Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

55-ben születettek!

gyil55
Létrehozva: 2006. március 14. 18:04
Sziasztok Mindenkinek! Nehéz belépni egy topic-ba ahol már kialakult társaság van! Gyertek ide akik szeretnétek egy újat alakítani!  
  1. 2006. március 23. 11:52126.
    Sziasztok!
    Budapesten születtem Óbudán, férjem pedig a II.kerületben, most itt élünk délbudán. Négy gyermekünk van (l8,l6,14,12). Gyet után dolgoztam három évig, most itthon vagyok. Röviden ennyit, még jövök, megyek a kisebbikért az iskolába.
    előzmény:
    klari55 (125)
    2006-03-23  09:24
  2. 2006. március 23. 09:24125.

    Lendora, szia! Hát persze, hogy gyere  ! A topikindító nevében beszélek, aki már elég régen jelentkezett. Én is hálás vagyok neki, hogy eszébe jutott, hiszen így azonos korúak tudunk összejönni  . Hasonlóak az örömeink, problémáink...

    Írj Magadról, hogy megismerjünk kicsit!

    Üdv: klari55

    előzmény:
    lendora (124)
    2006-03-23  08:59
  3. 2006. március 23. 08:59124.
    Sziasztok!
    Csak most fedeztelek fel benneteket, megengeditek, hogy csatlakozzam hozzátok?
    Sikerült végigolvassam, és hálás vagyok ezért a topikért. Jöhetek én is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. március 23. 08:21123.

    Sziasztok Lányok  !

    Tegnap este már nem írtam, annyira a látottak hatása alatt voltam, még most is "szárnyalok"! Csodálatos volt a darab, a díszletek, a zene és a szereplők  . A Fantomot igazándiból Miller Zoltánnal szerettem volna látni és hallani, de Csengeri Attila is nagyon jó volt. Christine-t Mahó Andrea játszotta, őt már láttam régebben a TV-ben a bemutatókban, és arra vágytam, hogy ő legyen, amikor megnézem! Szóval csak jót tudok írni mindenről, nagyon jó helyen ültünk, a lehető legjobb rálátás volt a színpadra - ügyesek voltak a lányomék a jegyvásárlásnál  !

    De jó, Kapcsaf, Te otthon sütöd a kenyeret? Amíg itt laktak a lányomék, mi is csináltunk néha (neki van kenyérsütője), már gondolkodtam rajta, hogy beszerzek egyet. Csak az lenne a baj, hogy akkor mindig valami különlegeset szeretnék sütni - én nagyon szeretem a barna kenyeret különféle magokkal -, de a párom és a fiam nem eszik meg.

    Jó unokázást Neked, meddig maradnak? Én is megyek takarítani meg főzni, mert délután hozzánk is vendégek jönnek. Még ki kell találnom, hogy mit főzzek, mert az ifjú férj külföldi és a vallása miatt nem eszik sertéshúst.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140219 (122)
    2006-03-23  07:45
  5. Torolt_felhasznalo_140219
    Torolt_felhasznalo_140219
    2006. március 23. 07:45122.

    Jóreggelt mindenkinek! Kicsit borongós a reggel, de legalább nem esik. Ébresztőnek egy  kávé , én már a másodiknál tartok. A kenyerem már sül lassan el kell indulnom bevásárolni, hogy mire a gyerekek ideérnek mindennel kész legyek.

    További szép napot sziasztok Ibolya

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_140219
    Torolt_felhasznalo_140219
    2006. március 22. 22:32121.
    Lassan hazaérsz a szinházból ird meg hogy tetszet. Mind a két szereposztásba látta és nagyon tetszett.
    előzmény:
    klari55 (120)
    2006-03-22  08:49
  7. 2006. március 22. 08:49120.

    Sziasztok Lányok! Nálunk is fátyolos a napsütés, de legalább van! Kapcsaf, nem szeretnélek elkeseríteni, de holnapra esőt ígértek az időjósok...bár ne lenne igazuk. Én tegnap voltam kint a kertben, egy szál pulóverben lehetett dolgozni. Én is tervezek virághagyma vásárlást, itt van nem messze a Sieberz, náluk szoktunk venni. Előbb azonban valami kerítésfélét kellene csinálnunk a virágoskert köré, mert a kutyáim nem tartják tiszteletben, hogy az az én területem, nem az övék  . Rózsatöveket is szeretnék venni, nagyon szépeket láttam.

