Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. május 23. 13:5575051.

    Szerintem egy csalad akkor csalad ha valaki osszefogja a tagjait, legalabb egyszer egy evben de megjobb ha vannak tagjai ahova be lehet kopogtatni barmi problemaval aki tanacsot tud adni, eligazitast ugy hogy lehet neki hinni, valoban sziven viselni az ugyet, szoval egy csaladfo. No persze ha lehet mert a noknek a beleerzo kepeesege joval nagyobb mint egy ferfie.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (75044)
    2019-05-23  04:40
  2. 2019. május 23. 13:5175050.

    Hogy tudja egy macska osszekarmolni az autot? Annyira nem eles es legfokeppen nem eros a korme!


    A mai auto boritasok foleg muanyag, a festek le sem jon rola csak nagyon nagy  utkozesnel, lehet hogy nem is festve van hanem raegetve rogton a formaban levo autoboritas anyagra.


    Emlekszem regen tele volt az orszag megpopott, festekhianyos kocsikkal foleg a fiatalok elso autoinal. Ma, szinte minden kocsi ujnak nez ki oreg koraban is mert nem kopik a festek, szoval ezt a macska dolgot nem hiszem el a szomszednak hacsak nem valami osoreg kocsija van..


    Egyszer irtad hogy akarsz csinaltatni DNA tesztet. Mi lett vele? Megcsinaltattad? Volt benne valami szokatlanul erdekes vagy izgalmas leszarmazas?


     

    előzmény:
    csinomjank (75030)
    2019-05-22  07:55
  3. 2019. május 23. 13:4375049.

    Jo fotok a csaladrol, fiatalosak, egeszsegesek, jokepuek. A sport, barmilyen, nagyon sokat tud dobni az emberen, plane ha meg fiatal korban kezdik es sosem hagyjak abba, kerekpar, gyaloglas, karate, futball, barmi. A terepjaron valo rohangalas nem igazan sport mert legfeljebb az illeto karja izmosodik ahogy a kormanyt tartja egyensulyban meg hajladoztatja a derekat de az biztos hogy nagy elvezet annak aki szereti a sebesseget, a nyaktoro kanyarokat es hangulatilag igencsak fel tudja dobni tehat jo dolog csak tudni kell hogy hol a hatar. Az autoversenyzok azok nem tudtak soha, azert is kerultek az elvonalba meg jonehany a temetobe.


    Hallottam hogy itt Floridaban a hires Daytona Beach-i auto versenypalyan lehet kiprobalni hogy milyen erzes ulni egy valodi autoversenyzo/ arra okatott vezeto/ mellett es menni azzal a hihetetlen sebesseggel nehany kort. Jo draga de a kivancsi turista, szinte csak ferfiak persze szivesen kiprobaljak. Altalaban egyszer csak. Valaki irta hogy befizetett ra, az elso kanyarban formalisan rosszul lett, felfordult a gyomra es eleteben nem erzett olyan halalfelelmet mint akkor, azt hitte hogy rogton megall a szive es kirepul az ablakon, ablakostol.


    Az igazi autoversenyzosegre szuletni kell, aki meg mint a fiadek is hogy nyomjak a terepjaron, az ad egy kellemed izgalmas, biztonsagosabb  megkozelitest.

    előzmény:
    klára13 (75027)
    2019-05-21  22:07
  4. 2019. május 23. 13:2875048.

    En is mindig ezt olvastam de bennem van a tavaszi turelmetlenseg hogy most, ma szep az ido, holnap is az lesz holott az idojaras jelentes miota kompjuteres folyton hazudik es kiultetek mindent.


    Majd jovore megprobalok anyukad velemenye utan menni csak nagyon nehez.

    előzmény:
    Kusza (75047)
    2019-05-23  13:03
  5. 2019. május 23. 13:0375047.

    Emlékszem rá, anyukám sosem szeretett korán veteményezni. Azt tartotta, hogy a meleg földből hamarabb ki kell minden.

    előzmény:
    leiw (75046)
    2019-05-23  12:16
  6. 2019. május 23. 12:1675046.

