Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gólya

nargio
Létrehozva: 2003. február 18. 13:46
Sziasztok!
Még sosem jártam Köztetek!De érdekesnek találom az oldalt. Mi a párommal úgy egy év múlva tervezünk babát-addig sem árt begyűjteni az információkat. Már nagyon várom!
Üdv Mindenkinek!
Nargio
  1. 2009. szeptember 22. 12:018426.

    Sziasztok!

    A hétvégén megtartottuk Alíz születésnapját. Hihetetlenül gyorsan eltelt ez az 1 év!

    Nagyon jól sikerült, szerencsére az idő is szuper volt, így kerti parti formájában ünnepeltünk (mondjuk a lakás szűkös is lett volna 18 embernek). A kaja jól sikerült, kapott a kisasszony 2 tortát (vagy inkább a vendégek!?), az egyiket én sütöttem. Ajándékok: komód és szőnyeg a szobájába, tricikli, GOWI házikó, könyv, body, sapka és egyéb hasznos dolgok. A házikóhoz Alíz szombaton hozzá sem jutott, ugyanis a „nagyok” ( két 3 éves és két 5 éves) azzal játszottak egész este J Azóta viszont kedvenc lett a kisasszonynál is.

    Rakok fel képet az

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. szeptember 5. 22:128425.

    Egyébként tudják a gyerkőcök mi az a pókember? Látták a filmet vagy ilyesmi? Mert nekünk szerintem fogalmuk sincs...

     

    Lányok, látom nagy a pangás, ezt tetézve most indulok Németországba 2 hétre,  de azért irjatok ha van időtök, majd leellenőrzöm. Puszi!

    Buba

    előzmény:
    H_Katinka (8424)
    2009-08-31  20:24
  3. 2009. augusztus 31. 20:248424.

    Sziasztok!

     

    Buba, ez a kiabálósdi ismerős

    Annyi energiájuk van, nekem meg itt van a háztartás is... hétköznap nem is jutunk el játszótérre. Hétvégén meg be kell pótolni a hétközben el nem végzett házimunkákat, szóval túl sokkal több idő akkor sem jut a gyerekeimre. Vártam, hogy dolgozhassak, a munkahelyemen 1 az elmúlt pár hétben lecsillapodni látszanak a kedélyek, szóval most nem keresgélek másik helyet.

    Gyerekek jól vannak, Timi szeret nagyon bölcsibe járni, Levi annyira nem, de szünet után az óvikezdés óta legalább már nem sír!

     

    Iszonyatosan gyorsan telnek a napok...

     

    Többiek?

     

    Katinka

    előzmény:
    buba (8423)
    2009-08-30  15:42
  4. 2009. augusztus 30. 15:428423.
    Megjöttünk a nyaralásból, nem volt egy leányálom, végül hamarabb haza is jöttünk mint terveztük. nagyon vágyok már be a srácokhoz a dolgozóba, ott mindig olyan jó kedvem van,  a párom meg örökké kialvatlan és mindig morog mindenért. Nagyon negativ itthon lenni, pláne, hogy a gyerekek alig akarnak szót fogadni és örökké kiabálni kell rájuk emiatt. Pedig annyira jó lenne ha élvezném a nyarat velük lés szépen éldegélnénk ahogy megálmodtuk. Olyan nagyok meg ügyesek már amúgy.  Én meg a munkahelyre vágyok vissza. Normális ez??? Amúgy egy hét és megint megyek Németországba, kcisit lazitok majd, hátha utána jobban vágyok újra a családra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. augusztus 29. 21:588422.

    Sziasztok!

     

    Miért tűnik el mindig mindenki???

     

    Katinka

    előzmény:
    netti77 (8421)
    2009-07-27  14:59
  6. 2009. július 27. 14:598421.

    Sziasztok!

    Remélem most el tudom küldeni (sokadszorra).... bár gyerkőcök már felkeltek...

