Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

60-on túl/70-en innen.

kapucino
Létrehozva: 2006. március 26. 23:30

Szervusztok!

Nyissunk egy olyan új topicot, ahol hatvan körüli asszonyok beszéljük meg napi örömeinket,  ügyes-bajos dolgainkat,mivel töltjük a megérdemelt nyugdíjas napjainkat.

  1. 2017. október 20. 19:40127501.

    Puszi Marika. 

    előzmény:
    krnem (127499)
    2017-10-18  17:49
  2. 2017. október 20. 19:38127500.

    Bármikor szívesen látunk. 

    előzmény:
    milla55 (127498)
    2017-10-18  12:50
  3. 2017. október 18. 17:49127499.

    Milla!


    Évitől éppen most kaptam meg a címet. Nagy munkában voltak mostanáig, már több ideje lesz, majd jön.


    Nagyon nagy itt a csendesség, és nem hiszem, hogy ez csak az átalakítás miatt van. Lassan a kinti munkák is befejeződnek, talán több idő is lesz. Bár olyan hamar sötétedik, kezdődik az "öreg" este.


    Macska jelentkezésének örültem, az invitálásának is. Rendszeresen olvasom őket, nagyon jó csapat.


    Minden jót!


    Marika

    előzmény:
    milla55 (127497)
    2017-10-18  12:48
  4. 2017. október 18. 12:50127498.

    Köszönöm a meghívást.Ti egy nagyon szép összetartó társaság vagytok.Néha bekukkantok oda.Remélem nem baj?

    előzmény:
    macska54 (127496)
    2017-10-17  13:12
  5. 2017. október 18. 12:48127497.

    Tegnap hiába válaszoltam nem jött elő.Talán most?


    Évi tudja a postafiók címemet.Úgy emlékszem hogy egyszer Te is írtál oda. Sajnos nem találom.Így nem is tudok Neked írni.


    Éviéknél majd csak vége lesz a hatalmas munkának.

    előzmény:
    krnem (127495)
    2017-10-15  20:21
  6. 2017. október 17. 13:12127496.

    Sziasztok kedves szomszédok!


    007Évi!


    Azért jöttem szomszédolni mert én hiányolom a látogatásodat odaát. Ha van kedved olykor átnézni várlak sok szeretettel.


    Persze mindenki mást is. Puszi minden itteni kislánynak. 

  7. 2017. október 15. 20:21127495.

    Milla!


    A privi nagyon hiányzik.Már ideje lenne ezt a ráncfelvarrást befejezni.


    Sokat gondolok Rátok! Mielőbbi jobbulást kívánok!


    Marika

    előzmény:
    milla55 (127493)
    2017-10-15  10:51
  8. 2017. október 15. 20:16127494.

    Évike!


    Ügyesek vagytok!


    Miért harcoltatok a biztosítóval? Azóta már biztos megjavult a net is, a vezetékeket pedig jól elrejtettétek.


    Még egy kis takarítás, s csillog-villog minden. Jöhet a megérdemelt pihenés. Olyan, mintha egy új lakásba költöztél volna.


    Marika

    előzmény:
    007eva (127492)
    2017-10-15  08:19
  9. 2017. október 15. 10:51127493.

    Itt nem tudok privit írni, majd írok a citromba.Sajnos a baj elég nagy


    Évikém! Nagyon jó hogy kész a festés, a takarítás még nagy munka, de csodás szép lesz minden.


    Ide is csak egy új böngészővel tudok belépni Edit segítségével.Hiába kigolyózott engem ez a fórum.

    előzmény:
    krnem (127491)
    2017-10-14  21:30
  10. 2017. október 15. 08:19127492.

    Sziasztok lányok, festés, erk.uvegezes kész,biztosítóval harc megvolt, 98.000,- Vonalas teló, net, nem működik, mobilon még alig van. Remélem rövidesen a 77 zsinornak meg lesz a helye. Takarítás folyamatban. Addig is puszi Nektek, s a SZOMSZEDOKNAK IS, ha beneznek. Evi

    előzmény:
    krnem (127491)
    2017-10-14  21:30
  11. 2017. október 14. 21:30127491.

    Milla!


    De jó, hogy jöttél! Már azt hittem, valami komoly baj van.


