Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2018. Április 6. 21:3031401.

    Mi nem elunk otthol es az en csaladom nagyon messze lakik tolunk, kulonben itt nem Husvet a Husvet!

    előzmény:
    Davidbiszt (31397)
    2018-03-29  17:57
  2. 2018. Április 6. 21:2731400.

    sziasztok Ibolyka en itt vagyok mostmar egy kicsit. Mi az unnepeket es az utanna valo napokat Pilligaba toltottuk, Szerdan jottunk haza, azota megallasom sincs, most ujbol keszitem Mihalyt menni akar vissz es  csutortokon jon haza ,penteken vesszuk fel a gyerekeket akor kezdodik az iskola szunet es ha haza visszuk agyerekeket isment megyunk ki remelem akor mar teteo alla tesszuk a hazat es utana isment Mihaly megy egyedul  malterozni a falakat. Latod nincs idom semmirem Ma a szomszedaszzonyomnak sutok egy kapros kenyeret azzal kedveskedek neki amiert egyhetig utana nezet a farmnak es etette a joszagjaimat, mast nem fozok ha Mihaly elmegy , tegnap sutottem neki tepertot, zoldseg levest foztem es rakot krumplit csinaltam a tobbi hideg holmi kesz amit visz. Szep estet nektek mindotoknek 

    előzmény:
    Ibolyka43 (31398)
    2018-03-30  20:26
  3. 2018. Április 5. 16:4031399.

    hol vagytok?miert nem irtok?

  4. 2018. március 30. 20:2631398.

    Szervusztok


    Aldott husveti unnepeket kivanok nektek szeretettel.

  5. 2018. március 29. 17:5731397.

    Üdvözlök minden kedves fórumozót, Bisztriánszky Dávid vagyok a Corvinus egyetem végzős hallgatója, szakdolgozatomban a húsvéti ünnephez kapcsolódó családi szokásokkal, illetve néhány húsvéti ünnephez tartozó élelmiszerrel foglalkozom. A kutatás célcsoportja elsősorban anyukák, apukák. A kutatáshoz több száz kitöltésre lenne szükségem, ehhez sajnos saját ismerősi köröm nem elég nagy. Ezért óriási segítséget jelentene, ha minél többen kitöltenék a kérdőívet. Elsőre ijesztőnek hathat, azonban garantáltan kevesebb mint 5 perc alatt végezni lehet vele, és nekem óriási segítséget jelentene a diplomamunkámhoz. Hálásan köszönök előre is minden kitöltést, és bármilyen kérdés esetén szívesen állok rendelkezésetekre.


    A kérdőív ezen a linken érhető el.

  6. 2018. március 28. 06:3631396.

    Sziasztok csak kellemes unepeket szeretnek kivani reggel indulunk  keddig swzeretnenk maradni, de lehetseges hamarabb haza kel jonunk Majd irok

  7. 2018. március 27. 15:4231395.

    SZERVUSZTOK!


    Ma szép tavaszias napra ébredtünk, Jó is a kedvem,remélem nektek is?


    Én is gondolkozok Ibolya mi finomat főzzek és süssek az ünnepekre. Még nem találtam ki


    Ma Lecsót csináltam tarhonyával és sült virslivel falatoztuk beJó laktunk mind a ketten.


    Most sült ki a Túrós batyu mazsolával Eszegetem és gondolok rátok is.


    Márti!


    Te nagyon ügyes vagy ,mert én nem pucolok most ablakot majd ha melegebb lesz. Nem olyan piszkos ,mert amikor látomhogy valahol maszatos vagy poros mindig letörlöm.


    Sonkát főzünk majd mi is ,de én se szoktam enni belőle,pedig régen nagyon szerettem főtt tojással és sok tormával.


    Hiába ami nem megy azt nem lehet erőltetni, fontos az egészség.


    Legyenek szép napjaitok, boldog ünnepeket kívánok Nektek!

  8. 2018. március 21. 05:0331394.