    Nyugi, itt is hideg van. Minden este ugy fekszem le hogy sajnalom a kiultetett palantaimat hogy az ejjel fazni fognak szegenyek. Ilyen hideg majusra nem is emlekszem.


    Sajnalom a paprikaidat de gondolom ha bejon a jo ido igyekszenek potolni a novekedesuket extra gyorsasaggal, ezt mar megfigyeltem amikor kiultettem a majus vegen meg pici palantaimat amit akkor vettem es 1 honap alatt lehagytak a tobbit, / paradicsom/.


    Kar lenne a gyonyoru paprikaidert. Vagy 3 ev ota rengeteg paprikat eszek, meg a telen is, valahogy kivanja a szervezetem, valoszinu van benne valami ami hianyzik belolem, / vitamint nem szedek/...


    Odakinnt osszesen 6 paprika palantam van, mit mondjak, igencsak nyavajasok, aligha lesz beloluk komoly termo bokor.

    előzmény:
    Sheriff-2 (75026)
    2019-05-21  21:15
  7. 2019. május 23. 09:0575045.

     azt olvastam , hogy  a napfolt tevekenyseg vagy ilyesmi nagyon lecsokkent es inkabb egy  mini jegkorszak varhato - nem melegedes  -  olyasmi ,mint a 18 . szazadban volt  , hogy a folyok befagytak  teljesen 


    aztan , hogy mi igaz ,mi nem azt majd meglatjuk ...


     szivesen kuldenek egy kis meleget - itt semmi se valtozott - a szokasos 41 C  igy majus vege fele 


     


    https://www.iceagenow.info/mini-ice-age-in-a-matter-of-m onths/

    előzmény:
    Sheriff-2 (75041)
    2019-05-22  15:34
  8. 2019. május 23. 04:4075044.

    Nekem is megvan a könyv , el is olvastam .Hát Klára ez is bizonyítja, hogy korlátozottan gazdálkodhatunk boldogságunkkal és egészségünkkel . Már azért is , mert nehezen vesszük tudomásul, hogy a férfiak agya másképp jár. Ők anyásabbak, de könnyebben leválnak a családról, mint a nők. Így mi, a nők visszük ( vinnénk ? ) a folytonosságot a családban . Ezt bizonyítja Zsuzsika élete, hogy ők a nők a család összetartói. Ez a tágabb családban is így van . De azért a férfiak sem sokkal boldogabbak , ezt sok írás bizonyítja . Tehát azt hiszem nem igazán nemtől függ. De a család szerepe vitathatatlan, és az anya szerető gondoskodása legfőképpen. Én igazából a nagyszülőket hiányoltam életemből, ezért igyekeztem jó nagymama lenni . Remélem nem váltott ki ez ellenérzést menyeimből. Én nagyon szerettem anyósomat , jó volt a kapcsolatunk.

    előzmény:
    klára13 (75037)
    2019-05-22  13:34
  9. 2019. május 22. 18:1275043.

    Klára, nagyon aranyos srác! Köszönöm, hogy megmutattad, ő is igazán kreatív, mint a többi férfiember a körödben! Elmenne Dodi édes bátyjának is, annyira hasonlítanak! Igaz fiaid is egymásra! Büszke lehetsz rájuk, eddig 5 férfit tudhatsz magadénak. Én legalábbis életművemnek sajátítottam ki a lányokat, mind a 3-at. Ezt csak súgom, nehogy elvitassák a szülők tőlem a dicsőséget! 


    előzmény:
    klára13 (75040)
    2019-05-22  13:56
  10. 2019. május 22. 18:1075042.

    Klára nem a fiamat műtik, hanem engem, csak mivel én rosszul hallok, vele beszélik meg a dogokat telefonon. Mind a két szememet már megműtötték szürke hályogra, de mind a kettőn lett másodlagos hályog. Az egyiken már megcsinálták, nagyon jól látok vele, de a másikon már egyre homályosabban. Ezt lézerrel csinálják, teljesen fájdalommentes pillanatok alatt kész van.

    előzmény:
    klára13 (75038)
    2019-05-22  13:37
  11. 2019. május 22. 15:3475041.

