Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. május 28. 09:5275101.

    Szervusztok!  Gyógyulási folyamat rendben történik. Ma kiszedte a doktor a varratokat.


    Magdika a szemed rendben?


    Szavaztam úgy, hogy nem mentem szavazni, mert nálam a gyermek az első és gyermeknap volt.

  2. 2019. május 28. 09:5175100.

    Érdekes ez a "genetika mánia". Előrebocsátom, nagyon kevés szakismeretem van erről, de történelmi ismereteim azt sugallják, a mai ember oly mértékben kevert génállományt hordoz, hogy  nagyon egyformák az egy földrészen élők, ha elődeik között nem voltak ki- vagy bevándorlók. Ha tágabb genetikus kapcsolatainkat szeretnénk felkutatni, ahhoz minden felmenőnk vérszerinti leszármazottjának benne kellene lenni ebben a vizsgálatban. Nekem tökéletesen elég , hogy egyik ági első és másod unokatestvéreimről tudok. Viszont rengeteg lelki kapcsolat, ideig-óráig tartó baráti kör befolyásolta kialakult egyéniségemet.


    Dédszülőig visszamenően ismerem, hogy anyukám ágán legalább 4 nemzet vére folyik bennem, szülőapámról semmit sem tudok. Persze éredkelne, ott születtek-e később féltestvéreim, kik lehetnek unokatestvéreim, de egyáltalán nem biztos, hogy őket esetleg érdekli-e az én létem. Erre nem hiszem, hogy mai viszonyok között érdemes lenne anyagilag áldozni.


    Viszont nemzettudatomat jelentősen befolyásolta nevelőapám , aki szintén több nemzetiség leszármazottja, akik mások voltak, mint anyám ősei. Ha ezt időben visszafelé rábízom a képzeletemre, ill. egyéb ismereteimre, semmi, de semmi értelme nincs, hogy megtudjam, hány % egyéb vér folyik ereimben, s azt ki-mikor hozta be a folyamatba.


    Egy okból bővülne a tudásunk, hogy bennem ill. leszármazottaimban vannak-e betegség (hajlam)hordozó gének? Továbgondolva: jó lenne-e ezt egyáltalán tudni? ki lehet kerülni ezzel valami megbetegedést? Az élet nem tervezhető tudományosan.


    A rövidlátásról: Anyai ágon sokan voltak rövidlátók, én is az lettem.. Serdülőként a szemorvosom figyelmeztetett, nehogy szemüveges fiút válasszak, mert gyerekeimben összeadódhat...A véletlen úgy hozta, mai napig nagyon jól lát leányom apja, s a vejem sem rövidlátó. Lányom és mindkét unokám rövidlátók lettek. Node, mit tehetünk? Ifjabbik unokámnak erősen rövidlátó fiú a párja, nem mondom el neki aggályaimat...Ezen már műtéttel lehet segíteni. 


     


     


     

    előzmény:
    csinomjank (75089)
    2019-05-26  18:13
  3. 2019. május 28. 08:1575099.

    Klára jól vagy?

  4. 2019. május 27. 11:1175098.

    Bocsi!   Évben


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (75095)
    2019-05-27  06:06
  5. 2019. május 27. 07:3375097.

     Az egesz fajelmelet tevedesen alapult . A "felsobbrendu" faj letrehozasahoz nem a hasonloknak kellett volna egymassal szaporodni , hanem a kulonbozoknek . Lehet , hogy  tudtak - csak  nem lettek volna nepszeruek  , ha ezt terjesztik . Nem lehetett volna propagandat epiteni ra .


    En ugy utalom a belterjesseget . Anyam falujaban lattam eleget belole . Altalaban egyuttjar  valami szornyu kulturalis sovinizmussal ..."csak az a jo es szep ,ami a mi falunkban van " / es az onkritika hianyaval .


     


     

    előzmény:
    klára13 (75092)
    2019-05-26  18:26
  6. 2019. május 27. 06:4475096.

