Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

55-ben születettek!

gyil55
Létrehozva: 2006. március 14. 18:04
Sziasztok Mindenkinek! Nehéz belépni egy topic-ba ahol már kialakult társaság van! Gyertek ide akik szeretnétek egy újat alakítani!  
  1. 2009. augusztus 17. 07:022851.
    Itt vagyok.Jelentem ma en is pancsoltam keso delutan.osszeraktam a fiuknak a gulyast.en meg beleultem a kis medencebe pancsolni.ki sem jottem,csak a szunyogok zavartak ki sotetedeskor.De a gulyas az finom lett.Tegnap istvan elkezdett butorokat osszerakni.Hat az egyik nagy gardrob szekrenyt majdnem nemsikerult osszerakni.Osszecsereltek az originalt csomagolason belul az alapanyagokat.Es meg nem is adtak hozza osszerakasi utmutatot sem.Szoval majdnem nemsikerult osszerakni,Istvan bevallotta ma. Hat meg a polcokbol is vagnia kellett,annyira nem volt jo a meret.Na a lenyeg,hogy mar itt van osszerakva.A fiuk raktak a szekrenyeket.En meg elmentem beszerezni.A vegen a fagyit este 1-orakor hoztam elo.akkor jutott eszembe.Fekete cseresznyeset hoztam,tejszineset. Meg vettem ket ablakba valo legkondit,mert nagyon meleg a lakas.Kell.Levannak arazva,igy most jol is jartam.egyet nem kapnek annyiert,amennyiert kettot vettem.A fiuk kiszedtek otthon.Na egy darabig en uzlet kozelebe nem megyek az biztos. De ma mozdultam ki egyedul elosszor.Eddig mindig ketten mentunk Jamikemmel. Azert haza talaltam igy is. A telefont vittem magammal,biztos ami biztos,igy azert vasarlas kozben tudtam veluk beszelni is. A technika,hiaba.Csak jo ha keznel van.pedig evekig nem volt,es meg voltam nelkule.Sajnos vege a hetvegenek.es istvannak mennie kell.De jo volt egyutt igy is. A heten en is pakolaszni fogok a szekrenyekbe. Lanyok szep napot mindenkinek.szervusztok.Vaszita neked tovabbi jo tanulast.Es kozte pihenest is. Mert azt is kell.Remelem a derekad jobb kicsit. Szocske nektek jo utat kivanok.es kellemes kikapcsolodast a lanyodekkal. Vigyazz az epedre. varunk vissza  sok keppel,es jo elmenybeszamolokkal. Erzsikem remelem te vigyazol a labadra. Vaszita ugy nez ki ha Ica nem jon ketten maradtunk.Az en labam mar sokkal jobb.Mar nem igen vigyazok ra,mert nem kell.csak ra ne essen megint valami.  A furdo hatarozottan jot tett neki.  Szervusztok.szep napot mindenkinek.
    előzmény:
    szöcske (2850)
    2009-08-15  23:47
  2. 2009. augusztus 15. 23:472850.

    Sziasztok lányok!

    Vaszita, igen irigyelem azt a medencét.Milyen jó is lenne a nagy főzőcskézések után megmártozni, felfrissülni.Ica,Te is tudsz ám minden féle finomságot késziteni!!Csipogo,nagyban pakolászik vagy talán muszály a lábával pihenni???Erzsi kitudja merre jár!!!Biztos szép helyeken.Szerintem nem nagyon vigyázz a lábára!!Azt hiszem helyében én sem nagyon.Ma volt itt a faluban a Gubbantós nap.Főztem a cserép főzőedényben csülkösbabgulyást, a kemencében készült 2 tepszi lapitos,2 tepszi sörkifli,2 tepszi knédli a leveshez.Ja és a legfontosabb töltöttkáőosztát, de nem cserép edénxben , mint a multkor,mert sajna az eltört.Vastepsziben.Állitólag igen finom lett.Én nem kostoltam,mert tegnap igen rosszul voltam az epémmel.Nagyon görcsöltem.Ma vissza kellett fognom magam,csak egy kis lé knédlivel,meg sörkifli.Most kezdem érezni mintha éhes lennék,de nem eszem!!!

    Délelött, még ugy gondoltam tudok vinni egy kis sörkiflit az utra,de mire vége lett a napnak és mindent elvégeztünk, maradt a 64 db 5 db!!!Azért azt elv8iszem az utra.Nagyon sok vendégünk volt egésznap.Igen izlett mindenkinek a kifli és a lapitos.Szegény anyunak nem maradt semmi, pedig igen pályázot rá, hogy holnap még tud enni belőle.Holnap indulunk Erdélybe ugy 11 óra magasságában.Aradon találkozunk a lányomékkal és onnan megyünk tovább Csernakeresztúra.21-én jövünk haz,a igyekszem sokat fotózni és persze filmezni is.

    Vigyázzatok magatokra.A vendégeskedőknek jókészülödést,a tanuloknak jó tanulást,a pakolosoknak jó munkát-csak vigyázva- a kiránduloknak jsok szépséget.