    Szervusztok


    A tegnap ismet havazott,szerencsere nem maradt meg.,mar varjuk a tavaszt,de hiaba marcius,kesve jon a kikelet.


    A tegnap ismet bevasaroltam,disznocombot,itthon megdaraltam,kiporcioztam,szeretem ,ha van mihez nyulni nem kell allandoan a boltba menni,raadasul akcios is volt.


    Mar eldontottem,mit fogok Husvetra sutni es fozni.maskor baranyt vett a ferjem,az iden nem lesz,csqk csirke es karaj,meg toltott kaposzta friss kaposztabol.


    Szeretettel gondolok ratok.

  9. 2018. március 16. 07:1631393.

    Sziasztok Remelem szepen telik a hosszu hetvegetek, finomakat fozol es sutogetsz. en mar megint ki vagyok a melwegtol, tegnap csak egy szelet hust sutottem meg magamnak hagymaval, es salatavalettem meg, d esajnos a gyomrom ram szolt hogyeleg a sult hagymabol, de tgnap meg puultam az osszes ablakot es mardog faradt voltam es ehes is.  Az este koran le is fekudtem,es el is aludtam ugy hogy a felvonulasbol es a beszedbol sem hallotam szemit. Ma reggel meg radobentem hogy egy faklat kenyerem sincs, de kedvem sem volt bekocsikazni 26km -nkabb bedagasztottam egy kenyeret, tehat ma sem lesz fozes, mert nem birtam magallni hogy ne egyek belole melegen es az nekem egyenesen ongyilkosag, de nagyon finom vol es most iszom a levet, remelem holnapra majdjoban leszek es holnap fozok valami konnyu dolgot, egyelore meg nem tudom mikor jon Mihaly, de mar holnap felette leszunk itt is a 40 foknk megint.  A kepen a kenyeret es a tegnapi kajamat lathatod


     Magdi en is ritkan csinalok fustolt husokat, de en elore megfozom es a levebol csak teszek a leveshez vagy a toltot kaposztahoz es a megott levesbe kockazok a husbol is, en meg kulonosen nagyon ritkan eszem levest.Vigyazatok  ha megerkezet az a nagy hideg amit igerte maradjatok bent a lakasba Tovabi szep hetveget nektek


     

    előzmény:
    anutyi (31391)
    2018-03-15  15:03
  10. 2018. március 15. 15:1131392.

    Szervusz Ibolya!


    Finom úgy is káposzta váljon egészségetekre. Én szinte mindenhogy kedvelem, a kelkáposztát isTélen elég sokszor az van beiktatva .


    Köszi a tippet majd ezek után én se sajnálom az 1 tojást a  tészták kenéséhez


    Ma krumplis tésztát készítettem jó befalatoztunk egy kis savanyú almapaprikát ettünk hozzá


    Sütni nem sütöttem ,de holnap majd csinálok lekváros piskótatekercset. Megkívántam ahogy Márti írt róla.Van bontva lekvárom és az nagyszerű lesz vele.


    Nemrégen kávéztunk mi is váljon egészségedre ha Te is ittál.


    További szép és tartalmas napot kívánok Neked és minden kedves olvasónknak!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31389)
    2018-03-14  05:51
  11. 2018. március 15. 15:0331391.

    Szia Márti!


    Nagyon guszta amiket készítettél és biztos nagyon finom is


    Babfőzelék csülökkel ez igenvalamikor én is sokszor készítettem jó füstölttel. Szerették nagyon a Fiúk


    Ma már egyre ritkábban csinálok és ha az van akkor egy kevés fkolbásszal bolondítom meg.


    Én azért kedvelem ha külön -külön írunk egymásnak,mert az személyesebb ,de a lényeg az hogy írjunk még nagyon sokáig.


    Ehhez kívánok jó egészséget !

    előzmény:
    martabottyan (31388)
    2018-03-14  01:07
  12. 2018. március 15. 03:5631390.

