Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2020. július 8. 08:3778701.

    Klára tényleg Te rák vagy, mint az Ádám unokám. Így mostanában van a születésnapod. Kívánom hogy még nagyon sokáig marad köztünk, jó kedvűen egészségesen! Az Isten éltessen sokáig!

    előzmény:
    klára13 (78686)
    2020-07-07  01:01
  2. 2020. július 8. 08:3378700.

    Zsuzsák köszönöm a részvétet!

    előzmény:
    szizsuzsóka (78698)
    2020-07-08  05:57
  3. 2020. július 8. 06:5578699.

    Klára! Nagyon titokban tartott születésnapodon köszöntelek. Isten éltessen egészségben szeretetben !

  4. 2020. július 8. 05:5778698.

    Magdikám ! Ha jól emlékezem ő volt az a szakember, aki nem volt mindig pontos, de munkája kifogástalan volt. Végül segített nektek a lakás felújításában(?) . Szomorú, hogy fiatalon távoznak családunkból, baráti körünkből. Sajnos a mai rohanó, bizonytalansággal teli életünkben nem mindig találjuk meg a legjobb megoldást . Ez nem biztos, hogy csak a mi hibánk . Különösen vonatkozik ez a férfiakra . Apukám 52, öcsém 62 éves korában halt meg. Mindkettőjüknél a sok stressz  volt az ok, ami látszólag sikeres életük megrövidítője volt. 


    Sajnálom , hogy családod így fogyatkozik, de így vagyunk mindannyian túlélők. A legfontosabb, hogy gyermekeid, unokáid egészségben , jól élnek . Vigyázz Magadra! ( és ez mindannyiunknak szólhat )

    előzmény:
    Kusza (78693)
    2020-07-07  14:27
  5. 2020. július 7. 16:2378697.

    Magdikám, nagyon szomorú amikor családunk fogyatkozik, különösen, ha az utánunk következő nemzedékből megy el valaki. 


    Fogadd együttérzésemet! Nyugodják a keresztfiad békében!

    előzmény:
    Kusza (78693)
    2020-07-07  14:27
  6. 2020. július 7. 16:1278696.

    Magdika, azt nem én vittem, hanem az önkiszolgáló étteremben, ahol ebédeltünk, csak 2 db. volt, s azt daraboltam el, gondolván, ebéd után megkóstoljátok, de valóban nem volt az igazi.

    előzmény:
    Kusza (78692)
    2020-07-07  13:53
  7. 2020. július 7. 15:0478695.

    RIP. hogy is van ? Nagyapank szerint: nem a kovetkezo megy el hanem a soros :

    előzmény:
    Kusza (78693)
    2020-07-07  14:27
  8. 2020. július 7. 14:3178694.

    Zsuzsikám ! Valami rémlik. Biztosan nem volt rossz, mert arra emlékeznék. Annyi emlék tornyosul, hogy- különösen a toronyjárás után - nem csoda ha összemosódnak. Azt még elárulom, hogy Magdika is feljött a toronyba .Hány lépcső is ? Én 34- re vagyok hitelesítve , ennyi a pincéből a tetőtér.

    előzmény:
    Zsumi45 (78691)
    2020-07-07  12:07
  9. 2020. július 7. 14:2778693.

    Nagyon szomorú vagyok, most kaptam a hírt, hogy meghalt a nővérem fia 64 éves korában, a keresztfiam volt. Már régen beteg volt, igaz nem fekvő. Magas volt a cukra, a szíve se volt jó, igaz szegény mindent megtett ami az egészsége rovására mehet. Nagyon sajnálom, egy aranykezű mesterember volt.

  10. 2020. július 7. 13:5378692.

    Zsuzsa nem emlékszem én ilyenre, hogy hoztál sütit kóstolni. 

    előzmény:
    klára13 (78677)
    2020-07-05  23:29
  11. 2020. július 7. 12:0778691.

    Magdika, emlékszel-e a vásárhelyi kirándulásotokon az ebédre? A pulton talált és "vásárhelyi sós túróslepénynek"  titulált süteményből kínáltalak titeket ( falatokra vágtam), s emlékszem, hogy nem ízlett. Nos az nem is az igazi kemencés lepény volt, csak kihagyták a megszokott receptből a cukrot.


    Leánykám nagyon szereti, én is , s most igazi recepttel elkészítettem. Fél tepsi sós, de a másik felét cukorral, vaniliás cukorral ízesítettem, mert vejem és Zitáék jobban szeretik édesen.Azt az oldalt megszórtam mazsolával, hogy lássam elkészülve.


    Kíváncsi leszek, kinek, melyik fog tetszeni? 

    előzmény:
    Kusza (78687)
    2020-07-07  08:46
  12. 2020. július 7. 11:1678690.

    Sietve küldtem el, így elkerülte e figyelememet, hogy a mondataim javítgatásával nyelvtani hibákat vétettem. (egyes szám-többes szám... stb)

    előzmény:
    Zsumi45 (78689)
    2020-07-07  11:13
  13. 2020. július 7. 11:1378689.