    Kellemes hétvégét jövő hétre, jó hetet kívánok mindenkinek!

    Majd jelentkezem.

     

     

    előzmény:
    vaszita (2849)
    2009-08-15  14:03
  3. 2009. augusztus 15. 14:032849.

    Jo Reggelt Lanyok

     

    Ica akkor Te is tudsz fozni, dobos tortat! Itt nem lattam a kajakosokat , de van sok magyar ismeros aki kajakos. Az Adam von Koeverden, a mamja itt lakik a szomszedban, Bokrosi Beata. Meg van egy masik is Andras Kasza, nem tudom O mennyire van benne a dolgokban, de tudom . hogy versenyez. Te is sportatoltal valamikor , hogy ennyire bent vagy a dolgokban? 

     Nagyobik unikam mar szepen uszik, at ussza a maedenceet (persze csak keresztbe), de ez is nagy eredmeny , csak most kezdete csinalni. A kiszebbik meg, a kisfiu, meg beleugrott a vizbe az anyja szeme lattara, hogy honnan bette a batorsagot, de talpra allt, nem kellett kihuzni. Nem lehet oket szem elol vesziteni egy pillanatra se. Pedig nem egy meresz kisfiu, igy meglepo volt nagyon. Meg a kozepsobe kell egy kis batorsagot  varazsolni. 

     

    Itt meleg lesz ma is, ki se megyek a hazbol. Legyen tovabbi szep napotok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879352 (2848)
    2009-08-14  23:01
  4. Torolt_felhasznalo_879352
    Torolt_felhasznalo_879352
    2009. augusztus 14. 23:012848.

    Sziasztok Lányok!

    Jó annak, aki kirándul. Vigyázzatok Magatokra és nézzetek meg mindent!

    Nálunk hajnali négy órától esett az eső du. 2-ig. Szépen ásztatóan. Felfrissült a levegő, de holnapra már kánikula lesz. Ma egész nap sütöttem, holnap főzök, mert vendégeink lesznek.Tyúkleves lesz saját tyúkból, és töltöttkáposzta. Már alig várjuk, mert már nagyon régen főztem és már kívánjuk. Lesz még dobostorta, zserbószelet és sósrudacskák. Hát majd besültem. Mert bent a lakásban olyan meleget csinál a túzhely. De kibírtam!

    De jó annak, akinek van medencéje a nagy hőségben megmártózhat. De nekünk is jó, hogy a közelben van a tó.

    Hát aki nem megy sehová annak jó pihenést , aki kirándul annak sok szép látnivalót. Aki pakol annak azt üzenem, hogy vigyázzon, mert az otthon a legveszélyesebb munkahely! Vaszita és Csipogó! Most sokat gondolok Rátok, mert Kanadában van a kajak-kenu vb. és azt nézzük a hét végén.

    Puszi Mindenkinek : Ica

    előzmény:
    vaszita (2847)
    2009-08-14  13:16
  5. 2009. augusztus 14. 13:162847.

    Jo Reggelt Lanyok

     

    En is megismertelek , ott gugolsz elol. 

     

    Csipogo nektek most olyan ott mintha meg mindig kirandulnatok, mingig felfedeztek valami uj dolgogot. Szerencsek hogy a fiad olyan odaado meg, megy veled mindenhova. Mostmar mondhatn azt is hogy nem akar menni, nagy kamasz. A lanyom a nagyobbikat mat sokszor otthon hagyja, mert nem is akar menni. 

      Itt is megint kanikula lesz a hetvegen, nekem nincs furdo mendencem, ugy nez ki idebent fogom eltolteni a napot. 

       Lanyomnak sincs kedve jonni, meg mindig beteg szabin van. Kiderult hogy a munkahelyen azt poziciot amit o toltott be , felszamoltak, azert akartak attrakni mashova. Ugyhogy uj munkahelyet is kell neki majd keresni. Mert oda nem akar vaisszamenni. Azert van ugy letorve, en nem tudok segiteni, meg magamon se. Mi is azt tanultuk a heten, hogy kell az interjun viselkedni, ha hivnak egy munkahelyrol. Ilyenkor irigylem a nyugdijjasokat, mar nem kell szembenezni nekik ilyen dolgokkal.