    Szia Ibolyka igen nyugodtan lelehet fagyasztani valamikor en is fagyasztottam , tudod mikor megfoztem es kihult  beleaktam egy nijlon zacskoba es ellatitottames mikor mar felig fagyos volt be vadtam a kes hatujaval kockakra es ugy csusztattam egy masik zacskoba es fagyasztottam teljesen le . mokor kelett akor konyan letudtam egy kockat torni belole. 


    Valamikor itt nagy unnep volt a Husvet, de mar csak biznisz, mar allandoan nyitva minden uzlet es a Tv be sincs semmi megemlekezes rola. Tehat nalunk semmi nincs a gyerekek is csak a csokinak orulnek a szulok meg a fizetet napnak mert ugye penteket es hetfot fizetik 


     

    előzmény:
    Ibolyka43 (31389)
    2018-03-14  05:51
  13. 2018. március 14. 05:5131389.

    Szervusztok


    Most  kaveztam,ferjem kesobb kel nem szokort kavezni.igen,carom a kikeletet tobvet lehet a friss levegon lenni.


    Kevesebbet avonozom,bar mindig az avon penzbol megyek furdore,nar varom a jo pancsikolast.


    Marta


    A paprikapasztathogy keszited?lehet tenni a fagyasztoba is vagy nem?en is mindig egesz tojassal kenem a sutemenyek tetejet.holnap kukorica malet sutok,mert jon a fiu k,nagyon szereti .megyunk vasarolni igy Husvet elott.Az ausztralok tartjak es milyen szokasok vannak?


    Magdi


    Mi a kaposztat meggyalulva szeretjuk savanyusagnak,kus ecet,cukor  es olaj keverekkel leontve.Leveles tesztabol keszitekneha hajast,vagy vargabelest.


    Szeretem a tavaszt,mert nem kell meleg ruhat felvenni,ami nehez az embernek.


    Legyen szep,vidam napunk.

  14. 2018. március 14. 01:0731388.

    Sziasztok Magdi en egesz tojast hasznalok keneshez mindig mindenfajta tesztahoz, szeretem a szinet mikor meg sul, de a szolnoki dugot es a daralt kekszet nem kenem meg semmivel.


    Ibolyka hidd el ahogy te varod a tavaszt en ugy varom az oszt, de sok esovel ami nem akar ide erni, szinte hietetlen hogy fen eszakon meg hazakat seper el az arvis  ez jo par 100 km re van tolunk es minket meg teljesen kikerul


     Itt bisztatgatom magamat hogy leves tesztat kellene gyurnom de valahogy nincs kedvem hozza,  szombaton megsutottem a piskota tekercset Katrinanak , vasarnap sos rudakat sutottem , egnap bepakoltam katrinanak, mert ha Mihaly jon haza megigertem neki hogy neki is sutok es en  vasarna es hetfon mast nem ettem es nem szeretnek beteg lenni, de ha latom nem allom meg hogy ne egyem annyira szeretem. Ha igaz a hetvegen haza jon Mihaly kesz lesz a belso fal, szaraz bablevest kert csulokeles a sos rudatItt enazert eszemrendesen es dolgozgatok is, leszedtem a piros paprikat is a kertbol es megcsinaltam paprika pastnek , ma veszem ki a szaraszdstbol 7 kis uvegel lett


     Nagyon szep ejszakat es honaptol meg egy gyonyoru hosszu hetveget nektek


     

    előzmény:
    anutyi (31387)
    2018-03-12  21:24
  15. 2018. március 12. 21:2431387.

    Márti!


    Igaz jó barát vagy a messzi távolból.


    Nagyon szépen köszönöm a receptet,van sok nekem is de ahogy láttam nálad nagyon guszta amit készítettél.


    Mi is nagyon kedveljük és  sütök többször is,sajtot szoktam a tetejére  is tenni.Te egész felvert tojással kened meg ?


    Én a maradék fehérjével szoktam de nem szép piros tőle.


