Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

55-ben születettek!

gyil55
Létrehozva: 2006. március 14. 18:04
Sziasztok Mindenkinek! Nehéz belépni egy topic-ba ahol már kialakult társaság van! Gyertek ide akik szeretnétek egy újat alakítani!  
  1. 2009. július 21. 15:472776.

    Na folytatom:menettánc még, elkapták a párom,Kecskemét és egy csapat.

    előzmény:
    szöcske (2775)
    2009-07-21  15:40
  2. 2009. július 21. 15:402775.

    Sziasztok lányok!

    Végre itt vagyok!Tudom rég jelentkeztem.

    Csipogo!Hát bizony nektek igen sok munkátok lesz még a házon belül, hogy teljesen ugy nézzen ki ahogy szeretnétek.Igen fárasztó lehet a pakolászás,cipekedés!Az a jó, hogy a fiad segit neked!Rendes fiú!Kivánom, hogy mindig ilyen legyen hozzátok!

    Vaszita!További sok sikert a tanuláshoz,a tanár viselkedésével próbálj meg nem rágodni.Szerintem ha látja, hogy idegesit annál jobban csinálja!Legyél Te az okosabb!!Lányodnak és Neked is mielöbbi gyógyulást kívánok!!!

    Erzsi!A tészta készitést valamikor én is csináltam mig volt házi tojásunk,ma már nem.Persze a gépeim még megvannak,hátha egyszer rádurálom magam!Sajnos mifelénk is össze-vissza ídőjárás van!Éjjel 15-17 fok nappal 30-35 fok.Holnapra 40 fokot is jósoltak!!Legszivesebben ki sem mozdulnék a házból, de járnom kell vénás kezelésre.

    A 15-i meggyitóról kaptatok képet, most a falunkban készült képeket küldöm.Ugyan az a csapatok voltak mint Ordason.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879352 (2774)
    2009-07-20  20:44
  3. Torolt_felhasznalo_879352
    Torolt_felhasznalo_879352
    2009. július 20. 20:442774.

    Sziasztok!

     

    Hát még írni sem volt kedvem a múlt héten. Infúziós kezelésre járok Kalocsára mindennap és utána ebben a szörnyű hőségben nem volt semmihez sem kedvem. Szombaton meg olyan vihar volt, hogy két napig csak faágakat és a sok gyümölcsöt takarítottam el. Most megint kezd melegedni. Szöcskével a kezelésen találkoztunk. Ő is gyógyul.

    Csipogó nagyon szépek lesztek. Lassan minden a helyére kerül. Nagyon szép lesz a házatok. Nem is kell onnan kimozdulni még télen sem!

    Makkosovo én is úgy csinálok általában tésztát. Lányom nem eszi meg a bolti tésztát. Mivel van saját tojásom, így én is szívesen csinálok házitésztát.

    Vaszita csak tanuljál szorgalmasan hátha sikerül utána valami.

    Csipogó kérdezi a lányom Jamikétől, hogy fent van-e a Facebook-on? Szeretné bejelölni és angolul levelezni Vele, hogy ne felejtse el a nyelvet. És persze, ha van kedve írnI!? Köszi.

    Mindenkinek jó egészséget, tanulást, csomagolást és munkát: Puszi: Ica

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. július 20. 13:172773.

    JO Reggelt Lanyok!

     

    Makkosovo azert kell az igazolas, hogy igenis tud dolgozni mellette. Ha peldaul valami gepet is  kellene neki  kezelni, akkor nem is tudna, vagy a regi munkalyat mikor biztonsagi or volt, mar nem is tudna csinalni. Vagyis nem szabadna csinalni. Azt nem kerdezi senki, hogy a gyerekeket ki latja el . Ma megy a hazi orvoshoz. Viszi a nagyobbik unokat is, mert o meg eros fejfajassal kuszkodik, meg hany is neha, annyira faj a feje. Az a baj, hogy nem lehet egy tiszteseges hazi orvost tallalni, annyi a beteg, hogy nem tudnak ujjat fogadni. Aki most van meg nem nagyon jo. De kell, hogy valaki beutljon, ha valami tesztett akarsz. S aztan tallald ki magad mi bajod van. Ezt tanulom az iskolaba, Az orvosok nem a betegert vannak, hanem csak egy biznisz az egesz. Azert jarnak iskolaba. 

     Itt ma is csak C23 fok lesz, ugylatszik igy tellik le a nyar. Tovabbi szep napot mindenkinek. 

    előzmény:
    makkosovo (2772)
    2009-07-20  07:28
  5. 2009. július 20. 07:282772.

    Sziasztok Kislányok!

    Szombaton este végre nálunk is lehült a levegő jött az eső dörgéssel villámlással , mindent kihuztam a redőnyt leengedtem, de nem lett nagy vihar, és csak szép csöndesen esett egy kiadós eső.

     

    Csipogó, itt most van valami szervezet ami idős emberek gondozását ápolását látja el.Dobáltak be szórólapot is csak mivel nekünk nincs ilyen gondunk kidobtam de utánna érdeklődök./Biztos országos kezdeményezés, Budapesten is kell hogy legyen ilyen/Csak annak kell fizetnie akinek egy bizonyos öszeget  meghaladja a nyugdija,annak sem kell tul sokat, pár száz forintot óránként.Itt a faluban sok mindenkinek megoldotta a problémáját nem csak az idősekét hanem a sok fiatal munkanélküli asszonyét is. Igaz minimálbért kapnak érte de ha ez nem lenne még ennyi pénzre sem számithatnának, helyben van a munka nem kell utazgatni, az idős embereknek  meg nagy segitség akinek nincs közelében a családja vagy nem akar othonba menni.Megértelek hogy nyugodtabb lennél ha anyukádat olyan helyen tudnád ahol vigyáznak rá , de értem Őt is ha nehezen szánja rá magát hogy feladja az otthonát.

