Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2020. július 2. 19:4078651.

      Talán sikeresebb leszek paradicsom-ügyben., Magdikám. Nagyon szeretném. Nagy cserepekben vannak, alájuk vetettem a pipacsot, az egy szem gubó magját, de az nem kelt ki. Méhecskecsalogatónak szántam.


      Most mit olvasol? Elővettem Coelho könyvét, a Zahírt, mert korábban nagyon felszínesen olvashattam, egyáltalán nem emlékszem rá. De nagyon elment a kedvem, az írótól is. Oldalakon át dicsőíti a háborút, ilyeneket ír, hogy az igazi boldogságot a háborúban ismerik meg az emberek,nem ám a túlélés miatt, hanem mert a háború boldogító dolog. Ezt a hülyeséget!


      Hogyan készíted a salátafőzeléket? Az enyém kissé ízetlen lett. Na igen,egy finom pörkölt nagyot tud dobni egy ételen!


       


     

    előzmény:
    Kusza (78650)
    2020-07-02  16:30
  2. 2020. július 2. 16:3078650.

    Nekem egyik kedvencem a salátafőzelék, tegnap azt főztem ebédre, pörköltöt tettünk rá. Saláta levest még nem főztem, habár a főzelékem nem volt túl sűrű, akár levesnek is nevezhető volt. Mindig eszembe jut ilyenkor a nővérem, mikor ezt főzök, nem szerette.


    Nekem elment a kedvem a paradicsomtól. Egy pár éve volt, csak hajtott világba, alig volt rajta termés.

    előzmény:
    klára13 (78649)
    2020-07-02  14:41
  3. 2020. július 2. 14:4178649.

    Tudj' Isten! Ezek az egyéni életérzések látszólag alkalmasak az általánosításra, de azért mégsem. Ezért nem igazán kedvelem az idézeteket, bár vannak közöttük találók. 
       Köztudott, hogy a barátság úgy marad meg, ha ápolják. Ha elegendő energiát áldoznak rá. De többnyire az események továbbsodornak bennünket. 


      Ismeritek a salátalevest? Két fej salátám elindult a megsemmisülés felé, ezért egyikből levest készítettem. Agyba-főbe dicsérték a recepteket közlők, végül tényleg ehető lett. A második fejet befagyasztom, mert úgy, fagyasztva is jó levesnek vagy főzeléknek. Mennyi finom salátám volt a közelmúltban! Köztesnövénynek vetettem a spenóttal együtt. Ezek a vásároltak egészen mások. Vastagok és elég kellemetlenek. Ha eszembe jut, fáj szívem a zöldségeskert után. Jó, hogy volt néhány évig. Most két paradicsomom van a teraszon. Gyönyörűen fejlődnek, persze, miért is ne tennék? Egyiken már sok kis paradicsom van. Persze lesz még sokkal több.
      A kétméteres brokkoli- és karfiolnövényekre emlékezem legvidámabban. Mint erdőben járkáltam közöttük. Óriásira nőttek, és terméketlenek voltak. De olyan jók voltak így is, olyan humorosak!


     

    előzmény:
    csinomjank (78648)
    2020-07-02  07:32
  4. 2020. július 2. 07:3278648.

    Nekem nincs sok idom  , ha hazamegyek .  Hirtelen sok emberrel talalkozok olyankor  es kicsit sok is a jobol.


     De   volt olyan , hogy az emirsegekben elo nlc -es baratnomtol tudtam meg, hogy XY  atkoltozott a mi emirsegunkbe  es osszehozott


    minket .Es evekig nagyon jo baratnore talaltam benne .Csak hat itt jonnek es mennek az emberek . Ok is elmentek mashova .


    ________________


     


     "Legyenek tudatában, hogy barátok jönnek, barátok mennek. De ahhoz a pár értékes barátjukhoz mindenképp ragaszkodjanak. "


     


    "  Legyenek kedvesek a testvéreikhez. Ok kínálják a legjobb kapcsolatot a múltjukkal ...Minél öregebbek lesznek, annál inkább szükségük lesz azokra az emberekre, akik ismerték Önöket, amikor még fiatalok voltak. "


     


      Kurt Vonnegut - amerikai iro 


     

  5. 2020. július 1. 17:1378647.

