Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tatabányára költözni

eperlevel
Létrehozva: 2003. február 17. 22:34
Most fogunk a párommal Budapestről Tatabányára költözni. Keresném a jövőbeli kapcsolatainkat! Ha ott lakik valaki, kérlek jelentkezzen, lenne egy csomó kérdésem!Előre is köszönöm!
  1. 2009. augusztus 11. 17:528376.

    Mirabo,

    Bricostore: Székesfehérvár (holland fasor 1. Auchen mellett), Győr (Zsigmond király u. 21.) és Törökbálint (SCB Bevásárlóközpont, Cora mellett). www.bricosotore.hu

    Baumax: Budaörs (Sport u. 3.) Győr (Mécs L. u. 13.)

    www.baumax.hu

     

    A Jenei meg Vértesszőlős, Tatabánya határa, a MC Donaldsnal, a CBA között, az a nagy sátras.

     

    Sherryl,

    Zalán 3960 gramm és 54 cm..de azért még pici..sokan csodálkoznak is, ha mondjuk, hogy 11 hetes már :)

     

    Múltkor (3 hete) Tatán az Öreg-tónál sétálgattunk, néhányan öltek a szemükkel, hogy ilyen kicsi babával... amikor egy nő megkérdezte a Pikant melleti fagyisnál, hogy egy hetes? Mi direkt hangosan: két hónapos! Aztán néztek nagyokat! Komolyan, az nem tűnt fel nekik, hogy tartja a fejét, meg kinyújtja a lábát, nincs ökölben a keze? Na mindegy.....ha kedvesen kérdezik, mindig elmondjuk korababa, ha meg bunkók, akkor meg fulladjanak meg a rosszindulatukban.

    Sherryl nem hiszed el, így is olyan pletyka van abból, hogy korababánk született, nem mindegy? A lényeg, hogy egészséges!

    Mindenestere könnyebb dolgom van, mint azoknak, akiknek 5 kilós babyjük született, az öcsém is mondta, hogy nekünk könnyebb lehet, mint nekik Ellával. Mármint ami a cigölést illeti :)

     

     

    előzmény:
    Mirabo (8373)
    2009-08-11  11:47
  2. 2009. augusztus 11. 15:198375.
    Baumax és Bricostore Budaörsön és Szfehérváron van legközelebb. Aranyosak lehetnek a cicákok:) Örülök, hogy Bársony már ennyire jól érzi magát:)
    előzmény:
    Mirabo (8374)
    2009-08-11  11:52
  3. 2009. augusztus 11. 11:528374.

    Szia, Sherryl! Bálna kezd őrült gazember lenni, belelefetyel a mosogatóba, meg ilyenek. Már megbeszéltük a dokival, hamarosan kigolyózzuk. Aztán szeptemberben jön Cinderella is. Addig hat a hormon injekció.:)

     

    Bársony kezd megszokni minket, és sokat van kint a kertben, sőt múltkor kint is aludt. Úgyhogy azt hiszem, ellesz itt velünk. :)

    előzmény:
    Sherryl1 (8372)
    2009-08-11  09:53
  4. 2009. augusztus 11. 11:478373.

    Hello, Eper! Édes ez a kisbab. Nagyot nőtt már, legalábbis szemre. Jól alszik?

     

    Mi is az a Jenei? És hol van? Szőlősön meg fogjuk nézni. Bricostore meg Baumax hol is van legközelebb? Megnézem Tatán is, amit Sherryl javasolt. Majd csak szeptemberben lesz aktuális, mikor kifizetik a könyvre a honort, de addigra szeretnénk képben lenni. :)

    előzmény:
    eperlevel (8371)
    2009-08-10  21:34
  5. 2009. augusztus 11. 09:538372.
    Szép napot mindenkinek!
    Eper nagyon gyorsan nől ez a gyönyörű  kislegény!Hihetetlen hogy korababa volt
    Mirabo megkérdeztem, Szfehérváron vásároltak. Ha kéred, azt is megírom, hogy pontosan hol! Hogy vannak a cicákok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. augusztus 10. 21:348371.

    Sziasztok!

     

    Mirabo, van a Jeneinél egy ott nagyon szépek vannak, meg Vértesszőlősön, ahogy Tatabánya felöl megyünk, rögtön ahogy beérünk Szőlőssre egy-egy ilyen üzlet. Mind a kettőben nagyon szépek vannak. Tatán is van pár ilyen üzlet.

    Csatlakozom Sherrylhez, érdemes lenne Budaörsre bemenni :) Ikeánál gondoljatok rám! :)

     

    Anita72, oh...Selyem.....meséltem, hogy Pelyhecske, aki a kolleganőmhöz került, szintén már föntről néz le, őt is egy autó ütötte el? :( Nagyon hasonlított Selyemhez.

