Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. május 28. 09:5275101.

    Szervusztok!  Gyógyulási folyamat rendben történik. Ma kiszedte a doktor a varratokat.


    Magdika a szemed rendben?


    Szavaztam úgy, hogy nem mentem szavazni, mert nálam a gyermek az első és gyermeknap volt.

  2. 2019. május 28. 09:5175100.

    Érdekes ez a "genetika mánia". Előrebocsátom, nagyon kevés szakismeretem van erről, de történelmi ismereteim azt sugallják, a mai ember oly mértékben kevert génállományt hordoz, hogy  nagyon egyformák az egy földrészen élők, ha elődeik között nem voltak ki- vagy bevándorlók. Ha tágabb genetikus kapcsolatainkat szeretnénk felkutatni, ahhoz minden felmenőnk vérszerinti leszármazottjának benne kellene lenni ebben a vizsgálatban. Nekem tökéletesen elég , hogy egyik ági első és másod unokatestvéreimről tudok. Viszont rengeteg lelki kapcsolat, ideig-óráig tartó baráti kör befolyásolta kialakult egyéniségemet.


    Dédszülőig visszamenően ismerem, hogy anyukám ágán legalább 4 nemzet vére folyik bennem, szülőapámról semmit sem tudok. Persze éredkelne, ott születtek-e később féltestvéreim, kik lehetnek unokatestvéreim, de egyáltalán nem biztos, hogy őket esetleg érdekli-e az én létem. Erre nem hiszem, hogy mai viszonyok között érdemes lenne anyagilag áldozni.


    Viszont nemzettudatomat jelentősen befolyásolta nevelőapám , aki szintén több nemzetiség leszármazottja, akik mások voltak, mint anyám ősei. Ha ezt időben visszafelé rábízom a képzeletemre, ill. egyéb ismereteimre, semmi, de semmi értelme nincs, hogy megtudjam, hány % egyéb vér folyik ereimben, s azt ki-mikor hozta be a folyamatba.


    Egy okból bővülne a tudásunk, hogy bennem ill. leszármazottaimban vannak-e betegség (hajlam)hordozó gének? Továbgondolva: jó lenne-e ezt egyáltalán tudni? ki lehet kerülni ezzel valami megbetegedést? Az élet nem tervezhető tudományosan.


    A rövidlátásról: Anyai ágon sokan voltak rövidlátók, én is az lettem.. Serdülőként a szemorvosom figyelmeztetett, nehogy szemüveges fiút válasszak, mert gyerekeimben összeadódhat...A véletlen úgy hozta, mai napig nagyon jól lát leányom apja, s a vejem sem rövidlátó. Lányom és mindkét unokám rövidlátók lettek. Node, mit tehetünk? Ifjabbik unokámnak erősen rövidlátó fiú a párja, nem mondom el neki aggályaimat...Ezen már műtéttel lehet segíteni. 


     


     


     

    előzmény:
    csinomjank (75089)
    2019-05-26  18:13
  3. 2019. május 28. 08:1575099.

    Klára jól vagy?

  4. 2019. május 27. 11:1175098.

    Bocsi!   Évben


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (75095)
    2019-05-27  06:06
  5. 2019. május 27. 07:3375097.

     Az egesz fajelmelet tevedesen alapult . A "felsobbrendu" faj letrehozasahoz nem a hasonloknak kellett volna egymassal szaporodni , hanem a kulonbozoknek . Lehet , hogy  tudtak - csak  nem lettek volna nepszeruek  , ha ezt terjesztik . Nem lehetett volna propagandat epiteni ra .


    En ugy utalom a belterjesseget . Anyam falujaban lattam eleget belole . Altalaban egyuttjar  valami szornyu kulturalis sovinizmussal ..."csak az a jo es szep ,ami a mi falunkban van " / es az onkritika hianyaval .


     


     

    előzmény:
    klára13 (75092)
    2019-05-26  18:26
  6. 2019. május 27. 06:4475096.

    Olvassátok el ezt  cikket . Azt még szeretném megérni, hogy széthúzás , önzés , gyűlölködés , félelem helyett elfogadás tolerancia , segítőkészség " igazi  kereszténység " uralkodjon kis hazánkban . ( sajnos nem fogom, talán majd unokáim )


    Példátlan összefogás segítette otthonhoz a kilencgyerekes zsámboki családot
  7. 2019. május 27. 06:0675095.

    Klára ! Ezekről sokat beszélgettünk idősebb fiammal, aki erről sokat olvasott. Én is olvasgattam, de nem olyan szisztematikusan, mint ő. 4 gyerekének nevelése maradt rá kritikus időszakban, mikor menyem a főiskolai diplomájára ráépített MSC fokozatot megszerezte.  Mi sokat segítettünk a gyereke fizikai ellátásában ( kísérgetés, szállítgatás , főzicskézés stb ) de az elvi nevelési elvek az ő feladata voltak. Szerencsére mi a gyerekeket nagy szeretettel , főleg én toleranciával neveltük, így mindkét fiam nagyon jó apa. Ő a mi szisztémánkat folytatta modernebb változatban . Úgy néz ki beérett az elve.


    Annyi rohamos változás történt az utóbbi 30-40 évbe, hogy mi ezt nehezebben követjük. Nekem csak a családok szerepének csökkenése - az egyéniség kifejlődésének kárára -, fáj kissé . No , de ez helyre fog billenni.


     

    előzmény:
    klára13 (75093)
    2019-05-26  18:48
  8. 2019. május 27. 05:5175094.

    Az Eu választásnál csak pártra lehetett szavazni. A pártok állítottak fel jelöltlistát saját fontossági rendjükben .Természetesen a párt kiválasztásánál is nagy szerepet játszik a jelöltek rátermettsége , hiszen nagyban befolyásolja a szimpátia kialakulását. De egy párt tagjai kötelesek a párt szabályait betartani, és lehetőségük van a szabályok megváltoztatásában .No ezért nem léptem be soha semmilyen pártba , mert különösen a vezetők túlbuzgósága zavart, mely a legfőbb vezér kegyeinek megszerzésére irányult. Így maradtam " örök ellenzéki " , láttam ennek sok kárát.

    előzmény:
    leiw (75083)
    2019-05-26  13:45
  9. 2019. május 26. 18:4875093.

      Cikket olvasok a generációkról. Persze, unokáimé érdekel.


    Z generáció, 1995-2009 között születtek gyerekek


    Egy ideig még a hatvan fölötti építő, a forradalmakat megvalósító baby-boom, a lázadó X és a közösségből kivonuló Y generáció befolyásolja a világ alakulását és népesíti be a munkahelyeket. Nem szabad azonban elfelejtenünk, hogy a világ működésébe hamarosan belép a legújabb generáció, amely – mint általában – az eddigiektől eltérő értékrenddel rendelkezik. Ők a ma gyermekei és tanulói, valamint ők a holnap munkavállalói és vezetői.


     Ha a Z generációt ugyanúgy oktatjuk, ahogyan eddig tettük, az nagy veszélyt rejt magában. A tantárgyak, tananyagok, tankönyvek, pedagógiai módszerek, az oktatás formái, stb. mind nem az új igényekre vannak szabva. Már az Y generációnál is megfigyelhető, hogy a hagyományos, poroszos formákat elutasítják, igénylik az interaktivitást, a sokszínűséget, a technikai eszközök használatát, az idejüket maguk szeretnék beosztani.

    Mindez jelentkezik a munkahelyi képzések, tréningek esetében is. Sajnos a jelenlegi magyar alsófokú oktatási rendszer semmilyen jelét nem adja annak, hogy megértette a kor kihívásait. Pedig a Z generáció tagjai jelentős részben már iskolások. Óriási ellentét van a mindennapi élethez szükséges készségek és tudásanyag, valamint a jelenleg oktatott – főleg a biflázásra és az írásbeliségre épített – tananyag között. Nem véletlenül tanulnak sokan küszködve, nehezen, a szorgalmasan magolók pedig nem véletlenül döbbennek rá 23-25 évesen a munkahelyekre belépve, hogy felesleges dolgokat tanultak. Ugyanakkor mindez nagy lehetőségeket is rejt magában. A karrier tanácsadó szerint a változást az oktatási szemléletben a fiatal, az Y, esetleg az X generáció szakemberei fogják meghozni, de nagyon kellene igyekezni, mert a szakadék egyre nő.


    Mi jellemzi a Z generációt?


    Egy ausztrál kutatás publikációja szerint a legújabb Z-nek – más források szerint R-nek (responsibility), vagy D-nek (digitális), illetve 9/11-nek – nevezett generáció tagjai nagymértékben különböznek az elmúlt négyszáz év generációitól, hiszen ők a világ első globális nemzedéke, a globális falu első gyermekei, akik ugyanazon a zenén, ételen, mozifilmen, és divatirányzaton nőnek föl. Ez a nemzedék a legkisebb létszámú, a legoktatottabb, a legkisebb családba született, a legidősebb anyák nevelik és a leghosszabb várható élettartammal rendelkezik.


