Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Colitis ulcerosa

Torolt_felhasznalo_782541
Torolt_felhasznalo_782541
Létrehozva: 2006. február 23. 12:33
sziasztok egy hete derült ki hogy vastagbél gyuladásom van és nagyon elvagyok keseredve.ha valakinek van ilyen betegsége akkor szivesen beszélgetnék.
  1. 2017. november 3. 17:4073.

    Az NLC-n nem teszem közzé az elérhetőségemet, az reklámnak minősülne.


    Ha megnézed a YouTube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatomat, és más előadásaimat, kitalálhatod hogyan vehetjük fel a kapcsolatot.


    Sok sikert, pikpik

    előzmény:
    Fraati (72)
    2017-11-02  14:06
  2. 2017. november 2. 14:0672.

    Szervusz pikpik!


     


    11 évvel ezelőtti hozzászólásodat olvastam most, sajnos a téma a családunkban most lett aktuális.


    Az általad említett pszichoterápiás kezelést hol tudom igénybe venni?


     


    Köszi szépen,


    Fraati

    előzmény:
    pikpik (49)
    2006-03-23  13:15
  3. 2010. október 6. 09:3971.

    Szia!

    Tudnál segíteni nekem? Mi az a tea amit ittál? Pontos diétát meg tudnád adni?

    Nekem 20 év !!!!
    !!!!tünet és gyógyszermentesség után most kezd kiújulni a colitisem (közben szoptatok is). Jó lenne gyorsan visszaszorítanom a gyulladást.

    Előre is köszi!

    Anikó

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757665 (13)
    2006-02-23  13:38
  4. 2009. szeptember 25. 19:0370.

    Szia!

    A férjemnek is ez a problémája,most a nyáron derült ki nála....nagyon el van keseredve.Hangulat ingadozásai vannak,sokszor azt hiszem,hogy annyira maga alatt van,hogy kész...Szeretném megkérdezni tőled,hogy neked milyen hosszú bélszakasz volt begyulladva???Hol lehet ezt a teát beszerezni amit te ittál???Arra gondolok ami 12 növényből áll...??

    Ha lehet privibe megírnád az elérhetőségedet cím,tel. szám vagy valami,hogy beszélni tudjak veled,további kérdéseket tehessek fel.Nem akarok ám tolakodó lenni és nincs semmi hátsó szándékom,tényleg a segítségére vagyunk szorulva most mindenkinek,és olyan jó volt olvasni a soraidat,hogy meggyógyultál...Nem leszünk hálátlanok!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757665 (13)
    2006-02-23  13:38
  5. Torolt_felhasznalo_274321
    Torolt_felhasznalo_274321
    2006. november 26. 19:1769.

    Sziasztok!

    Hónapok óta küzdök a pocakommal, közben volt egy sikertelen terhességem is   

    Le tudná írni valaki pontosan milyen tünetei vannak a colitisnek?

    köszi a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782541 (1)
    2006-02-23  12:33
  6. Torolt_felhasznalo_757855
    Torolt_felhasznalo_757855
    2006. Április 25. 22:3068.

    Szia, Zsálya,

    Miután elküldtem az előzőt, olyan "dézsávű" érzésem volt.

    És igen:már írtam neked ((-:

    előzmény:
    pikpik (65)
    2006-04-25  15:01
  7. Torolt_felhasznalo_757855
    Torolt_felhasznalo_757855
    2006. Április 25. 22:2367.

    Szia, Zsálya,

    most tévedtem erre az oldalra, és anélkül, h egy újabb "csodaterápiát" ajánlanék, szeretném megkérdezni, h hallottál-e  a Cytosan-ról. Ez egy term. anyagokból-humátokból-álló kapszula, ami bevonja a gyulladt, fekélyes bélfalat, így segít csökkenteni a tüneteket, és teremt optimálisabb feltételeket a bél regenerálódásához, a vérzés, a fájdalom és a puffadás megszünéséhez. Talán érdemes lenne megpróbálni, jók vele az eredmények. üdv, Nada

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483974 (63)
    2006-04-24  17:50
  8. Torolt_felhasznalo_167633
    Torolt_felhasznalo_167633
    2006. Április 25. 19:5266.

    Sziasztok! Érdekes már itt is van colitis topic? Ha a betegségről bővebben szeretnétek tudni, minden évben van egy napunk, Krónikus Bélbetegek Napja  Petőfi Sándor Művelődési Ház Bp. X.ker.Kada u. 38-40. 2006.  május 27-én szombaton 09.30-16.00 óráig tart. Előadást tart több orvos. Ha érdekel benneteket szeretetttel várunk mindenkit.