     

    Legyen tovabbi szep napotok.

    előzmény:
    szöcske (2845)
    2009-08-13  21:10
  6. 2009. augusztus 14. 03:262846.
    Sziasztok lanyok. Evikem megismertelek.Ott gugolsz elol a tarka ruhaban.Kitudtam nagyitani.Igy meg vagy.Remelem a tobbiek is kitudjak.Ma logtunk megint.Foleg a labam miatt.na meg dokihoz kellett menni.Mert a gyogyszereim mar fogyoban voltak.igy mindent kitudtam iratni magamnak. Es ki is irta egy nagyon rendes doki.Sot meg konnyitett is.Mert osszevont gyogyszereket.Igy nem 3-szor,csak ketszer kell bevennem. Nagyon jo lessz igy. Utanna meg elmentunk csavarogni.Rantott csirkeszarnyakat ettem.Jamikem meg rantott csirke falatokat.Utanna mar konnyen csavarogtunk.Neha kell ez is igaz? Talaltunk olyan picike szolot,akkora mint a ribizli.De nagy tartalmas a furt.Es nagyon finom edes,es nincs magja.Most azt eszi Jamikem.Valami isteni finom.en sajnos nem ehetem.de megkostolni megkostoltam.Sot alig tudtam abbahagyni. Oke 10-12 szemet ettem csak.Nagyon minimalis ekkora pici nagysagnal.Meg nem is lattam ijet.Remelem meg a ferjemet is megtudjuk kinalni belolle. Vettem hust bogracs gulyashoz. Hetvegen azt akarunk csinalni. Elolre fel is apritottam.es befagyasztottam.ha jon,csak ki kell venni elotte es lehet csinalni.Nagyon meleg lessz most mar itt is. 29-fokot josolnak holnapra. Lanyok jo piehenst nektek .szervusztok.  Holnap megint jovok.
    előzmény:
    szöcske (2845)
    2009-08-13  21:10
  7. 2009. augusztus 13. 21:102845.

     

    Igen nagy a hallgatás!

    Erzsi ,biztos uton van a férjével.Jó utat nekik!Csak nehogy megeröltesse a lábát!Bár a sok szép látnivaló biztos megéri ha kissé fáj majd a lába!!jobbulást!!

    csipogo!Neked is jobbulást!!Össze beszéltetek Erzsivel!Vigyázz magadra!!Még igen sok dolgod van hátra!!

    Vaszita!Jó tanulást!Gyerekeknek jó lubickolást!!!

    Benne vagyunk a mai Kalocsai Néplap-ban.Ennél jobban nem tudtam lefotozni!!Ez a kép a zárónapon készült.Megismertek?

    előzmény:
    csipogo (2844)
    2009-08-12  19:49
  8. 2009. augusztus 12. 19:492844.
    szervusztok lanyok.A labamujja kormenek semi baja,.Oda nem ert el az utes.De a nagylabam ujja egy pici reszen fekete mar.Lessz az meg zold is.de a kormom szerencsere nem serult.Oldalt dolt el a a harom polc,az csak eltalalta a nagy labam ujjat de a koromhoz nem ert el.Ha picit arrebb allok,hat semmi bajom nincs.Igy viszont fekszem,ma.Na nem nagyon,csak ulok az agyban,parna a labam alatt.Mert ha logatom akkor viszont fajj.De holnap mar nem akarok,igy leni.Van Sport kremem,avval fogom kenni.Most meg borogatva van. Ecetes vizzel borogatom.Igy nem dagadt meg annyira nagyon.De azert a labamat cipobe nemtudnam berakni.Jamikem idehozta nekem az agyhoz a lap top asztalt,igy tudok ulve nyugiban irni nektek. es netezhetek nyugodtan. Igy ki lehet birni.22 fok van kint.De meg fog melegedni 24-fokig.Nekem most ennyi eleg is. Azert kajat Jamikemnek csinaltam.es akkor fajt is a labam.Pedig nem is alltam ra. Szervusztok szep napot mindenkinek.Makkosovo nektek jo utat.De vigyazz te is azert.
    előzmény:
    vaszita (2842)
    2009-08-12  13:13
  9. 2009. augusztus 12. 18:292843.

    Szia Vaszita!

    Nekem az orvos nem mond semmit mivel még nyári szabadságon vagyok ugyhogy táppénzre nem mentem. Remélem mire a szabadság véget ér addigra birok normálisan járni mert még igen bicegek és gyakran meg kell pihentetni.

    Tényleg Csipogó te is kérdezted hogy van a lábam.Hát igy.

    Na most megyek mert vendégeim jöttek, meg holnap megyünk a nagy utra most jott a telefon

     

    előzmény:
    vaszita (2842)
    2009-08-12  13:13
  10. 2009. augusztus 12. 13:132842.

    Jo Reggelt Lanyok

     

    Itt nagy a kanikula, na meg esik is egyfolytaban. Az en kertem is uszik a vizben, sok  a pokhallo. meg fuvet is kell megint vagni "valakinek". 

     

    Szocske koszonom a kiokositast, a fozes sose volt eros oldalam, de anyukam azert szokott langost csinalni, de en mostmar nem is emgedhetnem meg magamnak az ilyen elvezeteket. Csak gondolatban, pedig ha haza jon a noverem, biztossan fog sutni, finomsagokat. Most leadtam par kilot, sokkal jobban is tudok mozogni, ugyhogy nem szabad vissz szednem. Iksolaban amit most veszunk nincs vizsga, jovo heten kezdodik megint az erosebb munka, akkor nem lesz ennyi idom majd. 

