Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2018. január 16. 02:5331301.

    Szia Ibolyka igen elmentek  a lanyom gyerekeit csutortok reggel vittuk le a fele utra, a fiamek gyerekei nem jottek mert betegek lettek. ugy hogy most volt par napunk egyedul volt idom kicsit kipofozni a lakast is es kozbe meg kiscsirkek is keltel abol a tojasbol amit a szomszedom nem szedet ossze Karacsonykor, igy most van 10 pici csirke akikat lehet babusgatni., hisz a kert az mar semmi  a rengeteg babot amit elvetettem  egyfelmaraek zoldbabot tudtam rola leszedni, a paradicsomrol egyet sem, tokot semmit ,repa , ptrezselyem mind ki van szaradva a krumplival es a kukoricaval egyutt, meg a paprika sinylodik csak,hiaba locsolom, tava  az egesz evi eso nem halladta meg a 300mm, es amint katod itt nem ritkasag a 40 vagy feletti mekeg, epp ezert is van annyi kiguyonk most, hisz minden folyo es tavunk is ki van szaradva, sajnos mar a kutunk is ugy all hogy ha nem jon eso anak is vege


     Hogy van a labad es a derekad sikerult a nudlit megcsinalnod, de reg csinaltam en is, de most inkabb kaposztas tesztat csinaltam,hisz azt is nagyon szeretjuk

    előzmény:
    Ibolyka43 (31298)
    2018-01-12  11:03
  2. 2018. január 16. 02:3931300.

    Szia Magdi. Mi karacsony hetebe vagtunk egymasnak hajat, ugy hogy nekem parhonapig jo lesz , az enhajam borzalmas lassan no. En a Mihaly hajat szint 2 hetente vagom, pedig mar alig van neki hala jobban csak hatul es oldalt van neki.


    A ido a heten megenyholt parnapra, de a hetvegere isment itt a forrosag , de nagyon jo volt ez a par nap is azzal a 38 fokjaval es ejjel meg a 24 fokjaval, legalabb aludtunk is, de eso egy csepp se volt.


     Kihasznalva az enyhe idot foztem is rendesen  penteken toltott kaposzta volt, szombaton diszno paprikas krumplival,vasarnap zoldbab fozelek rantott karajal, tegnap csirkeszarnyak sutve es ala vekony krumplit sutottem a palacsinta sutobe. Ma valtozatosag kedveert kaposztas teszta volt az ebed es vacsorara  lesz amaradek zoldbab fozelek es a maradek sult csirke szarnyak Mihalynak  en nem szoktam vacsorazni ha ebedelek.


     Nagyon szep estet nektek

    előzmény:
    anutyi (31297)
    2018-01-11  14:16
  3. 2018. január 12. 11:0631299.

    Agi


    Te miket szoktal fözni,atvettel valamit a nemetektol?


    En szeretem a nudlit es a derelyet,amikornem faj a labam,akkor keszitek.

  4. 2018. január 12. 11:0331298.

    szervusztok


    Nalunk tavaszias az ido,szoktam setalni,mikor nem fajnak a terdeim.


    Marta


    Eddig elmentek az unokak,biztos ok is szeretnek furdeni,viszitek a nyaralotokhoz?


    Magdi


    Milyen finomsagot gozol?en mar unom a huxt,ezert krumplileves es spenot lesz ebedre.


    Vasarnapra gondoltam toltottpaprika es hagymas karaj,pirevel.van itthon piskota,najd lerakom pudinggal.

  5. 2018. január 11. 14:1631297.

    Szia Márti!


    Látom mindig  nagyon jól érzik magukat veletek az unokák és ez nagyszerű dolog.Igaz kedvükbe is jártok nekik amit ők meghálálnak hidd el.


    Ma fodrászkodtam egy kicsit jó rövid lett a frizurám de majd meg nől.Hiányolt is már nagyon a kis fodrász hölgy. Fiatalhoz járok mert őket jobban kedvelem. Haladnak a korral



    Vettem hazafelé grillcsirkét  hozzá csináltam krumpli pürét , a krumpli levéből maga-levest készítettem metélt tésztával. Mit mondjak nagyon jól laktunk


    Te mi finomat csináltál?


    Írj ha az időd engedi!

    előzmény:
    martabottyan (31296)
    2018-01-10  04:04
  6. 2018. január 10. 04:0431296.

    Sziasztok,Ma az utolso nap itt a gyerkocokjnek azt gondoltuk hoy a Dripre viszuk ki oket, tavaj nagyon elveztek a folyot, hat az iden nem igty sikerult teljesen ki van az is szaradva, a szikla alatt talaltunk egy csepp kis vizet. Nagyon lehet erezni hogy tavaj kevesebb mint 300mm eso eset csak

    előzmény:
    anutyi (31295)
    2018-01-09  10:58
  7. 2018. január 9. 10:5831295.

    Szervusz!


    Köszönöm jól vagyok Ibolyaremélem Te is ?


    Tudod minden nap fiatalodokés nem fáj semmimami nem igaz, de fő az optimista gondolás.


    Nekem a horoszkópom ez évre nagy TÜRELMET írt,úgy érzem erre nagy szükségem is lesz.


    Legyen jó hetünk én is azt kívánom Neked és minden látogatónknak!


    Várjuk Együtt a Tavaszt,de még előbb Tél lesz.

    előzmény:
    Ibolyka43 (31293)
    2018-01-08  06:14
  8. 2018. január 9. 10:4931294.

    Szia Márti!


    Mint mindig most is látom finomat főztélízletes és jó lehet így is metélt tészta. Görögdinnye az igen ,de szeretem váljon egészségetekre. Jó unokázást kívánok ,sok pancsikolást a nagy melegbe. Nagy tűz volt ismét nálatok,de remélem titeket erkelült. Sajnos a nagy melegben ez is előfordul.


    Ha az időd engedi ppihenj meg it közöttünk és írjmert mi szívesen olvassuk az írásod és örülünk a képeknek is!



    Ma gondoltam halat sütök csak úgy paprikás lisztbe és be a sütőbe.Szeretjük krumplipürével amibe még reszelek szerecsendiót is.

    előzmény:
    martabottyan (31290)
    2018-01-07  06:54
  9. 2018. január 8. 06:1431293.

    szervusztok


    Marta


    Jo,hogy sokat irtal van mit olvasni es betekintest kapunk az ottani eletetekrol.


    Bizony nagyon nehez ilyen nagy melegben elni.nalunk amikor 28 fok volt a lakasban olyan forro volt a kanapem,atmelegedik a szivacs,hogy jott hogy a foldre fekudjek de onnan nem tudtam volna felkelni a terdeim miatt.


    A ferjem nem akarta az uj hutot nert a masik jol hut csak kucsi volt a fagyaszto resze meg a belterulet is,amikor jottek a lanyonek tobb etelt foztem es nem fert.most hogy 2 en maradtunk sok hely marad,remelem sikerul eladni a regit,mert most a lepcsohazba tettuk.


    En sem vagyok leveses de a ferjem igen alt .szombaton egytal etelt fozok,de naskor levest is.meg nem tudom milyen zolseget lehet lefagyasztani,a kenyeret mar fagyasztom,jo otlet,hogy veszek egy nagyobbat es felet lefagyasztom,nem kell mnden nap venni,bar kozel van 5 uzlet,ahol minden nap friss kenyer van.


    Agi


    Hogy szoktad meg az ottani eletet hany eve vagytok ott.?biztos jol beszeled a nyelvet.


    Ott milyen eteleket esztek  ,valami atvetettek a nemetektol?


    Magdi


    Remelem nem vagy beteg,csak elfoglalt vagy azert nem irsz.


    Legyen szep uj hetunk.


     


     


     

  10. 2018. január 7. 07:2931292.

    Szia Agnes, ha jol osztottam szet a bejelenkezesedet skolikagnes akor Agnes vagy. En ilyenkor nyaron rengeteg kocsonyat fozok,  Mihaly imadja, es ha haza menek a gyerkocok ujbol fozok neki, ebbe a hosegbe szerinte ez a legjobb etel, ma ette meg az utolso talacskaval, altalaba 5 talacskaval szoktam neki fozni, es ebedre szokta megenni leves helyet, en egyaltalan nem vagyok leveses es nem is igen eszem hust sem valahogy nem kivanom, igaz nallunk altalaba csirke, hal es diszno van, a ferjem mas hust nem szeret, de azert a hamburgert mindig marha husbol csinalom, csak epp nem mondom meg neki (abbol az igazi), Ha kint van Pilligaba en olyankor kenyesztetem magamatolyankor olyasmit csinalok amit en szeretek es o nem, ilyenkor jon a kasa, kapros teszta , kenyer lepeny jo sok kaporal vagy birka hushirtelen sulve salataval (ezeket Mihaly veletlen sem enne meg). Imadom a ok fozeleket is arra 1X ratudom beszelni, de ebbe az evbe meg gy sem not meg eleri a 15-20 cm es leszarad hiaba locsolom, borzalmas siralmas a kertem, mostmar a kutunkat is kiszaradas fenyegeti. a 4db tavunk csont szaraz, a 2017 evbe nem erte el a 300mm csapadekot az eso es november ota nem memt30 fok ala a nasppali homrtseklet es ugye itt Decemberbe kezdodik a nyar es Marciusba meg az osz.

    előzmény:
    skolikagnes (31288)
    2018-01-06  16:38
  11. 2018. január 7. 07:1031291.

    Szia Ibolyka, hatahogy feletek is melegszik az ido kel is masik huto, szerencse hogy ti a varosba laktok es minden nap tudtok fris kenyeret, gyumolcsot vagyt elelmet venni, de hat nekem a kis sarok uzlet 26km -re vanes a rendes uzlet meg 60km-re. igy nekem mar reg tobb huto szekreny es fagyaszto van, a kertbol a zoldsegeket is fagyasztodtam mindig, de most megprobalom uvegbe elrakni, mint ahogyotthol csinaltuk regen, a lecsot eddig is ugy raktam el mindig, de most a babot is es sok mindent ugy szeretnek, tudod Pilligaba nem vezetettjuk be a villanyt hanem csak Solar-t fogunk beszerelni es csak 12 voltos hutoszekrenyt szeretnek betenni, igy ha kint leszek kenyeret is sutok, mert ott is 60km-re lesz az uzlet, egyszoval Mihaly is lejebb fog adni a hus evessel, Egyelore nagyon keszul ki , hogy ott fogjuk majd tolteni a teli honapok, mert nyaron ott legalabb 10 fokkal melegebb van mint itt, pedig itt is eleg meleg van.


    Nekem nem kelett leszedni a fat mert felsem diszitettem ebbe az evbe, lent voltunk Sydneybe a gyerekeknel es itt kulonben is mar karacsony masnapjan le is szedik a fat es elrakjak masik evre. Vigyazatok egymasra , mikor menek megint a lanyodek hozzatok, gondolom te is hianyolod oket nagyon

    előzmény:
    Ibolyka43 (31287)
    2018-01-06  14:07
  12. 2018. január 7. 06:5431290.

