Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

55-ben születettek!

gyil55
Létrehozva: 2006. március 14. 18:04
Sziasztok Mindenkinek! Nehéz belépni egy topic-ba ahol már kialakult társaság van! Gyertek ide akik szeretnétek egy újat alakítani!  
  1. 2009. augusztus 6. 19:562826.

    Szia Ica!

    De jó, hogy jelentkeztél!Gyönyörüek a virágjaid!Látom szépen terem nálatok is a körte.Én ma kezdtem befőzni belőle.3 üveggel sikerült,kb 3-4 naponta tudok befőzni, ahogy érik sorba.Hétfőn feketeszeder dzsemet készitettem.2 éve vettünk eltenni való őszibarackot és kopaszbarack fát.idén 4-5 szem termet mindkét fán.Ma sikerült megis kostolni.Nagyon finom és magbaváló!!Jó lenne ha jövőre tudnék eltenni, ha csak megnem esszük elöbb!!

    Erzsi!Ne ficánkolj!!Mert lehet, hogy a sok pihenéstől ugy érzed jól vagy, de a lábad nem birja!

    Lányok,kedden este vendégeink voltak.Itt a faluban Alkotó tábor van.A vezetőjüket nagyon régóta ismerjük.A párom beszélgetett vele, majd megmutatta a kemencét.Nagyon tetszet neki és mondta , hogy a tábor részvevői megnézhetnék-e.Mondta a párom, hogy igen és teljes legyen az élmény sütünk is benne,szeretettel várunk mindenkit.Készitettem sörkiflit,sajtosat,szezámmagosat és sima kiflit.Hozzá még tepertőspogácsát és kis kalácsokat.Nagyon izlet mindenkinek,este 8-9 óra felé 18-an lettünk.Mindenki nagyon jól érezte magát,jokat beszélgettünk és énekeltünk.Váratlanul jőt ez az este, de rendkivül jó volt.másnap ajándékba kaptuk ezt a rajzot a szives vendéglátásért!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879352 (2825)
    2009-08-06  19:22
  2. Torolt_felhasznalo_879352
    Torolt_felhasznalo_879352
    2009. augusztus 6. 19:222825.
    Körtefám és Morzsikám!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879352 (2824)
    2009-08-06  19:16
  3. Torolt_felhasznalo_879352
    Torolt_felhasznalo_879352
    2009. augusztus 6. 19:162824.
    Megpróbálok néhány képet föltenni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879352 (2823)
    2009-08-06  18:53
  4. Torolt_felhasznalo_879352
    Torolt_felhasznalo_879352
    2009. augusztus 6. 18:532823.

    Sziasztok Lányok!

    Hát kedden este írtam egy hosszú levelet és amikor a képeket akartam feltenni, akkor bemondta az unalmast a net. Olyan ideges lettem, hogy rögtön kikapcsoltam és lefeküdtem. Szörnyű!

    Hát örülök, hogy picit jobban vagy Makkosovo! Azért vigyázz a lábadra. Nagyon szépek az unokáid a kislány nagyon gyönyörű. megcsodáltuk. Látom nálatok is van mit csinálni a kertben, a gyümölcsösben. Nálam is a viharok után nem győzök rendet rakni és összeszedni a gyümölcsöt és az ágakat. Az idén rengeteg szélvihar van. Most kicist lehült a levegő, talán ezzel már vége a szörnyű kánikulának. Éppen Évikével a legnagyobb melegben jártunk Kalocsára infúzióra. Elég fársztó volt. De legalaább most nem szédülök valameddig. Csipogóék lassan már tljesen helyre fogtok pakolni. Jó lesz ha már mindent a helyén tudtok. Évikéék lányának nagyon szép lesz a lakása. A lányom barátnőjének is hasonló galériás lakása van és nagyon praktikus. Hát min denkinek van mit csinálnia a jó időben. Nálam is van mindig valami tennivaló. Vaszita nagyon ügyes vagy és kitartó, hogy rendesen jársz az iskolába! És még jó eredményt is produkálsz ! Nagyon jó a gyerekeknek, hogy van lehetőségük a fürdésre. A múlt héten mi is kijártunk Szelidre az egy 4 km-re lévő tó. Minden este sőt még a héten hétfőn is kint voltunk. Fürödtünk, labdáztunk és úsztunk. Nagyon kellemes volt a víz. Lehet, hogy mostmár nem tudunk kimenni, mert ha éjszaka hűvös lesz, akkor lehüll és nappal nem melegszik már annyira föl, hogy lehessen fürödni!  Mindenkinek szép napokat és jó egészséget! Ica

    előzmény:
    csipogo (2821)
    2009-08-06  15:38
  5. 2009. augusztus 6. 16:402822.