    Olvassátok el ezt  cikket . Azt még szeretném megérni, hogy széthúzás , önzés , gyűlölködés , félelem helyett elfogadás tolerancia , segítőkészség " igazi  kereszténység " uralkodjon kis hazánkban . ( sajnos nem fogom, talán majd unokáim )


    Példátlan összefogás segítette otthonhoz a kilencgyerekes zsámboki családot
  7. 2019. május 27. 06:0675095.

    Klára ! Ezekről sokat beszélgettünk idősebb fiammal, aki erről sokat olvasott. Én is olvasgattam, de nem olyan szisztematikusan, mint ő. 4 gyerekének nevelése maradt rá kritikus időszakban, mikor menyem a főiskolai diplomájára ráépített MSC fokozatot megszerezte.  Mi sokat segítettünk a gyereke fizikai ellátásában ( kísérgetés, szállítgatás , főzicskézés stb ) de az elvi nevelési elvek az ő feladata voltak. Szerencsére mi a gyerekeket nagy szeretettel , főleg én toleranciával neveltük, így mindkét fiam nagyon jó apa. Ő a mi szisztémánkat folytatta modernebb változatban . Úgy néz ki beérett az elve.


    Annyi rohamos változás történt az utóbbi 30-40 évbe, hogy mi ezt nehezebben követjük. Nekem csak a családok szerepének csökkenése - az egyéniség kifejlődésének kárára -, fáj kissé . No , de ez helyre fog billenni.


     

    előzmény:
    klára13 (75093)
    2019-05-26  18:48
  8. 2019. május 27. 05:5175094.

    Az Eu választásnál csak pártra lehetett szavazni. A pártok állítottak fel jelöltlistát saját fontossági rendjükben .Természetesen a párt kiválasztásánál is nagy szerepet játszik a jelöltek rátermettsége , hiszen nagyban befolyásolja a szimpátia kialakulását. De egy párt tagjai kötelesek a párt szabályait betartani, és lehetőségük van a szabályok megváltoztatásában .No ezért nem léptem be soha semmilyen pártba , mert különösen a vezetők túlbuzgósága zavart, mely a legfőbb vezér kegyeinek megszerzésére irányult. Így maradtam " örök ellenzéki " , láttam ennek sok kárát.

    előzmény:
    leiw (75083)
    2019-05-26  13:45
  9. 2019. május 26. 18:4875093.

      Cikket olvasok a generációkról. Persze, unokáimé érdekel.


    Z generáció, 1995-2009 között születtek gyerekek


    Egy ideig még a hatvan fölötti építő, a forradalmakat megvalósító baby-boom, a lázadó X és a közösségből kivonuló Y generáció befolyásolja a világ alakulását és népesíti be a munkahelyeket. Nem szabad azonban elfelejtenünk, hogy a világ működésébe hamarosan belép a legújabb generáció, amely – mint általában – az eddigiektől eltérő értékrenddel rendelkezik. Ők a ma gyermekei és tanulói, valamint ők a holnap munkavállalói és vezetői.


     Ha a Z generációt ugyanúgy oktatjuk, ahogyan eddig tettük, az nagy veszélyt rejt magában. A tantárgyak, tananyagok, tankönyvek, pedagógiai módszerek, az oktatás formái, stb. mind nem az új igényekre vannak szabva. Már az Y generációnál is megfigyelhető, hogy a hagyományos, poroszos formákat elutasítják, igénylik az interaktivitást, a sokszínűséget, a technikai eszközök használatát, az idejüket maguk szeretnék beosztani.