    Zsuzsám, annak idején munkakapcsolatom volt olasz, német és angol cégekkel, képviselőjük évente járt hozzánk alapanyag ajánlataikkal. Szigorú deviza korlátok között dolgoztunk, így a minőségen kívül takarékossági szempontból sokszor kellett változtatnunk a recepteket, s igyekeztünk a legkorszerűbb módszerekkel vizsgálni a nyersanyagokat. Így én is többször eljutottam mindhárom irányba. Együttműködve mindenütt, minden jót tapasztaltam a partnerekről. Sokat tanultam , de néha még ők is a magyar szakemberek találékonyságáról.(Felhasználói tapasztalatunk nekünk volt több)Mindenütt kézzel fogható és szemmel látható volt a különbség az akkori itthoni viszonyok és az ő nyugalmuk,biztonságuk között. Az olaszok és angolok temperamentuma persze eltérő, de ha választani kellett volna, inkább dél felé vágyódtam, mint bármelyik északi régióba. 


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (78688)
    2020-07-07  10:49
  14. 2020. július 7. 10:4978688.

    Idősebb fiam egy nemzetközi vállaltnál dolgozik,. Eleinte Hamburg volt a központjuk, tulajdonosváltás miatt délebbre költöztek. Most a Középeurópai régio központja Hollandiában van . Nagyon kedveli a hollandokat , kissé távoltartó, de jóindulatú stílusukat. Jószívűek, segítőkészek.Idős koromra én is nagyon megkedveltem ezt az északi stílust.

    előzmény:
    Zsumi45 (78682)
    2020-07-06  17:46
  15. 2020. július 7. 08:4678687.

    Klára már egészen fekete a zöld dióm. Tegnap letelt a két hét ameddig cserélni kellett a vizet, és a recept szerint folytatom. 


    Ide hozom a receptet, ha van kedved olvasd el.https://nassolda.receptneked.hu/2014/07/08/zold-dio-be fott-keszitese

    előzmény:
    klára13 (78686)
    2020-07-07  01:01
  16. 2020. július 7. 01:0178686.

        Kezdek elálmosodni, megyek aludni. Magdika, holnap ecetes szilvát teszek el. Néztem a recepteket, nekem az a legrokonszenvesebb, amikor a gyümölcsöt néhány pillanatra fel kell főzni a lében. Eldobott szilvamagból nőtt ki a mára nagy fa - évekig észre sem vettem meglétét -, és tele van gyümölccsel. Elég apró és ízetlen, az ízletes lében nagyon finom lesz.
        A diók feketednek-e?

    előzmény:
    Kusza (78679)
    2020-07-06  08:41
  17. 2020. július 7. 00:4978685.

      Marika, ez elég szűkszavúra sikeredett!
      Teknőcötök tehát jó kis firma! Hogyan került hozzátok?
      Nálunk most kisrigók vannak a kertben. Sajnos, kettőt legyilkoltak a kutyák, persze rögtön el lettek onnét zárva. Egy kis aranyos a rózsabokor ágán csücsült, mint egykor Janka madárkája, nagyon édes volt, jó félóra múlva még mindig ott kuksolt behúzott nyakkal, megszeppenve.

    előzmény:
    jara (78680)
    2020-07-06  11:28
  18. 2020. július 6. 21:0978684.

     Zsuzsika, nagyon jó ez a beszámoló! Percig se hidd, hogy  azt gondolom, egy kaptafára lehet húzni egy egész népet. Nagyon különleges filmet láttam az országról - remek beszámolód részben kiegészítette, részben alátámasztotta azt. Köszönöm. Így sokkal személyesebb az információ.

    előzmény:
    Zsumi45 (78682)
    2020-07-06  17:46
  19. 2020. július 6. 20:5178683.

      Nagyon értékes, amikor  különböző csatornákról érkeznek megbízható, mert személyes információk. Olyanok ezek, mint a kirakósok elemei, végül a sok-sok részlet alapján kialakul egy kép. 
      Hollandia Európa legsűrűbben lakott területe. Nem is értem, miképpen alakulhatott ez ki.

    előzmény:
    Kusza (78679)
    2020-07-06  08:41
  20. 2020. július 6. 17:4678682.

    Klára, köszönöm kérdésedet!


    Hollandia minden szempontból jellemzően északi. állam. Mit nevezünk csodásnak, fantasztikusnak?


     Repülőről nézve: mintha vonalzóval, szerkesztették volna, színes sávok, egyenes utak, csak a természet alkotta  csatorna hálózat kacskaringós. Az ország nyugati felét különböző méretű szigetek alkotják, közöttük hajózható széles tengersávok (csatornák.). ezek partja zord, szürke sziklás,csak a magasított védőgátról látható a víz..A szárazföld mélyebben van a tengerszintnél.


    A szigeteken belül is mindenütt lomhán folydogáló kisebb vízek, sok kis település, ahol a közlekedés egyirányú, szük kis utcákon zajlik. A házak és a víz között keskeny kis járdák. Ott nincsenek gátak, de elég mély a meder. keskeny kicsi hidak mindenütt. Tömegközlekedés nagyon korlátozott, vagy kerékpáron, vagy autóval. Dóriék egy nagyobb csatorna közelében laknak nappalijukból látszanak a gát mögött elúszó  hajók.


