Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2017. november 11. 00:4831226.

    Sziasztok, Szia  Zsuzsi te elveszett kisbarany , jovolna ha a tobbiek is vissza ternenek. Orom hallani hogy hamarosan eggyut lesz megint a csalad es szepen fiatalosan dolgoztok is, latod az a kis maroknyi fold tartja benunk az eletet. Latod nallunk Mihaly volt az aki ragaszkodott Sydneyhez, en jottem el hamarabb es o csak 7 ev utan kovetett, mindig arra vart hogy mikor unom meg es megyek vissza Sydneybe es most o az aki semmi penzert nem menne vissza Sydneybe, sot most meg messzebre keszul.Talaltunk egy meleg furdot innen tolunk meg befele kb 350km-re es ott vettunk egy telket es most oda jar ki epiti a hazat , mikor megvettuk ratettunk egy lakokocsit hogy az eleg lesz, de annyira megszerette hogy most allandoan kint van es epit i a hazat ugy terezi hogy a teli honapokat ott fogjuk tolteni. Oszinten miota megvettem neki a telket tobb mint 20 evet fiatalodot ugy szellemileg mint fizikailag, most is isment oda van azt mondtam hogy 2 het mulva jon haza. Tehat nalunk igazi regi magyar rendszri elet ven egyenloseg enyem itt a farmon a munka az ove meg Pilligaba , igaz az sokkal nehezebb mint az enyem, de hat en sem ulok a selyhajomon,. a kertet kigazoltam, bekapaltam, bevetettem, most reggel este locsolok es gyomlalom a gazt es a csalantot, mert mas nem no rajta csak por e s por, eleg gyatran kelnek ki a magok sok meg ki sem bujkalt, gyumolcs fak fele kiszradt a nagy szarassag miatm a masikon meg az a kis virag is lefagyott tehat nem lesz gyumols sem.


    Szia Magdi, gondolom a hetveget is a  gyerekekkel fogjatok tolteni, en megint egyedul ez ugylatszik mar termeszetes lesz ez ,mig meg nem jonek az 50 fokos melegek, akor mar bisztos nem fog menni, hisz a viz az 38 fokos, tehat abba csak hutozkodni tud majd. A fozessel most megint konnyen leszek, de tesztat azt gyurnom kell  az apro kockasat, mert mindet bepakoltan isment neki, tegnap reggel mikor pakoltuk a kocsijat majdnem megcsipte egy kigyo, nem vettuk eszre hogy a kocsija alatt van ha nincs ott Missy akkor nem is tudom mi let volna, annyira kozeli  nagy volt a veszely, ezert is kell nekem itt a kutya , mindig melettem van mind a 3, de Missy az aki leghamarabb eszre veszi a kigyokat., kepzelheted hogy ereztem magam a 4 nap mig nem volt kutyam es mindentnyitva hagytam hogy betudjanak joni ha megjonek., de mostmar az bisztos nem mennek el ha valaki ki nem engedi oket. +-


     


    Nagyon szep piheno hetveget mindotokneZsuzsi en kint irtam es most bemasolom, tegnap gitiek eskuvon voltak Justin occse eskudot es a tengertarton volt megtartva

    előzmény:
    töpike (31225)
    2017-11-10  19:10
  2. 2017. november 10. 19:1031225.

    Sziasztok Nagyik!


     


    Olyan régen írtam, hogy elfelejtettem hogyan kell! Írtam egy regényt az eltelt időről, elküldtem és a regényem valahol landolt az éterben mert itt nincs! 


