Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

55-ben születettek!

gyil55
Létrehozva: 2006. március 14. 18:04
Sziasztok Mindenkinek! Nehéz belépni egy topic-ba ahol már kialakult társaság van! Gyertek ide akik szeretnétek egy újat alakítani!  
  1. 2009. július 31. 01:192801.

    JO Reggelt Lanyok,

    Legalabb is mire olvassatok. Csopogo kivetelevel reggel lesz nalatok. Makkosovo nagyon aranyosak az unokaid a keresztelon. Hamar felnott a kisfiu is, eltelt az ido. Nagyon szep eredeti neve van mind kettonek. Itt is bekoszont a meleg ugynez ki, egesz eddig csak zuhogott az eso mindennap. Ma kepzeljetek 4 oras tesztet irtam, nem is volt nehez, de annyi kerdes volt. azt hittem dilit kapok. Itt hosszu hetvege lesz , nekem negy nap szunet, holnap nem kell meg iskolaba se menni. Lecke sincs, igy el megyek az unokakhoz, lanyom is otthon van , beteg (kenyszer) szabadsagon. Jobban van a laba, csak nagyon gyenge , nem mer rallni egeszen, hasznalja a botot meneshez. Nagyon joll fogunk kinezni, ha ki megyunk valahov, ket szerencsetlen , nekem is alig van valamire energiam. CSipogo en biztossan nem tudnak neked segiteni, nem is tudom Te meg meddig birod? Vigyazz magadra, nehogy ugy jarj mint en. Lanyom nem is melekszik mit csinalt, megis becsipodott neki valami. Itt kuldok nektek egy kis szorgalmas pokot, kint ugykodott az udvaron, ket kerti szek kozott, az esso egyeszer kimost, hat latom masnap kezdte elolrol. 

     

    Legyeb szep napotok,

    előzmény:
    makkosovo (2800)
    2009-07-30  06:50
  2. 2009. július 30. 06:502800.

    Sziasztok kislányok!

    Ugy látszik én is egyedül beszélgetek egyelőre, de majd csak jön valaki. Vaszita remélem benézel egy olvasás erejéig te is.

    Borzasztó éjszakám volt! Éjfél után nem birtam aludni, gondolom a melegtől főleg.Pedig minden ablak és ajtó kivolt nyitva amin szunyogháló van.Nem akartam felkelni mert akkor meg  a prima hüvös reggelt elszalasztom, pedig olyankor a legjobb kint lenni./mert reggel elalszom az élyszakai "bagolykodástól"/Végül bekapcsoltam a TV-t és az "álomba ringatott"A férjem is panaszkodott hogy olaszországban "megfőtt" éjszaka a kamionba.Nincs álló klimája. pedig ilyenkor a pihenéshez lenne a legfontosabb.Ugy nem lehet aludni hogy kinyitja az ablakot.Mikor vele voltam akkor én olvastam és szellőztettem mig ő aludt majd aludtam mig ő vezetett.Mindég attól félek hőgutát kap ha ilyen melegben mélyen elalszik a kocsiban egyedül.Ha sikerül megyek vele a következő utra remélem kap valami jó fuvart.Vágytam egy Spanyol vagy Portugál utra de most nem bánnám ha Francia országba küldenék ahol tavaly voltunk Bretagne-ba jó lenne fényképezőgéppel végig járni.Állmodozom aztán lehet hogy csak azért megyek el vele hogy ne legyen egyedül.Mostanába nem olyan jó helyekre megy.

    Na sziasztok leánykák remélem jön ma valaki. Este megyek Tupper bemutatóra de azért ha haza jövök benézek.

    Szép napot, és szép álmokat!/Én napok óta olyan szépeket álmodom......ha alszom../

    előzmény:
    makkosovo (2799)
    2009-07-29  09:11
  3. 2009. július 29. 09:112799.
    -lányok, 8.30 kor már 28 fok volt árnyékban! Mi lesz itt még ma? Pedig az időjós azt mondta ma enyhe idő lesz holnap jön a forróság.Hát én már nem birok a napon lenni!
    előzmény:
    makkosovo (2798)
    2009-07-29  06:43
  4. 2009. július 29. 06:432798.
    ha igy nem nyilik meg ird be a google-ba hogy Tevékeny Szeretet Közössége csak magyar oldalt és lesz egy olyan hogy a segitség házhoz megy..azt nyisd meg.
    előzmény:
    makkosovo (2797)
    2009-07-29  06:39
  5. 2009. július 29. 06:392797.

    www.szon.hu/.../news-20090327-10475702

    Csipogó nézd meg ezt igaz ez a mi ékörnyékünkre vonatkozik de biztos van Pest megyében is.Lehet hogy anyukádnak ez jó lenne.

    előzmény:
    makkosovo (2796)
    2009-07-29  06:30
  6. 2009. július 29. 06:302796.