      Az lenne furcsa, ha néha nem állnék tanácstalanul Benikém észjárása előtt. 

  10. 2019. május 26. 18:2675092.

    Férjed nem szeret lengyel lenni?!
            Nagyon nagy elégtétel, bár nem tudom, mi értéke van az ilyesminek, de mégis, hogy kimutatták, Braun Éva a legősibb zsidó klánból való. Na, sajnos, már fürere nem tudhatta meg.

    előzmény:
    leiw (75085)
    2019-05-26  14:18
  11. 2019. május 26. 18:1675091.

      A tisztességes politikusban nem hiszek, egy pillanatra voltam csak optimista. A hatalom és a gazdagodás lehetősége mindenkit megront.

    előzmény:
    leiw (75083)
    2019-05-26  13:45
  12. 2019. május 26. 18:1375090.

     Lent a kertben van ez a kis ribizlifácska. Évről évre ontja gyümölcsét, ami azért nagyon furcsa, mert valami élősködő rontja levelét, de ez nem zavarja. 
      Kis ribizlidet, ha leszemezted (villával a legkönnyebb), ha lecukrozod, akkor a savanyú is nagyon finom lesz. Az itthonira is érvényes ez, mert a ribizli általában eléggé savanyú. Bazsi úgy viccelődik, hogy savanyóóóó!

    előzmény:
    leiw (75082)
    2019-05-26  13:41
  13. 2019. május 26. 18:1375089.

     igen  - 70 dollarert csak azt mondjak meg , hogy kb melyik foldrajzi teruletrol szarmazol 


     es tovabbi eves tagdijat szednek , ha kapcsolatba akarsz lepni a rokonsaggal


     - lehet , hogy olcsobb volt regen , mikor te csinaltattad

  14. 2019. május 26. 16:1075088.

    Mi az hogy evi 120 dollar? En itt 70 korul fizettem es tovabbiakban soha nem kell fizetni de mindig kapom az ertesitest hogy hogy szaporodnak a rokonok, milyen szazalekban rokon.


    Egy fillert sem kernek tobbet, mas az ha fejleszteni akarod, ha kivancsi vagy ra hogy milyen betegsegekre van hajlamod a leoroklodes altal, en ezt nem kertem, nem vagyok ra kivancsi mar ennyi idos koromban. A lanyom azt is megcsinaltatta, valami 40-50 dollar extra volt. Egyszeri fizetes.


    Mi a francra kernek otthon evi fizetest. Nem fizettem volna be az biztos. Igy aztan nem is csodalkozok hogy nemigazan sietnek az emberek megcsinaltatni.

    előzmény:
    csinomjank (75086)
    2019-05-26  14:39
  15. 2019. május 26. 15:5175087.

    Benéztem pár percre,de nem sok időm van.


    A belváros környékén nagyon sok szép látnivaló van,általánosságban beszélve nappal ahol a túristák vannak ott biztonság van,a belváros déli részét nem ajánlom,mert sok kábítószer miatt gang-ek marakodnak egymással.Mi kb.150 km.-el Északabbra élünk,ezért napi kirándulásokra szoktunk menni,a szállodákat nem ismerem.


    Talán ezekről a képekről sokat lehet tanulni.Millennium Park (Chicago) - 2019 All You Need to Know BEFORE You Go (with Photos) - TripAdvisor

    előzmény:
    leiw (75084)
    2019-05-26  13:56
  16. 2019. május 26. 14:3975086.

     Nagyjabol egyetertek veled .


    Foleg , az egyik tesom naivul hiszi ,  ha nem internetezik  meg hasonlok ,akkor  semmilyen szervezetek nem  gyujthetnek rola adatokat .


    Mikor mar a mesterseges intelligencia robotok olyan fejlettek , hogy rad nez , elemzi egy kicsit  az egeszet  es  megmondja , hogy milyen betegsegeid lehetnek .


     Sosem hittem , hogy tiszta magyar vagyok .


     Anyukam egy elvileg ezer eves , honfoglalaskori  magyar falubol szarmazik . Eleg belterjesek voltak  a vallas miatt .  De az egyik nagybatyja kucsmaban ugy nez ki ,mint egy tipikus torok ferfi .


     Az o apja meg szoke , magas  keleties arcvonasu ember volt . Ez a magas gen elbujt ,mert mi inkabb alacsonyak vagyunk . 


    Apam   csaladja ertelmisegi csalad volt  az elmult 200 evben - leginkabb  eszaki teruleteken laktak .  Felvilagosult emberek voltak es szinte mind  delre ment feleseget keresni .Ugy hogy a keveredes biztos .


     


    En ugy tippelek ; hogy lengyel , torok , irani , magyar ver kavarog bennem   -  a szazalekok erdekesek ...


    ___________


     ami a rokonkat illeti - kicsit belegondoltam ... vannak a kisvarosunkban is verrokonok ,akikkel semmilyen kapcsolatot  nem tartunk ,mert  a nagyszuleink csunyan osszevesztek anno az orokseg miatt ...ilyenek johetnek elo ... ezert fizetni  evi 120 dollart ? 


     de erdekes info , hogy  eleg a monogram megadasa ...

    előzmény:
    leiw (75085)
    2019-05-26  14:18
  17. 2019. május 26. 14:1875085.

    Milyen rengeteg informaciot adnal meg ha megcsinaltatnad a DNA tesztet?


    Igen, kerik az altalanos informaciokat mint nev, szuletesi ev, ez az de alig valami. Ezek nekik nem fontosak. Fontos a nyal amit leadsz mert az orokre meglesz naluk, az te vagy. Arrol legfeljebb azt tudjak azonositani hogy kik a rokonaid ha azok leadtak a maguk nyalat meg azt hogy milyen nepcsoportbol szarmazol. Egyebkent nem szukseges hogy az egesz nevedet megadd, van ott olyan rovat hogy toldsd ki hogy mit engedsz magadrol nyilvanossagra hozni. En leadtam a teljes nevemet, a lanyom csak a kezdobetuit es o semmi mas informaciot nem engedett kitenni csak a szarmazasit hogy honnan van, abbol is csak a minimumot, se csaladi nevek, se a szulok, semmit. Ettol meg jelentkezhet valaki hogy hozzad tartozok genetikailag, akarsz velem beszelgetni vagy megvitatni a csaladot hogy honnan szarmazunk? Egyszeruen azt valaszolod hogy igen vagy nem, vagy nem is valaszolsz.


    A vizsgalatot a legteljesebb titok alatt tartjak ha ugy kivanod de akkor meg minek megcsinaltatni ha nem tudsz mondani egy hellot sem senkinek aki megis erdekelne.


    En semmi veszelyest nem latok benne. Valoszinu hogy szinte mindenkinek megvan mar egy adatbankban ugyis , anelkul hogy tudnad.


    Ez mar csak affele olyan szorakozas ami kozelebb hozza a csaladokat akinek erre igenye van. En nagyon elvezem hogy mihelyt uj rokon kerul elo, azonnal jelzik az adatlapomon, lehet neki orulni, almelkodni vagy huldezve nevetgelni mint legutobb hogy ez a 70 %-is gorog, 16% olasz pasas vajon hogy kerult kozenk?. Felvenni a kapcsolatot veluk nem szukseges ha nem akarod. A legtobben nem is akarjak csak tudni szeretnek hogy kicsodak.


    Valahol olvastam hogy Magyarorszag lakossaga az 1800-as evekben csak 35 %-ig volt magyar, a tobbi mas nemzet hozadeka, na kepzeld csak hogy mennyifele ember telepedett ott meg, illetve higitottak a magyarok veret, keveredtek. Nagy naivsag lenne hinni hogy benned vagy masban csak magyar ver van.


    En elkepzeltem hogy bennem lehet torok is hiszen mennyi idot voltak a magyarok nyakan de nem volt, csodalkoztam is... Ferjem messzi-messzi rokonsaga valahonnan a Kaukazus kornyekerol jott reszben mint megtudtuk....Van benne boven mas is, de legtobb, legfokeppen lengyel... Baromi erdekes volt a haborgo reakcioja, hehehe, mondtam neki hogy legalabb van egy hazi lengyelunk is....

    előzmény:
    csinomjank (75054)
    2019-05-23  16:41
  18. 2019. május 26. 13:5675084.

    Micsoda szepseg!


    Mar gondolkodtam hogy el kellene menni Chicagoba korulnezni. Pl. ezt az akvariumot is. Vannak ott baratok de nem akarnek a nyakukra menni csak benezni egy kavera es lerazni az idegenvezetesuket mert felfedezni magam szeretek dolgokat. Mit erdemes ott megnezni ami magyar szemmel egetvero es masutt nem talalhato?


    A hotelekkel mi van? Melyik kornyek az ahol erdemes megszallni, jo hotelt ertek alatta de nem egetvero arral mert mivel reggeltol estig ugyis uton lennenk, csak aludni jarnank haza. Biztonsagos kornyek ahol nincsenek messze a latnivalok.