    Ma nem tervezek kinti munkát, készülök lelkileg az esti szinházra. Már nagyon várom, hogy kimozdulhassak itthonról!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140219 (119)
    2006-03-22  07:33
  8. Torolt_felhasznalo_140219
    Torolt_felhasznalo_140219
    2006. március 22. 07:33119.

    Sziasztok!

    Szép reggelt mindenkinek ébresztőnek egy csésze kávé tea vagy forrócsoki   . Nállunk ma nem süt a napocska felhőfoszlányok takarásából csak néha bukkan elő. Remélem azért nem fog esni. Holnap unokák lesznek és az udvaron szeretnék lenni velük amig ők játszanak addig én kicsit kapirgálnék. Tegnap vettem nagyon szép virággumókat kardvirágot és töbféle dáliát. További szép napot most nekifogok dolgozni mert a holnapi napot is be kell ma hoznon. Késő este azért jövök elolvasni a mai nap történéseit.

    előzmény:
    klari55 (118)
    2006-03-21  12:11
  9. 2006. március 21. 12:11118.

    Az utóbbi években már nem nagyon járunk kirándulni. Tudod, a férjemnek olyan munkája van (szervízszerelő), hogy egész héten az országot járja, még az irodájuk is jó messze van - Budaörsön. Ezért hétvégén nem lehet kimozdítani. Régebben jártunk, amíg a gyerekek kicsik voltak. Azért is vártam ilyen nagyon a jó időt, mert néha elmegyek vele és amíg ő dolgozik, én várost-nézek. Amikor az előző cégnél dolgozott, fél Európát is bejártuk együtt, azokat az utakat nagyon szerettem, még akkor is, ha 12-16 órát ültünk egyfolytában az autóban.

    Igen, én is inkább az unokáknak szeretek-szeretnék vásárolgatni, ez előbbrevaló. Most áprilisban is kettőnek lesz a születésnapja + a húsvét, egy lányunknak névnap (házassági évfordulókat már nem is említek). És ez így megy minden hónapban, ekkora családban mindig van valakinek valami alkalom. Ezzel persze egyáltalán nem panaszkodni akarok, örülök, hogy ennyien vagyunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364743 (116)
    2006-03-21  11:20
  10. 2006. március 21. 11:33117.

    Mimóza, Kapcsaf, sajnos estefelé, amikor Ti itt vagytok a fórumon, én akkor nem tudok lenni (de már nem sokáig tart ez az állapot, ahogy valahol már leírtam, mert reményeim szerint nemsokára költözik a gép hozzám &nbsp. Így csak másnap tudok mindig reagálni, de majd akkor tudunk "élőben" is beszélgetni!

    Régebben sokkal többet olvastam, most már azért több időmet leköti a számítógép, és nem csak a fórumozás, hanem a férjemnek segítek az adminisztrációs dolgokat megcsinálni. Erre megy el általában a délután és este. Mostanában ezért már csak az ágyban olvasok, és sokszor leragad a szemem közben. TV műsor nem sok van, amit szeretek: a Szomszédok-at mindig igyekszem megnézni (most ismétlik az M1-en), a Legyen ön is milliomos-t nézem még (tegnap megvolt az első 40 milliós nyeremény, néztétek?) és a Barátok közt-öt szeretem  . Nem igazán vannak igényes műsorok, az akciófilmeket ki nem állhatom, inkább DVD-n nézek meg általam választott filmeket.

    Most azonban, hogy végre talán jön a jó idő, sokkal többre értékelem, ha este kiülünk a kertbe beszélgetni, eljátszunk a kutyákkal, a férjem és a fiam pingpong csatákat vívnak. Olyankor megfeledkezem a kedvenc műsoraimról is  .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_561608 (110)
    2006-03-20  20:00
  11. Torolt_felhasznalo_364743
    Torolt_felhasznalo_364743
    2006. március 21. 11:20116.

    Hát akkor jó reggelt Neked! Én már szorgosan dogozom a munkahelyen. Csodálatos időnek tűnik itt az irodából, de jó lenne már az erdőkben kirándulni! Én nagyon szeretek menni. Ti szoktatok túrázni?Kicsit írigyellek, hogy a kertbe mégy.

    Hát bizony ez a színházjegy is több volt 10 ezer, ebből simán lehet venni gyerekcipőt. Hát tényleg nem mindegy mire megy el a pénz.

     

    előzmény:
    klari55 (114)
    2006-03-21  11:03
  12. 2006. március 21. 11:19115.