     Nevezetes a kisvárosuk a közelükben kiemelkedő kis dombról, ami , maximum 100 m. magas, Az ország legmagasabb pontja.:-). Természetes erdőt nem láttam, kisebb szabályos fasorokat, parkokat igen. Persze másfelé vannak nemzeti parkok, de kevés a termőföld, jól ki kell használni. Üvegházak mindenütt.


     


    Hollandia építkezése hasonló a régi Észak-német, vagy tradicionális tengerparti lengyel városok  Óvárosaihoz.. Az új  lakó telepek külsejükben ma is ilyenek, de épp a nagy népsűrűség miatt belül nem valami tágasak. No és a legkisebb  új lakás is minimum 3 szintes, csupa lépcső. Vannak régi, pici magánházas övezetek, szűk kis udvarokkal, ott is minden cm. kihasználva. Magas sötétre festett kerítéssel. Ilyen már nem épülhet.  Dunántúlnyi területen 17-18 millió lakos, él.


     A családom  Dóriékkal többször is járt Rotterdamban és patinás  szép régi egyetemi és történelmi városokban  is. Sokszínű,változatos, kulturált, tiszta ország.


     Az éghajlat miatt elég későn kel a Nap, a munkaidő az év nagy részében sötétben kezdődik. Szinte mindig fúj a szél, gyakori az eső, kevés a napsütés.


     Egyetlen népet sem lehet általános jelzőkkel jellemezni


    Dóri  tapasztalata szerint az emberek általában befogadóak, de távolság tartók, kulturáltan viselkednek, környezettudatosak, nagyon takarékosak.  Nem lehet egyetlen népet sem általános jelzőkkel jellemezni, hiszen attól függ, milyen függelmi helyzetbe kerül az idegen. Illetve milyen érdekek érzelmek vezérlik a kapcsolatot. Hiszen itthon sem minden család olyan összetartó mint az enyém.


    30 km-re talált végre a végzettségének megfelelő munkát, amit nagyon szeret.  A kutatóintézetben kedvesen fogadták, ő a legfiatalabb, s 3 hónap próbaidő után határozatlan idejű szerződést kapott. Részese a növénynemesítő munkának, Kémiai, biológiai és informatikai ismereteit egyaránt  kamatoztatja.. Ő használja az autójukat, helyben kerékpárral közlekednek. Tömegközlekedés csak a nagy városokban van.


     Szerencsére az új család is nagyon szereti, tegnap épp alma tortát sütött az apósa születésnapjára.


    Van-e honvágya? Nagyon szeretne már Itthoni  családjával találkozni, de idén sem tudnak hazajönni. Nemcsak a járvány miatti korlátozások okán, hanem anyagi okokból sem. Az előjegyzett nagyobb lakásuk alapozása megkezdődött. Fizethetik életük végéig.


     


     

    előzmény:
    Zsumi45 (78681)
    2020-07-06  13:10
  21. 2020. július 6. 13:1078681.

    Nem változott a helyzet? Klárának elkezdtem a válasz írását, 3. sornál kidobott. Majd külön a saját gépbe próbálom, s remélem onnan át tudom másolni. 


    Üdv.

  22. 2020. július 6. 11:2878680.

  23. 2020. július 6. 08:4178679.

    Klára erről is megoszlanak a vélemények, nem mindenkinek tetszik Hollandia. Gyurinak az egyik barátja oda nősült, nagyon kiábrándulva mesélt róla. Azt mondta, neki egy unalmas ország volt, nincsenek hegyek, nagyon sokan élnek ott. Akármerre ment, mindenhol rengeteg ember volt, nem talált egy nyugodt helyet. Már most így beszél róla, azóta már elvált. Szerintem, ez attól is függ, ki milyen párra talál.

    előzmény:
    klára13 (78678)
    2020-07-05  23:29
  24. 2020. július 5. 23:2978678.

      Indult egy csodás sorozat az egyik földrajzos csatornán: Európa a magasból. Első része ma délután Hollandia volt. Természetesen rátok gondoltam, Zsuzsika, rád és ott élő unokádra.
      Dóri fantasztikus emberek között él, csodás országban. Jól érzi magát? Van-e honvágya? Milyenek ezek a szorgalmas és nagyon kreatív emberek - elfogadóak és kedvesek, vagy zárkózottak? Mit mesél?

     

  25. 2020. július 5. 23:2978677.

      Indult egy csodás sorozat az egyik földrajzos csatornán: Európa a magasból. Első része ma délután Hollandia volt. Természetesen rátok gondoltam, Zsuzsika, rád és ott élő unokádra.
      Dóri fantasztikus emberek között él, csodás országban. Jól érzi magát? Van-e honvágya? Milyenek ezek a szorgalmas és nagyon kreatív emberek - elfogadóak és kedvesek, vagy zárkózottak? Mit mesél?

     

Címlap

top