       Csipodo vegyel arnika kenocsot a kormodre, attol hamarabb gyogyul, s maskor jobban vigyazzal magadra. 

     

    Makkosovo neked az orvos mondja majd meg mikor mehetsz vissza dolgozni? Vagy majd Te dontod el. Fiadek meg mindig kirandulnak?

     

    Legyen tovabbi szep napotok.

    előzmény:
    szöcske (2839)
    2009-08-11  21:44
  11. 2009. augusztus 12. 06:542841.

    Sziasztok kislányok!

     

    Csipogó, jól megjártad te is, vigyázz mert nehogy a körmod bánja meg.Jobb esetben leesik a körmöd de ha ugy sérül akkor csak sokáig kék lesz és könnyen begombásodhat.A lábujjad ha el lenne törve akkor sem sok mindent lehetne vele csinálni csak pihentetni. Pihenni meg igy is pihenjél nehogy a cukrod is tiltakozzon.

    Tegnap nállunk is megérkezett az eső este. Szerencsére nem volt vihar szép csöndesen esett de távolabbról halltszott a dörgés.Most igazán felfrissült a levegő, de ma reggel köd is volt tőlle ami a novényeknek nem kedvez, meg nekem sem mert én nem szeretem ha vegyszert kell használni a zöldségekre eddig megusztuk, gyönyörü a paradicsomom sajnálnám ha tönkre menne de nem szeretnék permetezni.

     

    Szöcske de jó lesz neked én is ugy mennék. Majd küldj szép képeket.És vegyél áfonyát ha arra is van . Ismerőseink voltak kint és egy vödörrel  17 Lei-ért vettek az nagyon olcsó, vasárnap mi is rábiztuk a rokonokra de nem volt amerre ők jártak. Meg esett az elő is ugy hogy ilyenkor gondolom nem állnak ki az árusok az ut  mellé.

     

    Vaszita megint vizsgáztok, hogy korán kell menni az iskolába? Remélem vihar már nincs és nem kell még a miat is srteszellned. Én eddig nagyon csodáltam mikor dörgött villámlot, nem féltem, de mióta a szomszédos faluban az a kemény vihar volt azóta mindég azon izgulok nehogy megint akkora károkat okozzon.

     

    Ica merre vagy ? Biztos sok munkát ad a kerted, lehet a körtét is befőzni , megérett azóta. sHát egy kertes ház állandó munkát ad nem lehet lazitani főleg ha egedül kell csinálni. Ilyenkor nyáron a lányod otthon van kicsit? Akkor besegit egy kevesset, még egy kis kuktálkodás is jól jön.Nekem olyna jó volt mikor a fiuk segitettek a gyümölcsok zöldségek előkészitésében meg éa kerti munkában.sokkal gyorsabban ment minden.

     

    Na  megyek mert ma is kellene valamit csinálni ugy néz ki ma ujra napsütés lesz nem lustálkodásra való eső nap.

    előzmény:
    szöcske (2839)
    2009-08-11  21:44
  12. 2009. augusztus 11. 23:072840.

    Szervusz Erzsike.Hat mint ha magamat olvasnam.Ugyan ez van nallunk is,ha Istvan varja a munkat.Semmit nem csinal,csak idegeskedik.Es legtobbszor,ha valamibe belefog azonnal jon a telefon es lehet szaladni.Es van,hogy sokszor felorankent mondjak hivja oket vissza. Es mindig toljak az idot.A vegen kap munkat de mar keso delutan.viszont a hatarido mar akkorra eleg szuk.reggel is oda adhattak volna,de sakkoztak amunkakkal addig.Ez a Kamionos sors. Most is el ment lepakolni a megadott cimre Torontoba.Es kiderult nem tudjak lerakni nincs hejj.Egy ora mire kideritik  akkor vigye a telephejre,es ott rakja le.Majd elviszik holnap,ha mar kiderul hova lehet lerakni. Istvan meg var az ujj munkara. En meg kovetlek teged. Mi van a labaddal?nem szolsz rolla semmit sem.remelem mar sokkal jobb.Ma reggel nekem is ra dolt a bal labam nagy ujjara egy 3-db-os polc.Ossze volt fogva.Jo nehez is volt.hat szpen radolt.na gondolhatod.En is pihenonapot tarthatok ma. Nem torott el.ar probaltam behajtani sikerult,csak fajj.De jiobb,hogy borogatom ecetes hidegvizzel. En azert jobban jartam mint te.Ez csak egy napos bosszusag. Bepalacsintaztunk az elobb mi is. kakaosat ettunk. Meg maradt tegnaprol meg Brassoi Apropecsenye. Igy ma nem kellett semmit fozni.Megvoltunk a maradekkal. Akkor most elmennel a ferjeddel,ha olyan munkat kap? Jolenne,mert legalabb megalod es nem szladgalsz.Ha nem csak egyhejben csucsulsz.Es beszelgettek, meg nezelodol. Most ez valo neked. Jo kirandulast ha elmennel.