    Szóval megpróbálom összegezni! Elköltöztünk Ráckevére! Emlékeztek papa tervezi már egy ideje. Én nagyon nem akartam, de be kellett adnom a derekam, mert már "barlang lakónak" neveztem! Nem akart halmon már semmit csinálni! Ülta  foteljában, morgott mindenért és aztán a szokásos negyed éves orvosi vizsgálaton 18-as cukor, 3 felkiáltó jeles koleszterin,  vércukor a plafonon...! A doki azt mondta, hogy ha nem állítom föl a fotelből 2 év és a sírba teszem! Tehát beadtam a derekam! Megvettük ezt a telket 2100 nm, a ház pici 2 szintes alapterület 50 nm. Gondolhatjátok! 200 nm-ből 50 nm bepakolni! semminek nincs helye! Az emeleten kineveztem egy szobát gardróbnak, egyet meg raktárnak, egy megmaradt vendégszobának. Lenn van két pici szoba, az egyikben alszunk a másik iroda. most akkora a fürdőszoba mint halmon volt a wc! Tulajdonképen 2 embernek pont elég csak nem ehhez vagyok szokva! De majd csak belejövök! Egyszer mindennek megtalálom a helyét! A kert gyönyörű! Csak ahogy a ház el volt hanyagolva úgy a kert is! 3-4 éve nem lakott itt senki és s enki nem csinált sem benn sem kinn semmit! Viszont voltunk újból papával vér, vizelet vizsgálaton! minden tökéletes!!!!!!!!!! A házi doki azt mondta, hogy ha nem tudja kié az eredmény azt hiszi egy 40 éves ember leleteit látja! Minden visszaállt a rendes értékre!!!!!!!!! És vége a " barlang lakó" filingnek is!


    Ma gomba levest főztem és a fagysztóból rántottam 2 csirkecombot a köret csak meggy befőtt volt, mert nem volt időm másra. KInn dolgoztunk, mert délben kisütött a nap és mivel állítólag jön a rossz idő inkább a kinti muszáj melót nyomjuk!


    Képzeljétek, Nikimék jönnek decemberben végleg haza!!!!!!!! Nagyon örülök neki! Beámék a három gyerekkel építkezésbe fogtak. Hétfőn kezdték a falazást! Márciusban muszáj költözniük, mert eladták a fejük fölül a házat! Még jó, hogy az új tulajnak nem kell gyorsan költöznie! Nikiék is azzal kacérkodnak, hogy itt nálunk építkezni kezdenek! 


    Szóval zajlik az élet! Nem unatkozom! Bár nem szoktam!


    Üdvözöllek Piroska! Remélem sokáig köztünk maradsz és jól érzed itt magad! Én rendszerint eltűnök, de mindig előkerülök!!!!


     


    Puszi nektek!!!!!!!!!!!!!! Nem ígérek semmit!!!!!!!! De...

    előzmény:
    anutyi (31224)
    2017-11-10  16:13
  3. 2017. november 10. 16:1331224.

    Szia!


    Nagyon ügyes és sokat dolgozik  a társadigaz Te is otthon


    "Tudjuk  munka nemesit" Egyedül húzza föl a falat Mihály?


    Főzzél is neki sokat hogy legyen ereje az építkezéshez főleg a nagy melegben,habár igazad van akkor könnyebb ételekre van szüksége.


    Ma én Frankfurti levest csináltam jó lett és tócsnit sütöttem hozzá. Szeretem


    Fincsi lett a kolbászod?


    Jó falatozást és minden jót kívánok Nektek!

    előzmény:
    martabottyan (31223)
    2017-11-08  04:25
  4. 2017. november 8. 04:2531223.

    Szia Hat igen  nallunk is igy van nem akor unnepelunk  mikor van a nap hanem ahogy valahogy ossze tudunk talalkozni, de hat igy is nagyon jo es orommel latjuk es kedveskedunk  gyermekeinknek.


    Mihaly haza ert vasarnap este  faradtan es 3kg -val kevesebb sullyal, de mar szedi vissza, Hetfon kedden vasaroltunk, vettem konzev kajakat neki ami foleg zoldsegekel van keszitve, mondtam neki nem hal meg tole es minden fajtabol csak 1 -et vetten , meg talaltam virslit is uvegbe azt is vettem, mert ugye mostmar a szallona tul sziros ebbe a melegbe meg neki is, es rengeteg gyumolcsot is vetten ami szinten konzerv, van meg itthol is amit en raktam el uvegbe azokat is pakolok be neki, mert isment keszul ki, es azt mondta hogy nem jon haza mig a fal nincs felrakva.


      Tegnap szarazbablevest foztem mielott elmentunk vasarolni, es mikor hazajottunk jol belktunk belole, vettem kolbasznak valo hust azt ledaraltam es megis toltottem  mig Mihaly pihent, 4X - eleg lesz , 1` adagot kint hagytam  azt holnap sutom meg  hurkaval es krumplival, 3 lefagyasztottam  (tobb mint 3kg volt a hus). Ma  krumpli fozelek lesz szilt csirkevel, ebedre Mihaly megette a maradek babevest.


