Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2020. június 19. 08:0178576.

    Szervusztok! Talán a mai ígéretes reggelt nem követi a borús folytatás. Sem megdöbbentő halál hírek, sem a lehangoló szürke eső. (előbbiekben közeli ismerősöké is gyakran szerepelt mostanában)


    Most mégis esőről hoztam egy kedves verset. Ilyen is lehet, nemcsak a tomboló, romboló vihar, áradat.



    Szilágyi Domokos: Együgyű dal esős időben


    A vert-ezüst esőben
    nyújtózkodik a város
    megtelik nyugalommal
    a vert-ezüst esőben


    az illatos esőt
    belélegzik a virágok
    fák bokrok emberek
    lélegzik a nyugalmat


    kopogtatnak a csöppek
    a Föld pórusain
    a bőr pórusain
    a szív pórusain


    nyújtózkodnak gyökerek
    virágok, fák és bokrok
    erős gyökerei
    a vert-ezüst esőben


    a vert-ezüst esőben
    nyújtózkodtunk nyugodtan
    föl föl magunk fölé
    a vert-ezüst esőben


    (1961)


    Szilágyi Domokos (Nagysomkút, 1938. július 2. – Kolozsvár, 1976. november 2.) erdélyi magyar költő, író, irodalomtörténész és műfordító.

      

  2. 2020. június 19. 05:3978575.

    Nagyon jól tetted Klára a konzervbontást , többet ér mint a vivisectio

    előzmény:
    klára13 (78573)
    2020-06-18  16:57
  3. 2020. június 18. 16:5878574.

    Minket is nagyon megrendített ez a halál esett, hiszen olyan fiatal volt.

    előzmény:
    szizsuzsóka (78572)
    2020-06-18  14:09
  4. 2020. június 18. 16:5778573.

      Szeretem olvasni, Zsuzsóka, amikor egy-egy témát kibontasz. Nagy dolog az, ha valaki békén tudja hagyni a másikat.
      Ma én is kibontottam egyet, de az babfőzelékes konzerv volt.

    előzmény:
    szizsuzsóka (78571)
    2020-06-18  05:25
  5. 2020. június 18. 14:0978572.

    Megkönnyeztem Benedek Tibor halálát.Mindig elszorul a szívem, mikor "idő előtt" távozik valaki közülünk. A rendelőben megsirattuk az ilyen haláleseteket, személyes veszteségünk volt.

  6. 2020. június 18. 05:2578571.

    Klára ! A haszontalan szó az én képzetemben eleven , kissé felelőtlen emberrel párosult. Volt megbocsátó , tudomásul vevő hangulata is. Mér 55 év körül lehettem , amikor kisebb fiamnak kedves , csinos barátnője akadt . Kissé megbízhatatlan , , semmire sem használható, de igazán senkit nem bántott. Csak senkivel sem törődött, csak önmagával. Akkor alakult át bennem a szó igazi értelme. A haszontalan ember az , aki semmit sem tesz senkiért, még önmagáért sem .Ha jól emlékezem Anyegin személyére mondták , hogy " felesleges ember ".Ekkor még nem igazán értettem , de apukám halála után tudatosult bennem , hogy sokat kell tennünk legalább önmagunkért . Azután ez átalakult , sorsom úgy hozta , hogy önmagam kimaradtam a sorból, mint utolsó. Nem volt rá időm. Most tehetném, de nem találom azt az embert , akiért érdemes tennem . Sem ambicióm, sem érdeklődésem nem maradt . Az az ember elfáradt , nem kell érte semmit tenni,hagyni kell vegetálni. 

    előzmény:
    klára13 (78560)
    2020-06-17  10:55
  7. 2020. június 17. 23:4578570.

     Igen , terveztem arcmaszkot is . Marcius vegetol.  Akkor sokat vittek -de ez mar lecsengett . A bohoc szajat , cica arcot , gusztustalan ,foghijas szajat sokan csinaltak es szepen fogyott .  En is terveztem nehany viragosat  -de annyira nem  lelkesedtem , mert 1 . nem szeretem az arc maszkot  2 . optimista vagyok , hogy el fog mulni ez a jarvany hiszteria es csak rossz emlekeket fog felidezni  a maszk 


    Ettol fuggetlenul a kalocsai mintas maszk szepen fogyott ,  vegzos diakoknak keszitett maszk dizajnjaimat is vittek - de  nem fogok sarokhazat epiteni az ebbol keresett penzbol .


    Most az amerikai vevok visszafogottak  az elmult ketto hetben . Ellenben  ma ketto nemet vevom is volt - ami ritkasag . Egy kanadai osztaly   rendelget nalam nevvel elatott ajandektargyatakat .Ez sem megszokott  .


     A franciak sok kis dobozkat rendelnek  a kimult hazikedvencuk kepevel  -  de ez szinten olyan tema ,amit nem akarok a boltomba bevinni .


     Iden , ugy tunik  az eskuvoii rendelesek  elmaradnak , de  az elemzok azt josoljak , hogy a babavaro partik meg fognak ugrani par honapon belul .