    Na ez elment, pedig még kiabálni akartam hogy :Vaszitaaaaaaaaaa..... gyere vagyunk! Hogy van a lányod és a kisunokád? Ez borzasztó hogy már most migrénes fejfájása van.Mert az lehet ahogy leirtad.

    Na és Icaaaaa te is hol vagy, Szöcske most igazoltan távol, remélem küldi a lányáék megujult lakásáról a képet.

     

    előzmény:
    makkosovo (2795)
    2009-07-29  06:24
  7. 2009. július 29. 06:242795.

    Jól irtad Csipogó tényleg 20 dollár helyett 1.5 dollár, vagy csak nem tettél pontot a kettes után? ha ekkora árkülömbség akkor nem csodálom hogy felvirágoztad a házat. Nálunk van két virágos akik fóliában nevelik a nyári virágokat, épp a héten voltunk náluk kicsit olcsóbb a virág mint tavasszal mert nyilván amit megneveltek nem akarják kidobni de azért most is ára van.

    Hát a butorok összeállitása és helyre pakolása az nagy munka lesz főleg a fiadnak és a férjednek, de a dobozokból kipakolni az nyugis élvesezes elfoglalság lesz.Majd veszed elő a dolgaitokat és előbujnak az emlékek is vele. Én legalábbis mikor kicsit átpakolom a szekrények tartalmát akkor mindég igy járok és olyan jó kis kikapcsoládás,felér egy szanatóriummal.Na persze a végén a doboz amit ödakészitek hogy a felesleges holmit belerakjam az majdnem üres mert nem dobok ki  az emlékek miatt jóformán semmit,

     

    előzmény:
    csipogo (2794)
    2009-07-29  05:08
  8. 2009. július 29. 05:082794.
    Szia Makkosovo.Az meg nagyon soka lessz.Hogy en elvezem a nyarat.Majd jovore.az iden pakolok elfele.de az nem megy egyhamar.Meg csak bekoltozunk.es utanna hetekig,csomagolok kifele.De majd csak azok utan,hogy a butoraink ossze lesznek rakva.szoval a nyar elvezese messze lessz.Majd a telet elvezem.Addigra mar nem lessz annyi.De ez nem megy hamar.Hissz osszepakolni is sok ido be tellett. De egyenlolre a munka van.remelem Istvan hazajon holnap. Es vegre veglegesen hazatudunk koltozni mindennel.  Aug 4-en kotik be a Tv-et,internetet,es a telefont .Addig kobor netem van csak.ami azert nagyon keserves.Igen gyenge.Most este mar jobb.Igy tudtam irni most is. Holnap mar nem akarok lemenni a hazhoz.Mar az o hutojukbol ki is pakoltam.Es a fagyasztott holmit betudtam tenni a kissebb fagyaszto ladaba amit felhoztunk 3-napja.Szoval azt mar ki is huztam. Kitakaritottam.Es nyitva is hagytam.Avval sincs mar gondunk.A lakast kitakaritva tisztan tudjuk atadni.es nem akkor kell csinalni. De azert jo lessz.Hogy nem kell minduntalan lemenni.Ha akarok,ha nem.Ma vettem egy halom viragot.nagyon le voltak arazva. Amit nyaron $20-ert adtak,az most $1.50 volt pl. Igy meg a tovabbi ntari napokra van szep viragunk.Vettem vagy 7-8-csereppel. 55- cent,75- cent.$1.00-ar.Es $1.50-volt az aruk.szoval alig fizettem ertuk. Igy meg lehet bennuk gyonyorkodni. Holnap nem fogok koran kelni.Nem fogok fozni.Es sokat fogok pihenni.Ez a terv.aztan majd kiderul,mit tudok megvalosotani belolle.Szervusztok lanyok.Gyertek.es nem megsertodni,jonni.
    előzmény:
    makkosovo (2793)
    2009-07-28  20:48
  9. 2009. július 28. 20:482793.

    Sziasztok kislányok, én jöttem megint!

    Csipogó akkor mostmár nem sokára "igazi" otthonotok lesz. Biztos jó érzés lesz ennyi munka után végre kényelmesen kinyujtózkodni a saját lakásban és élvezni a nyár hátra lévő részét.