    Először is szeretettel gratulálok Manóóéknak a kislegényhez! Nagyon sok boldogságot kívánok nekik!!! 

     

    Kagica, látom nálatok is zajlik az élet.... Laurának hogy sikerült a szülinapja? Mostanában volt, nem? Jó régen jelentkeztél te is....

     

    Katinka, szép nagyok lettek a gyerekek! És sokat változtak, főleg Timi! Gratulálok a szobatisztasághoz!!!

     

    Buba, a nagyszülőknél való nyaralás a legjobb! - szerintem. Kényeztetnek, ismerik a gyekekeket.... és főleg ha ilyen szép helyen laknak, mint a Mátra!!!

     

    Mi sem nagyon jutunk el az idén nyaralni, összesen 2 éjszakára megyünk a Balcsira. Gyerkekenek csináltunk külön szobát, egy nagy szobát választottunk ketté.... úgyhogy erre ment el a pénzünk....

    Időm szinte nulla, magamra főleg. Balázs június közepe óta itthon van és 2 gyerekkel nem egyszerű -  de ezt ti is tudjátok! Alíz mászik ezerrel, feláll mindenhol, úgyhogy folyamatosan rajta kell tartsam a szemem. Általában hajnalban vagy késő este főzök-vasalok... Amióta nincs ovi szerencsére későn kelnek (1/2 8-8 körül) és ebéd után kb. egyszerre alszanak (ekkor van még egy kis időm mosogatni, felmosni...). Sokat vagyunk kint, homokozunk, hintázunk, pancsolunk a medencében... úgyhogy telnek a napok.

    Próbálok képet is csatolni, hátha sikerül....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. július 20. 21:218420.

    Sziasztok!

     

    Erre jártam, gondoltam benézek...

    Ki hogy van?

     

    Nálunk még tart a nyári szünet, férjem már kivan, mert éjjel dolgozik, nappal pedig ő van a gyerekekkel.

     

    A kolléganőm terhes lett, miután eljátszotta egy reggel a hattyú halálát, veszélyeztetettnek is nyilváníttatta magát, úgyhogy aug. 7-én jön utojára, de a bagót nem rakta le. És gyógyszer mellett esett teherbe. Iszonyatos kavarás van körülötte, engem is megcsapott a szele, úgyhogy munkahely váltáson gondolkodom. Van egy vadi új kolléganőm, aki 10 évvel fiatalabb tőlem, de érdekes stílusban tudja előadni magát, nekem pedig nem kenyerem az ilyen. Ha nem csillapodnak le a kedélyek nyár végéig, akkor eljövök.

     

    Kicsi lányom a nyári szünet előtti héten teljesen szobatiszta lett, úgy 1 hét múlva a pelust éjszakára is levettem és egyetlen balesete sem volt. Leviről is most már jó ideje lekerült a pelenka, szóval nem költök ilyesmire már

     

    Amúgy gyorsan telnek a dolgos hétköznapok... Jelentkezzetek!

     

    Katinka

    előzmény:
    H_Katinka (8419)
    2009-06-23  21:13
  8. 2009. június 23. 21:138419.

    Sziasztok!

     

    Mi is megvagyunk!

     

    Manóónak én is sok szeretettel gratulálok! Vannak még csodák

     

    Gyerekeim betegek, a héten itthon vannak, jövő héttől pedig 4 hét leállás következik oviban/bölcsiben.

     

    Munkahelyemen változások vannak a munkaviszonyommal kapcs, majd megírom, hogy mi lett a dolog vége, mert letelik a próbaidőm.

     

    Amúgy rohanós napokat élünk mi is.

    2 hete voltunk nyaralni Bogácson. Nagyon jól sikerült, gyerekeknek is nagyon tetszett.

     

    Írjatok!

     

    Katinka

    előzmény:
    buba (8418)
    2009-06-23  19:33
  9. 2009. június 23. 19:338418.

    Sziasztok!

     

    Sehol senki????

