Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. május 12. 07:0074901.

    Nem vered szét, mert Te sem veszed komolyan . A baj akkor van,ha valaki azt hiszi, hogy csak az az egy igazság van, amit ő gondol, és  érzelmi, vagy hatalmi alapon elvárja , hogy más is így gondolja. Ezért " fertőz " a paranoid " téves eszme rendszer .Ha kellően tehetséges és magas beosztást szerez , emberek tömegeinek gondolkodását alakíthatja át.


    A nagy has és még nem duzzadó emlő természetes, mert a tejbelövellés 24 óra után természetes.

    előzmény:
    klára13 (74886)
    2019-05-11  20:18
  2. 2019. május 12. 04:4074900.

    Hat akkor en is elmondom hogy mit gondolok a kiralyi csaladrol. Eloszor is azt hogy a szennylapok eladasi szama miatt igen nagyon  fontos hogy minel erdekesebben talaljak a nagykozonseg ele az eletuket, jol kiforgatva, nem elnek ezek olyan kacifantosan manapsag mint ahogy bemeselik nekunk.


    A kiralynot oszinten szolva ki nem allhatom, egy szoros szivu oregasszony aki valoban meg a sajat gyerekeit sem szerette, nem is nagyon titkolta, ugy ult es dirigalt ott a tronon ,mint az atyaisten.


    A legnagyobb hibat ott kovette el amikor nem engedte Charlest sajat kedve szerint nosulni hanem odakenyszeritette Dianahoz akivel az aztan eleg hidegen bant. Dianarol sem volt tul nagy velemenyem, egy kis buta, onmutogato, hiszterikus noszemely volt aki nem tudott felnoni az uj poziciojahoz, ezert aztan ugy erezte hogy mindenki hibas volt csak o nem de azert nagyon sajnaltam hogy igy elbantak vele, meg meg is halt, azert ezt nem erdemelte. A ferjenel azert sokkal kulonb volt.


    Az autobalesete szinhelyet lattam teljesen veletlenul amikor Parizsban voltam, a viragcsokrok tuntek fel hogy mit keres az egy alagutban es akkor mondta ott valaki hogy itt tortent a baleset, hat aki latta az abszolut kanyargos am rovid tavot,rogton rajott abban a pillanatban hogy fele akkora sebesseggel is barki, meg egy autoversenyzo is kitorte volna a nyakat nem egy ittas sofor akit  meg talan meg is biztattak a kocsiban ulok hogy gyorsan-gyorsan vezessen hogy lerazzak a lesifotos bandat, szo sem volt az arab szeretorol meg gyilkossagrol.


    Harry szerintem nem bosszubol vette el az amerikai not, egyszeruen megtetszett neki, szep mosolyu allitolag a maganeletben is igen kedves no, az eszetlen bolondozasok ideje is lejart a pasasnal mar, maga is gondolt mar  a csaladalapitasra. Szo ami szo valoban komolyabb kepet es viselkedes tanusit azota hogy megnosult. A kisbaba miert ne lenne az oveke, miert kellett volna beranya? Csak meg kell nezni az orrocskajat tisztara az anyja.


    Az hogy feher? Az apja M.-nek feher ember, a lanyok altalaban az apjukra hasonlitanak, a kisbaba H.-val tovabb feheredett, majd lehet hogy kesobb egy kicsit sotetebb lesz valamelyest.


    A kiralyi csalad arra is gyanakodott hogy H. esetleg a testor gyereke ahogy a pletyka elterjesztette, a venasszony csinaltatott apasagi vizsgalatot amikor 2 eves volt de soha nem mondtak meg a nagykozonsegnek az eredmenyt. Ha a vizsgalat szerint nem verszerinti unoka lett volna akkor azt maguk is kitalaltak volna a vilagnak hogy agyoncsapjak vele Dianat de hallgattak, tehat Charles az apa, kulonben is hasonlit ra csak jol meg kell nezni.


    A kiralyno megkapta a magaet azzal hogy az elso unoka polgari not vett el de akkor a Diana cirkusz utan mar nem mert tiltakozni, meg az ellen sem hogy a fiatalok ugy kivannak elni mint mas, semmifele szabalyok es elzarkozas, a masodik unoka meg szepen lenyelette vele hogy a felesege amerikai, elvalt, idosebb is egy-ket evvel, fekete ver is csorog benne es nekik is megvannak az elkepzeleseik a mindennapi eletrol ahogy elni kivannak.


    Ez a fekete ver mekkora bomba lehetett


    , hehehe, ebbol aztan lathatta a venasszony hogy abszolut nem szamit a fiatalok szemeben az o  velemenye....


    Erzsebet kiralyno nem volt valami muvelt, az anyanyelven kivul ugy remlik nem tud mas nyelvet, emlekszem egyszer lattam a teveben mutattak hogy egy amerikai hires politikusno/ keptelen vagyok ra visszaemlekezni hogy mi volt a neve/ amikor ott volt hivtalalos latogatason zongorazott neki/ abbol is volt egyetemi, jobban mondva felsofoku zenei kepesitese mert koncert zongoristanak tanult csak az aopja felismerte hogy a lanya milyen okos es a politikai palya fele terelte ahol nagy sikereket ert el. Az oregasszony tatott szajjal hallgatta a mesterfoku szepseges eloadasat a koromfekete nonek, valoszinu hogy o meg zongorazni sem tudott, hehehe...


    M.-nek nem csontos valla van hanem kisportolt. Ha itt bemesz egy fittness klubba akkor ilyeneket latsz a noknel. Egy elhizott kover vallnal mindenkeppen jobb.


     

    előzmény:
    klára13 (74885)
    2019-05-11  11:51
  3. 2019. május 12. 03:2374899.

    Bizony szep macskad van ! Nekem is az enyemek a legszebbek, marmint a legkedvesebbek. Egy nyavajas, embereket kihasznalo banda es megis imadjuk oket.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74896)
    2019-05-12  02:17
  4. 2019. május 12. 03:2274898.

    Rendes baratno, hatha ebbol tenyleg kinohet valami, itt is kereshet ilyen tipusu munkat, hivatalosan nehany evig. Altalaban 5 eves szerzodes utan a vallalat ha meg van elegedve vele, kerithet neki zoldkartyat hogy hivatalosan lehessen itt.


    Meg olyan fiatal hogy koszalhat egy kicsit a nagyvilagban mielott letelepszik valahol.

    előzmény:
    csinomjank (74893)
    2019-05-11  23:56
  5. 2019. május 12. 02:2474897.

    Bosszant hogy nem lehet betenni videót,ezt is megpróbálom,szép lovak.......

  6. 2019. május 12. 02:1774896.

    Szép cica az is,nekem pedig mindíg a sajátom a legszebb.

    előzmény:
    klára13 (74888)
    2019-05-11  21:20
  7. 2019. május 12. 02:1174895.

    Nekünk is van sok gyöngyvirág,az egyik kedvencem az illata,most kezd itt-ott virágozni.

    előzmény:
    klára13 (74889)
    2019-05-11  21:34
  8. 2019. május 12. 02:0174894.

    Arra gondolok hogy ez egy jól kikisérletezett recept,amiben lehetséges kis csalás is.Ők nem,de én csalásnak nevezem a csomagolást is,mert tartósító gázzal van (szerintem) "tartósítva".


     


    Nekem sokkal nagyob aszalóim vannak mint a videón látható,egy időben olyan sokat szórakoztam vele,hogy hobbimnak kellett nevezni....


     


    Tehát a lényeg,ha megnézed a hozzávalókat,(ingredients),kiderűl hogy nem csak meggy,hanem cukor és napraforgó olaj is van benne,valamilyen formában.Amint tudjuk a cukor is tartósító,hasonlóan mint a só.


     


    Pl.nekem a paprika szárítást a gépben kellett befejezni,mert akkoriban nagyon párárás/esős időjárás volt,féltem hogy csontszáraz helyett bepenészedik,amit olyan sok munka után nagyon sajnáltam volna.


    A videót nem engedi betenni,tehát a link.....Nesco American Harvest 500 Watt Food Dehydrator - YouTube

    előzmény:
    jara (74891)
    2019-05-11  22:42
  9. 2019. május 11. 23:5674893.

    Pont most hivott fel , hogy egyik amerikai baratnoje adott neki egy kis tavmunkat .


     Hatha ez lesz az a pont ,amin atlenditi . Jo erzes lehet , hogy eszben tartja ot .

    előzmény:
    leiw (74881)
    2019-05-11  04:35
  10. 2019. május 11. 23:5074892.

    Szerintem , ugyse tudjuk meg ,mi az igazsag . Nekem a kiralyno  , a Lizi , legtobszor szimpatikus .


    Olyan dunantuli parasztneni arca van . Mint nemreg kiderult  van is benne magyar ver .


    Beranyasag ? Mar a masik menyecsket is ezzel vadoltak . Nekem aztan edesmindegy ,hogy szaporodnak .


    Mit eszik a gyerekuk ...


    Arrol , hogy a kiralyi csaladba kellene szinesboru  menyecske mar 30 eve is cikkeztek .Csodalkoztam is , hogy a W .nem fekete not vett el . Harry -n volt a sor . Erdekhazassag ez is .Vagy latszat . Hogy legyen min csamcsognunk .


    Amig a valoban fontos dolgok a hatterben intezodnek .


    __________


      Szerintem a Spencer lany nem halt meg - csak el akart  bujni .  A gyerekein sem lattam soha azt a mely szomorusagot  ,amit egy szereto edesanya elvesztese okozhat .


    ________


    En mindent megbocsatok nekik , csak ne tegyek kotelezove , hogy csaladi ugyeiket a teveben nezzuk . Majd felrobbantam , mikor a vakaciom elso napjan anno egesz nap  a C . meg a D . eskuvojet kellett nezni - illetve en kikapcsoltam .


    De  kerlek magyarazzatok el nekem . Hogy a fenebe , hogy a szocializmus legesleg kozepen , a Szovjetunioval valo szoros es taros baratsag idejen  a teveben egesz nap a  rothado kapitalista rebdszer meg reakciosabb ,elavult kiralyi csalad tagjainak a naszat kellett neznunk . Ki erti Ezt ? 

    előzmény:
    klára13 (74885)
    2019-05-11  11:51
  11. 2019. május 11. 22:4274891.