    Szöcske nálatok is zajlik akkor az élet, van mindég mit csinálni.A képek nagyon jók voltak, annyi időm volt hogy hét elején megnézzem de már irni nem volt időm.

    Ica a te képeid hol készültek?

    Vaszita remélem azért benézel a csalódás ellenére és irsz is nekünk.

    Nekem  a gépem vacakol sokszor leütöm a billentyüt és már a harmadik betüt ütöm mire az első képe megjelenik. Hát remélem ez átmeneti állapot nem szertnék gépet cserélni vagyis nem is tudnék most.

    Lányok én ugy tünik nagyon kipurcantam, ma délután kicsit olvasni akartam a nl ujságot de elaludtam,fél 7- kor ébredtem fel de most is nagyon álmos vagyok ugy hogy megyek pihizni.Szép álmokat nektek is és szép napot.

    előzmény:
    csipogo (2792)
    2009-07-28  02:40
  10. 2009. július 28. 02:402792.
    Szervusztok lanyok.Makkosovo nagyon szepek  a kepek.Hat az unokaig nagyon edik.Latszott a nagypapan is,hogy boldog,hogy oromet szerzett Kincsonek a talicskazassal.neki is szranyakat adott s picilany jokedve.Gratulalok a szep keresztelohoz.Es a kis megkeresztelt koppanyh=hoz is.Istenke eltesse ot sokaig.Kincsonek boldog szulinapot.En is veletlen vagyok itt.Most meg talan el is megy az irasom.Gyenge a net amin alkalmilag vagyok.Csak aug.4-en kapok netet,Tv-et,telefont.Addig ssemink nincs.Csak ha a Lp Top be tud fogni egy nem lekodolt netet.Alltalaban betud fogni egyet.Csak nagyon gyengen.NMi koltozgetunk.A heten jon haza Istvan 4-napra.Es akkor be is fejezunk sokmindent.Vegleg felkoltozunk.Ma kitakaritottak a berelt lakast is.; Mar csak 4-butor var majd Istvanra.Amugy kiuritittuk.Es ma ki is takaritottam.Mi mar 4-napja itt is alszunk.csak megyunk pakolni mindennap/de holnap megyunk utoljara.en mar befejeztem a reszemrol.Szoval ha nem tudnk jonni.Akkor nem talalunk netet.De aug 4-tol aztan mar lessz mindenunk. Addig is puszi nektek.Sajnalom,hogy Vaszita turelmet veszitette.de hat ezt is el kell viselni neha.En is sokat irtam napokig egyedul.Meg sem szaladtam el sehova.Tudtam nem ertek ra.De fogtok jonni.Hallod Vaszita.Nehogy megsertodjel mar. Szervusztok.Remelem azert tudok jonni mindig igy is.
    előzmény:
    makkosovo (2791)
    2009-07-27  21:46
  11. 2009. július 27. 21:462791.

    Sziasztok kislányok!

    Én már megjöttem.Bocsi most látom hogy nem irtam a távolmaradásom okát, akkor ugy látszik csak gondolatban fogalmaztam meg hogy szólok nektek. Mindenesetre itt küldöm az igazolást tálvolmaradásomról. Koppányt keresztellük vasárnap és arra készültem egész héten.A fiamék már csütörtök este megérkeztek mivel Kincsőnek is most volta névnapja neki is sütötem egy tortát aztán szombaton érkeztek a nászomék, este bográcsoztunk másnap meg a nagy család ünnepelt együtt.Hát mitagadás kicsit elfáradtam, ma mentek el a gyerekek meg a nászék, ja és Sanyi is indult dolgozni kora reggel.

    Bocsi Vaszita hogy igy magadra hagytunk de én mostmár igyekszem jönni csak ma még had mehessek hamar aludni.

    Jkó éjt szép napot mindenkinek!

    http://picasaweb.google.hu/lh/sredir?uname=makkosovo&target=ALBUM&id=5363221582740888753&authkey=Gv1sRgCJDO3Pfa7NPk9wE&feat=email

    előzmény:
    vaszita (2788)
    2009-07-26  14:12
  12. 2009. július 27. 01:002790.
    Szervusztok lanyok.Vaszita el ne menj,Ne legy turelmetlen. En sem tudok jonni most.Egyreszt nincs netem csak kobor alapon.Masreszt nincs idom.,Pakolunk ahogy tudunk.Tobbszor is fordulunk naponta.Sokszor el sem megy amit irok. Szoval majd ossze jovunk megint,ha vege a sok hajtasnak.Addig is ahogy tudunk jovunk.Kebesen is vagyunk.Makkosovo.Ica merre vagytok.Tartsatok a frintot. Jo tanulast neked.Ne legy merges.Latod nem azert nem irunk mert nem akarunk. nem is irok tobbet mert felek el sem megy.{uszi nektek. sziasztok.es ne legyen sertodes.
    előzmény:
    vaszita (2787)
    2009-07-22  13:13
  13. 2009. július 26. 22:102789.