    Szia Magdi, hat en ma letettem a sutesrol, az ejjel kint se ment ala a 35 foknak  hiaba volt nyitva minden ,itt benr reggel 38.4 fok volt, ugy hogy csak a huslevest foztem meg holnapra meg a csirkepaprikast, mert hajnalba indulunk a masik 2 gyerekert. A levesbe fot melle husat feldarabolta nagyon aproraes csinaltam egy jo fuszeres fehermartast tejszinel sajtal es belekevertem, tettem hozza tejfelt is es az egeszet osszekev3ertem vastagmetelt tesztaval, maskor tepsibe szoktam tenni es meg sajtal is megszorom es a sutobe ossze sutom, de ma ez elmaradt a szoszba tettem tobb sajtotes csak vegyes salataval talalom es utanna meg lehutott gorogdinnyet kapnak a sracok.  Mihaly oda volt veluk az uszodaba, valami csaladi nap volt es Nagyon jolereztek magukat kulonbozo vetelkedok voltak a vizbe es pont most nem vitte Mihaly a fenykepezo gepet.

    előzmény:
    anutyi (31285)
    2018-01-06  11:16
  13. 2018. január 6. 16:4231289.

    Mi is vettünk hűtőt karácsony előtt, mert sosem volt elég hely ilyenkor a kocsonyának, és a több ételnek:-)


    És ugye nem volt elég hideg sem, hogy az erkélyen lehetett volna ezeket tárolni.


    Most már nem kell félni, hogy megromlik valami:-)

    előzmény:
    Ibolyka43 (31286)
    2018-01-06  14:07
  14. 2018. január 6. 16:3831288.

    Tudom, hogy onnan lehet, én is szoktam keresgetni google-n.


    Mi Németországban élünk, de az én gyerekeim Magyarországon, a férjem lány pedig itt Németo-ban. Mi majd pár év múlva költözünk vissza, ha a férjem nyugdíjba megy.


    Ma itt nálunk nagyon szép napos idő volt, 11 fok, ami nem éppen téli hőmérséklet.


    Ma csak levest főztünk, holnap rántott csirkecomb lesz:-)

    előzmény:
    martabottyan (31283)
    2018-01-04  22:09
  15. 2018. január 6. 14:0731287.

    Szervusztpk





    Leszedtem a fat.takaritottam es mostam.mara eleg.holnaprA meg van toltottkaposztank.





    Nemreg vettunk uj hutot.ennek van 3 fiokja





    Most mar en is tudok tobb mindent tarolni.





    Legyen szep hetvegenk





     

  16. 2018. január 6. 14:0731286.

    Szervusztpk


    Leszedtem a fat.takaritottam es mostam.mara eleg.holnaprA meg van toltottkaposztank.


    Nemreg vettunk uj hutot.ennek van 3 fiokja


    Most mar en is tudok tobb mindent tarolni.


    Legyen szep hetvegenk


     

  17. 2018. január 6. 11:1631285.

    Sziasztok!


    Szép hétvégét kívánok Mindenkinek


    kevés munkát finomságok készítését és minden jót Nektek!
    Én ma lazítok egy kicsitvan még jól sikerült krumplis tészta, főzök egy kis levest, sütök is azért lekváros tekercset mert nincs nasizni valónk már, és hiányzik délután.
    Nálunk eddig még nincs igazi téli idő,de én nem is bánom,így is fűtünk nagyon mert szeretem a meleget a lakásban.


    Márti!


    Kedvet kaptam a Lángos hoz ,fogok is készíteni valamelyik nap. Váljon egészségetekre!


    Ibolya!
    Vigyázunk magunkra ,mert nekem is volt más törésem és nagyon kellemetlen volt, Vállam tört el mint Mártinak és semmit nem tudtam csinálni mert a jobb vállam volt. Rég volt de igaz és akkor száraz idő volt. Banya kór kezdődött és szédülést csinált.


    Írjatok az új tagunkat is várjuk szeretettel!


     

  18. 2018. január 4. 22:2331284.

    Szia nekem meg 2 perc es kesz a sutesre a langos az lesz a reggeli es Pizza roll meg a 10 orai azt viszuk az uszodaba. Vacsorata halat sutok meg Prawns -ot tudod azokat a kis kukacokat, Ella is nagyon szereti es mi is, daclanak meg csirkemellet toltok, es sultkrumplit meg kovaszos uborka lesz hozza. Itt olyan mekleg van hogy reggel kiteszem az uborkat es delutan mar be is hozom hagyom meg bent ejjelre reggel mar lehet enni,  Itt nemerdemes az uzletbe venni semmitegnap ahogy jottunk haza vettem barackot, meg szollot este mar meg volt rotyanva, az uzletekbe hutobe tartjak es mikor megmelekszik vege van, itt piac nincsen. Mennem kel ehesek a gyerkocok Szepnapot neked  is majd jovok

    előzmény:
    Ibolyka43 (31281)
    2018-01-04  17:48
  19. 2018. január 4. 22:0931283.

    Szia  Legegyszerobb a googleba keresni beirod hogy mit szeretnel es mikor kijon rautsz az images-ra es elojonek a kepek es valogathatsz beloluk.


    Amint eszre vetted mi Australiaba elunkk; en is messze az gyerekeimtol a 2 lany Sydney-be a fiam meg  Newcastle-ba  mindegyik 350km-re tolunk kulonbosoiranyba. Az unokaim altalaba minden iskolaszunetbe jonek hozzank es egyszere, most is egy jo hetet toltenek velunk. Mi mid ketten 70 eves korunkba hagytuk abba a munkat, de nyugdijat nem kapunk, abbol elunk amit ossze sporoltunk. Mig a szuleink es testvereink eltek szinte 2 evente jartunk haza, de utoljara 2013 ba voltunk otthol akor temetuk el otthol a ferjen occset es mostmar nincs senkink otthol csak a sirok. A testvereink gyerekeit meg  joforman nem is ismerjuk, kulonben is nekem mar 2013-ba megtiltota a doki a repulest, de megreckeroztuk.

    előzmény:
    skolikagnes (31278)
    2018-01-04  09:31
  20. 2018. január 4. 17:4831282.

    szervusztok


    Nem mentem furdobe.mert eszembe jutott.hogy piacra kell mennem.gyumolcsot es zoldseget.cs.mellet vettem.hazitejet.


    D.u.a kamrat tettem rendbe.vettem viaszosvasznat es szepen beboritottam a polcokat.kisse elfaradt a derekam a sok hajlodozastol.


    Holnap mit terveztek.mentek valahova?


    Legyen fajdalommentes ejszakank.

  21. 2018. január 4. 17:4831281.

    szervusztok


    Nem mentem furdobe.mert eszembe jutott.hogy piacra kell mennem.gyumolcsot es zoldseget.cs.mellet vettem.hazitejet.


    D.u.a kamrat tettem rendbe.vettem viaszosvasznat es szepen beboritottam a polcokat.kisse elfaradt a derekam a sok hajlodozastol.


    Holnap mit terveztek.mentek valahova?


    Legyen fajdalommentes ejszakank.

  22. 2018. január 4. 17:4831280.

    szervusztok


    Nem mentem furdobe.mert eszembe jutott.hogy piacra kell mennem.gyumolcsot es zoldseget.cs.mellet vettem.hazitejet.


    D.u.a kamrat tettem rendbe.vettem viaszosvasznat es szepen beboritottam a polcokat.kisse elfaradt a derekam a sok hajlodozastol.


    Holnap mit terveztek.mentek valahova?


    Legyen fajdalommentes ejszakank.

  23. 2018. január 4. 17:4831279.

    szervusztok


    Nem mentem furdobe.mert eszembe jutott.hogy piacra kell mennem.gyumolcsot es zoldseget.cs.mellet vettem.hazitejet.


    D.u.a kamrat tettem rendbe.vettem viaszosvasznat es szepen beboritottam a polcokat.kisse elfaradt a derekam a sok hajlodozastol.


    Holnap mit terveztek.mentek valahova?


    Legyen fajdalommentes ejszakank.

  24. 2018. január 4. 09:3131278.

    Márta, ezeket a képeket honnan töltötted le? Nekem tökéletesek lennének gépi hímzéshez, pont ilyesmiket keresek:-)


    És köszönöm a köszöntéseket. Én a családnak nem sokszor főzök sajnos, mert Németországban élünk, ők meg Magyarországon.Sűrűn járunk haza, akkor igyekszem elkényeztetni az éhes szájúakat:-)


    Talán már jövőre elmehet a férjem nyugdíjba és akkor költözünk haza végre:-)

    előzmény:
    martabottyan (31269)
    2018-01-03  04:15
  25. 2018. január 4. 06:1531277.

    Sziasztok Bocs a nagy viragokert az Ipadon irtam es ott picik voltak, A laptopomom a keybord nem mukodik sok bettu le van ragadva, vettem egy kulon keybordot es azzal irok rajta, de hat lovolna megszokni az ipadot is, mert ha megyunk Pilligaba azt kel vinem. Nagyon szep napot nektek

  26. 2018. január 4. 04:3131276.

    Fiatal nagymama en is szeretettel koszontelek itt. Remelem jolfogod magad erezni kozottunk ha mi kicsit fiatalabak vagyunk 😁😆😋 mimar a 70et tapossuk es az unokaink sem pici mar, de nagyon remenykedunk abba, hogy meg a dedunokakat is tudjuk majd kenyesztetni. Ha olvasok benunket, mi imadunk sutni fozni es kenyesztetni az unokakat. 🌻🍄🌺🥀💐

    előzmény:
    skolikagnes (31270)
    2018-01-03  09:42
  27. 2018. január 4. 04:1531275.

    Sziasztok haza ertunk,faraszto meleg idegesito ut volt. Mig mentunk 3x is eson mentunk kerestul itt semmi nem volt. Hajnalba locsoltam, szerencsere gyonyoruen sutott a hold. Ebedre a KFCnel alltunk meg Mudgeeba, reggeli meg Lithgowba volt a  big MAC nail. Most  Mihaly is es a gyerkocok is pihenek, igy en is leultem egy kicsit, Magdi azert vigyazatok a sikos uton, en a szaraz uton estem el mikor a vallam eltort. Ibolyka igaza van Magdinak te sem vagy mar 20 eves velunk egyut, probald kimelni magadat. Tudod csak szepen lassan, mostmar haggyal masnapra is 😃🌺🍌😏. 

    előzmény:
    Ibolyka43 (31274)
    2018-01-03  20:36
  28. 2018. január 3. 20:3631274.

    sžervusztok


    Fiatal.nagymama szertettel.fogadunk.itt mindent megbeszelunk.oromot es betehseget is.


    Magdi


    Eleg sokat fajt a derekam az unnepekkor.sokat foztem es sutottem.ma csak pihentem.holnap mennek egyet csobbanni a kozeli sosfurfobe.nagyon ram fer egy kis kikapcsolodas.


    Marta


    Te is sokszor fozol.mert valoszinu szereted is ezt a cselekvest.


    Legyen fajdalommentes ejszakank.


     

  29. 2018. január 3. 16:0531273.

    Szia!


    Üdvözöllek körünkben fiatal kislányunokás nagyika


    Várunk szeretettel


    Mi főzőcskézni szoktunk ,de megosztjuk egymással örömünket és ha van  szomorúságunkat is.


    Ismerkedj az oldallal és térj be hozzánk is újra!

    előzmény:
    skolikagnes (31270)
    2018-01-03  09:42
  30. 2018. január 3. 16:0031272.

    Szia Márti!


    Én tudom hogy te is minden nap főzöl még ha sokszor nehezen is megy. Nekem is egy jó program a konyhába és szeretek kedveskedni magunknak mindig valami finomsággal. Én ráérek jobban,mert most nincs semmi kinti munka mint nyáron .Tudod sokszor vagyunk a fiam nyaralójába ha szükséges és segítünk neki. Ott szoktam a szép virágait fotózgatni. Teszek most is föl neked-nektek!
    Kérdésedre válaszolva ,nekem igaz nincs Ipad--om de amikor itt írok fölül van egy csillag ráteszem az egeret /Oldal a könyvjelzők közé /Ctrl+D/  arra katt és ott megfogod találni a topikot ahova írunk.  Nálam  ez van,de hogy nálad mi az sajnos nem tudom és azt se milyen keresőn vagy.


