Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeptemberi babák és mamák

Estyy
Létrehozva: 2003. február 12. 18:01
Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy ilyen sok kismama tud internet közelbe jutni, így több információcserére van lehetőség, ami nagyon nagy segítség lehet. Én az első babámat várom, "még csak" a nyolcadik hétben járok. Sajnos már most úgy érzem magam, mint egy bálna. 63kg-ról indulok, mert a karácsonyi felesleget nem tudtam leadni. :((( Úgy érzem magam néha, mint egy bálna, pedig tényleg odafigyelek, hogy mit eszek. Szeretnék csak minimális súlyfelesleget felszeni, persze magamat ismerve ez elég nehéz lesz. Talán az segít majd, hogy jön a tavasz, nyár és akkor rengeteg gyümölcs lesz megfizethető áron! Már most látom lelki szemeim előtt ahogy állok a cseresznyefa alatt és a többiek meg izzadva másznak fel rá és dobálják nekem a finomságokat! :)))) (fogadjunk, hogy nem így lesz) Egyébként még tanulok, egyetemista vagyok. Ezt a félévet befejezem, aztán egy év halasztás és utána levelezőn szeretném befejezni. Nem bánom, mert imádom, hogy lesz egy kisbabám, akit már most nagyon szeretek.
Szeretnék más kismamákkal is beszélgetni itt, ha van rá mód, ezért is írtam. Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett ez a levél, de szerettem volna kicsit bemutatkozni. Várom a beszélgető leendő anyukákat!
Legyetek jók, vigyázzatok magatokra!

  1. 2010. Április 15. 15:3818629.

    Sziasztok!

    Úgy tűnik lejárt az a bizonyos 7 év és újra visszataláltam. Marha sokminden vátozott itt is megmáshol is. A kedvem s a humorom a régi , a teherbírássommal vannak gondok, de így negyven felé félúton ez már megesik.

    Peti megnőtt:  széltében és hosszában egyaránt. Amikor szó van róla, h. beviszem a suliba hozzánk, a kollegák már előre gyúrnak rá.Bánják, h nem nálunk eresztem a tanító nénire. Az oviban minden oké, nem mintagyerek, de mindig neki kell a rendezvények összes szövegét nem megtanulni "csak" észben tartani. Olyan mint az anyja: nem egy atléta alkat, de a dumájával egyenlít, sőt szépít.

    Most elköszönök. Mennem kell a kölyökért. Vége a kézművesnek lassan és száraz a gumi csizma. Ki kell használni, h esik és nagy pocsoyák vannak.

    Pusza: 

    Márti

     

    Anyáááám, ahogy kicsit visszanéztem a gyerekeinket....asztaaaaaaaaa KÉSZ  FIATAL EMBEREK ÉS KISASSZONYOK.

    előzmény:
    Suzy27 (18628)
    2010-04-15  10:35
  2. 2010. Április 15. 10:3518628.

    Aztaaa! Ez tényleg meglepetés:))HOgy vagytok? Mi van veletek? Mi már 1 hónapja beírattuk Danit....Fura lesz hogy iskolás lesz...

    GYere gyakrabban hátha még fellendíthetjük a majdnem meghalt fórumot!

    Meg mindenki aki nem járt erre az elmúlt 2-3-4 évben!!

     

    előzmény:
    pumika75 (18627)
    2010-04-14  22:10
  3. 2010. Április 14. 22:1018627.

    MEGLEPETÉÉÉÉÉÉÉS!

    Véletlenül tévedtem "haza" , ide a bandába vissza.

    Dióhéj: jólvagyunkmegvagyunk.

    Amint tudok, jövök és fotókat is mellékelek.

    Holnap megyünk beíratkozni a suliba

    Gratula a sok-sok kicsinek és picinek. 

    Pusza MINDENKINEK: 

    Márti

     

    előzmény:
    kata55 (18604)
    2010-01-22  16:09
  4. 2010. Április 4. 09:5518626.

