Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tatabányára költözni

eperlevel
Létrehozva: 2003. február 17. 22:34
Most fogunk a párommal Budapestről Tatabányára költözni. Keresném a jövőbeli kapcsolatainkat! Ha ott lakik valaki, kérlek jelentkezzen, lenne egy csomó kérdésem!Előre is köszönöm!
  1. 2009. június 28. 18:298351.

    Sziasztok! Köszönöm elég jól bírom. Sajnos van segítségem, mert Maci elvesztette a munkáját, szóval éppen ketten vagyunk itthon. Ami pont most nagyon jó, ugyanakkor meg elég aggasztó :(

    Igyekszem pihenni, amikor a kis zsiványunk alszik, de napközben ez elég nehezen megy. Olyankor nem tudok aludni. Inkább rámolunk, pakolunk. Az egész lakást át kellett alakítani, rendezni Zalán érkezésére, és még sok mindennek nincs meg az új helye.

    De szerencsére Zalán elég nyugodt baba, a hasfájást leszámítva ritkán vannak nehéz pillanatok.

     

    Oh, amikor megszületett mindenki azt mondta tiszta Bálint....elég rosszul esett. Na nem azért, mert baj lenne, ha a Macira hasonlítana, meg a családjára, de elég furi szokásnak tartom, hogy ezt egy újszülöttről el akarják dönteni az emberek. Hiszen annyit változnak a babák. Például, most hogy eltelt pár hét, most a legtöbben azt mondják rám hasonlít. A gyerekori képeimet nézegetve én is látom, de nagyon sok van benne a Maciból is, és ez így van rendjén :) Mutatottok nektek kis Eper képet :)

     

    Most félkézzel írok, Zalánt a bal kezemben tartom, beájult hami után, aZapa meg elment edzeni, elküldtem, hogy ledolgozza a kispapa háját :) amúgy így, hogy ketten vagyunk itthon is kevés idő jut másra, de ez így oké. Nem tudunk betelni Zalánnal, és mivel tudjuk, hogy az idő rohan, minden percet igyekszünk is neki szánni. Most már napközben egyre többet van ébren, és akkor "játszunk vele", beszélünk hozzá, míg el nem alszik.

     

    Mirabo, mi van Bársonnyal? Kijött már a sarokból? Nagyon hiányzik nekünk! Fura nélküle. De ez is így van rendjén. Igyekszem gazdit keresni neki.

     

    Teljesen új képet most csak mobillal készítetett tudok nektek mutatni, mert a céges laptopot le kellet ideiglenesen adnom, amivel közvetlenül át tudtam tenni a fényképezőből a gépre a képeket. Maci holnap vesz hozzá kábelt, addig a mobillal készült képpel kell megelégednetek:

     

    Puszi mindenkinek! Lányok, mi van Alexaaval????

     

     

    előzmény:
    Mirabo (8349)
    2009-06-23  16:13
  2. 2009. június 28. 11:318350.
    Hello, Sherryl, it a két kis szőrös nudli, ahogy a kislányom nevezi őket. :) Még mindig gazdit keresünk. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. június 23. 16:138349.

    Hello, Eper, na, otthon vagytok már? És hogy megy a dolog? Mindenesetre amint elalszik, te is menj fejessel az ágyba, és aludjál sokat, hogy bírd, ha éjjel riadó van. :)

    Sherryl férjének igaza van, én is látom, hogy tiszta Eper a kicsi. És milyen vicces, hogy így alszik, a feje alá tett kézzel. Ez melyiktek szokása? Ilyen pici babánál még nem is láttam. :)

    előzmény:
    eperlevel (8343)
    2009-06-22  09:44
  4. 2009. június 22. 18:298348.
    Megmutattam páromnak a babucit, mosolygott egyet és azonnal megjegyezte tiszta Eper 
    előzmény:
    eperlevel (8343)
    2009-06-22  09:44
  5. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2009. június 22. 13:438347.

    Eper, de szép a babátok. Biztos nagy az öröm, hgoy végre hazavihetitek és folytatódhat most már az életetek normális kerékvágásban. Remélem hamar megszokja a saját kis helyét és hagy benneteket aludni.