    Milan, mi itt Európában (persze azokról beszélek, akik nem jártak a tengerentúlon) nehezen tudjuk elképzelni azokat a nagy távolságokat. 3 napi autóút!! Ennyi idő alatt itt a legtávolabbi csücsökbe is el lehet érni  . Férjem nagynénje is meséli sokszor, hogy a gyerekeihez mennyit kell utaznia, pedig Kanadán belül marad. Az egyik fent lakik északon, a másik BC-ben (Vancouver), és amikor hazajön, csak 9 órát repül.  Hívott minket is, de én el nem tudom képzelni, hogy ennyi időt egy repülőn töltsek bezárva, mondtam neki, majd akkor megyünk, ha híd épül a két kontinens között  . Nem igazán szeretek repülni, bár maga az utazás csábít, de csak a föld közelében.

    Azért, ha látnád a kertemet, Te is azt mondanád, hogy elég lenne kisebb is  . Szerencsére tényleg csak fű, fák meg virágok vannak benne, ez volt az egyik feltétel, amikor házat kerestünk. És a fűnyírás körül is mindig vita van, aztán szegény fiam lesz mindig az "áldozat". Csak akkor jó, hogy ilyen nagy, amikor nyáron itt van az egész család és nem szorulunk be a házba, mindenki szép kényelmesen elfér, nem tűnik tömegnek egy-egy családi összejövetel. Nagyon várom már, hogy az első grill- vagy bográcspartit összehozzuk!

    Azért láttam a képeken is ám, hogy néha "bűnözöl"  . Szépséges gulyás főtt abban a bográcsban, szinte éreztem az illatát! Tedd is azt, nem lehet mindig diétásan étkezni, néha olyant is kell, ami igazán jól esik. És biztos tudod, mi a megengedhető számodra!

    előzmény:
    csipogo (104)
    2006-03-20  18:15
  13. 2006. március 21. 11:03114.

    Le sem merem írni, hogy csak nemrég ébredtem fel  . Reggel 5-kor felébresztettem az unokámat, reggelizett és 6-kor útnak indítottam őket a férjemmel, aztán úgy gondoltam, hogy még visszafekszem egy órára... hát ez lett belőle. Pedig olyan gyönyörű idő van, hogy sajnálom az alvással töltött időt, megyek is ki a kertbe egy kicsit kapirgálni.

    Azért az nagy kár, hogy ennyire drágák mostanában a színházjegyek. Emlékszem rá, hogy annak idején mi a középiskolában évente többször mentünk kötelezően is színházba. Aztán ebből jött, hogy én a barátnőmmel "önszorgalomból" is sokszor mentem, volt, hogy egy héten kétszer is. Csodálatos előadásokat láttunk a Víg-ben, Madách-ban és máshol is, nagy szinészekkel! És nagyon sajnálom, hogy ez a mi gyerekeink életéből kimarad, sokat veszítenek... A fiam most érettségizik, az iskolával egyszer sem voltak a négy év alatt színházban, csak akkor ha mi vittük.  És sajnos mi sem tudunk elmenni, ahányszor szeretnénk, mert mérlegelni kell, hogy mire költünk, és nagy bánatomra ez nincs az elsők között a sorban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364743 (113)
    2006-03-21  10:30
  14. Torolt_felhasznalo_364743
    Torolt_felhasznalo_364743
    2006. március 21. 10:30113.
    Várom, hogy megírd, hogy tetszett a színház. Én most a "Volt egyszer egy csapat"-ra vettem jegyet, de valszeg a lányomékat kűldöm el, nekik erre úgy sem lenne pénzük. Azért a jegyek nem olcsók.
    előzmény:
    klari55 (103)
    2006-03-20  11:26
  15. 2006. március 21. 09:08112.

    Sziasztok!

    Ezt az email-t tegnap kaptam egy évfolyamtársamtól. Én is kérem, hogy aki tud segítsen. Próbálom több topicra feltenni, hátha valaki látta a lányt és hamarosan előkerül a segítségetekkel.

    Köszi Esztellia

    Kedves Ismerősök, Ismeretlenek!

    Sárvárról 2006. február 27-én (hétfőn) délben elment otthonról Szücs Viola (27 éves).Azóta kétségbe esetten keresi édesanyja, családja és barátai.Iratokat nem vitt magával, semmi nyomot nem hagyott maga után.Képet mellékeltünk Violáról!Kérjük, ha valamit tudtok róla, láttátok valahol ezekre az e-mail címekre írjatok!
    nyul.bernadett@szemipack.hu;  anita@szlki.hu;  kaszaroland@freemail.hu

    Előre is köszönjük mindenki segítségét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_140219
    Torolt_felhasznalo_140219
    2006. március 20. 20:26111.

