Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. május 14. 04:1574926.

    En is nagy hive vagyok a vedooltasoknak, ezek szoritottak vissza a jarvanyokat, hol is lennenk nelkuluk?


    Apam 4 eves kistestvere difteriaban halt meg, a novere meg spanyolnathaban, a 3 gyerek kozul csak o maradt meg.


    Iskolas koromban jart velem egy kislany, "vasban volt mindket laba es csak bottal tudott menni, illetve santikalni, gyerekbenulas, nem is tudom hogy miert hiszen akkor mar adtak ra megelozo cseppeket, olyan rozsaszinu volt ha jol emlekszem.


    Igen, van olyan is hogy rosszul sul el a dolog, egy regi topiktarsam 6 honapos kisfia a vedooltas utan gorcsoket kapott,  kishijan megfulladt, nem halt meg  mert a korhazban rendbehoztak de ertelmi fogyatekos lett szegenyke.


    En magam egyedul az influenza oltast nem engedem magamnak, egyszer kaptam csak de egesz telen beteg voltam, egyik influenzabol estem a masikba, rettenetes volt allando betegnek lenni, soha tobbet.


     

    előzmény:
    Zsumi45 (74917)
    2019-05-13  15:54
  2. 2019. május 14. 00:5174925.

    lehetne,de nem az -elisabeth kiralyno a neve] a te neved is lehetne -ugrik borbala-ha mindegy........vagy santa jolanka-vagy nem tudok semmit[de jar a szam]sarika..........vagy a legjobb-kiver az irigyseg irenke.........

    előzmény:
    csinomjank (74921)
    2019-05-13  19:34
  3. 2019. május 13. 22:5874924.

    a neve -erzsebet kiralyno- lizzi a szoszedod,ha nem erdekel,akkor minek irogatsz,es neked mint nem alattvalovalonak mi feszkes kozod van hozzajuk,nincs az orszagban [faludban]akit pocskondiazhatsz,olyan messze kell menni,ha amugy sem erdekel.....

    előzmény:
    csinomjank (74921)
    2019-05-13  19:34
  4. 2019. május 13. 22:5374923.

    es sajna,teged sem lehet agyonutni,beolvastam,es ennyi rosszindulat es irigyseg ami benned van,hihetetlen,amikor a multkor a japanokat kritizaltad,nincs csaladod?[koszoni az unoka hug,aki itt van a csaladdal,ekkorrat mar reg nevettek]


    a kiralyi csaladot marhara erdekli a velemenyed,es altalaban senkit........


    butasag faj,a spanyoloknal is kiralysag van,es mashol is,olvasni kene...nem baromsagokat  terjeszteni..........


    na meg annyit te butasag netovabbja; a kiralyno auto mechanikusnak  volt  kepezve a haboruban,dolgozott eleget,bepiszkitotta a kezet.....nem hiszem,van meg egy ilyen buta ,mint te,de tartanad magadban..........

    előzmény:
    leiw (74908)
    2019-05-12  21:55
  5. 2019. május 13. 19:5674922.

    Hat persze . Csak a jo oldalat latjuk .


    Engem azert elgondolkoztat egy-ket dolog . En is oltasparti voltam . Plusz meg kaptam egy kisallattol egy virusos agyhartya gyulladast gyerek koromban .Ugyhogy mikor kijott az oltas ellene - nem volt kotelezo - azonnal vettem . De a patikus no nagyon le akart rola beszelni . O bekerult tole az idegosztalyra -mozaik latasa volt az oltastol . Azert beadattam magamnak . Semmi bajom nem lett tole  . De akkor elkezdtem gondolkodni , hogy ez a koztiszteletben allo ,kozepkoru gyogyszereszno ,miert agal annyira az oltas ellen .


    __________


    Sok apolono ismerosom van itt . Aki korhazban dolgozik ,annak kotelezo az influenza elleni vedooltas . Azt mondjak , semmit se er - ugyanugy lebetegszenek tole ,mint azok ,akik nincsenek beoltva . De oltjak oket renduletlenul.


    ___________


     Aztan a botranyok ,melyek csak a demokratikus orszagokban kerultek felszinre .  A polio oltas fertozottsege  SV40 virussal . Akkor ebbol volt nagy botrany . A patkanyokban agydaganatot okoz . Az emberekben persze nem -allitjak -  es mi a szovjet anyaggal beoltottak sosem voltunk informalva arrol , hogy szurik e azota az sv 40 re  az anyagot .


    ______ es a malaria oltas sulyos pszichozist okoz kb. minden 100 . embernel - es a mehnyakrak elleni oltas szinten  - de ezekrol annyira nem szabad beszelni , hogy meg egy francia regionalis teve musorabol is toroltek nemreg - csak az elozetest lattam


    __________


     en nem oltasellenes vagyok , hanem oltaskritikus ... biztos , hogy minden ellen oltani kell ? ki huzza meg a hatart , hogy az emberi szervezet mennyi vakcinat kepes toleralni ...  szoval meg sok kerdesem lenne , de nem akarlak untatni ..