     

    Képzeljétek már nem birtam várni Manóóról az infókat és irtam neki IWIWen. Válaszolt is szerencsére, gondolom két szoptatás között és boldogan elmesélte, hogy igen, március elején megszületett a kisfiuk. Nyugis baba és szépen gyarapodik. Gratuláltam hozzá meg persze kérdezgettem, hogy hogyan sikerült. Megirta, hogy egy évig  cukorbetegekekhez is való kezelésre járt, spéci diétával,  mert inzulinrezisztenciát találtak nála. Mire vége lett a baba is beköltözött a pocijába. Most nagyon boldogok, csak nem jutott még odáig hogy a fórumba is irjon. De azt mondta megoszthatom veletek az örömhirt. Szóval gratula mégegyszer Manóéknak az egyre nagyobb picurihoz.

     

     

    Velünk semmi különös, még egy hétig hordom oviba Gergőt, után az anyukámhoz, ahova gabica is szokott menni. Nyaralást nem tervezünk különösebben, majd szülőknél nyaralunk a Mátrába, ami szerintem a legjobb, a gyerkőcök is nagyon vágynak rá meg mi is. Azonkivül már az őszi kiruccanásunkon is gondolkozunk, ezúttal gyerekek nélkül, októberben szeretnénk eltölteni kettesben a párommal lehetőleg a Zemplénben, hogy megünnepeljük a 10. házassági évfordulónkat. Már elkezdek nézelődni hova is menjünk, engem a csendes falusi turizmus vonz.  Ideális lesz egy ilyen városi forgatag után relaxálni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. június 3. 22:218417.

    Hú, ez a rohanás a gyerekekkel/gyerekekért reggel meg este meg hogy semmire nincs idő mellette nagyon ismerős valahonnan.   De kitartás csajok. Szerintem most lettünk csak igazán szuper nők!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. június 1. 21:348416.

    Sziasztok!

     

    Kagica, nem semmi, amik mostanában veletek történik! Hogy bírod? Magadra jut valami kis idő?

    Nagyon ügyesek a gyerekek, hogy ilyen jól alkalmazkodnak! Képeket mindenképpen pótold!

     

    Mi megvagyunk. Túl egy kötőhártya-gyulladáson, de az utóbbi 1,5-2 hónapban ez volt az összes betegségük a gyerekeknek. Illetve Levinek volt egy visszatérő fülfájása, mert egy bazi nagy fülzsírgolyó volt a bal fülében, de úgy néz ki, hogy leszámoltunk vele - fülgyertya segítségével.

    Timi nagyon jól beszokott a bölcsibe, szeret is járni. Levi viszont még mindig sír az oviban reggelente, és ez nagyon vegyes érzéseket vált ki belőlem. Egyrészt nagyon dühít az egész, mert minden reggel ez van és már nagyon unom, ráadásul talán az egész oviban az én gyerekem az egyetlen, aki így cirkuszol reggelente. Másrészről pedig majd megszakad érte a szívem, ahogy kapaszkodik belém és sír, hogy hiányozni fogok neki. Remélem most már kinövi ezt és legkésőbb szeptembertől felhagy ezzel. Asszem megint beígérek neki valami nagyobb ajándékot.

    Buba, nlunk az éjszakai pelus elhagyása úgy volt, hogy karácsony előtt 2 héttel elkezdték a Minimaxon nyomatni a Pókemberes laptopot. Addigra már mindent megvettünk természetesen és úgy voltam vele, hogy még egy 10.000.- Ft-os játékot nem vállalok be. Aztán megbeszéltük, hogy megíruk a Nyuszinak. És akkor jutott eszembe, hogy megígérem neki, hogyha leszokik az éjszakai bepisilésről/pelusról, akkor megkapja. Feltételként megszabtam, hogy minimum 2 hét szárazon ébredés kell hozzá. Aztán május elején meg is kapta a laptopot! Nem akarok hazudni, de 1 hónap alatt talán 1 balesete volt csak Levinek!