    Itt meg mindignagy hianya van az esonek, most eleg hideg szeles az ido Mihaly fazik a nagy meleg utan


     

    előzmény:
    anutyi (31222)
    2017-11-05  10:57
  5. 2017. november 5. 10:5731222.

    Szia Márti!


    Örülök az örömödnek ,de jó hogy hazamentek a kedvenceitek és a házőrzők.


    Nagyon szomorú voltál ,de ez érthető.


    Nagyon lehet őket szeretni és biztonságban érzi velük magát az ember.


    Mire vigasztalni akartalak már hoztad is a jó hírt


    Mi már elkezdtük az ünneplést kerek leszek és Gábor fiamék tegnap tudtak eljönni köszönteni.


    Sütöttem-főztem a kedvükbe jártam.


    Hólabdát készítettem ,és sajtos kockákat. Ízlett és be is csomagoltam nekik.


    Rakott krumplit kértek azt csináltam  sok kolbásszal ,virslivel és főtt tojással.lehetett falatozni.


    Köszi a képeket! Puszika!

    előzmény:
    martabottyan (31221)
    2017-11-04  04:15
  6. 2017. november 4. 04:1531221.

    Sziasztok vegre van egy kis jo hirem , tobb mint 4 nap utan ma hazajottek a kutyaim , ehesen, szomjasan es nagyon faradtan. Mihaly hetfon jon haza. Vegre ma csinaltm magamnak ebedet is rantot csirkeszarny, tortkrumpli es alma martast. Nagyon szep hetveget nektek


     

    előzmény:
    martabottyan (31220)
    2017-11-01  21:02
  7. 2017. november 1. 21:0231220.

    Sziatok  Neharagudjatok, hogy  nem irtam  de borzalmasan ki voltam es meg ma jobban ki vagyok. Kedd reggelre  valami megolte a ket anya kecsket es   ket kicsit is a masik kettot nagyon  ossze martak, nem tudom hogy eletbe maradnak e., mikor nagynehezen levittem oket az erdore nyitva hagytam a gatet es a kutyak meg elmentek, es meg mindig nem jottek meg, fogalmam sincs hogy mondjam meg Mihalynak, eddig nem birtam megmondani, de most meg az is meglehet hogy a kutyak sem jonek haza, olyan nem jol vagyok olyan nagy nyomas van a melkasomba oszinten felek, hogy valami bajom lesz. Kedden egesznap a kertbe dolgoztam, hogy neragodjak a dolgokon, probalom valahogy felemeszteni, hogy Isten akarata volt, de nem megy. Csak legalabb mar azok a rohadt kutyak jonenek meg, de felek nagyon,  hogy ha Gabiekhoz mentek akor a szomszedja agyon lovi oket, Gabi nem hivot hogy ottlenek, mar kedden delutan oda kelett volna nekik erkezni es akor Gabii hivott volna , ma mar szerda reggel  van.  Minden este beszelek Mihalyal,  de nem birtam neki megmondani Azt mondta parnap mulva haza jon, szerintem eleg lesz akor megtudnia, nem akarom meg ezzel is zaklatni 


     


    Kezd virradni megyek locsolni tul csendes a haz 

  8. 2017. november 1. 10:3431219.

    Emlékezzünk szeretteinkre!



    "Mindenkiért egy-egy gyertya égjen"



     

    előzmény:
    anutyi (31218)
    2017-10-29  10:48
  9. 2017. október 29. 10:4831218.

    Nagyszerű!


    Köszi Márti a remek képeket,olyan sok finomságot és jókívánságot küldtél aminek nagyon megörültem.Így tovább!


    Lángos, Derelye  mind  a kedvencünk nekünk is. Fogok is csinálni ma egy kis krumplis derelyét ,mert van szilvalekvárom saját azzal fincsi lesz.Jó ötletet adtál.


    Ne is legyél sokat kint ha nagy a meleg nálatok. Vigyázz magadratudod nekünk fontos.


    Mi is be vagyunk szorulva mert tegnap óta szakad a eső,pedig holnap menni szeretnénk virágot venni. Igaz már vettem 4 cserép szép  krizantémt de még szeretnék vágottat is vásárolni.