    Mindez jelentkezik a munkahelyi képzések, tréningek esetében is. Sajnos a jelenlegi magyar alsófokú oktatási rendszer semmilyen jelét nem adja annak, hogy megértette a kor kihívásait. Pedig a Z generáció tagjai jelentős részben már iskolások. Óriási ellentét van a mindennapi élethez szükséges készségek és tudásanyag, valamint a jelenleg oktatott – főleg a biflázásra és az írásbeliségre épített – tananyag között. Nem véletlenül tanulnak sokan küszködve, nehezen, a szorgalmasan magolók pedig nem véletlenül döbbennek rá 23-25 évesen a munkahelyekre belépve, hogy felesleges dolgokat tanultak. Ugyanakkor mindez nagy lehetőségeket is rejt magában. A karrier tanácsadó szerint a változást az oktatási szemléletben a fiatal, az Y, esetleg az X generáció szakemberei fogják meghozni, de nagyon kellene igyekezni, mert a szakadék egyre nő.


    Mi jellemzi a Z generációt?


    Egy ausztrál kutatás publikációja szerint a legújabb Z-nek – más források szerint R-nek (responsibility), vagy D-nek (digitális), illetve 9/11-nek – nevezett generáció tagjai nagymértékben különböznek az elmúlt négyszáz év generációitól, hiszen ők a világ első globális nemzedéke, a globális falu első gyermekei, akik ugyanazon a zenén, ételen, mozifilmen, és divatirányzaton nőnek föl. Ez a nemzedék a legkisebb létszámú, a legoktatottabb, a legkisebb családba született, a legidősebb anyák nevelik és a leghosszabb várható élettartammal rendelkezik.


      Az lenne furcsa, ha néha nem állnék tanácstalanul Benikém észjárása előtt. 

  10. 2019. május 26. 18:2675092.

    Férjed nem szeret lengyel lenni?!
            Nagyon nagy elégtétel, bár nem tudom, mi értéke van az ilyesminek, de mégis, hogy kimutatták, Braun Éva a legősibb zsidó klánból való. Na, sajnos, már fürere nem tudhatta meg.

    előzmény:
    leiw (75085)
    2019-05-26  14:18
  11. 2019. május 26. 18:1675091.

      A tisztességes politikusban nem hiszek, egy pillanatra voltam csak optimista. A hatalom és a gazdagodás lehetősége mindenkit megront.

    előzmény:
    leiw (75083)
    2019-05-26  13:45
  12. 2019. május 26. 18:1375090.

     Lent a kertben van ez a kis ribizlifácska. Évről évre ontja gyümölcsét, ami azért nagyon furcsa, mert valami élősködő rontja levelét, de ez nem zavarja. 
      Kis ribizlidet, ha leszemezted (villával a legkönnyebb), ha lecukrozod, akkor a savanyú is nagyon finom lesz. Az itthonira is érvényes ez, mert a ribizli általában eléggé savanyú. Bazsi úgy viccelődik, hogy savanyóóóó!

    előzmény:
    leiw (75082)
    2019-05-26  13:41
  13. 2019. május 26. 18:1375089.

     igen  - 70 dollarert csak azt mondjak meg , hogy kb melyik foldrajzi teruletrol szarmazol 


     es tovabbi eves tagdijat szednek , ha kapcsolatba akarsz lepni a rokonsaggal


     - lehet , hogy olcsobb volt regen , mikor te csinaltattad

  14. 2019. május 26. 16:1075088.

    Mi az hogy evi 120 dollar? En itt 70 korul fizettem es tovabbiakban soha nem kell fizetni de mindig kapom az ertesitest hogy hogy szaporodnak a rokonok, milyen szazalekban rokon.


    Egy fillert sem kernek tobbet, mas az ha fejleszteni akarod, ha kivancsi vagy ra hogy milyen betegsegekre van hajlamod a leoroklodes altal, en ezt nem kertem, nem vagyok ra kivancsi mar ennyi idos koromban. A lanyom azt is megcsinaltatta, valami 40-50 dollar extra volt. Egyszeri fizetes.