    A kályhátok nagyon tetszik ahoz képest, hogy az egész lakást lehet vele füteni  igy képen elég kicsinek látszik, de hát valószinü olyan kialakitásu hogy jól hasznositja a hőt. Nem olyan ördöngősség  lehet abba füteni,  és még hangulatos is lesz télen mikor látod benne a parazsat izzani.

     

    Vaszita ezt az igazolást nem értem, a munkahely kéri az orvostól hogy miért szedi a lányod a gyógyszert? Mindenesetre az borzasztó ha olyan erős gyógyszert szed a fájdalmára és igy még dolgozi is! Én is kaptam mikor fájt legelőlször a derekam és még a nyelvem sem forgott tőlle, alig birtam beszélni.Mivel a fájdalmat nem birta elnyomni én inkább nem is szedtem a fekvést választottam.

    Én bizony még készitem a tésztát.A levesbe valót és a kifőtt tészákhoz is , meg nyáron a sok slambucfőzéshez való lebbencs tésztát is. Csak a csiga tésztát szoktam megvenni de azt is házikészitésüt, de nem a boltból amire az van irva hogy házi hanem háztól amit egy néni készit,mert az tényleg házi és csak igazi tolyás van benne  nem a "gyárityuk" tolyása.Megtudom csinálni a csigát is de az már tényleg nagyon sok idő és fáj tőlle a vállam ha készitem.

     

    A kemény hét után engedélyeztem magamnak egy kis pihenőt, tegnap a gyógyfürdőben voltunk. Anyut elvittem, születésnapi ajándék volt neki mert ma van a szüli napja.Kapott tőllem egy táskát,és mondtam hogy torta helyett fürdőzést kap. Az ünneplést meg majd vasárnap a dédunokája keresztelőjén megtatjuk a csakád körében. Szóltam a barátnőmnek hova készülök ős is elhozta az anyukáját/Arra is rá fért egy kis kikapcsolódás, lazulás.Egy hónapja temette el a férjét sulyos betegség után.Nagyon kimeritette a gondos ápolás testileg lelkileg/ Igy a két mama jól elbeszélgetett mi meg mentünk szaunázni meg uszni. Mindenkinek igen jó volt a délután , de én este ugy bedőltem az ágyba mint egy csecsemő.

    Szöcske biztos jól teltek az elmult napok , gondolom mostmár jelentkezni fogsz a képes beszámolóval .

    Ica merre vagy remélem neked is jól telik a nyár.

    Szép napot és jó éjszakát lányok!

    előzmény:
    csipogo (2770)
    2009-07-17  23:28
  6. 2009. július 19. 14:432771.

    Jo Reggelt Lanyok

     

    Sehol senki, Csipogo biztos pakol.

    Makkosovo Temeg tesztat is gyursz, mat a noverem se csinalja, pediag O imad fozni. En magam anyukamat lattam utoljara csinalni. Biztos nagyon finom, de az en gollom az inkabb ne is legyen olyan jo , mert akkor meg tobbet ennek. Igaz most hogy csinalom ezt a 90 napos dietat fogytam egy kicsit, de jobban is erzem magam egy csoppet. Lanyom nincs jobban, vett maganak egy kampos botot, viszi magaval a buszon. Azt mondja igy atadjak neki a helyet neha, mert nem borna allni. Jar dolgozni, de kell vinni egy igazolast az orvostol , a gyogyszerrol amit szed. Mert nagyon eros valami, vezetni nem is tudna vele. Csinaljak ezeket a borzaszto gyogyszereket, s most mondja a radio, hogy a szodapor tablettak milyen jot tesznek a vese betegeknek, akik szedik sokkal kevesebb kezeles kell nekik. Felfedeztek a spanyol viakszot. Nem sokaig fognak beszelni rolla, le lesz tiltva a reklam. Mert a gyogyszergyarak fel lesznek haborodva. Itt mas nem tortenik, hidegek vannak, tegnap is kiultem az udvarra, de faztam be kellett jonni. Persze ha dolgozol akkor idealis nem izzadsz be. 

     

    Jo munkat mindenkinek.