    Minden esetre nagyon jó látni a korai virágzású Tulipánokat amit beillesztettél. Köszike!


    Küldök egy kicsit hűvösebbet és esőt


    Ma tudod mit csináltam Szilvás gombócot és Tojás levest. Jó befalatoztunk!


    Várlakha az időd engedi írj nekünk!

    előzmény:
    martabottyan (31269)
    2018-01-03  04:15
  31. 2018. január 3. 15:4731271.

    Kellemes időtöltést kívánok körünkben is


    Mindenkinek!


    Ibolya!


    Jókat sétáltunk ma is ,hideg nincs de mi hegyvidéken élünk és itt a talaj menti fagy sokáig megmarad,de se baj összekapaszkodunk  párommal és vigyázzunk egymásra . Derekam sajnos nekem is egyre jobban fáj,de már nem fiatalodok.
    Remélem neked se fájt és eltudtad intézni amit szerettél volna. Vigyázz nagyon magadra és legyen jókedved mindig mert akkor jobban elviselhetők a fájdalmak is.


    Te is biztos finomat főzöl .

    előzmény:
    Ibolyka43 (31267)
    2018-01-02  17:37
  32. 2018. január 3. 09:4231270.

    Sziasztok!


    55 éves, egy kislányunokás nagyi vagyok. Most regisztráltam ide, és ismerkedem az oldallal:-) Boldog új esztendőt kívánok mindenkinek:-)

  33. 2018. január 3. 04:1531269.

    Sziasztok megprobaaltam az Ipadon bejonni sikerult de hogy tudom megcsinalni,hogy meg is maradjon mert mar sokszor probaltam de meg eddig sem jutottam el🌷🌹Ha tud stoke segiteni de jo volna. Nagyon szep allmokat nektek

  34. 2018. január 3. 02:4931268.

    Sziasztok, Ibolyka nallunk csak Mihaly szilveszterezet en mar  a tyukokkal elmentem aludni. a gyerek tuzi jatekbol is alig lattam valamit pedig az este 9 orakor volt, de Mihalt ejjel 1.30 -ig nezte a TVt es compjuterezet,  En viszont 3 kor mar fent voltam  es mire elvegeztem a kinti munkakat es 6 utan bejottem o mar isment a TV elott ult es nezte a TVt. A sogoromek most nem jonek itt borzalmas melegek vanak es nincsen air-condictonunk, eddig nekunk nem kelett es kulonben is ekkora hazat lehetetlenseg lenne lehuteni, mert a mihazun egy nyitot haz csak a halloszobakon es a furdoszoban no meg a WC van ajto.


    Holnap megyunk felvenni az unokainkat  Justin elhozza felutig es onan mi hozzuk, ugyan ezt csinaljuk hetfon a fiam gyerekeivel is, mert ugye tul messze vanak tolunk es dolgoznak is es mikor visszuk haza ugyan ez lesz, tobb mint egy hetig lesznek nalunk, de hogy hova tudunk menni ebbe a forrosagba fogalmam sincs,az ejjel se ment ala a 30 foknak nappal meg kozel az 50 fokhoz. holnap gyors vacsora lesz az bisztos mer delutan lesz mire haza erunk apro kolbaszkakat sutok krumpipure  zoldsegek es uborkasalata lesz. Kulonben minden este gyors vacsorak lesznek ha megyunk valahova, altalaba a paprikast reggel koran megfozom es mikor megjovunk fozom ki hozza a tesztat, reggeli altalaba langos szokot lenni , vagy sult bacon tojas es ugye uborka, zoldpaprika paradicsom. ebedet altalaba ott eszunk ahova megyunk, ha olyasi helyre megyunk ahol nemlehet venni semmit akkor itthol stok csirket, egy este bisztos lesz Pizza is amit ok keszitenek el, mert megunnepeljuk Jake szuletesnapjat es ilyenkor altalaba Pizza szokot lenni, tortanak piskotat sutok mert Jake azt imadja, tejszint ferek fel ra es gyumolcsel diszitem, de azt szerdaig megkel csinalnom mert  Ella es Declan mar csutortokon megy haza, Declannak csutortok este kezdodik a zeneoraja.


    Magdi en is altalaba minden nap fozok egyedul a leves az amit Mihaly egymasutan 2X megeszik, a paprikasal is ugy vagyok hogy a hus felet elteszem es frisen masfajta koretet csinalok hozza, mostanaba a kutyakknak 2 naponta fozten es masnap nem akartak mar megenni, hat en mindent borzalmasan elkapatam, hiaba nincs eleg dolgom meg keresek magamnak ujabbat. Torom a fejem a vacsoran,az elobb ette meg Mihaly a zoldseg levest, de meg a vacsorat nem tudom, foztem egy fazek rizsat a csirkeknek, godolkodom egy zoldseges gombas rizsan magunknak, addig jol lecsopog a rizsa es lehetseges sutok Mihalynak hoza egy szelet hust, vagy halat amit ker.


    Nagyon szep napot nektek jovok ahogy lesz idom


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31267)
    2018-01-02  17:37
  35. 2018. január 2. 17:3731267.

    Boldog Uj Evet lanyok,boldogabbat,mint tavaly.


    Ma nentek vissza a lanyonek,sokat foztem, a tegnap fankot es darazsfeszket sutottem.


    Mosas es pirszivozas volt a mai program,elegge elfaradott a derekam,ezutan jonnek a szurke hetkiznapok.


    Magdi


    Hogy sikerult a seta a varosban nem volt hideg?


    Holnap en is kicsit setalni indulok,ha nem fog fajni a derekam.


    Marta


    Ti is ketten szilvesztereztetek?


  36. 2018. január 2. 11:4631266.

    Szia Márti!


    Gyönyörű szép a kaktuszod jó látni a ködös esős időben ami most nálunk van napok óta.


    Itt az Új Év ismét fiatalodtunk egy évetígy tovább


    Lehet hogy locsolnod kell minden nap ,mert új év első napján semmit nem szabadna csinálnunk,de ez csak babona én nem  hiszek benne. Főzni se szabadna de én bizony frisset főztem tegnap is,mert jobban tudjuk emészteni mint a másnapos ételt. Jó pihenést és kikapcsolódást is kívánok Nektek a nagy melegbe a hűvös szobába. Sokat dolgoztok ezért fontos kímélni magatokat.Ma én is lazítok megmostam hogy  hajam kicsinosítottam magam és indulunk hamarosan a városba ,mert nincs még ez évi naptárunk ami nekem hiányzok az asztalomról.Kiváltjuk a gyógyszereinket is ami nem kevés ,de jó hogy még van.


    Puszillak Téged és Ibolyát az új évben is. Írjunk még sokáig egymásnak!


    BÚÉK!

    előzmény:
    martabottyan (31264)
    2018-01-01  03:29
  37. 2018. január 1. 05:4331265.

    marta



    Koszonom a jokivansagot ,legyen egeszsegunk,aztan minden nap telik egy nap ne hagyjon el a humorunk.o

    előzmény:
    martabottyan (31264)
    2018-01-01  03:29
  38. 2018. január 1. 03:2931264.

    Szasztok  Kinyilt a kaktuszom is masodszora, a kovaszos uborkat is behoztam mielott felfor  Mi szepen tapossu a 40 fokot, nemkel felni hogy megfazunk az bisztos. En az ev elsonapjat locsolassal kezdtem ezekszerint  egesz evbe locsolni fogok . ost mind ketten itt ulunk bent a TV elott ebed megvolt es sul a lerbe a diszno hus vacsorara. NAGYON SZEP UJ EV NAPJAT KIVANOK NEKTEK!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31263)
    2017-12-31  19:02
  39. 2017. december 31. 19:0231263.

    Bekes boldog Uj Evet kivanok nektek.


    Sok oromot,jo egeszseget hozzon az uj ev.

  40. 2017. december 31. 16:1731262.

    Jó szórakozást kívánok


    Minden kedves látogatónknak!


    előzmény:
    anutyi (31261)
    2017-12-31  16:00
  41. 2017. december 31. 16:0031261.

    Szia Márti!


    Nagyszerű köszönjük szépen.


    Nálatok már 2018 van, amihez kívánok boldog évet.


    Sok uborka készítést nyami-nyami ,mert nagyon kedvelem jó kaprosan és fokhagymásan Te teszel bele?


    Sok szép virág lesz a kaktuszon látomleld örömöd benne.


    Nálunk esik az eső és olyan szomorú az idő,de a kedvem nem veszi el.Teszek is föl egy kedvenc videót.


    Puszillak,és várlak!


     

    előzmény:
    martabottyan (31260)
    2017-12-31  00:33
  42. 2017. december 31. 00:3331260.

    Sziasztok Gondolkoztam, hogy mivel is kivanjak nektek  BOLDOG UJ EVET olyasmivel ami most otthol nincs vagy nem tudtok csinalni meg ezen a nagyon enyhe uj evkor sem. Ime kitalaltam  Kovaszos uborkat a kertbol es meglepetes meg nekem is ujonal ki viragzik a kaktuszom, par perce csinaltam a kepeket

    előzmény:
    anutyi (31259)
    2017-12-30  20:18
  43. 2017. december 30. 20:1831259.

    Szervusztok!


    Minden kedves és hűséges topik társamnak és látogatónknak


    Kívánok!


    Békés Boldog Új Évet!


    Jó egészséget és gondtalan életet.


    Finomságok készítését a családnak, amihez erőt kitartást és minden jót!


    2018 évben is találkozzunk itt még sokszor

  44. 2017. december 30. 08:3031258.

    Szervusz Marta


    Latom Magdi nem jon,biztos elutaztak valahova.


    Szep dolog Mihalytol,hogy ugyesjedik de a batya miert nem segit neki,ha ok is igenybe szeretnek venni a furdozest?


    Jo,hogy megszabadultal az alkatoktol,hiszen mar nem vagytok fiatalok,tudom a  mozgas jell,de nem szavad megeroltetni .


    Nalunk a tegnap o,yan meleg volt hogy tavaszi kabatban jartak az emberek en is setalni voltam a kusunojankkal,aki mar 7 eves,elso osztalyos.


    Legyen szep hetvegenk,uj evig meg irunk.

    előzmény:
    martabottyan (31257)
    2017-12-30  01:25
  45. 2017. december 30. 01:2531257.