     

    A munkahelyem továbbra is tetszik, a munka is, meg minden. Csak kevés a 6 óra, hogy azalatt 8 órányi munkát megcsináljak. Ezért van, hogy néha túlórázok, de azt meg lecsúsztathatom. Szóval ez így nekem megfelel. Lehet, hogy a próbaidő letelte után (júni 30.) már 7 órás leszek. De ez még nem biztos. Amúgy egy rohanás az életünk. Semmire nem jut időm... a lakást alaposan már nem is emlékszem, hgy mikor takarítottam végig. Férjem meg annyit dolgozik, hogy már alig látjuk őt. Gyerekek egyre nehezebben viselik, hogy sosincs itthon.

    De jövő kedden megyünk nyaralni, remélem ott sikerül majd pihennünk. Anyuékkal megyünk (élettársa is jön) Bogácsra 6 napra, a szállás egy ismerősüktől ingyen lesz.

     

    Többiek, merre vagytok?

     

    Katinka

    előzmény:
    kagica (8415)
    2009-05-31  20:45
  12. 2009. május 31. 20:458415.
    nem tutam feltenni, csak ezt az egyet engedte. majd potolom, van par jo...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. május 31. 17:578414.

    Sziasztok lanyok!

    Tenyleg nagyon eltuntem es bevallom, h Buba wiwes levele hivta erre fel most a figyelmemet. Gyorsan feljotem es elolvastam mindent, most meg akkor irok magunkrol par sort.

    Nem unatkoztunk az elmult honapokban, aprilisban megunnepeltuk Alex 5. szuletesnapjat (nekem meg marciusban volt a 30., akkor hazamentunk Mo-ra 1 hetre), aztan aprilis vegen nekem vizsgaim voltak a suliban. Ugyh tanultam mint a hulye, kozben pedig folyamatosa dobozolni is kellett, hiszen szinten apr vegen visszakoltoztunk eszakra. Meg volt a koltozes (gondolhatjatok, egy nagy hazbol elkoltozni...), aztan volt egy hetem a vizsgak es a szakmai gyakorlat kozott, ezalatt az ido alatt a gyerekeket szoktattam be a uj ovikba. Szoktatas az tulzas, hiszen Alexeknal nincsen mar szoktatas, de legalabb abban az egy hetben hazahoztuk ebedelni... Laura vegul is Montessoriba oviba ment, erre a 2 honapra. Meglepo gyorsasaggal beszokott, 3. nap mar bent is aludt, du 4re mentunk erte. Itt most az egyik ovono csak angolul, a masik franciaul beszel hozzajuk. Hat jo sok valtas volt ez most nekik is, de szerencsere nagyon jol vettek es hamar atszoktak! Laurat meg tok szepen elbucsuztattak a bolcsiben, csinaltak kepeket is volt unnepseg, kapott egy kis fenykepes souvenirt is :) Nagyon megkedveletek, sajnaltak, h el kell mennie. Alex ovija, ahova osztol Laura is jar, Anyosomektol 3 percre van gyalog es szuper!!! Kis ovi, 3 csoporttal, tanulnak angolt es szamitogepes ismereteket is es nagyon kis baratsagos az egesz!! Mi most Anyosomek varosaban lakunk, toluk gyalog ugy 15 percre.

