gyerekeim lehetnenek


    Isment bezartam a konyhat, ma  Mihaly elment Pilligaba!lehet hogy csak 2 hetmulva jon haza. En most sutemenyeket nem sutottem Mihalynak,mert eleg kover es meg mindig melegek is vanak, erre a hetre pakoltam neki jegkoze fot kajakat amit lefagyasztottam, es aztan majd fozicskezik maganak vagy eszik lesot  kolbaszal vagy tojasal, de  van bepakolva nieki konze kajak is , nem kel felteni nem fog ehen halni, e kozbe ugy is bemegy Wee Waa-babenzinert es akor vesz maganak sult csirket is es kenyeret is kenyeret sem tudok sokat adni mert hiaba piritom meg neki megpeneszedik


    Nagyon szep piheno napokat neked


     

    előzmény:
    anutyi (31375)
    2018-03-04  17:40
  26. 2018. március 4. 19:1931376.

    Szervusztok


    A laptopom,le van lassulva,ezert tablagepen vagy telefono irok.


    Marta


    Az en verjem 55 ev alatt sosem dicsert meg pedig finomakat fozok es sutok.En nehamegdicserem,de ot nem erdekli.


    FRISS karalabet veszek telen is,2oo ft egy darab,de nekunk eleg egy db sarbarepaval,aprora vagom es mikor megfott,teszem bele a husgombocokat,majd behabarom egy tojassargaval es egy kv.kenenyitovel.Mikor esszuk tejfolt teszek bele.


    Marta ilyenkor sok a tojas es keszitesz hazi laskat,jol fog,mikor szukseg van ra.


    En is szoktam eltenni savanyusagot,uborkat es paradicsompaprikat.


    Magdi


    Tevedesbol Martanak irtam a karalabelevest,de ugyis elolvasod.


    En inlabb szeretem a friss kaposztabol  tolteleket,legtobbszor emesztot veszek be,mert felek a bajtol.


    Vettem levesl3stesztat es a tegnap g


    Hajast sutottem belole,finom lett jott a fiunk ,az egyik tepsi sutemenyt odaadtam,hogy ok is egyenek,bar a menyem is szokott sutni,de lehet nem pont ilyent keszit,a multkor o hozott nekunk.


    Mar varo a tavaszt,mert nem szeretem a csuszos utakat,jardakat,regebb bu tettek,ha nem takaritottak le a jardakat,most nem torodnek.Legyen 


    Szep estenk,Marta ti elobbre vagytok,biztos alusztok mar.

  27. 2018. március 4. 17:4031375.

    Szia Márti!


    Bizony nagyon fontos a dicséret még ha nem is várjuk el egymástól.Ti mindketten nagyon szorgalmas és dolgos emberek vagytok akiknek bizony nagyon kijár az elismerés.Olvasva írásod látom most is nagyon sokat dolgoztál és gondoltál a későbbi időszakokra. Paprikát én is nagyon szeretem szinte mindenhogy elkészítve. Darálva nálunk Piros arany néven  van ,veszek is mindig csípőset is és ha nincs más bizony nagyon jó zsíros kenyérre kenve is.Ételbe is sokat teszek.


    Gondolom amit te készítettél még jobb lehet,és milyen guszta az üvegekbe.Köszi hogy mi is láthatjuk


    Sok hó hullott a napokba és a hideg miatt lassan olvad csak el,szép a szobából de garázs elől nehéz volt eltakarítani. Fontos pedig mert ha elfogy itthon a szokott és szükséges dolog a főzéshez menni szoktunk egy kicsit rávolabb bevásárolni.


    Gondoltam rád,sajnos mi eltemettük már a gyerekkori barátnőmet ,tudod beszéltünk róla. Nagyon sajnáltam de ő nyugtatott és azt mondta mikor már haldoklott tudod csak a szépre emlékezzek és ne legyek szomorú.Ő egy vidám kiegyensúlyozott hölgy volt aki mindent eltudott rendezni mielőtt meghalt.


    Kicsit szomorú amit közöltem,de néha jó kiírni ami történik körülöttünk.



    Tudod mit sütöttem ,volt még kandírozott gyümölcs itthon és méteres formába csináltam fini püspökkenyeret. Tettem még bele narancsot,citromlét és mézes fűszerkeveréket is.


    Nem sokat de két szeletet naponta befalatozunk belőle.


    Salátákat én is kedvelem,együnk sokat és egészségünkre váljon az is.


    Kívánságod fogadva és viszonozva


     

    előzmény:
    martabottyan (31373)
    2018-03-03  06:33
  28. 2018. március 4. 17:2031374.

    Szia Ibolya!


    Finom a karalábé leves mi is kedveljük és ilyenkor télen amit veszek nem is fás mint nyáron. Tudod a világos zöldet lehet kapni.


    Te hogy készíted? Én van amikor csak zöldségesen és nem rántom be,van amikor tejes tejfölös habarással sűrítem és teszek bele egy kis citromlét ,cukrot. Szerintem mindkettő finom és egészséges.


    Töltött káposzta ne is mond nagyon szeretem ,de egyre ritkábban van nálunk mert nehezen tudjuk elemészteni.


    Régen én is sokszor főztem.


    Jó a hűtő nagyon és bizony szinte mindent lelehet fagyasztani,még a tejet is. Én is szoktam,de nem sokáig hagyom benne .


    Mindig olyat főzök amibe pár hét alatt el is használom.


    Ma én Paradicsomlevest csináltam sok zeller zölddel szeretjük,de előfordul hogy bazsalikommal ízesítem.


    Rántottam ki husit a páromnak és meg csak hagymakarikát magamnak és petrezselymes rizzsel tálaltam. Vettem ecetes almapaprikát azzal isteni fincsi volt. 


    Múlt évbe nem raktam el savanyúságot ,mer mindig lehet kapni finomakat és nem is drágán.


    Kívánok jó beszélgetést mindenhol,de várunk hozzánk isjó itt olvasni a soraitokat!


    Legyenek tartalmas napjaid,és remélem már az utak is járhatók lesznek.

    előzmény:
    Ibolyka43 (31372)
    2018-03-03  05:12
  29. 2018. március 3. 06:3331373.

    Sziasztok Ibolyka 6 honapig mindent nyugodtan tathatsz a fagyasztoba , a tejnel csak az van hogy mielot hsznalod hagyd hogy teljesen olvadjon ki mert kulonben a vege mar csak viz less, de ha kiolvadt es ossze razod epp olyan mint mikor megveted


       En olyan sokat dolgoztam ma is  es nagyon el is faradtam, korareggel etetes utan leszedtem a paprikakat aztan locsoltam. Szetszortiroztam a paprikat  es beraktam oket uvegbe, let egy 3L uveg kaposztaval toltott , egy 1.5L-es almapaprika es negy uveg  0,5L-es  disztelt paprika hagymaval Kivettem a szarazdusztbol a paprika pastet es betettem a helyere a disztoltat.


    Mihaly vegig nezte  a munkamat mig falatoszta a frissen sult tepertot  es megjegyezte


    ” Hat nem sok asszony csinalja meg azt amit te csinalsz  meg a magyarokbol sem az mar bisztos”


    Nagyon meglepodtem  de nagyon jol is eset a megjegyzese, mert nekem ez termeszetes es o meg sose mondot ilyesmit nekem . Tehat lekelett vele eljek 49 evet, hogy ezt is megkapjam  tole , de viszonten sem dicsergetem otet, pedig lenne miert , hisz korahoz kepest o is annyit dolgozik, hogy azt is nagyon keves ferfi tenne meg az bisztos.


    Igen mi szeretjuk a parolt zoldseget en nem vagyok leves evo es igy lassan Mihalyt is raszoktattam, es a sok salatara is. Ma pl zoldseges rizsa less gombaval es sul;t csirke , tegnap a csirke vegyes salataval volt es Mihalynak egy keves kis krumpli hozza, mert dele parizelt ettunk zsomlevel, es a cukorja miat ,mar nem ehetet sok szenhidratot.


    Vigyaz  nagyon ha kimesz , a mi korunkba mar konnyen torik a csont es nehezen forad ossze.


     Szep hetveget nektek

    előzmény:
    Ibolyka43 (31372)
    2018-03-03  05:12
  30. 2018. március 3. 05:1231372.

    Szervusztok


    4 nap utan kimentem a lakasbol,felek a csuszastol,nem a hidegtol.


    Marta


    Lattam egy zart topikot,ti meg regi Nanasok ,leveleztek?mindent tonkrevernek,mar Donna sincs,volt meg egy csapat Otvenentuliak,azt is felszamoltak.


    A facebookon is vannak csoportok,akik reg leveleznek.


    Finomakat fozol,de jo,hogy szeretitek a zoldsegeket parolva,mi nem nagyon,neha parolok kaposztat,zoldpaszulyt es zoldborsot,ezeket fagyasztva veszem.A heten feher szemes paszulyt foztem es mixerrel jol pepesitettem,majd piritott,paprikas hagymat tettem ra es kaposztacikaval ettukMagdi


    Ma kitalaltam,hogy karalabelevest keszitek husgomboccal es  meg van 6 db.toltottkaposztam.Miota meg van az uj hutom,tobb mindent lefagyasztok.


    A tejet le lehet fagyasztani es meddig allhat?


    Amikor csuszos az ido,jo,hogy van itthon tobb mindent.


    Kivettem a fagzasztobaol a leveles tesztat,kesobb sutok hajast belole.


    Legyen szep napunk,nagyon varom a melegebb idojarast.

  31. 2018. február 28. 20:0331371.