    Szia Vaszita!

    Hát épp ezzel a gondolattal kerekedtem fel hogy el megyek a házi orvosomhoz és megkérdezem mit ajánl, mert eza fásli ha nem sikerül jó simára a tekerés , még rosszabb mert a talpam nyomja és akkor jobban feszül a szalag. Mezitláb a legjobb de mindenféleképpen kell a bokát fogni valaminek. Na szóval 11-kor indultam el hogy már akkor nem leszenk sokan, hát senki nem volt, orvos sem.Helyetesitik a mi orvosunkat és 8-11 ig rendel utánna már csak a szomszéd faluban lehet utólérni mert délután ott rendel.Na hát odáig nem mentem ide is kocsival pedig nincs messze hozzánk. Majd holnap benézek mert anyósomnak is kell gyógyszert iratni.Meg egyébként sem biztos hogy van az ilyen csizmára vagy zoknira támogatás , akkor meg elég ha a gyógyászati segédeszközök boltjában megnézem és megveszem.Amugy meg tényleg pihenek vele hiszen most megtehetem, de már az is jó volt ma hogy keret nélkül kicsit mozoghattam mert még a pohár vizemet sem birom behozoni ha keretet fogok.

    Azért ugy sajátmagadnak csak megválaszolod őszintén ezeket a kérdéseket? Az saját önértékelésünk végett nagyon jó.Próbáld ki.ÉN mikor nagyon magam alatt voltam egyszer akkor találkoztam ezzel a könyvvel:Louse L. Hay  :Éld az életed.Szembesitett néhány olyan dologgal amit végig gondolva egész másként láttam magam és az egész életem.

    Na közben Csipogóval egy jót beszélgettünk Skype-on.

    El is küldöm a levelet mert még elrepül megint a szelek szárnyán.

    Szép napot!

    előzmény:
    vaszita (2820)
    2009-08-06  13:08
  6. 2009. augusztus 6. 15:382821.
    Szervusztok lanyok.Most mar sajat netrol irok. Szep napot kivanok nektek. Most mar remelem nem lessz gond,es tudok jonni midennap.
    előzmény:
    vaszita (2820)
    2009-08-06  13:08
  7. 2009. augusztus 6. 13:082820.

    Jo Reggelt Lanyok

     

    Makkosovo ha kozelebb laknal kolcson adnam a kiscsizmamat. azzat ellehet szoritanai a bokadat, jobb mint a gipsz, akkor ratudnal lepni egy kicsit. En is sajnos eleg sokaig hasznaltam. Jarokamat meg meg most is kell hasznalnom, pedig en is ugy erzem sokszor nem tudok relepni a labamra.  Pihen sokat, hasznald ki. 

     

    Csipogo , irigyellek Te meg palacsintat is ehetsz, en azt se tudom milyen ize van mar, ha ragondolok is  hizok tole. Igaz Te sokaat dolgozol mostaban, em meg sajnos csak ulok. Azt hittem ez a het laza lesz az iskolaban, s annyi hulye irni valo van, csak na. Tegnap is egesz delutan kormoltem, Nem komoly , legalabb is en nem tudom komolyan venni, de akkor is meg kell csinalni. Olyanok, hogy mire vagy buszke , amit elretel az eletedbe. Persze nehez kitallni a  sok fullentest. Az igazra nem is lennek kivancsiak,na meg semmi kozuk hozzalya , igaz? . Legyen tovabbi szep napotok.

    előzmény:
    makkosovo (2819)
    2009-08-06  04:23
  8. 2009. augusztus 6. 04:232819.

    Na közben te is fent voltál Csipogó, mikor elkezdtem irni nem látta hogy zöld vagy,Nem baj gondolom a kóbor net sokáig ugy sem kóborol lehet ugy sem tudtunk volna beszélgetni.

    Óvatosan a pakolással nehogy kimerülj.Köszönöm jól vagyok,de tényleg nem fáj annyira csak nyügizek a tétlenségtől. Jó hogy irtad ezt a palacsintát nekem is van itt egy zacskó nyári alma ma meg kelle hámozni és hétvégen már biztos tudok vele palacsintát késziteni.Majd kitalálom hogyan varázsoljam a konyhába mert a lépcsőn a kertettel nem olyan egyszerü. Kötöttem a járókertre egy zacskót abba rakok ezt azt amit arább akarok vinni de sulyos dolgot nem lehet igy szállitani.A locsoló kannát sem lehetett pedig a virágaimat meg kell locsolni

    előzmény:
    csipogo (2817)
    2009-08-06  03:54
  9. 2009. augusztus 6. 04:072818.

    Sziasztok kislányok!