    Sziasztok Igen Ibolyka Mihaly egyedul epitkezik, minden segitseg nelkul. Tolunk ugy 350km talaltunk egy meleg forast mineral vizzel ami nagyon jo a csontokra es izuletekre, es  kb 400m-re vettunk egy telket ott azzal a feltetelel, hogy a lakokocsinkat viszuk ki ra, de hat a Mihaly battya is imadja a furdot es a CARAVAN  annyi szemelyre kicsi vagy is nem kenyelmes, mert uye aludni kenyelmesen 4-en meg tugunk bene aludni,de hogy bent kartyazunk az mar nem megy. Igy hozza kezdet Mihaly epiteni egy 2 halloszobas nappali, konyha es furdoszobas  nyaralot, amit telen fogunk hasznalni, mert nyaron ott szinte mindg 50 fok felet van, de telen meg allitolag fagy mentesek az ejjelek is, es ugy dontotunk hogy a teli honapokat ott fogjuk tolteni, de villanyt nem vezetjuk be hanem SOLART teszunk a tetore es az fogja adni az aramot. Nem  hiszem hogy erre a telre elkeszul, hisz most par honapig bisztos nem tud ott dolgozni, en eddig mindig a szuletes napjan mentem ki vele 1- 2 hetre, a szomszedom valalta az allatok eteteset, vegre a 4 labu allatokat mind eladtam csak a kutyak es a macska van es a baromfiak, ha a kerites meg lesz akor tudjuk vinni a kutyakat is magunkal. Nallunk is nehez hisz Mihaly is mar 82 eves es en is 72, de en sokkal jobban le vagyok robbanva mint Mihaly, o meg szeretne haza is repulni, de en mar elvagyok tiltva a reulestol, de lent a foldon meg mindent elvegzek, de vigyazva, mert hamar kiesik a labam alolam


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31256)
    2017-12-29  07:06
  46. 2017. december 29. 07:0631256.

    Szervusztok


    Marta


    A multkor lattam,hogy eputkeztek,hogy haladtok?gondolom ne  koltoztok,pedig jo volna gondtalanul,sok munka nelkul elni.


    Irtad,hogy sok a kigyo  ,nem feltek toluk.?


    Nagy munkanak szamit a tobb emberre valo fozes.


    A ferjem szeptemberben kapott egy agyergorcsot ,most kezd jarni,a memoriajat nem erintette.


    Nekeim is nehez mellette,mert most minden ram szakadt regebb a kozeli boltbol aprobb dolgokat megvett,levitte a szemetet,nekem is daj a derekam es a terdeim,amig tudom ,az avont is vegezem,meg kimozdulok itthonrol.


    En a nyarat szeretem,bar a 40 fokos hoseg sem jo.

  47. 2017. december 28. 04:4831255.

    Sziazstok, Ibolyka az en kis csaladom 11 szemelybol all, de Szent este ott voltak a Jusztin csaladja is, pukaja es a testverei a csaladjukal, ugy hogy tobb mint 20 szemelyre sutottem foztem, abba a dog melegbe. Nem volt kimondottan Magyar kaja, volt fokhagymas sult tarja , fustolt sonka  szegfu szeggel tuzdelve rantott csirkrmellek,  csirke combok sulve, fasirt, krumpli pire, sajtos krumpli e, zoldseges rizsa, teszta salata, tejfolos es ecetes uborka salataes zold vegyes salata. Edessegnek volt kremes, gyumolcsos rizsa, jelly, es gyumolcs. Mikor jottek volt apro sos es edes sutemeny. Ezeket mind en csinaltam egyedul. GititNovemberbe operaltak es sajnos, nem ugy gyogyul mint kellene es igy elvan tiltva mindenfele  munkaktol, Justin meg dolgozott azert is mentunk elobb le Sydneybe.


    Na most ki pihenem magam, mert ebbe az evbe mar ugynez ki nem jon senki hozank es igy nem less fozicskezes sem. Tegnap megfoztam a kocsonyat Mihalynak, ma mar meg is kostolta az volt az ebedje, mikor megjottunk a vasarlasbol. Nem volt nagy vasarlas, szodaviz, tej, gyumolcs, vettem kulonbozo magokat a kenyerbe es vettem egy nagy sult csirkrt az less a vacsorank salataval esd Mihalynak sutok hozza krumplit. Ujevre sem csinalok nagy cirkuszt, Szilvesztere kolbaszt es hurkat sutok Mihalynak , Uj Evre meg bepacoltam egy szep kis diszno hust azt sutom meg es bablevest fozok a maradek sonkaval ( Mihaly nem eszi meg a lencset es babbal helyetesitem), sutemenynek meg kepviselo fank less es ezzel be  van felyezve az uj evi sutes es fozes.


     Itt borzalmas melegek es por van eso semi mar honapok ota par mm csak.  Latom nagyon meg hujult az idojaras otthol is


     


    Nagyon szep keszulodest nektek is az uj ever es foleg nagyon jo egeszseget 

    előzmény:
    Ibolyka43 (31254)
    2017-12-27  07:39
  48. 2017. december 27. 07:3931254.

    szervusztok


    Marta


    Igaz hogy jevesebbet vagyok a facen mert 2 honapig sok volt az avonrendeles  most itthon vannak a lanyomek.


    Az unokank okt,megnosult.


    Karacsony szomvatjan a fiameknal voltunk 20 szemely.csak csalad,mindket reszrol.


    A tegnap nalunk volt az ebed ,9 szemelynek teritettem,sok finomsag volt es meg maradt mara is.


    Nagyon kifaradtam,mar telik az ido,betoltottem a 74 evet.nemcsak a derekam hanem a terdeim es a jobb csuklom is daj.


    Ma pihenek ,mert a lanyonek a nasik szuloknel  vannak.


    Lelassult a laptopom,tablageprol irok.


    Magdi,Lencsi hogy vagytok gyertek kozenk.

    előzmény:
    martabottyan (31253)
    2017-12-27  03:45
  49. 2017. december 27. 03:4531253.

    Szia Ibolyka vegre te is de talaltal, igaz a Facen sem igen lattalak, ha bar en is itkan jelenek meg. Sokat vagyok egyedul es rengeteg a munkan, es sajnos nem fiatalodok. Ma csendes naponk van  meg foztem a kocsonyat varom hogy huljon kicsit es szurom le, ugy nez ki a Szilvesztert kettesbe toltjuk,  a Mihaly battayaek nem hiszem hogy most jonek, borzalmas meleg van es rengeteg a kigyo is es eso meg semmi. Tovabi szep napokat es jo keszulodest az Uj evre

    előzmény:
    Ibolyka43 (31252)
    2017-12-26  18:32
  50. 2017. december 26. 18:3231252.

    Szervusztok


    Szeptember ota nem tudtam belepni,nem ertem,ha valami mukodik miert kell elronratani.


    A tegnap este a fuameknal voltunk,ma ok voltak 4 en,az unokank okt.ben megnosult,a lanyomek is jottek igy 9 en ebedeltunk.


    Sok finomsagot keszitettem,tyukhuslevest,egeszben sult kacsat,lilakaposzta krumplipureve.volt meg karajt es sajtgolyok.


    Sutemenyt es narancstortat is sutottem.


    Legyen szep estenk,en nagyon faradt vagyok,sokat dolgoztam.

  51. 2017. december 25. 10:3431251.

    Sziasztok Nallatok most van Karacsony elsonap reggelje, mi mar itthol vagyok es mindjart megyek kezdem az esti etetest. Faraszto volt de nagyon szep minden faradsagot megert A gyerkocok keszulnek ki az ujev elejen mind a 4 egyszere, es ugyterveztuk hogy a szuletesnapomat is Sydneybe toltom, Mihalynak 22 -en lesz randija a specialisaval es en is lemegyek vele. Nagyon szep unnepeket nektek en meg mindig varom az esot egy csep sem volt itt Sydneybe is nagyon meleg volt, de minden nap esett eso is es ma is eson jottunk keresztul, de mikor elhagytuk az utolso hegyet kisutott a nap es kek lett az eg Nagyon faradt agyok . Nagyon szep unnepeket

    előzmény:
    martabottyan (31250)
    2017-12-20  10:31
  52. 2017. december 20. 10:3131250.

    Szia  Kora reggel indulunk le Sydneybe, viszem az ipadot, de nem tudok azon bejoni nem tudom miert. Nagyon boldog unnepeket kivanok nektek a csaladotok koreben. A jovo heten mar itthol leszunk, hisz Sydneybe is 40-50 fok koruli meleg josolnak az unnepekre, ugy hogy magar zsiros kajak bisztos nem lesznek, a gyerekek bisztos az uszodaba fognak hutozni.

    előzmény:
    anutyi (31249)
    2017-12-17  10:55
  53. 2017. december 17. 10:5531249.

    Szia!Remélem azóta más boldog napjaitok voltak együtt Márti.Bizony jó a magyar konyha ,igaz én is egyre kevesebb husit eszek,de azért mindig megkóstolom amikor elkészül valami finomság.Egyszer élünk
    Ma csak egy kis krumpli főzelékét készítek amibe teszek több szegfűborsot mert az adja meg a jó ízt neki ,és természetesen mindent még fokhagyma,babérlevél vöröshagyma pici cukor és citromlé só .Te hogy készíted ha csinálsz?


    Egyszerű étel de ahány ház annyi szokás szerintem.


    Leves majd még kitalálom rögtönözni szoktam.


    Idő ? Nem sztem ami nálunk van,havas eső ,borult reggelre lefagy.........
    A héten készülök az ünnepekre és már elfogom kezdeni a sütést vannak ötleteim,de megkérdezem majd a gyerkőcöket mit szeretnének.
    Írj várom Puszika kívánva szép hűvösebb napokat Nektek !

    előzmény:
    martabottyan (31248)
    2017-12-12  01:40
  54. 2017. december 12. 01:4031248.

    Szia Hurra  holnap SZERDA! Mihaly jon haza es remelem marad is, csutortokon randija van a dokival, de a kovetkezo csak 20-an lesz remelem nem megy vissza, mi 21 -en indulunk le Sydneybe nagyon remelem nem jon kozbe semmi. Babonabol elovettem a fekete bluzomat es most mosom, tudod en utalom a feketet az nekem mindig gyaszt jelent, most 14 fogjak operalni az itteni  szomszedomat Sydneybe (ok neznenek utana az allataimnak mig nem leszunk itthol), Searlnak mar volt szivelegtelensege, kulonben epilepszias is es borzalmas magas a cukorja meg a vernyomasa is, de az operalas elkerulhetetken  a nyak erekel van baj.


    Te kinyitottam a konyhat ma, olyan isteni illatok lengedeznek az egesz hazba, hiaba a magyarkonyhat nem helyesiti semmi, kar hogy Mihaly mostanaba keveset van itthol. Holnapra mar fo a diszno paprikas, krumpli fozeleket fogok holnap csinalni hozza, nekem meg mara van birsalma martas es  egy szelet sult hus is, azt hittem sose fog elfogyni a malac sult, pedig valoba nagyon finom, tegnap is inkabb magaba ettem a birsalma martast. Tdod en inkabb hus mentes kajakat szeretek, most hogy ilyen melegek vannak nagyon jol megvagyok salataval meg gyumolcsel.


    Lattam reggel nallatok is egesz tavaszias ido lesz szep setalast a szep 8idobe, de vigyazatok azert nehogy meg fazatok


     


     

    előzmény:
    anutyi (31247)
    2017-12-09  09:53
  55. 2017. december 9. 09:5331247.

    Szia Márti!


    Köszi szépen mi jól vagyunk igaz mindig fáj valamiamit  már észre se veszünk csak éjjel amikor nem tudunk aludni.Mi lett veled? Vigyázz nagyon a takarítássalén az idén nem csinálom mert ránézek a függönyökre és nem látom még füstösnekA gázfűtéstől az szokott lenni.Tudod  meghívtak a gyerekek Karácsonyra mindketten és ott leszünk majd fönt Bpesten náluk.


    Így csak sütni fogok majd kedvükre valót.


    Mézes krémest azt biztosan és aprókat amit könnyű szállítani,pedig a habosat kedveljük.


    Ma Lebbencsleves lesz nálunk és Túrós tészta jó tejfölösen és sült szalonna kockákkal.


    Még ünnepekig biztosan írunk egymásnak, de már most kívánok minden jót nektek!