    Egyébként 11 éve vagyok beteg, 5 éve nem dolgozom mert nem tudok. Hogy melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás nem lehet tudni. Üdvözöllek: Judit 

    előzmény:
    pikpik (56)
    2006-04-24  08:48
  9. 2006. Április 25. 15:0165.
    Az orvosok szerint azért gyógyíthatatlan, mert gyógyszerrel akarják kezelni a lelki eredetű (pszichoszomatikus) betegséget. Nem Nóbel díj kell ide, hanem MEGFELELŐ kezelési módszer. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483974 (62)
    2006-04-24  17:27
  10. Torolt_felhasznalo_856089
    Torolt_felhasznalo_856089
    2006. Április 25. 10:1364.
    nagyon köszi zsálya!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483974 (61)
    2006-04-24  17:03
  11. Torolt_felhasznalo_483974
    Torolt_felhasznalo_483974
    2006. Április 24. 17:5063.

    Pikpik!

    Öt perc múlva, lenyugodva elnézésedet kérem. Általában nem vagyok ennyire elzárkózó a betegségemmel kapcsolatos gyógymódokkal szemben.

    Csak tudod 10 éve küzdök, szenvedek, sírok, néha, ha kicsit jobban vagyok nevetek is magamon.

    Próbáltam teát, gyógyszert, diétát, stresszmentes életmódot. Mindezt egy pici javulásért, ami legtöbbször meg sem történt.

    Erre jön vki, aki azt mondja gyorsan, eredményesen gyógyítható.

    Szóval megértheted, ha szkeptikus vagyok.

    Szóval ÉN kívánnék NEKED sok sikert a munkádhoz, és remélem tényleg segítségére lehetsz betegtársaimnak.

     

     

    előzmény:
    pikpik (60)
    2006-04-24  17:02
  12. Torolt_felhasznalo_483974
    Torolt_felhasznalo_483974
    2006. Április 24. 17:2762.

    Kedves pikpik!

    Tehát gondolod, hogy azok a kutatók, orvosok, akik évtizedeken át ezt a betegséget kutatták, gyógyították, mind tévedtek, mikor azt mondták, hogy ez a betegség jelenleg nem gyógyítható.

    Szerintem, ha te mégis gyógyítani tudod, megérdemled a Nobel-díjat.

    Ha van benned ici-pici tisztelet, nem áltatsz senkit gyógyulással.

    Talán nézd meg a crohn-colitis honlapot, és olvass bele a fórumba. Ott olyan emberek írnak, akik 20-30 éve betegek. Voltak tünetmentes időszakaik is, de a betegség szinte mindenkinél 2-3 éven belül (jobb esetben csak olyan sokára) fellángol.

    Ők már mindent kipróbáltak: természetgyógyászat, akkupunktúra, 4-5 gasztroenrológus, pszichológusok, stb...

    Ja, és igen szerintem ismeretlen, szerinted viszont " csaknem minden esetben lelki eredetű betegség".

    Akinél attól alakul ki, hogy mondjuk stresszes életet él, annál biztos segít a terápia, de a kialakult fekélyeken nem hiszem, hogy segíthet. Nem hiszem, és nem is ezt tapasztaltam.

    És igen, inkább érzem felelősnek a betegségemért a sok E-számot a kajászacskókon, meg azt, hogy egyszer nagyon felfáztam, és azt, hogy volt időszak, mikor erősen fogyóztam is.

    De tudod mit? Ha ilyen biztos vagy magadban, küldj priviben egy elérhetőséget, és szívesen megosztom a többiekkel (colitisesek), hátha van, akin tudsz segíteni.

    Aki ilyen beteg, annak egy próbát minden megér. És még a pénztárcájukba is hajlandóak jó mélyen belenyúlni, mert utálják ezt az életet. És, ha nem is gyógyulnának meg, egy bélbetegnek legtöbbször akkor is szüksége van pszichológus, ill. szakember segítségére, hiszen nem könnyű feldolgozni azt, amit ránkmért a sors.

     

    előzmény:
    pikpik (60)
    2006-04-24  17:02
  13. Torolt_felhasznalo_483974
    Torolt_felhasznalo_483974
    2006. Április 24. 17:0361.

    Omit!

    Itt a fórum a terhességről colitis alatt:

    http://crohn-colitis.hu/forum/viewtopic.php?id=41

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856089 (58)
    2006-04-24  15:29
  14. 2006. Április 24. 17:0260.