    Szia Ibolyka  valamikor en is mindig itthol sutottem a kenyeret, de miota Mihaly cukros lett megalltam vele hisz naponta csak 2 szelet kenyeret eszik, igy veszek minden 2 hetbe egye egy szeletelt kenyetret es a fagyasztoba tartom, az o kenyere korpas uresen az enyem meg magos,reggelire piritosnak eszuk meg, ha nem piritanam meg nem birnank megenni. tegnap mielott Mihaly haza ert leszedtem a kertbe a piros paprikakat es ledasaltam paprika pasztnek megfoztem  4 kisuveggel lett , most szarazdusztba csucsulnsk, jo lesz telire paprikasba na meg en szeretem zsiroskenyere kenni is, A szombati eso adot megint egykis eletet a kertnek, olyan jo volna ha babom is lenne, hisz nagyon szeretjuk a zoldbablevest es fozeleket, de a vajbabbol, azt itt nem termelnek csak a zoldet es sz nincs olyan finom.q


     Lattam nallatok milyen idegek vanak valoba ne is menj ki inkabb ent maradj es bentrolgyonyorkodjel a szep havas tajban.Nallatok is ott a tavasz es hamarosan a jo ido is, nagyon szep hetveget neked is

    előzmény:
    Ibolyka43 (31369)
    2018-02-28  04:48
  32. 2018. február 28. 19:5031370.

    Sziasztok   magdi ha elgondolod azt hogy mikor megeskudtunk meg egy szodet sem tudot Mihaly a falb verni, akor valoba nagyon szeperedmenyt ert el az eletben, Tudod mikor megeskudtunk es megvettuk a lakasunkat ott minden szurkere volt festve,a naybatyam jott el aki szobafesto volt segiteni, hogy legalabb a nappali ne legyen szurke, es akor  kezdtunk el mi magunk festeni a lakst, es aztajott lassan minden egymas utan, Ezt a hazat is mi ketten epitettuk minden segitseg nelku, ez volt az elso epitkezesunk, nem mesze tolunk egy ismerosun epitetet egy hazat es oda mentunk at nezni, hogy mit hogy kel csinalni es vettem egy konyvet es anak a segitsegevel, mostmar ugy belejott es nagyon szereti csinalni is, de agyon szeretnek ki menni legalabb a gerendak es a teto felrakasaba segiteni neki, mert veletlen sem kerne meg senkit, hanem egyedul kuszkodik vele , azokat a nagy ablakokat is egyedul tette be mindet.


    tegnap mire jott haza rantasos krumpli levest foztem es palacsintat sutottem a reszere amit baracklekvaral evet meg joizuen,de keves papacsintat sutottem, vigyazok a cukorjara ,  bevan kavarva es ma is sutok neki, de csak 8 db amit 2Xeszik meg, en nem eszema palacsintat sem.


     Nalunk ma van az osz elso napja es 38 fokot igertek


     Nagyon szep hetveget nektek Allitlg enyhul otthol az ido

    előzmény:
    anutyi (31368)
    2018-02-27  14:11
  33. 2018. február 28. 04:4831369.

    Szervusztok


    Kavet foztem,koran meg is ittam. Azert nektek is foztem....


    A tegnap nem mentem ki a lakasbol,felek a csuszastol.lehet ma sem megyek,inkabb sutok egy kenyeret,egyeb ennuvalo van itthon.


    Nemreg odatettem egy fel kilo szaraz feher paszulyt fonni,tortpaszuly lesz beloke piritott hagymaval a tetejen,ritkan keszitem.


    Ma reggel -15 fok van nalunk,mar azt hittem,megusztuk a telet ho nelkul,de nem igy lett.


    Nem szeretem a havat,csak nezni az ablakbol a jo neleg szobabol.


    Vigyazzatok magatokra Marta te huzodj az arnyekba,Magdi te meg nehogy eless a sikos jardakon(en ettol felek a legjobban)

  34. 2018. február 27. 14:1131368.

    Sziasztok!


    Márti! Van ilyen ,de nem probléma ez a hozzászólás csak egyszer jött át. Elhiszem hogy magadnak nem főföl külön ,főleg ha maradt valami finomság abból amit  a párod vitt magával.


    Sokat dolgozik és látom nagyon jól halad az építkezéssel. Olvasva úgy itélem  meg hogy mindent maga csinál. Ezek szerint ért hozzá és ez nagyszerű dolog .Sajnos ahogy fiatalodunk mint a Szomszédod is egyre több baj jön elő,de én azt tartom addig jó még meglehet műteni és beteg is felvállalja.


    Kívánok gyógyulást neki és minden betegnek azoknak is akik csak olvasnak minket!



    Én ma Grízgaluska levest csináltam jó sok zöldséggel,és megkívántuk a Pizzát azt sütöttem különböző feltétekkel és sok sajttal.Most fejeztük be az étkezést ,ezért jöhet a kávé amit csak be kell kapcsolni.Utána pihenés és kellemes kikapcsolódás amit kívánok Neked is,és Ibolykának is!

    előzmény:
    martabottyan (31367)
    2018-02-26  20:30
  35. 2018. február 26. 20:3031367.

    Sziasztok! Na most meg a rendes oldal jelen meg, es jo parszor el is kuldtem valahogy. Meg mindig egyedul vagyok, igy nem is fozok. Ibolyka Mihaly a belso valamit epiti, allitolag mar a furdoszobanal tart, ha hazajon meglatom a kepekrol. Ha a belsofal keszen van jon a tetozes, arra szeretnem ki menni, ha sikerul, de a szomszedom megint Nagy operalas elott all. Szep estet nektek! Na nezzuk ez hanyszor megy el

    előzmény:
    martabottyan (31366)
    2018-02-26  20:23
  36. 2018. február 26. 20:2331366.

    Valami nincs rendbe a topical, mert itt egesz mas jo ki. I think amit most ir unk. 2015 ev😰

  37. 2018. február 26. 20:2331365.

    Valami nincs rendbe a topical, mert itt egesz mas jo ki. I think amit most ir unk. 2015 ev😰

  38. 2018. február 26. 20:2331364.

    Valami nincs rendbe a topical, mert itt egesz mas jo ki. I think amit most ir unk. 2015 ev😰

  39. 2018. február 26. 20:2331363.

    Valami nincs rendbe a topical, mert itt egesz mas jo ki. I think amit most ir unk. 2015 ev😰

  40. 2018. február 26. 20:2331362.

    Valami nincs rendbe a topical, mert itt egesz mas jo ki. I think amit most ir unk. 2015 ev😰

  41. 2018. február 25. 05:4631361.

    Szervusztok


    Marta


    Fino akat fozol,nekunk is kellene fogyni,ami nehezen megy,mi dig elhatarozom,hogy nem sutok,de vasarnap d,u.hianyzik.


    A mult vasarnap puspokkenteret sutottem penreken fankot,mert jott a fiunk es akartam,hogy o is vigyen haza.


    Amikor turost sutok,tele a konyha morzsaval nert a ferjem nem erzejeli,hogy morzsalidik....


    Meg birjatok a forrosagot?hogy alltok a haz epitessel?


    Magdi


    Valoban jo a friss levegon a seta,en egyedul negyek,miota a ferjemet megmutottek,nem bagyon jar ki(csipocsont)


    En is szeretek sutni,fozni ,szeretnem ga tobb fozelek fogyna,de csak en eszem.


    Nalunk nincs nagy tel, keves ho hullott az ejjel,-5fokvan.


    Szep vasarnapotkivanok nektek.

  42. 2018. február 25. 04:1231360.

    Szia Ibolyka hat fiokokat rendezni ide is johetnel, mert kulonosen a Mihaly fiokjaiba nem talalok semmit, az a jo szokasa, hogy mindig felturja , mert bisztos azt a zoknit  vagy also nemut akarja felvenni ami alol van, de ugyan ez van az ingekel is.


    tegnap en is mostam 2 nagylodot azutan mikor a kakasok utan feltakaritottam a konyhat, de itt az nem ujag , hisz a kiterites utan mar 10 percre szedhetem be a ruhakat meh a farmerszokat is.


    Tegnap szedtem le magyar paprikat is es megtoltottem kaposztaval telire egy 3L-res uveggel lett, de jo lenne ha jonne egy jo kiados eso talan akkor meg babom is lenne a multkori vetesbol telire. Mi is nagyon szeretjuk a gombat, de en foleg zoldseglevesbe vagy parolt rizsahoz hasznalom de abba sokat teszek. En mostanaa probalom kerulni a kantot dokgokat a prezli es az olaj miat, Mihalynak fogyni kellene, de maskulonen minden rendbe vele a palyzsmirigy kimutatasa is javult, en meg ugyvagyok hogy bisztos nem kapok agyverzest  a vernyomasom 95/50/60  volt. a doki szerint a gyomrom idegalapon faj, kulonben minden rendbe  kertem tole egy teljes vekep kivizsgalast es kaptam uj idopontot nalla Arilis 18-ra Mihalyal egyutt, meki minden honapba kel menni a veseje es a pajzsmirigye miat. Kulonben Aprilis vegen megy a szivspecialistajahoz is le Sydneybe.


    Nagyon szeppiheno vasarnapot neked , sutemenynek miert nem probalsz meg egy gyors rakot palacsintat  vagy egy varga belest, en nem sutogetek egyreszt mert Mihalynak fogyni kell masreszt mert dog meleg van,talan Husvetra ha jonek a gyerekek.


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31357)
    2018-02-22  20:08
  43. 2018. február 25. 03:5231359.

    Sziasztok latom telvegere jol be feheredtetek es le is hult a levego nallatok, nallunk pont ellenkezoleg van a forrosdag es a por mar emer feletti, van itt eso csak epp ott ahol azert sirnak hogy eleguk van belole , mert minden kirohad.


     Igen Magdi en is imadok a konyhaba lenni es fozicskezni ha az ido olyasmi lenne, igy csak konnyu kajakat csinalok vagy hajnalba kel csinalnom,


     Mihaly pentek delutan elment Pilligaba igy tegnap hajnalba agyon csaptam 3 db kakast , mire masok felebredtek mar a vizbe csucsultek, igaz ezek nem voltak tul nagyok es fiatalok is, tehat jo kis oldseg leves vagy porkolt lesz belole.