     A palacsinta a leg finomabb.Imadom almasan.Annal jobb nem is kell.Es azt azert en is ehetem.

     Szia Vaszita,Hogy vagy?nallatok mijen az ido? Nallunk 20-fok van.szoval lehetne melegebb is valamivel.Gondolom nallatok melegeb van. Jo tanulast neked.

    Szervusztok lanyok.     szep napot mindenkinek.

     

    előzmény:
    makkosovo (2838)
    2009-08-11  07:45
  13. 2009. augusztus 11. 21:442839.

    Sziasztok lányok!!

    Ha még sem érnétek ide ,azért gondolok majd rátok!!Mindenkinek lenne külön szobája!Ez sem csiklandóz benneteket??Milyen jó is lenne, ha sikerülne legalább egyszer az életben találkozni!!Persze többször is jó lenne!!!

    Vaszita!A lapitos felvidéki étel.Magyarul, krumplis lángos tésztája.Mikor a tepsibe teszem  meglocsolom kevés olajjal, majd egy tojás sárgáját kikeverem egy pohár tejfőllel azzal is meglocsolom.én gazdagitottam, reszelt sajtot is szórok rá, hiszen nem rontja el.Sütöben vagy kemencében megsütöm!Isteni finom!!A knédli többféle is van,amit én fogok késziteni Geresdlakon tanultam mikor agőzgomboc fesztiválon voltunk.1kg list,2 db tojás ,5dkg élesztő, só kevés cukor, olaj kb 2 dc.ezeket összedolgozom annyi tejjel amennyit felvesz, olyan legyen az állaga mint a kalács.Ezzel a tésztával több mindent lehet késziteni.Én sodrok rudakat és megkötöm mint a csomot, tepsibe teszem és megsütöm,de van aki lekvárt tesz bele, vagy gőzfölött főzi vagy csak megsüti kerek formára.Huuuu. borzasztó lehetett az az égiháború!!!Gondolom minden vezeték ki volt huzva!

    Erzsi!Minden nemű kalács jöhet!!!olyankor nem érdekel sem a fogyi sem a mérleg!!!!Imádom.!!!!

    Lányok vasárnap indulunk Csernakeresztúra!!!A lányomék meghívtak minket és a nászasszonyt egy kis közös kirándulásra!!!Déva és Vajdahunyadvár közt van ez a település.Hiába keresem itt fent a neten nem adja ki.Holnap megyünk Kalocsára és veszek egy Erdélyi térképet Remélem rajta lesz.Aradon fogunk találkozni a lányomékkal és onnan megyünk együtt tovább!!Már nagyon várom, bár jó fáradt leszek vasárnapra, főznöm is kell 2 napra valamit, de majd megbeszélem a nászasszonnyal mi legyen.Mit hoz ő és mit vigyünk mi.Csak kedd reggeltől kapunk teljes ellátást, de nem baj megoldjuk azt is.!!

    előzmény:
    makkosovo (2838)
    2009-08-11  07:45
  14. 2009. augusztus 11. 07:452838.

    Sziasztok kislányok !

     

    Én is mennék a buliba! Egy tepsi szilváskalács beférne még ? Viszem azt is.Sajnos még mindég itthon  vagyunk ez a nyár ugy látszik nem az enyém kamionozás szempontjából.Még mindég nem szóltak a férjemnek hogy mennie kell.Nagyon rosz ez a várakozás mert semmihez nem merünk hozzáfogni mert ha szólnak akkor hagyni kell csapot papot.Tegnap gazt irtott a kertben, meg segitett nekem paradicsomot paszirozni, meg almát hámozni. A paradicsomot üvegbe raktuk ugy natur a hütőbe és visszük magunkkal ha nem megyünk meg megisszuk a héten, mert hat litert már lefagyasztottam vasárnap. Majd lesz még mit el tenni télire mert nagyon szép a termésünk.Az almából lett egy tepsi almás kalács, vasárnap egy tepsi szilvásat sütöttem de elhivtak bennünket este egy kis piknikre ott meg is ettük.Egy nagy tál almát meg lereszeltem és ma sütöm a palacsintát hozzá. Ebben a hőségben ilyeneket eszünk nehéz sziros ételt nem is kivánlunk.

    Fel állitottuk a sátrunkat a kertben mert már rég nem használtuk és kicsit ki kell szellőztetni meg át akartam nézni milyen állapotban van.Mondtam a férjemnek aludjunk benne legalább olyan érzésünk lesz mintha cempingeznénk.De mégis maradtunk az ágyikónknál. Azt hiszem nem olyan kényelmes már nekünk a sátor.Legfeljebb szükségmegoldásnak.Ó pedig mennyit sátoroztunk !Minden nyáron egy hónapig voltam fennt a hegyekben a fiukkal Sanyi meg hétvégén jött utánunk és az utolsó hetet velünk töltötte.Akkor "fertőződött" meg az idősebik fiam azóta is folyton tulélőzik meg viszi a családját mint egy cigány karaván. Már a pici is kezd bele szokni, azt mondják most jól birja az utazást.