    Visszagondolva rá, nagyon jó kis társaságba toppantam, akikkel személyesen is megismerkedtem. Velük többször találkoztam, beutaztuk az országot, nélkülük nem hiszem, hogy eljutottam volna olyan szép helyekre.

    előzmény:
    csinomjank (78646)
    2020-07-01  10:16
  6. 2020. július 1. 10:1678646.

    Milyen szepen megfogalmazta valaki 2008 -ban az itteni talalkozasok magiajat . Gondoltam bemasolom , mert a tema engem is foglalkoztat - meg el is feledtem mar - de az ezoterikus csoportban van ez a topik .


    "Ezek a találkozások az interneten nem véletlenek! Számtalanszor kiderült már, hogy valami össszefűzi azokat, akik itt egymásra találnak. 


     


    Van valami titkos kötelék. Ezért keresztezik egymást útjaik. Néha éppen csak egy integetésnyi az idő, néha hosszabb, de a továbbiakban 


     


    már egymás emlékeinek szereplői vagyunk. "

  7. 2020. július 1. 08:4978645.

    Tegnap megint elraktam 5 kiló meggyet, lett belőle két csavaros üveg kimagozott, és másfél liter szörp. Na még a fagyasztóba is tettem, 1.5 kg -ot, ezeket kiválogattam, szép nagy szeműek voltak. Nem győztünk csodálkozni a meggyen, mióta megvette Gyuri a földet, most teremtek először rajta. Van öt kisebb fa, meg egy nagyobb. Tavaly két kicsin volt egy kevés, de ezen a nagyon egy szem se, most meg tele volt.

  8. 2020. június 30. 15:4578644.

    Klára, meg van a teknős, a tuja alatt vermelte el magát. Kibabrál velem, kihasználja, hogy nincs szívem lezárt területen tartani. Kétszer vetettem uborkát már arra a helyre, ahol a háló van és vártam. Sehogy sem akart növésnek indulni. Ráfogtam hidegre, melegre, rossz magra, míg arra jutottam, hogy teki őméltósága csipkedi. Így a gyökerek is megrándulnak, az uborka meg sárgul, kókadozik, elhal. Most cserépbe vetek és pátyolgatom amíg nagy és erős nem lesz. Az nem lehet, hogy ne legyen "uborka-barátság" a szomszédokkal. Még a sóska van megnyesve, de annak erős a gyökere. Borsó jól tűrte.


    A kép, amiről erkélyed jutott eszembe.

  9. 2020. június 30. 11:2278643.

    Jo volna visszaolvasva megtalalni azt a reszt ,amikor a Madarkarol meseltem  .Keresgettem  a 2008 -as hozzaszolasokban , de hamar feladtam .


      2008 -as talalataimat igy is olyan jo volt visszaolvasni . A legmeglepobb nekem azt volt , hogy milyen sokan voltunk Dunantuliak a topikodban .


      Te , a foldid , napsugar Tapolcarol ,Mpiggy -nek is volt Sumegi rokonsaga .  Es nem is  tudok mindenkirol . Ki is volt a hangyalany ? 


    _________________


     Igen , ovatosak leszunk . Ma peldaul itthon maradunk - igy probaljuk kihiverni a tegnapi orult hazbulit itthon .Jo sokat tancoltunk  - most faradtak vagyunk .

    előzmény:
    klára13 (78641)
    2020-06-29  17:16
  10. 2020. június 29. 17:4678642.