    Kívánok jó sütést és főzést mindig a konyhádban.


    Nálam ma Kelkáposzta főzelék volt ,mert megkívántuk pörkölttel. Sütöttem egy pár palacsintát is amit 


    mazsolás túróval töltöttem  .


    Ízlett mindkettőnknek.


    Puszillak hogy gondoltál rám


     

    előzmény:
    martabottyan (31386)
    2018-03-11  20:38
  16. 2018. március 11. 20:3831386.

    Magdi ,mig elnem felejtem, a FB kerted a sosrud receptjet. Nekem nincs receptem en altalaba  1kg lisztbol szoktam csinalni


    Tehat ehez a hozzavalok


    1 kilo SELF RAISING LISZ; (fujtatos liszt  -sutoporos otthol Edesanyam szaladkalet hasznalt)


    250gr VAJ;


    2X 300ml TEJFEL;


    4 TOJAS SARGAJA;


    EGY JOMARAK RESZELT SAJT;


    SO ;                     


     A sajtot, lisztet, vajat es a sot a food possessorba osszekeverem (sokkal gyorsabb mint a kezemmel morzsoljam) aztan beleteszem a tojassargakat  meg a tejfelt es ossze gyurom, ha tul lagy kicsi lisztet , ha tul kemeny kicsi tejet teszek hozza. Kinyujtom olyan jo 2-3 mm vastagsagura,es tojasal megkenem aztan komenymaggal megszorom (mi azzal szeretjuk), ha nem eleg sos a teszta akor a tetejet is megszorom meg egykis soval, unnyi szelesegu csikokra vagom s olyan 8-10cm hosszukra es meleg sutobe megsutom, nekem gaz tuzhelyem van es 180 fokon 15 percig sutom. ENNYI AZ EGESZ!

  17. 2018. március 9. 06:2231385.

    Bocs de elkelet  zarnom mert alacsony volt a battery es nem akartam elveszteni amit irtam. , de a laptopot nem birom hasznalni olyan rosz az Internet itt.


    En is gondoltam hogy holnap jovolna valamit  sutnom, mire Katrinaek jonnek ok is nagyon edes szajuak, lehet hogy egy piskota tekercs lesz, mert tojasom  az van boven es van itthol tejszin is es lehet hogy fozok bele egy pudingos gyumolcsot kremet, valamikor  az iskola a a tanaroknak kedvencuk volt.szinte mar lassan elfelejtem amiket sutogedtem. Vigyazatok magatokra es nagyon szep napot nektek, foleg jo fozicskezest es jo etvagyat a finom ebedhez, lasatok meg ezt kell majd megszoknom, ha Pilligaba leszunk ott en is ebedre fozek ne vacsorara, mert ott Mihaly is koran fog lefekudni


     Most latom hogy a masik itasomnal is nem oda mentek a jelen ahova menni kelett volna 🤭

    előzmény:
    martabottyan (31384)
    2018-03-09  06:04
  18. 2018. március 9. 06:0431384.

    Sziasztok Ibolyka megfogadtam a szavad es egybe ikok most nektek.


    En is nagyon szeretek olvasni, csak az a baj ha egy jo konyv  akad a kezembe azt nem teszem Le mig ki nem olvasom es ha Mihaly ittholvan ezt nem te hete meg, igy az olvasas mindig Pilligaba tortenik meg, mert ottnappal nem lehet megmarad I a napot es ugye nincs compjuteres Mihaly napkozbe alszik es meg nyugodt an olvashatok. Itthol inkabb kotok vagy horgolok azt barmikor abba tudom hagyni. Van meg nagyon sok kidrukolt kezimunkam is amit ki kel majd varnom, de mar tartogatom Pilligaba, ha valoba kikoltozunk a teli honapokra, mert akor Mihaly majd furodni jar, ha teljesen kesz lesz a haz,en meg majd otthol olvasgatok vagy kezimunkazok.