    Elég volt a kényszerpihenőből! Már aludni sem birok.Ha olvastam elaludtam napközben, a TV unalmas a fekvéstől fáj mindenem, a tenyerem alig érzem a járókeret feltörteSzóval nagyon nyügös vagyok!Tudom nincs okom panaszra sokkal rosszabul is járhattam volna a barátnőim jönnek hozzám ellátnak minden jóval, vásárolnak is ha szükségem van valamire, de nagyon keservesen érzem magam.Már rá birok állni de a testsulyom nem birom ráhelyelzni mert akkor fáj, meg tudom hogy nem szabad még erőltetni, most megtehetem hogy pihentessem akkor üljek nyugodta a fenekemen, mondja a józan eszem, de nagyon szenvedek ettől a kényszer fekvéstől.

    Nállunk csak a szunyoghálót dobta be a szél az ablakon hétfőn délelőtt, tegnap meg csöndesen esett az eső reggel és az éjszaka is, de láttam a hiradóban hogy nagy károkat csinált a vihar.Kicsit kelemesebb a levegő odakint de idebent nagyon fülledt pedig minden nyitva van.Ha nem esik az eső ma megpróbálok kicsit kiülni az udvarra hátha jobban telik az idő odakint.

     

    Vaszita az a medence nagyon jó lehet a gyerekeknek, játszva megtanulnak uszni.Ha már ott van az uszómester segithetne is nekik jobban telne neki is az idő.

     

    Na megpróbálok még kicsit aludni hátha sikerül.

     

    előzmény:
    makkosovo (2816)
    2009-08-05  08:46
  10. 2009. augusztus 6. 03:542817.
    Szervusztok lanyok.Evikem jo volt beszelgetni kicsit.Miutan elmentem na nekilattunk az ujj spajznak.Hat kipakoltam vagy 30-dobozt biztos.Estere mar jol kivoltam.de meg nekialltam palacsintat is sutni.20-at kisutottem.Jamikem nyelte mint kacsa  a nokkedlit.Pedig dietasan csinaltam.De finom lett nagyon. Kaposzta levest is csinaltam napkozben.Igy holnapra is van kaja.nem akakrok holnap meg fozni is. Jol kipakolasztam magam ma. Eleg jol el is pakoltam a lakast.Hogy mar valami kepe is legyen .Nincs kesz meg semmi veglegesen.De azert mar alakul.Holnap mar allitolag lessz netunk is es Tv-enk is.remelem jonnek.telefonalni azt nemtudok,utannuk.Mert azt csak 9-en kotik be. Vaszita orulok,hogy meg is melettunk dontottel. A Tornadot ne is emlegesd.remelem nem lessz benne soha resze senkiek sem. Winnipeget ket eve erte a farka.hat koszonom szepen.|Eletemben nem feltem meg ugy,es nem voltam olyan tehetetlen,. Meg ragondolni is nagyon rossz. Villany semmi.Telefon sem. 100 km-es szel fujt.Villamlott pillanatonkent.Ultunk a szofan a nappaliban,a kutyus az olemben.Jamikem mellettem.Es vartunk.Korulottunk a haz recsegett ropogott.jajjj. Es a baratnomeknel,akik masik varosreszben laktak,sehol semmi.Nem is tudtak,hogy mink majdnem elrepultunk hazastol.Makkosovo,hogy vagy?Remelem jobban.meg ne eroltesd a labadat.Csak pihenjel,olvassal.Es picit irjal megint nekunk.Hatha most at is jon.szervusztok.Szep napot nektek.remelem holnap mar a sajatomon irok nektek.
    előzmény:
    vaszita (2815)
    2009-08-05  00:20
  11. 2009. augusztus 5. 08:462816.
    ......lányok ez a nyomoronc rendszer eltüntette a levelem! Hát most nem irom ujra , mert már elég volt itt ülni , majd ha lehiggadok vissza jövök.
    előzmény:
    vaszita (2815)
    2009-08-05  00:20
  12. 2009. augusztus 5. 00:202815.

    JO estet Lanyok!

     

    Itt tornado volt nem messz tolunk, csak nem tud jo ido lenni. Szocske ugylatszik meg van mindengyonknek a sajat tapasztalata a boka toressel. Az a medence az apartment hazhoz tartozik, de csak akkor van nyitva ha ott van az uszomester is, de minig olyan fiatal embereket kuldenek, biztos tudnak uszni, mert muszaly hogy legyen rolla papirja. De csak a talefonon vannak a baratnojukkel, vagy baratjukkal. 

    előzmény:
    szöcske (2814)
    2009-08-04  14:36
  13. 2009. augusztus 4. 14:362814.

    Szép napot mindenkinek!