    Mi a francra kernek otthon evi fizetest. Nem fizettem volna be az biztos. Igy aztan nem is csodalkozok hogy nemigazan sietnek az emberek megcsinaltatni.

    előzmény:
    csinomjank (75086)
    2019-05-26  14:39
  15. 2019. május 26. 15:5175087.

    Benéztem pár percre,de nem sok időm van.


    A belváros környékén nagyon sok szép látnivaló van,általánosságban beszélve nappal ahol a túristák vannak ott biztonság van,a belváros déli részét nem ajánlom,mert sok kábítószer miatt gang-ek marakodnak egymással.Mi kb.150 km.-el Északabbra élünk,ezért napi kirándulásokra szoktunk menni,a szállodákat nem ismerem.


    Talán ezekről a képekről sokat lehet tanulni.Millennium Park (Chicago) - 2019 All You Need to Know BEFORE You Go (with Photos) - TripAdvisor

    előzmény:
    leiw (75084)
    2019-05-26  13:56
  16. 2019. május 26. 14:3975086.

     Nagyjabol egyetertek veled .


    Foleg , az egyik tesom naivul hiszi ,  ha nem internetezik  meg hasonlok ,akkor  semmilyen szervezetek nem  gyujthetnek rola adatokat .


    Mikor mar a mesterseges intelligencia robotok olyan fejlettek , hogy rad nez , elemzi egy kicsit  az egeszet  es  megmondja , hogy milyen betegsegeid lehetnek .


     Sosem hittem , hogy tiszta magyar vagyok .


     Anyukam egy elvileg ezer eves , honfoglalaskori  magyar falubol szarmazik . Eleg belterjesek voltak  a vallas miatt .  De az egyik nagybatyja kucsmaban ugy nez ki ,mint egy tipikus torok ferfi .


     Az o apja meg szoke , magas  keleties arcvonasu ember volt . Ez a magas gen elbujt ,mert mi inkabb alacsonyak vagyunk . 


    Apam   csaladja ertelmisegi csalad volt  az elmult 200 evben - leginkabb  eszaki teruleteken laktak .  Felvilagosult emberek voltak es szinte mind  delre ment feleseget keresni .Ugy hogy a keveredes biztos .


     


    En ugy tippelek ; hogy lengyel , torok , irani , magyar ver kavarog bennem   -  a szazalekok erdekesek ...


    ___________


     ami a rokonkat illeti - kicsit belegondoltam ... vannak a kisvarosunkban is verrokonok ,akikkel semmilyen kapcsolatot  nem tartunk ,mert  a nagyszuleink csunyan osszevesztek anno az orokseg miatt ...ilyenek johetnek elo ... ezert fizetni  evi 120 dollart ? 


     de erdekes info , hogy  eleg a monogram megadasa ...

    előzmény:
    leiw (75085)
    2019-05-26  14:18
  17. 2019. május 26. 14:1875085.

    Milyen rengeteg informaciot adnal meg ha megcsinaltatnad a DNA tesztet?


    Igen, kerik az altalanos informaciokat mint nev, szuletesi ev, ez az de alig valami. Ezek nekik nem fontosak. Fontos a nyal amit leadsz mert az orokre meglesz naluk, az te vagy. Arrol legfeljebb azt tudjak azonositani hogy kik a rokonaid ha azok leadtak a maguk nyalat meg azt hogy milyen nepcsoportbol szarmazol. Egyebkent nem szukseges hogy az egesz nevedet megadd, van ott olyan rovat hogy toldsd ki hogy mit engedsz magadrol nyilvanossagra hozni. En leadtam a teljes nevemet, a lanyom csak a kezdobetuit es o semmi mas informaciot nem engedett kitenni csak a szarmazasit hogy honnan van, abbol is csak a minimumot, se csaladi nevek, se a szulok, semmit. Ettol meg jelentkezhet valaki hogy hozzad tartozok genetikailag, akarsz velem beszelgetni vagy megvitatni a csaladot hogy honnan szarmazunk? Egyszeruen azt valaszolod hogy igen vagy nem, vagy nem is valaszolsz.