    Micsoda jó hírek Szellike!!!! Én titkon reméltem hogy így lesz, a különéllés biztos őt is gondolkodásra késztette. Hát az a nagy lángoló szerelem már nálunk sincs, semmiképp nem olyan intenzítással mint mondjuk 8 éve, de sok közös dolog összeköt minket amellett is. Ha így haladtaok tényleg egyedül maradok itt egygyerekes (gőzön sincs hogy kell leírni)

     

    Engem az orrmandulaműtét híre is feldobott, ezek szerint elég hamar túl lehet lenni rajta. Augusztusban Tominak is lesz, azaz már tavaly nyáron beszéltük a dokinővel, itt nem csinálják, viszont szerinte egyértelműen ez a baj, Tomi nem is hall 100%-osan emiatt.

     

    Kellemes Húsvéti Ünnepeket mindenkinek!!!!!! Itt nincs akkor felhajtás, inkább vallásos töltete van, de pl. már pénteken is munkaszüneti nap volt.

     

    Mi tegnap kutyázni voltunk és a szívemet összetörni megint.

     

     

    előzmény:
    szellike (18624)
    2010-03-28  22:06
  5. 2010. március 29. 14:2718625.

    Szellike de jó volt olvasni a soraidat:)) Nem vonok le messzemenő következtetést de titkon nagyon szerettem volna hogy menjetek Fannival szépen vissza az otthonotokba és újra együtt legyetek...aztán majd jöhet a kistesó is:)) A prototípus szép és okos, úgyhogy hajrá!!!!:))

     

    előzmény:
    szellike (18624)
    2010-03-28  22:06
  6. 2010. március 28. 22:0618624.

    Sziasztok,de jo hallani rolatok:)

    Mi tulvagyunk egy orrmandula mütéten (szerdán mütötték Fancsit) A Heim Pálba.Minden rendben ment,tényleg semmi baja,a mütét után kb 5 perccel felkelt mosolygott és már mászkált is ahogy lefolyt az infuzio:) Minden növérke csodájára járt.hihihihih
    Azóta itthon pihengetünk és most szó szerint,mert a régi házunkban vagyok jopár napja..Valahogy most igy alakult,bár az albérletet nem adtam még fel.Balázzsal most egész jól megvagyunk,nem firtatunk multat sem jövöt csak ugy vagyunk:) Ma pl egész nap kertészkedtünk,a füvet ujitottuk fel e kertben,ástunk,vetettünk hengereztünk locsoltunk,bográcsoztunk,fát metszettünk,virágokat ültettünk..ilyesmi...nem akarok elkiabálni semmit,hisz volt már olyan,hogy napokig minden rendben volt,aztán mégis kirobbant a feszültség,de most talán mindketten nyugodtabbak vagyunk és tanultunk a dolgokból..Ugyhogy én ezzel tudok hozzászolni a témához.Egy kapcsolat csupa csupa munka,folyton hullámzik és sajnos az örök szerelem is csak a csipkerózsikában létezik max:) de VALAMI létezhet igen örökké,egy olyan szoros kapocs,ami talán a szerelemnél is sokkal erösebb...Na huuuuu de okos lettem hirtelen:)pont én:)))))))

     

    Cukik a jelmezek nagyon,ügyesek vagytok hogy magatok csináltátok.Mikor talizunk a szigeten?:))))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. március 24. 14:4418623.

    Sziasztok!

    Artu! de jó hogy előkerültél te is!! SOkszor gondoltam rátok hogy hogy vagytok, főleg mert ugye DAni is szemüveges és így külön kíváncsi voltam hogy álltok...Lina nagyon helyes, az öcsi meg ....:)))) Most tudatosult bennem, hogy róluk nagyon régen nem láttunk képet...Hát miután Levi megszületett én iy éresztem ezt a szülö robot szindrómát(sokszor bejárónő robotnak éreztem magam), most már jobb a helyzet,de hát ugye mi is 9 éve vagyunk házasok:))) Állandóan küzdünk a számlákkal meg mindig kell vm-t csinálgatni a házon is és így nem sok szabadidőnk marad ha meg mégis akkor keret nincs semmi izgalmas programra:(, persze azért nem panaszkodom de én is hiányolom a kettesben szórakozást...MIndenesetre azért jobb ha meg tudjátok beszélni mert a végén esetleg annyira eltávolodtok egymástól, hogy már visszafordíthatatlan lenne...