    Én is megpróbálom a kép feltöltését remélem sikerülni fog!


    Puszikaés várlak szeretettel téged és minden kedves olvasónkat is!

    előzmény:
    martabottyan (31217)
    2017-10-29  06:14
  10. 2017. október 29. 06:1431217.

    Az  elobbi  az iskola szunetbe volt a gyerkocokel, ez meg most miota Mihaly Pilligaba van


    Zsiroskenter paradicom az egyik nap , a masik hamburger, a harmadik meg derelye es  ma meg babsalata semmi hust nem kivanok

    előzmény:
    martabottyan (31216)
    2017-10-29  06:04
  11. 2017. október 29. 06:0431216.

    Hurra sikerult a kep . Kuldok az elmaradotakbol

    előzmény:
    martabottyan (31215)
    2017-10-29  04:37
  12. 2017. október 29. 04:3731215.

    Sziasztok itt tombol a meleg mar felul van a 40 fokon, latom ti meg borzalmas szel vihart vartok Vigyazatok magatokra es maradjatok bent ti is. mint en mos ebbe a melegbe

    előzmény:
    martabottyan (31214)
    2017-10-26  09:10
  13. 2017. október 26. 09:1031214.

    Sziasztok , oszinten  annyi a munkam hogy nem latok ki belole,Eddig kora reggel gyurtam a tesztat es aztan mentem ki dolgozni, de hirtelen olyan meleg lett hogy mar reggel 8 ota utan nem tudok kint lenni, igy minden megvaltozott, Mar eddig 60 tojasbol gyurtam tesztat, ma meg derelyet is csinaltam magamnak annyira megkivantam a teszta gyuras kozbe, hat mitmondjak  egy igazi szep nagyadagot csinaltam szerintem 3 szemelynek is boven eleglett volna , gondoltam ma es holnap megeszem, hat nem ugy lett mert mar semmi nincs belole. Delutan elmentem felvettem a 10mazsa buzat es hoztam meg 5kg lisztet is mert teljesen kifogytam belole de meg van tojasom. Kozbe probalom a kertet is csinalni remenykedek hatha megjon az igert esos ido, az este aztmondtak hogy 3 honapig most esos ido fog jonni, de hogy mi igaz belole az mas kerdes mara is vihart es esot mondtak es meg felho sincs az egen es 38 fok meleg van. Mihaly szepen hallad a munkaval mar a 2 halloszoba ablak be van teve, szerintem a jovo heten haza jon lassan kifogy a kajabol is, igaz panaszkodik hogy nem kivanja a kajat csak mindig inna sok teat csinal maganak napkozbe, reggel reggelizik rendesen , delbe altalaba aludtajat eszik par sos kekszel es este meg levest vagy lecsot mielot elmegy furodni, o is koran fekszi, mert faradt ,de o delbe is lepihen, hisz ott meg melegebb van mint itt. Latom hirtlen hul feletek is az ido de nektek van eso is nem ugy mint itt, Nallad mostmar johetnek a zsirosabb kajak, mar a salata gyenge a hideg idobe


     Szep napokat nektek is 

    előzmény:
    anutyi (31213)
    2017-10-23  10:37
  14. 2017. október 23. 10:3731213.

    Szia!


    Finomat főztél ,én is kedvelem a rizst és a rizses húst is.
    Szalonnát is jobban megeszem mint bármilyen felvágott félét.
    Veszek azért mert a társam kedveli.Főleg a sonkaféléket .Hamburgert de régen ettem,de majd fogoksok salátafélével.Ünnepi műsorok sok helyen elmaradnak mert hideg esős idő van nálunk nem érdemes kimozdulni se


    Képzeld a múltkor én is gyúrtam szélesebb metéltet mert nem volt itthon és azt szeretjük  Egész jó lett pedig már nagyon régen csináltam. Nálad ha sok a tojásod lehet készíteni.


    Te biztos több félét csinálsz a gyúrt tésztából.


    Ma nem főzők mert maradt tegnapról csak sütök karikába egy kis krumpli,és begyúrtam egy kis vajas pogácsának valót áll a hűtőbe és majd délután kisütöm.