    Mivel nagyvaros, semmikeppen sem mennenk kocsival hanem vonat ha lehet, meg ugysem probaltam itt hosszutavon.


    Az hogy fuj a szel, atfuj az epuletek kozott az nem szamit, amikor Dakotaban voltunk allandoan fujt a szel. Nyaron! Valoszinu hogy maskor is azon a sik videken, nem nagyon fujt de mozgott a levego es soporgettem a hajamat a fulem moge, meg is allapitottam hogy noha szeretem a sik videkeket/ jobban mint a hegyeket/ nem szeretnek pont emiatt itt lakni.

    előzmény:
    Sheriff-2 (75062)
    2019-05-24  15:46
  19. 2019. május 26. 13:4575083.

    Aletta nev van itt is meg Alessa, Alissa. Nem is olyan ritka nev.Szerintem szep.


    Igen, szavazni nem is partra hanem a tisztessegesebb jeloltre kellene mindenkinek bar amiota mint hallottam at lehet allitani egy mozdulattal a szavazo gepeket azota nem hiszek a tisztesseges valasztasban...


    Ezt /is/ tette a kompjuterizalas.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75079)
    2019-05-26  05:38
  20. 2019. május 26. 13:4175082.

    Ez a te ribizlid? A teraszon?


    De gyonyoru!. Van egy bokrom nekem is, lesz rajta ha minden jol megy egy fel marokkal es ez nagy haladas, savanyu is lesz az biztos mert csak a delutani nap eri de megis van. Uzletben itt nem aruljak sajnos, gyorsan romlik, nem eri meg meg az emberek is csak nyomokban ismerik mar, amikor meg volt az embereknek zoldseges kertjuk akkor valoszinu hogy ez is volt benne, mara se ribizli, se zoldseges kert.

    előzmény:
    klára13 (75081)
    2019-05-26  12:29
  21. 2019. május 26. 12:2975081.

      Este, újragondolva a dolgokat, már nagyon szégyellettem nagyon naiv "politizálásom" miatt. Tényleg felesleges. 
      Zsuzsóka, inkább elmondom örömömet: a karfára kitett nehéz cserépalátétet kinevezvén madáritatónak, máris ideszokott egy gerlepár. Olyan igazi élő hellyé változott általuk teraszom. Kár, hogy hiába fényképezek, képtelen vagyok idehozni a képeket. Segítség kell ehhez, majd megszerzem. 
      Mind több virág nyílik, és szépen nőnek a későbbiek, amelyek magról keltek ki, mint a kedves kozmosz, azaz lepkevirág. És a többi aranyos.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75080)
    2019-05-26  05:55
  22. 2019. május 26. 05:5575080.

    Klára azért én olvasok pártprogramokat is, és figyelem a történéseket. Azt is látom , mennyi különbség van a kettő között. A rendszerváltáskori nagy lelkesedésem megkeseredett. Akkor a legjobbnak vélt pártra szavaztam, utána arra, akit e legkevésbé rossznak gondoltam , mai eszemmel döntésem a tisztességesnek vélt párt lesz . Nekem már nem számít , de unokáim jövőjére gondolok , és fiaiméra . Főleg rájuk, mert unokáim még mozgékonyak, több nyelvet ismernek. Békés jövőt szeretnék nekik , és bizalmat jövőjükben . Lelkileg is egészséges országot, ahol kellemes élni, még akkor is , ha sokat kell dolgozni.  Kopp Mária és most Bagdy Emőke írása is azt  a meggyőződést támasztja alá, hogy nagy baj van a magyar nép lelki egészségével.


    No ennyit csak elméletileg a politikáról

    előzmény:
    klára13 (75075)
    2019-05-25  12:29
  23. 2019. május 26. 05:3875079.

    Írtam választ elszállt. Lényeg az, hogy nekem is szimpatikus a Balczó család.Szeretem a tisztességes embereket.  Ilyen nevű és Aletta keresztnevű hölgyet ismerek , ő 80 felett van

    előzmény:
    klára13 (75078)
    2019-05-25  13:44
  24. 2019. május 25. 13:4475078.

      Zsuzsika, köszönöm, hogy helyettem is látsz. Andrást láttam a Balczó név mellé. Jellemző rám: mindig azt látom, amit képzelek.
      Zoltán öccse Andrásnak. Nem volt sztár a szocializmusban, ahogy András sem. Azért bizalmamat nem vonom vissza. Kiolvastam a névsort, ez az egy ébresztett bennem bizalmat. Az öcs általában hasonlít a bátyra. Sok minden közös egy családban. A tisztesség is nevelés kérdése elsősorban.

    előzmény:
    Zsumi45 (75076)
    2019-05-25  12:43
  25. 2019. május 25. 13:3675077.

    Klára, amit én ajánlok a Ridikülben a Kertépítőket, azt hétfőn reggel 7.50-kor ismétlik meg a Dunán. Délután a 17 órai adásban, már új műsor lesz.

    előzmény:
    klára13 (75066)
    2019-05-24  22:37
  26. 2019. május 25. 12:4375076.

    Igen, kiváló ember, példás életet élt, kár, hogy nem ő a politikus. Nem tudom rokona, vagy csak névrokona az EP képviselő ?


    Közben egy aranyos kis vers, talán unokáim mondták is óvodás korukban. "... miért vannak a miértek?"


    Hárs László: Miértek és hogyanok


    Hogyha nyár van, hol a tél?
    Egész télen hol a nyár?
    Mikor nem fúj, hol a szél?
    És hogyha fúj, hova száll?
    Fényes délben hol a Hold?
    Sötét éjjel hol a Nap?
    Ha kimosták, hol a folt?
    Ha nem habzik, hol a hab?
    Ha beszélnek, hol a csend?
    Ha felszárad, hol a sár?
    A mente az hova ment?
    A várkastély mire vár?



    A félóra mitől fél?
    Az aludttej hánykor kél?
    Két adagot miért nem kér,
    ki nyaklevest ebédel?


    A golyóban mi a jó?
    Kiabálban mi a bál?
    Miért folyik a folyó?
    A tó vize miért áll?


    Miért nem úszik a csibe?
    A hal mért nem repül el?
    Az eső mért esik le,
    mért nem esik soha fel?
    Miért mindig ma van ma?
    A holnap miért nem ma van?
    Minden csupa hol meg ha,
    csupa miért és hogyan.


    Mondják: néhány év alatt
    nagyra növök biztosan,
    s mind az összes titkokat
    megfejtem egymagam.


    De marad majd egy titok,
    amit akkor sem értek:
    hogy lesznek a hogyanok?
    S miért vannak a miértek?


    előzmény:
    klára13 (75075)
    2019-05-25  12:29
  27. 2019. május 25. 12:2975075.

      Hirtelen megkövültem: lehet, hogy ma kell választani?! És meg sem szerveztem választásomat! Ki visz el az urnához?!Bazsiék szanaszéjjel vannak.
      Utánanéztem az ügynek.
      Ez egy politikamentes topik, mintha mindnyájan politikamentesek lennénk, ami ugye hülyeség. Nos, ha nem ildomos, akkor is elmondom: 
      Azok közé az elítélhető emberek közé tartozom, aki sosem olvasott pártprogramot, célkitűzéseket, tehát nem pártra szavaz, hanem egyénre. Egyikre azért nem,  mert köztudottan narkós. Másikra azért nem, mert köztudottan csaló, zsebeit tömi. És most megtaláltam, akiről sok jót feltételezni tudok, azt, hogy hazánk érdekeit nézi minden esetben. Ő: BALCZÓ ANDRÁS. Egészen biztos vagyok tisztességében, amit nemigen lehet feltételezni politikusról, s mert becsületben megöregedett, aligha tér már le kitaposott ösvényéről. Egy ember lesz a sok mihaszna között.

  28. 2019. május 25. 11:2475074.

      Na igen. Éppen erre törekszem.
      Zsuzsika, nagyon örülök, hogy írtál a professzorról. Bizony, keveset tudok róla. 
      Ez a vers olyan, hogy akárhányszor is érdemes elolvasni. Valami egészen különleges hangulata van. 
      Egyszer összehozott a sors egy Alettával. Örömmel üdvözöltem, utaltam a versre, vagyis inkább névrokonára. Ő még nagyobb örömmel mondta, hogy szüleit e költemény ihlette lányuk elnevezésekor. Nagyon szép, dallamos név, valahogy nem is hangzik idegennek. 

    előzmény:
    Zsumi45 (75070)
    2019-05-25  07:46
  29. 2019. május 25. 11:0775073.