      Tényleg jókkor mentetek, Magdikám, mert feketére éretten finom a meggy.
      Csakhogy bajod nem történt! Az esés mindenképpen veszélyes. Semmid sem fáj?
      Csodás ez a remete barlang! Hogy mik vannak!
      Tegnap rendeltem én is gyümölcsöt. Mert hirtelen rájöttem, hogy lemegy az idény, és összesen egy szem cseresznyét láttam, illetve látok, a teraszon a kis fám dísze, büszkesége. Igaz, nem igen lehet tudni, meggy-e vagy cseresznye, apró és fekete és savanyú - ízét tavalyról tudom, mert az idei termést még őrizgetem. Tavaly jelentősen jobb volt a hozam, többszöröse az ideinek. Öt szem termett. 

    előzmény:
    Kusza (78640)
    2020-06-29  15:32
  11. 2020. június 29. 17:1678641.

      Madárkád ötéves lehetett, amikor költött egy versikét és énekelgette. Madárka vagyok, kicsike, és egy faágon csücsülök. Ilyesmi volt, ez volt a lényege. Most már nagyobb madárka, de nekünk mindig madárka marad. 
      Nem győzöm hangsúlyozni, hogy a nyitással csak óvatosan, óvatosan...

    előzmény:
    csinomjank (78637)
    2020-06-29  11:59
  12. 2020. június 29. 15:3278640.

    Voltunk meggyet szedni a telken. Eléggé meredek helyen van a meggyfa, lefelé megcsúsztam, és nadrágféken mentem lefelé. Jókor mentünk, már jó sötét volt a meggy. 


    Gyuri nagyon szereti az erdőt, örül, mikor érdekes helyre talál. Most egy erdei kis szállás helyet fedezett fel. Egy két személyes barlang szállót. Most egy pesti fiatalember volt ott már egy hete. Eléggé eldugott helyen van, csak is gyalog közelíthető meg.

    előzmény:
    klára13 (78638)
    2020-06-29  12:19
  13. 2020. június 29. 13:5178639.

    Mennyi  ertelmes , joravalo embert meg tudtak bolonditani  ! 

    előzmény:
    klára13 (78638)
    2020-06-29  12:19
  14. 2020. június 29. 12:1978638.

      Huh, mit találtam! 
      Eddig két fura, társadalmilag meghatározott szörnyszavat őriztem: 1. tevőlegesen  -   MSZP
                                                                                                       2. érzékenyítés  -   mai állami
      És ma megtaláltam:                                                                    3. töltekezés   -  hitgyüli   


     


    És lássunk csodát:    https://www.youtube.com/watch?v=BIaPrM6_pJc                               


     

  15. 2020. június 29. 11:5978637.

    Madarkamnak ma van a szulinapja . Meg mindig nagy almodozo . Jovore lesz nagykoru .


        Azert hivjuk Klaraval , madarkanak ,mert mikor kicsi volt azt  gondolta , hogy ha nagy lesz ,akkor o is tud majd repulni !


       Nagyon jo gyerek  .


     


      Tovabbi jo hirek erre - nyitnak a strandok , a  konyvtarak , az ettermek ! Talan a kisfiamat e tudom mozditani  a kepernyo -elol ! 


      Sajnos a klubbunk csak Augusztusban nyilik.


     

  16. 2020. június 29. 07:4078636.

    Sajnos az idén is elmaradt a cseresznyézés. Már mondta, hogy tönkrement, de most a járvány miatt sem tudtunk volna összejönni. Különben ő jól van, nagyon boldog a későn jött unokáival. Már le is hagyott, mert neki már négy van, a két fiától, két két unoka van. 


    Látom a Balázs fiad egyidős Gyurimmal, ő is 51 éves. Na ő eléggé óvatos, még néha túlzásba is viszi, főleg, ha rólam van szó, nagyon fél mindentől.

    előzmény:
    klára13 (78633)
    2020-06-28  22:33
  17. 2020. június 29. 07:2978635.

    Janka lapozz már! Mostanában sokat foglalkozol ezekkel a gyilkos történetekkel. Keress valami vidámabb dolgokra, hiszen van elég bajunk így is.

    előzmény:
    csinomjank (78634)
    2020-06-29  07:07
  18. 2020. június 29. 07:0778634.

     


     Hat persze , mindennek kell a hirveres .Nem ketlem . De azert olyan is van , hogy az emberek sajat eszukbol rajonnek , hogy valami jo es


     veszik . En legalabbis lattam ilyesmit .