    Sajnos a fénykép most se jött át,sajnálom.Remélem fog valamikor sikerülnimert szeretjük.


    Legyenek szép napjaid és a kigyók kerüljék el a házatokat!

    előzmény:
    martabottyan (31212)
    2017-10-22  11:09
  15. 2017. október 22. 11:0931212.

    Szia Tegnap csirkeszarnyakbol csinaltam paprikast es kasat foztem hozza. Ma reggelire szalonat ettem voroshgymaval es ugy belaktam, hogy azota csak vedelem a vizet.Delutan varatlan vendegem jott egy orias kigyo,szerencsere ez is fekete volt es meg a kizcsirkeket is megtudtam vedeni, de penteken egy masik megolt egy tyukomat.holnap megcsinalom a hamburgert magamnak mert levettem a fagyasztobol es tesztat szeretnek gyurni, mert rengeteg a ojasom, tovabi szep unnepeket nektek, nekem mar eljott a lefekves ideje alig lato, de kivancsi vagyok hogy atmegy e  fenykep

    előzmény:
    anutyi (31211)
    2017-10-22  10:23
  16. 2017. október 22. 10:2331211.

    Szia Márti!


    Örülök hogy sikerült megvásárolni az új tűzhelyet és az örömödnek.


    Süssél is még nagyon sokáig sok finom süteményt. Piskótatekercset is jó házi főzésű lekvárral.


    Finom nagyon mi is kedveljük!


    Sajnos még mindig nem lehet küldeni képet írtam nekik de eddig még választ nem kaptam


    Én ma spenótot csinálok ,és sütök hozzá jó fokhagymás bundás kenyeretpáromnak tükörtojással és krumplival fogom tálalni. Maradt még tegnapról lebbencs levesem ,így levest nem fontos készíteni.


    Köszi a jókívánságod,én is hasonló jókat kívánok!


    Ne félj egyedül

    előzmény:
    martabottyan (31210)
    2017-10-21  00:45
  17. 2017. október 21. 00:4531210.

    Csak egy kepet tettem volna fel, de meg mindig nem lehet . Kedden  meghozta Mihaly Sydneybol a tuzhelyet es meg az este be is kotottuk, ugyhogy szerdan mar megkezdtem a sutest es fozest, meg csutortokon es penteken sem teltem be vele, pentek reggel elment Mihaly Pilligaba, minden finomsagal felpakolva, kb 2hetre ment, de tegnap meg a szomszed asszonyomnak sutogedtem, mert ok is menek taborozni 2 hetre, ugy hogy nekik is sutottem sosudakat, daraltkekszet es puspok kenyeret, ma jon at es oda adom neki,. Mtt bezarom a konyhat 2 hetre, magam miat nem fozicskezek en imagom a szallonat voroshagymaval is es egy hamburger  salataval nekem eleg. A hamburger patikat begyurtm es egyesivel lefagyasztotam reszemre.


    Kepzeld Magdi tegnap egesznap esett az eso szep csendesen  42mm esett, az elmult 6 honapba nem esett ennyi osszesen., ugy hogy ez is hozza jarult a boldogsagomhoz.


    Nagyon szep hosszu hetveget nektek es elvezetek meg azt a kis jo idot ami van nallatok

    előzmény:
    martabottyan (31209)
    2017-10-21  00:25
  18. 2017. október 21. 00:2531209.

    Sziasztok hat megint elmaradtam, de most napok ota  sutottem foztem.Megvan az uj tuzhelyem esnagyoromomre nagyon jo is, gyonyoruen sut a sutoje is.

    előzmény:
    anutyi (31208)
    2017-10-16  15:51
  19. 2017. október 16. 15:5131208.

    Szia Márti!


    Köszike hogy leírtad a budás husi elkészítését. Én másképp szoktam de így is kifogom próbálni.


    Csirkemellet szeretem így ,de van amikor sertéskarajt is szoktam iga a legjobb bécsinek tehát panírba


    Biztos finom amivel kedveskedsz majd a szomszédasszonynak és látom a maradék is az övé leszTe egy jóságos tündér vagy


    Ma mi elmentünk vásárolni,és gyors ebéd volt.


    Paradicsom levest készítettem amibe sok zellert szoktam tenni és ízesítem borssal,sóval cukorral és a rantásba pirítok egy kis fes vöröshagymát.