    En majus elejen elkezdtem a gyakorlatot, most 3 honapig a parizsi magyar turizmus zrt-nel, aztan 4 honapot egy tour operatornal leszek, ahol nekem kell kiepitenem a magyar klianturat majd. Most ugy nez ki az uj eletunk, h reggel fel 7kor kelek, elkeszulok, addig gyerkoket hagyom meg aludni, negyed 8 korul keltem oket, fel 8kor atmegyunk anyosomekhoz autoval, majd o viszi el oket az ovikba fel 9-9re, en pedig autoval elmegyek a vonatallomasra, onnan be Parizsba, majd meg 2 metro, igy erek be 9re. Du 5ig vagyok es el 7re erek oda anyosomekhoz a gyerkokert (o jar ertuk du 4-fel5re). Szoval orult sokat segitenek, nagyon halasak vagyunk nekik! Kicsit rohanosnak es hosszunak tunik igy egy nap, de igazabol hamar belerazodtunk!! En nagyon elvezem, h vegre eljarok itthonrol, emberek kozott vagyok, hasznosnak erzem magam es mas is kitolti a gondolataimat, mint a gyerekek! Sokkal kiegyensulyozottabb es jokedvubb vagyok. Persze keves ez a par ora este, jo lenne tobbet a gyerkocokkel lenni, de ez van, most ezt ki kell huzni. Szerencsere imadjak a nagyszuloket, imadnak naluk lenn, csak a nagyszulok amortizalodtak le egy csoppet... :DD

    Most a 3 napos hetvegere eljottek a szuleim! Jo, h megint kozel lakunk a baratokhoz, akik azonnal jottek segiteni, szerveztunk pikniket, jonnek vendegsegbe stb stb

    Most nyaron csak egy het szabim lesz, aug elso heteben, meg julius kozepen ugrunk haza Apu 60. szulinapjara 4 napra. Es a gyerkoket otthon hagyjuk, Laurat 1, Alexet 3 hetre, egy szuper kis magan oviba fognak jarni.

    Szoval ezek vannak velunk nagyvonalakban. Gyerekek sokat nonek, okosodnak, hihetetlen volt mikor Alex 5 eves lett! Laura meg 2 honap mulva 3, de ez kevesbe fura, mindig mindenki nagyobbnak nezi. Eszmeletlen kis szemelyiseg, mar az uj ovijaban is kozoltek Anyosommal. Aanyosak, de ha egyut vannak, neha elszabadul a pokol, hergelik egymast, teljesen beporognek, ezt eleg nehez turelmesen elvselni....

    Megprobalok  felenni en is par kepet....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. május 31. 00:218413.

    Sziasztok!

     

    Most optimistám irtam többesszámot, remélem nem csak Katinkával fogunk itt néha pár szavas helyzetjelentéseket váltani.

    Nálunk a helyzet javult, most nem vagyunk (túl) betegek, alakul a munkahelyemen valami munkaszerű és a kislányt is felvették a bölcsibe szeptembertől (naná, hogy protkó kellett - hála anyukám kiterjedt ismerettségi körének, mert itt 2 aktivan dolgozó szülő igy önmagában kevés egy óvodai helyért, pláne ha házasok - ami itt nagy hátrány és csak 2 gyereket nevelnek).

    Ha vége a hűvösebb időnek leveszem Gergőről a pelust éjszakára és lesz ami lesz, csak nem várhatok érettségiig. Na röviden ennyi, most már lekoppan a fejem, megyek aludni, majd folytatom...  Puszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. május 5. 21:078412.

    Sziasztok!

     

    Buba, de kedves vagy, hogy gondoltál rám! Nagyon köszönöm!

    Közben vasárnap Timiztünk is (bevallom, hogy én már nem tudom fejben tartani, hogy kinek mikor, mi van ). Kiscsajom nagyon ügyes, teljesen beszokott már a bölcsibe. Egyik napról a másikra jött a változás. Nem sír már reggel sem. Bezzeg Levi! Minden reggel elválásnál görbül a szája, hogy hiányozni fogok neki

    De ettől függetlenül Levi nagyon sokat változott mostanában. Óvónők nagyon dícsérik mindig, hogy szófogadó, jó kisfiú és örüljek neki, hogy ennyire érzékeny, mert milyen jól jár majd vele egy csajszi. Szóval tegyem össze a 2 kezemet, hogy ilyen. Hát, egyelőre ennek az érzékenységnek nem látom a jó oldalát, de biztos eljön majd az is.