    Szöcske próbálkozzunk már skype-on hátha sikerül. Nekem tegnap mindenki szürke volt aztán kiderült hogy a menyem fent van csak nekem nem jelezte a gép, de a kapcsolat mégis létre jött köztünk. 

    Egyébként lányok nem tudom mi van de ha rájövök a nlc-ra mindég virust jelez.Majd egy hozzáértővel megnézetem.Most azt hittem hogy be sem  tudok lépni , de aztán rájöttem hogy valamiket letiltott de egészen alul ott volt a topikunk csak fel kelett huzni.

    szép napot mindenkinek, és szép álmokat, viharmentesen.

    előzmény:
    szöcske (2836)
    2009-08-10  20:18
  15. 2009. augusztus 10. 22:442837.

    Sziasztok Lanyok

    Itt vagyok en is .c sak mostanaban koran kell indulnom az iskolaban. Reggel szoktam benezni hozzatok , kavezas kozben. 

     

    Szocske keszits a helyet megyek en is, koszonom  a meghisvast , meg csak azt kell tisztazni mi is az a lapitos, a knedlit az selytem micsoda. Az olyan mint a kis buci , igaz? Kaposztat is szeretem. johet minden mennyisegben. Itt bekoszontott a kanikula, tegnap meg a legkondit  is bekapcsoltam, nehogy tonkre menjen. A paraval egyutt 40 fokot mertek, siman is 33 fok volt. Ki se megyek az udvarra. Idebent meg rajta vannak a ventilatorok.  Csak ez a nagy igihaboru ne lenn. Nem bagyok nagyon felos, de bizony meg ilyedtem , ugy hangzott mintha melleted vagott volna le a villam.  Gyerekek is lekestek az iskolabuszt ma, igy nem mentek a taborba, nem is bantak, ovek volt az uszoda a haznal egesz delelott. Mindenki mas meg aludt.

    előzmény:
    szöcske (2836)
    2009-08-10  20:18
  16. 2009. augusztus 10. 20:182836.

    Sziasztok lányok!

    Szeretettel várok mindenkit hétvégére!!!Megint kemencézni fogunk, ugyanis Gubbantos napok lesznek a faluban.Egyre többen jönnek ha begyújtjuk akkor hozhatnának-e 1-2 tepsivel sütni!!Abban a szép főző köcsögben fogok főzni babgulyást, sütök mellé knédlit- kenyér helyet evvel fogjuk enni- másodiknak pedig lapitost!Na jó lesz a menű???Töltött káposztát is akarok tepsziben lerakva a kemencébe.Multkor igen izlet mindenkinek!!!A kiflik Csipogo nem szilvalekvárosak voltak!!

    A meghivás komoly!!!!csak kérlek benneteket ídőben jelezzetek!!Másnap a maradékot is -ha marad!!- megesszük!!!!

    előzmény:
    csipogo (2835)
    2009-08-10  03:36
  17. 2009. augusztus 10. 03:362835.
    Szervusz Evikem.Elhatarozasra jutottam.Jovohetvegere meghivatom magam hozzatok ebedre,es vacsorara.es maradok a maradekra masnapra is.Na mit szolsz hozza?Olyan lakomakat irsz le.Hogy jajjj.Szilvalekvaros kifli.isteni lehetett.koromporkolt,jajj meg istenibb.A tobbire mar nem is emlekszem. Ma en vartam a telefonosokat.Meg is jott a fiatalember 3-ora korul.Pedig addigra mar fel is adtam.de a vegen van telefonunk.Es a fizeteseket is megtudtam csinalni.Volt egy jo par szamlam,amit kikellett fizetni.es nem tudtam,telefon hianyaban.es a hataridok,meg igen csak kozeledtek.Nem szoktam en ijeneket csinalni. Na most meg vagyok nyugodva.Vegre lerendeztem amit akartam. Na most jutott eszembe,hogy nem tollasoztunk ma,pedig szretunk.Jo fogyokura alap is.Ma annyira lustalkodtunk,hogy csak idebent lezengtunk.Jamikem jatszott egessz nap a kompjuteren,meg beszelgetett a barataival.Hat azert ez nem egy felemelo program. Lanyok szep napot mindenkinek.szervusztok.
    előzmény:
    szöcske (2834)
    2009-08-09  21:17
  18. 2009. augusztus 9. 21:172834.

    Sziasztok lányok.

    Erzsi, de jó a fiadéknak!!Jó sok felé tudnak kirándulni!

    Vaszita! Merre vagy?Ugye nincs semmi gond!!

    Csipogo!Hogy halad a festés és a pakolás??Kutyus mit csinál?