     


     

    előzmény:
    klára13 (78568)
    2020-06-17  22:29
  8. 2020. június 17. 22:3178569.

      Tudtok-e valamit Sheriffről?

  9. 2020. június 17. 22:2978568.

      Nagyon szép kis kínáló ez, Janka. Nagyon szép. 
      Maszkot terveztél-e? Sokáig keresett lesz. Engem folyton macerál az ötlet, hogy egy hatalmas bohóc-szájat kellene ráhímezni. 

    előzmény:
    csinomjank (78553)
    2020-06-17  07:50
  10. 2020. június 17. 22:0278567.

      Zsuzsika, nagyon emlékeztet engem a majdnem-márvány az én fehér stampedliimra. Gyönyörű, áttetsző kis talpaspoharak, onixként tartottam őket számon, és csak e pillanatban tudatosult, hogy a másik hat kis pohár az ónix, kissé sárgásabb színű.. De lehet akár achát - több achátszeletem erősen emlékeztet rá. 
      A mutatott vázák art decosak, ezért drágák. Lemaradtak a nullák, 46 000-ért árulták. Na, én töredékére sem gondolok. Igazság szerint nincs szükségem plusz pénzre, elég a nyugdíjam, de bennem mocorog a kofa, aki eladni kíván. A Vaterára feltettem már a nem olvasott Müller Péter sorozatot. Mert a könyvek ajándékként sorra megérkeztek. 1 forintért tettem fel őket, úgy nézem, többségük meg is marad ennél az árnál. Nos,ilyenek az én remek üzleti vállalkozásaim. DE NEM ADOM FEL!

    előzmény:
    Zsumi45 (78564)
    2020-06-17  13:40
  11. 2020. június 17. 22:0278566.

      Zsuzsika, nagyon emlékeztet engem a majdnem-márvány az én fehér stampedliimra. Gyönyörű, áttetsző kis talpaspoharak, onixként tartottam őket számon, és csak e pillanatban tudatosult, hogy a másik hat kis pohár az ónix, kissé sárgásabb színű.. De lehet akár achát - több achátszeletem erősen emlékeztet rá. 
      A mutatott vázák art decosak, ezért drágák. Lemaradtak a nullák, 46 000-ért árulták. Na, én töredékére sem gondolok. Igazság szerint nincs szükségem plusz pénzre, elég a nyugdíjam, de bennem mocorog a kofa, aki eladni kíván. A Vaterára feltettem már a nem olvasott Müller Péter sorozatot. Mert a könyvek ajándékként sorra megérkeztek. 1 forintért tettem fel őket, úgy nézem, többségük meg is marad ennél az árnál. Nos,ilyenek az én remek üzleti vállalkozásaim. DE NEM ADOM FEL!

    előzmény:
    Zsumi45 (78564)
    2020-06-17  13:40
  12. 2020. június 17. 17:2178565.

    A tányért tulajdonképpen "rákorongolással" is formázhatták, csak az alsó gipszformán domborítva volt a minta. Aha! Ez a legvalószínűbb! 

    előzmény:
    Zsumi45 (78564)
    2020-06-17  13:40
  13. 2020. június 17. 13:4078564.

    Mutatok egy márványnak gondolt levélnehezéket, ami fény felé tartva áttetsző. Ugyanebből volt teljes íróasztali készlet, tintatartó, toll tartó , itatóspapír "csónak", hamutartó. A többi darab nem volt karcolt, de erősen sérült, csorba volt. Túladtam rajta, egy ügyes kőfaragó még javítani, kisebbíteni tudta volna.


    A másik egy vékony porcelán, ami fény felé tartva szintén egészen átlátszó, a domborulatok plasztikusan kiemelkednek. Az folyékony masszából, formába öntéssel készülhetett. (esetleg porból, préseléssel, mint a falicsempe?)

  14. 2020. június 17. 12:1978563.

     Köszönöm, Marika! Bevallom: benned volt minden reményem és Zsuzsikában.


    Elmondtam korábban a vázák történetét, de elnyelte a fórum.
    E két vázát régiségboltban fedeztem fel, amikor a kövek bűvöletében éltem. Kőnek véltem őket a polcon látva, aztán kiderült, üvegek. Megvettem őket.
      Az ebayon láttam tálat ezen üvegből, és részletes leírást. Aztán az egész elfüstölt egyik gépemmel együtt. 
      Eladni akarom a vázákat. Láttam egy harmadikat a Vár egyik flancos üzletében, 46 forintért árulták. Persze én nem akkora összegre gondolok. De kellene az ismertetéshez a technika leírása. 
      Bazsi azt mondja, ne adjak el semmit. Ők utalnak nekem. De én utálom az utalásként kapott pénzt. És mindig is úgy terveztem, hogy életem alkonyán eladom a begyűjtött dolgokat, amelyek megtették amit kellett: örömet szereztek amikor ennek volt ideje, és most mehetnek.
      Szépek ezek a vázák, nekem nagyon tetszenek. Hiszen nálam ez volt az egyetlen értékmérő, hogy tetszik.

    előzmény:
    jara (78562)
    2020-06-17  11:44
  15. 2020. június 17. 11:4478562.