    Na, biztosan, hogy zaklatottabb voltál tavasszal, azért éreztél úgy, Szabival. Érdekes, amit mondasz, az indigó gyerekek ilyenek állítólag, mennnyi idős is most Szabi?

    Nagyobbak jól vannak? Hogy álltok a bővítéssel?

     

    Na, megyek tova...puszi mindenkinek!

     

     

     

    előzmény:
    Mirabo (8369)
    2009-08-10  14:16
  7. 2009. augusztus 10. 20:438370.
    Szia! Tatabányán a Vízművel szemben van egy ilyen bolt, nézzetek ott is körül, az árakat nem tudom, mert nem mostanában volt a nálunk felújítás és van egy csempe fürdőszoba üzlet a Tappancs állatorvosival (majdnem) szemben is. Ezek a "környéken" vannak. Azért én megnézném a Bricostore-t és a Baumaxot is. Holnap megkérdezem a kisebbik lányomat, mert ők nemrég vásároltak ilyesmit és ezért sok helyen körülnéztek. Huhh, ha felújítás lesz Nálatok, akkor a rumli miatt nem irigyellek
    előzmény:
    Mirabo (8369)
    2009-08-10  14:16
  8. 2009. augusztus 10. 14:168369.
    Lányok! Hol van a környéken olyan bolt, ahol járólapokat és csempéket lehet kapni? Nagy választék, olcsó árak. Az OBI elég lelombozó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_692608
    Torolt_felhasznalo_692608
    2009. augusztus 1. 21:378368.

    Sziasztok!

    Huh, mennyi minden történt, mióta nem voltam.

    Kata gratulálok pici fiadhoz, nagyon aranyos! Jó egészséget kívánok mindannyiótoknak.

    Eperke Mazsola még mindig édi. Nagyot nőtt, mióta nem láttam. És milyen ügyes! Az átfordulás is megy már neki. Macit nem irigylem, mostanában állást találni biztosan nem könnyű.

    Mirabo, még talán nekünk is van cumisüveg, de hát már jó rég kellett... Sajnálom, hogy nem jöttem hamarabb, de nagyon sok dolgunk akadt mostanában. Belefogtunk a bővítésbe, már talán közelebb vagyunk a végéhez, mint az elejéhez, de már tele van a törpöm. Pedig csak két szobáról van szó. És szeptembertől megyek vissza dolgozni, úgyhogy vége az édes életnek. Jaj.

     

    Nálunk májusban megint jött cicaeső, most hármat ellett Pumi. Nagyon szépek voltak, az egyik olyan, mint Tomcica a meséből. Sajnos ellopták őt is, megy egy cirmosat is, így most egy cirmos maradt.  A tavalyi alomból is megtartottunk egyet, de őt is elütötte az autó, pont, amikor ezek születtek. Három napig kerestem, mert nem láttam sehol. 

    Eper, Selymet még mindig siratom én is. Nagyon okos cica volt és nagyon jó vadász. Ezt szerencsére örökölték a kölykei is, Pumi tegnap egy madarat adott a picinek (Lekvárnak hívom, mert szereti a lekvárt) és tanította a fortélyokra. Két hete minden reggel egy madárral tért vissza.

     

    Szabi reinkarnálódásáról letettem szerencsére, úgy látszik, nagyon ráértem tavasszal hülyeségeken gondolkodni. Tiszta egynéniség a lelkem, iszonyat okos csak nem mondja. Szinte semmit sem mond, vagy ha igen, azt nem értjük.  A héten beteg lett (idén talán először), két napig 39 feletti láza volt, de most már jól van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. július 27. 14:198367.

    Sziasztok!

     

    Jaj Mirabo, hát miért nem hívtál, hogy megadjam Sherryl számát? Sajnos a beírásodat nem olvastam! Még tán cumisüveggel is tudtam volna szolgálni!

     

    Sajnálom, a kiscicákat, de fel a fejjel, olyan gyönyörű a többi!!!!

     

    Az a vörös nem is kutya! (ide beraktam volna egy kacsintósat, de hát nem engedte a rendszer)

     

    Köszönjük, hogy Bársony nálatok lehet, nagyon jó sora van úgy láttuk! :)

     

    Zalán híradó: Mazsola túllépte a 3500 grammot. Átfordul hasról a hátára, és "beszélget" a játékaival.

     

    Legyen mindenki jó!

    előzmény:
    Mirabo (8366)
    2009-07-19  10:52
  11. 2009. július 19. 10:528366.

    Lányok, Sherryl telefonszáma kéne. Megvan valakinek?

     

    Sherryl, hívj fel, küldöm priviben a számom. 