    előzmény:
    csipogo (2770)
    2009-07-17  23:28
  7. 2009. július 17. 23:282770.
    Szervusztok lanyok.Makkosovo mi otthagytuk a mi kandallonkat Winnipegen.azt azert is vettem.csalinak.Nagyon mutatott.De mar ide meg is vettem egy nagyon szep masikat.digitalis,taviranyitoval mukodik.meg itt van a dobozaban.nem vttuk fel.majd ha minden megy innen akkor az is megy felfele. de egyedul nem birjuk felvinni nehez. istvan nagyon nagyon sajnalta a mienket mikor otthagytuk.felkapta volna legszivesebben.Igy itt mikor lattam meg aruljak es le van fel arra eresztve azonnal megvettem egyet neki.Pont apak napja volt.Ugy orult neki.egy szora belement.Ez a kajha a bezmentben van.es futeni lehet vele az egessz hazat.fafuteses. ha telen akarjuk,akkor lehet futeni vele.De en nem igen akarom akarni.majd Istvan.Mert en nem ertek hozza.De jol mutat.Ugy tetszik nekem is,csak en egyedul be nem gyujtok bele az biztos. Anyukam nem jol van sajnos. Nem fogja sokaig mar egyedul tartani magat.Epp tegnap beszeltunk rolla.El kell adnia a lakasat.,es mennie kell valahova,ahol ellatjak.Felunk tolle.De mas lehetoseg nincs. En innen ellatni nemtudom.Valami megoldas kell talalni.Ennel jobb megoldast nemtudok kitalalni. 84-eves.Es meg szeretnem,ha lenne par boldog eve itt.En meg nem akarom ot elvesziteni.De csak igy lehetseges. Nagyon sirt a telefonba,hogy mar nem lat minket soha. Tudom nem jo ez igy senkinek sem.Remelem sikerul a doki segitsegevel talalnia valamit. Es rendezodik az elete jo iranyban. Nekem minden penzem az apai oroksegem is benne van a lakasaban.De ez nem boldogit.Adja el es talalni kell valamit,hogy vegre megint jobban legyen. Hat remelem megcsinalja.es nem gondolja meg magat. Mondta is tegnap,ha en nem segitem,es nem adom neki az apai oroksegemet,neki nem lett volna ijen lakasa soha. hat mar ezert orom volt megtenni. A mi eltunk mar idekot minket.Most vegre nekunk is csodas lakasunk lett.Nem kell nekunk az amije neki van.csak o legyen jobban.Es legyen boldogabb. hatha meg haza tudunk menni egyszer es csak talalkozunk. Vegre elinteztem a gyogyszereimet en is.Atkerettem Winnipegrol mindent. nem hittem,hogy sikerul.De sikerult.mar valltottam is ki belolle. meg nem tudtam raszanni magam,az itteni orvos keresesre.majd kesobb.A Winnipegitol,hogy megszbadultam,kesz orom.Egyenlolre jobb orvos nelkul.Gyogyszrem van.Tudom mit kell ennem.ha bunozok azt is tudom.szoval egyenlolre jo igy,ahogy van. Latod makkosovo ettol menekultem en most meg.Hogy Istvan hurcolnom kell.Mert eddig en is ezt csinaltam.Hoban,fagyban,telen,nyaron.De most ennek vege.mert meg tud allni a hazunk elott.Es Jamit sem kell vinnem.mert neki meg jar az iskolabusz. es ot is viszik.mondtam en telen lehet egy honapig sem dugom ki az orromat.A fiuk nem hiszik el.de kell a fenenek a nagy hidegben jonni menni.meg ha itt nincs is olyan hideg.aztan majd meglatom a telen.De egyenlolre ha nem kell,azon vagyok,nem megyek sehova.  Itt a nagy meleg meg varat magara.Egyenlolre csak 24-fok volt ma is. megvettuk a legkondit azonnal nem jon a meleg.de nem baj.Amig koltozunk nem bant.Ma nem is mentunk fel a hazhoz.mert bevasaroltunk meg par dolgot.Es kicsit lazitottunk.sok ez a pakolas mar nekem.Mar nagyon kezd elegem lenni belolle.pedig a garazsbol mar amit mi tudtunk,fel is hoztunk mindent.De meg is untam.mar 2-eve ebben vagyok.mar elegem lett. Vaszita ne hagyd magad.Abba ne hagyd.mar nemsokara vege a sulinak.Kevesebb van hatra mint mikor elkezdted. Jol megy.csak nefoglalkozz semmivel.csak tanuljal.nagyon nagyon drukkolok neked.ne figyelj od a a sok lukere.meg a tanaraokat is hagyd figyelmen kivul aki rosszindulatu.csak azt nezd mit tanit es kesz. Olyan nagyon jo.Hogy mindent megtudtal eddig csinalni.csak igy tovabb. Szocske jol szorakozol biztos. Remelem megint hozol szepkepeket. Ica megint rossza geped.Jajj te szegenykem remelem azert tudsz jonni nemsokara.Hianyzol. szervusztok lanyok.puszi mindenkinek. es nagyon szep hetveget nektek.  Makkosovo a padlo igazibol is olyan,mint ha igazi lenne.ezert is vettem ezt.nagyon tetszik nekunk is.Sot meg Istvannak is.o is meg csak e-mailban latta kepeken. de azt irta nagyon klassz.
    előzmény:
    makkosovo (2769)
    2009-07-17  22:29
  8. 2009. július 17. 22:292769.

    Sziasztok kislányok!

    Nagyon mozgalmas hetem volt, fáradt is voltam meg ez a meleg is kikészitett. Mindég benéztem elolvastam ha irtatok de nem birtam irni.Hétfőn délután begyurtam 2 kg lisztet tésztát gyártani. Este Tupper után akartam kinyujtani és összevágni,számitottam rá hogy ez éjfél- egy óráig tartó program lesz, de nem számitottam rá hogy utánna sem alhatok.Csörgött a férjem hogy hajnalba menjek érte.Kb egy órám maradt alvásra hát igy inkább le sem feküdtem.A falu akkor ébredt mikor mi lefeküdtünk, és másnap est indult is vissza.Szerdán ujabb adag tészta gyártás és délután alvás volt a programom mert kibujni nem birtam olyan meleg volt.Csütörtökön és ma anyunál voltam mert nála is kelett már takarotani, de a melegbe nem ugy haladtam ahogy terveztem. Igy még holnap is megyek hozzá, de remélem végzek mindennel, mert már nagyon fáradtnak érzem magam.

    Vaszita nem lehet könnyü a lányodnak, alakult már valamit a dereka van eredmény?Én is sok pókot összeszedek  a lakásból szépen kiviszem őket az udvarra de szerencse még nem ért.Na persze nem ismerik az aranyhalas mesét meg hát ők nem is aranyhalak, hogy hálrom kivánságomat teljesitsék. Mi baj a suliban  tanár az oka megint?

    Csipogó, jó lett a pvc,olyan mintha parketta lenne legaláb is igy képen. Az a kályha milyen kályha? Ti ott hagytátok a kandalót a másik lakásban ugy emlékszem.Anyukád hogy van , szerintem őt is megviseli ez a meleg. Én ma azt éreztem megfulladok, alig kaptam levegőt.De az ablakot nem mertem kinyitni mert perzselt a levegő ami beáradt.

     Szöcske biztos jó hangulat volt ezeken a rendezvényeken. Nem perdültél te is táncra?Nálatok is ilyen forróság van ? Szegény táncosok birják?Irhatom mindanyiunk nevében hogy várjuk a további képeket.

    Jó éjt lányok nekem nagyon itt az idő az alvásra!

     

    előzmény:
    vaszita (2761)
    2009-07-13  13:15
  9. 2009. július 16. 13:082768.

    Jo Reggelt Lanyok

    Szocske szepek a kepek. Feletek mindig van annyi vallalkozo  a tancara. Utolagos engedelmeddel le is mentettem parat. Ugy mint Csipogo hamar nem lehetunk ott. akkor is elvezzuk.