    Van egy kis ídőm a készülödésig, igy benéztem!!

    Erzsi!!Veled is mindig történik valami!Az a jó, hogy'' minden jó ha vége jó''!!!Tényleg vannak még rendes emberek.Nagyon jó, hogy vissza kaptad a pénztárcádat!Értékben nem lehet kífejezni azt az érzést mikor mások is szívükön hordják mások problémáját.Biztos ezt érezték ők is át!Az én párom is elhagyta egyszer a tárcáját,mondanom sem kell, hogy benne volt a rendőrigazolványa is.Azonnal beszólt a kapitányságra, mi történt, ,hogy tudjon a főnőke róla.Több tizezerbe került volna mindent ujra csináltatni.Persze ő is kapot ideiglenes jogositványt, mivel csak igy tudta volna vezetni a rendőrautót.Kb rá 2 nap mulva jött egy telefon, akkor még nyilvános volt a telefon számunk,hogy nem-e vesztett el valamit.Nagyon megörültünk mi is,meg volt beszélve mikor hozza Kalocsára az illető,mert hogy ott dolgozott.Nagyon rendes fiatalember volt.Nem élt vissza semmivel sem.Mondta, hogy hol találta meg és akkor jött rá a párom, hogy a hátsó zsebéből eshetet ki.Azóta nem teszi oda!!!!Ebből tanult!!"" Szerencséd'' volt a lábaddal is, könyen eltörhetett volna.Nekem  kb 8 éve munka közben megbicsaklot a lábam egy esőcsatornában, elestem és igen fájt a bokám mikor felálltam nagy nehezen.Akkor villanyóra leolvasó voltam, egy néni kezelte le a sebemet mind a két térdemen. Nem hiszitek el,de pálinkával!!!Nem volt neki otthon más.Dolgoztam tovább bár fájt egy kicsit a bokám.Ugy kb 2 óra mulva alig tudtam már menni, elvánszorogtam a kocsihoz.15 km ugy vezettem le hazáig 2-s sebességgel.Nem birtam jobban nyomni a gázt.Mikor haza értem,beborogattuk és vettem be egy fájdalomcsillapitot, mert igen fájt és elkezdtem remegni.Reggel mikor felkelltem nem éreztem semmit, tettem-vettem a konyhában és elkezdet dagadni, fájni.Nosza irány a sebészet, a rötgen megállapitotta külboka törés!!!6 hét gipsz,elötte párnap kórház.Pedig csak kibicsaklot a bokám!!!Ilyen könnyen lehet kis problémából nagyobb gond!Vigyázz magadra , főleg a lábadra, ne eröltesd meg, mert a szallagok máskor is könnyen meghuzodhatnak és visszatérhet ez a fájás.Most kell nagyon kimélned, késöbb vigyázzni rá!Jobbulást kívánok!!!A közös nyaralásotokat majd máskor bepotóljátok!!

    Vaszita!Nagyon aranyosak a lányok!!A fürdő ott van közelben??Nálunk csak kutya van, mármint a Morzsi, de igen imád fürödni,harapja a vizet és mártozik meg benne!!

    Csipogo!További jó munkát!Tudod megvár nem kell ''rohanni''!!

    előzmény:
    vaszita (2813)
    2009-08-04  13:04
  14. 2009. augusztus 4. 13:042813.

    Jo Reggelt Lanyok

     

    Makkosovo ratok azert megis ra jar a szerencse, itt is meglett a fenykepezogep. Vannak meg joemberek. Csak hat a labadat nem irigylem. Ugy harom negy eve en is a lelki allapotom miatt ficamitottam ki a labamat, csak az enyem meg is volt repedve. Mikor az ember el van kenodve , akkor sok minden tortenik. Az ex-em sose hite el . De mostmar rendbe jon minden. Csak hat igy lemaradtal a kirandulasrol. Milyen hosszu utra ment a ferjed? Nem fer meg bele egy masik a szabadsagodba? Pihend ki magad!

      Csipogo az a cica nem is hiszem hogy cica igazabol, igaz o is mast gondol magarol. Kulonben nagyon el van kenyeztetve. Legyeb tovabbi szep napotok.

    előzmény:
    makkosovo (2811)
    2009-08-04  07:53
  15. 2009. augusztus 4. 11:212812.