    Ha géppel történik a gyümölcs aszalása, akkor nem szárad ki egy ideig. Mivel tudom, hogy tudod, ezért kérdezem inkább: mi lehetett az oka?  

    előzmény:
    Sheriff-2 (74882)
    2019-05-11  05:48
  12. 2019. május 11. 22:3674890.

    Nálunk már elvirágzott a gyöngyvirág. Nagy kedvencem, be is hozom a lakásba. Másik amit szeretek vázában a margaréta.


    Klárám, voltak próbálkozásaim, varrtam Burdából, szerkesztettem méret alapján, másoltam kész termékről. Nem voltam elájulva munkáimtól.  Inkább jelmezeket vállaltam be, amik egy alkalomra szóltak, kivéve Apuka télapó jelmezét.


    Tartottam tőle én is, hogy ha kreol bőrű gyermek fog születni, mi lesz?  


    Csütörtökön műtik az epémet. Addig nagyon sok a munkám, rendbe kell tenni a kertet, mert utána egy hónapig tehermentesen kell élnem. Nálam látszik a föld a virágoskertben is, ezért kapálni kell. Próbálom évelőkkel tömíteni, viszont az egynyári virágokat is szeretem. Ezek növekedésének pedig szabad föld kell. Legalább is így tanultam elődeimtől. 


    Zsuzsóka, a sok trágya miatt nem szaporodtak el a hangyák? Nálunk nagyon sok hangya van.


    A sárgabaracknál először úgy láttam, elfagyott a virág. Egyszer nézem, tömegével vannak a kis barackok. Aztán potyogni kezdett. Nem baj, - mondom- ha tizede marad meg, akkor is főzök lekvárt. Potyogott, potyog, pedig nő szépen. Ma már azt mondom, a családnak enni elég. Kis buta fácska közvetlen a beton mellett nőtt ki. 

    előzmény:
    klára13 (74889)
    2019-05-11  21:34
  13. 2019. május 11. 21:3474889.

      Virágzik? Holnap lemegyek és megnézem. Sok pompás virág van, de ez a kis eléggé jelentéktelen, a legédesebb.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74883)
    2019-05-11  06:30
  14. 2019. május 11. 21:2074888.

    "Meghan édesanyja, Doria befogadta Archie-t, a macska pedig fontos részévé vált a családjuknak. Meghan imádott vele játszani, mindig róla áradozott a barátainak. Nem meglepő, hogy a babájának is az Archie nevet adta, hiszen imádta azt a cicát


    – mesélte a hercegné egyik régi barátja a The Sunnak.

    előzmény:
    klára13 (74887)
    2019-05-11  20:26
  15. 2019. május 11. 20:2674887.

      Igaz, erre nincs is szükség, hiszen a  gyermek vegán. És ugye  az anyatej...

    előzmény:
    klára13 (74886)
    2019-05-11  20:18
  16. 2019. május 11. 20:1874886.

      Ajaj! Csak nem vertem szét  a topikot összeesküvés elméletemmel? Nem létezik! Erős itt a kötőanyag! Szívesen olvasok cáfolatokat. 
       Még annyit:a gyermek felmutatásakor természetellenesen óriási hasat látok, de tejtől duzzadó ciciket nem.

  17. 2019. május 11. 11:5174885.

       Nagy élvezettel figyelem Harry herceg hadjáratát a királynő ellen. 
       Nyilván nem tudta megbocsátani, hogy a királyi udvar érdekeit minden elé helyezte, kíméletlenül.
       Szerencsétlenné tette fiát,mert az nem vehette el élete szerelmét (tényleg az volt), mert polgári származású és elvált asszony volt. Elvetette a hófehér kislányt, mert az látszólag minden elvárásnak megfelelt, így aztán szerencsétlenné tette őt is.
       Majd az unokákat is, akik kisgyermekként árvák lettek - anyjuk máig tisztázatlan autóbalesete miatt, amely bekövetkezésének kósza hírek szerint az arab szerető, sőt magzat volt a fő oka. 
       M.M. a bosszúnak minden szempontból megfelelt. 
       Félvér, nemhogy nem nemesi származású, de rabszolgasarj. Elvált, és filmvásznon pucérkodó színésznő! Megtöltött fegyver, csak időnként meg kell húzni a ravaszt!
        Első lövés: a nő személye.
        Aztán jött a többi szép sorjában. A herceg igazán ismeri a királynő gyengéit, hogy miképpen sebezhető. A hófehér menyasszonyi ruha, amely természetesen kivágott, megmutatja a nő széles,  csúnya, csontos vállait. 
        Aztán sorban jöttek M. M. "szabálysértései". Kitervelt, szisztematikus módon. A különköltözés. Nem akarok mindent felsorolni, csak ami nagyon nagy pofon: otthon születik meg a gyermek - nem tartom kizártnak, hogy béranya hordta ki H. magzatát, nem is közös a szénfekete nagymama családjával. Hiszen egy kis hófehér virágocska.
        M. nagy szerepe volt az odaadó, boldog szerelmes után a várandósság. Ami már túlzás volt, hogy le nem vette kezét hasáról, amely mozdulatot óvó-féltőnek szánta, de néha úgy tűnt, mintha aggódna, hogy a nagy has lecsúszik. Markolászta alul, felül. 
        A kisbaba bemutatása - természetesen H. karjában. Mert hogy ez az övé, és amúgy is, ezzel is hagyományt lehet elutasítani. 
        Aztán lehet tovább csepegtetni a mérget. Afrikába költöznek horribilis költséggel, és hogy vissza, Amerikába.  És a nagy ötlet: a gyermeket vegannak nevelik. Most én kérdezem: vajon az anyatej is tilos számára?!
        A királynő mit tud tenni? Mondjuk, megtiltotta, hogy  M. bármikor Diana ékszereit viselje. Csak Katalinnak szabad. Biztosan vannak egyéb eszközök is, majd kiderülnek.
       Ez a harc pedig megy a dédnagymama haláláig. Vagy ki tudja....

  18. 2019. május 11. 11:0574884.

      Zsuzsa, nem jöhettél rá előbb. A kertészkedéshez meg kell érni. Ez úgy a 30. életév körül következik be. Nem véletlen, hogy nyugdíjasok a kertek bolondjai. Ismert emberekről tudjuk ezt, és nyilván mások is sokan így vannak.

    előzmény:
    leiw (74880)
    2019-05-11  03:45
  19. 2019. május 11. 06:3074883.

    Nálam mos virágzik. Szerencsére jól terjed, aminek örülök. A zöldje is szép talajtakaró. Virágzik a klemátiszom, de azt hiszem a fehér a szépségem elpusztult. Ez is szép, rózsaszín, de közömbös .

    előzmény:
    klára13 (74879)
    2019-05-11  02:40
  20. 2019. május 11. 05:4874882.

    Ma vásároltam a COSTCO-nál,és osztogattak aszalt meggyet kóstolónak.Nagyon meglepődtem hogy nem volt száraz.


    Ez az.Buy Kirkland Signature - Tart Montmorency Cherries, Whole Dried - 20 oz (567 g)- VitaCart Offers Discount Tart Montmorency Cherries, Whole Dried from Kirkland Signature


                    Tart Cherries: 7 Surprising Health Benefits — Nuts.com

    előzmény:
    leiw (74881)
    2019-05-11  04:35
  21. 2019. május 11. 04:3574881.

    Gondolom hogy nagy trauma lehetett neki hogy az osztalytars ongyilkos lett. A fiatalok nagyon a szivukre vesznek dolgokat, igen, lehet hogy ez all mogotte. Megis, valaki kell neki aki kibeszeli ebbol a magaban nem bizasbol es atlenditi a masik oldalra.


    Szegeny lany,...

    előzmény:
    csinomjank (74878)
    2019-05-10  16:54
  22. 2019. május 11. 03:4574880.

    Hat igen, a kozos ingatlan nem sok helyen valik be. A telekkel mi lesz ha megoroklik a gyerekek? Epiteni ra  vagy hasznalni mint kertet, lesz ra kedvuk?  Lassan az unokaid is felnottkorba ernek, marmint onallokka lesznek, lehet hogy ok jobban tudnak hasznositani. Az is lehet hogy idovel valamelyik beleszeret a kerteszkedesbe, en vagyok ra a nagy pelda, soha eletemben nem erdekelt csak most vagy 20 eve jottem ra hogy mennyi oromet tud adni es nagyon sajnalom hogy nem elobb.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74869)
    2019-05-10  07:09
  23. 2019. május 11. 02:4074879.

      Ajaj! Némelyek már el is feledték!  

    előzmény:
    Sheriff-2 (74874)
    2019-05-10  13:22
  24. 2019. május 10. 16:5474878.

    Lanyom kifejezetten szerette a kihivasokat .


    Ezert olyan dobbenetes ,hogy mennyire mas lett .


      Az egyetemet meg nagy onbizalommal kezdte .


      Aztan  masfel evvel kesobb sikerult csak befejeznie ,mint elore terveztek  /megvontak az osztondijat is .


     De hat megesik az ilyen .Massal is . Megfigyelesei szerint   raszalltak az osztondijasokra .


    Egy indiai fiu meg is olte magat . Utana az egyetem beijedt es el kezdett pszichologust fizetni  a tulterhelt diakoknak .Lanyom is jart .


     

    előzmény:
    leiw (74866)
    2019-05-10  03:26
  25. 2019. május 10. 16:4874877.

    jaj - en nagyon szerettem  es szeretem


    ott szulettem -nem messze 


     de  pl . volt rokonom ,aki ott volt sorkatona es annyira rossz emlekei vannak , hogy a kozelebe se kepes menni


    a gyonyoru Balaton felvideknek

    előzmény:
    leiw (74867)
    2019-05-10  03:37
  26. 2019. május 10. 16:4574876.

    Mgdika, ez a kép kicsit jelképezi, hogy a természet igyekszik visszahódítani, ami az övé. A technikai fejlődést nem lehet megállítani.

    előzmény:
    Kusza (74875)
    2019-05-10  13:24
  27. 2019. május 10. 13:2474875.