    A karriered/munkád nagyon fontos neked? Ha igen akkro szerintem legyetek a meglévő 2 gyermeketekkel boldogok ,mert ha egy 3. baba miatt kiesel a munkából és ez neked nem jó, akkor nem éri meg szerintem....Na ez kicsit zavaros lett de azért remélem érthető...Kicsit engem is elszomorít, hogy nem lesz több kisbabánk (és nem is a munkám miatt)Főleg mikor látom a nagycsaládoknál a 3-4-5 gyönyörű gyerkőcöt(pl Katáéknál, Zsadiéknal, Nadiéknal stb) vágyom rá de aztán lenyugtatom magam, hogy van 2 fiunk örüljek nekik és töltsünk minél több időt együtt... mert ez az idő visszahozhatatlan...

     

    Én is teszek fel farsangi képet a házi készítésű pingvinemről:)) Na meg persze kis pufinkról is:))

     

    Suzy

    előzmény:
    artumicu (18621)
    2010-03-22  11:37
  8. 2010. március 22. 19:1818622.

    Nálunk csak 1 gyerek van, én meg csak részmunkaidőben dolgozom (egyenlőre), mégsem nagyon töltünk sok időt kettesben.

    Aztán nem tudom, néha betudom annak hogy már 8 éve házasok leszünk idén. Másnál ez nem probléma, sőt 5 gyerek sem. Ez sok mindenen múlik.

     

    De édes ez a farsangi kép!!!!

    Itt nálunk is volt magyar farsang, a magyar anyuka ismerőseimmel és a gyerkőcökkel. Ezeket úgy szeretem mert nagy buli és mindenki magyarul beszél és finom kaják vannak.

    előzmény:
    artumicu (18621)
    2010-03-22  11:37
  9. 2010. március 22. 11:3718621.

    Sziasztok!

     

    Olyan jó olvasni benneteket!

    És igen, most a suli előtt nyáron mindenképpen kellene egy nagy korszakos találkozó! Rég hallottuk a zenélő szökőkutat!

     

    Velünk minden rendben, a szokásos. Iskolát keresünk Linának, a fejlesztő típusú alapítványiak kiesetek, legfőképp a gyerekanyag miatt. Most tanítónénit keresünk állami suliban, ahol van fejlesztő pedagógus is. Harcolok azt emelt kvótapénzért (ovi, nevtan) hogy végre ne nekem kelljen mindent fizteni. Bár így legalább a legjobbakhoz jár. Egyetértek, szerintem is fontos különösen több gyerekkel az elérhető távolság.  Higgyetek nekem, két éve szervezem a  heti 3-4szer két óra  külön fejlesztést. Nagyon megérezzük a nagyik hiányát.

    Végre van kétszemes látásunk, de még nem biztos. (Azaz mindkét szem képe bejut az agyba és nagyjából összerakja, csak csúszkál egymáson. )

    A munkahelyemen is egyre komolyabbak a kihívások, nem túl burkoltan közölte a vezérigazgató, hogy a közeljövőben vezetőként számít rám. Én nem feltétlenül gondolom így... Rám jött a kapuzárási pánik. A férjem unokatesója most szül, összepakoltam neki a babaruhákat, aztán kiderült, hogy mégsem  jön érte. Ott zokogtam Jancsi ölében, először attól, hogy oda kell adni, aztán, hogy mégse. Aranyos volt, ő meg vígasztalt, hogy van még pár évünk egy harmadikra. Csak sajnos az a karrierem egyenes elvágása lenne. Nem hiszem, hogy 3 gyerekkel visszavesznek. Vagy ha igen, 45 évesen leszek újbóli pályakezdő? Meg persze a házasságunk sem a régi. A múltkor elmélkedtünk az esküvői fotó alatt, hogy így képzeltük-e. Akkora  a külső nyomás, hogy lassan már alig van intimitás, közös programok, amik csak rólunk szólnak. És a legnagyobb baj, hogy ő nem is igényli. Mintha csak két szülő-robot lennénk, akik dolgoznak, gyerekeznek, háztartanak, kinyúlnak. Mostanában fellázadtam, és több önálló programot szerveztem, de mindig kihúta magát alóla. Én azért is elmentem, bár nagyon szerettem volna inkább osztozni az élményen.