    Tudod Mihaly nem enged semmit megolni annyira sajnalja oket es csak ilyenkor tudom csinalni ha nincs itthol, ha mar megvan fove semmi baj nincs vele joizuen megeszi, csak le lassa mikor olom. 


    miota nem voltam volt fove palacsinta sutobe parolt edes es rendes krumpli sult csirkevel; sult hal tortkrumplival es disztelt kaposztaval; reggelire sult paprika hagymasan es kolbaszal; az utra sutottem Mihalynak csirke comb toveket , kintre adtam neki rizses csirket, magamnak meg tegnap baranykarajt sutottem hagymaval es paradicsomal es egy salata agyba tettem. Ma mar fozok, mert lehet hogy ma hazajon Mihaly ha ott esik az eso, ha nem esik akkor holnap okvetlenul jon , igy ma az egyik kiskakasbol zoldsegleves lett  es daraltam le disznohust fassirtnak  mar begyurtam de azt csak akor sutom ha megjon, lesz hozza krumpli es salata.  Nagyon szep vasarnapot nektek


     

    előzmény:
    anutyi (31358)
    2018-02-23  09:29
  44. 2018. február 23. 09:2931358.

    Szervusztok !


    Jó reggel és vidám napot kívánok Nektek!Nálunk hideg lesz nagyon ,de azért ma is megyünk vásárolni,mert jó kimozdulni és elfogy minden mert főzök naponta.Nekem ez kikapcsolódás és egy jó program a konyhába.


    Ibolya!


    Tegnap sütöttem egy kis kevert kakós sütit ,és megtöltöttem olyan krémmel amilyet az oroszkrém tortába szoktam tenni. Mit mondjak nagyon ízlett mindkettőnknek. Megkívántuk a savanyú bablevest,mert nagyon rég nem főztem és ahoz sütöttem lángost az is rég nem volt nálunk terítéken.
    Gombát mi is kedveljük bárhogy elkészítve. Ha kapok ma frisset lehet ma én is azt készítek ebédre.
    Márti!


    Átjöttek a képek Köszi hogy láthatjuk a finomságot most be is falatoznák belőle. Már hűvösebb az idő  nálatok ugye könnyebben elviseled. ? A lángos ötlet tőled ered mert látom szeretitek ti is és az unokák is. Legyenek boldog vidám napkait velük is


     


    Kívánok jó sütést-főzést mindkettőtöknek és a látogatóinknak is aki csak olvasnak minketde nem írnak!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31357)
    2018-02-22  20:08
  45. 2018. február 22. 20:0831357.

    Szervusztok


    A mai napon mostam,vasaltam es fiokokat rendeztem.


    Mara  rantottas levest,csiperkegombat paniroztam.


    Ti mit foztetek,valami uj sutenenyt keszitettetek?


     


     

  46. 2018. február 19. 20:0731356.

    Ibolyka az elobb fetettem a zselatinos kepet amit most csinaltam Mihalynak cseresznyevel es a zselatin tortat amit aq gyerekeknek csinaltam de nem jelent meg , Nezzuk z most megjelenik e???

    előzmény:
    martabottyan (31355)
    2018-02-19  20:02
  47. 2018. február 19. 20:0231355.

    Szia Ibolyka  tegnap mar nem jutottam oda hogy neked is irjak, koran indultunk es keso volt mire haza ertunk


    Ibolyka bocs  a Jelly az a Zselatin, itt porba kis dobozokba aruljak es mar izesitve van csakforrovizet kell raonteni, de Mihaly szereti ha gyumolcsot is teszek bele, / Az unokaim meg keverve szeretik vagy is tobb izut rakoak osszeerdekes otthol aruljak a zselatint atortak tetejere , itt ilyen nincsen, a baratnom mindig otthonrol hoz maganak, vagy ha ismerose jon azzal hozat   


    Spenot levest en sem ettem es oszinten azt nem is hallotam, de soska es salata leves otthol nalunk is nagyon sokat megvolt fozve, de martasnak is  edesapam nagyon szerete es mivel o vadasz es halasz volt nalunk mindig hus vagy hal volt melle. Mihaly nem szereti igy nem is csinalok hisz azok valoba csak tejfelel jok es habarva .


     Magombasz szosz t csinalok Mihalynak a csirkehes tegnap 2db grill csirket vettem az egyiket tegnap megettuk salataval igaz a melle kivetelevel  annak felet mar megette a macskam. A masik csirket ma csinalom meg , de nekem csak a hata kel es arra nem megy a szosz en megeszem isment salataval es a melle meg eleglesz egesz hetre a macskanak, a kutyaknak most fozom a vacsorat azoknak ket naponkent fozok. A macskam meg nem akar engedni irni  o akarja az egesz epet uralni. Borzalmasan el van az is kapatva nallam mint minden


    Remelem  sikerul a terapia es hasznal is.


     Nagyon szep hetet neked


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31354)
    2018-02-19  05:59
  48. 2018. február 19. 05:5931354.

    Szervusztok


    Magdi


    En mostca spenotlevest fagyasztott spenotbol keszitettem,olyan csomagot talaltam,amelyik nem volt felaprozva,igy megfelelt levesnek.


    Kicsit megdinszteltem a fagyos spenotot,majd fokhagyma es vizet adtam hozza,olyan 2 liternyit egy csomaghoz,majd kicsi ecet ,so,bors es jott bele a habaras 1 tojassargajabol.mikor ettuk,tejfol kerult bele,ugyan igy keszul a nyari salataleves is.


    Marta


    Sajnalom,hogy ennyit szenvedtek a forrosag miatt, a hideg is rossz,de a nagy meleg is sokszor elviselhetetlen.


    Finomakat fozol te is,mi az a Jelly?


    Nemsokara megyek tornaorara.


    Legyen szep napunk.

  49. 2018. február 18. 20:4531353.

    Sziasztok megint borzalmasan befutottek nalunk, nem akar vegenek lenni ennek a nyarnak,


    Igen Magdi szeretem kenyesztetni a ferjem es tudja is  kulonosen ha valami baja van  ugye most hogy kivetek a ket elso fogat nem is tud rendesen enni, hat igy jonek a konnyen harapo vagy nyelo kajak. szombaton a zoldseglevesbe  csirkecombot foztem neki es apro kockastasztat meg toltotkaposzta volt, nyalanksagnal meg jellyt csinaltam. tegnap a maradek zoldseg leves es csikrpaprikas nokedlivel , nyalanksagnak ujabb tal jelly de most cseresznyet is tettem bele. Ma meg nem tudom mi lesz  mert megyunk vasarolni, de 2 toltelek kaposzta megmaradt  ha mas nem azt megeszi Mihaly ha haza jovunk, remelem csak begyogyul lassan a fogai helye a doki szerint 3 honapot varni kel mire a potlast megcsinaljak, hogy rendesen begyogyuljon.


     Nagyon szep ujhetet nektek

    előzmény:
    anutyi (31351)
    2018-02-17  16:47
  50. 2018. február 17. 16:5831352.

    Szervusz Ibolya!


    Finom lehet a spenót leves,habár én még levesnek sose készítettem,gondolom úgy csinálod mint  főzeléknek csak felhígítod vízzel vagy tejjel?


    Sok fokhagymával borsosan tudom elképzelni,lehet hogy én is kifogom próbálni bot turmixal  pépesítem majd és krémleves lesz belőle. Jó ötletet adtál,és szerintem sóskából is nagyon fincsi lehet .


    Tavasszal amikor már árulnak frisset abból lesz majd az igazi. Most csak mirelit van a fagyasztóba amit sajnos nem én tettem el csak vettem az áruházba fagyasztottan.


    Kívánok neked is jó főzést sok pihenéssel közben.



    Ma én Zöldséglevest csináltam grízgaluskát tettem bele ,és Szilvás gombócot főztem ki.


    Jót falatoztunk belőle!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31349)
    2018-02-15  17:25
  51. 2018. február 17. 16:4731351.

    Szia Márti!


    Ezer puszi a klassz receptet megjegyeztem. Én így készítem a borsólevest ,hogy mindent megdinsztelek és úgy engedem föl ha már egy kicsit megpuhultak a  zöldségek meleg vízzel. Régen én is lisztet is tettem mindig rá ,de már elszoktam tőle,és kevés dolgot rántok be,és habarni se szoktam amióta a páromat műtötték epekőre. Nem birja a tejes dolgokat ,és sajnos már én se,pedig nagyon szerettem csak úgy a tejfölt,kefírt is.Néha túrósat azért csinálok ,palacsintát- túrós tésztát ,vagy kelt sütit,de van hogy akkor se igazi már a gyomromnak. Hiába úgy fiatalodunk hogy már mindent meg kell gondolni mit hamizunk.


    Nem probléma ráérek és szívesen készítek bármit ,mert szeretek kedveskedni és jó program a konyha tündérkedés.Elfáradok de akkor megpihenek és újra folytatom.


    Látom Te is így vagy vele,és boldoggá tesz ha finomat csinálsz és jóízűen falatoztok belőle.


    Vigyázz nagyon magadra ha sok a kígyó  környéketeken ,és nagyon jó hogy a kutya is észreveszi és ő is nagyon vigyázz rád.


    Kívánok szép napokat ,sok finomság elkészítését és minden jót !


     

    előzmény:
    martabottyan (31348)
    2018-02-15  03:26
  52. 2018. február 16. 05:0731350.

    Sziasztok``Ibolyka en igy meg nem is hallotam a karalabe levest, de sajnos nem is probalom meg, mert en elvagyok tiltva minden tejtermektol, es igy nalunk nagyon de nagyon van habart etel vagy valami telfeles , alltalaba csak olyankor csinalok ha olyan vendegem jon akinek az a kedvence, es en olyankor meg sem kostolom. 


     Ma lecsos csirket csinaltam , de ez is maskepp van mint a rendes lecso, mert egyikonk gyomra sem birja a sok paradicsomot es hogy szaftosabb legyen a lecso gombat teszek hozza. A csirke combokat is hirtelen lesutom a teflon  serpenobe es annak a zsiradekjaba csinalom a lecsot  es mokor felig kesz rakom ossze esteszem a sutobe es ott kleszul el. Ehez mindig rizsat adok.Mi igy szeretjuk es hogy mihalynak ki huztak mind a 2 fogat ami kitort mikor leesett , igy mosr egy darabig ilyen puha szaftos husok lesznek amit nem igen kell ragni. Holnap azt hiszem toltot kaposztat veszek ki a fagyasztobol es azt fozok en a frissen toltotkaposztat 6- darabonkent szoktam lefagyasztani es mikor kell akkor fozom meg es3db csirkecombal meg zoldseglevest fozok, vasarnapra meg a maradek 5db csirkecombot megfoztem paprikasnak es csak vasarnap nokedlit csinalok hozza. Tudod  a fagyasztoba volt a 2kg csirkecomb akor vettem mikor a gyerkocok itt voltak es azt olvasztottam ki es igy osztottam szet.