    Szervusz Makkosovo.Jajj miket csinalsz.Eltudom kepzelni mijen jo most neked.De legalabb a tarcad meg lett.Szegenyke.Nagyon sajnallak.Hasonloan jartam mar en is,csak nekem nem lett meg semmim.Most ha kell,ha nem potolod,amit eddig nem csinaltal.Es szepen pihengetel.A jo konyveket irigyelem csak.Imadok olvasni,de mire agyba erek ket oldal utan mar alszom is.Szocske is irta tegnap festettem.De ma is fogok.Folytatom ahol abba hagytam.Azthittem nem kell,de sajnos kell itt is.Mint ltszik ezek a  teraszt meg soha le nem festettek.Eszi a festeket.Most meg akkora a kod,hogy alig latni.Istvan is el ment dolgozni mar.Megint ketten vagyunk Jamikemmel.Tegnap mr direkt nem is csinaltam semmit.Hgy jatszon o is a kompjuteren.Napok ota oda sem nirt ulni.Oke este mar filmeztunk.De akkor meg o is nezte velunk a filmeket.Lassan haladunk.Karacsonyig ki tart attol felek.De legalabb nem kell mindig menni,ha akarok,ha nem.Mostanaban nem igen akarok menni sehova.Jo itt.Nem hianyzik a nagy oves menes. Lanyok puszi nektek.Makkosovo vigyazz most mar magadra.Igaz kenytelen is vagy. Jo pihenest neked,es mielobbi gyogyulast.  

    Vaszita de jok a kepek. En i mennek furdeni.A cicusotok akkor csoda cicus.Mert mas cicek utalnak furdeni.Szocske de klassz lessz a lanyodek  lakasa. Mi is nagyon szerettunk volna galeriat az anyu lakasaba.Csak o kapott tolle idegbat.Hogy jajj,hogy fog akkor kinezni.Pedig klassz lett volna.Mert nalla raadasul a lakas nagy is volt,meg magas is.Majd kuldjel kepeket a vegtermekrol is.Ugyesek a fiuk.

    előzmény:
    makkosovo (2811)
    2009-08-04  07:53
  16. 2009. augusztus 4. 07:532811.

    Sziasztok kislányok!

    Hát itthon maradtam és egész nap a számitógép melett csünghetek semmit nem fogok dolgozni.

    De hogy az elején kezdjem:Drága kis fürdőzésünk volt vasárnap!Tegnap délelőtt 11-kor jöttem rá hogy nincs meg a pnztárcám.Benne az össze kártyám és iratom.Rohantam letilttatni a  bankkártyát, aztán uj lakcimkártyát csináltatni mert igy az érvényes utevelem és a lakcimkártya alkalmas a személyi azonositásra, ideiglenes jogositványt is kaptam ami 60 napig érvényes.Mire haza jöttem Sanyi már összepakolt indulnia kelett jött neki a telefon.Ugy döntöttünk  nem megyek vele mert hátha valamien formában jelentkezik a tárcám.Ha már ugyis bementem Debecenbe a tuppertbe is bementem.Mikor indultam haza  az épület előtt megbicsaklott a jobb bokám elestem és azt éreztem nem birok a jobb lábomra állni. Végül csak sikerült igy mivel le, fel mozgott a lábam gondoltam pedálozoni tudok , haza jüttem.Bejegeltem és vátam a javulálst .A jó megérkezett egy fiatalember képében.Este 9-kor csöngetett.Hogy meg ne ilyedjek, mig lebicegtem a lépcsőn elmondta hogy ő a szomszéd falu egyik hentesének/akit ismerek is/ a veje. Akkor már kezdrem reménykedni hogy miért jött.Jól sejtettem hozta a tárcámat. Egy debreceni ismerőse anyukája  találta meg és mivel tudta hogy ő közel lakik a mi településunkhöz és megbizható elküldték tőlle.Hát lányok az örömtől még a lábam is elfelejtettem.Sajnos nem sokáig mert mire ő elment már ráállni sem birtam, ugy hogy a komámasszony vissza vitt Debrecenbe a baleseti sebészetre , ott megröntgenezték, eltörve nincs szerencsére, de a szalagok nagyon meghuzódtak kenőcs vizesruha és felpóckolva pihenés.Fájdalomcsillapitóval elbirtam aludni és ma reggel mikor kopogtattak a komámék ugy éreztem nincs már semmi baj, Mig rá nem álltam.Alig birtam az ajtóig kimenni, ott féllábon megvártam mig a padlásról lehozták a "lálbamat" Van egy összecsukható járókeretünk most azzal mozgok ha muszály.

    Az elmult két nap tapasztalata:aZ EMBERTÁRSAINK JÓK, ÉZ ÉLET CSUPA SZERENCSE!!!!!!  Tegnap este még hazafele araszolva félig bőgve  nem igy gondoltam. Mostmár nagyon pozitivan állok a dolgokhoz. Keresek néhány jó könyvet körbe barikádozom vele magam és PIHENEK!