    Zsuzsa megmutattam Gyurinak a drónos képet, amit a sas elkapott, hát elég félelmetes. Mindig tart az ilyen nagy madaraktól.

    előzmény:
    Zsumi45 (74871)
    2019-05-10  09:18
  28. 2019. május 10. 13:2274874.

    "Jo kajakat tettel fel, majd atnezem...."


    Azokban a receptekben az a jó,hogy képekkel is van ábrázolva,kezdőknek sok segítség.A klasszikusok mint pl.én,már megtanultuk régen.

    előzmény:
    leiw (74863)
    2019-05-10  02:30
  29. 2019. május 10. 13:2074873.

    Igen még mindig nagyon szeretem a meggyet. Azt sajnálom, hogy hamar leérik, nem úgy mint az alma. A meggy eltevéstől nem szeretek kimaradni, főleg a magozottat szeretem. A múlt vasárnap is pudingos meggyest csináltam, Gyurinak az egyik kedvence.


    Az a lapos barack nagyon finom, jó drágán is szokták adni. Tetszik, hogy a magja is pont olyan formájú mint a barack, csak picike.


    Már várom az Ádám jelentkezését, ma műtötték epekőre.

    előzmény:
    klára13 (74861)
    2019-05-09  22:50
  30. 2019. május 10. 09:3174872.

    Igen, Zsuzsa! 


    A " növénynemesítés" is a küllem, szállíthatóság és az eltarthatóság növelésére irányul, az ízvilág és beltartalom rovására. Mint tudjuk, az uborka görbülete fontos kritérium a profit érdekében. Tragédia ami a nemzetközi szabványok terén történt.


    Az igények is átalakultak, aztán háborgunk, ha Husvétkor drága az újkrumpli... A tavalyi almát még mindig vesszük, pedig milyen zölden került a hűtőházba, s vegyszerrel érlelték színesre, íze semmi. 


    A mi "farmereink" (önhibájukon kívül!) mivé váltak ? 

    előzmény:
    leiw (74867)
    2019-05-10  03:37
  31. 2019. május 10. 09:1874871.

    MÁJUS 10. A MADARAK ÉS FÁK NAPJA!

    " ...évente egy nap szenteltessék a madarak és fák védelmében." 💜

    (Herman Ottó)


    Ne csak 1 nap!


    Ilyenkor az egész iskola kivonult kis elemózsiás kosárral, plédecskével a Maros partjára. Körjátékok, fogócskázás.


    Most meg a város legszebb terén kezdődik az egész nyári öszöm-iszom-szemetelés.Ja, nem is csak nyáron...  Legfonosabb esemény: Borfesztivál... böllér- hal-gulyás-... mintha nem ezt tennék legtöbben minden vasárnap otthon...


    Csodálkozunk a Föld pusztulásán?

  32. 2019. május 10. 08:0374870.

    Jajj Klárám! Nem hiszed, a nagy kíméletben mi mindent nem teszek meg, amit szeretnék! Már nem is merem mondani, hogy most épp (a jobb kezem kímélve) a bal könyököm nyekkent meg.


    A WC helyiségben a vízórákat elődöm, -aki felújította a lakást- gyönyörűen lecsempézte,( egy csempényi ablakot hagyva). 


    Leolvasni is alig lehetett , nemhogy benne dolgozni. Ma jönnek a hideg és meleg vízórákat cserélni. Emiatt a héten hívnom kellett burkoló szakit, aki kivágta a nyílást. Négyszer nagyobb ajtót kell betenni. Szállt a finom por- hiába a porszívó. Lemostam a csempét, bal kézzel, s valahogy kitekeredett. No, nem nagyon, csak épp annyira, hogy minden mozdulattal érzem. Ezt a fejecskét a bal kezem ügyetlenségének ecsetelése helyett tettem ide.


    Lenin mondta? Ami nem megy...?


     

    előzmény:
    klára13 (74860)
    2019-05-09  22:39
  33. 2019. május 10. 07:0974869.

    Férjem azt hiszem nem a Balatont nem szerette, hanem anyósát , és az ottani társaságot. Az ötvenes években oda száműztek sok budapesti lakost, lakásukat elvették. Lakott ott államtitkár, vezérkari ezredes, sőt az utolsó Habsburg király nevelője is. Ez a  kissé urizáló stílus volt idegen neki, bár sokat változott, hogy az öregek kihaltak. No mindegy, a fő gond az volt, hogy anyukám halála után megváltoztak a viszonyok.  Öcsém nagyon magas beosztású volt , a rendszerváltozás után megváltozott  a státusa, sok pénz kapott  felmondása után, elkezdte pénz  a közös ház átépítésére befektetni . Nem lett volna baj, ha a megbeszélt  átalakításoknál tartotta volna a a megbeszéléshez magát. Mi olyan emberek vagyunk, akiknél az adott szónak jelentősége van , és az egyoldalú változtatások  ( különösen, hogy mindig kárunkra történtek )bosszantottak bennünket . Különösen férjemet, aki mérnök, precíz, pontos ,és kissé merev gondolkodású. Végül egy alattomos húzásnál betelt a pohár és a fiúkkal megbeszélve eladtuk az ingatlanrészünket. Egy forintot sem tartottam meg, az egészet telkekbe fektettük, Akkor még nagy örökösödési illeték volt , nem akartam, hogy felújított ,vízparti házrészrét milliókat fizessenek, ha megöröklik. . Cserébe pedig egy a nehezen kezelhető közös tulajdonuk legyen . Így maradt a fájó emlék , és itt a főváros közelében 3 nagyon szép telek, amivel munka van

    előzmény:
    leiw (74867)
    2019-05-10  03:37
  34. 2019. május 10. 03:4574868.

    A toltott paprika itt is nagy szam az amerikaiak koreben, en meg nem is talalkoztam olyannal aki nem szerette volna. Emlekszem egy 80 koruli oregasszonyra, egy partin talalkoztam vele es o is emlitette a toltott paprikat hogy egy magyar pasastol tanulta meg a fozeset, valami Laszlo, meg azt is hozzatette elismero hangon hogy micsoda szereto volt...!


    Hat nem tudom az a Laszlo hova lett, nem illett megkerdezni, ez ozvegy volt, az 50 koruli fiaval volt ott aki szinten hallotta az anyja elismero szoveget a barat nemi kepessegeirol, hehehe, nem utkozott meg, en sem csak a mosolygasom mogott razott a nevetes hogy milyen  emlekei vannak az idos nonek egy magyar pasasrol..

    előzmény:
    Zsumi45 (74847)
    2019-05-09  09:04
  35. 2019. május 10. 03:3774867.

    Van olyan ember aki nem szereti a Balatont?  Mit szeret, a hegyeket jobban?


    Igen, a sajat friss zoldseg-gyumolcs szerintem megfizethetetlen, Az uzletek mar regen nem arulnak erettet semmibol, en itt mindig a farmerektol probalok szezonban vasarolni, ok meg erettet arulnak, csak annyit szednek le amit aznap korulbelul el tudnak adni.


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (74846)
    2019-05-09  07:09
  36. 2019. május 10. 03:2674866.

    Kisgyereknek is ilyen volt a lanyod, ilyen onmagaval szemben kritikus? Vagy csak kesobb lett? Nem a tanarok csopogtettek bele valamikor az iskolaban ezt igy hogy ne higgyen magaban? Szerintem jot tenne neki egy masik orszagban, foleg ahol a baratnoi vannak egy kis munkavallalas, emlekszem hogy regen irtad hogy az apukaja milyen buszke volt ra es mennyire szerette, talan o tudna vele beszelni hogy bizzon magaban, a siker egyik titka hogy ne ketelkedjen. Aki tud az tud, ha meg eppen valamit nem, az sem tragedia, majd utananez. Fiatal, van ideje tanulni, kiegesziteni a tudasat. Ezt kell vele megertetni hogy fel a fejjel. Egy megerto fiubarat sem artana akire hallgat de majd kulfoldon az is jobban akad, helyi is. En a helyeben mindenkeppen lepnek egy orszaggal odebb. Nemcsak a szakmai tapasztalat, fejlodes  lenne neki jo, uj emberek, masfajta vilag es szepen kereshetne, jo penzeket fizetnek ebben a munkakorben, nezzetek csak utana. Vannak jo munkakozvetitok ilyen teren, majd ok keresnek neki munkat.

    előzmény:
    csinomjank (74849)
    2019-05-09  10:26
  37. 2019. május 10. 03:0874865.

    Le kellett volna halozni azt a meggyfat hogy ne jussanak hozza a madarak. A lanyod helyeben a Magyarorszagi latogatast meggy eresre rogzitenem, illetve ha te mesz ki hozza akkor vigyel magaddal nehany kilot.


    En egyszer ittam meggybort, a szomszed neni keszitette osszetort meggybol, meg a magjabol is tett hozza, cukrot is, letakarta a nagy 5 literes uveg szajat es hagyta hogy forrjon, utana leszurte. Hogy az milyen finom volt!


    Utana ujra felontotte vizzel es azt is megerlelte, az mar nem volt olyan eros es piros de jo volt. Ha lenne meggyem biztosan kiprobalnam, igy csak az uzleti befott levet iszom meg.


     

    előzmény:
    Kusza (74859)
    2019-05-09  19:35
  38. 2019. május 10. 02:3874864.

    Itt foleg a sargahusu oszibarackok vannak, nagyok, finomak, kosarszamra szoktam venni ereskor a parmerpiacon es nem tudom abbahagyni az eveset.


    Otthon emlekszem volt olyan zoldheju belul is zoldeshusu lapos barackok hogy annak micsoda finom illata volt, szinte viragillat, es az ize is felejthetetlen. Egyetlen hibaja az volt hogy kivul nagyon szoros, ahogy az ember beleharapott, csipte a szaja szelet. Eleg ritkan volt a piacon ez a fajta, direkt lestuk hogy mikor aruljak. Szerintem nem is erte meg termelni, azert volt ritka de a szamomra ma is az a legfinomabb oszibarack. Lapos, kicsi itt is van de izetlen vacak.

    előzmény:
    klára13 (74861)
    2019-05-09  22:50
  39. 2019. május 10. 02:3074863.