     Naon szep penteki napot nektek


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31349)
    2018-02-15  17:25
  53. 2018. február 15. 17:2531349.

    Szervusztok


    MARTA


    Erdekesen irtad le a karalabe levest,en nem teszek bele csak repat es karalabet aprora vagva es egy pici hagymat,mikor majdnem megfottek akk9r husgombocokat teszek bele majd habaras esmikor esszuk,tejfolt teszunk es egy kis petrelzselem lelet aprora.


    MAGDI


    Ma kitalaltam,hogy spenot levest fozok turospuliszkaval.


    Nem tudom holnapra mi lesz,leves meg marad,de masodiknak meg torom a fejem.


    Legyen szep estenk.

  54. 2018. február 15. 03:2631348.

    Sziaztok, Magdi megprobalok vallaszolni hatha meadarod  ezt a kis gyors karalabe lecest csinalni.


    En mar alig fozok rantasoa dolgokat, ha lehet melozom a rantast, tehat az aprokockara szelt karalabet, zellert es a vekony karikara szelt sargarepat pici olajon fokhagymaval megdisztelem,


     


    (sajnos itt nincs petrezselyem gyoker es az utolso csomag magombolsem kelt ki egy szalsem, igy megint csak az olaszpetrezselyem marad aminek csak levele van es azt a vegen szoktakm bele tenni mikor mar kesz a leves),mikor kesz felengedem vizel es izesitem egykis vegetaval keves ideig fozom es egykrumplit aprocockara szelek es beletezem  es ekkor teszem bele a reszeltesztat is , mert az is szaraz, kb 15-20 percig fozom es mikor elzarom a tuzet alatta akor teszembele az aprora szelt petezselyem zoldet.


    Tegnap diszno sult volt tortkrumplival nagyon finom volt jo fokhagymason, de a felet lefagyasztottam, mert ma halat eszunk es azt majd a jovoheten megcsinalom meg ugy mint a rostelyost valami fozelekel.


    Itt van Februar kozepe es meg 13 nap a nyarbol de a homerseklet meg mindig felete a 40 foknak es eso semmi, teljes tuztilalom az egesz statebe, rengeteg az edrdo tus, szerncsere most eddig mi meg megusztuk, de ugy latszik a kigyok erzik a veszelyt mert egyre tobb jelenik meg nalunk.  Szep piheno hetveget ha veletlen nem talakoznank itt 

    előzmény:
    anutyi (31347)
    2018-02-14  14:33
  55. 2018. február 14. 14:3331347.

    Szia Márti!


    Látom sok finomat csináltál,mint mindig. Örömmel olvasom,és néha jó ötletet is kapok tőled.Te hogy készíted a karalábé levest?  Van itthon nekem is mert szeretem a levesekbe,de már rég nem csináltam csak abból.


    Ma valahogy szomorkás idő ,pedig ma a szerelmesek napja van,és Bálint nap.
    Igaz mi soha nem tartottuk,de virágot azért vettem a LIDL be mert olyan szép törpe rózsákat árultak.


    Nagyon szeretem ha van a lakásba élő virág,a sok zöld mellett.
    Próbáld sok vízzel a melegséget enyhíteni magadon,én nyáron a nyakamra tettem vizes törölközőt mert nagyon nem bírom a meleget.Igaz ahogy fiatalodok már  a hideget se.


    Várunk!

    előzmény:
    martabottyan (31345)
    2018-02-12  20:03
  56. 2018. február 14. 14:1531346.

    Szervusz Ibolya!


    Nálunk fehér táj jó kinézni,de kimenni már nem a legjobb.Napok óta hull a hó.


    Ma nagyon egyszerű ebédünk voltPaprikás krumpli /serpenyős burgonya néven ismert a vendéglőkben/


    Kis kocás zöldségleves volt előtte. Desszert az nincs ma,de majd egy két banános csokit befalatozunk


    Te mi finomat főztél?


    Sajnos nálunk is hasonló helyzet az egészségügyben Párommal voltunk tegnap  egy magánrendelésen amiért bizony nem kevés pénzt kérnek már el. Az orvos késett egy órát ,de még azt se mondta hogy elnézést amiért megvárakoztatta a rá váró nem kevés beteget. 2,5 óra után mentünk haza ,türelmünk már nagyon elfogyott.


    Hova kaptad az injekciót?  Derékba? Én még sose engedtem beadatni mert az unokatesóm egyszer kapott és nem tudott utána lábra állni ,taxival hozták haza. Igaz ez csak egy eset és ha nagyon fáj tudom privátba már is szúr a doki nálunk is.


    Fő az hogy használjon és ne fájjon semmi.


    Kívánok fájdalommentes gondtalan napokat és minden jó!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31344)
    2018-02-12  04:34
  57. 2018. február 12. 20:0331345.

    Sziasztok Tegnap nem volt internetunk lehetseges a forrosag es a nagy szell miat.


    Ibolyka nalunk Mihaly nem fozelekes  amit szivesen megeszik az a krumpli. bab meg a kelkaposzta, martasokbol meg a meggy , alma es a birsalma johet szamitasba,  ezert van nalunk sok parolt zoldseg vagy zoldseges rizsa.


    Mihal is nagyon szereti a diszno hust a marha, birka  szobasem hohet,se a kacsa vagy a pulyka ezeket mar nem csinalom, esert van nalunk sok hal es csirke, mert nalunk is minden nap kel hogy hus legyen, Tegnap rantptt csirkeszarnyak voltak tortkrumplival ebedre meg kocsonya neki, Ma meg nem todom mi lesz A reggeli az lecso lesz az biszto ebedre lehet hogy fozok karalabe levest  es elszopogat utana par maradek csirkeszarnyat a vacsoran kel tornom  a fejemet, igaz bevan pacolva egy szepdarabb diszno comb, de ha olyan meleg lesz mint tegnap akor az nem fog megsulni.


    Remelem segiteni fog az alkapalcsa a baratnom most azongondolkodik hogy a szivel probalja meg mert a gyomra nem birja a gogyszereket.  Nagyon szep estet kivanok nektek


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31344)
    2018-02-12  04:34
  58. 2018. február 12. 04:3431344.

    Szervusztok


    Elnaradtam a hazimunkaval,igy szombaton mostam,porszivoztam,foztem es sutottem.,a tegnap pihentem,na vasalni szeretnek.


    Marta


    Jo,higy a ferjed belatha,hogy dietazni kell,en us probalok to b csirket fozni,de a ferjem a disznohust szereti,neha az is van teriteken.


    Szoktam pisztrangot is venn,a zoldsegeket parolva nem szeretjuk,xsak fozeleknek.most nagy divat husok melle enni.


    Magdi


    Most hasznalt a kezeles,de az is lehet,hogy az injekcio is bexegitett.


    En mar ugy untam a sok jarkalast mert vagy taxival,vagy 2 busszal ertem oda,ott is varni kell turelmesen hiaba privat korhaz es dragak a kezelesek megis sokan vannak.

  59. 2018. február 11. 08:4631343.

    Sziasztok Mihaly szerencsesen haza ert es mar vegig is evett mindent. Orom volt nezni hogy tomte magaba a kajat, most lepihent, 🤫 en meg mindent elpakoltam ugy hogy neferjen hozza konnyen 😁😁. Borzalmas meleg van bent nem hiszem hogy lesz alvas az ejjel sem, fuj a szel de eget a levegougy sut a nap.


    En nem birok enni semmit meg a salata se kel mar.


    Nagyon szep piheno vasarnap ott nektek

    előzmény:
    anutyi (31342)
    2018-02-10  22:28
  60. 2018. február 10. 22:2831342.

    Sziasztok!


    Márti!


    Nagyszerű látom sok finomságot készítettél. Mihály biztos nagyon fog neki örülni,kívánok jó étvágyat hozzá.


    Kocsonya de régen ettem ,nyitom az ablakot de úgy érzem hiába.



    Nálatok meleg van nálunk meg újra jön a hidegebb idő. Hétvégére még hó is hullhat,de nem probléma hiszem Tél van ,habár a medve nem látta az árnyékát és bízok benne hogy hamarosan jön a tavasz és a kikelet.


    Ibolya!


    Kívánom hogy használjon a kezelés legalább egy darabigmert  ami már kopás az sajnos nem lesz jobb. Hiszen ezt Te is tudod .


    Főzzél sok finomságot magadnak is.



    Én zöldségféléket készítek mostanában,de a Páromnak Hús mindig van,mert az ad erőt,és nagyon szereti.


    Legyen szép hétvégétek!


    Írjatok ha van kedvetek és időtök!

    előzmény:
    martabottyan (31341)
    2018-02-10  20:20
  61. 2018. február 10. 20:2031341.

    Sziasztok szenvedunk a melegtol , nem akar enyhulni es esni az eso sem. Mihaly ma jon haza ott is kibirhatatlan tegnap ejjel kint a szabadba egy szeken aludt


    Meglepetesnek  tegnap kocsonyat foztem neki mara mire hazajon


     Remelem minden jolvagytok es ekvezitek az enyhe telet

    előzmény:
    martabottyan (31340)
    2018-02-09  02:20
  62. 2018. február 9. 02:2031340.

    Sziasztok Most ebedeltem meg. Csirkemajas hanburgert, csak 1 hamburgert csinaltam, de  2 felvetel. Szerintem Mihalynak is megcsinalhatom, de a maradek majat most kenomajasnak csinalom meg


     


    Itt negint olyan meleg van hogy nemlehet kint maradni meg 5 percig sem

    előzmény:
    martabottyan (31339)
    2018-02-08  07:42
  63. 2018. február 8. 07:4231339.