    Főleg jó egészséget sok erőt és türelmet! Puszillak!

    előzmény:
    martabottyan (31246)
    2017-12-08  00:16
  56. 2017. december 8. 00:1631246.

    Szia Magdi reg voltam mar megint itt, de hat mindig van valami ami miat elmarad. Isment egyedul vagyok mar egy hete es meg jo parnapig igy lesz, de valoba ez az utolso ebben az evben, Mihaly leszlet a kulsovalal es elkezdte a kozfalakat, hogy feltudjuk tenni a tetozetet es a tetot. Itt nagyon nem sz3eretem napok vanak eso nincs es jon a forrosag felek hogy ennyi a kertemnek reggel este locsolok de locsoloval az a novenyek tovehez, hisz nem birnam az egesz kertet a slsgal locsolni, egybol vege lenne a vizemnek  a tavaink mind csonta vanak szaradva.


    Fozni nem nagyon fozok magam reszere csak valmi gyorsat, igaz tegnapelott csinaltam egy kis oldseges uslevest grizgaluskava es ma meg betettem a sutobe egy kisdarab disznokaralyt egybe es repat krumplit tettem hozza, talan megeszem salataval.


     Megkezdtem a nagytakaritast a mult szombaton de abba is kelett hagynom, leestem a labamrol, ugy hogy csak a fuggonyok lettek kimosva azt is a szomszedom tette vissza, a butorokat vissza tolta a helyere es kesz Most csak a foldrol csinalgatok amit tudok, hisz ugysem jon hozzank senki. A karacsonyt Sydneybe toltjuk a gyerekekkel es hogy mi lesz Januarba azt meg nem tudjuk, Januar vegen kezdodik az iskola a gyerkocoknek, itt csal 4 het a nyari szunet nekik.


    Remelem ti jol vagytok es aqbba locs pocs idobe nem letetek betegek. Nagyon szep hetveget nektek


     

    előzmény:
    anutyi (31245)
    2017-12-01  15:52
  57. 2017. december 1. 15:5231245.

    Szia Márti!


    Szép nagy területet műveltél meg és már szép a veteményes nálad.


    Jó látni ,mert nálunk már havas minden két  napja.


    Szeretem én is zsíros kenyeret hagymával,paprikával és paradicsommal,


    még jobb ha csurgatunk rá egy kis szalonnát.


    Te szoktál csinálni?


    Jók a képekremek fotós vagy!



    Ma sárgaborsó főzeléket csináltam és daragaluska levest. Jót ettünk belőle.


    Desszertnek volt itthon mirelit gesztenye massza azt megreszeltem és sok tejszínnel ettük.


    Nem diétás de néha fontos egy kis kényeztetés.


    Kívánok jó egészséget és minden jót Nektek!

    előzmény:
    martabottyan (31244)
    2017-11-29  06:08
  58. 2017. november 29. 06:0831244.

    Szia  Mihaly megjott vasarnap, hetfo a doki es a vasarlas volt, tegnap felvettuk a kiskocsimat, ma meg mar el ment Sydneybe holnap jon vissza,ugy hogy nem volt nagy fozicskezes, hisz ketten vagyunk es igy maradt meg paprikas is amit tegnap vacsorara megettunk. Holnap mire jon halat kert ugy hogy azt sutok majd, de meg mindig remenykedem hogy penteken nem indul megint Pilligaba kicsit tudom meg kenyesztetni, de ha megy is  hamar kel neki jonni, mert ujabb randija vana dokival es aztan meg itt a karacsony is es kozbe meg 2 randi. Sokat dolgozom a kerten nagyon remenykedem, hogy lesz ertelme.Tehat ma sem igen pihenek de nem s fozok a kutyaknak meg an mara fotkaja, en meg eszem zsroskenyeret gyengeretekel a kertbol ( nagyon szeretem) Jo ollna has jonne eso akkor nem kellene losolnom Nagyon szep natot neked es gyaz a hdegbe

    előzmény:
    anutyi (31243)
    2017-11-27  10:11
  59. 2017. november 27. 10:1131243.

    Szia!


    Átjöttek a képek ,köszi szépen. Nagyon jók főleg a torta.Bizony nem soká jön a Mikulás hozzánk.


    Régen nagyon várták a gyerkőcök és jött is mert a szomszédunk beöltözöttigaz a papucsáról fölismerték őt a fiamék. Remélem jól telt nálatok is a hétvége a nagy melegben.Nálunk sincs még nagy hideg csak a hegyekben esett a hó. Itt most szép napsütés van el is indulunk itthonrólmert van tegnapról maradék ételünk,csak egy kis frissensültet készítek majd.


    Várom a leveled és sok puszit küldök!

    előzmény:
    martabottyan (31242)
    2017-11-26  00:37
  60. 2017. november 26. 00:3731242.

    megnt nem ment at a kep, kvancsisabbol probalok masikat


     

    előzmény:
    martabottyan (31241)
    2017-11-26  00:34
  61. 2017. november 26. 00:3431241.

    Szia Itt irok es minden egyszeruen eltunt , Mindegy mostmar , idon nincs ujbol irni, jon Mihaly haza es sutok fozok ki van ehezve, szoval kinyitottam parnapra a konyhat, fo a husleves, csirkepaprikas, es madartejre gondoltam, mert mara is nagyon befutottek itt , kozel leszunk a 40 fokhoz szeles poros idotvel. Nagyon szep hetveget nektek es vigyazatok megne fazatok!!!

    előzmény:
    anutyi (31239)
    2017-11-22  17:40
  62. 2017. november 22. 17:4731240.

    Szia Nagyi!


    Öröm számunkra hogy újra benéztél hozzánk és megosztottad velünk a jó és rosszabb hírt is ami veletek történt.


    Jó az unokákkal nagyon feltöltődik velük az ember de bizony már nagyon elfádunk velük. Én mindig mondom hogy Ők édes terhek már a mi korunkban.Szomorú bizony ha a társad már ellátásra szorul,de nem tudja az ember kire mi vár,nagy türelmet kívánok és erőt egészséget neked . Vigyázz magadra!


    Mi is ölelünk és kissé megkésve kívánunk szülinapod alkalmából minden jót! Mi 70 évesen nagyon megérdemeljük. Úgy tudom Te is annyi voltál

    előzmény:
    Almuska (31238)
    2017-11-22  13:41
  63. 2017. november 22. 17:4031239.

    Szia Márti!


    Igen az volt és felejthetetlenami örök marad.


    Sok éhes kígyó van felétek és milyen kárt okoz nálad. Nagyon elszomorító dolog és gondolom nehezen is viseled el,hiszen lettek volna ismét kiscsibék nálad. Se baj majd lesz másik tyúkanyónak.Öröm is ért de jó hogy meglett a fényképezőgéped.


    Éjjel megálmodtad a csíkotklassz és milyen finomat,én is kedvelem, de a párom nem és nem szoktam készíteni,pedig jó  baracklekvárral nagyon


    Mellényről nekem is eszembe jutott hogy elkezdtem egyet ,de ott van a szekrénybe kitudja mikor fejezem majd be.Tudod nálunk a kínai üzletekbe nagyon olcsón hozzálehet jutni és szép kötésűek. Majd veszek egyszer


    Ma kicsinosítottam magamfodrásznál voltam és jobb is lett a közérzetem.


    EbédLucskos káposzta /székelykáposzta/volt ,hús nélkülitettem bele egy kis kolbászt és árpagyöngyöt,ne tudd meg milyen fincsi lett


    Puszillak és várlak szeretettel!


     

    előzmény:
    martabottyan (31237)
    2017-11-20  20:55
  64. 2017. november 22. 13:4131238.

    Sziasztok Nagyik !


     


    Rég írtam Nektek kiképzésen voltam a gyerekeknél majdnem három hétig .


    Elutaztak nyaralni én meg ott maradtam gyerekcsősznek ,vittem a férjem is na ne mondjam  elfáradtam .


    Reggel az egyik unokát kísértem az iskolába induláshoz a barátaihoz karomban a kicsivel majd vissza készítettem a kicsit bölcsibe ,utoljára maradt a párom őt teljesen ellátni a nappali közepén feküdt egy felfújható matracon ,hogy ne tudjon leesni mikor elmegyek otthonról .


    Ott görnyedtem mellette tisztába tevéskor meg etetéskor ő meg csuda mérges volt szinte mindig nem könnyíti meg az életemet .


    Hétvégén jöttünk haza itthon is volt munka a fiam meg az itthoni unokám várt .


    most meg várom a szociális dolgozókat tűkön ülök ez már egy kimerítő állapot nem merek elmenni itthonról rácsapásszerűen jönnek .


    Éves tételes elszámoltatás van ,gondnokság alatt van a férjem ,ez már egy nagy kötelezettség ..megvisel.


    Az emberfia feláldozza magát és még számon is kérik ,erre varjak gombot .


    Örülnék ,ha minél hamarább túl lennék rajta ! 


    Szeretettel ölellek benneteket !


    Minden jót kívánok néktek !


     


     


     

  65. 2017. november 20. 20:5531237.

    SziaMagdi akkor nagyon szep szulinapod volt oromokkel es boldogsaggal megontozve. Tegnap reggelre a kigyo megolte a kotlomat es mind a 12 tojast megette alola, pedig betettem bisztonsagos helyre. Mihaly legkesobb szombaton jon haza addig van gyogyszeje ugy hogy ma felhivom a dokit randira neki hogy irja ki a gyogyszereker ,1 honap van itthol tartalekba ugy hogy bajba nincs. A masik oromom is van kepzeld megvan a kis zold SONY fenykepezo gepem amit Juliusba vesztettem el az arveresen  Weewaaba, tegnap hivott Jhon akinel az arveres volt  es Mihaly pont Weewaaba volt esigy  fel is vette. Velem mas nem tortent itt, de ma mar locsolnom kel, a melweg es a szel szarit mindent ki, te tudod mire eheztem meg ejjel allmomba?,  prezlis tesztara azt hiszem gyurok ma tesztat es azt csinalok magamnak eleg volt a husbol ott csucsulnek a hutobe a kutyaknak hiaba nem nagyon eszm mar hust, egyaltalan nem kivanom, tegnap is inkabb pattogatot kukoricat ettem. Szep piheno estet neked, en  isment kotok majds a hirek alatt meg a tuzvonal alatt de elotte meggyurom a tesztat had pihenjen ugy konnyebb elnyujtani, Szombaton az eso miat elo kerestem egy 2 evvel ezelot megkezdet melleny azt befelyeztem , de kozbe talaltam egy masikat is ami jobban tetszik es most azt folytatom

    előzmény:
    anutyi (31236)
    2017-11-18  19:26
  66. 2017. november 18. 19:2631236.

    Márti!


    Nagyon-de nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat!


    Puszillak érte!


    Nagyon sok meglepetés ért a családomtól,aminek nagyon örültem és boldoggá tett!


    Ma is ünnepeltünk még


    Sajtos csirkemellet készítettem sok gombát és cukinit is rántottam ,valamint a gombát megtöltöttem túrós tejföllel amibe tettem hagymát sonkát és fűszereket isteni finom lett.


    Kívánok nektek is boldog gondmentes napokat és minden jót!


    Nem is maradt egy szem se

    előzmény:
    martabottyan (31235)
    2017-11-15  08:10
  67. 2017. november 15. 08:1031235.