      Gratulálok, Magdikám!
      Epéd megijedt?! Csak hadd kussoljon. Enyém nem ennyire szófogadó, de azért nincs baj. Amint jelentkezik, előkapom az emésztést segítő cseppeket, így nem alakul ki vészes görcsöm. Óvatos vagyok, van belőle tartalék üvegem is. Ha már ilyen szépen elvoltunk vagy fél évszázadot (30 éves korom körül ütötte fel fejét), most már kár lenne haragudnunk egymásra. Fő a békesség.
      Nagy felfedezést tettem! Megjelent cserepeimben egy eddig nem ismert futónövény. Hegyes, hullámos levelei megkülönböztették nálam a tyúkhúrtól. Végre kivirágzott, és kikerestem, megtudtam, hogy ez bizony tyúkhúr!  Most az is tudomásomra jutott, hogy kitűnő saláta készíthető vele, sőt, gyógyteája is nagyszerű. Örülök, hogy nem irtottam ki,  amíg rá nem jöttem, mi ez. Mert korábban egy egészen másféle tyúkhúrt ismertem. Az törékeny, cérnavékony szárú "talajtakaró", ez erőteljes, dús növény.

    előzmény:
    Kusza (75072)
    2019-05-25  08:31
  30. 2019. május 25. 08:3175072.

    Az idén nem láttam a haranglábat, ha csak ezután nem lesz, nem túl sokat járunk ki.


    Az epém nyugiban van most, kop kop!


    Tegnap voltam az utólagos szürke-hályog műtéten, így most sas szemem lett!

    előzmény:
    klára13 (75066)
    2019-05-24  22:37
  31. 2019. május 25. 08:2275071.

    Klárám, köszönöm! A verset ismertem, de inkább a dallama fogott meg annak idején, amikor pár mondatot Apáczai Csere Jánosról megjegyeztem. 


    Szeretek rákeresni ilyenkor, hogy frissítsek ismereteimen, s (újra )meglepődtem, mennyire keveset tanultunk mi hazánk nagy tudósairól.


    Ha csak a Wikipédián elolvasom, ámulok mekkora koponya volt, igazi polihisztor ez a székely fiatalember. Református ösztöndíjjal tanult holland egyetemeken, s a humán és reál tudományok mindegyikéből merítve írta meg enciklopédiáját, s későbbi tanulmányait, előadásait. Nagyon fiatalon, 30-as évei elején halt meg, s követte hűséges felesége. Gyermekei sem érték meg a felnőtt kort.


    Sok egyéb mellett: "Bár puritánus biblicizmusa, részben dogmatikus teológiai gondolkodása és a matematika területén tanúsított bizonytalansága nem engedte, hogy az új tanok biztos kezű mestere legyen, de a korszerű nemzeti nyelvű tudományosság előfutáraként ő írt először magyarul többek között a heliocentrikus világképről, a vérkeringésről és a mágneses elhajlásról." ... És még mi minden másról!


    Anyanyelvén kívül 8 nyelvet sajátitott el! .... 

    előzmény:
    klára13 (75068)
    2019-05-24  22:46
  32. 2019. május 25. 07:4675070.

    Szervusztok! Találtam egy érdekes képet, s hozzá a gondolatot. Eloroztam, idehoztam. (Kinagyított homokszemek)


    Legyen a hétvégénk színes, napsugaras, szeretetteli!



    "Egy homokszemben lásd meg a világot,
    egy vadvirágban a fénylő eget,
    egy órában az örökkévalóságot,
    s tartsd a tenyeredben a végtelent!"
    (William Blake)
    Fordította: Weöres Sándor

  33. 2019. május 25. 06:0975069.

    Nagyon szép vers . Régi romantikus , tragikus történet lehet a háttérben  egy hollandnő erdélyi tragédiájáról-

    előzmény:
    klára13 (75068)
    2019-05-24  22:46
  34. 2019. május 24. 22:4675068.
    Áprily Lajos: Tavasz a házsongárdi temetőben


    Apáczai Csere Jánosné, Aletta van der Maet emlékének


     


    A tavasz jött a parttalan időben
    s megállt a házsongárdi temetőben.


    Én tört kövön és porladó kereszten
    Aletta van der Maet nevét kerestem.


    Tudtam, hogy itt ringatja rég az álom,
    s tudtam, elmúlt nevét már nem találom.


    De a vasárnap délutáni csendben
    nagyon dalolt a név zenéje bennem.


    S amíg dalolt, a századokba néztem
    s a holt professzor szellemét idéztem,


    akinek egyszer meleg lett a vére
    Aletta van der Maet meleg nevére.


    Ha jött a harcok lázadó sötétje,
    fénnyel dalolt a név, hogy féltve védje.


    S a dallamot karral kisérve halkan,
    napsugaras nyugat dalolt a dalban,


    hol a sötétség tenger-árja ellen
    ragyogó gátat épített a szellem.


    Aletta van der Maet nevét susogta,
    mikor a béke bús szemét lefogta.


    S mikor a hálátlan világ temette,
    Aletta búja jajgatott felette,


    míg dörgő fenséggel búgott le rája
    a kálvinista templom orgonája.


    Aztán a dal visszhangját vesztve, félve
    belenémult a hervadásba, télbe.


    Gyámoltalan nő - szól a régi fáma -
    urát keresve, sírba ment utána...


    A fényben, fenn a házsongárdi csendben
    tovább dalolt a név zenéje bennem.


    S nagyon szeretném, hogyha volna könnyem,
    egyetlen könny, hogy azt a dallamot
    Aletta van der Maet-nak megköszönjem.



    előzmény:
    klára13 (75067)
    2019-05-24  22:43
  35. 2019. május 24. 22:4375067.

      Eh, nem szólok hozzá. Ilyenkor túl keserű vagyok.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75064)
    2019-05-24  17:17
  36. 2019. május 24. 22:3775066.

      Magdikám, nekem néhány perce jutottál eszembe, amikor a harangláb virágot mentettem. Hogy vajon virágzik-e kertedben?
      Hétfőn ötkor ismétlik a Ridikült. Köszönöm, feltétlenül megnézem. Mi újság epéddel?

    előzmény:
    Kusza (75065)
    2019-05-24  18:37
  37. 2019. május 24. 18:3775065.

    Klára eszemben voltál, mikor ma délután néztem a Ridikült, kertészmérnökök és kertépítők voltak. Sok jó tanácsot adtak, szó volt a khaki szilváról is. Ha van kedved nézd meg. A következő nap szokták ismételni.

    előzmény:
    klára13 (75027)
    2019-05-21  22:07
  38. 2019. május 24. 17:1775064.

    Megkönnyeztem a történetet.Egy 9 gyermekes zsámboki családot ki akartak lakoltatni-Egy jószolgálattal foglalkozó színésznő gyűjtést indított. Mi is rögtön küldtünk pénzt. Kiderült,hogy 2-3 nap alatt 12 millió forint  gyűlt össze - Ebből megvesznek egy házat , felújítják és a megmaradt 2 millió forintot átutalja az anya  egy  7 gyermekes családnak , akik szintén kilakoltatás előtt állnak. Mégis csak van szív az emberekben . Sajnos magas helyről azt a választ kapta a segítséget kérő anya, hogy nem áll módunkban tevőlegesen segíteni. Hét segítettünk mi, kis emberek .


    Nem tudtam a cikk címét bemásolni, de a keresővel megtalálható a történet-

  39. 2019. május 24. 17:0375063.

    2006 b van ?

  40. 2019. május 24. 15:4675062.

    Egy videó az akváriumban.SHEDD AQUARIUM (CHICAGO, IL) - YouTube

  41. 2019. május 24. 15:4275061.

    103.emeleten van a kilátó.(hmmm....az majdnem a földszint.)

    előzmény:
    Sheriff-2 (75060)
    2019-05-24  15:38
  42. 2019. május 24. 15:3875060.

    Írtam egy jó  hosszút,de megszakadt a kapcsolat,most röviden mert sok dolgom van.


    Magyarországról a vendégeimet Chicagoba szoktam vinni,a szeles városnak nevezik,mert állandóan fúj a szél.Pontosabban,a légáramlat.Pl.az egyik kiláto azt hiszem a 108.emeleten van,sokszor nem láttunk jól,mert a tóról a pára jött felfelé,mintha a felhők felett lettünk volna.A belvárosban felfelé kell hogy építsenek.Néhány kép,a kilátóból,és pl. a Shedd akvárium ami a közelben van,is nagyon érdekes.


                  willis tower deck - Google Search

    előzmény:
    Zsumi45 (75059)
    2019-05-24  14:43
  43. 2019. május 24. 14:4375059.

    Hollandiában is felfelé építkeznek. Unokámék lakása "bruttó" 26 négyzetméteren fekszik. Ebben minden szerelvény, berendezés, mellékhelyiség és a lépcső a tetőtérben lévő fekvőhelyig, benne van. A városkában minden utca egyirányú, mert 2 autó nem fér el egymás mellett. Keskeny hidak, tömegközlekedés semmi, mindenki kerékpáron közlekedik. Nagyon hangulatos, barátságos. Abban a városrészben kertek, parkok nincsenek, a bejárat mellett az utcán 1-2 szék, oda ülnek ki levegőzni, kávézni.(Ha épp nem esik az eső és elviselhető a szél-mert ott mindig fúj és esik.  ) 


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (75058)
    2019-05-24  13:30
  44. 2019. május 24. 13:3075058.