    Sziasztok


    Ibolyka egeszsegi ugybol nem ehetek tojast es semmi tejtermeket mar tobb mint 50 eve, Mar tekjesen megszoktam es egesz jol elek igy .


    Mgint egyedulvagyol nem tudtam tovabbitthol tartani Mihalyt ideges hogy mi van kint. vasarnap jon haza de megigerte hogy reggel este hivni fog. Olyan szomoru vagyok kepzeljetek a baratnom haldoklik a dokik szerint csak napjai vanak , Kedden tudtam meg semmije nem faj es nem is fajt neki, orvoshoz sose jart nem hitt benuk annak ellenere hogy a fia is orvos es nem is kis orvos. Hetfon a gyerekeivek ebedelt es A fia eszre vette rajta hogy valami nincs rendbe vele lert sarga volt a bore es a szeme  azonnal bevitte a korhazba es ott gyors kivoszgalast csinaltak   megallapitottak hogy hasnyalmirgy es maj rakja van a hasnyakmirigyen a daganat tobb mit 10cm, A specialista  szerint nem erdemes a kimoval kinozni  most ki iktatak a beleket  es haza akart menni hogy otthol hakjon meg, Ma reggel 7 orakot felvette az utolso kenetet vagy hogy hivjak a katolikosoknal. Borzalmason bant hisz valoba nagyon szeretem ugy tekintettem mindig mint ha testverem let volna .

    előzmény:
    Ibolyka43 (31338)
    2018-02-06  04:40
  64. 2018. február 6. 04:4031338.

    Szervusztok


    Marta


    Jo a hazitojas es csirke tyuk.miert nem ehettek tojast?


    En is szeretek gyurni laskat vettem laskavagot is de ritkan veszem elo.amikor faj a derekammakkor nem tudok sojat allni.


    Irtad,hogy betortek a nyaralotokba,akkor sikerult azonositani a tettest es a kart megfizettek?annyit dolgoxtstok ott....


    Jo lenne ha itt is tanitanak a fozest de a mai lanyok nem szeretbek,inkabb a kesz etelt veszik,pedig a hazikosztnak nincs parja.


    Magdi


    Jarok fizikoterapiara,a derekam faj,altalaban d.u.pihenek.


    Nagy gond a fozes,hogy mit keszitsek,regebb a ferjem mindent megevett,legujabban a csirket nem szereti,de a disznohus zsirisabb es nem lenne szabad azt ennie.sok laskat nem akarok fozni,attol meg hizunk,a fozeleket ritkan eszi meg,kivetel a spenot,azt szereti,de csak 1x eszik egy fozetbol.


    Legyen szep napotok,nalunk az ejjel hullott a ho.

  65. 2018. február 4. 03:3231337.

    Szia Ibolyka, a kinai uzletekben en sem eszm kinait csak a hus kekejebol, de mikor Sydneybe dolgoztam az iskolaba ott mi tanitottuk a gyerekeket fozni es kozte volt a kinai, indian , mexikoi., olasz  es sorolhatnam vegig. En megmaradtam a magyar izeknel ha meg kinainak is nevezem, igaz sok mindent sajatitottam el toluk,ami nekem is bevalt, de ezek nem fuszerek.


     Tyukom 30db korul van, csirkem meg  15db olyat 8 hetes koruli es 10db 4hetes; mostmar keveset tartok, hisz ugysem ehetjuk a tojast most is 30 db foztem meg a csirkeknek. Miost megint gyurok tesztakat, Mihaky szolt hogy Pilligaba mar csak egy fozetre valo tesztaja van, oda apro kockas tesztat szoktan csinalni, es ha jon a huvos ido a gyerekek is tobb levest esznek es kerik a tesztat. Sutemenyt meg nem akarok csinalni , jo volna megallnom Marcius vegeig, mar nezegetem hogymi legyen


     Mihaly  a komenymagos levest tojasal szereti, en meg csak uresen.


    $Itt most mincs az a nagy hoseg, de eso sincsn csak nagy szel

    előzmény:
    Ibolyka43 (31334)
    2018-01-31  06:46
  66. 2018. február 4. 03:1531336.

    Sziasztok  Magdi  nem volt hosszu az egyedul let , Pentek ejjel mig Mihaly aludt a caravanba feltortek a kocsijat ami a caravan melett parkolt, ki szivtak a benzint a tankbol, a mellekhelyisegbol,elvittek 30L benzint. A trakbol mindent kiszortak a kocsi kulcsot is darabokba talalta meg. Tegnap reggel hivot hogy nem tudja hogy mi lesz mert hetvege van es rendor  legkozelebbi tobb mint  200Km-re van. A szomszedunk felhivta a rendorseget, mert ugye Mihaly remeget a meregtol es szerintem mastol is, mert ha felebred es ki megy bisztos agyon vertek volna  vagy legjobb esetbe csak jol ossze vertek volna!(sajnos itt az a szokas). Hat  itt olyan jo minden, hogy csoda, Mikor Diana bemondta a cimet kijelentetek ilye utca Pilligaba nem letezik, erre Diana mondja az o cimet  (csak 150m-re lakik tolunk), kijelentetek, hogy a GPS nem ismeri el ezt az utcat sem, ekkor Diena vegig  szinte metere elmondta nekik hogy hol van az utca es a caravan  (hisz  a kozpontol nincs messzebb mint 1km-re), erre azt mondtak neki hogy a heten majd kikuldenek valakit.


    Ugy hogy mast nem  tudtam mondani csak azt hogy probalja isszerakni a kulcsot es ha sikerul elinditani a kocsit vele jojon haza, ha nem akkor mareggel viszek benzint es a masik kulcsot, hogy haza hozuk a kocsit. Szerencsere ikerult osszerakni a kulcsot es ragaszto szallagal osszeragasztottak Dianaval es el is indult a kocsi  az este 9 korul ert kaza, de vegig imatkozta a foldutat hogy elerjen az elso benzin kutig ami 27Km-re volt. Holnap beviszuk a kulcsot Mudgeeba hat ha megtudjak csinalni, vagy ujat kek venni mert a pot kulcs nem coputerizalt.


    Ma megfoztem a marhahuslevest grizgaluskavak es a toltot paprikat, hoknapra maradt leves de a paprika feket fozes elottlevagyasztottam, ugy hogy holnap vagy halat sutok, vagy csirkepaprikast csinalok rizsaval, meglatom hogy reagal a gyomrom a toltotpaprikara.


     Tovabbi szep vasarnapot nektek


     

    előzmény:
    anutyi (31335)
    2018-02-01  16:39
  67. 2018. február 1. 16:3931335.

    Szervusztok!


    Ibolya!
    Finomat főztél én is kedvelem, de a húst már én sem mert nem jó az ízületeknek
    Ma én orsólevest készítettem griz galuskával,és sütöttem Túrós táskát.


    Fini volt,és még van bőven


    Márti!


    Nem bosszankodokhogy szebb maradjak de ne kedvelem ha ilyen butyuta dolgokkal lepnek meg minket. Minden esetre öröm volt számomra és gondolom az olvasóinknak is hogy hamar törölték a hszólást és őt is


    Mit főzöl a napokban? Egyedül vagy ott hon és csinálod a fincsi friss tojásokból a házi tésztátKüldhetnél nekem is mert nagyon szeretem jó ez vicc volt mert "többe kerülne a leves mint a hús". Szerencsére már nálunk is egyre több házi készítésű tésztákat lehet vásárolni én nem fontos gyúrni mint régen szegély anyukámék tették.


    Vigyázz a nagy melegbe magadra nálunk holnaptól jön megint a lehűlés ,de eddig nem volt panasz a Télre


    Nem is bánom mert a hideget nagyon nem kedvelem ,fűtünk igy is nagyon


    Puszi Mindkettőtöknek!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31334)
    2018-01-31  06:46
  68. 2018. január 31. 06:4631334.

    Szervusztok


    Marta


    En sosem ettem kinait,de nem is kivanom itt is van egy kinai vendeglo,de mi nem cagyunk vend3globejarok,sosem voltunk azok,mi bem unneoeltunk soha olyan helyen mindig en foztem,meg a tortat is mindig en sutottem pedig jol esett volba,ha valaki megveszi,bar azt mondjak,hogy jobvan szeretik,amit en keszitek,de csak en tudom mennyire kikeszul a derekam....


    Hany tyukot tartasz?a multkor azt irtad,csak kutyaitok vannak,jo a friss tojas es a sajat laska.


    Magdi


    Mara komenymaglevest es borsofozeleket tukortojassal kesz a menu.


    Sokszor unom mar a hust,de igyekszem ugy beosztani,hogy fozelek es laska is legyen felvaltva,meg neha puliszka is tejfolos csirkepaprikassal.szep idonk van,nincs minusz.


    Vigyazzatok magatokra.

  69. 2018. január 30. 21:1931333.

    Magdi ne izgasd magad ART A SZEPSEGEDNEK!!! Mindig  van valami gyenge elmeju szemelyek aki csinal ilyen marhasagokat


     

    előzmény:
    anutyi (31331)
    2018-01-30  16:44
  70. 2018. január 30. 21:1331332.

    Szia Ibolyka en sem tudok este fent lenni, koran fekszem, de hajnalba mar fent vagyom ma is mar 6 orara kesz lett egynagy fazel lecso es a szarazdusztba csucsult


    Mi is szeretnenk a derelyet is es a gombocot is, de hat nagyon titkan csinalok Mihaly miat  tudod a feher kiszt az ellensegje a cukrosoknak. Altalaba olyankor szoktam magamnak csinalmi ha egyedul vagyol itthol, de  mar olyan reg megenek egy kis hurkateszta levest lehet hogy ha most Mihaly elmegy Pilligaba csinalok is magamnak, ugy is szeretnk tesztat gyurni mert itt a rengeteg tojas.


     Kgen en csak magyar kajakat vaggyis izeket csinaloik. meg csinalom en a kinait is de magyarosan  es az Austral kajat is de annak is magyar ize van. En mem haznalok semmi indiai vagy mas nemzetu izesitot, magmaradtam az os magyar izeknel. A gyerekek mar inkabb hasznalnak mast is.

    előzmény:
    Ibolyka43 (31330)
    2018-01-30  05:28
  71. 2018. január 30. 16:4431331.