    En is kutatgattam a meggyet de a spanyolt nem talaltam. Mindegy, ugysem tudok ezen az arnyekos helyen ilyet ultetni. Ha legalabb arulnak valahol de csak azt az izetlen ketes fajtat lattam. Azert igy is vettek, foleg a lengyelek.


    Jo kajakat tettel fel, majd atnezem....

    előzmény:
    Sheriff-2 (74843)
    2019-05-09  03:13
  40. 2019. május 10. 00:3974862.

      ahhoz nem a legjobb terep a mostani budapest


    a kortarsai nagyresze kodos albionban van ...

    előzmény:
    klára13 (74855)
    2019-05-09  17:46
  41. 2019. május 9. 22:5074861.

      Ma is kedvenc gyümölcsöd a meggy, Magdikám? Emlékszem, a lapos őszibarack mennyire elbűvölt. Nekem a gömbölyű jobban ízlik. Persze, már, amelyik. A későnyári fehérhúsú óriás barackoknak nincs párjuk.

    előzmény:
    Kusza (74859)
    2019-05-09  19:35
  42. 2019. május 9. 22:3974860.

      Zsuzsika, pogácsám ízetlen volt, túl jó sajtot vettem hozzá nagy igyekezetemben. El sem vittem, nem is hiányzott. 
      Ej, ej - csóválom lelki fejemet, mert látom lelki szemeimmel, hogyan teszed tönkre ismét csuklódat.
      Zsuzsika, ha vásárolsz egy kiló mirelit pogácsát, jobban jársz! Vagy, ha inkább madártejet készítesz. Karamellásan csodálatos!

    előzmény:
    Zsumi45 (74858)
    2019-05-09  18:03
  43. 2019. május 9. 19:3574859.

    Olaszországban nem jut hozzá Ági a meggyhez, nincs a piacon. Egyszer már vittek Tamásék egy kis gyökeres meggyfát, meg is ragadt. Kezdett teremni, de a madaraknak is nagyon ízlett, nem hagytak Áginak. Különben már hallottam, hogy vannak vidékek ahol sok terem, de olyan is van, ahol nem marad meg.


    Kisgyerek koromban egy kertes házban laktunk, hosszú hegy vezetett fel a kertünk végében. Ahogy mesélték a szüleim, még alig tötyögtem, ha eltűntem, tudták, hogy a meggyesben vagyok. Földig érő ágairól tömtem magamba a meggyet.

    előzmény:
    klára13 (74856)
    2019-05-09  18:00
  44. 2019. május 9. 18:0374858.

    Jobb későn, mint "semikor" .


    Elém került egy (kívül-belül) sajtos  pogácsa recept, ide másolom a linkjét:


    http://www.mindmegette.hu/pillekonnyu-vajas-sajtos-pogac sa.recept/?fbclid=IwAR1ciGSE0Qtw5kJrPZjO19v-FH3obVs36HHgbQ7n RLBuc5aLEMd-5JeP6ZU


    Remélem elég lesz géppel összedolgozni, mert a kezem még nem "százas".


    Klára, a tiéd hogy sikerült? Hajtogatott volt ugye, nem élesztős? 

  45. 2019. május 9. 18:0274857.

     Jara-Marika, a múltkor szóvolt remek munkáidról. Arra nem emlékszem, hogy szoktál varrni is? Magadnak, Szonjának?

  46. 2019. május 9. 18:0074856.

      Bár  a cseresznye is nagyon finom, de a meggy még zamatosabb, ízletesebb.
      Nálunk a pándi üvegmeggynek van nagy tekintélye, ám, mint mondták, keveset terem. Hozzá hasonló az érdi bőtermő, ami nagyon finom, nagy szemei vannak, és tényleg rengeteget terem. 
      Emlékem, hogy egyik nyáron, amikor felmásztam a meggyfára, két kutyánk addig nem látott ilyet, és talán féltettek, vagy zavarta őket, hogy nem tudnak utánam jönni, mert egyre csak sírtak a fa alatt. 
      Nagyon szerettem fára mászni. Aztán egyre kevesebbszer jött ehhez kedvem az évek során, s egyszer csak észrevettem, hogy  már egyáltalán nem mászok fára. Így múlnak el a dolgok életünkből.
      A meggynek nagy előnye volt, hogy nem kukacosodik. De ez is megváltozott. Valahonnét behurcoltak egy olyan legyet, amely éppen úgy kedveli a meggyet, mint a cseresznyét a cseresznyelégy. Ma éppen úgy kukacosodik.
      Így van, Zsuzsika, a meggynek nagyon jót tesz a porzótárs. A cseresznyének szintén.

    előzmény:
    Zsumi45 (74854)
    2019-05-09  17:03
  47. 2019. május 9. 17:4674855.

       Abban reménykedtem, Janka, hogy idehaza egy-kettőre rátalál nagylányodra a szerelem. Egy boldog, hosszan tartó szerelem.
       Igazán nagyon kívánom neki. 

    előzmény:
    csinomjank (74849)
    2019-05-09  10:26
  48. 2019. május 9. 17:0374854.

    Hozzászólással valóban helyre lehet tenni az időrendet.


    Kert tulajdonos időnkben mindkét kertünkben meggyfából volt a legtöbb, s akkor még nem puszított úgy a monilia, mint későbbi években. Igaz ezek a fák kisebb termetűek voltak a cseresznyéknél, és barackoknál, de a parasztmeggytől a cigánymeggyen keresztül a nagyobb szemű pándi és hólyagosig mindenféle volt, s állítólag azért volt a bő termés, mert az aprószeműek beporozták az "egyivarúakat". ha jól emlékszem a megkülönböztetésükre. Rengeteg befőttet, dzsemet, szörpöt főztem be, s meggybort is nagyon finomat készítettünk. Nekem is kedvenc gyümölcsöm és a szilvához hasonlóan nagyon egészséges, a flavonoid tartalma miatt.


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (74853)
    2019-05-09  15:36
  49. 2019. május 9. 15:3674853.

    Már megint a 26. hozzászólásnál tartok,most nem lehet az időt sem megfordítani.Az új renszer ugyanolyan bolond mint a korábbi.....Csak azt jegyzem meg,hogy én ilyenkor télvíz idején,ha nincs fagyasztott meggyem,akkor meggy juice-t veszek iszogatni,kettes csomagolásban,a COSTCO-nál az egyik legolcsóbb,egyébként elég borsos az ára.Talán most időrendbe teszi még az új renszer is.....


                       Tart Cherry Juice - Cheribundi

    előzmény:
    klára13 (26)
    2006-02-22  02:18
  50. 2019. május 9. 14:4674852.

    Vajon én kevertem ezt így össze?Vagy az új rendszer.(?)

    előzmény:
    Sheriff-2 (74851)
    2019-05-09  14:44
  51. 2019. május 9. 14:4474851.

    Az én fámon vérpiros,piros,rózsaszín,és sárga terem,minden főágon más,lépcsőzeteseA mókuson is érik.A fekete hollók sokáig vitatkoznak hogy melyiket ki egye/eheti meg.A mókusok jól elvannak,a kisebb madarak is,a mosómedvék éjszaka libasorban másznak fel,a szarvasok az új hajtásokat jobban szeretik.Érdekes az élet.

  52. 2019. május 9. 14:3674850.

    Nagyszemű meggyünk nincs,de cseresznyénk igen.A szezon közepétől kezdve olcsón lehet venni,nekem van csersznye fám,már kiöregdett,de régebben 4-féle volt rajta,a barátaink nagy vödör-számra hordták el.


    A szomszédom pedig(?) Hűűűűűm,mondjuk csak úgy szépen,hogy érdekes teremtmény......


    Amikor érik,átszólok neki hogy jöjjön szedjen,erre azt mondja "meg lehet azt venni is."Hát ő nem Magyar.Ha neki kell szedni,akkor inkább nem.Pedig sok ág lehajolva nagyon egyszerű,nekem pedig sokszor nincs időm/kedven a sült galambot a szájába tenni.


    Ami biztos,hogy nem vagyunk egyformák......


                   bing cherries - Google Search

  53. 2019. május 9. 10:2674849.

    lanyom szoftverfejlesztessel foglalkozik . nem tudjuk miert , de itt remesen alacsony volt a szakmai onbizalma.volt , hogy gyakoronoki allasban az elso napokban ugy sirt ,mint egy kisgyerek , hogy o ezt nem tudja , jobb , ha felmond ,mielott belesul az egeszbe . aztan maradt es a vegen jo es kituno ertekelest kapott a fonoketol .azt hittuk , ez a sikeres karrierjenek a kezdete lesz itt . de  rogton utana kijelentette , hogy o tobbet ingyen nem dolgozik . es elment . az apja hiaba mondta neki , hogy meg egy-ket gyakornoki munka , max . felev es kap rendes allast , meg fizetest is felajanlott neki . de nem .


    van valami ,amit nem mond el nekunk . nem ertjuk az egeszet .


    annyibol jo , hogy elment , hogy talan ott szakmai onbizalmat szerzett . volt valami sajat szoftver kibocsatasa  is .  volt valami kis unnepseg is a cegnel .  de akkor is mondta , hogy hiaba akarjak vele elhitetni , hogy sajat  szoftver de azert segitettek  neki . szoval szornyen kritikus onmagaval . szakmailag .


     ferjem hazaja feldulva . polgarhaboru .   talan hazamegyunk nyugdijas korunkra . ha sikerul valamibe befektetni  , hogy legyen nyugdijunk .


    de ki tudja , hogy mi lesz otthon is addig .


     most pont azon bosszankdom , hogy a szokasos nyari hazamenetelhez   beadta a ferjem a vizumigenylest  es annyi kerdest kuldtek vissza , mintha allampolgari igenylest adott volna be . miota el velem , hol  , bejelentett lakcim .. mikor itt nincs is lakcim nyilvantartas ...  es a magyar hazassagi papirunk csatolva volt  az igenyleshez ...


    egyik arab kollegaja  is europaban akart nyaralni ,mint maskor  is es azt valoszoltak neki , hogy csak akkor kap vizumot , ha olyan szallast foglal ,amit nem lehet torolni  -es napra pontosan megadja , hogy melyik nap hol lesz  es hol szall meg  ...mi ez ? szovjetunio?  ott volt ilyen szigor a turistakkal ...


    erre olyan merges lett a kollegaja , hogy elment az amerikai kovetsegre -ott meg kapott konnyeden


    mar meg is jott a nyaralasbol , nagyon jol erezte magat


    ki erti ezt a vilagot ? 

    előzmény:
    leiw (74840)
    2019-05-09  02:20
  54. 2019. május 9. 09:1174848.