    Azon a repülőtéren el tudnék csodálkozni egy egész napot.Mivel egy kis sziget,muszáj nekik felfelé építkezni,mert nincs helyük.Hasonló a helyzet Japánban,de még itt nálunk is.A tó miatt az új építkezésnek Nyugatra kell terjeszkedni.

    előzmény:
    Zsumi45 (75057)
    2019-05-24  11:33
  45. 2019. május 24. 11:3375057.

    Mintha a meséből lépett volna ki! Külön (nem is olyan kis) természetvédelmi terület, őserdő?  Számomra s ok látnivaló lenne még Szingapúrban! 

    előzmény:
    Sheriff-2 (75056)
    2019-05-23  20:31
  46. 2019. május 23. 20:3175056.
  47. 2019. május 23. 16:5975055.

    Mi kicsit délebbre vagyunk mint M.O.mégis ezen a Tavaszon nagyon sokkal hidegebb/volt van.Persze sokmás befolyásolja.Kárpár Medence,környező hegyek stb...stb.


    Pl. a mellettük lévő tó 2/3 nagyságú mint M.O.Télen a közelben melegebb,Nyáron pedig hűvösebb van,mert a víz mennyisége befolyásolja a hőmérsékletet.A legmélyebb helyen 300 méter.


    Az Óceánok pedig megint egészen mások.Fent Alaszkánál a Gulf áramlat miatt a partokon melegebb van mint Floridai partokon,nagyon sokszor előfordúlt már.


    Szép napot,nekem most nagyon sok dolgom van.

  48. 2019. május 23. 16:4175054.

    Nem csinaltattam meg a dns tesztet  meg . A fivereim ki voltak akadva az otleten , hogy  ha megcsinaltatom  rengetegt informaciot adok ki magunkrol  es az egesz csaladrol . Gondoltam , meg olvasok  rola es gondolkozom . Egyebkent rem konnyu DNS mintat lopni barkitol , ha valaki vagy valamilyen szervezet annyira kivancsi ra .


    _____


     Nekem is volt idezetes fuzetem . A tinikori naplomat sokaig orizgettem .Aztan kb tiz eve osszeteptem es bedobtam egy ocska regi kalyhaba egy regi hazamban . Gondolvan ,majd telen jo lesz tuzelonek . Erre anyu eladta a kalyhat  es nem egette el benne a papirszemetet  . Remelem , az uj tulaj nem szdegette ki es rakosgatta ossze .


    ____________


    Nem tudom , hogy tudja a macska osszekarmolni .

    előzmény:
    leiw (75050)
    2019-05-23  13:51
  49. 2019. május 23. 16:2975053.

    Általánosságban beszélve nálunk Memorial Day után lehet ültetni,ami azt jelenti hogy utána már nem fagy,ami Hétfőn lesz.Az én palántáim még a pincében vannak,12 40 wattos neon lámpa alatt,mert az üvegházamat már elajándékoztam fiatalabb kertész-barátomnak.


    Az én tapasztalatom is az,hogy a földnek kell legalább 15 fok melegnek lenni,pontosabban lent a gyökérnél mielőtt nőlnek,mert ugye a paprika/paradicsom meleg éghajlati növények.Pl.a sóskámat nem érdekli a hideg,meg a káposztaféléket sem.


    Már nem dédelgetek ezer palántát sem,csak olyan kétszáz körűl.


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


    Csinomjank,


    Én is olvastam ugyanazokat,hogy úgy néz ki hidegebb időjárás jön,de nem tudom kinek tudunk hinni,meg persze attól is sok függ,hogy a világ melyik részén.Mert ugyan egyes helyeken töredeznek le a jéghegyek,máshol pedig vastagodnak.Én pedig nem vagyok képes leellenőrizni hogy kinek van igaza.

    előzmény:
    leiw (75046)
    2019-05-23  12:16
  50. 2019. május 23. 14:0475052.

    Olvasnak a fiatalok egyaltalan meg verset? Gyerekkoromban volt egy fuzetem es abba masoltam bele sok sok szamomra szep verset. Fogalmam sincs hogy hova lett, sokfele fuzetem volt temakorokben, felirtam ha olvastam valahol valami erdekes informaciot, konyvek cimet, tartalmukat, meg olyat is hogy pl. Braziliaban milyen nevu, kinezetu kigyok voltak vagy olyat is hogy melyik vitorlas regi hajot minek hivtak, hogy nezett ki, hany arboca volt,  estente az ebedloasztal korul ultunk a szuleimmel meg a testveremmel, mindenki foglalkozott valamivel, olvastunk, irogaltunk, beszelgettunk, tarsasoztunk......Tevenk nem volt, meg szerencse.Volt emlekkonyvem is azt sem tudom hova lettek.....


    Naplot is irtam, sot meg most is irok de mar nem naponta...

    előzmény:
    Zsumi45 (75035)
    2019-05-22  09:56
  51. 2019. május 23. 13:5575051.

    Szerintem egy csalad akkor csalad ha valaki osszefogja a tagjait, legalabb egyszer egy evben de megjobb ha vannak tagjai ahova be lehet kopogtatni barmi problemaval aki tanacsot tud adni, eligazitast ugy hogy lehet neki hinni, valoban sziven viselni az ugyet, szoval egy csaladfo. No persze ha lehet mert a noknek a beleerzo kepeesege joval nagyobb mint egy ferfie.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (75044)
    2019-05-23  04:40
  52. 2019. május 23. 13:5175050.

    Hogy tudja egy macska osszekarmolni az autot? Annyira nem eles es legfokeppen nem eros a korme!


    A mai auto boritasok foleg muanyag, a festek le sem jon rola csak nagyon nagy  utkozesnel, lehet hogy nem is festve van hanem raegetve rogton a formaban levo autoboritas anyagra.


    Emlekszem regen tele volt az orszag megpopott, festekhianyos kocsikkal foleg a fiatalok elso autoinal. Ma, szinte minden kocsi ujnak nez ki oreg koraban is mert nem kopik a festek, szoval ezt a macska dolgot nem hiszem el a szomszednak hacsak nem valami osoreg kocsija van..


    Egyszer irtad hogy akarsz csinaltatni DNA tesztet. Mi lett vele? Megcsinaltattad? Volt benne valami szokatlanul erdekes vagy izgalmas leszarmazas?


     

    előzmény:
    csinomjank (75030)
    2019-05-22  07:55
  53. 2019. május 23. 13:4375049.

    Jo fotok a csaladrol, fiatalosak, egeszsegesek, jokepuek. A sport, barmilyen, nagyon sokat tud dobni az emberen, plane ha meg fiatal korban kezdik es sosem hagyjak abba, kerekpar, gyaloglas, karate, futball, barmi. A terepjaron valo rohangalas nem igazan sport mert legfeljebb az illeto karja izmosodik ahogy a kormanyt tartja egyensulyban meg hajladoztatja a derekat de az biztos hogy nagy elvezet annak aki szereti a sebesseget, a nyaktoro kanyarokat es hangulatilag igencsak fel tudja dobni tehat jo dolog csak tudni kell hogy hol a hatar. Az autoversenyzok azok nem tudtak soha, azert is kerultek az elvonalba meg jonehany a temetobe.


    Hallottam hogy itt Floridaban a hires Daytona Beach-i auto versenypalyan lehet kiprobalni hogy milyen erzes ulni egy valodi autoversenyzo/ arra okatott vezeto/ mellett es menni azzal a hihetetlen sebesseggel nehany kort. Jo draga de a kivancsi turista, szinte csak ferfiak persze szivesen kiprobaljak. Altalaban egyszer csak. Valaki irta hogy befizetett ra, az elso kanyarban formalisan rosszul lett, felfordult a gyomra es eleteben nem erzett olyan halalfelelmet mint akkor, azt hitte hogy rogton megall a szive es kirepul az ablakon, ablakostol.


    Az igazi autoversenyzosegre szuletni kell, aki meg mint a fiadek is hogy nyomjak a terepjaron, az ad egy kellemed izgalmas, biztonsagosabb  megkozelitest.

    előzmény:
    klára13 (75027)
    2019-05-21  22:07
  54. 2019. május 23. 13:2875048.

    En is mindig ezt olvastam de bennem van a tavaszi turelmetlenseg hogy most, ma szep az ido, holnap is az lesz holott az idojaras jelentes miota kompjuteres folyton hazudik es kiultetek mindent.


    Majd jovore megprobalok anyukad velemenye utan menni csak nagyon nehez.

    előzmény:
    Kusza (75047)
    2019-05-23  13:03
  55. 2019. május 23. 13:0375047.

    Emlékszem rá, anyukám sosem szeretett korán veteményezni. Azt tartotta, hogy a meleg földből hamarabb ki kell minden.

    előzmény:
    leiw (75046)
    2019-05-23  12:16
  56. 2019. május 23. 12:1675046.

    Nyugi, itt is hideg van. Minden este ugy fekszem le hogy sajnalom a kiultetett palantaimat hogy az ejjel fazni fognak szegenyek. Ilyen hideg majusra nem is emlekszem.