     

    Közben a szabim alatt múlt héten kifestettem a gyerekszobát, átrendeztem, mert ugye jön az íróasztal. Mindezt azzal a tudattal, hogy legkésőbb év végén el akarjuk adni és házat venni.

     

    Szóval olyan zavaros most minden. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ti hogyan látjátok ezt a család-munka-házasság dolgot.  

     

    R2

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. február 23. 11:1218620.
    ahogy megígértem pár kép...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. február 19. 15:3218619.

    Sziasztok!

    Ne sajnos akkor nem sikerült nem engedte a gép:( Na majd most megpróbálom.Szuper volt a farsang,tényleg jól éreztük magunkat.

    Hétvégén szeretnék elmenni Fannival korizni,ezzel nyuz folyton,ugyhogy megpróbáljuk.

    Tegnap voltam Bon-Bon koncerten a tesómékkal,barátnőkkel,.akkorát buliztunk,most csak itt pihegek a munkahelyemen és megpróbálom túlélni ezt a napot)ŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ  igen egy picikét iszogattunk is:P

    Ivettéknél voltunk a hétvégén,felköltöztek a csodás házikójukba amit évek óta 2 kezükkel épitgetnek,ugyhogy most nagy az öröm.Az a 2 csudalány pedig...Imádom őket:)

    na próbálok a képeket

    jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj:) most meg eszembe jutott,h nincs itt a munkahelyemen:))))na akkor majd 7főn:)

    puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2010. február 15. 08:5818618.

    Szia Zsadi!!!

    Olyan ritkán jár néha erre valaki, szerintem Kata már nem is emlékezett mindenkire.

     

    Most is itthon vagyunk épp, de csak 1 hétre. Viszont ha minden igaz augusztusban itt leszünk végig, akkor muszáj lesz valamit tényleg összehozni. Már mindenki olyan nagy.

     

    Szellike, azóta várom a hastáncosnőt, tegnap nekem is csak este 10-kor sikerült egy másik fórumra felvarázsolni valamit.

     

    Nekünk is lesz kinn magyar-farsang, Tomi Transformer lesz, én meg lusta dög (vagyok már most), így vettem neki egy jelmezt.

     

    Azta Levi mekkora és mennyi haja is van. Igazi kis vasgyúró. Hány kiló?

     

    Hallom megy az iskolakezdési kérdésáradat.

    Kinn irtózatos verseny van, egy gyengébb iskola után szinte esélyük sincs egy nívósabb középiskolára. Pedig épp szerintem is fontosabb lenne hogy megszeressék a dolgot és még gyerekek lehessenek.

     

    De más teljesen az oktatásrendszer, nem is lehet összehasonlítani.

     

    Most szünet van és csak a szórakozásé a világ. Tegnap Tomi életében először sétált a Balatonon. Azaz az elején szinte csak esett. Aztán mikor rájött hogy kell elindult befelé és süketet játszott.

     

    Suzy ez az "idióta viselkedés" (én így hívom) lehet korsajátosság? Tomi is sokkal hülyébb, mostanában pimasz, jókat röhög rajtam és ha felhúzom magam és jól elfenekelem csak röhög hogy Nem is fájt!!!

     

    Az iskolában szerencsére nem ilyen, de pl. a háziait otthon írja, néha olyan tehetetlennek érzem magam

     

     

     

     

    előzmény:
    Suzy27 (18617)
    2010-02-12  13:58
  13. 2010. február 12. 13:5818617.

    Sziasztok!