    Csipogo szep lett a parkettad, legalabb is ugy nez ki , mint a parketta. Tenyleg linoleum, Mert a mienk is muanyag, de megis padlo, csak muanyabol csinaljak. Sokkal erossebb mint  a fa, meg nem is olyan kenyes. Na meg olcsobb is. En is melekszem arra a "Budapest " boltra, szoktam venni kremest ha arra jartam, nem tudom hova koltozott. Most van ez lengyel bolt, Sykorski vagy hasonlo a neve, van nekik kremes, piros arany, meg karacsonykor szeloncukor (magyar). Ritkan megyek, pedig utba esne hazafele. Latom csopinek meg van a sajat kadja, az en lanyom macskaja imad furodni, ugykell ra vigyazni, mikor a gyerekek furodnek, bele ne ugorjon a  kadba. Lehet hogy o ugy gondolja, hogy o is oda atrtozik a gyerekek koze, nem tudja magarol, hogy o csak egy macska. Igaz gyerekken is kezelik. Csak nem kell a napkozibe vinni, annyi a kulombseg. Na en megyek az iskolaban, de nagyon nem jo a legkkor ott. Mar nem szeretem. Legyen tovabbi szep napotok.

    előzmény:
    szöcske (2766)
    2009-07-15  22:23
  10. 2009. július 16. 04:432767.
    szervusz Evike.jajj de csodas kepeket kuldtel.Koszi szepen.Csak fotozz minel tobbet.En nagyon ertekelem,hisz ott nem lehetek.Igy a te szemeddel latok mindent.A tobbiek is biztos nagyon orulnek majd neki.csak jojjenek.Mert napok ota nem jon senki. Teszek be ket kepet.Ma furdes volt nallunk a teraszon.Hat nemtudom orult e neki.De mi igen.Mert irtora bebudositette magat a lelkem. Ma megint vettem egy halom finom Magyar paprikat.Igy holnap lecso lessz a menu.Mar elterveztuk idelent.Igy holnap csak meg kell csinalnom. Szivesen fogok neki.,Mind a ketten szeretjuk.Ma sonkas teszta volt keves tejfollel.|Mert nem volt sok mar itthon.Ma vettem azt is. Es visszuk fel holnap.Megvettem minden Jamikemnek is amit csak szretett volna.Igy nagyon orult o is. Nem szamitott ra,hogy mindent meg kap.Hat annyit segit.mar csak nem mondom neki azt,hogy rakod vissza. Amugy sem szokott o sikat kerni soha. Most sem kert sokat.vettem birkaporkoltnek valo husit.Igy lehet majd csinalok valamejik nap azt is. Istvannak meg vettem babot.Mert a multkor csinaltam en bablevest.de lattam evett voolna meg.de nem volt eleg babom.igy csak kicsit csinaltam.ketszer tudott enni belolle. Na majd most karpotolom ot erte.mert csinalok neki sokat,hagy egye. De egyenlolre nem hazafele fog tartani. Foztem ki nagy sonkat.Majd rakok felre,hogy tudjak neki adni belolle. Nagyon szreteti a sonkas bablevest. Regen torontoban volt egy jo kis Magyar uzlet Missisaugaban volt hejileg.A Budapest hentes volt az.Es ott lehetett enni ijen bablevest.es nagyon orult neki,ha arra ment.Mert bement es evett ezt is meg gulyas levest is. Utanna becsomagoltatott egy rantott husos kajat es meg vacsorara is meg volt neki a hazai etel. Hat nem meg szunt.Pedig arult Sportszeletet is. Mindig hozott Istvan egy  100-db-os kartonnal.Jamikem is imadta.Meg kicsi volt akkor.Es mindig ment a hutoszekrenyhez es vette ki a csokit.Hat most mar nincs az sem.Pedig de nagyon szeretjuk. Ma beszeltem anyummal is.Nagyon nem jol van.nagyon felek,nem lessz ennek jo vege.de azert meg remenykedek,hatha jobban lessz. Hivom minden reggel.Akkor megnyugszom,hogy beszeltunk.es o is szreti ha hivjuk. Lanyok jo pihenest.szep napot mindenkinek. Evikem tovabbi jo szorakozast es fotozz sokat.   szervusz.
    előzmény:
    szöcske (2766)
    2009-07-15  22:23
  11. 2009. július 15. 22:232766.

    Az elsőn a Kalocsai hagyományőrzők, a másodikon a Horvát Nemzeti együttes,a harmadikon a Kecskeméti Hagyományőrzők és a negyediken Erdélyből jőt táncosok.

    Mindenkinek kellemes hétvégét, nem tudom mikor tudok jönni,szorgalmasan fotozok és jövök!!!

    előzmény:
    szöcske (2765)
    2009-07-15  22:14
  12. 2009. július 15. 22:142765.

    Sziasztok lányok!

    Csak beugrottam, remélem mindenki jól van ebben az őrűlt hőségben!!!!!

    Ma voltunk Ordason a Duna Menti Folkról Fesztivál megnyitóján a Duna innenső oldalán.Az első képen indul a menet a Duna-partra,a másodikon üzenet küldés egy üvegben az embereknek, a harmadikon  Duna megkoszoruzása és a negyediken indul a menettánc. 

    előzmény:
    csipogo (2764)
    2009-07-15  04:41
  13. 2009. július 15. 04:412764.
    Nem baj Evikem, a lenyeg.hogy a gyerek nalluk van.Es vegre talalkozhatott az edesapjaval,apa a fiaval. Mas nem szamit.majd mennek kesobb hozzatok is egyutt biztos. Na keszvan vegre a bezment .Ijen lett.Holnap mar ra lehet lepni. Nagyon tetszik. Ma itthon alszunk.megyek is lefekudni,mert nem sokat aludtam az ejjel.es nagyon almos vagyok.venni kellett egy ujj Digitalis kamerat is.mert a regi amit te segitettel  beallitani,hat felmondta a szolgallatot. Viszont azonnal kell,mert nemtudtam lefotozni a  garazst.Es az lenyeges,hogy mindennap tudjak kepet csinalni.Mit hagyunk ott. Holnap majd lefotozok mindent. De ezt mar betudtam allitani rendesen.es a kepet is fellehet rakni.Ezt a kepet meg a masik kameraval csinaltam. Szervusztok lanyok.puszi mindenkinek. Holnap is jovok remelem.
    előzmény:
    szöcske (2763)
    2009-07-13  20:08
  14. 2009. július 13. 20:082763.