    Igazán nincs okom panaszra, sokkal roszabbul is végződhetett voltna a dolog .

    előzmény:
    vaszita (2810)
    2009-08-04  01:19
  17. 2009. augusztus 4. 01:192810.
    UI: a megjegyzes  a kepeken el vannak csuszva, a cica az aki imad furodni, jo hogy nem mehet bele a medencebe, a kisebbik lany meg nem nagyon szeret furodni.
    előzmény:
    vaszita (2809)
    2009-08-04  01:16
  18. 2009. augusztus 4. 01:162809.

    Jo Estet lanyok , legalabb is itt mar este van. Szocske nalatok mindig van valami rendezveny. Milyen az a galeria, lehet ott lakni is? vagy csak pakolni valamit? Egy szoba , mekkora 4zet meter? Biztos szep lesz. Itt van a TV olyan csatorna, ahol egesznap dekoralnak, en szeretem nezni, hogy mit hoznak ki a lakasbol. Csipoog is azt csinalja most, igaz? Csipogo nem kell mindent egyszerre megcsinalni, raertek, mit csinaltok uttana? En mindig elveztem tervezgetni, urja tervezni stb. Itt is jo idok vannak mostanaban, de erdekes ejjel meg reggel mar huvos van. Ma reggel teljessen az volt az erzesem , mintha osz lenne. De hat az en erzeseimre nem lehet adni, teljessen ki van facsarodva mostanaban. Makkosovo meg jarja a vilagot, jo neki, en csak ausztriaba jartam annak idejen. Kis trabantott meg hajtottuk az alpokban, ki birta, sok bamuloja volt. Csak egyszer fort fel a viz. Elmentunk vele Salczburgig. Mindenkinek tovabbi jo munkat kivanok.

     

    előzmény:
    szöcske (2808)
    2009-08-03  20:22
  19. 2009. augusztus 3. 20:222808.

    Sziasztok lányok!

    Igen Erzsi ,olyan lakásban laknak.Egy szobás , kis konyha  magas térrel és nem lehetet füteni.Volt már egy galériájuk az étkező felet, de így lesz még egy.Ősszel ha minden i9gaz a fürdőszobát ujitják fel.Csipogoval  most sikerült Skypen pár sort váltani.Sajnos még mindig nincs nete , csak kobor. 9-én kötök be a telefont és 6-ám az internetet.Éppen  festi a teraszt.Biztos jól elfáradnak minden nap!Majd csak vége lesz minden munkának és élvezni tudják végre a lakást!!

    Vaszita!Biztos kellemesen telt a hétvége a lányodéknál.Hogy érzi magát?Nagyon elfáradtál?A gyerekek tudnak segiteni nektek?

    Holnap nem leszek csak szerdán.A faluban festőmüvészek dolgoznak és 12-en jönnek hozzánk.Készitek kis kifliket, szerétnék közelebről látni a kemencét.Az egyik festőmüvészt jól ismerjük.Kalocsán él és dolgozik, a lányom  volt osztálytársának,barátnőjének  az édesapja.

    Majd szerdán megirom , hogy sikerült az este.

    Erzsi ha nem vagy akkor tudjuk, hogy éppen kirándulsz valamerre a férjeddel.Jó utat, élményekben gazdagon gyertek haza.Természetesen várjuk a képeket!!!

    Ica!!Merre vagy???

    előzmény:
    makkosovo (2806)
    2009-08-03  07:07
  20. 2009. augusztus 3. 19:322807.
    Szervusztok lanyok.Megint jott egy kis lehetoseg nekem igy ittvagyok megint.Hat munka az van boven.Most mar csak itt.Nem kell legalabb pakolaszni innen onnan.Mindenunk itt van.Butorokkal vagyunk meglove.nem ugy halad a dolog mint kellene.De hat karacsonyig csak meg leszunk.Most eppen a Teraszt festjuk lefele,hogy ne rohadjon el,olyan vedo festekkel.Mar a fenti resz eleg jol meg van.de vennem kell  ecsetet,mert szivacs ecsettel festettuk eddig,de nem igen halad ugy.istvannak sikerult a terasz fole operalni az egyik kiulos strat,hogy ha esik is az eso,kilehessen ulni.az nem zik be.eleg jol sikerult.Ha szepen le lessz festve es elrendezunk mindent irto klassz lessz. Lassan haladunk.De hat nem tudunk mit csinalni.Nem rokkanhatunk bele.A viragjaink jol mutatnak.Szepen kiraktunk mindent a fobejarati reszre. Mar a kandallot is a hejere raktak a fiuk.Mukodik is. A szekrenyeknek nincsenek meg a  csavarok.Amit en szetszedtem ahoz ott van.De amit mas szedett szet ahoz sehol nincs.Szoval lessz itt meg munka eleg.Ideges mindenki.Egyenlolre ez van.Majd lessz jobb is remelem.De lassan haladunk,es ez nagyon bant.Ma egessz nap a teraszt festettem.Olyan festekkel ami nem engedi a fat elrohadni.Sok munkank lessz meg.es en most ugy latom az iden nem is igen leszunk rendben.Mert ketten Jamivel azert nem ugy haladunk mint kellene.Istvan meg soha nincs itthon.Ma mar 23-fok van most.Szoval legalabb hideg az nincs.remelem telen sem lessz nagy hideg.Jol elfaradok mindennap.De legalabb le is adtam par kilot. Remelem mindenki jol van.Sziasztok. Majd csak 6-an lessz talan netem
    előzmény:
    makkosovo (2806)
    2009-08-03  07:07
  21. 2009. augusztus 3. 07:072806.