    Sziasztok!

    Ma nem tudtam benézni napközbe adóigazolást kellett kérnem az APEH-tól reggel 9-kor már a Hallerutcába voltam és délután 2-kor került rám a sor, már minden bajom volt azthittem sose végzek.

    Hazafelé jövet élveztem a szép napsütést és kicsit sétáltam is. Holnap is pestre kell menjek egy továbkébzésre aztán a héten már nem megyek sehova a kertet fogom elkezdeni rendbetenni.

    Klári én is kötök, horgolok, gobelint varrok és keresztszemeset. A nagy szerelem most a keresztszemes ép most fejeztem be egy terítőt és következik a Marci pulcsija.

    További szép estét mindenkinek és holnapra gyönyörű napsütést.

    Ibolya

     

     

    előzmény:
    klari55 (97)
    2006-03-20  09:50
  17. Torolt_felhasznalo_561608
    Torolt_felhasznalo_561608
    2006. március 20. 20:00110.

    Mindenkinek szép-jó estét! Hű micsoda traccsparti volt itt, pedig csak tegnap nem néztem be.  

    Imádtam ezt a napot, már reggel mikor felkeltem, (pedig hétfő van), és mikor bekukucskált a nap, nem bírtam magammal, pedig semmi különös nem történt, csak végre nem kellett a legvastagabb kabátot felvenni, és ragyogott a nap.   

    A Az Operaház Fantomját én is láttam Sasvárival, és nagyon-nagyon tetszett.

    Most a Tavaszi Napok keretén belül Sebestyén Márta estjére vettem jegyet, jövő héten lesz, már nagyon várom.

    A verseket, és a jó könyveket én is nagyon szeretem, most éppen Szabó Magda könyveket olvasok.

    A válás bizony nem kellemes dolog, én is 18 év után koppantam nagyot. Már kihevertem, időnként még élvezem is hogy a magam ura vagyok, de hosszú-hosszú évekbe telt amíg feldolgoztam.

    Szerencsére a lányaim velem vannak, és a család nagy. Már szervezzük a kora tavaszi bográcsos összeövetelt, ahol csak a szűk család (testvérek, azok gyerekei, azok párjai, és az Ő gyerekeik) legalább 20-25 fő.

