Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szeptemberi babák és mamák

Estyy
Létrehozva: 2003. február 12. 18:01
Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy ilyen sok kismama tud internet közelbe jutni, így több információcserére van lehetőség, ami nagyon nagy segítség lehet. Én az első babámat várom, "még csak" a nyolcadik hétben járok. Sajnos már most úgy érzem magam, mint egy bálna. 63kg-ról indulok, mert a karácsonyi felesleget nem tudtam leadni. :((( Úgy érzem magam néha, mint egy bálna, pedig tényleg odafigyelek, hogy mit eszek. Szeretnék csak minimális súlyfelesleget felszeni, persze magamat ismerve ez elég nehéz lesz. Talán az segít majd, hogy jön a tavasz, nyár és akkor rengeteg gyümölcs lesz megfizethető áron! Már most látom lelki szemeim előtt ahogy állok a cseresznyefa alatt és a többiek meg izzadva másznak fel rá és dobálják nekem a finomságokat! :)))) (fogadjunk, hogy nem így lesz) Egyébként még tanulok, egyetemista vagyok. Ezt a félévet befejezem, aztán egy év halasztás és utána levelezőn szeretném befejezni. Nem bánom, mert imádom, hogy lesz egy kisbabám, akit már most nagyon szeretek.
Szeretnék más kismamákkal is beszélgetni itt, ha van rá mód, ezért is írtam. Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett ez a levél, de szerettem volna kicsit bemutatkozni. Várom a beszélgető leendő anyukákat!
Legyetek jók, vigyázzatok magatokra!

  1. 2010. január 22. 16:0918604.

    Sziasztok!

     

    HOgy vagytok! Csilla babánk 6 hetes lett, csecsemőkorba lépett. Olyan édes, mosolyog ránk. Vannak nehezebb napjaink, vannak könnyebbek. Van hogy rövideket alszik és állandóan álmos, nyűgös. De szerencsére éjszaka rövid szopikra kel csak fel és tudok tőle aludni.

     

    A napközis kérdésemre lécci válaszoljatok!

     

    Barackmano, izgis lehetett a kis kényszerszabadságotok. Azóta gondolom már javában folytatódik a suli.

     

    Sajnálom, hogy már csak páron írogatunk ide néha napján. Egy csomó mindenkiről nem tudok semmit: Angi, Pumika, Mamagabi, Nadinka.........

     

    Szellike, sajnálom nagyon a dolgot. Én mindig nagyon szomorú vagyok, ha egy csodálatosnak indult házasságot nem lehet megmenteni, főleg, ha kicsi gyerek is van benne. Sokszor járunk felétek, Bodza kutyát még a mai napig hiányolják a gyerekek. Pontosan tudják, hogy hol lakott.

     

    Rakok fel pár fotót!

    Kati

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. január 7. 08:4818603.
    Természetesen tavaly és nem idén, még meg kell szokni.
    előzmény:
    barackmano (18602)
    2010-01-07  08:46
  3. 2010. január 7. 08:4618602.

    Jaj Szellike, ez tényleg elég nehéznek hangzik. Ha még a szeretet megvan. Viszont ha tényleg úgy látod hogy nem fog menni, talán magad miatt is érdemes lezárni, hamarabb túl leszel rajta. Aztán ki tudja még mit hoz a jövő? Hátha a párodnak is leesik egyszer. A pasik néha olyan buták tudnak lenni.

     

    Kata, szerintem szuper kis ünnepeitek voltak, akkora család vagytok már hogy nem is kell külön buli, így meghitten, együtt a legszebb. Panni olyan szép, persze a többiek is, de nekem ő tetszik a legjobban, a szeme meg a finom ki orra és szája. Picike milyen izmos máris!