    Örülök a tyúkocskáidnak. Még az enyémek nem tojnak, de már nagyon várom. Minden évben meghagyok 12-14-et, hogy legyen tojás, míg az újak elkezdenek tojni. Sajnos, a tavalyiakat megölte a nyest, így azóta bolti tojást használok (remélem, már nem sokáig).


    Gyönyörű őszi idő van, de estére már be kell fűteni, úgy lehűl a levegő. A kertben egyre kevesebb a tennivaló. A paradicsomot, padlizsánt már felszámoltuk, ma a paprikára is sor került. Hiába volt még rajta sok kis paprika, már ezek a hideg éjszakák nem kedveznek neki. A brokkoli és a bimbóskel viszont csak most indult be.


    Földbe kerültek a tulipánhagymák, meg vettem tőzikét, illetve telt-virágú rózsaszín  nárciszhagymát. Kíváncsi vagyok, mert még ilyet nem láttam.


    Tegnap Soroksáron voltam zarándoklaton. Hajnalban (5-kor) indult a busz, s este 7-re érkeztem haza. Gyönyörű nap volt, nagyon jól éreztem magam.


    Évike!


    Hogy haladtok a festéssel?


    Lányok! Mindenki ennyire elfoglalt???


    Marika


     

    előzmény:
    milla55 (127490)
    2017-10-11  07:32
  12. 2017. október 11. 07:32127490.

    Végre simán be tudtam lépni a lánykám jóvoltából.Nagyon jó egy ilyen kellemes kirándulás.


    Mi most nem ilyen időket élünk, de bizakodom,hogy lesz még ilyen is.


    Azért csendesen elvagyunk.Az idő itt is csendes őszies..


    Lesz szép házi tojásom,van három pipim.Itt most mindenki tyúkot akar tartani, aki teheti.A nagy tojás mizéria miatt.


    Egy terményes foglalkozik ezekkel a hagyományos kapargálós pipikkel.Már augusztusban az összeset lefoglalták nála.


    Más újság nincs.

    előzmény:
    krnem (127489)
    2017-10-09  19:50
  13. 2017. október 9. 19:50127489.

    Szervusztok!


    Azt hittem, mire újra jövök, ránctalan lesz az nlc.


    Évike! Remélem, ma már ott vannak a szakik, s ügyesen végzik a dolgukat. Néhány nap, s egy szép, felfrissült lakásod lesz.


    A hét végén nem volt pakolás, osztálytalálkozón voltam. Teljes kiszolgálásban volt részem, nagyon úri dolgom volt. Májusban volt az első "felvonás", akkor volt a ballagás tarisznyával, emléklappal.(Más elfoglaltság miatt azon nem tudtam részt venni, de minden tárgyat megkaptam.) Most volt a második rész, péntek reggeltől vasárnap délutánig. Jókat ettünk, ittunk, beszélgettünk, velneszeztünk, vitorláztunk a Balatonon. Vasárnap ebéd után indult mindenki haza, de én még maradtam, értem jött az ott lakó fiacskám, így még kirándultunk egy kicsit, ma délután értem haza. Nagyon jó volt, az időjárás is kedvezett.


    Itt még nem volt fagy, de az ősz látványosan itt van. Gyönyörűen színesednek a levelek. /Beindult a fűtési szezon is./


    Marika


     

    előzmény:
    007eva (127486)
    2017-10-05  22:11
  14. 2017. október 8. 10:25127488.

    Nagyon kíváncsi vagyok, hogy most elmegy-e az üzenet.Edit keresett nekem egy másik böngészőt.Én már eléggé feladtam az egész kísérletezést.


    Még annyi más szórakozni való van.Az nlcafé most szívességet tesz nekünk, hogy ide írhatunk?

    előzmény:
    007eva (127486)
    2017-10-05  22:11
  15. 2017. október 6. 16:40127487.

    próba

  16. 2017. október 5. 22:11127486.

    Marika! azért ment el 2x, mert egyre hülyébb az nlc!
    De akkorát nevettem, mikor láttam, hogy ez is kétszer jött át, hogy csak na!
    No igazad van, jönnek a fiuk hétfőn.
    Minden kipakolva, szétrámolva, összegyüjtöttem pár feladatot, hogy legyen hova mennie férjemnek, ne unja magát itthon ez alatt. Jön még közben az üveges is az erkélyre, azt mondja, 1 nap rámegy, mig kiszabja (lemérte, mit akar vacakolni) meg amig beteszi. Egy nap. háááááát....
    Ma szedtem le ezt a függönyt is,most szárad,  sötétitő már tisztán a szekrényben, gyakorlatilag mind a 3 garnitura ki van mosva ami a 2 szobát jelenti, ja meg a többi helyen levők is.
    Remélem az iróasztalt sz.gépestől épségben át tudjuk tolni a másik szobába, ugy hogy bedugva maradjon minden.