    Akinek pedig még meg van a párja, vigyázzon rá, mert azért csak úgy kerek az élet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_808869
    Torolt_felhasznalo_808869
    2006. március 20. 19:09109.
    A verseket en is szeretem es olvasni is jo konyveket.Az idezeteket pedig gyujtom,nagyon reg ota,megboldogult fiatal koromtol.     
    előzmény:
    klari55 (97)
    2006-03-20  09:50
  19. Torolt_felhasznalo_808869
    Torolt_felhasznalo_808869
    2006. március 20. 19:06108.
    Szia! Nem is vettem szemrehanyasnak,csak leirtam.En is hallgatom a magyar radiot,danubiust,nezem az otthoni hireket is az mtv-n.Aztan van egy oldal,ahol az operatol az operettig mindent talalni,idonkent oda is bekukucskalok.
    előzmény:
    csipogo (106)
    2006-03-20  18:38
  20. Torolt_felhasznalo_808869
    Torolt_felhasznalo_808869
    2006. március 20. 19:02107.
    Szia! A valassal kapcsolatban altalaban mindenki a 3.szemelyre gondol vagy az italra.Hidd el olyat is produkal az elet,amire almaban sem gondol az ember.Tortennek olyan dolgok,hogyha massal esik meg azt mondom ilyen nincs.De van sajnos. 
    előzmény:
    klari55 (97)
    2006-03-20  09:50
  21. 2006. március 20. 18:38106.
    Jaj nem szemrehanyas akart lenni.! En is sokszor nemkapcsolok ki.Csak szaladok.Aztan ha hazaerek,bekapcsolom valamelyik Magyar radiot.Es hallagtom fozes kozben.Ugy szeretem a Magyar radiot,hallgatni.Jobban megy a fozes is.Nem vagyok egyedul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_808869 (86)
    2006-03-19  00:22
  22. 2006. március 20. 18:34105.
    Hu ha az enyem szep volt akkor a tied csodas.Istenem szep nagy csalad.Mindig erre vagytam.De nem jott be.Es meg ossze is tartotok.Nalluk aki van az is csak irigykedik mindenkire.igy aztan meg ossze sem lehet tartani,ha haza megyek akkor sem.Nem ram irigykednek.egymasra.Igy aztan meg a testverek sem tartjak a kapcsolatot.Hat igy nem is lehet egy csaladi osszejovetelt sem tartani.Pedig de szep.ahogy leirtad.Biztos Tunezia is szep volt meg raadasnak.Hat valahogy en is ugyvagyok,hogy tudom 50-vagyok es kesz.de erezni nem erzem.Szerencsere,ha nem hagyom el magam nem is latszik meg.De tagadni nem tagadom az teny.A 13-eves fiam fiatalit.Salynos csak o van.Mivel kaptam egy terhessegi cukor bajt is vele.Ami nem mult el.Ugy dontottunk a parommal.Ezt az egyet felneveljuk egeszsegesen.nem kockaztatunk egy terhessegi vesebaj erejeig,vagy valami mast De ez az egy fiokank ad annyi oromot. Amugy ki vagyok bekulve.csak az az egy bant.Hogy a 20-evesek eleve kikiabaljak aki 50-az oreg.nem biztos,hogy mindenki oreg is.Van aki mar 40-evesen is oregnek erzi magat.ez nem kor fuggvenye neha.Oltozni,meg mindenki ugy oltozzon,hogy tudja mi all jol neki.Itt amugy is nem divat az utcan utanna fordulni valakinek.es megjegyzeseket tenni ra.meg ha bohocnak oltozik akkor sem.Ha o igy jol erzi magat.Szoval igy aztan Ez sem zavar kulonosen.Egyenlolre nekem minden jo igy ahogy van.Csek a cukrom nelegyen magasabb.es az egeszsegunk maradjon tartos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_441556 (82)
    2006-03-18  23:00
  23. 2006. március 20. 18:15104.
    Szerbusz Klarika.Mi Winnupegen elunk.Manitoba allamban.3-napi autoutra vagyunk Torontotol.1280-merfold.A ferjem kamionos ezert tudom. Londont is lattam mar,egy idoben sokszor mentunk vele a gyerekkel.Mostanaban mar nem megyunk.Az iskola lefoglalja az idonket.Majd Talan a nyari szunetben egy piciket.Koszonom szpen a dicseretet.hat ez nagyon iciri piciri kertecske am.Ilyen pindurit ne akarjal. En szretnek picit nagyobbat.De salynos itt mindenhol pici telek van a hazhoz.tehat nem igen van lehetoseg nagyobbra.Nekem is a Csopi kutyus neha belatogat a viragiok koze,hiaba van kitiltva onnan.Felugrik es szepen vegig setal. Meg nallunk varni kell a joidore,hogy dolgozhassunk kicsit a kerben.Meg ejjel nagyon nagy a hideg.-19-fok volt most is.Napkozben most -1 fok van,.de az nem segit.A fold meg meg van fagyva.Remelem kibujnak a tulipan hagymak.Tavaj par elo batortalankodott.Meg most ho takat itt mindent.Ontarioban mar jobb az ido ejjel is.Most rosszalkodom.mert iteni feher szalonnat vettem.Azert az itt ritka.es most nem birtam ellent allni a gondolatnak.Igy pici darabot felaproztam,ujhagymaval.es most azt csipegetem.A koleszterol meg szaporodik.de csak piciket eszem.El vagyok tiltva ilyenektol.na de hat annyura megkivantam. Jo a nagynenednek,hogy mehet minden evben.Mi tavaj voltunk otthon a fiammal 30honapra.Most egy darabig nemmmegyunk az biztos.Pedig nagyon jo volt.Csodas atalakulason ment at Budapest.Nagyon tetszett minden.De csak a nyudgijjasok tudnak utazgatni mindig itt is.
    előzmény:
    klari55 (97)
    2006-03-20  09:50
  24. 2006. március 20. 11:26103.
    Majd megírom csütörtökön, hogy ki volt a fantom  . Elég sokat várok az előadástól, mert tavaly a Macskák nagyon nagy élmény volt. Remélem, nem fogok csalódni. Megvan DVD-n is a "Fantom", de nem merem előtte megnézni, majd talán utána.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_364743 (102)
    2006-03-20  10:55
  25. Torolt_felhasznalo_364743
    Torolt_felhasznalo_364743
    2006. március 20. 10:55102.
    A Sasvári énekelte mikor én láttam. Ez nekem egy agresszívebb fantomnak tűnt, a más szerep osztásban nem tudom ki énekli még, de azt mondták az lágyabb volt. 
    előzmény:
    klari55 (101)
    2006-03-20  10:31

Címlap

top