    Sziasztok kislányok!

     

    Szöcske, nagyon szépe lesz a lányodék kis lakása. Tetszenek a galériás lakások. Akkor ez régi magas lakás ugye?Azokban lehet ilyet csinálni.Sajnos Balázsék háza nem ilyen magas belterü, mert ott is lehetett vona galériával kicsit bőviteni akkor a helyet.Igy mostmár kinlőtték a lakást, de a mostani viszonyok melett nem mernek belevágni a cserébe.

    Csipogó most akkor elvagytok rendesen vágva a külvilágtól, biztos rosz főleg hogy anyukáddal sem tudod tartani a kapcsolatot. Lehet nem olvastás vissza, irtam a szervezet nevét akik a házi gondozást végzik, potom pénzért.

    Vaszita hogy telt a hosszu hétvége a gyerekekkel? Lányod jobban van?

    Nekem a tegnapi kánikula kellemesen telt főznöm nem kelett mert volt mit enni a hütőből, délután a gyógyfürdőben áztunk zárásig. Éjszaka viszont hiába volt nyitva minden nem lehetett aludni a Most szedem össze a holmimat lés ha csörög a férjemnek a főnök , akkor indulunk, azt még nem tudom hova.

    Ha nem jövök a héten , akkor elmentem kocsikázni.

    Szép napot, szép álmokat nektek!

    előzmény:
    szöcske (2804)
    2009-08-01  16:13
  22. 2009. augusztus 2. 09:582805.
    Szervusztok lanyok.Gyorsan irok amig van netem.Nem igen tudok onni mert ket napja pl nem volt semmi sem.szoval nem igen hiszem,hogy napkozben lessz is valami.Nem lessz netem csak 6-tol.es Telefon meg csak 9-tol.Majd leirom ha tudom kesobb.szoval nehogy mindenfele kovetkeztetets legyen miert nem jovok.Mert nem tudok.Kepzelhetitek,se Tv,se Telefon.anyum beteg.A baratnom hivja telefonon.es adja nekem e-mailon a hirejet.Es most meg azt sem igen tudom olvasni.Most szrencsere kinyilt csoida fojtan.ejel van.de beneztem mert akartam tudni mi van anyukammal.Szoval majd jovok ,ha tudok./puszi addig is.Vaszita orulok,hogy meg is csak vagy.Orulok,a jo vizsgaidnak.   Szervusztok.   Makkosovo kitartas abban a nagy megeben.Vigyazz magadra.
    előzmény:
    vaszita (2801)
    2009-07-31  01:19
  23. 2009. augusztus 1. 16:132804.

    Sziasztok lányok!Megjöttem!

    Vaszita!Nagyon örülök, hogy nem távolodtál el tőlünk!!!!!Lányod jobban van?Mitől gyenge a lába???Becsipődése van?Lehet, hogy lemaradtam valamiről?Látod már "öreg" diáknak számitasz!Tényleg mulik az ídő!Milyen üllésrend van nálatok??Ilyen sok munkaerőt tudnak majd alkalmazni???Lehet, hogy csunyadolog másokkal szemben,de kívánom, hogy Neked legyen munkahelyed a vizsga után!!Ha már egyszer ilyen sokat tanultál és ilyen jó eredményeid vannak!!!

    Csipogo!Látom Te is igen elfoglalt vagy és még nincs saját netetek!Azért csak tényleg csinján bánj az erőddel!!!Ha jól emlékszem aug.4-e felé lesz saját netetek, akkor biztos sürübben fogsz tudni jönni.Gyere, várunk!!!

    Erzsi!Utolag is nagyon sok boldog szülinapot kívánok édesanyádnak!!!Nagyon jó képek készültek a keresztelőn.Hogy szalad az ídő!!Milyen nagy már Koppány!Nagyon szép kislány Kincső!Hogy élvezi a talicskázást!!!Nagy öröm lehetett, hogy együtt voltatok!!