    Magdi nagyon de nagyon BOLDOG SZULETESNAPOT es meg nagyon sok boldog evet joegeszegde kedves csaladod koreben!!!!

    előzmény:
    anutyi (31234)
    2017-11-14  10:20
  68. 2017. november 14. 10:2031234.

    Szia Márti!


    A kedvencemet főzted ma én ezt fogom elkészíteni mert a nokedlit gyermek korom óta nagyon szeretem.Apukám nyugodjon békében így is hívott.Mind a ketten kanállal és kenyérrel ettük. Leszoktam már rég erről mert nagyon hizlal a kenyér,de szeretem és sütünk is itthon magunknak



    Örülök hogy taliztál a unokatesóddal olyan jó ezt hallani. Ritkán találkozok én is velük,csak telefonon szoktunk beszélgetni és jókat nevetünk


    Holnap megyünk a fővárosba egy kicsit szétnézni ,mert szeretek gyönyörködni ,és kedvemre vásárolni.Találkozunk a Fiamékkal és majd ők hoznak haza.


    Vigyázz te is magadra és írj ha az időd engedi!

    előzmény:
    martabottyan (31230)
    2017-11-13  04:54
  69. 2017. november 14. 10:1031233.

    Szervusz!


    Én kitöltöttem ,remélem mások is megteszik.


    Szerintem egyre több helyen lehet már így vásárolnide sajnos a mi környékünkön még nem.


    Tesco pedig van nálunk.


    Kívánok sok sikert a munkádhoz!

    előzmény:
    kecskes90 (31231)
    2017-11-13  10:40
  70. 2017. november 13. 22:4931232.

    Ebbe en nem tudok segiteni, mert nem elek otthol


     


     

    előzmény:
    kecskes90 (31231)
    2017-11-13  10:40
  71. 2017. november 13. 10:4031231.

    Üdvözlöm a kedves fórumozókat! 


     


    Nem zavarnék itt ilyen témában, de a szakdolgozatomhoz szükségem lenne az Önök válaszára, sajnos kevés hely van ahol aktív internetező nagyszülőket érhetek el, ezért bátorkodtam itt megkeresni Önöket. A kérdőívet az alábbi linken találhatják, tényleg nagyon rövid és hatalmas segítség lenne ! Még egyszer elnézést a nem ide illő tartalomért, és ezer köszönet! 


     


    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScBYN76CI0ZVQSJy 8CLfHA3qP25u3mKFQVfPSUEhVhRTQ1-Nw/viewform


     

  72. 2017. november 13. 04:5431230.

    Sziasztok  Most ertem haza delelott felvettem az unokatestveremeket Gulgongba es ki hoztam oket kocsival hozzam. es ebed utan meg visszavittem oket, mert Gulgongbol tovabb kerekparoznak a csopportjuk Gulgongba ebedelt esMudgeeba is korulnezet , es innen indultak tovabb 2 orakormeg ma 90km tekernek le es reggel folyatjak tovabb az utat. Csirkepaprikast nokedlivel es madartejet csinaltam ebedre. 6 eve talalkoztunk utoljara a nagybatyam temetesen, jo volt egy kicsit beszelgetni a csaladrol  hianyoznak nagyon, de messze lakunk egymastol es azert a telefon es a face nem oilyan mint mikor meg is olelhatjuk egymast.


     Vigyazatok magatokra hisz megy feletek a hidegido vege lesz a szep hosszu setaknak egyre tobbet szorultok be a lakasba 

    előzmény:
    anutyi (31228)
    2017-11-12  16:25
  73. 2017. november 13. 04:3331229.

    IBOLYKA HA BENEZEL IDE AKKOR ITT IS NAGYON BOLDOG SZULETESNAOT KVANOK!!!!

  74. 2017. november 12. 16:2531228.

    Márti!
    Köszi a képeket szép helyen készült,és biztos jó sikerült minden. Nőnek az unokák rendesen és milyen aranyosak.Látom sokat vagy egyedül,de ha házat épit Mihály nem csodálom. Jó lesz majd ott is nektek a meleg víz mellett!Nagyon jó hogy előkerültek a kutyáid,mert most is figyelmes volt és nem lett ban a kigyó miatt.Látom megint nagyon közel mentek a házatokhoz.
    Vigyázz Te is mert bizony nehéz őket észrevenni úgy beleolvadnak a természetbe.
    Kész lett a kis kocka tészta? Én is kedvelem most kaptam zabkockát azzal is fincsi a leves.


    Főzzél azért magadnak is valami fincsit!


    Puszillak melegbe pihenj is a hűvösebb lakásba,és ne félj

    előzmény:
    martabottyan (31226)
    2017-11-11  00:48
  75. 2017. november 12. 16:1731227.

    Üdvözöllek újra körünkben Zsuzsi!


    Érezzétek jól magatokat az új otthonotokba. Szép helyre költöztetek anno írtam is hogy nekem nagyon szép volt amikor ott kirándultunk.Igaz aki hegyvidéken lakik annak a víz közelgése mindig jót tesz.


    Küldj majd fotót! Szeretem nézegetni.



    Finomat főztél!


    Ma én Lebbencs levest készítettem és megkívántam a Lángost azt is csináltam  jó sajtosan, fokhagymásan és tejfölösen ettük.



    Hazajönnek a Lányodék? Ezek szerint ott nem találták meg a számításukat.Ritka dolog mert nálunk aki kiment nem jött haza.
    Várom az újra bejelentkezésed ha van kedven írni a Nagyiknak


    Puszi fogadva és viszonozva!

    előzmény:
    töpike (31225)
    2017-11-10  19:10
  76. 2017. november 11. 00:4831226.

    Sziasztok, Szia  Zsuzsi te elveszett kisbarany , jovolna ha a tobbiek is vissza ternenek. Orom hallani hogy hamarosan eggyut lesz megint a csalad es szepen fiatalosan dolgoztok is, latod az a kis maroknyi fold tartja benunk az eletet. Latod nallunk Mihaly volt az aki ragaszkodott Sydneyhez, en jottem el hamarabb es o csak 7 ev utan kovetett, mindig arra vart hogy mikor unom meg es megyek vissza Sydneybe es most o az aki semmi penzert nem menne vissza Sydneybe, sot most meg messzebre keszul.Talaltunk egy meleg furdot innen tolunk meg befele kb 350km-re es ott vettunk egy telket es most oda jar ki epiti a hazat , mikor megvettuk ratettunk egy lakokocsit hogy az eleg lesz, de annyira megszerette hogy most allandoan kint van es epit i a hazat ugy terezi hogy a teli honapokat ott fogjuk tolteni. Oszinten miota megvettem neki a telket tobb mint 20 evet fiatalodot ugy szellemileg mint fizikailag, most is isment oda van azt mondtam hogy 2 het mulva jon haza. Tehat nalunk igazi regi magyar rendszri elet ven egyenloseg enyem itt a farmon a munka az ove meg Pilligaba , igaz az sokkal nehezebb mint az enyem, de hat en sem ulok a selyhajomon,. a kertet kigazoltam, bekapaltam, bevetettem, most reggel este locsolok es gyomlalom a gazt es a csalantot, mert mas nem no rajta csak por e s por, eleg gyatran kelnek ki a magok sok meg ki sem bujkalt, gyumolcs fak fele kiszradt a nagy szarassag miatm a masikon meg az a kis virag is lefagyott tehat nem lesz gyumols sem.


    Szia Magdi, gondolom a hetveget is a  gyerekekkel fogjatok tolteni, en megint egyedul ez ugylatszik mar termeszetes lesz ez ,mig meg nem jonek az 50 fokos melegek, akor mar bisztos nem fog menni, hisz a viz az 38 fokos, tehat abba csak hutozkodni tud majd. A fozessel most megint konnyen leszek, de tesztat azt gyurnom kell  az apro kockasat, mert mindet bepakoltan isment neki, tegnap reggel mikor pakoltuk a kocsijat majdnem megcsipte egy kigyo, nem vettuk eszre hogy a kocsija alatt van ha nincs ott Missy akkor nem is tudom mi let volna, annyira kozeli  nagy volt a veszely, ezert is kell nekem itt a kutya , mindig melettem van mind a 3, de Missy az aki leghamarabb eszre veszi a kigyokat., kepzelheted hogy ereztem magam a 4 nap mig nem volt kutyam es mindentnyitva hagytam hogy betudjanak joni ha megjonek., de mostmar az bisztos nem mennek el ha valaki ki nem engedi oket. +-


     


    Nagyon szep piheno hetveget mindotokneZsuzsi en kint irtam es most bemasolom, tegnap gitiek eskuvon voltak Justin occse eskudot es a tengertarton volt megtartva

    előzmény:
    töpike (31225)
    2017-11-10  19:10
  77. 2017. november 10. 19:1031225.

    Sziasztok Nagyik!


     


    Olyan régen írtam, hogy elfelejtettem hogyan kell! Írtam egy regényt az eltelt időről, elküldtem és a regényem valahol landolt az éterben mert itt nincs! 


    Szóval megpróbálom összegezni! Elköltöztünk Ráckevére! Emlékeztek papa tervezi már egy ideje. Én nagyon nem akartam, de be kellett adnom a derekam, mert már "barlang lakónak" neveztem! Nem akart halmon már semmit csinálni! Ülta  foteljában, morgott mindenért és aztán a szokásos negyed éves orvosi vizsgálaton 18-as cukor, 3 felkiáltó jeles koleszterin,  vércukor a plafonon...! A doki azt mondta, hogy ha nem állítom föl a fotelből 2 év és a sírba teszem! Tehát beadtam a derekam! Megvettük ezt a telket 2100 nm, a ház pici 2 szintes alapterület 50 nm. Gondolhatjátok! 200 nm-ből 50 nm bepakolni! semminek nincs helye! Az emeleten kineveztem egy szobát gardróbnak, egyet meg raktárnak, egy megmaradt vendégszobának. Lenn van két pici szoba, az egyikben alszunk a másik iroda. most akkora a fürdőszoba mint halmon volt a wc! Tulajdonképen 2 embernek pont elég csak nem ehhez vagyok szokva! De majd csak belejövök! Egyszer mindennek megtalálom a helyét! A kert gyönyörű! Csak ahogy a ház el volt hanyagolva úgy a kert is! 3-4 éve nem lakott itt senki és s enki nem csinált sem benn sem kinn semmit! Viszont voltunk újból papával vér, vizelet vizsgálaton! minden tökéletes!!!!!!!!!! A házi doki azt mondta, hogy ha nem tudja kié az eredmény azt hiszi egy 40 éves ember leleteit látja! Minden visszaállt a rendes értékre!!!!!!!!! És vége a " barlang lakó" filingnek is!


    Ma gomba levest főztem és a fagysztóból rántottam 2 csirkecombot a köret csak meggy befőtt volt, mert nem volt időm másra. KInn dolgoztunk, mert délben kisütött a nap és mivel állítólag jön a rossz idő inkább a kinti muszáj melót nyomjuk!


    Képzeljétek, Nikimék jönnek decemberben végleg haza!!!!!!!! Nagyon örülök neki! Beámék a három gyerekkel építkezésbe fogtak. Hétfőn kezdték a falazást! Márciusban muszáj költözniük, mert eladták a fejük fölül a házat! Még jó, hogy az új tulajnak nem kell gyorsan költöznie! Nikiék is azzal kacérkodnak, hogy itt nálunk építkezni kezdenek! 


    Szóval zajlik az élet! Nem unatkozom! Bár nem szoktam!


    Üdvözöllek Piroska! Remélem sokáig köztünk maradsz és jól érzed itt magad! Én rendszerint eltűnök, de mindig előkerülök!!!!