     

    előzmény:
    eperlevel (8343)
    2009-06-22  09:44
  6. 2009. június 22. 11:488346.
    Utólagos engedelmeddel feltettem az iwiw üzenőfalra és a Házikedvencek klubba is, azt írtam, nálam lehet érdeklődni. Sok rendes állatbarát ismerősöm van, biztosan segítenek ők is. A cicás topikba is kiírtam, ott ajánlották a Macska tv-t és eszembe jutott hogy a Whiscas oldalon is van gazdikereső, oda is fel lehetne tenni. Kerítünk jó gadzikat a cicusoknak! 
    előzmény:
    Mirabo (8342)
    2009-06-21  22:19
  7. 2009. június 22. 10:388345.

     Ó, micsoda jó hírek, örülök, hogy kedden hazavihetitek. De jó lesz!Nagyon sokat hízott, jól kikerekedett a kislegény!  Gyönyőrű!
    Mi köszi, megvagyunk.
    előzmény:
    eperlevel (8343)
    2009-06-22  09:44
  8. 2009. június 22. 10:348344.
    Van ez így! Mondhatnám a legjobb családban is előfordul ilyesmi! Tulajdonképpen 5 hónapos kortól már lehet ivartalanítani, ha muszáj. A tatai rendelő cicája már 5 hónaposan pocakos volt, ezt ivartalanításkor vették észre...ő kijárt, meg akarták előzni a bajt, az egészsége nem rendült meg tőle, gyönyörű, nagy, barátságos cica lett belőle. Két hónap elég hosszú idő, addig majd csak találunk gazdikat.Színük milyen a picinyeknek? Édesek lehetnek!
    előzmény:
    Mirabo (8342)
    2009-06-21  22:19
  9. 2009. június 22. 09:448343.

    Sziasztok!

     

    Kedves Mirabo, köszönjük a bókot! :) Kedden hozhatjuk haza a mi kis palántánkat. Tegnap 2300 grammnak mérték már! :) Igen, szoptatom, naponta négyszer járok be hozzá. Szépen, ügyesen eszik, és egyre "falánkabb". A mi szemünkben óriásit nőtt már. Pedig a legtöbb újszülött nagyobb nála.

     

    Cicaügyben sajnos nem tudok segíteni neked, és nem is merek. A kis Pihécske aki nálunk volt, és a kolleganőmnek ajándékoztuk, kiszökött az erkélyen, és elütötte egy autó. Nem merek se tovább adni, se közvetíteni már cicát, ugye Selyemmel is ez történt :(

     

    Minden jót mindenkinek! Örülök Sherryl hogy olvastalak, hogy vagy?

     

     

     

    előzmény:
    Mirabo (8339)
    2009-06-20  14:49
  10. 2009. június 21. 22:198342.
    Kösz szépen. :) Restellem, hogy így esett, én is haragszom a felelőtlen gazdikra. Úgy látszik, Cindyke idősebb volt már, amikor letanyázott a lábtörlőnkön, mint gondoltuk. Vézna kis jószág volt, és Istenem, milyen balekok vagyunk, azt hittük, csak a jóltartástól gömbölyödött ki olyan szépen. :)
    előzmény:
    Sherryl1 (8341)
    2009-06-21  18:17
  11. 2009. június 21. 18:178341.
    Szia!Itt vagyok! Már rajta vagyok az ügyön, olvastalak a gazdikeresőben, de sajnos cicadömping van.. A kisebbik lányomnak éppen akartam újságolni, hogy tudok neki kiscicát, mire elkészülnek az építkezéssel és berendezkednek a házban, addigra el lehet hozni, de ő már megelőzött, a szomszédban 3 napos kiscicákat nézett tegnap, ott is három poronty született és kettőt (de lehet, hogy mindhármat képes elhozni..) lefoglalt magának. Szólok Arankának, akitől elhoztad Kisbálnát, hogy segítsen ő is!
      mindenkinek!
    előzmény:
    Mirabo (8340)
    2009-06-21  09:47
  12. 2009. június 21. 09:478340.

    Halló, Sherryl, itt vagy valahol? Lányok, segítsen, aki tud, gazdát találni három cicánknak.