    Sziasztok!


    Írtam levelet a szerkesztőnek hogy mit ajánlanak itt nekünk,sok hamis dokumentumokat ,ne vegyétek figyelembe a csalókat.


    Remélem a levelemre fognak reagálni és mihamarabb el fogják tüntetni a hozzászólást!


    Úgy látszik itt se figyelnek már oda ki mit oszt meg egy fórumban.


    Bosszantó és remélem a törlés megtörténik!


    Előre is köszönöm ha igen!

  72. 2018. január 30. 05:2831330.

    Szervusztok


    Minden este koran fekszem 9 orakor es reggel 5 kor ebredek.,probaltam ebren maradni,neztem a tv2 on a jatekot,de annyira zavar a visitas,hogy injabb alszom.m


    Magdi


    En szeretek fozni es sutni is,de sajnos hizunk a sok finom eteltol ,mi nem szeretjuk a parolt zoldsegeket,probaltam mexikoit is kesziteni,de  nem tudtuk negenni, a kukoricarol nem is beszelek....


    Mikor kedvem van  gyurom a laskat,nar kivanom a szilvaizes derelyet.


    Te szoktal kesziteni?


    Marta


    Jo ,hogy a ferjed belatja hogy fogynia kell es  megeszi amit keszitesz.szoktal fozni ausztral eteleket vagy megmaradtal a magyaros eteleknel..?

  73. 2018. január 30. 02:1331329.

     SzasztokEn idaig kint dolgoztam , Mihaly most ment el a teglabol felrakni a trakra mert csutortokon akar menni Pilligaba de tobbet egyszere nem tud vinni mint 250db es 1000 db vettunk. 


    En meg leszedtem a paprika es megcsinalom lecsonak uvegbe rakva telire


    A szombati esovel megugrottak a paprlkaim es kepzeld van magyar tolteni valo paprikam is azt is lefogom szedni es meg is toltom, szerdan ha megyeunk a kocsimat venni veszek fris diszno hust hogy letudjam fagyasztani. Mihaly megin hozott a kutyaknak csirke csont vazat azokat vagdostam ossze reggel es raktam be a fagyasztoba, zoldsegfeket nem hozott azt mondta hogy sokka dragab volt mint itt.


    en mar megfoztem a kaposzta levest Mihalynak  es mikor rantottam be akkor mondta hogy o csak viccelt a kaposzta levessel  o sose evett, az o anja sose fozott, csak itt a compjuterbe olvasta, most mar keso mondtam neki megfogja enni, en magamreszerol sose szerettem azert nem is foztem sose, de edesanyam minden evbe legalabb 2X megfozte es megkelett ennem.A kaposztat minden fele kepen szeretem, csak paradicsomosan nem es levesnek es ezeket nem is csinalom.


    Most azin torom a fejem hogy mit keszitsek neki amit ki tud vinni Pilligaba ami nem zsiros es nem is romlando, igaz vasarnap jon haza es mar 6X1.5L uveg viz levan fagyasztva, hogy hidegen tartsa a kajajat, csak ket naprol kel gondoskodnom a reszere, mert vasarnap mar jon haza.


    Latom milyen enyhe ido van feletek, most en sem panaszkodom alata vam a 40 foknak vasarnap ota es ejjel is lehet aludni.


     


     A szombati esovel beazott a kemeny tove, kiszaradt a black jack , ennyi viz jot le a tetorol.


    Nagyon szep napot nektek es en is varom az ti irasotolat is

    előzmény:
    anutyi (31327)
    2018-01-29  15:58
  74. 2018. január 29. 16:0531328.

    Szervusz Ibolya!


    Finomat készítettél váljon egészségedre. Galuskát még sajtosan nem készítettem de biztos nagyon fincsi lehet.


    Én káposztásan,túrósan csinálom igaz az biztos más mert én reszelt krumplisan tehát sztrapacskát szoktam készíteni.


    Te csak nokedli tésztát készítettél?


    Nálunk  ma és napokban szinte tavaszt lesz +5-11 fok lesz a hőmérséklet. Ma is tettünk egy nagy körutat olyan jó idő volt és a hó mind elolvadt.


    Várlak írj jó itt is együtt!


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31325)
    2018-01-26  13:59
  75. 2018. január 29. 15:5831327.

    Szia Márti!


    Nagyon klassz dolgokat csinálsz a Párodnak,és tudom fontos is neki én mindet kedvelem.


    Néha mint pld ul ma is én is salátát ettem Csicseriborsóból készítettem sok hagymával reszelt gyömbérrel ki mit szeret azt tesz bele. Összekevertem főtt bulgur ral-. Nagyon jót ettem belőle. Fontos a diétás étel így tavasz előtt mert nem lesznek jó rám a ruhákés persze az egészség érdekében.


    Igaz nagyon hiányzik az édesség ,de tudom ebben a korban nagyon keveset lehet enni ,mert jöhet a hízás és azzal az időskori cukorbetegség is. Barátosnőm párja is az lett a sok sütitől.


    Köszi a képeket ,és ha az időd engedi

    előzmény:
    martabottyan (31326)
    2018-01-26  19:44
  76. 2018. január 26. 19:4431326.

    SWziasztk Ibolyka de ha muszaj enni es fogyni neki  nincs mese, Kulonben nem tiszta salata amit eszik Szerdan 3 fottojas es feta sajt vokt beleleverve, Csutortokon meg egy nagycsirke fel melke, Tegnap ebedte karfiol leves volt es vacsorara volt a salata prawnsal ma elkaposztafozelek kesz sovany malacpaprikasal.


    Remelem hasznalni fod neked a fizio   en sose probaltam.  Itt most meg nyar van  Marcius 1-vel kezdodik az osz


    Ngyon szep hetvegetb nektek

    előzmény:
    Ibolyka43 (31325)
    2018-01-26  13:59
  77. 2018. január 26. 13:5931325.

    Szervusztok


    A heten minden nap voltam fizikos kezelesen nem tudom,ha najd kesobb hasznalnj fog,de jelenleg faj a derekam,foleg allni es hajolni nehez.


    Marta


    Nalatok mikor kezdodik az osz?vagy milyen evszak kovetkezik?a ferfiak alt.nem szeretik a sok zoldseget,de megvallom,en sem tudnek salatakon megelni.


    Magdi


    Gondolom,te is szereted az uj dolgokat kiprobalni,ami a sutes-fozest illeti.


    Ma sajtos galuskat keszitettem,sok tejfollel nyakon ontve.


    Nalu k +4 fok van,mintha tavasz lenne.egyet setaltam haza fele,de mire hazaertem,megfajdulta derekam.


    Legyen szep es fajdalommentes hetvegenk.

  78. 2018. január 25. 07:2731324.

    Szia sajnos semmi kulonosen nem tortenik Mihaly megkezdte a dietat es ezzel Jon a morgas is, de en hosiesen allom a morgasat. Ma is ebedre csak egy fel csirke melle volt salataval 🥗vacsorara isment salata es prawns 🍤 lesz. Holnapra kelkaposzta fozeleket gondoltam malacpaprikasal de szaraz sovany husbol. 


    Nem szunik a meleg de a tuz az nagyon rank jar tegnap az utcank vegebe volt maraggel meg az erdonk vegenel, szerencsere egyiksem volt Nagy es nagy szelcsendr is volt igy gyorsan ellett oltva. Te most olyan  szell csend van meg egy tolpehely sem mozdulna meg, a meleg kibirhatatlam, nem lehet levegot kapni. most az Ipadon irok ha majd be megyek a laptopra felteszem a Mihaly salatait, valoba nem roszak csak hat o aztmondja, hogy o nem KECSKE 🐐🐐😃. Vigyazatok nagyon magatokra konnyeben jon a csont tores es nehezen for mar a mikorunkba 😭💋

    előzmény:
    anutyi (31322)
    2018-01-24  12:16
  79. 2018. január 24. 12:2331323.

    Szervusz Ibolya!


    Vigyázz nagyon az úton főleg reggel mert biztos fagy is van a nálatok.Igaz ha fontos a teendő menni kell.


    Én is leszoktam fagyasztani több dolgot is,habár nekem nem terem meg semmi,de jó télen ha van mihez nyúlni.


    Én még félig kész lecsót is leszoktam,mert nekem úgy finomabb A héten maradt káposztám azt is lereszeltem és be a fagyóba,majd jó  lesz sztrapacskához.


    Bizony ez nagyon igaz szinte mindig fáj valahol már  e kor után én is érzem főleg éjszaka.


    Hasonló jókat kívánok Én is Neked és mindenkinek aki olvas minket!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31320)
    2018-01-23  20:54
  80. 2018. január 24. 12:1631322.

    Szia Márti!


    Mindt mindig most is sokat doloztál és látom finomságokat tettél el a téli időszakra.


    Köszi a képeket és a paprika se kicsi jót lehet belőle falatozni is.


    Bizony nagyon fontos odafigyelni az étkezésünkre főleg ha cukros az ember,de nehéz elhiszem a párodnak. Mi nagyon kedveljük a Tökfőzeléket is és szinte  minden főzeléket. Én van amikor feltét nélkül is megeszem. Tudod nem nagyon ehetek husit


    Igen láttuk mi is a Tv be hogy ismét mint minden évben már lassan nagy a Tűz felétek főleg a gyermekeid közelében.Hiába a nagy meleg ezt teszi,de lehet hogy egy szál gyufa is elég ha gondatlan valaki.


    Nekünk is nagyon hiányzik az édesség de egy drabig nem fogok sütnimert mint írtam van súly föslegem és  nem akarom hogy több legyen


    Főzni azért főzök szinte minden nap,ha mást nem köretet Holnap nálunk is Tökfőzelék lesz,és Rizsleves


    Ma egy kis tésztát főzök ki a pörkölthöz,mert kevés nokedli maradt


    Várlak!

    előzmény:
    martabottyan (31319)
    2018-01-23  20:01
  81. 2018. január 24. 00:1931321.

