Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tatabányára költözni

eperlevel
Létrehozva: 2003. február 17. 22:34
Most fogunk a párommal Budapestről Tatabányára költözni. Keresném a jövőbeli kapcsolatainkat! Ha ott lakik valaki, kérlek jelentkezzen, lenne egy csomó kérdésem!Előre is köszönöm!
  1. 2010. január 12. 08:378401.

    És akkor néhány a kis kétfogú 8és fél hónapos bútorok mentén már sétáló Tomikáról

    előzmény:
    kataanya28 (8400)
    2010-01-12  08:33
  2. 2010. január 12. 08:338400.

    Sziasztok!

     

    Kissé megkésve de annál nagyobb szeretettel kívánunk mi is Boldog Új Évet Mindenkinek!

    Kissé túlzsúfolt az élet 3 kiscsávóval de elég jól bírom!

    Zalán nagyon szép és jó nagy fiú már!

    Teszek fel én is pár képet.Voltunk fotósnál és szerintem (bár én elfogult vagyok a témában) nagyon jók lettek!Eper ha esteleg akartok Ti is Zalánról akkor csak szólj nagyon rendes a csaj és nem is drága...

    És akkor a képek a szépségeimről!

    Szép Napot,napokat Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2010. január 9. 21:178399.

    Drága Eper!

     

    Gyönyörű legényke Zalán óriási szemekkel.

    Köszönöm érdeklődésedet, jól vagyok. A műtétet már el is felejtettem, teljesen rendbe jött a lábam.

    Örülök, hogy jól vagytok, Maci hogy érzi magát a Gasztronál?

     

    Üdv Anita, jó látni Téged is néha a kihalós topikunkon. Mi van a többiekkel? Mirabó Alexa, Sherryl és a többiek?

    előzmény:
    eperlevel (8395)
    2010-01-09  01:19
  4. 2010. január 9. 18:228398.

    Sziasztok!

     

    Oh, igen, pedig "tegnap" született! :)

     

    Parkolás:az Esztergomi utcában, az Álmos u. saroknál a házak között van egy nagyobb parkoló, ha a cégbíróságra mész...

     

    Na az újságot nem azért kérdeztem. Nekem is alig van rá időm. Csak úgy emlékeztem, ti járatjátok a 24 Órát.

     

    Mirabo wiwen pont két cicának keres most gazdit, talán jók lennének egerészni. Persze, csak ha nem várnátok tavaszig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692608 (8396)
    2010-01-09  16:59
  5. Torolt_felhasznalo_692608
    Torolt_felhasznalo_692608
    2010. január 9. 17:008397.
    Zalán nagyon cuki, ezt kifelejtettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_692608
    Torolt_felhasznalo_692608
    2010. január 9. 16:598396.

    Szia!

     

    Zalán is cseperedik szépen. A ruha-kérdést megoldjuk. Nem tudom, mikor, mert szinte reggeltől estig dolgozom. Januártól már 8 órában. Nem hiányzik, de muszáj. 

    Szabi jövő héten szerdán elkezdi az ovit. Megnőtt a lelkem.

     

    Sajnálom, nem olvastam a cikket. Mostanában már arra sincs időm. Újságot meg akkor fogok a kezembe, amikor kiveszem a postaládámból az Itthont. Azt viszont tudom, hogy a parkoló kérdés komoly gond. Mostanában rendszeresen kell járnom a Cégbíróságra és én is inkább a házak között keresgélek, mert a bíróság közvetlen környékén soha nincs parkoló. A forgalom tényleg megnőtt, de azért a buszvégállomás körül kialakuló forgalomnak nagy oka a tervezési hülyeség is. Mert hogy lehet olyan buszvégállomást tervezni, ahol a kanyarban két busz nem fér el egymástól. A héten jártam pont arra és meg kellett várniuk egymást, mert nem tudtak volna kanyarodni. A sofőrök elfelejtett pihenőjéről meg ne is beszéljünk. (Amúgy pont tegnap este megint nem tudtam beállni a házunk elé... )

    Képzeld Eper, már csak egy cicánk maradt. Az egyik eltűnt, szerintem valahol elütötték, a másikat (a kicsit) pont a szomszédunk előtt ütötte el egy autó. A kandúr meg csak hetente egyszer jön elő. Létezik, hogy járja a területét, és mindig olyan 6-7 naponta jut el ide? Tavasszal megint cica-keresőbe kell indulnunk. 

    előzmény:
    eperlevel (8395)
    2010-01-09  01:19
  7. 2010. január 9. 01:198395.

    Sziasztok!