     

    Levi szép képet csinált az oviban (színezve is van, ragasztva is) és egy gyönyörű verssel lepett meg, amit már múlt hét közepén elmondott, én meg még harmadik hallásra is jól megkönnyeztem

     

    Pelenka: Leviről végre lekerült. Ebben nagyban motiválta őt az, hogy beígértünk neki egy Pókemberes laptopot... amit ma meg is kapott! Szóval 2 hete már kb. nincs éjjelre pelenka. Nem mondom, hogy megy minden rendben, de heti 1 baleset van csak. Remélem ez az arány hamar javulni fog!

     

    Netti, jól vagytok?

     

    Kagica, veletek mi van?????

     

    Katinka

     

    előzmény:
    buba (8411)
    2009-05-04  21:44
  16. 2009. május 4. 21:448411.

    Katinka, boldog szülinapot kivánok!

     

     

    Netti, nagyon klassz a vers, tényleg olyan kedves fajta. Én a hagyományos virágot szedtem, ...amit sütött a napocska, fújta a szellőcske vagy valami ilyemsit kaptam. És először az ovis versmondás történetében még jól hallottam is (vagyis nem volt irtó halk). Amúgy Gergő nagyon megváltozott, nagyon szeret oviba járni és sok barátja van. Mondjuk főleg lányok, szerelmesek belé, csókolgatják (szó szerint, mondjuk nekem égnek áll a hajam tőle, de ő tűri), csak lesek. Nem is egy. Szerintem ő olyan más fiú, miközben nagyon kispasisok a mozdulatai meg a gondolatai mégsem  az a durva fajta és imádja ha törődnek vele meg tűri ha kényeztetik és ez kell a csajoknak. Meg biztos a tudásával kápráztatja el őket, most éppen megint számol (több ezerig el tud számolni, felismeri a számokat kb 1000ig) de már németül is (!).  Angolul CSAK tizig tudja a számokat. Jelzem, tuti jó koponya, de az éjszakai  pelus az azért még kell. Lassan Gabica is előbb lesz szobatiszta. Én közben véglegeseitve lettem a munkahelyemen, tetszik a hely, de munka igazából még nincs nagyon, kezdem unni a "csak tanulást", szerdán (mert ma meg holnap szabin vagyok, hurrá!) kérek is valamit még. Most viszont lazitok. és reménykedek, hogy a mai bölcsödei elhelyezési kérelmemet valaki valahol megtámogatja egyébként semmi esélyünk bekerülni.

    Kagicáról, Zuzukáról vagy Manóról nem tudtok valamit?????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. május 2. 12:148410.

    Sziasztok!

     

    Én is mindig időhiányba szenvedek... bocsi.

    Szerdán volt az Anyák napi ünnepség az oviban és Balu végre kiállt és elmondta a verset!!!!   Csoda, hogy bőgtem!?

    És akkor ezzel a verssel kívánok mindannyiunknak nagyon boldog anyák napját!!!

     

    Rajzoltam egy kicsi szívbe

    Sok színes virágot,

    Édesanyám Anyák Napján

    Minden jót kívánok.

    Szeretném, ha mindig

    Mindig csak nevetnél.

    Szeretném, ha mindig

    Mindig velem lennél.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. május 1. 14:358409.

    Na úgy látom csak az egyik képet fogadja el, a másik valamiért nem tetszik neki, pedig ugyanakkorára kcisinyitettem mint azt, ami felment.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. május 1. 14:288408.

    Sziasztok!

     

    Katinka, köszönöm szépen a köszöntést. Én is kivánok neked boldog Katalin napot ha éppen most tartod. Puszi!!!