    Szellike akkor ne sikerült a kép:(( Nálunk is jövő hétten kedden lesz farsangi bál én meg pingvinjelmezt barkácsolok ha lesz kép megmutatom...Tavaly tigris, idén pingvin...jövőre még nem tudom milyen állat lesz de abból kettő kell mert Levi lesz a kicsinye:)))

     

    Zsadi! de jó hogy előkerütél!! Nálunk ugyanez a téma,csak nálunk kicsit én vagyok "Zoli",bár alsó tagozatban szerintem is jobb ha  abarátaival van...meg ahogy mostanában viselkedik már nem kell neki azseniképző....most ez lehet hogy gonoszul hangzik de mintha hülyülne...Olyan  húzásai vannak, hogy hajjaj , az oviban a nem kötelező feladatokat nem akarja csinálni pedig eddig mindig ő volt az első:(( Aggódom...bár biztosan szerepe van ebben Levinek is meg hogy 6 évig egyke volt és nehéz feldolgozni eme szátusz elvesztését....de sokszor tanácstalan vagyok...4.??? Azért ha megvan a tuti recept a lányra akkor lehet hogy egy 3-at bevállalunk mi is:)))

     

    Kata nagyon szépek a gyerkőcök de ezt már írtam....

     

     Barack ha itthon vagytok egy tali? Szellike azért majd számolj be a fejleményekről és hát ha úgy alakul majd mi leszünk a nagy drukkerek egy új kapcsolatnál, ha ez már ennyire menthetetlen:(((( Amúgy nagyon vagány csajszivagy Fanni meg pici kora óta olyan ügyes volt mindenben.... Ivettékkel mi van...nem jár erre:((( Mint ahogy Nusi, mamaone,Estyy,meg még sokan mások sem.....

     

    Suzy

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_774926 (18614)
    2010-02-04  14:33
  14. 2010. február 4. 14:4718616.
    nem tudok képet csatolni:((( megpróbálom ujra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2010. február 4. 14:4418615.

    Sziasztok!

    De jó,hogy ennyi hozzászólás született Mi most elég jól vagyunk,olyan gyorsan mennek a napok.és tényleg olyan közel van már a suli:)

    Most a farsangot várjuk,Fannika hastáncosnő lesz,teszek fel "előképeket".Olyan ügyesen rázza magát,hogy ihajj:))))

    Az albérletben ahol kaunk van egy szép nagy terasz és annyi de annyi hó esett,hogy fogtuk magunkat,kimentünk és épitettünk egy hóembert.Jobbanmondva Hóhannát:) Merthogy kislány....

    Nagyokat sétálunk,csavargunk,fürdőbe járunk nevetünk esténként...De már várom a tavaszt:)))

     

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_774926
    Torolt_felhasznalo_774926
    2010. február 4. 14:3318614.

    Sziasztok!  Hosszú idő óta, újra itt.  Ellustultam és átszoktam a Facebook-ra, noha ott nem annyira fórumos az élet.  Nem is hiányoztam, mi?  Kata pl. engem ki is hagyott a "rég nem hallottunk róluk" körből.  Szépen vagyunk...

     

    Kata!  Először Neked írok!  Szívből gratulálok az immár "nagylány" babádhoz.  Olyan rég voltam erre, hogy akkor még aggódtunk a haematoma miatt.  Kb. félidős lehettél...  azt sem tutam akkor még, hogy kisfiút vagy kislányt hordasz a szíved alatt.  Csilla nagyon szép.  Én meg olvadok.  Valaki igazán megmondhatná, hogyan kell kislányt csinálni.  Igaz, egyelőre még nem téma, de lóg a levegőben továbbra is a 4.

     

    Suzy!  Remélem jól vagytok.  Jól beígértem, hogy meglátogatunk, aztán ez lett belőle.  Azért remélem, nem haragszol nagyon és kicsi drusza iperedik rendesen.  Az én Leventém most a szobatisztaságot tanul és bővíti a szókincsét.  Mindkettőt 2,5 évesen kezdte, de semmiről sincs lemaradva azt hiszem.  Ami a korszak lezárását illeti, hát...  mostanában bennem is megáll néha az ütő, hogy iskolás lesz a gyerek.  Pont tegnap voltunk egy suliban nyílt napon.  Szeptemberben már hátizsákkal megy.  Döbbenetes.   Most nagyon keressük a megfelelő iskolát.  Én szívem szerint az összes gyerekemet a közeli intézményekbe tenném.  Van itt jó ovi Levinek, bölcsi (ha beférünk) majd Ábinak és suli Máténak.  Zoli nagyon szeretné, ha "jó" iskolába menne a gyerek, azt mondja, hogy a kényelmünk nem lehet szempont, de ezzel nem értek 100%-ben egyet. Okos, jó képességű kisember az tény, de azért nem zseni kategória.  És az első négy osztályt szerintem még nem kell egy verseny-neveldében kezdeni.  Majd meglátjuk melyikünk imáját hallgatják meg.  :)  Máté ha választhatna szintén a környékibe menne, mert már most látja, hogy sok barátja jár vagy jár majd oda.