    Május 22,Amerika Északközép része.De jó is lenne egy kis "global-warming" nekünk is.

  12. 2019. május 22. 13:5675040.
    előzmény:
    Zsumi45 (75023)
    2019-05-21  14:26
  13. 2019. május 22. 13:4675039.

      Szép ez a vers, Zsumika, te mindig gyöngyszemeket találsz. Én pedig kitaláltam a költőt, mielőtt láttam volna. Nagyon elégedett voltam magammal. 
      Most látom, készülődnöm kell. 4 óra felé érkezik idősebb fiam fiával. Azt hiszem, elviszem őket pizzázni. Vagyis inkább ők engem!


    Egy régi kép...

    előzmény:
    Zsumi45 (75035)
    2019-05-22  09:56
  14. 2019. május 22. 13:3775038.

      Magdikám! Milyen műtétre van szüksége fiadnak?

    előzmény:
    Kusza (75036)
    2019-05-22  13:28
  15. 2019. május 22. 13:3475037.

      Bízom tudásukban és jószerencséjükben!
      B. Emőke  könyvét kezdtem olvasni, hogy miként legyünk boldogabbak. Ismeritek, csupa mosoly az a tündéri asszony. 
      Engemet jól elszomorított. Írja,hogy boldogságra való képességünk felét örököltük. 10 % körülményeinktől függ. 40 százalékkal mi gazdálkodunk. Ettől függ aztán egészségi állapotunk. Hát, én a 40 %-kal rosszul sáfárkodtam, úgy nézem. De most már nincs mit tenni, késő van. Azért annyit megtettem, hogy kedves levelet írtam Bazsiéknak, vidám fényképeiket megköszönve. Az ilyesmit is tanácsolja B. Emőke.


    A képhez fűzött levél:"Emlékszel? Ezen a buszon szállt el a kalapod!"
    Bizony! És nagy derültségre előhúztam táskámból egy másikat.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75029)
    2019-05-22  06:47
  16. 2019. május 22. 13:2875036.

    Az előbb hívták Gyurit Tiszaújvárosból, ahol végzik a szemműtétet, az ő telefonszáma van megadva. Június 22-ét mondtak, Gyuri jajgatott, hogy ilyen sokára kerül rá a sor.


    Azt mondták, hogy akkor most pénteken, még azt is mondta, lássa meg, hogy milyen jó szíve van. Örülök neki, hogy végre sor kerül rá.

  17. 2019. május 22. 09:5675035.

    Sok fiatal talán sosem olvasta ezt a verset. Azt gondolom, mi itt tartjuk magunkat hozzá.


    Az Ige


    Vigyázzatok ma jól, mikor beszéltek,
    És áhitattal ejtsétek a szót,
    A nyelv ma néktek végső menedéktek,
    A nyelv ma tündérvár és katakomba,
    Vigyázzatok ma jól, mikor beszéltek!



    E drága nyelvet porrá ne törjétek,
    Ne nyúljon hozzá avatatlanul
    Senki: ne szaggassátok szirmait
    A rózsafának, mely hóban virul.
    Úgy beszéljen ki-ki magyarul,
    Mintha imádkozna,
    Mintha aranyat, tömjént, myrrhát hozna!


    És aki költő, az legyen király,
    És pap és próféta és soha más.
    Nem illik daróc főpapi talárhoz,
    S királyi nyelvhez koldus-dadogás.


    Vigyázzatok ma jól, mikor beszéltek,
    Vigyázzatok: a nyelv ma szent kehely,
    Ki borát issza: Élet borát issza,
    Előre néz s csak néha-néha vissza -
    S a kelyhet többé nem engedi el!


    Reményik Sándor


     


    A kép nem holland tulipán mezőről készült, hanem Szeged-Szőregen, rózsáról.


  18. 2019. május 22. 09:5075034.

    Kedves Sheriff!