     

    Az történt, hogy az ősszel befogadott lány cicánk,  legnagyobb meglepetésünkre, három egészséges utódnak adott ma reggel életet, akiknek most gazdát keresünk.

    A macsekot hét lakat alatt őriztük, "amíg elég nagy nem lesz, hogy ivartalaníttassuk" , úgyhogy csak találgatni tudjuk, hogy akkor történhetett az "eset", amikor hetekkel ezelőtt egyszer levetette magát a balkonról, amikor itt udvarolt neki az egyik kandúr az utcából.

    Vagy negyed óra telhetett el, mire észrevettük, mi történt, és behoztuk a kertből a cict. Akkor békésen üldögéltek egymás mellett, ki a fene gondolta, hogy éppen a szex utáni cigit szívják.

    A kicsik jelenleg persze még úgy néznek ki, mint a kis szürke patkányok (megjegyzem, jól áll nekik). Szóval még bármi lehet belőlük, cirmos, vagy foltos, ki tudja.

    Az anya gyönyörű szürke cirmos, Cinderella a neve, mert olyan kényes kis hercegnő. Hm...

    Az apa(???) fekete-fehér, beszédes , jó kiállású kandúr.

     A kicsiket akkor lehet majd elvinni, ha már elég nagyok (minimum két hónap). Csak jó gazdához adjuk őket!!!

    Mivel nálunk már van négy, ebből három befogadott, sajnos nem tudjuk megtartani a kicsiket.

      Ha már ilyen balekok voltunk, légyszi segítsetek, ha tudtok, hátha valaki pont ilyen cicára vágyik az ismerőseitek közül.

    Ha nagyobbak lesznek, fényképezni is tudjuk őket, most mindig rájuk fekszik Cindy.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. június 20. 14:498339.
    Hello, Eper! Hogy vagytok? Mekkora a baba? Néztem a képét, de aranyos, ahogy a feje alá teszi a kezét. Mint egy "nagy". Tudod szoptatni? Már biztos várod nagyon, hgy hazavihesd. Vagy már otthon van veletek?
    előzmény:
    eperlevel (8338)
    2009-06-07  22:10
  14. 2009. június 7. 22:108338.

     

    Oh, oh....igen, növöget, de nem túl gomba módra....két hetes és éppen, hogy csak annyi amennyivel született...de nem adom fel, küzdök mindennap a szoptatással, etetéssel!!!!

     

    Mikor hozhatjuk haza? Amikor eléri a 2300-2400 grammot....kb. még három hét....ha nem négy.

     

    Amúgy csuda édes, nekünk a legszebb, és elég nyugodt kisbaba. Nem nagyon "panaszkodnak" a hangjára. Igazán sírni csak a születésekor hallottam. Ha rá is kezd, inkább csak nyüglődik, és gyorsan meg tudom nyugtatni. Maci pl. ma reggel levetkőztette a vizitre (először) és Zalán "csak tűrte" a megpróbáltatásokat. De persze, ha itthon lesz, akkor tudjuk meg igazán milyen a mi kis csomagunk J

     

    előzmény:
    Mirabo (8337)
    2009-06-07  10:16
  15. 2009. június 7. 10:168337.
    Életem, az iwiwen már meglestük a kisbabot, édes. És most nézem, nő, mint a gomba! Mikor jöhet haza? Pihenj sokat, amikor lehet. :) Puszi.
    előzmény:
    eperlevel (8336)
    2009-06-06  22:38
  16. 2009. június 6. 22:388336.

    Kedves Tatabányaiak!

     

    A legtöbben már tudjátok, de azért itt is jelzem, hogy anya lettem.

    Május 24-én 21:55-kor megszületett a kisfiúnk Zalán Ádám 1890 grammal és 43 cm-el. Zalán a 35-ik hétre jött a világra, és most a koraszülött PIC osztályon van, szerdán jöttem ki a kórházból, azóta naponta négyszer járok be hozzá szoptatni. Természetes úton szültem, nagyon meghitt és szép szülésem volt.

    Nagyon boldog vagyok, csak hihetetlenül fáradt, ezért nem nagyon tudom ígérni, hogy egyhamar jövök. Ahogy Zalánt már hazahozhatjuk könnyebb dolgom lesz. Akkor inkább jövök.