    Klárám, ezt neked találtam:


    Tudom, már nem gyűjtesz, de ezek nagyon tetszenek nekem:

    előzmény:
    klára13 (74835)
    2019-05-08  11:43
  55. 2019. május 9. 09:0474847.

    Szépek ezek az ételfotók! Ha jól készítik, finomak is ezek a jellegzetes ételeink.


    A holland unokavő, közel 4 évig gyakran járt ide a lányos házhoz, kérte is a paprikás ételeket és mindenhez nokedlit! 


    Nálam ismerte meg a töltött paprikát, azonnal a kedvence lett, s azóta Dorka is készíti- ha néhanap hozzájut magyar fehér paprikához. Töltenivalót csak innen szállítanak hozzájuk. Apósa próbálta innen származó magról, üvegházban nevelni, de a fűszerpaprika jobban sikerült. (Pár tő, mert picike kertecskék vannak-ha vannak.)


    A fiatalok nagyon mértéktartóan és egészségesen főznek, hal+zöldség. Nagyon elterjedt a porított, előkészített, tartósított ételek fogyasztása, amiről próbálom lebeszélni őket, de idő híján kénytelenek ezeket is étlapra venni. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (74845)
    2019-05-09  03:27
  56. 2019. május 9. 07:0974846.

    Tudod ez olyan róka fogta csuka .....De ha már termett , nem hagyhattam tönkremenni. Falun a hetvenes években üresek voltak a boltok, jó szolgálatot tett egy teli kamra . Aztán lassan megszoktam ,talán meg is szerettem a kerti munkát(!? ). Ha pedig már van termés fel kell dolgozni. Csak annyii az előnye, hogy sokkal kevesebb cukrot használok, és semmi tartósírószert . Sok bolti szörpre ráírják, hogy tartósítószer nélkül, és felbontás után hetekig nem erjed, nem penészedik.Az enyém nem ilyen tartós még akkor sem ha hűtőben tartom. A kész gyümölcslevek  pedig színezéket, ízfokozót tartalmaznak . 


    2001-ben eladtuk a balatoni ingatlanunkat. Távol volt, nagy telek, tulajdonostárs ( megbízhatatlan ) A pénzt telkekbe fektettük, melyeket fejlesztenünk, de legalább szinten tartanunk kellett. A többi pénz fiainknak adtuk, akim akkor lakáscserére , ház befejezésébe  használták fel. Férjem nem szereti a Balatont, mely nekem a lételemem  volt. Ha nem lett volna társtulhdonos azért még mindig meglenne.


    No , a képfelrakás nem  megy

    előzmény:
    leiw (74839)
    2019-05-09  02:09
  57. 2019. május 9. 03:2774845.

    Meg lehet ám éhezni lustálkodás közben is.


    Jó éjszakát.....recipe – The Hungry Hungarian

  58. 2019. május 9. 03:2274844.

    Feladom,mert a konyakos meggyben is kicsik vannak,de gondolom a csokoládét spórolják.


    Vagy csak a csomagoló papírt?

  59. 2019. május 9. 03:1374843.

    Megnéztem a könyveimet is,de nem találok információt arról a meggyről,úgy néz ki megmarad gyerekkori emléknek.


    Spanyol nyelven pedig ezeket az aprókat találtam.


    Az a helyzet hogy nem lehet sokáig tartani frissen,mert megromlik.Amit én szoktam venni vödörszámra,ki vannak magozva.Nekem van magozóm,és miután össze vannak törve,rövid időn belűl erjedésnek indul.A feleségem szokott sütni meggyes süteményt.Régebben szoktunk menni meggyet szedni ahol lehetett saját magunknak,de azt akkor mint szórakozást csináltuk,összekötve csónakázással,halászással,kirándulni stb....

    előzmény:
    leiw (74838)
    2019-05-09  02:03
  60. 2019. május 9. 02:3574842.

    Még soha sehol nem találkoztam itt azzal a spanyol meggyel,nem hiszem hogy van itt.A befőtteket szoktam venni,frissen csak szezonban lehetne.Képről megismertem,ez az.


                spanyol meggy - Google Search

    előzmény:
    leiw (74838)
    2019-05-09  02:03
  61. 2019. május 9. 02:2874841.

    Nalam ugyanez van. Probalkozasok meg mindig a novenyek korul. Ez az arnyekos kert sokmindenben akadalyoz. A csalad nem banja de nem is segit, marmint magatol csak ha kerem, oket nem erdekli a kerteszet, megcsodalnak dolgokat ami sikerul de ennyi az egesz.


    Van amire buszkek is es emlegetik masoknak, a kiwit pl. / itt ugyan nem talalsz csak mini kiwit, a masik elfagy, nem el meg, nekem megel/.


    A kert addig el amig en elek, ezzel tisztaban vagyok. Meg utana is egy darabig kegyeletbol. Le fogjak nyirni a fuvet, megnyirnak ezt-azt, de minden evben lejjebb es lejjebb fog menni mert nincs ra idejuk es kedvuk sem, vegul az egesz fuvel lesz betelepitve mert azt egyszeru rendbe tartani.

    előzmény:
    klára13 (74835)
    2019-05-08  11:43
  62. 2019. május 9. 02:2074840.

    Mas orszagban dolgozni nem gondolkodott el a lanyod? Ugy tudom jol kepzett, egyetemet vegzett/ mar nem emlekszem hogy milyen szakon/, okos lany volt, lehet sot valoszinu hogy jol megfizetnek masutt, tobb penze lehetne, tarsasaga, barati kore, mas eletformaja, en a helyeben kiprobalnam magamat itt-ott. Attol kesobb meg visszamehetne. Ti mit gondoltok majd a nyugdijas korrol? Hazakoltoztok Magyarorszagra vagy a ferjed orszagaba? Nem emlekszem hogy honnan szarmazik.


    Gondolom az is szempont lesz hogy a ket masik gyerek hol fog elni, dolgvozni, csaladot alapitani, nem lenne rossz ha a kozelukben lennetek. A nagylanyod  meg igen fiatal, probalgathatna magat hogy masutt milyen az elet, udvarlo is tobbfele akadna, en a helyeben megneznek egy-ket olyan orszagot ahol vannak baratok hogy ne ismeretlenul kezdjen. Anglia peldaul.  Hollandiat is dicserik. Milyen nyelven tud?


     

    előzmény:
    csinomjank (74832)
    2019-05-08  06:51
  63. 2019. május 9. 02:0974839.

    Meg diod is olyan sok volt? Nem csoda hogy tele volt a kamrad minden foldi joval. Tudom hogy rengeteg munka de megis jo erzes az a sokminden kerten belul, nem?


    Ma mar nemigazan foglalkoznak a fiatalok a kertekkel az igaz de idejuk se nagyon van ra. Tenyleg csak hobbi szinten lesznek kerteszkedok.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (74831)
    2019-05-08  06:39
  64. 2019. május 9. 02:0374838.

    Megneztem a linket es banatos is lettem. Frisset nem szallitanak postan csak a feldolgozott termeket amivel nem erek semmit mert a nemzetkozi boltban van meggy, uveges, / szaritott/ bonbon is/, magyar, lengyel, jugoszlav es bolgar export, Azt irtad hogy neked van meggybokrod is. Az micsoda? En csak meggyfarol tudok. Mekkorara no? Az is spanyolmeggy tipus? Piros a leve?


    Egyaltalan mi a neve a spanyol meggynek itt?


    Mivel itt nalunk ez a gyumolcs ritka, oriasi elmeny volt Pepinben/ Wisconsin/ amikor arra jartunk hogy az utcan, a hazak elott volt meggyfa, egeszen sok. Nem volt meg teljesen erett de nekem igy is jo lett volna, nezegettem hogy hol latok valakit kinnt a haz elott vagy a kertben hogy megkerdezzem tole hogy adnanak-e el belole nekem nehany kilot.


    Vegul ugy ereztem hogy lopnom kell belole tehat szedtem egy maroknyit nagy tetovan es keszitgettem magamban a szoveget ha odajonne valaki reklamalni vagy kihivna a rendort hogy nem ismerem a helyi szokasokat de nagyon szivesen fizetek erte a tulajdonosnak, de nem jott senki. Masnap lattam arulni az ut mellett picike dobozkaval, vettem is toluk bar meg  kisse savanyu volt.


    Ebbol a dologbol azt szurtem le hogy az eszakabbi, hidegebbi helyeket szereti igazan a cseresznye meg a meggy.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74829)
    2019-05-08  06:22
  65. 2019. május 8. 16:1574837.

    Most mar mindketten faradtak . Hoseg , iskolaev  vege ...


    Madarkam minden hetvegere szervez valami programot maganak . Most eppen  kutyamenhelyre mentek az iskolaval . 


     Kutyat setaltattak . Elozo heten egy volt osztalytarsnojevel egy kavezoban talalkoztak es beszelgettek . Kozben en es az occse ugyanabban a mallban kerengtunk .


    A taltosomnak nincs meg kialakult barati kore . Velunk  jon -megy . Az itt elo unokatesoit nagyon szereti . de messze laknak .


     Ok egy nagy villaban laknak . Tobb csalad egyutt . Vicces ,ahogy jonnek -mennek  es mindenki azt hiszi a kozepso lanyomrol , hogy o a nagy lanyom . Mar tobbszor elmagyarazta nekik , hogy o nem lakik Budapesten . Erre jon valaki ,aki megint azt kerdezi - hogy aztan hogy erzi magat  Pesten . Amikor elmagyarazza neki , hogy o a masodik gyermek - nem az elso ,akkor ertetlenkednek ..." a masodik gyermek egy kislany ...ismerjuk .. te nem lehetsz az " 


     ebbol is kivilaglik  , hogy mennyire ismerik egymast itt a rokonok ...