     


      C . D . muvei tetszenek . De elkepeszt az a sok gyilkossag ,ami feltehetoen hozza kotodik ., Az a sok ongyilkos ember korulotte . A  rendorseg teljesen hulye volt ?


     


      Mivel idoben  tul kozel all - igy nem tudnek tullepni a tenyen  ,hogy emberileg egy szornyeteg volt .


     


     Caravaggio   es Villon alakja olyan tavoli , szinte legenda inkabb  - igy az annyira nem zavar .


     


     Villon verseit kifejezetten szeretem .


     


      Van egy francia enekes - a 90 es evek elejen volt nagy sztar . Amerre ment tragediak . Nagyon belevalo magyar felesege felakasztotta magat - miutan annyit fenyegette .Vagy ki tudja . Egy szinesznot -  akivel viszonya volt meg is olt  . Aztan a  bortonbol szabadulva ujra akarta kezdeni a rock zenei karrierjet . Csak a novedo szervezetek zaklatjak . Igazuk van? Szerintem igen .


    ____________


     


      A hatvanas evek kepcsarnokos kepei ernek valamit ?  Orokoltem egy akvarellt  aputol  - se nev rajta , se semmi . Nem hiszem , hogy el szeretnem adni . Kisse borongos parizsi utca  reszlet az esoben . Nem tuniknagy munek -de ezzel a keppel nottem fel .


    ____________________

    előzmény:
    klára13 (78630)
    2020-06-28  10:44
  19. 2020. június 28. 22:3378633.

      Magdika, barátnőd cseresznyefájával mi újság?  Tavaly agyonverte az eső. És idén terem-e? Barátnőd jól van?
      Nagyon aranyos fiad van. Gondol-e arra, hogy a kihirdetettel ellentétben a vész helyzet nem múlt el? A pan démia itt van. Bazsikámat is figyelmeztetni kell erre, mert bár ereje teljében van, mégiscsak 51 éves! A férfiak ezen életkorban tele vannak energiával, s halhatatlannak érzik magukat. Emlékszem ennyi idős apjára. Nekem sem fordult meg fejemben, hogy már nem kiskakas. Be kell tartani ezt azt, kerülni a megfertőződés lehetőségét. A tömeget. 
       Bizony, az ötliteres üveg tele dióval, nem piskóta! Jól jön a segítség. És ízlik-e neki neki a diókompót? Nálunk nővérem kedvelte.  
       Olyan gyorsan elrepültek az évtizedek! Te is így érzed, Magdikám? 
     

    előzmény:
    Kusza (78632)
    2020-06-28  21:34
  20. 2020. június 28. 21:3478632.

    Klára egészen jól felderítettél a szellemes írásoddal, olyan tompa hangulatom van. A dión a vizet Gyuri cserélgeti, elég nehéz az öt literes üveget emelgetni. Hiányoznak a Zsuzsák nekem is, remélem nem maradnak el sokáig. Lehet a szegedi Zsuzsa szívesebben időzik a kedvenc padján, amit felfedezett.

    előzmény:
    klára13 (78631)
    2020-06-28  17:52
  21. 2020. június 28. 17:5278631.

      Télen nagyon hideg van, 
      nyáron nagyon meleg van,
      sosincs jó idő! 