    Sziasztok lányok!

    Bocsánat hogy nem irtam elég érthetően!Salánt megkapták mult héten most szerdán kell vissza vinni az anyjához.Másnap csütörtökön jönnek hozzánk.Jelenleg Mogyoróson vannak a nászasszonynál.

    előzmény:
    csipogo (2762)
    2009-07-13  17:11
  15. 2009. július 13. 17:112762.
    Szervusztok lanyok.vaszita nagyon remelem,hogy szrencset jelent majd neked az a sok pok.Itt is vannak.neha akkorak,hogy csak lesek.raadasul jamikem retteg tolluk.Szoval ha latok azonnal kell cselekednem.vettem mar azt a pok sprayt,amit ha szetfujok,jo ket hetig nem jon elo pok.Probald meg te is ha zavar.nallam kell,mert nem szretnem,ha jamikem fraszt kapna.Tudom mijen az rettegni valamitol.Mert en is rettegek egy rovartol.Pedig az a leg artatlanabb ami valaha is letezett,szep is.es meg is felek tolle. hat nem akarom,hogy o is ugy jojjon a lakasba,hogy fojton leseget szet,hogy hol talalja. szrencsere,ha nem is imadom,de nem felek ugy tolle,mint Jamikem.Most beszeltem anyummal is.45-kg-mar csak. rettenetes. naprol,napra csak fogy,es fogy.Etel alig marad meg benne. szegenykem,nagyon nem jol van.es orul ha hivom,igy legalabb velem tud beszelni.Mindennap hivom.ma meg adok is neki fel penzt.Mert a nyugdijja semmire sem eleg. Alig marad neki belolle. Makkosovo ez nagyon veletlen kep volt.Ha latjak,hogy ott vagyok,akkor csak arrarepul,de mar tunik is el onnan.ha nem vagyok ott akkor meg fojton jonnek enni.Kis huncutok.Meg hat idom sem mindig van.De ma ottleszunk egessz nap.Nem jovunk le. Igy hatha sikerul elkapni meg kesobb.Ha nem meg majd megszoknak minket kesobb. El is koszonok tolletek.Szervusztok.Majd holnap utan jovok. Evike igazan gazdag az a program amit leirtal.Jo szorakozast nektek hozza. Es orulok,hogy vegre a kis unoka is veletek lessz.
    előzmény:
    vaszita (2761)
    2009-07-13  13:15
  16. 2009. július 13. 13:152761.

    Jo Reggelt Lanyok!

    Itt meg mindig huvos van a vihar utan, sok helyen fakat , meg villany poznakat dontott ki, meg mindig nincs aram naluk, nalam csak a szekek ropultek az udvarban, mas kar nem lett. 

     Lanyomnak konnyu fizikai munkalya van az irodaban, O se emlekszik ra, hogy hol huzhatta meg. Az a harom gyerek egy kicsit problemas, nehezen lehet ravenni oket, a segitsegre. A kozepso kislanynak van "figyelem problemaja"is. Nem volt O mindig ilyen , olyan 5 eves kora utan jott elo, hogy mi okozta, ki tudja. Konyen kiborul, minden aprosagert. Tegnap elmentunk a bolta mosoporert. Ketszer is hisztizett. A kisfiu a legnyugottabb. A nagyobik meg egyeltalan nem erti meg a problemat, es meg idegesiti is akarattal. Sokszor nagyon nehez. Azert irtam a stesszrol. Hat ez ellen mit lehet csinalni.

     

    Kebzeljetek me reggel egy csomo baby pokot szedtem ossze a furdo szobaba, akkorak voltam mint egy makszem. csak azt kellene meg eldontenem , hogy ez szerencset jelent -e? Nagyon ram ferne. Tovabbi szep napot kivanok mindenkinek.

    előzmény:
    makkosovo (2760)
    2009-07-13  07:09
  17. 2009. július 13. 07:092760.

    Sziasztok kislányok!

    Köszi Csipogó a madárkát, bocs hogy türelmetlenkedtem tudom hogy ehez idő kell meg nyugalom  hogy elcsipd őket. Ha majd ott laktok amugy is kitapasztalod mikor mijen gyakran mennek lakmározni és biztos  hogy fogsz tudni közelebbi képeket is késziteni.Élvezet lesz őket figyelni, szivesen lennék veled badárlesen. Én a cinegékről és a zöldikékről készitettem filmet néhány éve ahogy itt lakmároznak az ablakomban.A fecskék most olyan sokan vannak és kedvemre való képet még nem sikerült rólluk késziteni, mert ugy cikáznak az udvaron meg az ereszalatt mint a tünemények.Pedig az volt a tervem mikor a fiókáikat etetik majd készitek egy sorozatot Rékának.

    Vaszita neked nem tett kárt a vihar?Az MRI csak megmutatja mi a baja a lányodnak.Reméljük nem gerincsérv.Három gyerek melett nem nehéz hogy meghuzza a derekát, vagy esetleg a munkahelyén, mi a munkája?Jobbluást kivánok neki reméljük hamar rendbe jön, csak pihenjen sokat /ezt mondani egy háromgyerekes anyának...!/de hát akkor is pihenni kell,a kislányok már sokmindenben tudnak segiteni.

    Szöcske de jó lesz neked gyereked is unokád is lesz csütörtöktől./ Csak kicsit vagyok irigy 14 napig nekem is volt./Jól hangzik a program, szivesen megnézném.