     

     

    Pici cumisüveg kéne a kiscica etetéséhez. SOS. Gyerekjáték, vagy amiben azok a kis golyók vannak, cukorka. Valami, mert a szemcseppentő nem igazán működik, az anyacicának meg nincs teje. SOS.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. július 15. 09:428365.
    Sherryl, kösz a tippet, már megyek is regisztrálni. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. július 15. 09:418364.

    Hát igen-igen, elméletben ennyi kis dorombolós, de valójában ahány, annyiféle jellem. Tudod mit, még a kis Bálna a legédesebb természetű. Bújik, törleszkedik, soha nem rosszkedvű. Ja, és a kismama (Cinderella) mostanában kihozza hozzánk az ebédlőbe a jermeket, ott heverésznek a kanapén. Megszoptatja, akkor a kicsi elalszik, ő meg megy vadászni. Mi meg imádkozunk, el ne felejtsük, hogy ott a kicsi, és rá ne üljünk. :)

     

    Eper, Józsi szerint ma Bársony felugrott az ölébe, és törleszkedett hozzá. Megjegyzem, én etetem, de velem nem haverkodik. :) Ma reggel (tegnap is) odaült a konyhaajtóba, ahogy regeliztünk, és nyiffant egyet-kettőt.  Kérte a reggelit ő is. Úgyhogy gyorsan megetettem. :)

    előzmény:
    Sherryl1 (8363)
    2009-07-15  08:38
  14. 2009. július 15. 08:388363.
    Sziasztok!Eper Igen, Bársonynak biztosan jó lesz a kertben, ha egyszer végre kimerészkedik:) Majd, ha picit nagyobb lesz Zalán, akkor több időtök lesz, a napokkal meg ne is törődj, néha én is időzavarban vagyok. Ha nyugodt baba, akkor biztosan jó az étvágya is. Voltatok már sétálni? Nem hasfájós?

    Mirabo regisztrálnod kellene a Purina oldalán, nekem tegnap meglepi csomag jött, kaptunk egy 200 gr-os One száraztápot + 4 db kupont összesen 1000 ft értékben, amit száraztáp vásárlásakor lehet beszámíttatni. Ennyi cicus mellett jól jönne Nektek ez a kis segítség Én ezt továbbadom a lányomnak, az ő cicáinak nem kell a spec.táp. Hogy vannak a cicákok? Picúrkának gyógyul a szeme? Örülök, hogy Bársony kezd felengedni!Azért kicsit irigyellek ám ennyi kis doromb művészért, ha házban laknánk nekem sem kettő cicám lenne (bár ebbe Mircikémnek lenne beleszólása, nem visel el Marcin kívül senki más négylábút).
    előzmény:
    eperlevel (8362)
    2009-07-13  23:35
  15. 2009. július 13. 23:358362.

    Sziasztok!

    Igen, Sherryl, Bársonynak a legjobb a kert....Miraboéknál jó helye van, megnyugodtunk!

     

    Mirabo, örülök, hogy cicaúrfi végre sétálgat közötettek! Ha bármi kell neki szóljatok! Visszük! Csak magunktól azt sem nagyon vesszük észre, hogy milyen nap van. Észre sem vesszük és eltelnek a napok. Ketten vagyunk itthon, Zalán alapjában véve nyugodt baba, mégis jó fáradtak vagyunk!

     

    Munkaügy nem mozdul, Maci küldözgeti az önéletrajzát, de nem nagyon történik semmi. Szerencsére becsússzant most egy fordítás neki, legalább valmai pínz bejön belőle. Mosonmagyaróvárra megy szerdán egy állásinterjúra.

     

    Kata, a babád nagyon helyes!

     

    Lányok, futok is.....lassan itt az éjféli etetés ideje, Zalán már jelezni kezd.

    Szió

    előzmény:
    Mirabo (8360)
    2009-07-13  17:21
  16. 2009. július 13. 22:208361.
    Ó, nagyon sajálom szegénykéket!:(A picurka egy szemmel is teljes életet élhet, olyan helyre lenne jó örökbe adni, ahol lakásban lehetne. Ennyi cica tényleg sok lenne, pedig nagyon jó helyük van...:( Ha jól emlékszem eredetileg kettő cica volt a plafon:)
    előzmény:
    Mirabo (8359)
    2009-07-13  17:17
  17. 2009. július 13. 17:218360.
    Ja, hát Bársony most az előbb például végigsétált a lakáson. Mndig nyitva van az ajtaja, jön-megy, ahogy kedve tartja, csak nagyon tartózkodó. Erőltetni meg nem akarjuk. Majdcsak megszokik minket. A férjemet szereti legjobban. Neki állítólag felugrott az ölébe ma reggel, és onnan az asztalra, és kinézett az ablakon, de mi ezt nem láttuk. :)
    előzmény:
    Sherryl1 (8358)
    2009-07-13  14:25
  18. 2009. július 13. 17:178359.