    A vizsgalatot a legteljesebb titok alatt tartjak ha ugy kivanod de akkor meg minek megcsinaltatni ha nem tudsz mondani egy hellot sem senkinek aki megis erdekelne.


    En semmi veszelyest nem latok benne. Valoszinu hogy szinte mindenkinek megvan mar egy adatbankban ugyis , anelkul hogy tudnad.


    Ez mar csak affele olyan szorakozas ami kozelebb hozza a csaladokat akinek erre igenye van. En nagyon elvezem hogy mihelyt uj rokon kerul elo, azonnal jelzik az adatlapomon, lehet neki orulni, almelkodni vagy huldezve nevetgelni mint legutobb hogy ez a 70 %-is gorog, 16% olasz pasas vajon hogy kerult kozenk?. Felvenni a kapcsolatot veluk nem szukseges ha nem akarod. A legtobben nem is akarjak csak tudni szeretnek hogy kicsodak.


    Valahol olvastam hogy Magyarorszag lakossaga az 1800-as evekben csak 35 %-ig volt magyar, a tobbi mas nemzet hozadeka, na kepzeld csak hogy mennyifele ember telepedett ott meg, illetve higitottak a magyarok veret, keveredtek. Nagy naivsag lenne hinni hogy benned vagy masban csak magyar ver van.


    En elkepzeltem hogy bennem lehet torok is hiszen mennyi idot voltak a magyarok nyakan de nem volt, csodalkoztam is... Ferjem messzi-messzi rokonsaga valahonnan a Kaukazus kornyekerol jott reszben mint megtudtuk....Van benne boven mas is, de legtobb, legfokeppen lengyel... Baromi erdekes volt a haborgo reakcioja, hehehe, mondtam neki hogy legalabb van egy hazi lengyelunk is....

    előzmény:
    csinomjank (75054)
    2019-05-23  16:41
  18. 2019. május 26. 13:5675084.

    Micsoda szepseg!


    Mar gondolkodtam hogy el kellene menni Chicagoba korulnezni. Pl. ezt az akvariumot is. Vannak ott baratok de nem akarnek a nyakukra menni csak benezni egy kavera es lerazni az idegenvezetesuket mert felfedezni magam szeretek dolgokat. Mit erdemes ott megnezni ami magyar szemmel egetvero es masutt nem talalhato?


    A hotelekkel mi van? Melyik kornyek az ahol erdemes megszallni, jo hotelt ertek alatta de nem egetvero arral mert mivel reggeltol estig ugyis uton lennenk, csak aludni jarnank haza. Biztonsagos kornyek ahol nincsenek messze a latnivalok.


    Mivel nagyvaros, semmikeppen sem mennenk kocsival hanem vonat ha lehet, meg ugysem probaltam itt hosszutavon.


    Az hogy fuj a szel, atfuj az epuletek kozott az nem szamit, amikor Dakotaban voltunk allandoan fujt a szel. Nyaron! Valoszinu hogy maskor is azon a sik videken, nem nagyon fujt de mozgott a levego es soporgettem a hajamat a fulem moge, meg is allapitottam hogy noha szeretem a sik videkeket/ jobban mint a hegyeket/ nem szeretnek pont emiatt itt lakni.

    előzmény:
    Sheriff-2 (75062)
    2019-05-24  15:46
  19. 2019. május 26. 13:4575083.

    Aletta nev van itt is meg Alessa, Alissa. Nem is olyan ritka nev.Szerintem szep.


    Igen, szavazni nem is partra hanem a tisztessegesebb jeloltre kellene mindenkinek bar amiota mint hallottam at lehet allitani egy mozdulattal a szavazo gepeket azota nem hiszek a tisztesseges valasztasban...


    Ezt /is/ tette a kompjuterizalas.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75079)
    2019-05-26  05:38
  20. 2019. május 26. 13:4175082.