    Sajnalom a paprikaidat de gondolom ha bejon a jo ido igyekszenek potolni a novekedesuket extra gyorsasaggal, ezt mar megfigyeltem amikor kiultettem a majus vegen meg pici palantaimat amit akkor vettem es 1 honap alatt lehagytak a tobbit, / paradicsom/.


    Kar lenne a gyonyoru paprikaidert. Vagy 3 ev ota rengeteg paprikat eszek, meg a telen is, valahogy kivanja a szervezetem, valoszinu van benne valami ami hianyzik belolem, / vitamint nem szedek/...


    Odakinnt osszesen 6 paprika palantam van, mit mondjak, igencsak nyavajasok, aligha lesz beloluk komoly termo bokor.

    előzmény:
    Sheriff-2 (75026)
    2019-05-21  21:15
  57. 2019. május 23. 09:0575045.

     azt olvastam , hogy  a napfolt tevekenyseg vagy ilyesmi nagyon lecsokkent es inkabb egy  mini jegkorszak varhato - nem melegedes  -  olyasmi ,mint a 18 . szazadban volt  , hogy a folyok befagytak  teljesen 


    aztan , hogy mi igaz ,mi nem azt majd meglatjuk ...


     szivesen kuldenek egy kis meleget - itt semmi se valtozott - a szokasos 41 C  igy majus vege fele 


     


    https://www.iceagenow.info/mini-ice-age-in-a-matter-of-m onths/

    előzmény:
    Sheriff-2 (75041)
    2019-05-22  15:34
  58. 2019. május 23. 04:4075044.

    Nekem is megvan a könyv , el is olvastam .Hát Klára ez is bizonyítja, hogy korlátozottan gazdálkodhatunk boldogságunkkal és egészségünkkel . Már azért is , mert nehezen vesszük tudomásul, hogy a férfiak agya másképp jár. Ők anyásabbak, de könnyebben leválnak a családról, mint a nők. Így mi, a nők visszük ( vinnénk ? ) a folytonosságot a családban . Ezt bizonyítja Zsuzsika élete, hogy ők a nők a család összetartói. Ez a tágabb családban is így van . De azért a férfiak sem sokkal boldogabbak , ezt sok írás bizonyítja . Tehát azt hiszem nem igazán nemtől függ. De a család szerepe vitathatatlan, és az anya szerető gondoskodása legfőképpen. Én igazából a nagyszülőket hiányoltam életemből, ezért igyekeztem jó nagymama lenni . Remélem nem váltott ki ez ellenérzést menyeimből. Én nagyon szerettem anyósomat , jó volt a kapcsolatunk.

    előzmény:
    klára13 (75037)
    2019-05-22  13:34
  59. 2019. május 22. 18:1275043.

    Klára, nagyon aranyos srác! Köszönöm, hogy megmutattad, ő is igazán kreatív, mint a többi férfiember a körödben! Elmenne Dodi édes bátyjának is, annyira hasonlítanak! Igaz fiaid is egymásra! Büszke lehetsz rájuk, eddig 5 férfit tudhatsz magadénak. Én legalábbis életművemnek sajátítottam ki a lányokat, mind a 3-at. Ezt csak súgom, nehogy elvitassák a szülők tőlem a dicsőséget! 


    előzmény:
    klára13 (75040)
    2019-05-22  13:56
  60. 2019. május 22. 18:1075042.

    Klára nem a fiamat műtik, hanem engem, csak mivel én rosszul hallok, vele beszélik meg a dogokat telefonon. Mind a két szememet már megműtötték szürke hályogra, de mind a kettőn lett másodlagos hályog. Az egyiken már megcsinálták, nagyon jól látok vele, de a másikon már egyre homályosabban. Ezt lézerrel csinálják, teljesen fájdalommentes pillanatok alatt kész van.

    előzmény:
    klára13 (75038)
    2019-05-22  13:37
  61. 2019. május 22. 15:3475041.

    Május 22,Amerika Északközép része.De jó is lenne egy kis "global-warming" nekünk is.

  62. 2019. május 22. 13:5675040.
    előzmény:
    Zsumi45 (75023)
    2019-05-21  14:26
  63. 2019. május 22. 13:4675039.

      Szép ez a vers, Zsumika, te mindig gyöngyszemeket találsz. Én pedig kitaláltam a költőt, mielőtt láttam volna. Nagyon elégedett voltam magammal. 
      Most látom, készülődnöm kell. 4 óra felé érkezik idősebb fiam fiával. Azt hiszem, elviszem őket pizzázni. Vagyis inkább ők engem!


    Egy régi kép...

    előzmény:
    Zsumi45 (75035)
    2019-05-22  09:56
  64. 2019. május 22. 13:3775038.

      Magdikám! Milyen műtétre van szüksége fiadnak?

    előzmény:
    Kusza (75036)
    2019-05-22  13:28
  65. 2019. május 22. 13:3475037.

      Bízom tudásukban és jószerencséjükben!
      B. Emőke  könyvét kezdtem olvasni, hogy miként legyünk boldogabbak. Ismeritek, csupa mosoly az a tündéri asszony. 
      Engemet jól elszomorított. Írja,hogy boldogságra való képességünk felét örököltük. 10 % körülményeinktől függ. 40 százalékkal mi gazdálkodunk. Ettől függ aztán egészségi állapotunk. Hát, én a 40 %-kal rosszul sáfárkodtam, úgy nézem. De most már nincs mit tenni, késő van. Azért annyit megtettem, hogy kedves levelet írtam Bazsiéknak, vidám fényképeiket megköszönve. Az ilyesmit is tanácsolja B. Emőke.


    A képhez fűzött levél:"Emlékszel? Ezen a buszon szállt el a kalapod!"
    Bizony! És nagy derültségre előhúztam táskámból egy másikat.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75029)
    2019-05-22  06:47
  66. 2019. május 22. 13:2875036.

    Az előbb hívták Gyurit Tiszaújvárosból, ahol végzik a szemműtétet, az ő telefonszáma van megadva. Június 22-ét mondtak, Gyuri jajgatott, hogy ilyen sokára kerül rá a sor.


    Azt mondták, hogy akkor most pénteken, még azt is mondta, lássa meg, hogy milyen jó szíve van. Örülök neki, hogy végre sor kerül rá.

  67. 2019. május 22. 09:5675035.

    Sok fiatal talán sosem olvasta ezt a verset. Azt gondolom, mi itt tartjuk magunkat hozzá.


    Az Ige


    Vigyázzatok ma jól, mikor beszéltek,
    És áhitattal ejtsétek a szót,
    A nyelv ma néktek végső menedéktek,
    A nyelv ma tündérvár és katakomba,
    Vigyázzatok ma jól, mikor beszéltek!



    E drága nyelvet porrá ne törjétek,
    Ne nyúljon hozzá avatatlanul
    Senki: ne szaggassátok szirmait
    A rózsafának, mely hóban virul.
    Úgy beszéljen ki-ki magyarul,
    Mintha imádkozna,
    Mintha aranyat, tömjént, myrrhát hozna!


    És aki költő, az legyen király,
    És pap és próféta és soha más.
    Nem illik daróc főpapi talárhoz,
    S királyi nyelvhez koldus-dadogás.


    Vigyázzatok ma jól, mikor beszéltek,
    Vigyázzatok: a nyelv ma szent kehely,
    Ki borát issza: Élet borát issza,
    Előre néz s csak néha-néha vissza -
    S a kelyhet többé nem engedi el!


    Reményik Sándor


     


    A kép nem holland tulipán mezőről készült, hanem Szeged-Szőregen, rózsáról.


  68. 2019. május 22. 09:5075034.

    Kedves Sheriff!


    A könyvtár olvasótermében megakadt a szemem a Magyar Nyelvőr folyóirat aktuális számán. Mivel érdekel, belelapoztam. Egy cikkben a kutató a "meg-" igekötő jelentés- és hangulat módosító szerepéről értekezett. Számtalan példát sorolt szókapcsolatokkal illusztrálva, ugyanazon szókép értelmezésével. Tehát minden esetben az egybeírt változat szerepelt. A cikk 22 oldalon foglalkozott ezzel az egyetlen témával. Mennyi lett volna, ha még a külön írandó változatokat is hozzá veszi?


    Más: A zöldségek fermentálása . Nagyon szeretem az olyan csalamádét, ami nem ecettel van savanyítva, hanem így. 


    Gyerek koromban velem is gyakoroltatták a sárgarépa fütyülést segítő hatását. A nyers, színes zöldségeket naponta fogyasztom- mióta kicsit tudatosabban tervezem az étrendem. A céklát, spenótot, sóskát felnőttként szerettem meg. A rukkolát viszont csak a készen vásárolt mediterrán keverékben viselem el, önálló salátaként nagyon keserűnek találom.("Beh de csúf ez a fejecske" mondaná félig székely apukám. Másik fele szász volt. )


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (74976)
    2019-05-17  18:24
  69. 2019. május 22. 09:2175033.

    Klára, ezt látva nem ugrik össze a gyomrod? Amikor már csak 1 keréken dőlnek jobbra-balra? 