    Hát sajnos a kisebbik elpusztult. Mikor kinyílt a szemük, akkor vettük észre, hogy nagyon váladékozik. A doki adott rá kenőcsöt, aztán pár nap múlva szemcseppet, de akkor már a pici nem élt. Azt mondja a doki, lehet, hogy a belső szerveire húzódott a fertőzés, és nagyon legyengítette. Állítólag macskanáthát kaphattak az anyjuktól, és amiatt lett kötőhártyagyulladásuk, és hát még nagyon picikék voltak, nulla immunrendszerrel. Valójában Cinderella túl fiatal még, csoda lett volna, ha kis vasgyúrókat szül.

    Szóval egy pici van, szépen gyógyul a szeme, de nem biztos, hogy látni fog vele. Ez van. Jó lenne neki igazi jó gazdi, de Bogi szerint meg kéne tartanunk, de hát van négy, meg Bársony, meg a pici, sok lenne a jóból. :)

    előzmény:
    Sherryl1 (8358)
    2009-07-13  14:25
  19. 2009. július 13. 14:258358.
    Szia! Nagyon jók a képek! Az is nagyon tetszik, hogy ilyen jól megvannak együtt! Hatalmasra megnőtt Bálna , bevallom nekem mint Zsebibaba jut mindíg eszembe Kár hogy Bársony még nem engedett fel! A pici szeme ennyire begyulladt és már csak 1 pici van, ezt nem értem, a másikkal mi lett?
    előzmény:
    Mirabo (8357)
    2009-07-13  13:10
  20. 2009. július 13. 13:108357.
    Sherryl! Találtam Bálnáról egy kiskori képet, nézd! Mellé tettem egy mostanit, és a harmadik nagyon vicces. Majdnem az összes macskánk rajta van, csak a pici hiányzik, akinek szépen gyógyul a szeme, de lehet, hogy mégsem fog arra a szemére látni, és így sajnos nem kell annak, aki elvitte volna, meg persze Bársony hiányzik a tablóról, mert ő még mindig nem gyakran jön közénk. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. július 2. 10:378356.
    Hát ez tényleg nagy legény. Aranyos nagyon. Vigyázzatok magatokra. :)
    előzmény:
    kataanya28 (8355)
    2009-07-02  10:32
  22. 2009. július 2. 10:328355.

    sziasztok!

     

    Hoztam pár képet a nagylegényről

     

    Eper örülök hogy jól vagytok!!!

     

    kata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. június 29. 22:578354.

    Eper, szívem sajnálom, hogy ilyen szar helyzetben vagytok.

    A macsek néha kijön hozzánk, néha nem. Még mindig elég bizalmatlan, úgyhogy nem erőltetjük a haverkodást. Bogi időnként beül hozzá, és hosszasan társalog vele.

    Úgy látom, egy kevés hiányzik a kajájából, és tegnap előttem ivott. Ma, mikor kicseréltem a vizét, úgy láttam, elég sok hiányzik belőle.  Úgyhogy nem fog éhen halni, de nem viszi túlzásba. Ami aggaszt, hogy a klotyót nem igazán használja, utoljára két napja tojt pár kis bogyót. Igaz, ha nem eszik rendesen, mit tojna ki. Az is lehet, hogy a kazán mögött bogyózik, oda nem látok be. Őrült koszos, a legkoszosabb zugba bújt be, gondolom, majd ha végleg előjön, megtisztálkodik. Egyelőre tartózkodnék a fürdetésétől, mert kedves az életem.

    Nem fúj, nem morog, néha nyikkan, ha szólunk hozzá. Türelmesen várunk, hogy elfogadjon minket. Egyelőre nem kéne tovább vinni új gazdához, hadd térjen magához, és illeszkedjen be nálunk. Na, ennyi. Puszi. :)

    előzmény:
    eperlevel (8351)
    2009-06-28  18:29
  24. 2009. június 28. 19:218353.
    Sajnálom, hogy Maci elvesztette az állását!:( Nagyon szép baba Zalán!
    Ez a hasonlítgatás mindíg jó téma, engem sosem zavart, mert mindenkit foglalkoztat a gondolat, hogy kire hasonlít majd, milyen lesz a gyerkőc. A mostani képen már látszik, hogy mindekettőtöktől örökölt vonásokat és ez tényleg így van rendben.
    Remélem Bársonynak sikerül jó helyet találni, a legjobb egy nagy kert lenne, ahol szabadon tudna mozogni és ahonnan nem tudna kimenni...
    előzmény:
    eperlevel (8351)
    2009-06-28  18:29
  25. 2009. június 28. 18:568352.
    Édesek a szőrös nudlik

    Tényleg, Bársonnyal mi van? Megnyugodott már valamennyire? Eszik, iszik rendesen?
    előzmény:
    Mirabo (8350)
    2009-06-28  11:31

Címlap

top