     

    Szellikém!  Amikor iwiw-en láttam az "új jövevényes" képet, egy pillanatra felujjongtam.  Aztán itt leesett, hogy hóHanna nem "úgy" jó hír.  Sajnálom, ha javíthatatlan lett a kapcsolatotok.  Erős, klassz csaj vagy, Fanninak szerencséje van Veled.  Ha pedig sikerül lezárnod ezt a szakaszt, akkor ki tudja, mi/ki talál rátok.

     

    Barack!  Amikor itt vagytok nem szoktatok Pesten járni?  Olyan jó lenne összehozni egy össznépi hepajt.  Tudom, nehéz, meg különben is repkednek a H1N1-ek és társaik, de mégis.

     

    Első körre ennyi.  Most már ígérem, megpróbálok napi(bb) szinten benézni.  Meg egyszer majd lesz fotó is, ha apa kimenti a céges gépéből a letötöltötteke.

     

    Millió puszi.

    Zsadi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2010. január 26. 17:5118613.

    hát a mi apucink 6-kor megy el itthonról, kivéve ma, amikor 5-kor. És még nincs itthon. várjuk nagyon. Így azért elég nehéz. Nagyszülők is kb. 2,5-3 órányira vannak tőlünk. Na mindegy. Mi akartuk így. Végülis eddig azért gördülékenyen mentek a dolgok. Simán elmegyek Auchanba is 3 gyerekkel, még 4el nem próbáltam. Igaz, hogy a kosárba már a gyerekeken kívül alig fér valami. Szóval vannak mókás helyzetek. De amekkora mennyiségű kaja elfogy nálunk, muszáj valahol spórolni. Zokni párosításban már Julcsi is nagyon ügyes. Ő pakolja el mindenkiét. Szóval nem panaszkodom van segítségem:)

     

     

    előzmény:
    Suzy27 (18611)
    2010-01-26  10:28
  18. 2010. január 26. 12:2818612.

    Nekem még a 2 is ördöngősségnek tűnik nem hogy a 4. Kata azért le a kalappal, nem semmi. De te már formában vagy, meg sem kottyan neked.

     

    H mondjuk semmit nem segít Tomi körül. Ez mondjuk egy indok volt hogy nem erőltettem a másodikat.

     

    Kiváncsi vagyok milyen lesz Csilla végül. Napsugárszemű csajszi.

     

     

    előzmény:
    Suzy27 (18611)
    2010-01-26  10:28
  19. 2010. január 26. 10:2818611.

    Sziasztok!

    Kata örülök, hogy megnevettetelek:)) De szerintem akkor is ügyes vagy!!! Én két gyerekkel marha sokat tudok bénázni és elképzelni sem tudom hova tennék még kettőt!! :)) Amúgy nálunk reggel 8-ra már az oviban kell lenni szerdán meg fél 8-ra hittan miatt...mondjuk mióta megszületett Levi a reggel apukáé én kikészítem a rucikat és reggel mi Levivel többnyire fel sem kelünk ők elmennek.....

    A suli az első két évben valószínűleg legkésőbb fél 1-re vége lesz(ha nincs különóra)de lehet hogy 12 eltt mert csak 4 órájuk lesz, szóval lehet ütemezni hogy mikor melyikért menjetek előbb....:))

     

    Suzy

    előzmény:
    kata55 (18610)
    2010-01-26  09:43
  20. 2010. január 26. 09:4318610.

    Sziasztok!

     

    Hú hogy beindultunk, alig győztem visszaolvasni.