     

    Mi a sulin szerencsére túl vagyunk. Itt távolság szerint vesznek fel nekünk szerencsére akadt egy katolikus 7 percre gyalog, nagyon népszerűek, Tomi persze gond nélkül bejutott. Most épp be van zárva mert leesett kb. 15 cm hó. Így nekem sem kell dolgozni, viszont Tomi itthon van, hát így se jobb. Tegnapra kölcsönvettem egy barátját, de ma nem tudom mit csinálok vele. A havat nagyon élvezte, tegnap elvittem kettőjüket sétálni, annyit ökörködtek.

     

    Most magyarul tanítom olvasni, angolul már tud, és ez is egész jól megy neki, a hosszabb szavakkal még megküszködik, de a rövidebbek már mennek. Elhoztam otthonról ez elsős olvasókönyvemet, majd abból gyakoroljuk.

     

    Majd idén behozzák a többiek is. Olyan gyorsan megtanulnak, a barátnőm lány idén ment és már olvas.

    előzmény:
    szellike (18601)
    2010-01-06  11:42
  4. 2010. január 6. 11:4218601.

    Sziasztok kedves régi fórumozós barátnőim!:)

     

    Mindenkinek Boldog(abb) Újévet Kívánok és valósuljon meg minden álmotok!

    Kata.Neked illetve Nektek külön nagy gratula a csodás "kis" családotokhoz!Nagyon szépek vagytok így együtt!!!

     

    Nálunk is elteltek az ünnepek,a körlményekhez képest elég szépen és jól.Fannika szerencsére nem érzett semmit semmiből,együtt töltöttük az ünnepeket békében és szeretetben.

    De sajnos (bár csodák mint tudjuk mindig is léehetnek) azthiszem idén pontot teszek.teszünk a végére.Muszáj lesz és nagyon nagyon nehéz még mindig,(talán ennél még csak nehezebb lesz) hisz a szeretet megvan köztünk,ez nem kétséges..és lám..mégsem elég:(

    Mindenesetre megpróbálok előre nézni,örülni,hogy van egy csodás kis tündérke lányom,hogy van egy kis albérletem,amit egész szépen kicsinosítottam,hogy esik a hó és megyek ma szánkózni a Fannikámmal..most egyelőre ennyi.....remélem majd idővel nekem is lesz szép nagy családom....nagyon vágyom rá....

    na majd:)nem kesergek én itt!

    Remélem mindenki nagyon jól van,sok puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2010. január 5. 11:3718600.

    na az utolsó már nem fért fel

    előzmény:
    kata55 (18599)
    2010-01-05  11:35
  6. 2010. január 5. 11:3518599.

    Sziasztok!

     

    Boldog Új Évet Kívánunk mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!

     

    Hogy vagytok? Elkezdődött az ovi. Idén suliba mennek a gyerekeink. Tudjátok már, hogy melyik suliba mentek? Szerintetek érdemes napközibe íratni őket? Én dilemmázok (ezt így írjuk?) nagyon. Jaj, újra kell járnom a lányommal az iskolát, mindent elfelejtettem már. Apucink második gyerekkorát éli, szuper jókat legózik stb..... a gyerekekkel. Én pedig kezdhetek újra tanulni.

     

    Pöttömkénk jól van. Szépen hízik, egyenlőre jól viseli a negyedik gyerek életét. Húzós három hetünk volt itthon, de a hétre megérkezett a felmentősereg anyum személyében. Így a nagyok elkezdték az ovit (el tudtam vinni őket kocsival), mennyivel nyugisabb napunk van így, hogy csak a két kiscsaj van itthon. Csilla már szokott levegőn lenni, edzenem kell, lassan ő is jön velünk oviba.

     

    Meséljetek! Veletek mi van? Hogy telt a karácsony? Szilveszter? Otthon? BArátokkal?

     

    Mi itthon voltunk és 11 után kicsivel kidőltünk. Jókat társasoztunk, buliztunk itthon a gyerekekkel.

     

    Rakok fel pár fotót.

    Kata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. december 31. 14:0918598.

    Békés Boldog Egészségben gazdag új esztednőt kívánunk mi is!!