    Ma pihengéltem, mert tegnap kemencéztünk, jó sokat készitettem.Sörkiflit,szilvalekváros párnácskát,kalácsot,almásrétest a széléből sóstejfölöst.Nyuszit is sütöttem krumplival,répával és hagymával. Levest pedig nyúlragu volt.Főztem még zöldbabos körömpörköltet.Hát sajna  mire kisült minden még nem lett kész a leves,de mindent végig kostóltunk ami sült.Egy munkatársam is hozott két tepszi sütni valót.Almás,diós és kakaós kalácsot.Na persze azt is megkostolgattuk,igy senkinek sem kellett már az ebéd!!Vacsora lett belőle.Mivel maradt bőven mára ,ezért neki álltam a befőzéseknek, vagyis elkezdtem.Körte és kopaszbarack munkálkodás volt.Délután ketten a párommal egy hatalmas nagy görögdinye felét megettük.Hát mit mondjak van utóhatása!

    Kellemes hetet mindenkinek!!

    előzmény:
    csipogo (2833)
    2009-08-09  17:49
  19. 2009. augusztus 9. 17:492833.
    Igen nekunk kozel van Princ Edvard Ailand.Istvan most jart arra ugy ket hete. Biztos elmegyunk mad egyszer mi is arra.De lehet tobbszor is. Erre mar lehet jokat kirandulni,nem lessz gond,hogy mennenk valamerre,de hova? Meg telefonom nincs.Igy kellokeppen merges is vagyok.Remelem estig csak ideer a szerelo vegre.Nem merek semmihez sem hozzafogni.Mert nemtudom mikor akar betoppanni. Hogy vagy?Remelem kimeled magadat.Elszornyedve olvastam miben santikaltal.Meg jo,hogy nem birtatok elmenni,Mert a vegen mag hegyet is masztal volna.Jajj teeeeeeeeee.Tessek vigyazni.     Vaszita.Jo tanulast neked.Huzz bele.Mar nemsokaig fog tartani.Egyszer csak veget er.Kivanok milelobbi jobbulast a lanyodnak. Remelem nallatok nem esett sok eso.   szervusztok lanyok.
    előzmény:
    makkosovo (2831)
    2009-08-09  11:59
  20. 2009. augusztus 9. 16:242832.
    Szervusz Evikem.De jo ez a kep rollatok.Csepregi Evat mi is nagyon szeretjuk.Szinte minden szamuk meg van a Neotonnal.El is hiszem,hogy jol erzeted magadat.Hisz mi  az o zenejukon nottunk fel.
    előzmény:
    szöcske (2829)
    2009-08-08  22:38
  21. 2009. augusztus 9. 11:592831.

    Lányok a fiamék Vegas-ból jelentkeztek mennek le Los Angeles -be. Most néztem meg a térképen az több mint 2800Km és még közben látnivalókhoz eddig is ki ki tértek. Teljesen elhültem a távolságtól.Ém mikor mentünk a szikláshegységbe a kis 800 Km -től is kimerült. Egy hét alatt értek Vegasba mert persze nézelődnek kozben meg pihennek.Hát ők sokat látnak mig kint lesznek. A menyemnek az volt a vágya hogy a  Prince Edward szigetre eljusson hát remélem jövőre ha jönnek haza feljönnek a keleti partra és oda még tesznek egy kitérőt. Tényleg Csipogó hozzátok az nincs tul messze ugye? Ha tu leszel a pakoláson hátha ti is elkirándultok egyszer oda.

    Megyek mert fő az ebédem csak kicsit pihentettem a lábam.

    előzmény:
    makkosovo (2830)
    2009-08-09  07:19
  22. 2009. augusztus 9. 07:192830.

    Bocsi Szöcske, vagy nem hallotam vagy szunyókáltam , mert akkor éjszaka fél kettőkor kelett indulni a férjecskémért Debrecenbe és olyankor ugy szoktam hogy hagyom magam elaltani a TV-vel mert ha komótosan befekszem az ágyba hogy most el kell aludni akkor biztos hogy nem tudok mert az izgat hogy fel kell kelni éjszaka.

    Utánna láttam mikor kikapcsoltam de akkor már nagyon siettem és azért nem irtam rá semmit,  az este meg  elfelejtettem szólni.

    Na hallod ti aztán mindehol megfordultok! Itt is van falunap a szomszéd faluban, hivtak is bennünket , be lelkesitettél megérdeklődön ide ki jön. Bár a férjem nem igen szeret ilyen helyekre menni.Na meg kitudja én is hogy  leszek, hajnal óta hideg ráz hascsikarással. Nagyon remélem hogy csak epe mert tegnap este a párom romantikus estét csinált nekem.Szalonnát sütött ami nagyon jól esett. Nem szokott tólle semmi bajom lenni de lehet hogy most sok volt, meg egyész nyáron ebben a melegben csak gyümölcs meg zöldség volt az étrendem zsirosakat nem igen és lehet most hirtelen sok volt az epémnek a zsir.

    Jó hétvégét mindenkinek!

    előzmény:
    szöcske (2829)
    2009-08-08  22:38
  23. 2009. augusztus 8. 22:382829.

    Sziasztok lányok!