     

    Barackmano, tökéletesen tudod a gyerekek nevét :) Nem tudom milyen lesz Csilla szeme, egyenlőre gyönyörű kék. És nem egyszínű babaszem, hanem olyan napsugaras, közepe világosabb és kifelé sötétedik és napsugárszerű vonalak vannak benne. Na ezt aztán jól megmondtam. Színeiben egy negyedik :) Világosabb Panninál, de sötétebb Tominál és Julcsinál (bár Julcsi picinek barna hajú volt).

     

    Suzy, köszi. Az utolsó mondatodon egy jót röhögtem. Én ügyes? Látnád, amikor 4 gyerekkel indulunk el reggelente oviba. Hétfőn és kedden időre megyünk, mert hittan és zeneovi van. 8-kor indulás. Juhéééééééé! Csodaszépek vagyunk. Ebben a mínuszban, rólam ömlik a víz. Délben már valamennyivel jobb a helyzet, akkor könnyebben el tudunk indulni itthonról. A reggel az nagyon húzós.

     

    Napközi: hát attól is félek, hogy tudok-e majd vele tanulni, meg azt se tudom, hogy hányszor kell majd itthonról elindulnom, hogy felszedjem a gyerekeket. Tomi ovis lesz, érte ha délbe megyek, akkor fél1-re kell menni. A sulit fogalmam sincs, hogy mikor lesz vége. Jó lenne, ha szolfézsra járhatna, mert fantasztikusan jó füle van, szuper jó ritmusérzése stb...  Tomi botfülű, két balkezes..... élesen ellentéte a Panninak.

    Ha viszont a sulinak később van vége, akkor hogy megyek érte???? A többieknek csak kell valamikor aludniuk ebéd után.

     

    Melinda, Julcsinál anno 10 hónaposan kénytelen voltam az egyszeri alvásra rábírni. Panni akkor kezdte az ovit, nem akartam otthagyni délben. Tomi bírta simán, de Julcsi nehezebben. De semmi baja nem lett tőle. Gondolom majd Csillával is ugyanez lesz a helyzet. A baj csak akkor volt, amikor nagyon korán ébredt, mert akkor már 10-kor alig bírtam vele olyan nyűgös volt. Abszolút igazad van, hogy családtól függ, meg főleg az iskolás gyerektől. Ha Panni segítség nélkül szépen tud tanulni és csak rövid időre van ránk szüksége (átnézésre,elmagyarázásra stb...), akkor nincs gond. Főleg akkor nincs, ha el tud vonulni tanulni, és nem zavarják a kicsik. Ez talán megoldható. Van egy óriási nappalink lent. És az emeleten vannak a hálók, illetve ott van Panninak az íróasztala, amit szülinapjára kapott. Pont a sulikezdés miatt. Lent is van egy kis félszoba, ott is tanulhat. Na majd kialakul.

     

    Legyen szép hetetek!

    Kati

     

     

    előzmény:
    barackmano (18606)
    2010-01-23  21:57
  21. 2010. január 25. 13:4118609.

    Sziasztok!

    Még akartam írni a múltkor de lemerült az elem a billenytyűtezbe:(( Szóval barack azt nem tudom megemészteni hogy megint lezárul egy korszak:)) Amikor letelt a 3 év és mennem kellett dolgozni tiszta lelkibeteg lettem(na nem azért mert dolgozni kell, hanem mert soha többet nem lesznek csak kettesben töltött napok és én azokat annyira élveztem) aztán persze jó volt újra hasznosnak éreznem magam(azaz dolgozni:)))

    az ovihoz is nagyon ragaszkodom talán még jobban mint Dani:) és most ez is lezárul....

     

    Napközi: Kata én anno tanítottam, napköziztem is néhányszor és szerény véleményem szerint, ha otthon tudsz rá mondjuk fél órát szánni a többiek mellett jobb ha otthon tanul. A napköziben nagyon sok gyerek van(kb 10-20 %-kal több mint ami normális lenne) ergo az az egy nevelő nem igazán tud indenkivel foglalkozni, gyakran előfordul, hogy a lecke nincs is kész és mikor 4-kor hazaviszed akkor kell még nekiállni amikor ő már fáradt tesókkal játszana stb. Szóval szerintem jobban jár ha hazamegy:)))) Te meg úgyis olyan ügyes vagy!