    Suzy+fiúk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. december 26. 14:4818597.

     

     

    Istentől áldott, békés karácsonyi ünnepeket és nagyon boldog, sikerekben gazdag új esztendőt kívánok mindenkinek!  

     

    Puszi:

    Ivett 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. december 26. 08:3818596.

    Áldott, békés Karácsonyt és nagyon Boldog Új Évet Kívánunk mindenkinek!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. december 25. 20:3318595.

    Szeretettel gratulálok Csillához!!! Nagyon ügyes voltál.

    Áldott Karácsonyt kívánok!

    Ezek szerint az ünnepetek sem szenved semmiben hiányt, ha ilyen hamar fel is épültél. Gondolom, most együtt a család, és a gyerekek, és főleg az apukájuk is sokat segítenek.

    Legyen továbbra is ilyen szép, kiegyensúlyozott életetek!

    előzmény:
    kata55 (18592)
    2009-12-16  20:38
  11. 2009. december 21. 17:3518594.

    Sziasztok!

    Kata hatalmas gratula a gyönyörű 4. ajándékotokhoz!!!!!! Mind a négyen nagyon szépek de a legszebbek együtt:))) Azért ügyesek voltatok, ha még 10 perccel később értek be akkor a hírekből megtudtuk volna:))) Azért ha lesz 5. induljatok el időben vagy eleve készüljetek az otthonszülésre:))

     

    Na jó nem osztom az észt nagyon örülök, hogy minden rendben van a nehéz kezdet után!! És ahogy Barack mondja azért próbálj picit pihenni mert valóban nem véletlen az a 6 hét!!

    Puszi:Suzy

    előzmény:
    kata55 (18592)
    2009-12-16  20:38
  12. 2009. december 17. 12:2518593.

    Jaj de gyönyörű kislány, méltó folytatása a csapatnak. Majd mutogass képeket ahogy növekszik.

    Most már abszolút nőuralom van nálatok, bár lehetne épp 4 lányod is.

    Milyen szupi hogy hamarosan együtt Karácsonyozhattok.

     

    Itt is esett a hó és állítólag még fog is.

    előzmény:
    kata55 (18592)
    2009-12-16  20:38
  13. 2009. december 16. 20:3818592.

    Köszi. Tényleg jól vagyok. Kicsit a fejem fáj, de az ettől a hidegtől. Örülök, hogy végre esett a hó és élvezhetjük a telet.

    Pár kép rólunk:

    Kata

    előzmény:
    barackmano (18591)
    2009-12-15  12:12
  14. 2009. december 15. 12:1218591.

    Jaj de klassz Kata!!!!!!!!!!!!!!!!! Gratulálok

    És milyen??? Tessék már mutogatni!!!!!!!!!! Olyan fotót is kérek hogy az összes együtt.

     

    Ezek szerint hamar ment.

    Azért vigyázz még magadra Kata, pihengess inkább. 6 hét a gyerekágy, addig próbáld kímélni magad.

    Itt a többséget már másnap kirakják a kórházból, de ez nem azt jelenti hogy nem kell kímélni magát aki csak most szült.

    előzmény:
    kata55 (18590)
    2009-12-15  11:57
  15. 2009. december 15. 11:5718590.

    Sziasztok!

     

    Itt vagyok. 1in1!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    December 10-én 6.05 perckor (5.55-kor értünk be a kórházba) megszülett Nádudvari CSILLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3080g, 54 centi

     

    Vasárnap jöttünk haza. A nagyok és apa feldíszítették a lakást, finom ebéd várt minket. Nagyon boldogok vagyunk. Épp az előbb fogócskáztam kint a kertben a nagyokkal :) még egy hete sincs, hogy szültem. Sütök -főzök-takarítok, pont úgy mint azelőtt........ A nagyok is itthon vannak, így láttam jónak. Ők is hadd örüljenek ennek a kis csillagnak:)

     

    Várom a gyerekdokit, ezerrel porszívózok idefent. Majd leírom a szülést, bár túl sokat nem tudok leírni róla. Túl gyors volt az egész, még bele se éltem magam, hogy végre láthatom pöttömkét, és már ki is bújt.