    Ma ugydontottem, hogy paprikat sutokvirslivel  vacsorara, reggelire pattogatot kukoricat  ettem. Itt mostmar delutan vam 5 ora 

  19. 2018. március 8. 18:5331383.

    Magdi


    En neztem a torok filnet,ami most negy a Dunan,megneztem a neten az osszes reszt,de megfogadtam,soha tobbet torok film,annyi bosszuallas,verekedes,hazugsag.


    1 kg lusztbol sutottem a dios darazsfeszket a fiamek is kapnak az o reszuket egy kerek torraformaban sutottem,szep,mutatos.


    Nagyon varom a tavaszt,eleg volt a hidegbol,nagy gazszamlank volt a januari (40 ezer ft) most varjuk a febryarit.


    Szep estet kivanok neked.


     


     

  20. 2018. március 8. 17:5031382.

    Szervusz Ibolya!


    Én is kívánok Neked és minden kedves látogatónknak


    Boldog Örömteli Nőnapot! 1948 tól ünnepeljük a Nőket!


    Látom jó sok Darázsfészket sütöttél,mennyi lisztből készült?


    Mit tettél bele kakaót ,vagy fahéjat?


    Rég nem csináltam de majd fogok



    Én is kedvelem a sorozatokat főleg a krimit ,és régebben a romantikusakat is. Nálunk megy  Szulejmán ,már lassan a 3oo. részt adják néztem sokáig de meg untam a sok cselszövést amit Hürrem a feleség csinál benne. A hatalomé mindent 


    Sajnos a mai világban is ez érvényesül


    Én is szeretek olvasni,igaz nem sokat naponta ,mert nekem mind két szememen műlencse van és hamar kiszárad.


    Sok szépirodalmi sorozatunk van,olyan jó is lenne sokat még elolvasni.


    Kívánok kellemes kikapcsolódást mindennel ami szórakoztat!

    előzmény:
    Ibolyka43 (31380)
    2018-03-08  10:01
  21. 2018. március 8. 17:3631381.

    Szia Márti!


    Sajnos ez igaz amit írtál,a korunk előrehaladtával jönnek bajok és az elmúlás.


    A héten is volt az unokanővéremnek  a temetése. Kicsit elszomorít ,de nincs mit tenni a teremtő magához hívta.


    Nálunk ma is szomorú még az idő is,de én azért kikapcsolom magam itthon .



    Főztem és sütöttem is .


    Frankfurti levest készítettem jó sok sült virslit is tettem bele és Sztrapacskát jó túrósan.
    Finom volt ,és


    Vajas pogácsát sütöttem  sok sajttal a tetején.


    Te pihenj egy kicsit a házi munkával ,ha Mihály elment ismét dolgozni. Ügyesen halad és öröm számára ,és természetesen neked is.


    Kívánok minden jót!

    előzmény:
    martabottyan (31377)
    2018-03-07  02:09
  22. 2018. március 8. 10:0131380.

    Szervusz Magdi


    Reg voltal itt,gondolom sok a hazimunkad,finomakat fozol es sutsz.mindig ugy gondolom,hogy egy darabig nem sutok,de aztan ujra nekifogok,mert hianyzik a vasarnap delutani cemegezes.


    Szoktak sorozatot nezni?en d.u.nezem a Videki dr.,este a netrol  Joban rosszban,mert nalunk nincs Supper tv2.


    Holnaptol ismet lesz a Hegyi dr,azt is szerettem regebb.


    Legyen szep napod..

  23. 2018. március 8. 09:5631379.

    Szervusztok


    Boldog Nonapot kivanok


    Marta


    En nem sertodom,ha nem irsz kulon,ugyis elolvassuk.


    A MAI NAP ugy kezdodott,hogy sutottem 3 tepsi darazsfeszket,a fiam szokott jonni koszonteni,az egyik az ove lesz.


    Meg lehet szokni a nagy meleget,nalu k csak par napig volt irto nagy meleg,de alug kaptu k levegot.