    Az biztos, hogy adrenalinból nincs hiány! 

    előzmény:
    klára13 (75027)
    2019-05-21  22:07
  70. 2019. május 22. 09:1375032.

    Fordíts, hogy lássam, mihez szólok! (nem 2006.van!)

  71. 2019. május 22. 07:5975031.

     az autorol meg ez a vers jutott eszembe :)


     


    A mi utcánkban kicsi utca,

    van benne egy hosszú bodza.


    Ősz felé már hull a bodza,


    kis bogyóját dobja, dobja.




     


     


     


    Kis bogyóját dobja, dobja,


    lila lesz az utca-hossza,


    kiabál is Bandi bácsi,


    az autóját szappanozza.


     


     


    Nem gondolok semmi rosszra,


    de örülök, drága bodza:


    tarthatom a gumitömlőt,


    míg az autót szappanozza.


     


     


    Őszi fényes napsütésben,


    víztől fényes járdaszélen


    szappanozza és lemossa —


    hull a bodza,


    hull a bodza.


  72. 2019. május 22. 07:5575030.

    Nekem is volt hasonlo esetem - de en kismacskakat etettem . A szomszed szerint az altalunk etetett cica osszekarmolta a kocsijat -es ezt nekunk kellene megfizetni .


    Kobor macska ! 


    __________


     Hu -de jo volt Beninek ! Florida .  De meg annal is jobb , hogy ott szuletett Pannoniaban .  Szereti a szulofoldjet ?


    __________________


    Ami a repuloket illeti itt mar 1978 ota verik a haborus tam tam dobot .Hol hangosabban , hol halkabban .


    Most nagyon felerosodtek a hangok .

    előzmény:
    klára13 (75007)
    2019-05-21  12:53
  73. 2019. május 22. 06:4775029.

    Jó idegeid vannak Klára, hogy nem idegeskedsz .

    előzmény:
    klára13 (75027)
    2019-05-21  22:07
  74. 2019. május 22. 06:4475028.

    Magdika ! A kapor nagyon jó fagyasztva. Jól záródó csavaros üvegbe kell tenni, jól eláll. Nekem sok van a fóliában, elszórja a magját, és ha nem kapálom ki megnő.


    Vasárnap itt volt a család, kivéve Lillánkat, aki anatómia vizsgára készül. Férjem 81. Ádám 18 éves születésnapját ünnepeltük.


     

    előzmény:
    Kusza (75022)
    2019-05-21  14:26
  75. 2019. május 21. 22:0775027.

      Ezt most találtam meg egyik postafiókomban. Nagyon mókás. Hogy ilyen kis szörnyecskével rohangálnak!  Idősebb fiam és felesége.





     





    https://youtu.be/j0oxKq_v9-I





     

  76. 2019. május 21. 21:1575026.

    Az én idei palántáim még a pincében vannak,mert túúúúúúúúl hideg van kint.


    Ma vettem megint pár zsacskó aszalt meggyet,meg a szilva is nagyon finom.


              Kirkland Signature Sunsweet Whole Dried Plums, 56 oz

    előzmény:
    leiw (75020)
    2019-05-21  14:21
  77. 2019. május 21. 21:0775025.

    Gyerekkoromban a borbély azt szokta mondani hogy egyek sok répát,hogy tudjak fütyűlni...Persze azt is mondta hogy ne öregedjek meg ha tudok rajta segíteni,mégis klasszikus lettem.Répával az a baj,hogy olyan ropogós,hogy borzong tőle a hátam.Talán inkább mégis karfiollal bohóckodok.


    A 6-ven éves klasszikus?


                5 Simple Fermented Carrot Sticks Recipes [Crunchy Goodness] | MakeSauerkraut

  78. 2019. május 21. 20:5875024.

    Amikor nem felejtem el,én is teszek bele,ugyanúgy mint a kovászos uborkába.Most pedig répát akarok erjeszteni,leginkább szórakozásból mert pár napig ráérek.

    előzmény:
    Kusza (75022)
    2019-05-21  14:26
  79. 2019. május 21. 14:2675023.

    Klára, rá képzelem Benire a + 1 évet, hát valóban jóvágású ifjú ember lehet! Többek között a rendszeres sportolás a fiúknak igen nagy önbizalmat ad. Node fiaid is nagyon fess legények. Barnáról nincs képed? Ő ugye a legidősebb unokád? Már leérettségizett? Vagy rosszul emlékszem az életkorára?


    Gyakran nézegetem én is a pár éve még együtt megörökített leánykákat. Dóri kevesebbet változott, anyja volt ilyen a gyerekek előtt. Zitám apja formáját örökölte. Nagy igazság: "Egészség legyen! "

    előzmény:
    klára13 (75007)
    2019-05-21  12:53
  80. 2019. május 21. 14:2675022.

    Én egy csokor száraz kaprot is szoktam tenni a hordó aljába.

    előzmény:
    Sheriff-2 (75014)
    2019-05-21  13:45
  81. 2019. május 21. 14:2275021.

    Gyors gyogyulast kivanok.

    előzmény:
    jara (75001)
    2019-05-21  09:15
  82. 2019. május 21. 14:2175020.

    Az istenert, en ma a tegnapi ujjatlan polo es short utan a teli kerti dzsekimben mentem ki korulnezni mert meg is fagytam volna nelkule  rogton. 49 farenheit fok volt csak. Tegnap meg 85 delben es reggel is shortban kezdtem a napot.


    Azert had jegyezzem meg hogy ez az idei hideg tavasz egeszseget hozott a kertemre mert a tulipanok, narciszok es minden sokaig viragoztak, 1-2 hetig, nem egett le egy nap alatt mint az elmult 5 evben es az oszibarack faimon a termes gyonyoru nagy maris, hibatlan, fereg nem ragta holott nem permeteztem/ nalam minden bio/ pedig ezelott mar ugy valt le rola a szirom hogy a pici gyumolcson ott volt a fekete lyuk ahol a kukac bement vagy mittudomen mit csinalt vele.


    Kezdek orulni ezeknek a hidegebb napoknak.

    előzmény:
    Sheriff-2 (75018)
    2019-05-21  14:13
  83. 2019. május 21. 14:1475019.

    Istenem, minden generacio maskeppen gondolkodik, mi sem voltunk kulonbek, hogy haborgott a nagymama aki pedig egyebkent modern felfogasu, a vilaggal halado no volt hogy mive valt a vilag, most nekunk kell meltatlankodnunk, hehehe...Ebben a kompjuterers, igazan rohano vilagban mi mar kulonben is el vagyunk veszve.


    Nem ertjuk hogy miert van a kolkok kezeben a telefon ugy hogy az ujjuk alig jon le rola, mondja a felnott aki szinten peldamutatoan ugyanezt csinalja, mar egy egy evest is lattam hogy ult a kocsijaban kezeben valami kis tabletszeru valami, es figyelmesen ossze-vissza bokdosott rajta es felujjongott amikor bejott rajta valami mozgo filmecske, akarmi, / direkt kicsiknek arult ilyesfajta vackok/, rogton haborogtam en is hogy miert nem az utcat nezi.


    Regimodi lettem, elismerem. Lehet hogy jo is kijon abbol hogy mar kicsi korban ertenek hozza hogy hogy forditsak hasznukra a kompjutert. Nem beszelgetnek egymassal? Majd a neten at fognak. Nem tetszik de  mit lehet csinalni, a vilag megy tovabb es megallitani ugysem fogjuk tudni...

    előzmény:
    klára13 (75011)
    2019-05-21  13:26
  84. 2019. május 21. 14:1375018.

    Az utóbbi pár napban kora reggel láttam pár kutya-sétáltatót akik téli kabátban voltak.

    előzmény:
    leiw (75017)
    2019-05-21  14:06
  85. 2019. május 21. 14:0675017.

    Tegnap itt kanikula volt, ma dzsekit huztam a kertbe...

    előzmény:
    Sheriff-2 (75014)
    2019-05-21  13:45
  86. 2019. május 21. 14:0575016.

    Rosszul irtam, 2 dollar egy szem, illetve kicsit tobb.

    előzmény:
    leiw (75015)
    2019-05-21  14:04
  87. 2019. május 21. 14:0475015.

    Elultettem a birsalma facskat. Csak egy szaraz palca volt nehany aggal. Azota rugyek jelentek meg rajta  ugy tunik el es egeszseges. Nagyon orulok neki. 1 mazsa birsalmatok lett? En 10 kilotol is a fellegekben lennek, itt darabszamra adjak, eretlen vacak, kicsi is, nem tul nepszeru, alig veszik, ara valamivel tobb mint egy dollar. 1 szem!


    Imadom a sutoben sult birsalmat, nyersen meg jobban. Befottnek is jo de a birsalma sajtot nem szeretem, tul cukrosnak talalom. Azt hiszem mindezekre kell meg 2 evet varnom, ez egy kicsike talan csak 1 eves csemete.