    Itt nállunk semmi csak a munka, szombaton voltam egy szomszédos faluban ott jul-tól aug-ig program van.Egy része le van zárva a falunak és ott mindég van valami program hát mikor mi voltunk akkor éppen sakkparti volt valami sakkmester játszott a jelentkezőkkel. Az minket nem érdekelt. Igaz mi nem is oda mentunk hanem egy turkálóba egy kolleganőmmel.Szombaton ilyen lötyögős napom volt.Vasárnap főztem meg autót takaritottam délután meg egy nagyot aludtam.Jön a kánikula mától már az lesz valószinü ezt éreztem mert nagyon nyomaott az idő.Este elmentem megrendelni Koppány keresztelő ruháját.Egy kislány varja, népviselet bőgatya, és kising, a keresztanyja meg kismellényt készit hozzá.

    Lányok ez a gép önállósitotta magát néha beüt betüket pedig bizisten nem érek a billentyükhöz.Remélem kilehet hámozni mit irtam mert nincs kedvem ujraolvasni. 

    Szép napot és jóéjszakát! 

     

    előzmény:
    csipogo (2756)
    2009-07-12  05:01
  18. 2009. július 12. 20:022759.
    Gyorsan elküldtem, nehogy kidobjon.Lesz program bőven.Igyekszem majd sok képet késziteni.Szerda este még jövök aztán csak akkor ha a lányomék elmennek.Képzeljétek végre 11 hónap után az a bolond nő végre oda adta Zalánt!!!!Apa és fia nagyon örült egymásnak!!!Persze birósági határozat miatt!Bebizonyosodott, hogy nem bünös a vőm abban amivel megvádolta!!Nem is tudom milyen anya az aki tudatosan fájdalmat okoz a fiának!!!Őssze-vissza hazudozott csak, hogy a vőm ne láthassa a fiát!Megakarta tiltani a láthatást!!!Azt hitte az a bolond, hogy ezzel eltudja szakitani azt a köteléket ami a gyerek születése ota van apa és fia közt!!Hiszen a vőm gondozta, etette , ápolta és gondozta, az anya nem igen törödött vele!!Arra jó volt, hogy pénzt csikarjon ki az apától !!Az asszony uj férje  több izben megfenyegette a lányoméka, hogy ki csinálja őket!!Gondolhatjátok mit éltek át!!Talán most már a biróság helyre rakja őket!!Pedig eleinte normálisan ment minden csak mióta ujra férjhez nem ment a nő azóta vannak a gondok.A sors 100-an vissza fogja neki adni mind ezt, a baj csak az, hogy nem gondol a fiára, hogy az mit él át, hogy nem láthatja az apját!!Bizunk benne, hogy most már rendesen fog menni a láthatás!!Végre megjön az eszük!!!
    előzmény:
    szöcske (2758)
    2009-07-12  19:46
  19. 2009. július 12. 19:462758.

    Sziasztok lányok!Látom sok olvasni valóm akadt!

    csipogo!Nem irigyellek a sok munkáért!Van mit csinálnotok,ugy látszik arra felé is vannak "rossz" emberek!Borzasztó, hogy eggyesek mennyire átakarják vágni a másikat csak, hogy az ő zsebük tele legyen!!!Az a jó, hogy a fiad rendes fiú és sokat segit neked!!!Büszke lehetsz rá!Nemminden bokorban lehet találni ilyet!!!!!Vigyázz, hogy tul ne erőltesd magad!!!

    Vaszita!Stersztől lehet minden bajotok???Akkor nem szpihologus kellene inkább??Bocs, csak kérdezem!!!Bár sajnos ma már az emberek 80 %-bnak reumatikus bántalmai vannak!Már a páromnál is kezdödik!Én kisgyerek korom óta tudom, hogy tud fájni!!!

    Erzsi!Nem irigyellek a fürdőszobai takaritásért!!Nekünk körbe csempézet, de csak 1 méteres magasságig a lenti fürdőben.A fentinél már okosabb voltam és csak ott lett csempézve ahol a kézmosás és zuhanyzás van!!Bizony nagyon elkell már néha a kikapcsolodás ha másképp nem ,akkor csak ülni és beszélgetni!!

    Ica!Aranyos a Morzsikád!Hasonlit a milyenkre.16-án én is elketdek infuzios kezelésre járni, persze én sem fekszem be!!Naponta megyek.

    Lányok!Jövő héten valoszinüleg nem leszek,kb csütörtökön jönnek a lányomék és az unoka öcsémék a kétgyerekkel hozzánk.Kedden kezdödik Kalocsán a Duna-Menti Folkról fesztivál.A mi falunkban is lesz egy nap,csütörtökön.Jönnek több országból táncosok:

    A fesztivál programja Bács- Kiskun megyében:

     

     

     

    2009. július 15. szerda - ORDAS

     

    1. menettánc a faluközpontban

    2. szabadtéri táncszínház

    3. utca-táncház

     

     

     

    2009. július 16. csütörtök- USZÓD

     

    1. menettánc a faluközpontban

    2. szabadtéri táncszínház

    3. utca-táncház

     

    2009. július 17. péntek- KALOCSA

     

    1. utcai menettánc-felvonulás a város főutcáján

    2. Kalocsa és térsége együtteseinek szabadtéri táncszínháza az Érsekkertben

    2009. július 18. szombat- KALOCSA

    nemzetközi szabadtéri táncszínház az Érsekkertben

     

    2009. július 19. vasárnap - CSÁTALJA

     

    FESZTIVÁL BÚCSÚZTATÓ

    1. menettánc a faluközpontban

    2. szabadtéri táncszínház

    3. a 2010-es fesztivál meghirdetése

    4. búcsú Magyarországtól

     

     

    előzmény:
    vaszita (2757)
    2009-07-12  13:48
  20. 2009. július 12. 13:482757.