     

     

    Kata, gratulálok neked!! Jánoska Éva doktornő hozzánk is benézett, neki köszönhettem vajúdáskor a "folyékony ételt"! :) Majd három napig próbálták visszatartani Mazsola születését, ez idő alatt alig ettem, így nagyon jól jött a glükóz infúzió akkor!

     

    Remélem, mindenkivel minden oké, annak ellenére, hogy csendben vagytok! :)

     

    S hogy maradjunk Tatabányánál:

    Mit szóltok a Gyémánt fürdőhöz, volt már valaki? Az árak nem valami családbarátiak. Szerintem.

     

    Legyetek rosszak!

    Eper

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (8335)
    2009-05-29  18:47
  17. Torolt_felhasznalo_144923
    Torolt_felhasznalo_144923
    2009. május 29. 18:478335.

    Kataanya, gratulálok Tomikához. Minden jót nektek, sok boldogságot...stb...

     

     

    Eperke, veled mi a helyzet? Adj valami hírt magadról.

    előzmény:
    kataanya28 (8332)
    2009-05-10  09:03
  18. 2009. május 10. 22:048334.

    Szia!

     

    Nem fent láttalak hanem szerintem amikor leköltöztettek a roomingin-be. Téged is leköltöztettek nem? amikor lezárták az osztályt, a kezelő melletti szobába kerültél nem???? ha nem akkor tévedek bocsi! és csak itthon jöttem rá hogy Te voltál .

    De mennem kell majd Tomival hallásvizsgálatra 2 hét múlva ha még bent leszel meglátogatunk ha Neked is jó lesz, úgy is mennék a szülésznőmhöz, viszünk Neki fényképet.

     

    Most hogy így alakult végül kinél fogsz Tatabányán szülni? vagy nem választassz dokit? És szülésznőt?

    Nekem végül szerencsém volt a dokimnál (Jánoska Éva) tudtam szülni pont hazaért mire szültem igaz a szülésznő végül nem az lett akit szerettem volna de így sem volt rossz mert annál szültem akinél Ákit!velem nagyon rendes volt alapban kissé szigorú

     

    na most befejezem megyek alszok egyet gyorsan mert Tomika éjjel is szeret enni.

     

    Vigyázz magadra!!!!Tényleg mennyi van még hátra?

     

    kata

    előzmény:
    eperlevel (8333)
    2009-05-10  20:16
  19. 2009. május 10. 20:168333.

    Gratulálok Kata! :) Jó nagy babád lett! ....

    Kinél is szültél a végén?

     

    Ige, jól emlékszel, nem itt akartam szülni, mert itt nem lehet kádban vajúdni, de nem volt hirtelen más választásom, amikor a probléma kiderült. S így, hogy ide feküdtem be most már itt is maradok. Amennyire a kórház, a doktorok engedik, igykeszünk majd úgy szülni, ahogy szeretném...vagy legalábbis közelíteni az egyéb más "alternatívabb" elképzelésekhez. Szerencsére figyelnek és vigyáznak rám, nincs okom a panaszra!

     

    Voltál fent a nőgyógyászaton is láthattál? Miért nem szóltál? :(

    előzmény:
    kataanya28 (8330)
    2009-05-09  15:43
  20. 2009. május 10. 09:038332.

    Képet is szerettem volna mutatni csak most nézem hogy azt elfelejtettem

    előzmény:
    kataanya28 (8330)
    2009-05-09  15:43
  21. 2009. május 9. 22:228331.
    Gratulálok a babához! Jó egészséget kívánok a babának és a mamának is. :)
    előzmény:
    kataanya28 (8330)
    2009-05-09  15:43
  22. 2009. május 9. 15:438330.

    Szisztok!

     

    Rég nem jártam erre de közben nagy események voltak nálunk

    27-én megszületett a kisfiam Tomika.4350g és 54cm.Rendes szülés Tatabányán.

    Eperlevél ha igaz akkor láttalak is. mi május 1-én jöttünk haza. De nem úgy volt hogy nem Tb-n szülsz? vagy csak én emlékszem rosszul? a molnár nagyon aranyos jófej dokinak tűnik

    Kitartás neked a végéig!!

     kata

    előzmény:
    eperlevel (8329)
    2009-05-03  13:29
  23. 2009. május 3. 13:298329.