    Valoszinu hogy van sok recept a neten birsalmabol, majd megkutatom. Igen, valoszinu hogy lehet parositani mas gyumolccsel is a sutiben. Az enyem valamilyen torok birsalma, a torokok szeretik olyan nagyon sziruposra fozni belole a befottet es kis mezedes dios sutit sutni vele.


    Nagy szam lesz az elso birsalma amit leszedek rola.

    előzmény:
    Kusza (75012)
    2019-05-21  13:26
  88. 2019. május 21. 13:4575014.

    De jó is lett volna pár birsalama a múlt Csütörtökön,mert csináltam savanyú káposztát,11-kg.káposzta lett tisztán.Így csak babérlevelet,fekete borsot meg köménymagot tettem hozzá.Sajnos nálunk továbbra is tél van egyes helyeken esik a hó,itt a következő 3-napra jó időt jósolnak.

    előzmény:
    Kusza (75012)
    2019-05-21  13:26
  89. 2019. május 21. 13:4375013.

    Klára jól emlékszem, Éva ez az unokanővéred? Még most is megmosolygom, meghagyta, hogy melyik cicának melyik tányérba kell adni. Meg milyen munkát végeztél a gyümölcsfáival, és  dicséret helyet leszidást kaptál. Tartod még vele a kapcsolatot, hogy van?

    előzmény:
    klára13 (75010)
    2019-05-21  13:17
  90. 2019. május 21. 13:2675012.

    Elültetted már a birsalmafát? Reméljük megragad! Nagyon szeretjük mi is, most sok virág volt rajta, reméljük nem hullt le mind. Már csak két üveggel van a tavalyiból. Most vasárnapra sütöttem egy tepsi rácsos linzert, abból szeleteltem habos dió alá, ja és magozott meggyel vegyesen. Nagyon finom lett.


    Ez a birsalma 3 évvel ezelőtt termett. Egy fán olyan 1 mázsa körül volt, alig tudtunk vele mit kezdeni.

    előzmény:
    leiw (75005)
    2019-05-21  12:40
  91. 2019. május 21. 13:2675011.

      Bizony, és ez tavalyi kép. Azóta sokat alakult a teste, szélesebb a válla a napi edzésektől. Mint már panaszkodtam rá, másképpen gondolkozik, mint amit én megszoktam, és ez rendjén való. De a nagymamának ezért lehet furcsa. Rá hat ez a mai világ, formálja. Rám már nem. Ez természetes. Nagy baj lenne, ha egyformán gondolkoznánk.
      Rendben, békén hagyom a kákiszilvát. Ahogy fogalmaztál,magam is növényeim gyötrésének gondolom ápolásukat. Amikor lemetszem az elvirágzott szárakat, szinte szégyellem magam, hogy megfosztom őket törekvésüktől, a fajfenntartástól. 

    előzmény:
    leiw (75009)
    2019-05-21  12:57
  92. 2019. május 21. 13:1775010.

       Marika, egészen egyformán gondolkodunk. Így voltam én is az operációkkal, sőt, élveztem az altatást, a megsemmisülést. Örülök, hogy jól vagy. Azért nagyon kíméld magad, gondolom, úgyis kímélnek. 
       A datolyaszilvát hát békén hagyom. Ez a harmadik esztendeje nálam. Első évben egyetlen gyümölcse volt, korán megérett, mézédes volt. Második tavaszon rosszul ítéletem meg állapotát, nem öntöztem meg, erre mind a 8 kis gyümölcsöt ledobta. Most nagyon érdekes ez a helyzet. De végül is erről szól az egész: reménykedés, és majd meglátjuk, mi lesz. Így izgalmas. 
       

    előzmény:
    jara (75001)
    2019-05-21  09:15
  93. 2019. május 21. 12:5775009.

    Ez itt az unokad? Josagos Isten, ez egy felnott fiatal ferfi!


    Hogy rohan az ido!

    előzmény:
    klára13 (75007)
    2019-05-21  12:53
  94. 2019. május 21. 12:5575008.

    A termeszet gondoskodik arrol hogy lehulljon az a gyumolcs amit a fa nem tud felnevelni, kevesebb stressz es fajdalom eri a fat ha hagyod beken.


     


    https://forum.index.hu/Article/showArticle?na_order=&na_start=270&na_step=30&t=9237388


    Itt olvashatsz mindent a farol amit tudni kell.


     

    előzmény:
    klára13 (74999)
    2019-05-20  14:32
  95. 2019. május 21. 12:5375007.

      Na igen, a világ tele van veszéllyel, kóbor macskák meg összetévesztett repülők - az én szemléletem szerint nem szabad a dolgokat mellre szívni.  
      Beni világlátásával nincs baj: tavaly jártak Floridában, egész beleszerelmesedett. Azt mondja,esetleg oda megy továbbtanulni. Most éppen Barcelonában vannak, mesélte telefonon, hogy miket néztek meg. Szívesen utazik, Zsófim nagyon híve ennek, talán túlságosan is. Az iskolából elengedik őket, mert jó tanulók.
      Unokanővérem lakott Olaszországban. Öregségükre hazajöttek. Férje meghalt a közelmúltban, ő a falu macskáit eteti nagy gyönyörűséggel. Megértem, mert egy időben ilyen megszállottam etettem a gerléket, boldog voltam a látványtól, hogy már 90 madár érkezett. A szomszéd meg dühöngött, mert a villanydrót alatt tartotta autóját, és a madarak megtisztelték. Üzent, hogy ne etessem őket, én visszaüzentem, hogy tartsa másutt az autóját. Fontos a jószomszédi viszony!
      Némely hülyeségemen csak csodálkozom utólag. Nem értem magamat, de semmi sem változik.

    előzmény:
    csinomjank (75000)
    2019-05-21  09:14
  96. 2019. május 21. 12:4775006.

    Igazi finom pizzat en sem Olaszorszagban ettem, nagyonis felejthetos volt hanem itt az Usaban. Az olasznal meg az is jobb volt mint amit itthon keszitettem. Valoszinu hogy ott is akad jo de azokkal nem futottam ossze.


    A sutemenyekert sem nagyon rajongtam, a francia finomabb.

    előzmény:
    csinomjank (75002)
    2019-05-21  09:24
  97. 2019. május 21. 12:4075005.

    Sosem ertettem hogy miert kell megorizni a vese-epekovet. Itt nem tudom hogy odaadjak-e, a szerv darabot azt nem, marmint lattam egy teve musorban hogy valaki meg akarta tartani a kivett gyomor darabjat es nem engedtek egeszsegugyi okokbol, felajanlottak hogy lefotozzak neki ha keri de oda nem adjak. Szerintem eleg gusztustalan dolog lehet egyebkent is spirituszban orizgetni a szervdarabot. A kovek masok de megis..


    Ha sziv atultetest hajtananak rajtam vegre akkor viszont szeretnem latni. Csak egy percre hogy hogy nez ki az a szervem ami eltetett, talalkozni vele ha mar meg kellett valnom tole, hogy ugy mondjam, elkoszonni tole.


    Mas szervemtol nem kivannek ilyet...

    előzmény:
    Kusza (75004)
    2019-05-21  11:47
  98. 2019. május 21. 11:4775004.

    Úgy látszik a kórházban az a szokás, hogy oda adják a betegnek a köveket. Ádámtól kérdeztem, hogy elhozta-e, azt mondta, nem volt rá kíváncsi. Neki közben a műtétkor derült ki, hogy nem csak pici kövek vannak, volt egy 2 cm-es is. Szegénynek, gondolom, attól voltak olyan fájdalmai, neki az epehólyagot is eltávolították, be volt gyulladva.

    előzmény:
    jara (75001)
    2019-05-21  09:15
  99. 2019. május 21. 11:4175003.

    Janka igazad van abban, amit az olasz pizzáról írtál, nem ízlett annyira, pedig ettem már ott egy párszor. Az öcsém lányának a pizzériájában sokkal finomabbat ettem. Meg is mondtam a lányomnak, mikor itthon voltak, és ott ettük a pizzát. Na gondolom, az unokahúgom kiakart tenni magáért, mindent beleadott.Igaz máskor is ettem már nála, és akkor is jó volt. A tésztájuk viszont nagyon finom az olaszoknak.

    előzmény:
    csinomjank (75002)
    2019-05-21  09:24
  100. 2019. május 21. 09:2475002.

    Nem is tudtam az Olaszorszagban elo rokonodrol .


    Arra emlekszem , hogy az idos testvered elt kint .


    Par nap Italia jutott eddig csak nekem .   A fagyijuk annyira finom ! 


    A tobbi kajatol nem voltam elajulva. Brusszelben finomabb olasz pizza felet ettem ,mint Pizaban .


     Svajc olasz tartomanyaban ettem a legfinomabb peksutemenyeket  eletemben . Nem a franciaknal es nem az olaszoknal .


     mennyire mas tapasztalatbol megismerni a vilagot ,mint csak igy hallomasbol  ! ( uzenet az unokadnak) 

    előzmény:
    klára13 (74997)
    2019-05-20  14:00

Címlap

top