    JO Reggelt Lanyok

     

    Ugyes voltal Csipogo, hogy elkaptad a kismadarat. Ki kellett nagyitanom, hogy jobban lassam. Emlekszem egyszer az egyik ismerosnek is volt egy ilyen etetoje, irto furgek. Tegnep reggel nalunk csunya vihar volt, sok kart csinalt a varosaban, most mondja a radio. En is viragokat ultetem at az udvaron, de nagyon siettem nehogy megazzak. Gondolaom ma is koltoztok, pihenni id kellene, nem gondolod. 

    Lanyok hol vagytok, mindenki el van foglallva! En megyek a lanyokhoz, negnezem oket, nem mintha segiteni tudnak nekik. A lanyom is szedi a gyogyszert a labara, alig tud ra allni, MRI-t irt neki a doktor. Pedig eskuszom nem ragalyos a bajom. Stress , tudom. 

     

    OK nektek legyen tovabbi szep napotok.

    előzmény:
    csipogo (2756)
    2009-07-12  05:01
  21. 2009. július 12. 05:012756.

    szervusz Makkosovo hat ha nehezen is de egy kepet sikerult csinalnom.nagyon nehezen ment.Ott ultem mela lesben a halos ajto mogott es megnezett a kis aranyos es huss,mar repult is tovabb.nem lehetett lefotozni.ennel jobb kepet nem is tudtam csinalni most.majd biztos lessz jobb is.egyenlolre ennek is orulok.nagyon furgek.jonnek szinte fel orankent enni.de huss itt van,es huss mar el is ment.Csak ugy lehet kepet csinalni,hogy ott vagy es ki van nyitva a gep mikor ok is ottvannak.es azonnal  csinalni a kepet.Mert kulomben mire kinyitod a kamerat,mar el is repult. Hat orulok,hogy enntyi is sikerult.Azert ki lehet venni.

    előzmény:
    makkosovo (2753)
    2009-07-10  22:46
  22. 2009. július 11. 13:422755.
    Szervusztok lanyok.Erzsikem koszi a biztatast.De en meg augusztusra kesz nem leszek.Az mar csak par het.Augusztusra fel leszunk pakolva.De hogy mikor leszunk rendbe?Hisz honapokig csak befele csomagoltam.Par nap alatt az nem lessz kicsomagolva.Meg is kell csinalni a hejet mindennek.Az osszes butort elobb ossze kell rakni.Hisz szet szedtunk nagyon sokat.Meg vettem is ujjakat. En nem voltam hive ennek az onmagunk pakolasnak felfele. de latod be akartak csapni meghozza vaskosan.A pacak aztmondta 8-10-fordulo.Mi meg folvittuk tobb mint a felet egyszerre.hat igen ket forduloert nem tud $1500-at kerni.Ujjat meg nem kerestem,mert azok sem kulombek.Inkabb mi csinaljuk.Minden nap lemegyunk Jamikemmel es telepakoljuk a vent csomagokkat.Most is televan mint a deli busz. vagy 30-doboz meg mindenfele mas el jon igy.Mire megint jon Istvan addigra mar csak a nehezek a butorok es a mialltalunk szallithatatlan dolgok maradnak . A tobbit feltudjuk vinni aprankent naponta. Na meg viszem a dolgokat,hogy nehogy laba kelljen a dolgaimnak.nem bizom meg ,miota ez az ember nem akart velunk szoba allni es leszerelte a garazs zarat.neki is van kulcsa.Be is pakolt,holott en berlem az egessz garazst.Es ki is zart.Csak akkor kaptunk oda kulcsot amikor megmondta Istvan az ugyvedhez fordulunk.Na akkor azonnal lett kulcs.Igy viszem amit lehet.nehogy o is vigye.es mindent fotozok le. Ha meg is vinne.Legyen kepem,hogy hagytam a garazst magam utan. Hat megette a fene.Kivagyok fizetve augusztus 17-ig.Es igy kell pucolnom,mert nem megbizhatoak. Nem veluk kotottem a szerzodest.de o megvette a hazat.Kellett,hogy a szerzodest es mindent atvegyen.mert erre itt nagyon figyelnek vetelkor. En ki vagyok fizetve.manit vissza nem adnak az benne van a szerzodesben.|ha masra nem erre biztos fiogyel .Gondolta megijeszt es kiutal minket.hat sikerult.de nem vagyok boldog. hat ezert nem is akarok en sem varni 26-ig.A heten meg lessz a padlozas.Utanna mar teljes erovel lehet koltozni befele. Ha jon Istvan a maradekot lehozzuk es kesz. Erzsike nem felejtem el a kepet.de aaz nem most lessz. Ahoz rend es ido kell,hogy en ott uljek a fenykepezogeppel a kezemben orakig lesben.mindig maskor jonnek.de igerem meg lessz az is.Egyenlolre az van.ha fentvagyunk azonnal munka van/.es meg nem allok ,amig le nem jovunk.De Jamikem is sokat dolgozik.pakol ki fele,befele.Es ha hivom jon segiteni azonnal.de hat ot is csak addig terhelem amig kell.Amugy nezzuk a DVD filmeket.o nezi,en meg hallgatom.es jokat derulunk.Ez a szorakozasunk egyenlolre.de ez is nagyon jo. En tegnap ahogy felmentunk elkezdtem pakolni kifele,ami olyan volt.mar ruhanemu,es kissebb konyhai eszkozok. aztan mindent elkezdtem mosni.az edenyeket a mosogatogeppel,a ruhakat a mosogeppel.Kozben foztem is.Meg takaritottam.meg ki be sza ladgaltam.Mert a viragok is vizet kertek. jamikem torte a dobozokat a bezmentben.es meg le fel mint a parti fecske,eppen mit hova akartam tenni.ozben cserelgettem a mosoban a kovetkezo adagokat.meg pakolasztam elfele amit a mosogatogep is kipucolt.Mire meglettunk addigra lehetett is lejonni.mentunk a kovetkezo adagert a garazsba.este 9-re ertunk oda.Kivadasztuk ami kellett ,megpakoltuk a kocsit es irany haza. Kozben azert megalltam az egyik uzletnek is. Venni akartam Magyaros paprikat.talaltam is.el is hoztam mindent 8-db volt csak nekik.Igy jut fel is meg ide is. Na este 10-korul ertunk haza.Utanna mar nem sok volt.Vart az agy minket.de azert jamikem beszelt meg a baratnojevel telefonon.2-ora a kulombseg,igy tudnak beszelgetni.Ma nem is keltem ot csak 11-korul.hagy aludjon.Hetfon ha felmegyunk megprobalunk fent is aludni. kedden koran jon a PVC-es.Es nem akarok ezert koran kelni.Fent alszunk es akkor eleg ha felkelek fel oraval jovetele elott. Utalok almosan vezetni. A szomszedok is nagyon aranyosak.beszelgetunk,ha kintvannak. Szoval van meg mit tennem.Meg sokaig nem leszunk meg.de azert alakulunk.  szervusztok lanyok.Jo pihenest mindenkinek.remelem Szocske minden jo nallad.es nem ert benneteket baj a vihar kozben.
    előzmény:
    makkosovo (2754)
    2009-07-11  06:51
  23. 2009. július 11. 06:512754.