    Oh, igyekszem...csak nem volna jó, ha emiatt hátrány érne...

    Ennyit szabad....amúgy fekszem. Tényleg.

    Reggeltől estig lehet látogatni, egykor van kb. ebéd, és kettőkor ngay vizit, amúgy bármikor lehet jönni este nyolcig.

    előzmény:
    Mirabo (8328)
    2009-05-03  10:46
  24. 2009. május 3. 10:468328.

    Kicsikém, ezzel ne foglalkozz, inkább irigyeljenek, mint sajnáljanak. :)

    Nem jó ötlet vásárolni, ha nyitva a méhszáj, feküdj, szívem, ha nehéz is. Mikor van látogatási idő? Vagy bármikor lehet menni?

    előzmény:
    eperlevel (8327)
    2009-05-03  09:02
  25. 2009. május 3. 09:028327.

    Sziasztok!

     

    Hétvégére hazaengedtek, bár nagyon úgy beszéltek végig, hogy a szülésig vendég maradok, és tessek hosszútávra berendezkedni.

     

    Hozzáteszem, azért engedtek haza, mert alig maradtunk a nőgyógyin, és lezárták az osztályt, már csütörtök délután leköltöztettek bennünket a szülészetre. Legalább láttam és hallottam a kis újszülötteket :)

    Pénteken még kaptam infúziót, meg csináltak nst-ét, aztán jöhettem haza, hétfő reggelig van eltávom.

    Amúgy hihetetlen mennyire nincs pénze a kórháznak. Még két liftet is lezártak, hogy spóroljanak.

     

    Túl sok jóval amúgy nem biztatnak. Mazsola túl kicsi, nem abban az ütemben fejlődik amit elvárnak, lerövidült a méhszájam, és a belső ki is nyílt. Ezért fektettek be, szigorúan csak feküdhetek, ülnöm, állnom, mennem nem igazán szabad, a doki úgy fogalmazott, hogy a baba saját súlyától is beindulhat a szülés, és most vagyok még csak 32 hetes, a manó meg alig több egy kilónál. Valamelyik doki szerint ez alkati kérdés, másik meg ijesztget. A fogadott dokim marha rendes, mindennap bejön hozzám, és igyekszik tartani bennem a lelket. Még fehérje bő étkezést is előírt nekem...persze ez nem jelent semmit, csak max. egy tojással többet kapok vacsorára....ez a kórházi kajánál meg nem sokat jelent :) De annyi kaját hozott Maci és Bibice is nekem, hogy alig győztem enni.

     

    A cél, hogy legalább a 35. hétig bent maradjon a picur, és legalább addig fejlődjön! Kéretik drukkolni, bár én jobban örülnék, ha végig tudnám csinálni a 39-40-ik hétig.

     

    Itthon is igyekeztem feküdni, csak vásárolni mentem el, el is fáradtam tőle. Na jó, mit csodálkozom, ez már mégis csak a nyolcadik hónap.

     

    Mirabo, nem vittem be, de ha minden igaz hétfőtől nálam lesz a laptop, most hogy a kollegák elintézték nekem, hogy a főnővér délutántól estére elzárja, és tudok majd netezni legalább bent. Bár bevallom, nem nagyon hiányzott még. Inkább már befelé figyelek.

     

    Képzeljétek, az hagyján hogy ez a laptop dolog tök ciki volt, és hogy tudják 24 Órás vagyok, még az apósom is betelfonált aggódva, mint orvos a kollegának, egyenesen az osztályvezetőnek, hogy érdeklődjön felőlem, aztán a Molnár főorvosúr be is jött személyesen hozzám :) aki persze a laptopra is rákérdezett, nagy vizitnél, meg a csomó orvos, és nővér előtt, hogy hol is dolgozik, meg itt van már a laptop Nem tudtam mennyire csússzak már lejjebb az ágyban

     

    Anita, ne szomorkodj a tulipánok miatt, a rózsaszínű is szép, ám! :)

    Mirabo, a centit bent is mondták :) Most csillagozom a naptáramat, minden eltelt nap után.

     

    előzmény:
    Mirabo (8326)
    2009-04-27  23:19

Címlap

top