     

    Szintén zenész...jó kis topik indító vagyok...elnézést kérek, hogy én sem jelentkeztem. Mentségem Zalán, akitől nem szívesen veszek el időt.

     

    Anita 72, gratulálok a kitűnő diplomádért! Kérdezed a sétát. Mi igyekszünk minden nap kimenni, még akkor is, ha esik a hó vagy az eső. Mert akkor egyszerűen letakarom a babakocsit az esővédő huzattal. Egy valamit nem szeretek az a szél, attól nehéz megvédenem. Ma is csak negyed órát voltunk lent, úgy fújt a szél. Inkább siettünk fel. Kell mindkettőnknek a séta, ha nem megyünk le mindketten crazyk leszünk.

    Igen, Zalán már jó nagy baba, betöltötte a hetedik hónapot. Már kinőttük a tőled kapott kisruhákat is, ha nem gond bedobnánk nektek valamikor. Telefonálok, jó?

    Atya ég, Szabi "nem rég" született, valóban mekkora nagy lett már! Nagyon szalad az idő!

     

    Ja és Anita72, tényleg hihetetlen, de Gyöngy "jól beszél". A dugó valóban kezd mindennapos lenni itt a pláza, vasútállomás, buszvégállomás miatt napközben. Érdekes, hogy mi már hét közben nem találunk parkolót a házunk előtt, és jóval hangosabb a környék, mint amikor hat éve ide költöztünk. Akkor hallottam a vonatot, ma van, hogy nem hallom az autók miatt. Amúgy még a kollégák is felvették témának egy féléve kb. Nem olvastad?

     

    Anita70 mesélj, mi van veletek, hogy álltok a ház átalakítással, mi van a gyerekekkel?

    Oyanka, hogy szolgál a kedves egészséged?

     

    Pár képpel üdvözöllek benneteket, ígérem, igyekszem gyakrabban jönni!

    Eper

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692608 (8391)
    2009-12-20  21:36
  8. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2009. december 24. 23:288394.

    Sziasztok!

    Nagyon boldog karácsonyt kívánok.

     

    Adri, gratulálok, nagyon ügyes vagy.

     

    Oyanka, ismerős az a kép, mintha én csináltam volna. De most hoztam egy újat.

     

    Kisbabások lányok, remélem a picikék jól vannak, mostanában nagy pangás volt itt, nem tudni rólatok semmit.

     

     

    Alexa, te is nagyon csöndben vagy, remélem minden oké.

     

    További jó karácsonyozást kívánok.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. december 24. 22:338393.
    Kívánok minden tatabányai topiklakónak békés, boldog Karácsonyi ünnepeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_692608
    Torolt_felhasznalo_692608
    2009. december 24. 18:548392.

    Békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_692608
    Torolt_felhasznalo_692608
    2009. december 20. 21:368391.

    Sziasztok!

    ... szóval megint bocsánat, mert nagyon eltűntem. De mentségem is van ám!! (Készültem ) LEVIZSGÁZTAM!!!!! Hétfőn sikeres záróvizsgát tettem, így végre végeztem a főiskolával. És 5-ös lesz a diplomám!!! Akkora megkönnyebbülés.

     

    Szia Gyöngy Neked is, én is üdvözöllek! Az előbb kétszer is elolvastam: dugó Tatabányán? Bocs, de ez nekem teljesen új. Vannak időszakok, amikor tényleg nagyobb a forgalom, de szerintem nem olyan vészes.

    Írtad, hogy közel laksz az állomáshoz, megkérdezhetem, hogy merre? Kiránduláshoz már valószínűleg jobb idő lesz, ez a hideg brrr...

    Nálunk apa ingázik Pestre, ő busszal jár minden reggel. Még bírja. Eperke, gondolom, mostanában nem mentek ki Zalánnal. Szabit is nagyon be kell öltöztetni, de ez a kuka kölök mindig leveszi a kesztűt, mert zavarja. Sőt, már a sapkát is kezdi ledobálni magáról.  

    Hát a szeptemberi munkakezdéssel jól megjártam, azóta alig vagyok itthon. A 6 óra simán megvan 8-9 is.  

    Zalán nagyon nagyot nőtt! (olyan betűs rugink nekünk is volt ) Szabi is nemsokára 3 éves lesz, hogy elszaladt az idő

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. november 17. 18:518390.