    Most 3 fok van,de nem minusz szerencsere.sut a Nap es kellemesen meleg van.


    Ma mar ne sokat dolgozom,mert sutottem  takaritottam kicsibe,d.u.pihenek,olvasok.regebb tobbet olvastam,ma tobbet netezek,de azert elovettem a Mikszath konyveket,meg szeretem a Jokai es Wass ALBERT konyveket.


    Tudom,hogy sok a hazimunaka de azert szoktal olvasni?

  24. 2018. március 7. 20:3331378.

    Szia Ibolyka tegnap mar nem jutottam el odaig,hogy neked is irjak, itt borzalmas szel volt es az egyik Nagy viragomat cserepestol felboritota esacserep is eltort, vegre talaltam egy nagy plasztik cserepet es azzal kuszkodtem hogy atultesem es mire kesz lettem atjotek a szomszedomek, Jatakas hogy a Mihaly kocsija nincs itthol es reggel az ensem  sem volt itthol.Eleg sokaig itt voltak ugy hogy a barany karajt megsem sutottem csak szallonat ettem voroshagymaval esaztan mar mentek az allatokhoz Ibolyka en habart levest is nagyon ritkan csinalok, mert ugye az tejel es tejfelel van es az nekem tilos en altalaba etel kemenyitovel suritem az etelt es Mihalynak kulon teszem bele a tejfelt, nagyon vacak az ha kulon kel pepecskedniesmar o is megszokta igy. Ma megsutom a baranyt magamnak es remelem meg all ez a borzalmas szel, mert ha nagyobb karokat csinal nem is tudom hogy csinalok meg. Tegnap mikor Mihaly megerkezett Pilligaba telefonalt es mondta ott esik az eso, itt semmi, isment csak por. Nallatok most kezd pirkadni, mindjart megyek etetni mielott a madarak is felebrednek igy legalabb azokat nem etetem, mert mindjart itt vanak es mig a tyukok esznek szoltak locsolni, igy legalabb kergetem a madarakat is. Remelem valoba megerkezik az enyhe napos ido feletek es nagyon szep napjaitok lesznek, Vigyaz magadra nagyon te is es nagyon szep estetesallmokat

    előzmény:
    Ibolyka43 (31376)
    2018-03-04  19:19
  25. 2018. március 7. 02:0931377.

    Sziasztok sajnos Magdi ez mar igy lesz ahogy fiatalodunkugy veszitjukel egyre suruben a baratainkat es rokonainkat, ha en is belewgondolok mar nekunk  is  csak egy baratunk el itt es 2 baratnonk akit baratnak is lehet nevezni, de hat Miki is mar betoltote a 88 evet, a nok velme egykoruak. es itt van meg a Mihaly battya es a sogornonk,1 unokahugunk es 1 unoka ocsem es ezzen kivul a gyerekeinken kivul senkink itt sincsen. kozeli ismeros is csak a szomszedom, lassan mar a volt munkatarsaimtol is elszakadok, hisz ok olyan oregek hogy nyugodtan a gyerekeim lehetnenek


    Isment bezartam a konyhat, ma  Mihaly elment Pilligaba!lehet hogy csak 2 hetmulva jon haza. En most sutemenyeket nem sutottem Mihalynak,mert eleg kover es meg mindig melegek is vanak, erre a hetre pakoltam neki jegkoze fot kajakat amit lefagyasztottam, es aztan majd fozicskezik maganak vagy eszik lesot  kolbaszal vagy tojasal, de  van bepakolva nieki konze kajak is , nem kel felteni nem fog ehen halni, e kozbe ugy is bemegy Wee Waa-babenzinert es akor vesz maganak sult csirket is es kenyeret is kenyeret sem tudok sokat adni mert hiaba piritom meg neki megpeneszedik


    Nagyon szep piheno napokat neked


     

    előzmény:
    anutyi (31375)
    2018-03-04  17:40

Címlap

top