    Eredete szerinted is ismeretlen.

    A pácienseim meg valószínűleg hazudtak, amikor a kórházi zárójelentésen megmutatták a "fizikálisan egészséges" státust. 

    Ezek szerint igazad van.

    További sok sikert! pikpik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483974 (57)
    2006-04-24  15:10
  15. Torolt_felhasznalo_483974
    Torolt_felhasznalo_483974
    2006. Április 24. 16:5259.

    Szia omit!

    Először is szeretnék gratulálni! 

    Én még nem voltam terhes, de mindenhol csak azt olvastam, és hallottam, hogy terhesség alatt a betegség javul, és nem lángol fel.

    Szóval szerintem ne izgulj túlságosan, bár jobb az óvatosság. Gasztrodokid szerintem keresd meg, és beszéld meg vele a dolgot. Szedsz most gyógyszert? A salazopirinről pl azt hallottam, hogy terhesség alatt is szedhető. De azért ezt orvossal jobb megbeszélni.

    Crohn-colitisre felnézel néha? Ott sok lánynak van már gyereke, ők tudnak segíteni szerintem. A fórumba írj bátran.

    http://crohn-colitis.hu/

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_856089 (58)
    2006-04-24  15:29
  16. Torolt_felhasznalo_856089
    Torolt_felhasznalo_856089
    2006. Április 24. 15:2958.
    sziasztok!
    colitis-es vagyok pár éve, és most terhes. van itt vlki, v vlkinek a valakije, aki végigcsinált terhességet így? én egyenlőre jól vagyok, bízom benne, h így is marad..!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_483974
    Torolt_felhasznalo_483974
    2006. Április 24. 15:1057.

    pikpik!

    A colitis kialakulásának oka:
    "A betegség oka ismeretlen. A kutatók feltételezik, hogy a fekélyes vastagbélgyulladás kialakulásában az örökölt hajlamon kívül a környezeti tényezők (fertőzések, baktériumok, idegen anyagok) is szerepet játszanak. Az ismeretlen eredetű gyulladás kialakulásában és fenntartásában szerepe van az immunrendszer hibás működésének is."

    Nem tudom, hogy mi alapján gondolod, hogy pszichoterápiával gyógyítható. Sok-sok ilyen beteget ismerek, és ez senkinek nem segített. De ez a betegség elég bonyolult, és mindenkinek más is. Lehet neked (ha beteg vagy), segített, ez nem azt jelenti, hogy mindenkinél beválik.

    "A gyulladásos bélbetegségek kezelésében használt gyógyszerekről általánosságban elmondható, hogy végleges gyógyulást egyik sem hoz: a tünetek enyhítésével,
    a gyulladásos folyamat megállításával járulnak hozzá a betegek életminőségének javulásához. "

    Tehát jelenleg, a kísérletek ellenére ez a betegség sajnos nem gyógyítható. Sem pszichoterápiával, sem gyógyszerekkel. Sajna a génjeinket nem lehet kicserélni...

    Mellesleg ez a betegség életem legszebb szakaszában kezdődött.

    Az idézetek a chron-colitis oldalról vannak:

    http://crohn-colitis.hu/

    előzmény:
    pikpik (56)
    2006-04-24  08:48
  18. 2006. Április 24. 08:4856.

    A colitis (vastagbél gyulladás) csaknem minden esetben lelki eredetű betegség. Lelki módszerekkel (integratív pszichoterápia) gyorsan, és eredményesen gyógyítható.

    sok sikert, pikpik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782541 (1)
    2006-02-23  12:33
  19. Torolt_felhasznalo_757855
    Torolt_felhasznalo_757855
    2006. Április 22. 17:1855.

    Sziasztok,

    nekem "csak" az IBS-ig sikerült magam elküzdeni, persze ez sem volt egy leányálom. A pszichés háttér és az alkat nagy mértékben meghatározza az állapot lefolyását.

    Amúgy meggyógyultam. Vegán étrenden vagyok már nagyon régen, ez is segít, h fizikális szinten ne tudjon kialakulni. Meg a rend a lélekben...

    Van egy nagyon hasznos szer, ami nem gyógyszer, de gyógy szer, a neve Cytosan. Egy kapszula, ami humátokat tartalmaz. Bevonja a gyulladt, sérült beleket, így a szervezet nagyobb eséllyel tudja regenerálni.

    Több igen pozitív hatása is van, de itt most ez a legfontosabb.

    Érdekel valakit?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_380221 (45)
    2006-03-15  11:18
  20. Torolt_felhasznalo_483974
    Torolt_felhasznalo_483974
    2006. Április 22. 15:1154.