     

    Lányok, elnézét amiért nagyon csendben voltam mostanában. Úgy látom egy részét le kell épitenem az életemnek, ha nem akarok beleőrülni, hogy mennyire nincs időm. Nem panaszkodni akarok, hiszen 8 óra munka mellett jut időm a gyerekere is, más dologra nem igazán. Sem a netezésre, sem a sportolásra nem jut időm, pedig ezek eddig igen fontos részei voltak az életemnek. De valahol nekem is engednem kell. Takaritani sincs időm, a két szintes lakás irtó nagy amikor takaritanom kellene. Erre volt megoldás, lett bejárónőm, takarit, mosogat, rendet rak, de az emailjeimet senki sem válaszolja meg, csak gyűlnek, mint a felvett és soha meg nem nézett Dr.House sorozatok is a videokazettán. Mégis jobb a kedvem mint amikor még nem dolgoztam. Igaz, hetek óta taknyolok már megint, de már talán látom a végét. na ezeket azért irtam le, mert valszeg ritkábban fogok ide is irosgatni de azért igyekszek figyelemmel kisérni kivel mi van. Tettem fel képeket is, irjatok majd ha nektek iks lesz egy icipici időtök, mert ennél több  saját tapasztalat alapján úgy sem lesz nektek sem. Puszi!

    Buba

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. Április 22. 20:518407.

    Sziasztok!

     

    Buba, boldog névnapot

     

    Katinka

    előzmény:
    H_Katinka (8406)
    2009-04-19  16:21
  21. 2009. Április 19. 16:218406.

    Sziasztok!

     

    Netti, nagyon aranyosak a gyerkőcök! Hogy mekkora lett Alíz!!

    Timi 2 évesen volt 11,5 kg, de azóta tuti fogyott... nagyon nem eszik mostanában. Meg hazahozott a bölcsiből valami vírust, ami neki a gyomrára ment (1 hétig hasmenése volt), Levinek meg a torkára ment.

    Ápr. 30-án kezdtem dolgozni (egy helyi cégnél vagyok adminisztrátor) Timi onnantól 2 hétig nem ment bölcsibe, mert egyfolytában beteg volt. Férjem, aki túl sokat nem volt egymagában a gyerekekkel... hát jól kikapta. Ő volt velük 2 hétig, míg betegek voltak, meg szünet is volt Levinek az oviban.

     

    Timi nem nagyon szereti egyelőre a bölcsit

    Reggel mindig sír, mikor odaadom őt a gondozónéninek és múlt héten járt végig, de férjem elhozta őt ebéd után. A héten viszont már ott kell aludnia keddtől.

    Levi is jó régóta nem aludt ott az oviban, nála is számítok kis sírásra a jövő héten.

    Én is elkaptam a gyerekektől ezt-azt... 4. héte vagyok náthás. Most már a 2. antibio-kúrát szedem, kezdek javulni.

    Timi mindenben le van maradva Levihez képest! Még csak most kezd beszélgetni... de hát tudom, nem szabad hasonlítgatni.

     

    Csodálom, hogy Buba így bírjod a munkát. Mármint igazándiból nekem az a része az érdekes, hogy a gyerekek nélkül bírod. Én megdöglenék! Szóval Buba, le a kalappal előtted!

     

    Kagica, merre vagy?

     

    Katinka

    előzmény:
    netti77 (8405)
    2009-04-19  15:19
  22. 2009. Április 19. 15:198405.

    Sziasztok!

    Először is bocsi a hosszas távolmaradásért, de január óta zsinórban betegek vagyunk. 1 max. 2 hét amíg Balu oviban van…. És mostanában már én is mindent elkapok tőle. Márciusban nálam arcüreg-gyulladásig fajult a dolog…. Szóval nem egyszerű az élet.

     

    Csajoknak így utólag is boldog szülinapot kívánunk!!!   Ha jól emlékszem Alex is mostanában ünnepelt (neki is boldog szülinapot!), de kagica még nálam is ritkábban jelentkezik! Mi is készülődünk Balázsnál a nagy napra! Kedden az oviban köszöntik, majd az igazi ünneplés a hétvégén lesz itthon, családi-baráti körben, ha az idő is engedi kerti parti formájában!

     

    Buba, látom már visszarázódtál a dolgos hétköznapokba. Te már röpködsz is!?  Gyerkőcök hogy viselték?