    Szia Ibolyka en mindent fagyasztok, a krompli kivetelevel, Tolteni a papriat egybe nyomkodom es teken  vagy mikor hasznalni akarom fagyosan szeden szet es toltom meg  tehat a paprika meg jeges  mikor felteszem foni.  kaposztat szeletelve vagy reszelve fagyasztom, uborat, szeletelt paprikat en sose fagyasztok. Kecsot uvegbe szoktam elrakni, de a birsalmat almat szeletelve a fagyasztoba, karalabe karfiol, tok, spenor soska, borso, repa mind kituno En semit nem szoktam blansirozni, mindet a kertbol leszedel megmosom leszaritom  a es legmentesen csomagolom es megy a fagyasztoba. 


    Nalunk az idojaras nem valtozik minden maradt a regi nalunk meg kezdosdik a kecske kaja ma delbe Reggeli lecso volt ebed vegyes salata fottojasal  es fetaval Mihalynak  nekem csak feta, vacsorara parolt hal lesz es valani konnyu koret


    Muszaly Mihalynak fogyni Nagyon szep estet neked

    előzmény:
    Ibolyka43 (31320)
    2018-01-23  20:54
  82. 2018. január 23. 20:5431320.

    szervusztok


    Nalunk keves ho van,de ha reggel kell kimenjekvasarolni,akkor bottal megyek..reggel -5 fok lesz,szerencsere csak delfele kell mennem.


    Nemreg vasaroltunk uj hutoszekrenyt,megirnatok,hogy majd a nyaron mit lehet lefagyasztani a zoldxegek kozul es nyersen,vagy blansirozva?


    Legyen jo egeszsegu k az a fontos,de 70 ev utan mindig faj valamink.

  83. 2018. január 23. 20:0131319.

    Szia Magdi itt borzalmas  az ido indenfele  tuzek es a balesetek a hirekba mast nem is lehet hallani. Mi most meg jol vagyunk itt neg nincs loz de eso sincs


     Mihaly szerencsesen vissza ert Sydneybol, hat meglett fenyegetve az eves miat, ugy hogy kijelentettem hogy eros dietara teszem,vissza a regi kezdo diwtara  mikor megtudtuk hogy cukros, tehat csirke es hal es zoldsegek ebedre is a kedvenc levesei helyet salatak fotoas  fata sajt es ugye mindenbol csak a fele amit eddig evet egy honapot katot  akkor lesz az ujabb vervetel es utana a randi Tegnap hozott sok gyumolcsot de salatat es zoldsegfelet semit hisz oi azokat nem szereti. Tegnap en is diszno paprikasal es tokfozelekel vartam hat a tokfozelekert nemdicsert meg az bisztos azis azokhoz a kajakho tartozik amit nem szeret, De 2 db tok megmarad a kertbe es lehetoleg elegge megnot  es  az egyiket lefagyasztottam a masikat meg megfoztem en nagyon szeretem, siralmas a kert semmi nincs benne par to parik kivil minden ki van szaradva, zold babol sem lett meg egy felliteres uveggel sem, pedig Mihaly kedvence a vajbag, sajnos itt azt nem lehet kapni csak a zolder , Lecsot is ugy csinaltam hogy a paradicsomot az uzletbe vettem hozza az enyem mind kiszaradt, kovasos uborka lett 6X 2,5L uveggel es par 7, decis uve ecetes uborka ez az egesz munkam teljesitmenye erre az evre


    MA BEMEGYEK A VAROSBA  KIFIZETNI A KOCSI BISZTOSITAST ES FELTOLTENI A TELEFONT,,MERT HA NEM TESZEKRA PENZT ELVESZIK AMI RAJTA VAN, ITT EGYALTALAN NEM LEHET A MOBILT HASZNALNI, DE HA BEMEGYEK TUDO TAJTA HAZA UZENI, sotetbe irok es most vettem eszre hogy megint atvaltot nagybeture a cepem. szval veszek isment paradicsomt az este kattam megint tudol leszedni kis nyanvat paprikakat es megcsinalom lecsonak uvegbe telire  


    Szep estet nektek

    előzmény:
    anutyi (31318)
    2018-01-23  10:21
  84. 2018. január 23. 10:2131318.

    Szia Márti!


    Sajnos nagyon régóta nem jó az oldal,én se kapok értesítést hiába kérek  boriték üres mindig


    Írtam már a szerkesztőknek,de azóta se válasz se jobb nem lett itt.Jó hogy  írni tudunk még egymásnak



    Valahogy én is így vagyok már régóta szülinapommal,de azért mindig jó esik ha valaki gondol rám.Múlt évi nagy meglepetés volt mert kerek voltam és a gyerkőcök elvittek egy étterembe tűzijátékos gyertya vacsora is voltNem kívánom el különben az ünneplést.Tudod nálam minden nap ünnep van,mert jó együtt lenni és kedveskedni magunknak. Maradjon így még sokáig



    Ma sertéspöri lesz nokedlivel nagy kedvencem finom savanyú almapaprikával fogom falatozniLevest majd összedobok valamit


    Nagy melegbe elhiszem hogy nincs kedved főzni,ezért sok salátát és gyümölcsöt egyél.Egészséges!


    Puszika,várlak!

    előzmény:
    martabottyan (31316)
    2018-01-22  06:34
  85. 2018. január 22. 06:5231317.

    Szia Ibolyka nallatok is volt olyan nagy ho mint otthol? De irigylem oket , milyen jo volna ha az a ho itt nalunk esett volna le. Kepzeld az az orult tus ami most Sydney korul van valaki gyujtogadta es nem is egyn helyen hanem tobb helyen egyszere  az elobb mondtak a hirekbe , es meg a furdo korul is eg mindig, de ottbegyekore csak az erdo eg es az messze van a mi telkunktol, de nem tudom hogy lehet majd megkozeliteni, szerintem ha Mihaly menni akar a jovoheten felhivom a Pilligai rendorseget szerintem azok tobbet tudnak majd mondani


     Nagyon szep piheno hetet neked is, es ha nagy a ho vagy csusos maradj bent

    előzmény:
    Ibolyka43 (31313)
    2018-01-21  08:39
  86. 2018. január 22. 06:3431316.

    Sziasztok Nagyon szepen koszonom a jo kivansagokat, de oszinten eleg vacak volt a szuli napom, Egyedul voltam abba a forrosagban meg ahoz sem volt kedvem hogy belapcsoljam a getet. Mihaly tegnap reggel lement Sydneybe ma kora reggel randija volt a specialistajaval. Ha minden rewndbe akor honap jon vissza, En meg tegnap du lecsaptam 3db oreg kakast, hisz azt is csak ugytudom csinalni ha egyedul vagyok. Tudjatok rajottem hogy kezdek oregedni, mindig nehezebb levagni az oreg kakasokat, most nem tudom en gyengulok vagy ok lesznek mindig erosebek


     Erdekes most az egesz topik hiaba jekokombe hogy kerek ertesitest hem rtesit es  a bejelenkezesi oldakam is eltunt a kepekel egyutt



    En se tegnap se ma nem foztem semmit  meg a kutyaknak sem, kinek van kedve enni az 50 fok koruli idobe, egyedul a hideg vis fogy a hutobol semmi mas, meg a salata sem kel, pedig holnap kel valamit csinalni ha Mihaly jon, mert o mindig ehes


     


     

    előzmény:
    anutyi (31314)
    2018-01-21  11:33
  87. 2018. január 21. 11:3831315.

    Szervusz Ibolya!


    Finomat főztél ma is ,kívánok jó étvágyat hozzá!


    Én ma nem főzök csak egy kis köretet a Lecsóhoz.Tegnapról még maradt Grízgaluska leves azt fogjuk falatozni.Sütit egy darabig nem készítek,mert leszeretnék adni egy kg.Hurkák ne legyenek


    Kívánok további tartalmas napokat és minden jót!


    Írj jó itt együtt!!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31313)
    2018-01-21  08:39
  88. 2018. január 21. 11:3331314.

    Szia Márti!


    Hűséges topik társunk Kívánok Neked Nagyon Jó Egészséget Boldog Éveket még sokáig
    SZÜLETÉSNAPOD ALKALMÁBÓL!


    Istenke éltessen sokáig!


    Puszillak sok szeretettel !


     

    előzmény:
    martabottyan (31310)
    2018-01-19  03:41
  89. 2018. január 21. 08:3931313.

    szervusztok


    Marta itt is kivanok nagyon boldog szuletesnapot,jo egeszseget sok -sok eveket.


    Nalunk nincs ho es hideg sem.


    Magdi


    Milyen finomsagot keszitettel mara?


    En huslevest foztem,kesobb sutom a flekkel kruplival.


    Legyen szep vasarnapunk,.

  90. 2018. január 19. 12:0331312.

    Szia!


    Nagyon guszta amit készítettél ,és köszönjük szépen  a fotót róluk.


    Jó étvágyat kívánok hozzá!


    Ma csak palacsintát sütök amit lekvárral és mazsolás túróval fogok megtölteni. Leves van még tegnapról ,mert babból nem lehet keveset csinálni.



    Már é is gondolkoztam azon hogy leállok valamelyik gyógyszerről,de doki nem javasoltaígy beszedegetem napszakonként ahogy elő van írva.


    Jó meleg van nálatok nem mondom,itthon nagyon változékony az idő. Idei tél azért kibírható még nincs -10-20 fok mint a múlt télen. Nem is fájnak úgy az izületeim.Igaz naponta elrágok egy szelet gyömbért. Nekem használ,próbálja ki más is aki csak olvas minket


    Legyen tartalmas szép napod,és gyere mert jó itt is kikapcsolódni!

    előzmény:
    martabottyan (31310)
    2018-01-19  03:41
  91. 2018. január 19. 05:3631311.

    Ez a skorpio jellemzes nem talal ram..

    előzmény:
    anutyi (31308)
    2018-01-18  17:29
  92. 2018. január 19. 03:4131310.