     

    Puszi mindenkinek, majd vissza is fogok olvasni.

    Kata

    előzmény:
    szbmelinda (18588)
    2009-12-11  08:27
  16. 2009. december 11. 14:4218589.

    Nektek sem kell Melinda, én most már röhögve küldeném iskolába, mikor ő ment még elég ovis kinézete volt. De valahogy túlélte.

     

    Akkora lovak lettek nem?

    előzmény:
    szbmelinda (18588)
    2009-12-11  08:27
  17. 2009. december 11. 08:2718588.

    Sziasztok!

    Hogy vagy, Kata? Hányadikára vagy kiírva?

    Ma Árpád napja van, eszembe jutottatok. Az lesz végül Bébike, ha fiú lesz? izgulok Értetek!!!

     

    Szelli, már iskolanézőben???? Nem semmi! Én még el sem jutottam a gondolatig! Mindjárt utána is nézek, h milyen teendőim vannak ezügyben. Én már kezdem várni a sulit, mert az egyik óvónéni egyre jobban idegesít. Meg olyan nagy már Panka az ovihoz... olyan iskolás formája lett már. De bőgni fogok, ha odaérünk, az tuti, mint a záporeső.

    Milyen jó Nektek Barack, h ilyesmin már nem kell parázni!

     

    Szellike, nem rendeződnek a dolgok lassan? Szorítok ám, hogy minden úgy alakuljon, ahogy szeretnéd!

    előzmény:
    kata55 (18585)
    2009-12-03  17:58
  18. 2009. december 9. 23:0418587.

    Kata, nem semmi, már a szeptembert tömnéd, végül is még lesz utána is 7 hónap üresenHú de kiváncsi vagyok négyeskére.

     

    Szellike de furi hogy már az otthoniak is suliba mentek. Miért félsz tőle? Akkora gyerekek már.

    Tomi már nagyon rutinos, akkora szája lett az iskolától.

    Most már azt várja mikor megy középiskolába. Remélem mikor ott lesz az egyetemre vágyik majd.

     

    Olyan gyorsan felnőnek, félelmetes!!!

    előzmény:
    kata55 (18585)
    2009-12-03  17:58
  19. 2009. december 8. 16:0518586.

    Sziasztok!

     

    Én igenis szoktam jönni:))))Megvagyunk,jól vagyunk a körülményekhez képest.jajjj Suzy milyen édesek ezek a fiúcskák:)Büszke lehetsz rájuk)

    Voltunk sulinézőben,távolról még Kata Téged is láttalak,csak elsiettél.Nagyon tetszett nekünk,remélem sikerül oda bejutnni,ahová szeretnénk..Én még "rettegek" a sulitól,nem tudom,olyan fura lesz:)

    Mikulásbuli szuper volt..

    Jók legyetek:)

    Petra

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. december 3. 17:5818585.

    Hahó!

     

    Egy gyors bejelentkezés, visszaolvasás nélkül. Remélem mindenki jól van.

     

    Én még nagypocival. Ma voltam megint CTG-n, minden tökéletesen rendben van. Nem is gondoltam volna, hogy a végére a legproblémamentesebb kismama leszek. Juhééééééééé!!!!!!! Még a végén kedvet kapok egy ötödik bébihez. Nusi mami szerint a szeptemberünk elég üres (Tomi augusztusi, Panni októberi, Julcsi novemberi, pocak decemberi lesz), be kéne tölteni az ürt :). Hát majd meglátjuk. Én még mindig szemtelenül fiatal vagyok és bírom-bírom a kiképzést. Na de most egyenlőre ezt a négyeskét kéne már végre kicsomagolni. A kórházban nagyon szigorú látogatási tilalom van, még apucit se fogom látni, amíg bent leszünk. Mi lesz velem nélküle addig.