    Sziasztok kislányok!

    Az este olyan hirtelen eleálmosodtam azt hittem ledőlok a székről.aztán éjszaka esett az eső ,ezért volt.Ha valahol a közelünkben esik én már ásitozok meg alszok el.Szerencsére vihar nem volt nálunk de az áram elment azt láttam reggel az elekrtomos készülékek kicsit megbolondultak a telefon is villogott a nem fogadott hivásokkal .

    Csipogó akkor most jó sokat spórotatok, de vigyázz nehogy sok legyen a cipekedésből.gondolom szeretnéd már ha végre renbe lennétek, mert addig nem tudtok igazán pihenne , feloldodni, de még a nyár fele előtünk van augusztusra biztos kész lesztek és lehet utánna felhőtlenül élvezni a nyarat.Csak el ne felejts fotót késziteni a kolibrikről! 

    Én is nagy munkában voltam tegnap.A fürdőszobánk  plafonig csempés és az egészet lemostam.Ez legalább olyan nagy munka volt mintha festeni kelett voltna.A létrázástól rendesen elfáradtam.Délután már ahoz sem nagyon volt erőm hogy vissza pakoljam az apróbb dolgokat.Pihenés képpen elmentem a barátnőmhöz, vittem neki cukkinit mert ugy nő nállam mint a gomba .Várta a lányáékat haza és tudom hogy azok is szeretik.Ki ültünk kicsit a lugasba kávéztunk , beszélgettünk hallgattuk a madarakat.Szóval lazitottunk kicsit .Gyakrabban kellene de ugy pörögnek a napok és mindég van valami munka ami miatta nem szánjuk rá az időt.

    Sziasztok lányok megyek mert anyósomnak elkell vinni a gyógyszereit amit kiváltottam mindjárt reggelizik és kell a gyógyszer.

    Remélem jösztök és beszégetünk kicsit.szép napot és szép álmokat.

    előzmény:
    makkosovo (2753)
    2009-07-10  22:46
  24. 2009. július 10. 22:462753.

    Na hallod Ica,ezt még eddig senki nem mondta hogy rám hasonlit Réka./De hájjal kenegettek mikor olvastam/ Az apjához szokták hasonlitani akik ismerték a fiamat kiskorában. Persze ő meg az én apámra és nagybátyámra hasonlit ugy hogy akkor velem is kell lenni valami hasonláságnak.Egyébként szerintem vegyes az anyukájára is hasonlit a szeme formája a pofikája, de a nézése és a szeme szine az az apjáé.

    Egyébként nekem mindegy kire hasonlit imádom.Mind a négyet  imádom, de Réka valahogy jobban ragaszkodik hozzám, ő az első 7 hónapban szinte mindég melettem volt aztán meg sokáig nem láttuk egymást élőben és azt gondoltam majd ezért megváltozik a viszonyunk, de talán még szorosabb lett. 

    A gaz nem lepett meg mert a barátnőm jelezte hogy folyton esik és a növények szépen nőnek a gazzal együtt.Lelkileg felkészültem rá de mégis nehéz volt küzdeni vele.

    Nállunk jun15-től egy hét uszás és utánna  aug 21-ig zárva az ovi.Sajnos a szülők többsége nem dolgozik igy megtudják oldani a gyerekek felügyeletét.Még étkezést sem igényelnek pedig akik ingyen étkezők azoknak ha kérika szülők biztositani kellene az ingyen ebédet, de azt modnják a szülők hogy ugyis főznek azért nem jönnek fel délben a gyerekkel.

    Jóéjt lányok remélem sehol nincs vihar.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_879352 (2746)
    2009-07-08  20:40
  25. 2009. július 10. 13:192752.

    JO Reggelt Lanyok

    A tanyara vagy harmadszorra sikerult belepni, de a kepeket nem mutatta ki nekem, meg a sajatomat sem lattam. Most a NLC vel nekem nincs bajom, igaz a Firefoxot hasznalom hozza. Mindig varialnak ezzel a computerre, mikor itt volt a noverm , van egy ujfenykepezogepe, tizen valahany pikszeles, olyan nehez volt lelodolni a kepeket rolla. Az en gepemnek tul nagyok voltak. Ez fog tortenni, elojonnek valami ujjal, s minde evben uj computeret is kellene venni, hogy minden siman menjen. Lehet valakinek tellik is ra, de nem mindenkinek. Csipogo egyszer vegre csak vegeztek, aztan tudjatok elvezni a nyarat. Itt ma meleget josolnak, ki kell probalnom az aircondisint is , met az iden nem kellett, csak azert hogy tudjam , hogy mukodik is. Sokat fogyaszt , ugyse fogom sokat hasznalni, de azert ne is menjen tonkre. Legyen tovabbi szep napotok.

    előzmény:
    csipogo (2751)
    2009-07-10  04:31

Címlap

top