     

    Suzy

    előzmény:
    barackmano (18608)
    2010-01-24  09:50
  22. 2010. január 24. 09:5018608.

    Beleszólok már én is ha így beindultunk. Én nem vagyok napközibarát, Tomi sem jár. Mondjuk én abszolút megtehetem hogy elhozom. De akiknél mindkét szülő dolgozik vagy sok gyerek van itt is járnak.

     

    Nem tudom most milyenek otthon a napközik, én egyszer maradtam ott, elég is volt. Mondjuk ez már 1000 éve volt, azóta gondolom nem olyan rettenetes.

     

    Bár valakinek aki alapvetően társasági lény és jól elvan a haverjaival nem lehet akkora csapás.

     

     

     

    előzmény:
    szbmelinda (18607)
    2010-01-23  23:50
  23. 2010. január 23. 23:5018607.

    Csodaszépek!!!

    Napközi: szerintem ez attól függ, h a ti családotoknka hogy jobb.

    A mi Pannink tutira nem lesz napközis, mivel én itthon vagyok, de Nálatok más a helyzet, hiszen otthon is lesz néhány gyerkőc, sőt, egy kis 10 hónapos is, aki naponta még többször alszik... lehet, nem is tudnál Panniért menni délre.

    Nálunk Dani ugye csak egyszer alszik, és csütörtökön-pénteken Panni az oviból is ebéd után jön haza, tehát ez a része megoldható. Amúgy meg azt gondolom, h egy gyerek ne legyen ott egész nap idgen helyen, ha nem muszáj... meg alig várom, h együtt tanuljunk! :)

    előzmény:
    kata55 (18604)
    2010-01-22  16:09
  24. 2010. január 23. 21:5718606.

    Suzy, most azt dolgozod fel nehezen hogy Dani iskolába megy, vagy azt hogy te már olyan vén vagy hogy 7 éves lesz a fiad?

     

    Olyan nagy gyerekek már ezek, szerintem semmi gondjuk nem lesz.

     

    Kata, Julcsi olyan nagy lett most hirtelen hogy van egy picikébb is. Nagyon szép kislány ő is, épp beillik a sorba. Szerintem kék marad a szeme vagy betársul Pannihoz? Mintha ő hajra is sötétebb lenne mint Tomi és Julcsi (remélem jól írom a gyerekeid nevét, lassan nehéz lépést tartani velük).

     

    Hallom otthon megint micsoda hó van, itt meg szinte tavasz.

     

    3 hét múlva megyünk megint 1 hétre, de remélem addigra otthon is meleg lesz. Kicsit elegem van már a hóból.

     

     

    előzmény:
    Suzy27 (18605)
    2010-01-23  15:27
  25. 2010. január 23. 15:2718605.

    Sziasztok!

    Gratula Csillának a 6 héthez:))) Kata komolyan annyira szeretem nézegetni a képeket és nagyon ügyesek vagytok hogy 4-jére is sikerült ilyan tökéletes kis emberpalántát alkotnotok(na jó, tudom, volt segítség a felsőbb erőktől is:))Mind a 4-en gyönyörűek és a legigibb hogy mindegyik mástól az!

    Én is nap mint nap rácsodálkozom Danira és Levire és annyira örülök, hogy vannak!!

    Barack nagyon irigyellek hogy ti már túl vagytok az iskolakezdési frászon ...nekm egyre gyakrabban jut eszembe meg álmodok is vele, és olyan nehéz feldolgoznom, hogy Dani már iskolás lesz.....még jó hogy van Levi így nem érzem annyira öregnek magam:)))

     

    Szellike nagyon sajnlom én is hogy így alakulnak a dolgaitok...ha a szerete megvan biztos hogy semmiféleképpen nem lehet helyrehozni?!!! Anno nekem ti tűntetek az egyik legstabilabb párnak...

     

    Nekem is hiányoznak a többiek kár hogy így haldoklik a fórum:(( Azért jó kis társaság volt ez...

    na mennem kell csak gondoltam bejelentkezem én is...

    Szép napot! Suzy

    előzmény:
    kata55 (18604)
    2010-01-22  16:09

Címlap

top