    Ez nem az én panaszom, csak egy mondóka, a jó ég tudja, honnét származik. Fordítva akartam írni a tréfa kedvéért, de attól tartottam, elmebetegnek véltek. S nem szeretem, ha belém látnak!
      Patakzik rólam a víz, mindjárt megyek a zuhany alá. Elképesztő, hogy röviddel ezelőtt a klímával még bőszen fűteni voltam kénytelen, s ma csak azért nem hűtök vele, mert... valahogy nem tartom illendőnek.  ki kell bírni ezt-azt mankó nélkül.
      Sok dolgom van, és napról napra több az elmaradásom.Úgy teszek, mintha nem érdekelne.  Pedig érdekel, de ... 
    És lám, rátok gondolok. Hogy vajon Marika teknőce előkerült-e? Magdikánk a vizet lecserélte-e a dióról? Janka készített-e újabb díszítést? Zsuzsóka még duzzog-e? Zsuzsikának sikerült-e ... nem is tudom, mi. S én magam .. na, itt megállt a tudomány. 
      Legyen kellemes vasárnap estétek. De dőljetek be az ócska újságcikknek, hogy lám, 9-ig világos van! Mert nyári óraállítás után ilyenkor 9-kor még csak 8 óra van! Jövőre még piszkálni kell-e az órákat, vagy nem? Elfeledtem. Nagy pohár hideg italra vágyom. De jegem nincs,  és a falmelléki ma nagyon klóros, áradás van. Másom pedig nincs.


      Világra szóló könyvárverésem sikeres volt. A könyveket 2 kivételével megvették, többségüket 1 forintért. Nem is tudom, miért nem magamtól vásárolok?!

  22. 2020. június 28. 10:4478630.

       Többedszer vagyok itt, Janka, hogy válaszoljak neked, mert mindig elcsábulok a neten új ismereteket szerezni.
       C. D.-ről nem volt véleményem, most látom, hogy az egyik nagy aukciósház veri  - vagy verte - körülötte a hullámokat.
       Egy  ízben egyik elismert esztétánk elmondta, hogyan is áll össze a kép értéke, vagyis a hírnév. 6-8 kritériumot mondott. Ilyeneket, hogy nagy jelentőséggel bír, hogy mennyi és hol voltak kiállítása. Kik voltak a szóban forgó művész mesterei. Mely múzeumban vannak művei. Stb. Nem tudom mindet felsorolni. Legvégén jegyezte meg, hogy ja, jónak kell lennie a képnek. Na de nagyon sok jó kép létezik! Ismeretlen alkotóktól. Egy biztos, hogy a hírnév, a siker szervezett dolog. Nem magától jön létre. Ezt tudják jól a művészek, ezért vannak náluk nagy vendéglátások, öszöm-iszomok. A jelentős, fontos emberek ilyenkor a vendégek. Igazi érdekbarátságok szövődnek. 
       Hogy a művész magánélete mit jelent? Lám, a gyilkostól szívesen vettek képet, mint írod. Szerintem a mű számít. Minden egyéb eltűnik az időben. Még akkor is, ha a költő saját maga beszél róla..Két példa jut eszembe. Villon és Karavaggio. Első gyilkos és rabló volt,második szintén ez, plusz pedofil. Fiatal fiúk kétségbeesett tekintetét őrzik képei.
       C. D., ahogy nézem, semmi újat nem hozott. Portréin igyekezett megmutatni az alany természetét.  Na,ebben nincs új, s nagyon rajziskolásnak tűnnek ábrázolásai. Tájképei kiforratlanok, nagyon emlékeztetnek egy-egy híres művész képeire.
       Szóval, C. D. nem bűvölt el. Ám magánélete nem számít nálam. Ahogy a költőké. íróké sem.  Te hogy vagy ezekkel?

    előzmény:
    csinomjank (78628)
    2020-06-26  17:40
  23. 2020. június 28. 09:3178629.

    Szép vasárnapot kívánok mindenkinek!

  24. 2020. június 26. 17:4078628.

     Bocsi - nem Gyorgy-  Hanem Dezso


      sok helyen irnak rola  -csak ird be a keresobe   Czigány Dezső


     https://www.blikk.hu/aktualis/belfold/czigany-dezso-telje s-csaladjat-kiirto-magyar-festo-kepei/t48dmzl


     


     https://divany.hu/vilagom/2019/12/19/czigany-festo-gyilko s/

    előzmény:
    Kusza (78627)
    2020-06-26  17:03
  25. 2020. június 26. 17:0378627.

    Janka hol olvastad ezeket a történteket Cigány Györgyről? Ahogy olvasom a Wikipédiában, nagyon elismeréssel írnak róla.

    előzmény:
    csinomjank (78626)
    2020-06-26  10:04

Címlap

top