    Sziasztok,

     

    írtam hozzászólást, de eltűnt! :(

     

    Jaj, az időjárás, na igen. Az a jó, ha süt a napocska legalább, mert jobb úgy sétálni, mint nyirkos időben. Ha nagyon zuhog nem szeretek Zalánnal kimenni, pedig kell a mozgás, ha formában akarok maradni :)

     

    Vasárnap lesz baba expo, megy valaki?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182139 (8389)
    2009-10-20  20:28
  13. Torolt_felhasznalo_182139
    Torolt_felhasznalo_182139
    2009. október 20. 20:288389.

    Sziasztok!

     

    Az időjárás tényleg szörnyű, főleg mikor reggel fel kell kelnem, és ki kell menni a vonathoz, bár nekem még elég jó, mert kocsival megyek az állomásra. Egyébként tényleg nehéz a vonatozást megszokni, de aki lakott már Pesten, az hozzászokott, hogy bárhova mész, legalább fél órát utazol, de inkább 3/4 vagy akár egy órát is. Én is minden reggel 3/4 órát utaztam a munkahelyemre, ehhez képest nem kell sokkal többet utaznom, ráadásul a munkahelyem nagyon közel van a Déli pu.-hoz, így azért nem olyan rossz, ezért is mertem belevágni. Persze egyszer majd jó lenne itt helyben dolgozni, de az még később lesz, na meg remélem összejön a baba, és akkor egy ideig nem kell mennem, utána meg majd meglátjuk.

     

    Azért remélem, hogy a hét közepétől kicsit jobb idő lesz, mi ugyanis kirándulni akarunk menni 23-án, drukkolok, hogy kisüssön a nap.   Az Auchannak én is örülnék, jó lenne már más is a Tescon kívül. 

     

    Eper, köszönöm a telefonszámot.

     

     

    Gyöngy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. október 20. 19:048388.

    Sziasztok Lányok!

     

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. Piackutatás című tantárgyamhoz kell kitöltetnem 20 db kérdőívet, olyan Tatabányai családokkal, ahol van legalább egy, 6 éven aluli gyermek. A kérdőív az utazási szokásokat méri fel, és a végén csatolni kellene egy fényképet, ami szerintetek a legjobban jellemzi az adott utazásotokat. (bár ezt nem értem minek kell? lehet ezzel ellenőrzik, hogy tényleg megcsináltattuk emberekkel, és nem mi ikszelgettük be össze-vissza a kérdőíveket ) talán ha ez a része kimarad, az nem olyan gáz...

     

    Tehát ha tudnátok segíteni, azt nagyon megköszönném! 2 hét van a feladatra. Ha jelentkeztek, e-mailben elküldeném a kérdőívet, és akkor ott be is tudnátok ikszelgetni a válaszokat. Így a környezetet is védjük, meg az én szegény egyetemista-pénztárcámat, mert így nem kell nyomtatnom!

     

    Előre is köszi azoknak akik segítenek! És egy nagy pusssssz!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2009. október 20. 18:538387.

    Szia Eper, köszi az infót, tényleg jó lenne egy Auchan, mert ez a sok Tesco már az agyamra megy. 20 km-en belül hirtelen 4-et is össze tudok számolni.

    Hogy van a családod másik fele ott kint? Ella babáról mrá rég raktál fel képet. Már kész hölgy lehet, nem is baba.

    Én szeretek itt élni, az egyetlen dolog, ami rossz, hogy innen minden kicsit messze van, és azért itt a tömegközlekedés nem olyan, mint Tatabányán. De nem is olyan forgalmas, ahol mi lakunk, kifejezetten csendes, barátságos környék, de jó, ha az ember rendelkezik autóval.

    A gyerekeknek jó, szeretik az ovit, sulit.

    előzmény:
    eperlevel (8386)
    2009-10-20  12:44
  16. 2009. október 20. 12:448386.

    Sziasztok!

     

    Málik doktor Bánhidán rendel úgy tudom, én terhesgondozásra még a Dr. Lollok Zoltánhoz jártam, csak ő már nem vállal szülést. Málik doktorral a kórházban találkoztam, a kötelező vizsgálatokon, mindig pont ő volt bent, szülésre is őt javasolta az orvosom, ezért álasztottam őt. Valóban nagyonkedves a betegekkel, én az egyh ónap alatt valós panaszt nem hallottam rá, a legnagyobbi s az volt, hogy óvatosságból nem engedett haza kismamát. Azokkal is kedves, akik nem az ő betegei! Telefonszáma: 30/279-5265

     

    A Gyémántban csak akkor voltam, amikor még építeni kezdték. A helyi újságban dolgozom, írtunk róluk. De a párom volt többször is, de ő csak úszni ment, de tetszett neki. Az árak valóban nem családbarátiak.