    Sajnálom hogy jönnek a fagyok, mert a dáliák nagyon szépek lehetnek. És az az igazi paradicsom, azt legalább élvezitek még. Azért a hét végi kaja-pakolászás meg lesz ugye!
    Vigyázz magadra, nem kell a dolgozást tulzásba vinni.


    A lányok meg jöhetnének, mesélhetnének, kivel mi történik. Ugye?????   pusz évi

    előzmény:
    krnem (127485)
    2017-10-02  20:54
  17. 2017. október 2. 20:54127485.

    Miért ment el 2x?

  18. 2017. október 2. 20:54127484.

    Miért ment el 2x?

  19. 2017. október 2. 20:53127483.

    Sziasztok! 


    Évike! Arra gondolj, hogy milyen jó lesz a festés után. Minden szép, tiszta, friss. Ha elhalasztanátok, csak tovább idegeskednél.


    A paradicsomok nagy része a túlérés miatt potyogott. Már ez a "veszély" nem fenyeget, felszámoltuk az egészet. Ezek a hideg éjszakák nem kedveztek neki. Három nagy kosárral volt még. Egyet meghagytunk még evésre, kettőt pedig félig feldolgoztam (előfőzés, passzírozás), és elvittem a barátnőmnek, hogy sűrítse kedvére, s tegye üvegekbe. Nem mondott ellent.


    Igen, a majdnem telt ház azt jelentette, hogy a lányomék kivételével mindenki itthon volt, így kilencen voltunk. nagyon szép és jó nap volt. A mostani hétvégére csak a legfiatalabb jött, mert szüretre volt hivatalos a barátokhoz, de elvitelre így is többféle ételt készítettem, nem unatkoztam.


    Közben mi is leszedtük a maradék szőlőt, s két napig csak a must tartósításával foglalkoztam. Bort nem készítünk.


    Ma reggelre már deres volt a tető, így fedél alá tettem a kint lévő virágokat, nehogy fagy érje őket, de bent még nincs a helyük előkészítve. Holnap azzal (is) fogok foglalatoskodni. A dáliák megtáltosodtak, tele vannak gyönyörű virágokkal. Sajnos, ha jön a fagy, akkor azoknak végük van.


    Sajnálom a pandátokat! 


    Milla!


    Már azt hittem, elvesztél! Örülök, hogy végre itt vagy!


    Szép estét, jó éjszakát!


    Marika


     


     


     


     

  20. 2017. október 2. 20:53127482.

    Sziasztok! 


    Évike! Arra gondolj, hogy milyen jó lesz a festés után. Minden szép, tiszta, friss. Ha elhalasztanátok, csak tovább idegeskednél.


    A paradicsomok nagy része a túlérés miatt potyogott. Már ez a "veszély" nem fenyeget, felszámoltuk az egészet. Ezek a hideg éjszakák nem kedveztek neki. Három nagy kosárral volt még. Egyet meghagytunk még evésre, kettőt pedig félig feldolgoztam (előfőzés, passzírozás), és elvittem a barátnőmnek, hogy sűrítse kedvére, s tegye üvegekbe. Nem mondott ellent.


    Igen, a majdnem telt ház azt jelentette, hogy a lányomék kivételével mindenki itthon volt, így kilencen voltunk. nagyon szép és jó nap volt. A mostani hétvégére csak a legfiatalabb jött, mert szüretre volt hivatalos a barátokhoz, de elvitelre így is többféle ételt készítettem, nem unatkoztam.


    Közben mi is leszedtük a maradék szőlőt, s két napig csak a must tartósításával foglalkoztam. Bort nem készítünk.


    Ma reggelre már deres volt a tető, így fedél alá tettem a kint lévő virágokat, nehogy fagy érje őket, de bent még nincs a helyük előkészítve. Holnap azzal (is) fogok foglalatoskodni. A dáliák megtáltosodtak, tele vannak gyönyörű virágokkal. Sajnos, ha jön a fagy, akkor azoknak végük van.