     

    Itthon persze minden rendben van mostmár kis betegeskedést leszámítva unalmas az életünk.

     

    Jó mikulásvárást!

    Kata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. november 21. 16:5618584.

    Nem semmi ez a Dani. Magyarul szerintem nem olyan bonyolult, azaz csak rá kell jönni hogy kell összerakni a betűket, utána már megy. Az öcsém is megtanult 5 évesen. A lelkesedés nagy hajtóerő.

     

    Mindenképp összehozunk majd valamit, most már muszáj lesz, lassan kamaszok lesznek mire megint összekerülünk.

     

     

    előzmény:
    Suzy27 (18582)
    2009-11-20  15:05
  22. 2009. november 20. 15:0518583.

    Ok grillparti nálunk vagy Balatoni kirándulás nálatok:))) Dani most valóban olvasgat úgyhogy ha nekiáll szerintem 1-2 nap alatt megtanulja eddig mindent úgy csinál :)) Köszönöm a kedves szavakat a fiúk nevében is:))

     

    előzmény:
    barackmano (18581)
    2009-11-20  10:49
  23. 2009. november 20. 15:0518582.

    Ok grillparti nálunk vagy Balatoni kirándulás nálatok:))) Dani most valóban olvasgat úgyhogy ha nekiáll szerintem 1-2 nap alatt megtanulja eddig mindent úgy csinál :)) Köszönöm a kedves szavakat a fiúk nevében is:))

     

    előzmény:
    barackmano (18581)
    2009-11-20  10:49
  24. 2009. november 20. 10:4918581.


    Mindenkinek van már kisebb, 1-2, gondolom inkább oda járkálnak.

     

    Jaj de helyesek a fiúk!!! Milyen helyes Dani a szemüvegéban, tiszta Apa. Levi meg nagyon jó étvágyú kis pasinak tűnik, rendes méretekkel rendelkezik, kis husiarcú, és a nagy csodálkozó kék szemeKetten nagyon édesek.

    Dani gondolom már nagyon menne iskolába, addigra gondolom olvasni is megtanul.

     

    Szerintem még Szellike az aki rajta kívül szokott írogatni.

     

    Nyáron össze kéne hozni valamit Suzy, tavaly kicsit el voltam havazva a nagyim miatt. Tényleg nem kicsik már, én olyan sok mindenre képesek.

     

     

    előzmény:
    Suzy27 (18580)
    2009-11-19  09:57
  25. 2009. november 19. 09:5718580.

    Sziasztok!

    Képek nagyon szépek mindenkiről! :) Kata örülök hogy sikerült már eddig is kihúzni még két hét és már az abszolút biztonságos finishben leszel! :)) Nagyon ügyesek voltatok picuri meg igencsak a családotok tagja akar lenni:))) Jóisten oda szánta...,úgyhogy biztosan minden rendben lesz!

     

    Mi jól vagyunk Dani már igazi nagyfiú(már amikor nem kívánja meg Levitől a kisbabaságot:)))most autodidakta módon olvasni tanul:))

    Levi meg hihetetlenül kiegyensúlyozott mosolygós, kedves baba ja és óriási!! Közel 1 éves méretekkel rendelkezik pedig tegnap volt csak 5 hónapos(70 cm és 10 kg) és még csak napi 6x 10 percet szopizik:)))

    Hiába nagyon úgy néz ki hogy nem Norbi Update a tejem:)

     

    Melinda gratula hogy 4. diplomádat csinálod irígyellek a kitartásodért! Ügyi vagy!

    Barack! Tomi is olyan helyes kispasi,illetve már annyira komoly nagyfiús...még emlékszem mikor találkoztunk....milyen kicsik voltak...meg még tavaly is...

     

    Zsadi merre vagy???Meg Szelli ? Meg többiek??? MOst 6 év után hal meg a fórum???:(((

     

    Suzy

    ja és pár kép a fiúkról...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top