     

    Nagyon nehéz volt megszoknom a várost, közben el is vesztettem önmagam... nehezen találtam itt magamra, mert itt nem ugyanúgy élhettem, mint otthon Budapesten. Mára már megszoktam, meg is szerettem, de továbbra sem szeretnék itt maradni. Viszont Budapestre sem mennék vissza, illletve igen, de olyan részre ami nekünk megfizethetetlen. Tervezzük, hogy tovább állunk, bár a munkánk ide köt már. És persze barátokra is leltünk. Persze mindig szeretettel fogok visszagondolni az itt töltött évekre. 

     

    Anita, írtak a kollegák a plázáról, de Auchenről nem tudok. Csodálkoznék, ha beköltöznének, mert az Auchen mindenhol független. De külön hallottam róla, hogy körül néztek a városban. Én örülnék neki, a Corával együtt jobban szeretem a tescónál, Sparnal és Lidle-nél is.

     

    Hogy vagytok, hogy vannak a gyerekek? Ti már megszoktátok Oroszlányban?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182139 (8384)
    2009-10-16  19:49
  17. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2009. október 17. 10:108385.

    Sziasztok!

     

    Hogy vagytok ebben e nem éppen szívmelengető időjárásban?

     

    Gyöngy, nem lehet könnyű ingázni, én csak Budaőrsig tettem ezt, de nem rajongtam érte.

    Tatabánya az utóbbi években sokat fejlődött, szépült, szerintem nagyon szép helyen fekszik. Egész 4 évvel ezelőttig mi is ott laktunk, azért költöztünk Oroszlányba, mert volt lehetőségünk a panelt családi házra cserélni.

    A lányom már volt a Gyémántfürdőben, neki nagyon tetszett, bár én úgy gondolom, hogy az árak nem családbarátiak.

     

     

    Jajj, azt hallottam, hogy szétbontották az uszoda szépen megcsinált kövezetét, mert elfelejtették a buborék alapjait megcsinálni. Nem jutott előbb eszükbe, hogy előbb-utóbb lesz tél is?

     

    Eper, már nagyon szépen kikerekedett Zalán.Hogy vagytok amúgy?

    Nem hallottál valami pletykát, tényleg lesz Auchan az Omega Plázában?

    Sajnos nekem nincs egyik sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182139 (8382)
    2009-10-13  21:22
  18. Torolt_felhasznalo_182139
    Torolt_felhasznalo_182139
    2009. október 16. 19:498384.

    Sziasztok!

     

    Eperlevél és Kataanya köszönöm a tanácsokat, még nem tudom, kit választok.  Egy másik fórumon olvastam dr. Málikról is, hogy milyen kedves a kismamákhoz, ez nekem fontos lenne, ugyanis kicsit félek az egésztől. Eperlevél, dr. Málik hol rendel, és mi az elérhetősége?

     

    Egyébként nehéz volt megszokni a várost? Én még szinte napi szinten Pesten vagyok, persze kivéve a hétvégéket. Azt már tapasztaltam, hogy reggel itt is tud dugó lenni, mikor megyek ki a vonathoz kocsival, de szerencsére nem lakok messze a pályaudvartól. Nem vagyok pesti születésű, hanem vidéki, a keleti országrészből származom, ezért nem tartok annyira attól, hogy egy új városba kell költöznöm. Szerintem Tatabánya elég nagy város, sok jó lehetőséggel rendelkezik, jó az elhelyezkedése, persze a belső részeket lehetne szépíteni, mondjuk egy kis helyes sétálóutcát ki lehetne alakítani kávézókkal, parkkal, szökőkúttal, de úgy tudom, erre vannak tervek.

     

    Voltatok már a Gyámánt fürdőben? Mi a véleményetek, jár valaki usziba, szaunázni?  Én nagyon szeretem ezt a két dolgot.

     

    Eperlevél, nagyon helyes, szép kisfiad van, sok boldogságot és jó egészséget kívánok mindkettőtöknek.

     

    Üdv, Gyöngy

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. október 14. 14:028383.

    Sziasztok! 

     

    Szia Gyöngy, légy üdvözölve Tatabányán!

     

    Én már lassan törzsgyökeresnek számítok itt, már hat éve, hogy ide költöztünk a párommal, szintén Budapestről. Kérdezz bátran! :)

    Huszonegyhete és három napja, hogy világra hoztam a kisfiamat itt a Szent Borbála kórházban. Jó sok nőgyógyászt megismertem itt, egy hónapig votam kórházban!