    Ez a te ribizlid? A teraszon?


    De gyonyoru!. Van egy bokrom nekem is, lesz rajta ha minden jol megy egy fel marokkal es ez nagy haladas, savanyu is lesz az biztos mert csak a delutani nap eri de megis van. Uzletben itt nem aruljak sajnos, gyorsan romlik, nem eri meg meg az emberek is csak nyomokban ismerik mar, amikor meg volt az embereknek zoldseges kertjuk akkor valoszinu hogy ez is volt benne, mara se ribizli, se zoldseges kert.

    előzmény:
    klára13 (75081)
    2019-05-26  12:29
  21. 2019. május 26. 12:2975081.

      Este, újragondolva a dolgokat, már nagyon szégyellettem nagyon naiv "politizálásom" miatt. Tényleg felesleges. 
      Zsuzsóka, inkább elmondom örömömet: a karfára kitett nehéz cserépalátétet kinevezvén madáritatónak, máris ideszokott egy gerlepár. Olyan igazi élő hellyé változott általuk teraszom. Kár, hogy hiába fényképezek, képtelen vagyok idehozni a képeket. Segítség kell ehhez, majd megszerzem. 
      Mind több virág nyílik, és szépen nőnek a későbbiek, amelyek magról keltek ki, mint a kedves kozmosz, azaz lepkevirág. És a többi aranyos.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75080)
    2019-05-26  05:55
  22. 2019. május 26. 05:5575080.

    Klára azért én olvasok pártprogramokat is, és figyelem a történéseket. Azt is látom , mennyi különbség van a kettő között. A rendszerváltáskori nagy lelkesedésem megkeseredett. Akkor a legjobbnak vélt pártra szavaztam, utána arra, akit e legkevésbé rossznak gondoltam , mai eszemmel döntésem a tisztességesnek vélt párt lesz . Nekem már nem számít , de unokáim jövőjére gondolok , és fiaiméra . Főleg rájuk, mert unokáim még mozgékonyak, több nyelvet ismernek. Békés jövőt szeretnék nekik , és bizalmat jövőjükben . Lelkileg is egészséges országot, ahol kellemes élni, még akkor is , ha sokat kell dolgozni.  Kopp Mária és most Bagdy Emőke írása is azt  a meggyőződést támasztja alá, hogy nagy baj van a magyar nép lelki egészségével.


    No ennyit csak elméletileg a politikáról

    előzmény:
    klára13 (75075)
    2019-05-25  12:29
  23. 2019. május 26. 05:3875079.

    Írtam választ elszállt. Lényeg az, hogy nekem is szimpatikus a Balczó család.Szeretem a tisztességes embereket.  Ilyen nevű és Aletta keresztnevű hölgyet ismerek , ő 80 felett van

    előzmény:
    klára13 (75078)
    2019-05-25  13:44
  24. 2019. május 25. 13:4475078.

      Zsuzsika, köszönöm, hogy helyettem is látsz. Andrást láttam a Balczó név mellé. Jellemző rám: mindig azt látom, amit képzelek.
      Zoltán öccse Andrásnak. Nem volt sztár a szocializmusban, ahogy András sem. Azért bizalmamat nem vonom vissza. Kiolvastam a névsort, ez az egy ébresztett bennem bizalmat. Az öcs általában hasonlít a bátyra. Sok minden közös egy családban. A tisztesség is nevelés kérdése elsősorban.

    előzmény:
    Zsumi45 (75076)
    2019-05-25  12:43
  25. 2019. május 25. 13:3675077.

    Klára, amit én ajánlok a Ridikülben a Kertépítőket, azt hétfőn reggel 7.50-kor ismétlik meg a Dunán. Délután a 17 órai adásban, már új műsor lesz.

    előzmény:
    klára13 (75066)
    2019-05-24  22:37

Címlap

top