    Miután sokat keresgéltem üveg témában, közel kerültem Jankához is, Zsumikához is véleményem kialakításában. Jó volt, jártam az üvegművészek kiállításain, üvegmesterek üzemében és a Meskán.  Két dolgot jegyzeteltem ki, ami ha érdekel Klára, akár rá is kereshetsz. Nagyon sok üvegfajta van, rengeteg eljárás a készítésénél. A két dolog: dichroic üveg, fusing technika. Ennél a két elemnél leltem fel hasonló dolgokat. Akartam is kérdezni, hogy milyen környezetben találtad a képeket? Aztán Zsumikához hasonlóan azt gondoltam, lehet nem is üveg. Ezt a gondolatom el is vetettem, mert nem írtad volna, ha nem vagy biztos benne.


    Így történt a tegnap esti kikapcsolódásom.

  16. 2020. június 17. 11:2478561.

    Angolul  az ekszereknek  "Dichroic Fused Glass "  a neve - ami magyarul talan  dikroikus olvasztott uveg  -  tukorforditasban .

    előzmény:
    Zsumi45 (78559)
    2020-06-17  09:45
  17. 2020. június 17. 10:5578560.

      Zsuzsóka,  erre mondják a más világnézetűek,  tudod, hogy "lecsendesíteni az elmét". Nagyon nehéz. Mert tevékenységekre vagyunk  programozva, s  a program uralkodik rajzunk, nem fordítva. Bizony, még független kis kertemben is hozzá kellett szoktatnom magam, hogy ne lessem, mit kell elvégezni - gyomlálni, átültetni, cserepet odébb tolni stb. Hasznosnak lenni - alapvető igyekezet. Nyelvünk is kifejezi: a haszontalan több, mint nem hasznosnak lenni. s ha nem vagyok hasznos, haszontalan vagyok. S talán kevésbé szeretnek, mint teszik hasznosságomért. 

  18. 2020. június 17. 09:4578559.

    Kinagyítva a képet, ezeket a bizsukat inkább úgy tudom elképzelni, hogy az alapra csillámport téve, átlátszó műgyantát olvasztanak rá. Nem annyira üvegszerű az olvadék, a domborultait látva, az üvegolvadék másképp terül.- persze tévedhetek is, ezt is kézbe fogva lehetne eldönteni.


     

    előzmény:
    csinomjank (78554)
    2020-06-17  07:58
  19. 2020. június 17. 09:3978558.

    Igen, mint írtam is fritt keverék. Sík felület, vagy préselhető (nyomtatható) forma némiképp egyszerűbben készül, mint egy öblös.


    A lényeg mindegyikben a megfelelő előkezelt (már egyszer magasabb hőmérsékleten összeolvasztott és hirtelen lehűtött) nyersanyag, egy hőálló forma (akár ahogyan a dunsztos üvegeket készítik) és a megfelelő hőmérséklet.


    Akár műmárvány is lehet, hiszen már szaniter terméket is készítenek mázas porcelán minőségben. Fénykép alapján bármiből lehetnek a vázák. 


     

    előzmény:
    csinomjank (78551)
    2020-06-17  07:43
  20. 2020. június 17. 09:2578557.

    Magdika, nagyon szép darab. A vevők bizony sokféle igénnyel keresnek ajándékot. Sára pedig kreatív művész. 

    előzmény:
    Kusza (78555)
    2020-06-17  08:43
  21. 2020. június 17. 09:2278556.

    Ez tűzzománc. Réz, vagy más fémlapocskára színes üvegcserepet, üveggyöngyöt (vagy előre iparilag gyártott szemcséket, azaz frittet) helyeznek el és párszáz fokon, kis elektromos kemencében olvasztják rá. (Ehhez már nem kell olyan magas hőmérséklet, mint a nyersanyagból olvasztandó üveghez). Talán már speciális, kemény műanyag is ad hasonló hatást. Megfogva érezhető a különbség.

    előzmény:
    csinomjank (78554)
    2020-06-17  07:58
  22. 2020. június 17. 08:4378555.

    Megmutatom Sára legutóbbi munkáját. Egy bácsi rendelte ezt a kerámia hegedűt, a hegedűművész feleségének.

    előzmény:
    klára13 (78543)
    2020-06-16  13:14
  23. 2020. június 17. 07:5878554.

    Ilyeneket is gyakran latok kezmuves vasarokon , hogy  otthon csinalnak ilyesmit sokan - de elkepzelni se tudom , hogyan olvasztanak otthon .  De nagyon tetszik .

  24. 2020. június 17. 07:5078553.

    Ujabban nyomtatni is szoktak az uveget . Igy en is keszitettem nehany dizajnt . Meg nemigen fedeztek fel a vasarlok - de aki vett belole nagyon jo velemennyel van rola .


    Egy szereny kis uveg talca ,amire en terveztem a mintat .

  25. 2020. június 17. 07:4478552.

     Sajnalom - nem engedi a linket publikalni . Csak irdd be a google -ba "faux stones with frit"

Címlap

top