    Kaptam panírozott csirkemellet azt tettem be a sütőbe, mellé vágtam krumpli szeleteket . Falatoztunk  hozzá egy kis savanyú dinnyét .


    Sütit egy darabig nem csinálok,mert nem akarok elhízni


    Bizony jó lenne újra látni képeket,majd írok a moderátornak levelet miatta.


    Kívánok neked minden jót sok puszival!

    előzmény:
    martabottyan (31207)
    2017-10-16  00:33
  20. 2017. október 16. 00:3331207.

    Sziasztok. Mar reg bekapcsoltam a gepet hogy irok, de elmentem  akutyaknak adtam enni es  teljesen elfelejtkeztem a geprol, cask most lattam meg.  Szoval Magdi az en bunsas husom  nem palacsinta teszaba teszem tudod a Mihaly cukorja miat epp ezert van nalunk rantot hus is nagyon ritkan vagy is ha a gyerekek vaagy vendegem jon. Szoval en a karajt vagy a csirkemellet nagyon vekonyra kikloffolom, sozom es borsozom.  Liszt helyet kukorica lisztet vagy is etel keminyitot hasznalok, azt nem fuszerezem, de a tjasba teszek kis sot paprika es borsot es jol felverem , ikor az olaj mar jo meleg  a hust a kukorica lisztbe forgatom aztan a tojasba es isment a kukorica lisztbe es gyorsan meg sutom,  papirtorlore szedem ki ( az egeszet villaval csinalom)  nagyon finom es nem is zsiros.


     Most keszitem a bread ,butter pudingot a szomszedasszonyomek jonek at es kellvalami nyalanksag a kavehoz. adig isment konnyu es nem maceras, a zsomlet vekony szeletre vagom es megpiritommindket oldalat, egy uveg talat kivajazok es a megvajazot szeletekel kirakaom az aljat es az ldalat (nem szorosan) , aztan megszorom gyumolcsel (most volt kiveve  a fagyasztobol malna azt tettem bele, de lehat aszalt gyumolcs is), a maradek piritosokat megvajazva a tetejere teszem   a tojast kis tejek cukorak es vanniliaval osszekeverem es a tetejere ontom , belenyomkodom a piritost hogy szivja magaba a tojast es tepsibe teve  amibe vizet teszek elomelegitet sutobe kb 30 percig sutom ekore a tojas egesz vaghato pudinga sul  lancsosan vagy hidegen is nagyon finom. Lehet hozza ontetet adni vagy fagylaltot, de Mihaly magaba szereti, de hat ugye ez is nagyon ritkan van, most is azert mert nincs itthol es a maradekot meg Katrina haza viszi  Nagyon szep hetet nektek ha elkeszul csinalok rola kepet egysze cask megengedi k hogy feltegyem


     

    előzmény:
    anutyi (31206)
    2017-10-15  18:54
  21. 2017. október 15. 18:5431206.

    Szia Márti!


    Nem probléma nálunk semmiörülünk egymás sorainak és ez olyan jó.


    Én is a Magdi megszólításnak örülök jobban,de anutyi is jó



    Sok finomságot készítettél ismét,és látom volt is étvágy hozzáTe hogy készíted a budás sültet. Mit teszel még a tojásba a liszten són kívül? Nekem valahogy sose olyan jóSaláta az nagyon jó főleg ha jön a meleg nálatok.


    Mi se panaszkodhatunk még mert holnap 24 fok lesz nálunk is. Szeretem az őszi meleget ,ilyenkor jó még napozni is séta közben.Tegnap kirándultunk is egy jót a környéken. Jó volt a fák között kikapcsolódni.


    Kívánok én is hasonló jókat nektek minden napra!

    előzmény:
    martabottyan (31205)
    2017-10-13  21:50
  22. 2017. október 13. 21:5031205.

    Sziasztok ugye nem baj ha egybe irok, Piroska kerlek szolitsal cask egyszeruen Martanak, vilag eletembe mindig az voltam nem szeretem ha beceznek.