    Sajnálom a pandátokat! 


    Milla!


    Már azt hittem, elvesztél! Örülök, hogy végre itt vagy!


    Szép estét, jó éjszakát!


    Marika


     


     


     


     

  21. 2017. október 2. 17:38127481.

    Szia Millám!


    Ugye mondtam, hogy vannak még csodák! és ez mindenre vonatkozik.....
    Tegnap voltak a gyerekek az Állatkertben, befizetni a szokásos őszi hozzájárulásunkat a vörös macskamedvénkhez, Aurórához.
    Sajnálattal jött a hír, hogy a társa eltávozott e földről, a gyereküket egy másik állatkertnek kellett továbbadni.


    Ugyhogy kispandánk gondolom, várja az uj férjet, ez a dij lehet akkor a nászajándék. 
    De nagyon jól érzi magát egyedül is, uralja az egész terepet, tegnap épp a fa tetején szundikált.


    Mi ma megkezdtük apránként a rakodást, vettünk egy csomó takarófóliát, rákérdeztem a festőre, tényleg jön-e jövő hétfőn, hát a mindenit, nem mondta le!!!! De legalább túl leszünk rajta.
    Különös - más nincs, most csak 1 napra fogunk elutazni Pécsre, még nov.1-je előtt, hogy ne a tömegben kelljen temetőbe menni.
    PUSZI MINDENKINEK. é.

    előzmény:
    milla55 (127480)
    2017-10-01  19:27
  22. 2017. október 1. 19:27127480.

    Ez egy csoda, már be lehet lépni?

  23. 2017. szeptember 29. 08:12127479.

    Sziasztok!
    Hu de elmaradtam, de most azért irok pár sort.
    Sajnálom, hogy nincs hova ültetnem hagymákat, mert szeretem a tulipánokat.
    Itt nálunk a héten még nem esett az eső, befűteni sem kellett még, estig nyitva az erkélyajtó. Hihetetlen mennyi bogár akar bejönni, de a szunyogháló azért megfogja.
    Marika, ha szépek a paradicsomok, akkor mi a baja? nem lehet még potyogás előtt leszedni? gondolom, hogy nem fütyül, mielőtt esni akar, de talán zöld még, és ugy már szép?
    A "telt ház" azt jelenti, hogy minden családtag ott lesz? (vagy 10 fő?)
    Nálunk is készült egy kisebb lábas husleves, 2 napra elég.
    Én még mindig a rámolás gondolatával vagyok, s minél többet foglalkozom, annál inkább rájövök, hogy tul.képp nagyon szüken vagyunk, ami a cucc elhelyezését illeti.
    Jövő héten mindent meg kell oldani, mert ugye nem sokára itt van utána a hétfő.
    Én mondom, nem bánnám, ha a fiuk telefonálnának, hogy elmaradtak a mostani munkával, később jönnének, na akkor lemondanám rögvest, és egy szép tavaszi napra tenném ezt a nemszeretem-festést.
    Menekülnék az árnyékom elől... látom a férjemen is, hogy nemigen lelkes.
    Tulajdonképpen a mázolás az, amitől fázunk. A festés az smafu. 2x végighuzzák a fürészporos tapétán, és kész. A többi helyen csak simán kell festeni. Nem taglalom, mert ez nyilván csak nekem sokkk.
    Szép hét végét kivánok, s csak gondolom, hogy ez a hét vége nem lesz teltházas, mert lassan egy fogadót is nyithatnál.
    Puszi Nektek évi

    előzmény:
    krnem (127476)
    2017-09-23  20:47
  24. 2017. szeptember 26. 20:34127478.

    Jó napot! Én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Brunner mirigy hiperpláziám van,hogyan szabadúlt meg tőle?

    előzmény:
    csipisz (111042)
    2014-10-30  23:17
  25. 2017. szeptember 26. 20:22127477.

    Jó napot! 


    Ugyanebben a helyzetben vagyok mint ön, és szeretném tudni végül,hogyan szabadúlt meg a Brunner mirigy hiperpláziától,mert én Erdélyből vagyok és minden orvost körbe jártam de senki nem segített és a helyzetem egyre csak romlik.


    Köszönöm előre is válaszát!

    előzmény:
    csipisz (111042)
    2014-10-30  23:17
8 9 10 11 12

Címlap

top