     


     

    előzmény:
    klára13 (74834)
    2019-05-08  11:31
  66. 2019. május 8. 11:4874836.

      Zsuzsóka, te vagy az egyetlen, aki nem bírja ki szó nélkül, amikor a bolond lyukból bolond szél fú!
      A málna nekem is kedvencem. Egyik legfinomabb gyümölcs. Bár, sok nagyon finom van. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (74830)
    2019-05-08  06:30
  67. 2019. május 8. 11:4374835.

     Az évtizedek során volt mindenféle próbálkozásom a kertben, fa törpésítés, és egyebek. Sűrű látogatója voltam a mezőgazdasági könyvesboltnak, és megvalósítottam az olvasottakat. Pl. a lapos, drótra kifeszített gyümölcsfákat. Családom tűrte, nem érdekelte őket a kert, aztán kinevettek, amikor az ágak szép sorban letörtek. Nem tetszett nekik a móka. Én nagyon lelkes voltam, mint mindig, mindenben. Az eredmény kevéssé érdekelt, maga a törekvés szórakoztatott.

    előzmény:
    leiw (74824)
    2019-05-08  02:16
  68. 2019. május 8. 11:3174834.

      Sajnos, már a monarchia is a gyűlölettel, a másik megvetésével operált. "Oszd meg, és uralkodj!" Az elfogadás azóta sem jött divatba, inkább csak a kákán is csomót keresés és a gonosz kritika. Pedig mennyivel megnyugtatóbb, jobb közérzetet teremtőbb a megértés, az elfogadás! A gonosz bírálat sosem hoz békét. Igaz, nem is abból fakad.


      Mesélj madárkádról és a kis táltosról!
     

    előzmény:
    csinomjank (74820)
    2019-05-08  00:26
  69. 2019. május 8. 06:5574833.

     A finom meggyek ! Hogy hianyoznak !


    Gimis koromban ketto hetig ultunk a meggyfan az epitotaborban . Akkor szerettem meg nagyon .


    Itt csak cseresznye kaphato .

    előzmény:
    Sheriff-2 (74829)
    2019-05-08  06:22
  70. 2019. május 8. 06:5174832.

    Jo hallani ezeket a  peldakat .


    Amikor meg egyszeru volt otthon munkat talalni ,akkor koztuk is sokan dolgoztak . Mutogattak a kepeket , hogy szakszervezeti /vallalati udulokben nyaralhattak  - es az milyen jo volt .


    ________


     Nem a kisebb lanyom erettsegizett , hanem egy unokahugom otthon . Kis csacsogo tipego volt ,mikor eljottunk . Azota felnott . Fajdalmas , hogy keveset talalkoztunk  . Nagyon kedves leany .


    ______


     Nagylanyom eloszor el volt ajulva a pesti elettol .Most mar raunt . Az egeszsege olykor nem a legjobb es horrorisztikus a nemtorodomseg a kormanyintezetben . Borzaszto hasi panaszokkal egy kozelben lako rokon bevitte ot a Janos -korhazba ketto honapja . Hazakuldtek . Meg negy =ot napot szenvedett  - szerencsere tul van rajta  . De mkor jon megint elo  -  s mennyire megbizhatoak  a diagnosztikai gepek azt nem tudni .


    Baratnoi szerte a vilagban .   Angliaban , Ausztraliaban , Indiaban .  Mind hivjak ot  egy nyaralasra -de keves a penze es a szabadsaga . Talan kodos Albionba atugrik  meg iden az egyik baratnojehez . Ezek mind felnottkori baratnok . A gyerekkori baratnoi le se sajnaljak .Pedig o azt gondolta , hogy milyen jo lesz Pesten  veluk . Hiaba  .

    előzmény:
    leiw (74825)
    2019-05-08  02:29
  71. 2019. május 8. 06:3974831.

    Igen ! 30-kiló körül minden évben volt. ez a csúcstermés volt. El nem adtam , ajándékoztam munkatársaimnak, rokonoknak. Ennél kelendőbb  a dióm volt 3 nagy fán, az volt a valutám. Ha jöttek a svájci rokonok, német barátok mindig vittek 1-1 vödörrel . Szerencsére már csökkent . csak 2 nem nagy fám van .. Most minden reggel a zabpehelyhez teszek kettőnknek 1 evőkanál darált diót.mOST NŐVEKEDNEK A MÁSODIK ÜLTETÉS MEGGYEK , AZ KIMAGOZVA TESZEM EL SÜTÉSHEZ . Nem fagyasztom, mert csak 300 liter kapacitásom van . A régi nagy ládák sokat fogyasztottak, odaadtam fiaméknak, ők akkor sokat lefagyasztottak, a  gyerekeknek.

    előzmény:
    leiw (74823)
    2019-05-08  02:06
  72. 2019. május 8. 06:3074830.

    Válaszoltam elefántunk levelére , de nem ment el, pedig nem olyan undorító stílusban írtam , mint ő. Talán a topik okosabb, mint én , nem szabad ezekre a böfögésekre reagálni. Csak azét tettem ,mert úgy érzem , szakmai segítségre van szüksége szegénynek. íValami nagyon megkeseredett benne.

  73. 2019. május 8. 06:2274829.

    Nekünk nagyszemű (spanyol meggynek nevezték) volt,édeskés savanyú,a legjobb volt amit életemben ettem.


    Most is van meggyfám is,meg meggy bokraim is.Ezek nem nagyok,de finomak.Hozzánk nem messze van Amerikának az egyik legnagyobb termelője,tavaly is vettem pár vödörrel,lefagyasztottam kisebb adagokba,nagyon finomak.


                  Door County Cherries and Cherry Picking

    előzmény:
    leiw (74823)
    2019-05-08  02:06
  74. 2019. május 8. 06:1574828.

    Lehet a palántákat is trágyázni,de én a csupasz földre terítem el,ősszel,vagy tavasszal,és bedolgozom,tehát beleásom,utána bárhova bármit ültetek,trágyás földben van.

    előzmény:
    leiw (74822)
    2019-05-08  01:58
  75. 2019. május 8. 06:1074827.

    Nekem melegen ez a csülökhús jobban ízlik mint a sonka,De a kocsonyában nem tud kiszáradni,nagyon jó puha marad.

    előzmény:
    leiw (74821)
    2019-05-08  01:49
  76. 2019. május 8. 06:0674826.

    Az előző adagba én is tettem friss húst,mert nem tudtam venni elég füstöltet.


    Ma is főztem,de csak füstöltből,ami nagyon érdekes,hogy nagyon szép tiszta lett a leve.Fűvágás közben nagyon alacson hőmérsékleten,olyan 7-órát.4,7kg.húsból csináltam,belakmároztam,és maradt egy kis tállal,elég a kocsonyába is,de kapkodtam,holnap még leszedek a kövérből.Csináltam képeket is....

    előzmény:
    klára13 (74816)
    2019-05-07  10:38
  77. 2019. május 8. 02:2974825.

    En is igy erzem. Minden ember egyenlo, annak kell lennie. Meg kell adni a lehetoseget hogy az legyen. Itt is vannak amerikai ciganyok de milyen peldamutatoan elnek, jo korulmenyek kozott es dolgoznak ugy mint a tobbi vagy meg jobban. Nincs is lenezes az iranyukban, eszebe sem jut senkinek hogy negativan ertelmezze hogy cigany, ez nem er semmit.


    Ket ciganyt ismertem itt akik nagyjabol akkor jottek ide ki amikor mi is jottunk vagy csak nehany honappal elobb. Az egyik  egy ev elteltevel mar vett is hazat/ reszletre/, a Ford cegnel dolgozott mint munkas, kesobb vagy 6 ev mulva munkavezeto lett meg meg feljebb ment pedig nem hiszem hogy tobb volt neki mint 8 osztaly, a felesege sosem dolgozott, nevelte a kislanyukat, nagyon jo korulmenyek kozott eltek.


    A masik meg penzt gyujtott es auto roncs telepet nyitott ahol a kiszuperalt kocsik meg mukodo alkatrszeit arulta, / azota hazakoltozott nyugdijban mert a felesege igy akarta/ fenyesen megeltek belole, meg volt egy kisebb hajoja is kinnt az oceannal. Lehetoseget kaptak egy normalis eletre es eltek vele.


    Szoval a kislanyod leertettsegizett? Gratulalok. Hol akar tovabbtanulni? Mihez lenne kedve?


    A nagylanyod hogy szereti Magyarorszagot? Vegleg ott akar maradni?

    előzmény:
    csinomjank (74820)
    2019-05-08  00:26
  78. 2019. május 8. 02:1674824.

    Nekem is az angol kertek tetszenek. A francia tipustol frasz kapok amikor a kastelykertekben mindenfele merteni idomra van nyirva, olyan mu plesztik hangulata van.


    Az angol kertek csodalatosak azokkal a mohas kofalakkal,  fut fel rajta a borostyan, vagy eppen lefele csung, ez-az, tenyernyi futorozsa/ feleg rozsaszinu/ kapaszkodik  felfele, bokrok, minden kusza, illetve alig nyirtak, jaj de szep is tud lenni.


    Aztan az is nagyon tetszik hogy gyumolcsfa, mellette, alatta viragok, odebb egrebokor vagy mas bogyos, utana viragzo bokor, megint valami eheto noveny vagy gyumolcs, csodalatosan tudjak vegyiteni.


    A hatso kertem inkabb angolos nekem is, ez persze foleg a napfeny hiany miatt alakult ki meg hogy nincsen foldem eleg, szoval nekem affele keverek, muszajbol vegyesen krealt novenyhad.


    Az olasz kertek is nagyon tetszenek ha sok a noveny, na meg a teto teraszaik.

    előzmény:
    klára13 (74818)
    2019-05-07  13:15
  79. 2019. május 8. 02:0674823.