    Szia Andrea!

    Én is beteg vagyok, elég régóta. Azt hiszem, hogy mindenkinek magának kell rájönni, hogy mitől rosszabodik a betegsége. Nekem pl a tejes, fűszeres dolgoktól. Kerülöm a narancsot, és az epret, na meg az ananászt. Pedig imádom..   Az ananásztól még a szám is begyullad, mióta beteg vagyok. De ha nagyon megkívánom a dolgokat, akkor pürésítem, így eltűnnek a rostok, és nem olyan vészes a dolog.

    Eleinte próbálgatni kellett, ma meg már tudom és kész, hogy mikor mi jöhet.

    Kipróbálhatod, hogy mondjuk egy-két hétig nem eszel tejterméket. Figyeled javul-e a dolog. Ha semmi változás akkor jöhet.

    Igaza van tocsinak, a paradicsomtól is óvakodni kellene, na de azt nem bírom ki, így marad a szenvedés.

    Nekem jó a krumpli, meg a banán, és a tésztafélék is jöhetnek.

    Kitartás, és fel a fejjel, mert az élet lehet szép így is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. uhu
    uhu
    2006. március 28. 14:2153.

    Szia Andi!

    Igy visszaolvasva nagyon orulok annak, hogy tunetmentes lettel viszonylag rovid idon belul. En ugyan evek ota kinodom vele, de vannak teljesen tunetmentes honapok. Azok akik hozzaszoltak a topikhoz valoban az igazat irtak. A legfontosabb amit remelem leszurtel az egeszbol az az hogy bar a tunetek hasonloak MINDENKINEL maskeppen es mas-mas intenzitassal jelentkeznek.

    Ezert keszpenznek ne vegyel semmit, ha valami kura szimpatikus meg kell probalni. En is ezt tettem, a vilag legutalatosabb gyogymodjait, kotyvalekait megittam, sajna semmi sikerrel. A dietanak annyira van szerepe abetegseg lefolyasaban, hogy mikor fellangol a betegseg akkor erzekenyek vagyunk kulonbozo dolgokra es ebben az esetben kerulendoek ezek az etelek, a magam keresztje az edes tej.( pedig sokszor olni tudnek egy kis tejszinhabert, es sajnos nem birok magammal be is kanalazok belole, es persze utana hanyingerem van...)Ugyancsak akut allapotban nem tanacsosak a rostban gazdag zoldseg, gyumolcsfelek sem, pl kaposzta, narancs stb.

    En mikor a dokimat kerdeztem a dietaval kapcsolatban akkor csondesen megjegyezte: higgye el holgyem ha lenne erre dietas gyogymod mar elmondtam volna onnek.

    En harom orszagban jartam mar kezelesre ezzel kapcsolatban, legfennebb a gyogyszeres kezeles valtozott,de atuto gyogyulast sehol nem igertek,ahogy mar masok is irtak kezelni lehet gyogyitani nem.

    Sokfele gyogyszert szedtem mar: Salazopirin (allergias vagyok ra), salofalk, Pentaza, Asacol; mindenfele formaban: tabletta, kup, beontes. Ezek az egyszerubb gyulladasgatlok. A budenofalk mar immunsupresziv gyogyszer, ennek jo hatasa volt. A medrol (prednizon szarmazek) szteroid, volt a legkegyetlenebb, csak mkor mar elegge el vagy keseredve akkor adjak. Vigyazni kel vele mert ronda mellekhatasai lehetnek.

    Hat most ennyit.MIndenkinek gyogyulast. A hozzaallas a legfontsabb!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2006. március 28. 13:3352.

    Szia Andrea! ITT VAGYOK, TELJESEN VÉLETLENÜL! Gondoltam szétnézek itt, olvastam visszafelé a hozzászólásokat és nagyon megörültem amikor azt olvastam, hogy már sokkal jobban vagy!!!!  EZ NAGYON JÓ!!!!! Szívből gratulálok!!

    A találkozót azért össze fogjuk hozni, ugye? Szerintem Húsvét után jó lenne, mert addig igen sűrű a programom. Szerencsére mindenféle jó dolog is történik velem mostanában 

    Március 15-én átutaztunk "rajtatok", Esztergomba (illetve Párkányba) mentünk. Gondoltam rád, amikor ott járt a vonat 

    Várom rólad a bővebb infókat!!! Sok szeretettel üdvözöllek!!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782541 (36)
    2006-02-28  10:36

Címlap

top