    Katinka, neked milyen munkát sikerült találnod? Megértem, hogy 6 órás munkát kerestél, én sem vágyom már 8órában dolgozni, mert akkor alig marad majd idő a gyerkőceimre…. De ez még elég távol van. Timi szereti a bölcsit? Örülök, hogy Levi már nem sír az oviban!!!

     

    Alíz tegnap volt 7 hónapos. Hihetetlen aranyos kis tündér, bár ha éhes vagy fáradt, azt jó hangosan az értésemre adja! 6 hónaposan volt 9 kg és 73 cm, úgyhogy kb. 1 éves gyerkőc méreteivel rendelkezik. Súlyából (és szerintem temperamentumából) adódóan lusta kisasszony, kb. 1 hete kezdett el a hátáról a hasára fordulni. Rengeteget „dumál” és az új szokása, hogy morog. Húsvéthétfőn volt a keresztelője, amit nagyon szépen végigmosolygott.

    Balázs még mindig imádja, szerintem majd akkor jönnek a problémák, ha az építményeihez vagy játékaihoz a tesó már hozzá tud férni. Amúgy hihetetlen ügyesen épít és rajzol. Ovit még mindig szereti….

    Rólunk ennyi. Még gyorsan rakok fel képeket.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. Április 12. 18:058404.

    Sziasztok!

     

    Kellemes Húsvétot Kívánok!!!

     

    Katinka

    előzmény:
    H_Katinka (8403)
    2009-03-31  22:15
  24. 2009. március 31. 22:158403.

    Sziasztok!

     

    Megvagyunk mi is!

    Tegnap kezdtem el dolgozni, nagyon tetszik a munka. 6 órában gyorsan elmegy a nap. Itthon is gyorsan pörög az a pár óra, amit a gyerekekkel lehetek, úgyhogy néha csak nézem bambán az órát, hogy már este van megint!

     

    Mindkét gyerekem lebetegedett, úgyhogy az apjuk van itthon velük betegállományban.

    Mélyvíz Egészen jól boldogul velük! Meg is lepődtem.

     

    Buba, örülök, hogy neked is tetszik a munkád

     

    A tortás fotón a torta Timié volt

     

    Katinka

    előzmény:
    buba (8402)
    2009-03-29  12:52
  25. 2009. március 29. 12:528402.

    Sziasztok!

     

    Hű megint nagy a csend. Én meg olyan kiváncsi vagyok mi történik veletek. Mostmár kezd lecsengeni a munka okozta nagy stressz, mármint azért nagy mert elég szokatlan volt a családnak. Amúgy nagyon élvezem, egyenlőre olyan betanulás féle amit csinálok, bár a dolog annyira új, hogy még azt is én találom ki mit és milyen ütemben tanuljak majd, milyen munkákat mikor tudunk átvenni egy már működő csapattól Németországból. Úgyhogy most tanulgatok (fél nap németet- nagyon szeretem, fél nap informatikát) és közben tervezgetek a főnökökkel. Meg várunk néhány technikai problémára ami előtt be sem tudjuk infitani a tényleges munkát. Amúgy német ügyfelek ügyes bajos dolgait kell rendezgetni, szerver és program üzemeltetés a távolból. nekem tetszik a dolog, bár legjobban az, hogy még olyan kialakulatlan az egész és hogy talán lesz olyan feladatom is, hogy miután jól kiképeztem magam majd egy egész csapatot kell kitanitanom ugyanezekre. Na "röviden" ennyi.

     

    Most hoztam képet is, a szülinapi tortázásról. Más képet nem is csináltam mostanában bár tervezek majd valami klassz tavaszi hangulatút, csak éppen a tavasz hiányzik még...

     

    Most ti jöttök kivel mi van?

    Katinka akkor te is kezded a munkád? Timinek milyen a bölcsi? Kagica olvasol még netet mostanában? Netti veled mi van? Nagyon lekötnek a kicsik?

    hahó!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top