     


    Puszi nektek!!!!!!!!!!!!!! Nem ígérek semmit!!!!!!!! De...

    előzmény:
    anutyi (31224)
    2017-11-10  16:13
  78. 2017. november 10. 16:1331224.

    Szia!


    Nagyon ügyes és sokat dolgozik  a társadigaz Te is otthon


    "Tudjuk  munka nemesit" Egyedül húzza föl a falat Mihály?


    Főzzél is neki sokat hogy legyen ereje az építkezéshez főleg a nagy melegben,habár igazad van akkor könnyebb ételekre van szüksége.


    Ma én Frankfurti levest csináltam jó lett és tócsnit sütöttem hozzá. Szeretem


    Fincsi lett a kolbászod?


    Jó falatozást és minden jót kívánok Nektek!

    előzmény:
    martabottyan (31223)
    2017-11-08  04:25
  79. 2017. november 8. 04:2531223.

    Szia Hat igen  nallunk is igy van nem akor unnepelunk  mikor van a nap hanem ahogy valahogy ossze tudunk talalkozni, de hat igy is nagyon jo es orommel latjuk es kedveskedunk  gyermekeinknek.


    Mihaly haza ert vasarnap este  faradtan es 3kg -val kevesebb sullyal, de mar szedi vissza, Hetfon kedden vasaroltunk, vettem konzev kajakat neki ami foleg zoldsegekel van keszitve, mondtam neki nem hal meg tole es minden fajtabol csak 1 -et vetten , meg talaltam virslit is uvegbe azt is vettem, mert ugye mostmar a szallona tul sziros ebbe a melegbe meg neki is, es rengeteg gyumolcsot is vetten ami szinten konzerv, van meg itthol is amit en raktam el uvegbe azokat is pakolok be neki, mert isment keszul ki, es azt mondta hogy nem jon haza mig a fal nincs felrakva.


      Tegnap szarazbablevest foztem mielott elmentunk vasarolni, es mikor hazajottunk jol belktunk belole, vettem kolbasznak valo hust azt ledaraltam es megis toltottem  mig Mihaly pihent, 4X - eleg lesz , 1` adagot kint hagytam  azt holnap sutom meg  hurkaval es krumplival, 3 lefagyasztottam  (tobb mint 3kg volt a hus). Ma  krumpli fozelek lesz szilt csirkevel, ebedre Mihaly megette a maradek babevest.


    Itt meg mindignagy hianya van az esonek, most eleg hideg szeles az ido Mihaly fazik a nagy meleg utan


     

    előzmény:
    anutyi (31222)
    2017-11-05  10:57
  80. 2017. november 5. 10:5731222.

    Szia Márti!


    Örülök az örömödnek ,de jó hogy hazamentek a kedvenceitek és a házőrzők.


    Nagyon szomorú voltál ,de ez érthető.


    Nagyon lehet őket szeretni és biztonságban érzi velük magát az ember.


    Mire vigasztalni akartalak már hoztad is a jó hírt


    Mi már elkezdtük az ünneplést kerek leszek és Gábor fiamék tegnap tudtak eljönni köszönteni.


    Sütöttem-főztem a kedvükbe jártam.


    Hólabdát készítettem ,és sajtos kockákat. Ízlett és be is csomagoltam nekik.


    Rakott krumplit kértek azt csináltam  sok kolbásszal ,virslivel és főtt tojással.lehetett falatozni.


    Köszi a képeket! Puszika!

    előzmény:
    martabottyan (31221)
    2017-11-04  04:15
  81. 2017. november 4. 04:1531221.

    Sziasztok vegre van egy kis jo hirem , tobb mint 4 nap utan ma hazajottek a kutyaim , ehesen, szomjasan es nagyon faradtan. Mihaly hetfon jon haza. Vegre ma csinaltm magamnak ebedet is rantot csirkeszarny, tortkrumpli es alma martast. Nagyon szep hetveget nektek


     

    előzmény:
    martabottyan (31220)
    2017-11-01  21:02
  82. 2017. november 1. 21:0231220.

    Sziatok  Neharagudjatok, hogy  nem irtam  de borzalmasan ki voltam es meg ma jobban ki vagyok. Kedd reggelre  valami megolte a ket anya kecsket es   ket kicsit is a masik kettot nagyon  ossze martak, nem tudom hogy eletbe maradnak e., mikor nagynehezen levittem oket az erdore nyitva hagytam a gatet es a kutyak meg elmentek, es meg mindig nem jottek meg, fogalmam sincs hogy mondjam meg Mihalynak, eddig nem birtam megmondani, de most meg az is meglehet hogy a kutyak sem jonek haza, olyan nem jol vagyok olyan nagy nyomas van a melkasomba oszinten felek, hogy valami bajom lesz. Kedden egesznap a kertbe dolgoztam, hogy neragodjak a dolgokon, probalom valahogy felemeszteni, hogy Isten akarata volt, de nem megy. Csak legalabb mar azok a rohadt kutyak jonenek meg, de felek nagyon,  hogy ha Gabiekhoz mentek akor a szomszedja agyon lovi oket, Gabi nem hivot hogy ottlenek, mar kedden delutan oda kelett volna nekik erkezni es akor Gabii hivott volna , ma mar szerda reggel  van.  Minden este beszelek Mihalyal,  de nem birtam neki megmondani Azt mondta parnap mulva haza jon, szerintem eleg lesz akor megtudnia, nem akarom meg ezzel is zaklatni 


     


    Kezd virradni megyek locsolni tul csendes a haz 

  83. 2017. november 1. 10:3431219.

    Emlékezzünk szeretteinkre!



    "Mindenkiért egy-egy gyertya égjen"



     

    előzmény:
    anutyi (31218)
    2017-10-29  10:48
  84. 2017. október 29. 10:4831218.

    Nagyszerű!


    Köszi Márti a remek képeket,olyan sok finomságot és jókívánságot küldtél aminek nagyon megörültem.Így tovább!


    Lángos, Derelye  mind  a kedvencünk nekünk is. Fogok is csinálni ma egy kis krumplis derelyét ,mert van szilvalekvárom saját azzal fincsi lesz.Jó ötletet adtál.


    Ne is legyél sokat kint ha nagy a meleg nálatok. Vigyázz magadratudod nekünk fontos.


    Mi is be vagyunk szorulva mert tegnap óta szakad a eső,pedig holnap menni szeretnénk virágot venni. Igaz már vettem 4 cserép szép  krizantémt de még szeretnék vágottat is vásárolni.


    Én is megpróbálom a kép feltöltését remélem sikerülni fog!


    Puszikaés várlak szeretettel téged és minden kedves olvasónkat is!

    előzmény:
    martabottyan (31217)
    2017-10-29  06:14
  85. 2017. október 29. 06:1431217.

    Az  elobbi  az iskola szunetbe volt a gyerkocokel, ez meg most miota Mihaly Pilligaba van


    Zsiroskenter paradicom az egyik nap , a masik hamburger, a harmadik meg derelye es  ma meg babsalata semmi hust nem kivanok

    előzmény:
    martabottyan (31216)
    2017-10-29  06:04
  86. 2017. október 29. 06:0431216.

    Hurra sikerult a kep . Kuldok az elmaradotakbol

    előzmény:
    martabottyan (31215)
    2017-10-29  04:37
  87. 2017. október 29. 04:3731215.

    Sziasztok itt tombol a meleg mar felul van a 40 fokon, latom ti meg borzalmas szel vihart vartok Vigyazatok magatokra es maradjatok bent ti is. mint en mos ebbe a melegbe

    előzmény:
    martabottyan (31214)
    2017-10-26  09:10
  88. 2017. október 26. 09:1031214.

    Sziasztok , oszinten  annyi a munkam hogy nem latok ki belole,Eddig kora reggel gyurtam a tesztat es aztan mentem ki dolgozni, de hirtelen olyan meleg lett hogy mar reggel 8 ota utan nem tudok kint lenni, igy minden megvaltozott, Mar eddig 60 tojasbol gyurtam tesztat, ma meg derelyet is csinaltam magamnak annyira megkivantam a teszta gyuras kozbe, hat mitmondjak  egy igazi szep nagyadagot csinaltam szerintem 3 szemelynek is boven eleglett volna , gondoltam ma es holnap megeszem, hat nem ugy lett mert mar semmi nincs belole. Delutan elmentem felvettem a 10mazsa buzat es hoztam meg 5kg lisztet is mert teljesen kifogytam belole de meg van tojasom. Kozbe probalom a kertet is csinalni remenykedek hatha megjon az igert esos ido, az este aztmondtak hogy 3 honapig most esos ido fog jonni, de hogy mi igaz belole az mas kerdes mara is vihart es esot mondtak es meg felho sincs az egen es 38 fok meleg van. Mihaly szepen hallad a munkaval mar a 2 halloszoba ablak be van teve, szerintem a jovo heten haza jon lassan kifogy a kajabol is, igaz panaszkodik hogy nem kivanja a kajat csak mindig inna sok teat csinal maganak napkozbe, reggel reggelizik rendesen , delbe altalaba aludtajat eszik par sos kekszel es este meg levest vagy lecsot mielot elmegy furodni, o is koran fekszi, mert faradt ,de o delbe is lepihen, hisz ott meg melegebb van mint itt. Latom hirtlen hul feletek is az ido de nektek van eso is nem ugy mint itt, Nallad mostmar johetnek a zsirosabb kajak, mar a salata gyenge a hideg idobe


     Szep napokat nektek is 

    előzmény:
    anutyi (31213)
    2017-10-23  10:37
  89. 2017. október 23. 10:3731213.

    Szia!


    Finomat főztél ,én is kedvelem a rizst és a rizses húst is.
    Szalonnát is jobban megeszem mint bármilyen felvágott félét.
    Veszek azért mert a társam kedveli.Főleg a sonkaféléket .Hamburgert de régen ettem,de majd fogoksok salátafélével.Ünnepi műsorok sok helyen elmaradnak mert hideg esős idő van nálunk nem érdemes kimozdulni se


    Képzeld a múltkor én is gyúrtam szélesebb metéltet mert nem volt itthon és azt szeretjük  Egész jó lett pedig már nagyon régen csináltam. Nálad ha sok a tojásod lehet készíteni.


    Te biztos több félét csinálsz a gyúrt tésztából.


    Ma nem főzők mert maradt tegnapról csak sütök karikába egy kis krumpli,és begyúrtam egy kis vajas pogácsának valót áll a hűtőbe és majd délután kisütöm.


    Sajnos a fénykép most se jött át,sajnálom.Remélem fog valamikor sikerülnimert szeretjük.


    Legyenek szép napjaid és a kigyók kerüljék el a házatokat!

    előzmény:
    martabottyan (31212)
    2017-10-22  11:09
  90. 2017. október 22. 11:0931212.

    Szia Tegnap csirkeszarnyakbol csinaltam paprikast es kasat foztem hozza. Ma reggelire szalonat ettem voroshgymaval es ugy belaktam, hogy azota csak vedelem a vizet.Delutan varatlan vendegem jott egy orias kigyo,szerencsere ez is fekete volt es meg a kizcsirkeket is megtudtam vedeni, de penteken egy masik megolt egy tyukomat.holnap megcsinalom a hamburgert magamnak mert levettem a fagyasztobol es tesztat szeretnek gyurni, mert rengeteg a ojasom, tovabi szep unnepeket nektek, nekem mar eljott a lefekves ideje alig lato, de kivancsi vagyok hogy atmegy e  fenykep

    előzmény:
    anutyi (31211)
    2017-10-22  10:23
  91. 2017. október 22. 10:2331211.