    Erzsi!Tegnap hivtalak skypen, mert zöld voltál,sajna nem hallottad meg a hívásomat.Lehet, hogy elszunyokáltál??Irtam is oda.

    Hát igen felénk mindig töeténik valami.Tegnap este 6 órára hivatalosak voltunk a párommal az Alkotó tábor zárására.Beszédet mondot a polgármester és köszönetet az együtt töltött egy hétért az alkotoknak.Majd megköszönte a vendéglátást ami nálunk volt.Emlékbe az egtész csapattol kaptunk egy fényképet és mindenki aláirta.Ma viszont képzeljétek a Kalocsa repterén volt Hagyomány őrzö napok.Mikor elkezdtem volna fotozni-természetesen- az elem lemerült!!!Igy onnan nem kaptok képeket.Volt kézműves,hagyományőrző és fafaragó sátrak is.Gyerekeknek séta lovaglás.vettünk egy fakanalat amivel majd tudunk a bográcsból merni és 2 fatányért amire tudok majd feltálalni a reggeliket.Van egy nagy , de azt csak akkor használom, mikor vendégek vannak.Ez amit vettem ez sokkal kissebb , ez csak 2-3 embernek elég amit ráteszek.Nem messze a falunktól kb 6 km-re falunapok vannak a hétvégén.Ma este Csepregi Éva adott koncertet!Elmentünk!!LÁNYOK! IOstenien éreztem magam.Szinte mefiatalodtam!De jó lenne ha minnél több ilyen koncert lenne!!Sajna ami falunkban nincsenek ilyen koncertek!!Lehet, hogy a polgármester úr nem tart igényt ilyenre!!!Na mindegy!!Nem kellett messzire menni és ingyenes volt!!!!!!!!

    előzmény:
    makkosovo (2828)
    2009-08-08  22:11
  24. 2009. augusztus 8. 22:112828.

    Szia Ica!

    Szépek a muskátlik, nekem cserépbe soha nem virágzott ilyen  szépen, csak ha kiültettem a foldbe.Ugy viszont akkorák lettek mint egy rózsabokor, és télen nem tudtam hol áttelelteni. Körtéd is lesz ugy látom.A szelidi tónál gondolom szabadsrand van és bármikor mehettek. Jó egy ilyen tó a közelben.Bár nekem hoáb a lenne én vadvizben nem merek uszni az én uszástudásommal. Medencébe a négyméteresbe is beugrom mert ott biztonságban éerzem magam mert tudom hogy négyméterre ott az alja

     

    Vaszita nincs eltörve a bokám csak nagyon meghuzódott, vigyázok én mert fáj és ez mindenképpen emlékeztet rá hogy ne  ficánkoljak.Nem is birok normálosan járni rajta. Ma Kecskemétre mentünk a férjemmel m,ert a fiámék udvarán a gazt ki kelett irtani. Megálltunk egy Teconál vásárolni hát ugy bicegtem hogy a kocsik előzékenyen megálltak mig átmentem az uton.Vettem egy gumiharisnyát pénteken de abban sem könnyebb a járás. Ha egy ideig járok akkor utánna pihentetni kell.Én Kecskeméten is csak "munkairányitó" és "meós" voltam.

     

    Szöcske szép képet kaptatok. Én is sütöttem volna érte egy tepsi pogácsát

     

    Megyek aludni mert a munkairányitás kimeritett. Holnap meghivtak bennünket hegyet mászni én még ilyen lábbal is nagyon csábultam, de szerncsére holnap hozzák a tyukot igy nem lehet menni azt csak nem bizhatom a szomszédra.Másképp lehet elmentünk volna, igaz én valószinü a nyakukban kötöttem volna ki.

    Jóéjt lányok, és szép napot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879352 (2823)
    2009-08-06  18:53
  25. 2009. augusztus 7. 13:132827.

    Jo Reggelt Lanyok

    Jobbulast neked Makkosovo, de ha raallsz a labodran, nem fog gyogyulni, vagy rosszul forr ossze. Louise  Hay-t en is olvasgatom, gondoltam is ra a napokban , hogy biztos magyara is leforditotak. Ami most a kezemben van a cime kb. igy hangzik: megtudod gyogyitani az eletedet. Most olvasom masodszor. Ez ugy vettem par eve, csak az a baj a konyvtarba nem nagyon van. Meg venni meg mostmar nem tudok ilyeneket. Van egy film is amit nagyon meg akartam nezni. 

      Csipogo na mostmar TV is nezhettek , ha akartok. 

     

    Ica szep kerted van, a szelidi ton mi is jartunk annak idejen, meg most is emlekszem ra, nagyon szertuk.

     

    Eva nalatok mindig van valami parti. Eves -Ivas Az a kep meg nagy ertek lehet valamikor.

    Na nekem mennem kell az iskolaban. Legyen tovabbi szep napotok.

    előzmény:
    makkosovo (2822)
    2009-08-06  16:40

Címlap

top