    Magdi a tuzhelbol nem let semi, nem volt a meret, cask varosi gazra es nekem meg palackos van itt, tehat most jon majd Sydney Mihaly megy le holnap a specialistahoz es mar megkertem a gyerekeket hogy nezenek korul, hat ha ott kapok, ha nem akor itt kell megrendelnem. Igy most vissza jot a palacsinta sutes, mert ugye kel nyalanksag is. Tegnap  ebedre karfiol leves volt es lekvaros palacsinta , barack lekvart es vegyes gyumolcs lekvart bontottam ki, de tudod cask 10 palacsintat sutottem meg  a masik 0 et majd ma ebedre, mert a dragam addig eszi mig lat a tanyeron en meg nem szeretem. Vacsorata bundaba sutottem meg a karajy , gombas rizsat  es bundeaba sult karfiol volt coleslawal. Ma halat sutok vacsorara ebedre meg maradt leves es frisen megsutom a maradek palacsintat..Piroska en lencst sajnos nem fozhetek mert a dragam nem szereti, de nyaron beszoktam csapni ot mert a babsalataba belekeverem a lencset is, mostmar megjonek a melegek es sokat lesznek ilyesmik, mert nem birjuk megenni a sok zsiros dolgot es jonek a taplalo salatak, sajnos a sajtos ontetek  es tejtermekek kivetelevel en semi tejtemeket nem ehetek es tojast sem , igy ritkan csinalok ilyesmit cask ha vendegeim vagy a gyerekek vanak itt, . Nagyon szep hetveget nektek en memenykedem hogy megjon a varva vart eso amivel mar honapokota kecsegtetnek benunket

    előzmény:
    anutyi (31202)
    2017-10-13  09:47
  23. 2017. október 13. 10:0731204.

    Kívánok Neked is szép napot kedves Piroska!


    Még jó az idő lehet takarítani mosni is. Igaz fontos nálad a Párod miatt.


    Anyukám is fekvő beteg volt , egy fél évig nem tudott járni mert lebénult agydaganata miatt,és mi akkor vettünk gumilepedőt is. Te nem próbáltad még ki, hogy ne csurogjon ki a lepedőre a dolog? Szerintem érdemes beszerezni a gyógyászati szaküzletbe. Nálunk Anita néven van ilyen üzlet.



    Fincsi lehetett a Lencsegulyás én ,még így nem készítettem . Lencsefőzeléket azt igen mustárosan és jó sok fokhagymával.


    Jó ötletet is adtál majd sort kerítek rá  a napokban. Én kedvelem sárgaborsóból is a főzeléket,csak a párom nem .


    Vigyázz magadra és amit megkívánsz vedd is meg ,mert arra szüksége van a szervezetnek. Fontos egy kis kényeztetés!


     

    előzmény:
    Almuska (31201)
    2017-10-12  12:22
  24. 2017. október 13. 09:5631203.

    Szia Márti!


    Remélem sikerült megvásárolnod a Gáztűzhelyet és már ki is próbáltadBizony a Piskótát csak klassz tűzhelyben lehet szépre sütni.Nekünk is az van és hőlégkeveréses a sütő.Azóta nekem is minden szép az alja és a teteje is. Igy kedvet kaptam a sütéshez is.Igaz fontos egy kis program a konyhába  naponta.Egyre többet vagyunk itthon ,főleg ha jön a hideg.Kérdésedre válaszolva köszönjük szépen jól vagyunk ezt-azt leszámítva ,mert bizony érezzük nagyon hogy fiatalodunkSétálunk sokat a szép korúak időben és napozunk az erkélyen


    Jó étvágyú a társad és hidd el ez a jó,mert erőt ad neki és egészséges.


    Főzzél is sok finomságot ,de egyél Te is.


    Kívánok nektek is nem nagy szárazságot és minden jót!


     

    előzmény:
    martabottyan (31199)
    2017-10-11  22:18
  25. 2017. október 13. 09:4731202.

    Szép napot kívánok Mindenkinek!


    Márti sajnos én is észrevettem hogy még mindig nem jönnek át a képek pedig én is nagyon kedvelem.


    Nem tudok semmit Ibolyáról,de Zsuzsi vagy Anna biztos tud róla mert ők szerettek beszélgetni egymással.


    Írj neki ott biztos fog válaszolni.


    Próba ismét a képpel!

    előzmény:
    martabottyan (31200)
    2017-10-11  22:21

Címlap

top