    Szia En 22 eves voltam mikor megtudtam hogy baj van a majammal, akkor kaptam rengeteg gyogyszert es elkezdte az orvs sorolni hogy mit nem szabad ennem, meguntam a sorolast es azt mondtam neki hogy inkabb azt mondja meg hogy mit ehetek, erre azt felelte hogy gazabol semmit. Hat az ido szepen eltelt en mar magamtol lealltam a gyogyszerol mikor kijottem, mert itt azokat nem lehetet kapni es borzalmas dragak voltak az orvosi vizitek is,es meg mindig itt vagyok a dietazasomak, az bisztos hogy nagyon vigyazok mit eszem, mert a majamrosszabb mint egy eros alkoholistanak, , pedig arra vagyok buszke hogy a csaladunkba senki nem iszik,meg kostoloba sem, KIVETEL A MENYEM!.


    Itt ma mar megit meghalladtuk a 40 fokot, reggel koran elkeszitettem a mai kajankat , az este kivettem a fagyasztobol a maradek huslevest amit az unokaimnak foztem es grizgaluskat foztem bele, es megsutottem a bepacolt malachust a sutobe es francia salatat csinaltam hozza sok parolt zoldsegel (igy Mihaly megeszi a zoldseget) tjfel helyet en csinaltam majonezt es savanyu uborkaval izesitettem, mar az is a hutobe csucsul , en azt ebedeltem a sult hussal, Mihaly huslevest evet es a ropogos borit a husnak. 

    előzmény:
    anutyi (31309)
    2018-01-18  17:42
  93. 2018. január 18. 17:4231309.

    Szia Márti!


    Gyógyszertár ne is mond mi nagyon sok pénzt hagyunk ott ,mert sajnos én sokkal többet szedek mint te.Tudod én azt tartom hogy addig jó még van rá gyógyszer . Vérnyomás ,Pajzsmirigy  Koleszterin,Allergia- soroljam még,de se baj beszedem.Igaz nagyon sok mindegyiknek a mellék hatásade a háziorvos még régen azt mondta/ meg is sértődtem /hogy valamibe meg kell halni.Akkor voltam 50 évesSzerencsére   azóta már sok év eltelt és még írhatok nektek




    Én ma Fehérbab levest készítettem zöldségesen sok zellerrel és házikolbásszal. Jót ettünk belőle,mert ritkán csinálhatok hüvelyeseket nem ehetek,de néha bűnözökSütöttem  hozzá Tócsnit  azt is kedveljük Fogyózni ma nem tudtam


    Látom Te is finomakat készítesz,a nagy meleg is. Lesz eső én azt kívánom Nektek,és ne legyen tűz a szárazság miatt


    További szép napot és néha pihenést is kívánok sok val!


     

    előzmény:
    martabottyan (31305)
    2018-01-18  03:54
  94. 2018. január 18. 17:2931308.

    Szervusz Ibolya!


    Igen szoktunk járni ősszel is voltunkpancsizni,és remélem tavasszal is eljutunk. Elhiszem hogy Te is várod már jobb időt és hogy feltöltődj egy kicsit a jó meleg vízbe és más környezetbe legyél.


    Ma ezt kaptam megosztod veled is! Bizony ránk fér egy őrangyal néha


    SKORPIÓ


     


    Őrangyalod: Barbiel


     


    – az önuralom és spiritualitás angyala


     


    Szenvedélyes vagy és féltékeny, fáradhatatlan kutatója az érzéki gyönyöröknek. Az élvezetek finomabb, gyakran rafináltabb formáihoz vonzódsz, és minden viszonylatban igen kifinomult az ízlésed. Barbiel megtanít arra, hogy kordában tartsd az érzéseidet, és segít abban, hogy ne rohanj le mindenkit azonnal, ha valami problémád van az illetővel. Megtanít arra, hogyan számolj el tízig, mielőtt megszólalnál, s ez az önuralom nagy segítségedre lesz abban, hogy elérhesd a céljaid.


    Várlak!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31306)
    2018-01-18  05:49
  95. 2018. január 18. 09:2931307.

    Szia Ibolyka ott meg nem lattam ott kozel van a viz es a bozotok gondolom ott vanak meghuzodva A lagoon  az ut masik felen van par 100 m-re hisz a furdo is kb 400 m-re van tolunk. De most ott borzalmas melegek vanak es most ott tombol a tuz is, azt hiszem Mihaly a jovo heten mar kimegy nem bir magaval, hetfon lesz kontron Sydneybe es aztan biszto menni akar.


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31306)
    2018-01-18  05:49
  96. 2018. január 18. 05:4931306.

    szervusztok


    Mindig be kell jelentkeznem valahanyszor irni akarok.


    A tegnap  bevasaroltam a fiammal nagy segitseg ,mert busszal hazajonni a banyatankkal nem konnyu,emelgetni kell.


    Magdi


    Szoktatok menni furdore en mar varom a tavaszt,hogy indulhassak.


    Marta


    Az uj hazatoknal is sok a kigyo?en meg nezni sem szeretem a tv.ben,annyira irtozom tole.


    Nalunk hulott egy kis ho,szerencsere mar elolvadt


     

  97. 2018. január 18. 03:5431305.

    Sziasztok, Magdi en meg sose festettem a hajamat szerencsere ebben edesapamra utotem , meg most is csak olyan makosteszta szinu a hajam, Edesanyam mar 30 eves koraba tiszta feher volt, Marti lanyom o ra utot, o is reg festi a hajat most volt 46 eves es mostmar oszre vesti azt mondta hogy mar joval tobb a feherhaja mint a barna igy hamarabb abba hagyhatja a festest.


     Az elobb jottem haza a gyogyszertarbol a havi cukorkakat valtottam ki, szerencsare en meg napi 2 fajtat szedek, de Mihaly mar joval tobet, latod milyen erdekes az elet o tobet szed es o nyugodtan repulhet bar hova en csak 2-ot es nekem megvan tiltva.


    Kozbe mig irok csipegetem a paprikast , mielott elmentem feltettem foni a faroktobol a paprikast es mikor hazjottem belefoztem a krumplit valami isteni finom lett egy ici picit csipos csak, mert hat nekem azt sem szabad, es benne van a farka is es az a jo kover farok to is es Mihalynak meg a husos reszek, mert o nem szereti a koveret csak en , meg arra is lusta voltam hogy magamnak vegyek ki kovaszos uborkat. Mihaly ebedre megette a maradek karalabe levest mert tegnap az volt neki es vacsorara meg  halat, ananaszt es ettem k par szepkarfiol rozsakat  meltt bezoldsegetltem olna es azt s rantottam, Amnt latod fogyokurazunk, de ma mar osment meghalladtuk a 40 fokot es erossen emelkedik  a joo heten is sak felfele fog menni eso nelkul, tehat jonek a salatak megnt

    előzmény:
    anutyi (31304)
    2018-01-16  15:11
  98. 2018. január 16. 15:1131304.

    Szia Márti!


    Nekem nagyon hamar nő a hajam,de ritkán megyek vágatni főleg télen,nyáron 4 hetente  mert szeretem ha rendbe van. Én nagyon régóta festem is a hajam ,ezért vékony szálú és elég ritka már ,aminek jót tesz az egészséges hajvágás.Páromnak én is leszoktam borotválni hátul a pelyhes résztde ő is jár fodrászhoz is.Régen fiatal korunkba én nyírtam mindenkit a gyermekeimet is. Fodrásznak készültem de apukám nem engedett. Még anno férfi és női fodrászvégzettségek voltak. Én is kedvelem a karikába sült vékony krumplit csak úgy magába is amibe teszek fokhagymát is,van amikor tojást és sajtot is. Savanyúsággal fincsi.
    Ma diétásat főztem,gyömbéres zöldségleves volt,és reszeltem zöld féléket / répa ,zeller ,káposzta fokhagyma  vöröshagyma tojás ki mit szeret befűszereztem és zsemlemorzsával és golyókat formálva olajba kisütöttem. Párolt petrezselymes rizzsel tálaltam. Jó volt ,de te biztos ismered mert kreatív vagy a konyhába.


    Én se vacsizok,csak ha nagyon éhes vagyok


    Puszi,várlak!


     

    előzmény:
    martabottyan (31300)
    2018-01-16  02:39
  99. 2018. január 16. 07:0131303.

    Ibolka  az itteni torveny borzalmas. Itt nem azt nezik mennyit dolgoztal es mennyi adot fizetel be. Itt lehet egy hazad amibe laksz, kocsid es valami penzed, ha ennel tobed van akor nemkapsz egy fillert sem. Mi Mihalyal 70 eves korunkig dolgoztunk es fizetuk az allamnak  a magas adot es egy filler nyugdijat sem kapunk, es nem kaptunk csaladipotlekot sem es itt nincs gyes sem es beteg allomany sem. Meg valamit , a gyerekeinknek sem ahatjuk oda addig mig elunk, mert ha oda adjuk akor sem kapunk Itt csak azok kapnak akik nem dolgoznak es nem sporolnak A sogoromek megkapjak az allmi nyugdijat ha jolemlekszem azt mondtak hogy 800 dollar 2hetre, de ok sose tartotak a penzuket a bankba es Maria takaritani jart kezpenzert es az nem volt bejeletve, tehat adot sem fizetet erte, es csak egy hazuk van amibe laknak es egy kocsijuk. Ok jol elnek mert most a szefbol szedik ki a penzt es 2 evente elso osztalyon repulnek haza es az allam annyira huje hogy nem veszi eszre hogy honan van annyi penzuk.

    előzmény:
    Ibolyka43 (31302)
    2018-01-16  06:37
  100. 2018. január 16. 06:3731302.

    szervusztok


    Marta


    Nem lehet konnyu ebben a melegben letezni...nalunk nyaron mikor 25 fok van a szovaban,olyan forro a kanape,hogy nem tudok rafekudni pedig naponta tobbszor lefekszem a derekam miatt.


    Szoktam nudlit es derelyet keszireni neha laskat is gyurok,mert jobb a hazi,mint a bolti.


    A tegnap takalkoztam egy  ismerossel azt mondja,a rokona Ausztraliaban el,ott mindenkinek egyforma a nyugdija,akar utcasepru,akar orvos.ez az illeto ref.pap minden nyaron itt vannak a rokonoknal.


    Valoban letezik ilyen torveny?

Címlap

top