    60 kilo malna? Josagos Isten...Az egyik legfinomabb gyumolcs. Sokfele jartam eletemben de csak azt tudom mondani hogy a magyar kerteknek nincs parja. Olyan gyumolcsoket, gyumolcsosoket ami otthon volt/ a 70-es evekben/ azota sem lattam sehol. A meggy es a cseresznye meg plane emlekezetes volt. Nagyszemu, sotetpiros, attetszo/ meggy/ finom nem savanyu, persze eretten arultak nem eretlenul mint itt manapsag...


    Nem messze hozzank van egy meggy farm, marmint van vagy 100 fa ha jol emlekszem lehet szedni de a leve halvany viz szinu, nem piros. Meggy ize van, aprobbak mint otthon de miert nincs piros leve?


    Nem is szoktam venni toluk mar regen...izetlen...

    előzmény:
    szizsuzsóka (74812)
    2019-05-07  06:45
  80. 2019. május 8. 01:5874822.

    Szoval 10-15 centi tragya. Mindenhez? Majd jovore igy probalom de mar iden is  teszek meg a tovukre. 


    Az igaz hogy a mai fiatalokat nem erdekli a kerteszkedes de igazabol mikor is lenne ra idejuk? Munkaido utan amikor beesnek az ajton es varja oket a hazimunka meg a csalad sokfele problemaja?


    Nagyon hobbi dolog lett mar ez. Annak valo aki otthon van. A kozossegi kertekben itt foleg indiaiak vannak meg amerikaiak, en is tag voltam, pl. egy darab mexicoit nem lattam/ 67 tag/, magyar volt ketto. Az indiaiak egy maroknyi foldbol is kepesek termest kicsikarni, iszonyuan ertenek hozza, gondolom odahaza a szukseg igy hozta. Kinai is volt 2, szep volt a kertjuk.


    Azert foleg a szenvedelyes kerteszek kozossege volt, amiota itthon is lett egy napos zoldseges kertem azota nem jarok ki kozejuk.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74808)
    2019-05-07  03:37
  81. 2019. május 8. 01:4974821.

    Jol hangzik de megjobban nez ki.


    Utalom a kocsonyat de a hideg fott, fustolt csulkot imadom, ugy ahogy kiveszem a hutobol, kenyerrel, neha hintek ra pirospaprikat meg tort fokhagyma pepet, ezek szerint ezt a tipusu kocsonyatt meg tudnam enni. Oszinten szolva most olvasom eloszor hogy fustoltbol is szoktak.


     


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (74807)
    2019-05-07  03:07
  82. 2019. május 8. 00:2674820.

    Koszonom . 


    Madarkamnak sok sikere volt iden . Nagyon aktiv volt . 


    ____


    Mikozben ballagasi ajandek otleteket kerestem egy  erdelyi oldalon talaltam magamat .


    Kepzeld ok a ballagast "kicsengetes" nek hivjak . Milyen szep . A ballagas kicsit szomorkas .


    Nekem egykor  a legjobb napom volt . A tudat , hogy vege a giminek  nagyon boldogga tett . :) 


    A szuleim egymassal versengve  probaltak viragokkal ellatni .  Az elvalt  szulok viselkedese .


    Meg apu is eljott pedig neki  agora fobiaja volt . Szegeny , egy kicsit el is ajult .Ennyire emlekszem .


    Jaj -igen az ukran szomszednom  csodalatos frizurat krealt nekem .Belsoepitesz volt - mindenhez ertett


    ____


    Nekem soha nem volt  cigany osztalytarsam .  Ok  egy masik varosreszben laktak .Csak felnottkoromban tudtam meg , hogy


     hiaba probaltak oket beljebb hozni a kozpontba -  sok szulo  magyar szulo tiltakozott -es valami szornyu messze levo iskolaba kellett jarniuk gyalog . 


    nagylanyom idejeben  mar mas volt -akkor mar jarhattak a belvarosba ...soha nem bantottak , jol elvoltak ...


    a legtobben szakmat tanultak - van ,aki pek lett , mas autoszerelo ... ketto lany diplomat szerzett - az egyik angoltanar lett -a masik jogasz 


    Amit Beni mondott elhiszem . En is ereztem olykor hasonlot . De nem mindegyik egyforma .


    En a vegyes hazassagban elo nem latok jovot a szegregacioban .A normalis emberi kapcsolatokban latok jovot . Mindenkit egyenloen kell megitelni a jognak asztalanal . Es ha ez igy van ,akkor az ellentetek kisimulnak maguktol .

    előzmény:
    klára13 (74814)
    2019-05-07  10:23
  83. 2019. május 7. 23:0774819.

     CIGANYOKAT,ZSIDOKAT,ES FOLEG A JAPANOKAT HAGYJATOK BEKEN......ERTETTUK,A PINCEBEN  =NINCS IS PINCEJUK],VALAMELYIKOTOK JART ARRA,UGYE HOGY NEM,BE SEM ENGEDNENEK.... NEVELNEK.....MEG SZAKADOK RAJTATOK,AZT HITTEM A BUTASAGGNAK VAN HATARA ,DE NINCS..........


    VISZONT A KONYOKOM MEGJAVULT -HALA....[DOLGOZHATOK .ES NEM KELL EZT A SOK RASSZISTAT OLVASNI.....]...A CIGANYLANYOKNAK ROSSZ SORUK VOLT AZ OSZTALYBAN,VALYON MER?BUSZKE LEHET MINDENKI A KEMENY PENZEN TANITATOTT UNOKARA.................


    UNDORITO EGY OLVASNIVALO...............ES MEG A BAROMOKNAK VAN IGAZA,MEGYEK MIELOTT BEHANYOK KOZETEK............


     

    előzmény:
    klára13 (74814)
    2019-05-07  10:23
  84. 2019. május 7. 13:1574818.

      Érdekes gondolat, hogy a tanulással kapcsolatban is megjelennek a férfi és női jellegzetességek. Igaz lehet.


      Kinek a pap, kinek a papné. Zsuzsa, kedvelem, ha a kert kissé vad. A francia kertre ránézni sem szeretek, míg az angol kertet, amely őriz valamennyit a természetességből, nagyon szeretem.
       Nem szeretem, ha a föld kilátszik a növények között. Most ez nekem nagy dilemma, hogy mi jobb a növénynek, az-e, ha egyedül van a cserépben, vagy itt is hasznos az aljnövényzet? Utóbbi felé hajlok.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74812)
    2019-05-07  06:45
  85. 2019. május 7. 13:0674817.

      Kellemes éjszakát kívánok!

    előzmény:
    Sheriff-2 (74811)
    2019-05-07  05:36
  86. 2019. május 7. 10:3874816.

      Hogyne érteném, hiszen szinte azonosan készítjük, Sheriff. Azzal más csak, hogy én teszek bele friss színhúst is, amit nagyon kedvelünk benne. Illetve, nekem a köröm és a bőrke fontos. Viszont a teljes húsleves zöldséget nem teszem bele. Pedig nyilván finom tőle. Na, majd legközelebb!

    előzmény:
    Sheriff-2 (74807)
    2019-05-07  03:07
  87. 2019. május 7. 10:2974815.

       Ahogy kitapasztaltam, a paprika nagyjából a savanyú talajt kedveli. Ami az Alpok lábánál van. Másutt, nálam is, inkább meszes. A hunyor istenien érzi magát benne.

    előzmény:
    leiw (74804)
    2019-05-07  01:36
  88. 2019. május 7. 10:2374814.

      Janka, nagyon jónak vélem a kezdeményezést, hogy a fiatalok ismerkednek a kertészkedéssel. Ami nagyon nehéz a sivatagos vidéken, de nem lehetetlen, mutatja ezt a zsidó nép leleményessége és szorgalma Izraelben. Ők találták ki a zseniális csepegtető öntözést pl. Mint megtudtam, a japánok pedig a pincékben létesítettek számtalan kertészetet, ellátni magukat zöldséggel. Mesterséges világítással és hidrokultúrával. Gratulálok  a szép sikerhez!
      Nagy csinnadratta van néhol a ballagás körül. Nos, én nem igazán rajongok érte, nem szeretem a parancsszóra való ajándékozást. Beni nem is kapott semmit. Amikor Zsófikámnak mondtam, szívesen eljöttem volna, mondta, örüljek, hogy megúsztam, csak a nagy tömeg volt, a kellemetlen álldogálás. A gyerekek is unták az egészet, kivéve a két cigány kislányt, akiket népes családja látott el virágok és lufik garmadájával. Ők ezzel már nagylányok lettek, nem tanulnak tovább, ki tudja, némelyik talán férjhez megy. Szegénykéknek rossz sorsuk volt az osztályban. Benit békítgettem, hogy barátsággal kell rájuk nézni, a hiányosságokat meg kell érteni, de engesztelhetetlen volt. "Ők jobban gyűlölnek minket, mint ahogy mi nem kedveljük őket!" jelentette ki. Elgondolkoztam, vajon olyan nagyon nagy bűn a "szegregáció"? Hogy egymás között vannak a cigánygyermekek, és így nincsenek kitéve számtalan megaláztatásnak? Gondolom, erre azt mondják, hogy egymástól keveset tanulnának és kilátás sem lenne az asszimilálódásra. Nekem viszont a hivatalossal ellentétben az a véleményem, hogy nem is kell. Azt kellene segíteni, hogy egy-egy közösségben élhessenek, legyen munkahelyük, élhessenek boldogan egymás között. Nagyon erős és tehetséges nép ez. 
       Na, jól elkalandoztam. Most kivettem a belpolitikai részt, mert nem politizálunk...
       Érdekes nálatok ez a böjt. Mert nem igazán éheztetik ki magukat az emberek, hiszen lemegy a Nap, és kezdődik a lakoma.
      

    előzmény:
    csinomjank (74801)
    2019-05-06  22:42
  89. 2019. május 7. 09:5274813.

    MI KÉK AZ ÉG! 
     



    Mi kék 
    Az ég! 
    Mi zöld 
    A föld! 
    Zöld föld felett, kék ég alatt a 
    Hangos pacsírta fütyörész: 
    Dalával a napot kicsalta, 
    A nap rá gyönyörködve néz. 
     



    Mi kék 
    Az ég! 
    Mi zöld 
    A föld! 
    Zöld a föld, kék az ég, tavasz van... 
    És én oly sült bolond vagyok, 
    Hogy idebenn a szűk szobában 
    Kadenciákat faragok! 
     