    A könyvtár olvasótermében megakadt a szemem a Magyar Nyelvőr folyóirat aktuális számán. Mivel érdekel, belelapoztam. Egy cikkben a kutató a "meg-" igekötő jelentés- és hangulat módosító szerepéről értekezett. Számtalan példát sorolt szókapcsolatokkal illusztrálva, ugyanazon szókép értelmezésével. Tehát minden esetben az egybeírt változat szerepelt. A cikk 22 oldalon foglalkozott ezzel az egyetlen témával. Mennyi lett volna, ha még a külön írandó változatokat is hozzá veszi?


    Más: A zöldségek fermentálása . Nagyon szeretem az olyan csalamádét, ami nem ecettel van savanyítva, hanem így. 


    Gyerek koromban velem is gyakoroltatták a sárgarépa fütyülést segítő hatását. A nyers, színes zöldségeket naponta fogyasztom- mióta kicsit tudatosabban tervezem az étrendem. A céklát, spenótot, sóskát felnőttként szerettem meg. A rukkolát viszont csak a készen vásárolt mediterrán keverékben viselem el, önálló salátaként nagyon keserűnek találom.("Beh de csúf ez a fejecske" mondaná félig székely apukám. Másik fele szász volt. )


     

    előzmény:
    Sheriff-2 (74976)
    2019-05-17  18:24
  19. 2019. május 22. 09:2175033.

    Klára, ezt látva nem ugrik össze a gyomrod? Amikor már csak 1 keréken dőlnek jobbra-balra? 


    Az biztos, hogy adrenalinból nincs hiány! 

    előzmény:
    klára13 (75027)
    2019-05-21  22:07
  20. 2019. május 22. 09:1375032.

    Fordíts, hogy lássam, mihez szólok! (nem 2006.van!)

  21. 2019. május 22. 07:5975031.

     az autorol meg ez a vers jutott eszembe :)


     


    A mi utcánkban kicsi utca,

    van benne egy hosszú bodza.


    Ősz felé már hull a bodza,


    kis bogyóját dobja, dobja.




     


     


     


    Kis bogyóját dobja, dobja,


    lila lesz az utca-hossza,


    kiabál is Bandi bácsi,


    az autóját szappanozza.


     


     


    Nem gondolok semmi rosszra,


    de örülök, drága bodza:


    tarthatom a gumitömlőt,


    míg az autót szappanozza.


     


     


    Őszi fényes napsütésben,


    víztől fényes járdaszélen


    szappanozza és lemossa —


    hull a bodza,


    hull a bodza.


  22. 2019. május 22. 07:5575030.

    Nekem is volt hasonlo esetem - de en kismacskakat etettem . A szomszed szerint az altalunk etetett cica osszekarmolta a kocsijat -es ezt nekunk kellene megfizetni .


    Kobor macska ! 


    __________


     Hu -de jo volt Beninek ! Florida .  De meg annal is jobb , hogy ott szuletett Pannoniaban .  Szereti a szulofoldjet ?


    __________________


    Ami a repuloket illeti itt mar 1978 ota verik a haborus tam tam dobot .Hol hangosabban , hol halkabban .


    Most nagyon felerosodtek a hangok .

    előzmény:
    klára13 (75007)
    2019-05-21  12:53
  23. 2019. május 22. 06:4775029.

    Jó idegeid vannak Klára, hogy nem idegeskedsz .

    előzmény:
    klára13 (75027)
    2019-05-21  22:07
  24. 2019. május 22. 06:4475028.

    Magdika ! A kapor nagyon jó fagyasztva. Jól záródó csavaros üvegbe kell tenni, jól eláll. Nekem sok van a fóliában, elszórja a magját, és ha nem kapálom ki megnő.


    Vasárnap itt volt a család, kivéve Lillánkat, aki anatómia vizsgára készül. Férjem 81. Ádám 18 éves születésnapját ünnepeltük.


     

    előzmény:
    Kusza (75022)
    2019-05-21  14:26
  25. 2019. május 21. 22:0775027.

      Ezt most találtam meg egyik postafiókomban. Nagyon mókás. Hogy ilyen kis szörnyecskével rohangálnak!  Idősebb fiam és felesége.





     





    https://youtu.be/j0oxKq_v9-I





     

Címlap

top