    Ica! Merre vagy?Kezelés óta nincs hír felőled!!A lányoddal beszélgettem a folyosón, nagyon szinpatikus lányod van.Használt a kezelés?Mentek valamerre nyaralni??

    Hát mint irtam felmentünk a lányomékhoz egy kis átalakitásra!Volt dolog bőven!Első kétnap még nekünk asszonyoknak nem , de a férfiaknak annál több!Hétfön késő délután érkeztünk busszal, a vőnk kijött elébbünk.Még aznap este dolgoztak, mert már addigra a vő leverte az összes régi csempét és leszerelte a szekrényt!Elő készitettek mindent a másnapi munkához.Mig a párom csempézett addig a vőnk készitette a mennyezetett, beállitotta a gerendát és a deszkákat, mert a konyha alacsonyabb lett és a fenti részen lesz maj egy kis galéria késöbb kialakitva.Csütörtök estére lettek ezekkel kész,majd elmentek a szekrények alkatrészeikért.Ugy rendelték meg az OBI-ban, méretre vágtak mindent még az ajtokat és a márványasztal lapokat  is.Sajnos abban már nem tudott a párom segiteni mert a lányoméknak elkellett menniük.Majd ha hazaérkeznek akkor folytatva lesz minden.Hát röviden ennyi.Most már leszek,nem fogok elmaradozni.Jaj, majd elfelejtettem 23-án voltak vendégeink,abban a főzőedényben főztem babgulyást csipetkével.Kemencében sütöttem a knédlit a leveshez.Jól sikerült az este!!

    kellemes hétvégét mindenkinek!!

    előzmény:
    vaszita (2803)
    2009-07-31  13:19
  24. 2009. július 31. 13:192803.

    Jo Reggelt Lanyok

    Hetfon van az unnep, Victoria day, azt hiszem kiralyno unnepe, Itt mar reg nincs kiraly, de az unnep jol jon mindenkinek . Mi azert nem megyunk, mert az osztaly nagy resze mar vegez a programmal, s gondolom a tanarno azokat akarja elbucsuztatni, vagy kioktatni, a jovore. Ket hetig mas tanar lesz velunk. Utanna megyunk vissz hozza, mar meg csinalta az ules rendet is. Jonnek az ujjak, vagy 20 uj tanulo lesz, mi leszunk az oreg diakok. Biztoss elvarja, hogy mi is kisegitsunk, mint bennunket kellett volna a regieknek. Munltkor elbeszelgetett velunk, s sajat bevallasa szerint alig varja hogy a regiek menjenek, mert sok gond , veszekedes volt az osztalyba, en men is hallotam minenrol. Csak  a tobbiek mondjak. Lanyom munkalya veszelyben van, mert ha vissz megy is , nem biztos hogy eltudja latni a feladatat. Nagyon gyenge a laba, de en se tudok neki segiteni, mert ahozz mesze lakik, meg kulonben fizikailag en se tudnak. Legyen tovabbi szep napotok.

    előzmény:
    makkosovo (2802)
    2009-07-31  05:49
  25. 2009. július 31. 05:492802.

    Szia Vaszita!

    Jó hogy jöttél már kezdtem azt hinni végleg elment a kedved tőllünkA mulkor Zsuzsa zöld volt skype-on lehet mégis megmaradt a nete? Időm sem volt meg nem akartam tolakodó lenni hogy rá csörögjek, gondoltam ugyis jelentkezik ha jól alakulnak a dolgaik.

     

    Csak betegszabadságra kényszerült a lányod? Jobb is igy mert az ilyen baj csak akkor gyógyul ha pihen vele minél többet feküdjön.De gondolom ezt ő maga is érzi hogy mi a jó neki. Gratulálok a teszthez ügyes vagy és ezekután jól jön a szünet, kicsit feltöltődsz az unokákkal.Milyen ünnep van most nállatok?A fiamék is most indultak a hosszu három hetes USA nyaralásra.Mondta a menyem hogy ha hamar haza megy a fiam akkor csütörtökön indulnak, de azt nem mondta hogy péntek ünnep, én azt hittem csak igy vette ki a szabiját.

    De szép szabályos pókhálót szőtt az a pókocska!Rég láttam ilyet, a mi pókjaink csak szőnek össze vissza, én meg "irtom" őketLehet hogy elvakult dühömben ne veszem észre a szép munkájukat?

     

    Szép álmokat és szép napot lányok! Remélem Csipogó is tud hejzetjelentést adni egy kóbor net szárnyán!

     

    előzmény:
    vaszita (2801)
    2009-07-31  01:19

Címlap

top