    Eperjes1845. április
     
    Nekem feketerigó vagy seregély jut.
  90. 2019. május 7. 06:4574812.

    Szervusztok ! Nagyon érdekes volt eszmecserétek a kerttel és a főzéssel kapcsolatban . Nem egyenként válaszolok, csak az én tapasztalatomat írom le.


    Legfontosabb a tanulás. Érdekes, hogy mi nők , válogatás nélkül mindent megtanulunk, amit kell. Fiaim, unokáim 4 fiú, csak azt , ami érdekli ,. A kis medika hasonlóan hozzám , ,mindent megtanul. Ebben a nemek közötti különbség mutatkozik meg. A tekintély tisztelete, és a magabiztosság . Én nem tudtam eldönteni mi is érdekel igazán , ezért próbáltam megkeresni. A fiúk tudták. Ha nem teljesült , arról nem ők tehettek., hanem a tanárok, a tanagyag , mely félrevezető volt. Utána keresnek mást , ami tuti !


    A kert ! Nekem nem igazán hobbim, de mikor kikerültünk falura ,nagy kert volt , aminek csak kisebb részét hasznosítottam veteményesnek. Akkor jól jött a friss zöldség, gyümölcs, mert nem kellett fizetni érte , és volt bőven a gyerekeknek is. Ez anyagilag is nagy segítség volt kezdő (egészségügyi !!!) fizetések és a vásárlások után fizetett részletek mellett . A helyi asszonyok sokat segítettek , míg nagyjából belejöttem . Aztán csináltunk ott fóliasátrat, és lett sok paprikám is. Volt nagy málnásom . legnagyobb termésem közel 60 kiló volt. 30-40 liter málnaszörpöt tettem el évente . Ideát ,a saját kertben  is volt veteményesem . Akkor már komoly szempont volt a vegyszermentesség, mert jöttek sorra az unokák. Most már ők is megnőttek , ketten maradtunk, fokozatosan redukáltam a veteményest , már csak a fóliasátramban van . Nekem a kert leginkább a szabad levegőn végzett mozgást jelenti , mert a "kapálástól is lehet teniszkönyököt kapni " , és ez helyben van , nem kell elutazni, fizetni .....


    Szeretem a szép kertet , mindig dicsérik. De ha szép , gondozott , nem sok idő marad a kinti pihenésre . Ha pihenek kis, , gondozatlan lesz .


    No a főzés legközelebb . Szép napot kívánok !


     

  91. 2019. május 7. 05:3674811.

  92. 2019. május 7. 04:4374810.

    Van aki szereti a békacombot,én is,ugyanolyan íze van mint a csirkehúsnak.


                     Ez itt a békacombos kocsonya - alon.hu

  93. 2019. május 7. 03:4374809.

    Az én kocsonyás tányérjaim kb.65mm.magasak,corelle.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74807)
    2019-05-07  03:07
  94. 2019. május 7. 03:3774808.

    Ez a trágya-dolog nagyon érdekes,amit kitaláltam nem tudom hogy elhiggyem-e.....Lefordítom amit az eladó mondott.Sok helyen árulják,én a True Value Hardware-nél vettem.Utánfutóval hoztam haza kétszerre,mert vizes,nagyon nehéz,nekem Lincoln Town-car kocsim van.(kép lent)


    Az árat kereslet-kínálat szabja meg.20 évvel ezelőtt $5-öt ($4,99 you know....)fizettem érte,how lucky can you get(?)A mai generáció akik az anyjuk pincéjében lakik,nem sz@rozza ösze magát/kezét,a trágya ingyen sem kell nekik.Kertészkedni?Ásni,az mi?talán megőrűltem?


    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~


    Komolyan pedig,talán úgy tudnám megmagyarázni,hogy elterítem a kert/föld tetején,olyan 10-15 cm.vastagon,utána jön a rototiller.(beásás)


    A paprika/paradicsomnak napos hely kell,szerintem legalább napi 8-óra.Árnyékos helyen sokkal satnyábbak lesznek.

    előzmény:
    leiw (74805)
    2019-05-07  02:01
  95. 2019. május 7. 03:0774807.

    A kocsonyát gyerekkoromban csak télen füstölt húsból készítették a disznóvágás után,mert csak az volt.Amiből most csinálom az hasonló,de más.Most minden gyors,meleg füstöléssel készűl,jelenleg csak egy Német hentestől veszem.Pontosan ugyanúgy főzöm mint a húslevest.Tehát teszek bele répát,zőlséget,(ami fehér répa),zellert,karalábét,sok fekete borsot,babér levelet,és nagyon sok fokhagymát,2 nagy fejet gerézdekre szedve,meghámozva.Nagyon lassan,kb.5-órát főzöm,állandóan habozom,hogy kijöjjön belőle a zselatin,amitől megalszik.Este kész,leszűröm,a levét be a hűtőbe.A csülkökből kiszedem a tiszta húst,semmi mást,csont bőr,kövér,megy a szemétbe.Ha az újjam ragad össze,akkor már tudom is h jól meg fog aludni.


    Másnap reggel egy villával leszedem a kicsapódott zsírt ami kb. 5-6 mm. vastag,megy a szemétbe.A húsokat kisebb darabokra vágom,hidegen nagyon szépen lehet,a levét felmelegitem éppen csak annyira hogy talán a fele megolvadjon,nem kell megint forralni.(forralni akkor kellene,ha nem alszik meg jól,és lehet hozzá tenni étkezési zselatint),a szétosztott húsokra nagy kanállal kiszedem,majd teljes lehűlés után be a hűtőbe,ahol pár óra alatt megalszik.


    Ma vettem nagyon szép 6 csülköt,holnap fűvágás közben főzöm is.(jóóóó pár kg.)


    Ha bármit nem értel,kérdezz.


    Csináltam egy képet a telefonommal,és le kellett kicsinyíteni hogy fel tudjam tenni.A lé barnás,de naaaaagyon fincsi.


    Holnap majd beáztatom a húst mielőtt főzöm,hogy ne legyen túl sós.Ha túl sós,kevésbé alszik meg.


    Rendes húslevest mi csak csirkéből,vagy leginkább marha lábszárból főzünk,de azt a feleségem szokta.Néha a csirkéből készűlt is megkocsonyásodik.

    előzmény:
    klára13 (74800)
    2019-05-06  22:36
  96. 2019. május 7. 02:1074806.

    Valoszinu hogy az unokad felmerte hogy mi a fontos neki, marmint a legfontosabb az elorejutashoz tanulas teren, orulj neki hogy ilyen elorelato. Ilyen vilagot elunk hogy muszaj ezt figyelembe venni.


    A kicsi is ilyen tipus? Emlekszem hogy o is elkezdte a karatezast. Most is csinalja? Milyen sportot szeret?


    Ez a kep a te kertedbol valo? Mint egy park, nagyon szep,gondolom sok munka lehet benne.

    előzmény:
    klára13 (74796)
    2019-05-06  18:40
  97. 2019. május 7. 02:0174805.

    Kozben gondolkodtam a szep paprikaidon es arra a kovetkeztetesre jutottam hogy valoszinu hogy a tehentragya amit en hasznalok masfele lehet, talan keveset teszek a tovere/ en belekevertem a foldbe/ es azert nem megyek semmire vele.


    A tragya amit itt feltettel, feltunoen olcso, en 4 dollar korul fizetek zsakonkert a Home Depot-bol, ez a tied szallit New Jerseybe is? Iden mar nem de jovore igenybe vennem en is. 60 zsak? En osszesen az egesz kertre, fure, bokrokra csak 10-et hozattam, azt hittem hogy eleg. Varosi lany voltam mindig, a kerteszkedeshez sosem ertettem es nem is erdekelt, / annal jobban most/ de ilyesmivel elegge meg vagyok akadva hogy mibol mennyi kell.


    Azt hiszem holnap csinalok egy kicsi, nehany toves paprikas helyet az uj kertreszemben kiserletnek. A baj az arnyek, azon a helyen jo ha 4 orat kap napot. Szerinted ugy is lenne belole valami vagy ne probalkozzak. Ha a paprika farmer bezar akkor bizony a napfenyes paradicsomos kertembol paprika kertet csinalok mert paradicsomot itt is kapni joizut.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74774)
    2019-05-05  23:34
  98. 2019. május 7. 01:3674804.

    Na, en is vettem az uzletbol ezt a barna szinu szegedi paprikat, bele sem mertem keverni az etelbe, amikor megkostoltam meg keseru is volt. Soha tobbet nem vettem dobozban, ugy rendeltem termelotol innen a netrol. Egyebkent fuszerpaprika magot is rendeltem annakidejen es kikelt csak szinten alig volt rajta, azt a nehanyat viszont megszaritottam, megoroltem a kaveorlon es elhasznaltam egy porkoltbe, igazan finom volt.


    Igazad van ha magad csinalod magadnak ha van ra modod.


    Kalocsait azt en is tudok normalisabbat venni de ez sem az igazi. Iden hoz nekem valaki Magyarorszagrol olyat amit a szulei termelnek.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74793)
    2019-05-06  16:29
  99. 2019. május 7. 00:2874803.

    En rendeltem feherozon paprikamagot Magyarorszagrol vagy 3 evvel ezelott, rendesen kikelt. Mas kerdes hogy volt rajta vagy 2 szem nyomorult paprika, volt to ami csak a viragzasig jutott.


    Azota nem is mertem ultetni belole.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74788)
    2019-05-06  12:56
  100. 2019. május 7. 00:2474802.

    Egy macska sosem fogja elvenni a terepet egy kisbaba elol, ettol ne aggodj.


    A fiataloknak eloszor karriert kell epiteni, elorejutni, aztan valoban nagyobb lakas, tervezes hogy hogy is legyen a kisbabaval, ki marad vele otthon, meddig, a hazassagot is meg kell szokni, illetve osszeszokni, a mai fiataloknak sem konnyu szerintem.


    Annyi mindenre kell gondolni amire regen nemigazan kellett.


    Majd jon az a kisbaba...

    előzmény:
    Zsumi45 (74784)
    2019-05-06  11:25

Címlap

top