    Szia Márti!


    Örülök hogy sikerült megvásárolni az új tűzhelyet és az örömödnek.


    Süssél is még nagyon sokáig sok finom süteményt. Piskótatekercset is jó házi főzésű lekvárral.


    Finom nagyon mi is kedveljük!


    Sajnos még mindig nem lehet küldeni képet írtam nekik de eddig még választ nem kaptam


    Én ma spenótot csinálok ,és sütök hozzá jó fokhagymás bundás kenyeretpáromnak tükörtojással és krumplival fogom tálalni. Maradt még tegnapról lebbencs levesem ,így levest nem fontos készíteni.


    Köszi a jókívánságod,én is hasonló jókat kívánok!


    Ne félj egyedül

    előzmény:
    martabottyan (31210)
    2017-10-21  00:45
  92. 2017. október 21. 00:4531210.

    Csak egy kepet tettem volna fel, de meg mindig nem lehet . Kedden  meghozta Mihaly Sydneybol a tuzhelyet es meg az este be is kotottuk, ugyhogy szerdan mar megkezdtem a sutest es fozest, meg csutortokon es penteken sem teltem be vele, pentek reggel elment Mihaly Pilligaba, minden finomsagal felpakolva, kb 2hetre ment, de tegnap meg a szomszed asszonyomnak sutogedtem, mert ok is menek taborozni 2 hetre, ugy hogy nekik is sutottem sosudakat, daraltkekszet es puspok kenyeret, ma jon at es oda adom neki,. Mtt bezarom a konyhat 2 hetre, magam miat nem fozicskezek en imagom a szallonat voroshagymaval is es egy hamburger  salataval nekem eleg. A hamburger patikat begyurtm es egyesivel lefagyasztotam reszemre.


    Kepzeld Magdi tegnap egesznap esett az eso szep csendesen  42mm esett, az elmult 6 honapba nem esett ennyi osszesen., ugy hogy ez is hozza jarult a boldogsagomhoz.


    Nagyon szep hosszu hetveget nektek es elvezetek meg azt a kis jo idot ami van nallatok

    előzmény:
    martabottyan (31209)
    2017-10-21  00:25
  93. 2017. október 21. 00:2531209.

    Sziasztok hat megint elmaradtam, de most napok ota  sutottem foztem.Megvan az uj tuzhelyem esnagyoromomre nagyon jo is, gyonyoruen sut a sutoje is.

    előzmény:
    anutyi (31208)
    2017-10-16  15:51
  94. 2017. október 16. 15:5131208.

    Szia Márti!


    Köszike hogy leírtad a budás husi elkészítését. Én másképp szoktam de így is kifogom próbálni.


    Csirkemellet szeretem így ,de van amikor sertéskarajt is szoktam iga a legjobb bécsinek tehát panírba


    Biztos finom amivel kedveskedsz majd a szomszédasszonynak és látom a maradék is az övé leszTe egy jóságos tündér vagy


    Ma mi elmentünk vásárolni,és gyors ebéd volt.


    Paradicsom levest készítettem amibe sok zellert szoktam tenni és ízesítem borssal,sóval cukorral és a rantásba pirítok egy kis fes vöröshagymát.


    Kaptam panírozott csirkemellet azt tettem be a sütőbe, mellé vágtam krumpli szeleteket . Falatoztunk  hozzá egy kis savanyú dinnyét .


    Sütit egy darabig nem csinálok,mert nem akarok elhízni


    Bizony jó lenne újra látni képeket,majd írok a moderátornak levelet miatta.


    Kívánok neked minden jót sok puszival!

    előzmény:
    martabottyan (31207)
    2017-10-16  00:33
  95. 2017. október 16. 00:3331207.

    Sziasztok. Mar reg bekapcsoltam a gepet hogy irok, de elmentem  akutyaknak adtam enni es  teljesen elfelejtkeztem a geprol, cask most lattam meg.  Szoval Magdi az en bunsas husom  nem palacsinta teszaba teszem tudod a Mihaly cukorja miat epp ezert van nalunk rantot hus is nagyon ritkan vagy is ha a gyerekek vaagy vendegem jon. Szoval en a karajt vagy a csirkemellet nagyon vekonyra kikloffolom, sozom es borsozom.  Liszt helyet kukorica lisztet vagy is etel keminyitot hasznalok, azt nem fuszerezem, de a tjasba teszek kis sot paprika es borsot es jol felverem , ikor az olaj mar jo meleg  a hust a kukorica lisztbe forgatom aztan a tojasba es isment a kukorica lisztbe es gyorsan meg sutom,  papirtorlore szedem ki ( az egeszet villaval csinalom)  nagyon finom es nem is zsiros.


     Most keszitem a bread ,butter pudingot a szomszedasszonyomek jonek at es kellvalami nyalanksag a kavehoz. adig isment konnyu es nem maceras, a zsomlet vekony szeletre vagom es megpiritommindket oldalat, egy uveg talat kivajazok es a megvajazot szeletekel kirakaom az aljat es az ldalat (nem szorosan) , aztan megszorom gyumolcsel (most volt kiveve  a fagyasztobol malna azt tettem bele, de lehat aszalt gyumolcs is), a maradek piritosokat megvajazva a tetejere teszem   a tojast kis tejek cukorak es vanniliaval osszekeverem es a tetejere ontom , belenyomkodom a piritost hogy szivja magaba a tojast es tepsibe teve  amibe vizet teszek elomelegitet sutobe kb 30 percig sutom ekore a tojas egesz vaghato pudinga sul  lancsosan vagy hidegen is nagyon finom. Lehet hozza ontetet adni vagy fagylaltot, de Mihaly magaba szereti, de hat ugye ez is nagyon ritkan van, most is azert mert nincs itthol es a maradekot meg Katrina haza viszi  Nagyon szep hetet nektek ha elkeszul csinalok rola kepet egysze cask megengedi k hogy feltegyem


     

    előzmény:
    anutyi (31206)
    2017-10-15  18:54
  96. 2017. október 15. 18:5431206.

    Szia Márti!


    Nem probléma nálunk semmiörülünk egymás sorainak és ez olyan jó.


    Én is a Magdi megszólításnak örülök jobban,de anutyi is jó



    Sok finomságot készítettél ismét,és látom volt is étvágy hozzáTe hogy készíted a budás sültet. Mit teszel még a tojásba a liszten són kívül? Nekem valahogy sose olyan jóSaláta az nagyon jó főleg ha jön a meleg nálatok.


    Mi se panaszkodhatunk még mert holnap 24 fok lesz nálunk is. Szeretem az őszi meleget ,ilyenkor jó még napozni is séta közben.Tegnap kirándultunk is egy jót a környéken. Jó volt a fák között kikapcsolódni.


    Kívánok én is hasonló jókat nektek minden napra!

    előzmény:
    martabottyan (31205)
    2017-10-13  21:50
  97. 2017. október 13. 21:5031205.

    Sziasztok ugye nem baj ha egybe irok, Piroska kerlek szolitsal cask egyszeruen Martanak, vilag eletembe mindig az voltam nem szeretem ha beceznek.


    Magdi a tuzhelbol nem let semi, nem volt a meret, cask varosi gazra es nekem meg palackos van itt, tehat most jon majd Sydney Mihaly megy le holnap a specialistahoz es mar megkertem a gyerekeket hogy nezenek korul, hat ha ott kapok, ha nem akor itt kell megrendelnem. Igy most vissza jot a palacsinta sutes, mert ugye kel nyalanksag is. Tegnap  ebedre karfiol leves volt es lekvaros palacsinta , barack lekvart es vegyes gyumolcs lekvart bontottam ki, de tudod cask 10 palacsintat sutottem meg  a masik 0 et majd ma ebedre, mert a dragam addig eszi mig lat a tanyeron en meg nem szeretem. Vacsorata bundaba sutottem meg a karajy , gombas rizsat  es bundeaba sult karfiol volt coleslawal. Ma halat sutok vacsorara ebedre meg maradt leves es frisen megsutom a maradek palacsintat..Piroska en lencst sajnos nem fozhetek mert a dragam nem szereti, de nyaron beszoktam csapni ot mert a babsalataba belekeverem a lencset is, mostmar megjonek a melegek es sokat lesznek ilyesmik, mert nem birjuk megenni a sok zsiros dolgot es jonek a taplalo salatak, sajnos a sajtos ontetek  es tejtermekek kivetelevel en semi tejtemeket nem ehetek es tojast sem , igy ritkan csinalok ilyesmit cask ha vendegeim vagy a gyerekek vanak itt, . Nagyon szep hetveget nektek en memenykedem hogy megjon a varva vart eso amivel mar honapokota kecsegtetnek benunket

    előzmény:
    anutyi (31202)
    2017-10-13  09:47
  98. 2017. október 13. 10:0731204.

    Kívánok Neked is szép napot kedves Piroska!


    Még jó az idő lehet takarítani mosni is. Igaz fontos nálad a Párod miatt.


    Anyukám is fekvő beteg volt , egy fél évig nem tudott járni mert lebénult agydaganata miatt,és mi akkor vettünk gumilepedőt is. Te nem próbáltad még ki, hogy ne csurogjon ki a lepedőre a dolog? Szerintem érdemes beszerezni a gyógyászati szaküzletbe. Nálunk Anita néven van ilyen üzlet.



    Fincsi lehetett a Lencsegulyás én ,még így nem készítettem . Lencsefőzeléket azt igen mustárosan és jó sok fokhagymával.


    Jó ötletet is adtál majd sort kerítek rá  a napokban. Én kedvelem sárgaborsóból is a főzeléket,csak a párom nem .


    Vigyázz magadra és amit megkívánsz vedd is meg ,mert arra szüksége van a szervezetnek. Fontos egy kis kényeztetés!


     

    előzmény:
    Almuska (31201)
    2017-10-12  12:22
  99. 2017. október 13. 09:5631203.

    Szia Márti!


    Remélem sikerült megvásárolnod a Gáztűzhelyet és már ki is próbáltadBizony a Piskótát csak klassz tűzhelyben lehet szépre sütni.Nekünk is az van és hőlégkeveréses a sütő.Azóta nekem is minden szép az alja és a teteje is. Igy kedvet kaptam a sütéshez is.Igaz fontos egy kis program a konyhába  naponta.Egyre többet vagyunk itthon ,főleg ha jön a hideg.Kérdésedre válaszolva köszönjük szépen jól vagyunk ezt-azt leszámítva ,mert bizony érezzük nagyon hogy fiatalodunkSétálunk sokat a szép korúak időben és napozunk az erkélyen


    Jó étvágyú a társad és hidd el ez a jó,mert erőt ad neki és egészséges.


    Főzzél is sok finomságot ,de egyél Te is.


    Kívánok nektek is nem nagy szárazságot és minden jót!


     

    előzmény:
    martabottyan (31199)
    2017-10-11  22:18
  100. 2017. október 13. 09:4731202.

    Szép napot kívánok Mindenkinek!


    Márti sajnos én is észrevettem hogy még mindig nem jönnek át a képek pedig én is nagyon kedvelem.


    Nem tudok semmit Ibolyáról,de Zsuzsi vagy Anna biztos tud róla mert ők szerettek beszélgetni egymással.


    Írj neki ott biztos fog válaszolni.


    Próba ismét a képpel!

    előzmény:
    martabottyan (31200)
    2017-10-11  22:21

Címlap

top