    Sziasztok lányok!

    Vaszita!!!Elne menj!!!.Én csak azért nem tudtam jelentkezni, mert vendégeink voltak,majd a lányom kért , hogy menjek fel Pestre segiteni kipakolni a konyhát, mert átalakitás lesz!!!Ma este haza jöttem, holnap a párommal megint megyek és kezdődik a munka!!!Ha minden igaz akkor pénteken itthon leszünk.Szerettem volna jelentkezni Pestről,de nem tudtunk internetezni.Majd a vőm megnézi, ő ugyan is lent volt Mogyoróson.ő is ma este ért haza Pestre.Nem tudom mikor tudok jelentkezni, de szerintem igen elleszünk foglalva a sok munkával.A párom és a vőm csempéznek,álmennyezetet készitenek és mindent ők ketten amit csak tudnak.A takaritás és az egyebek meg kettönké a lányommal.Tegnap és ma főztünk előre, mivel a villanykályha is át lesz helyezve máshova.Persze a csempézés miatt is ki kell mozditani.

    Lányok!Mindenkinek kellemes hetet,aki nyaral annak jó pihenést,aki dolgozik jó munkát és neked Vaszita jó tanulást!!Kérlek maradj és várj türelemmel.Mindenki jön csak biztos éppen nagyon el van foglalva!

    előzmény:
    vaszita (2788)
    2009-07-26  14:12
  14. 2009. július 26. 14:122788.

    Jo REggelt Lanyok

     

    Nagy a csalodasom, hiaba nezem napok ota ezt az oldalt, sehol senki, Azt hiszem feladom. keresek magamnak mas hobbit. Ez  a noklapja amugy is borzaszto. Neha beleolvasok mashova,de ritkan lehet valami ertelmesset tallni.  Na akkor tovabbi jo lefoglalltsagot Nektek!

    előzmény:
    csipogo (2786)
    2009-07-22  05:52
  15. 2009. július 22. 13:132787.

    Jo REggelt Lanyok

    Szocske en kicsinyitesre az e-mail-emet hasznalom. Ugy csinalok mintha levelben akarnam elkuldeni. Kivallasztom a kepet, a balloldalon van a listan, hogy elakarod -e kuldeni, azt mondom igen. az automatikussan lekicsinyiti. utanna vissza mentmem egy mappaba, egy helyen gyujtom  a kicsi kepeket. En ezt egy kis csalasnak hivom, de mukodik. Visszaterve azokra a ruhakra, mi is sokat himeztunk reges regen, csinaltunk egy kis mellenyt a lanyomnak is mikor kicsi volt. A multkor adtam oda neki, hogy mosmar O orize. De nincs aki felvegye, na meg hova is. En meg most is tudnam csinalni, ha kellene. De ugyse ertkelne itt senki se. Igaz en is inkabb csak a kepeken nezegetm szivessen. Mar varni se varrok, Itt meg a nadrag aljat se varjak fel ha hosszu, inkabb a foldon log, sokszor rongyossan. Az meg mindig bennem van, hogy megcsinalom. Mikor kaptuk az egyenruhat az iskolaba, mondtam  a tanarnonek, hogy en masnap nem tudom meg viselni, mert meg fel kell varni. csak nezett ram. hogy mi bajom van. Kb tiz eve csinaltam egy kosztumot is magamnak, sose viseltem. Az a hasznom , hogy ha veszek valamit, meg tudom fixalni, nem kell sesova se elvinnem. Lanyom is ide hozza a cuccait. Eleg sokat szamolnak erte, ha elkellene vinni valahova. Noveremnek is van varro gepje , megis en csinalom meg neki. Legyen tovabbi szep napotok.