     

    Én a dr. Málik Zoltánnál szültem, őt nyugodt szívvel ajánlanám, de írtad nőt szeretnél. A szülésemnél bent volt dr. Jánoska Éva (30/9931-569), ő középkorú, elég "katonás" de nagyon-nagyon profi, neki "köszönhettem" a plusz glükozt vajúdás alatt, és ajánlhatom dr. Zoltay Évát, ő még rezidens, de nagyon ügyes, ő volt mellettem, míg a saját dokim nem ért oda. Koraszülött lett Zalán, három napig tartották vissza a szülést, és amikor már nem volt visszaút Éva volt pont ügyeletben és a szülésre is többször bejött.

    Szülésznőm Torják Judit volt, végig velem volt, tudni kell róla, hogy kezdő, de egy percig sem féltem, végig mellettem volt, és gyönyörű köldököt szabott Zalánnak :)

     

    Remélem, segíthettem!

     

    Viszont most én is kérdezek a babásoktól, nagyiktól stb., valakinek nincs véletlenül kölcsönbe, elfekvőbe járókája és/avagy pihenőszéke? Természetesen Zalánnak.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182139 (8380)
    2009-10-11  12:22
  20. Torolt_felhasznalo_182139
    Torolt_felhasznalo_182139
    2009. október 13. 21:228382.

    Szia Anita!

     

    Én Bp.-ről jöttem, a párom pedig itt lakik, és igazából most költöztünk össze.  Jelenleg ingázom Pest és Tatabánya között, ő itt dolgozik. Az okok részben az ő munkahelye, és az ingatlanárak. Egyébként kezdem megszokni, nagyon szép a környék, sokat lehet kirándulni, Tatát különösen szeretem, de ahogy tapasztalom, elég sok program van a városban, ez kifejezetten tetszik( pld. jövő héten megyünk Zorán koncertre).

     

     

    Üdv, Gyöngy 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (8381)
    2009-10-11  20:36
  21. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2009. október 11. 20:368381.

    Szia Gyöngy! Mostanában nincs nagy forgalom itt, de van 2 kisbabás anyuka is, majd biztos jönnek és adnak ötleteket orvossal kapcsolatban.

    Honnan költöztetek? Munka miatt vagy miért? Csak akkor válaszolj, ha publikus.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182139 (8380)
    2009-10-11  12:22
  22. Torolt_felhasznalo_182139
    Torolt_felhasznalo_182139
    2009. október 11. 12:228380.

    Sziasztok!

     

    A fórum címe teljesen rám illik, ugyanis nemrég költöztem Tatabányára, így csak néhány ismerősöm van. Szívesen barátkoznék, ha esetleg valaki jelentkezne, örülnék. Nem egyedül élek, hanem a barátommal, és igazából most szeretnénk babát, így az is érdekelne,kit ajánlanátok nőgyógyászként itt a városban (annak méginkább örülnék, ha esetleg nő nőgyógyászt tudnátok ajánlani, a korábbi nőgyógyászom is nő volt, számomra nagyon megnyugtató volt, hogy teljesen át tudja érezni a problémáimat, jobban, mint egy férfi). 

     

    Üdv a helyieknek!!! Remélem, írtok.. 

     

    Gyöngy173

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. szeptember 4. 12:018379.

    Sziasztok!

     

    Oh, nekem is elszálltak a bejegyzéseim, de ami rosszabb, hogy alig vagyok két perce az oldalon, amikor kidob, és kiírja, hogy nem megnyitható :(

     

    Helyzet nálunk: a két pasi beteg, kicsi köhög, nagy tüdőgyuszis. Amúgy kapott melót, de nem tud így hétfőn kezdeni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_692608 (8378)
    2009-08-26  20:59
  24. Torolt_felhasznalo_692608
    Torolt_felhasznalo_692608
    2009. augusztus 26. 20:598378.

    A múltkor írtam, de nem látom. Mirabo, Neked küldtem talán privibe? Véletlen volt...

     

    Mi a ház elől néztük a tüzijátékot, Szabinak is tetszett, de már fáradt volt nagyon. Jövőre talán kimegyünk vele.

     

    Eper, mindig lesznek "tudálékos" emberek, akik azt hiszik, jobban tudják, mi a jó a Te gyerekednek. És hamar vonnak le elhamarkodott következtetést, Zozust pl. egy éves koráig többen kislánynak nézték.

    előzmény:
    eperlevel (8377)
    2009-08-21  21:24
  25. 2009. augusztus 21. 21:248377.

    Helló Mindenkinek!

    Voltatok tűzijátékon? Mi az ablakból néztük, Zalán vacsora idő volt éppen...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top