     

     

    előzmény:
    szöcske (2784)
    2009-07-21  22:28
  16. 2009. július 22. 05:522786.
    Szia Evikem.Nagyon jok a kepek.es tenyleg csodasak a viseletek.egyik szebb mint a masik.Es ahogy igy vissza nezegettem.Kinagyitgattam.Akkor ismertelek meg.Azthittem a lanyod es a baratnoje fogjak kozbe a vodet.es akkor latom,hogy de hat ez te vagy.Nagyon nagyon jol nezel ki.Tisztara meg vagy fiatalodva. Jot tesz a kezeles neked. Fogadok mindenki elnezett feletted. Mint egy Teenager. Jol all neked a fekete. Koszi a sok szep kepet. Es a sok pesti kepet is. En ott nottem fel.Amig otthon voltunk Pesten eltem. Nagyon szeretem.
    előzmény:
    szöcske (2780)
    2009-07-21  16:09
  17. 2009. július 22. 05:412785.
    Szia.Fent van Jami is a Facebook-on.Nincs ott sokat.Mert nem szereti.De aztmondta ,hogy azert ha akar a lanyod vele levelezni.Nem banja akkor odamegy. Nemtudom mi kell,hogy felvegyek a kapcsolatot. Egyenlolre nincs sokat a gepnel,mert koltozunk.de kesobb jobban ra fog erni,ha mar ottleszunk. Rajta van a Massangeren is.azt szereti jobban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879352 (2774)
    2009-07-20  20:44
  18. 2009. július 21. 22:282784.

    Szia Vaszita!

    Horvátországból jöttek.A mellékelt képen az alapitás éve is látszik,azóta müködik a tánccsoport.Én sem láttam még ilyen fejfedőt és ruhát!Bizony nem az átlagos ember fizetéséhez van mérve a ruhák ára.Töbnyire családi összefogűással készülnek.Legalább is igy gondolom, mert mikor én táncoltam kalocsaiban az egész ruha himzését édesanyám hímezte.Próbáltam feltölteni a 10 évesen készitet fényképet a kalocsai ruhámban,de nem sikrült!!!Vaszita!Egyszer már megirtad, de légyszives ird meg ujra , hogyan kell kicsinyiteni.Picasa-al sem sikerült!

    előzmény:
    vaszita (2783)
    2009-07-21  20:38
  19. 2009. július 21. 20:382783.

    Szocske gyonyoruek a kepeid, erdemes volt rad varni. Pestre en is elmennek meg egyszer. Sokat jartunk annak idejen fel mi is. Hiaba annak nincs parja. Azok a tancosok sem megvetendoek, egy vagyonba kerulhetnek azok a ruhak. Ahol a parod is rajtvan a kepen, milyen nemzeti viselet az a feher fejfedo, en meg olyat nem is lattam. 

     

    Ica a Te kepeid is szepek, ott kint a szabadba negyon jo lehet a levego, Te is jol nezel ki a lanyoddal, ugye a lanyod? Nagyon szep kis fiatal no! Itt ma is huvos van, nem is tudom elkepzelni a 40 fokot. Eso is csoporog, nalunk ugy latszik igy megy ki a nyar. 

    Legyen tovabbi szep napotok illetve estetek otthon. 

    előzmény:
    szöcske (2782)
    2009-07-21  16:15
  20. 2009. július 21. 16:152782.

    Rövidenenyi volt az elmult időszak eseményei.

    Mindenkinek kellemes hetet kívánok!

     

    Szöcske

    előzmény:
    szöcske (2781)
    2009-07-21  16:12
  21. 2009. július 21. 16:122781.
    Még mindig a várnál.
    előzmény:
    szöcske (2780)
    2009-07-21  16:09
  22. 2009. július 21. 16:092780.
    Sajnos egy oldalra nem fér be több kép!
    előzmény:
    szöcske (2779)
    2009-07-21  16:03
  23. 2009. július 21. 16:032779.
    Vasárnap ebéd után felmentünk a várba és sétálgattunk, a gépemet kattintgattam!
    előzmény:
    szöcske (2778)
    2009-07-21  15:58
  24. 2009. július 21. 15:582778.
    Szombaton hatalmas vihar volt.Ki akartunk menni a Margit-hidra, de csak a vihar után tudtunk.Egy kis nosztalgia a képek nézegetése közben!
    előzmény:
    szöcske (2777)
    2009-07-21  15:52
  25. 2009. július 21. 15:522777.
    A müsorról is kaptok képeket,de sajnos nem tudtam mindent fotózni.Balszerencsémre lemerültek az elemek!!Pénteken és szombaton nem tudztunk bemenni Kalocsára, mert a lányomék nem tudtak haza jönni,igy mi mentünk fel Pestre.
    előzmény:
    szöcske (2776)
    2009-07-21  15:47

Címlap

top