     


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (74915)
    2019-05-13  15:08
  6. 2019. május 13. 19:3474921.

    Sosem oriztem libat senkivel .


     Csak azt akarom kifejezni , hogy en nem vagyok az alattvaloja . Egy embernek tartom a sok kozul .Igy hat lehet Lizi is a neve .


     

    előzmény:
    Kusza (74913)
    2019-05-13  13:21
  7. 2019. május 13. 16:3874920.

    Nekem működik jól a link.

    előzmény:
    Zsumi45 (74919)
    2019-05-13  16:18
  8. 2019. május 13. 16:1874919.

    Én is olvastam, s bizony, meg kell nézni, mit-hol vásárolunk. Óriási különbségek vannak. Május közepe van, a tavalyi termés is és a primőr is lehet itt-ott hiánycikk, s rögtön felverik az árát. A vasárnapi húslevesbe idei zöldséget tettem. Gyönyörű zölddel árulták, s nem volt drágább a fonnyadt tavalyinál. Igaz, tudjuk épp a húslevesbe ízesebbek az "öregek" répából is gyökérből is.


    Az újkrumpli ára Husvét óta tizedére csökkent, de még elfogadható tavalyit is lehet kapni. Most egy kis nudlihoz régit vettem, de vasárnap az újkrumplira bőven jutott petrezselyem zöldje.


    Érdekes cikket olvastam, remélem megnyitható a link:


     https://g7.hu/elet/20190512/akkor-tehetunk-a-legegyszer ubben-a-klimavaltozas-ellen-ha-atalakitjuk-az-etrendunket-de -hogyan/?fbclid=IwAR18xH58k35_AP5MkI-IO6vuYEWSxkblG1TLzfIVyN y28laJZeTCaP5CtRk


    A világméretekben megnövekedett húsfogyasztás és a klímaváltozás összefüggéséről szól.


    Nos mi nagyon klímakímélő étkezési szokással éltünk- talán kényszerből is.

    előzmény:
    Sheriff-2 (74918)
    2019-05-13  16:02
  9. 2019. május 13. 16:0274918.

    Itt oldalt van egy érdekes cikk,amiről éppen beszélgettünk a feleségemmel.


    A téma az volt,az egyik nagyon előkelő űzletben a zöldség (ami fehér répa) ára itteni mérés lb.(ami 45 dk.gr.) 5 dollár volt,Mexikóból hozták,olyan vékonyak voltak mint a kisújjam,csak kaparni mertem,hogy maradjon is valami belőle.


    A másik űzletben pedig nagyon sokkal szebbeket vettem,itt Texasban termelték,1 dollárért.Nálunk nincs szárazság,sőt fordítva.Sok helyen a túl sok víz a baj,olyan mint árvizek.Mostanában már csoda ha a hideg mellet nem esik az eső,vagy hó,most Májusban is.

  10. 2019. május 13. 15:5474917.

    Zsuzsám, a mi korosztályunk néhány gyermekbetegséget megtapasztalt, s bizony hálásak lehetünk, hogy gyerekeink, unokáink védve vannak már ezektől. Én "csak" a kanyaró, bárányhimlő és a szamárköhögés szenvedéseire emlékszem. Ezeket mind elkaptuk (az  unokatestvérek) nagymamánk szárnyai alatt vészeltük át, de nagyon betegek voltunk. A háború alatt egyikünk diftériában halt meg, másik skarlát miatt szív izom gyulladásban fél évig feküdt. Ma már talán jobban gyógyíthatók ezek, mégis jobb, ha el sem kapják a gyerekek.


    No még a gyermekbénulás. Több korombélivel találkoztam iskoláimból is, de később a mozgásszervi kezelések során, s tudjuk a vastüdőben milyen sokan szenvedtek évtizedekig, mások pedig nem élték túl.


    Hála a kutató orvosoknak, ma már mind ellen van védőoltás.


    Jönnek újabb és újabb betegségek. A kullancs és újabban egy szúnyod fajta is hozott valamit. Fiatal korunkban még a Lyme kór kimutatása sem volt ismert, s ritkasága miatt nem mindig ismerték fel. Ismerek olyat, akinek emiatt bénult végtagja. Még most sincs ellene oltóanyag, csak az agyhártya gyulladás ellen.


    Szóval a nagy számok törvénye itt is igaz, a betegség kockázata nagyobb, mint az oltásé.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74915)
    2019-05-13  15:08
  11. 2019. május 13. 15:5074916.

    Egészen biztos hogy az életben bármire lehet találni példát,de általánosságban beszélve az oltások azok amik nagyon sokkal meghosszabították az emberek életét.Pl.penicilin,ezek a gyógyszerek annyira beváltak,hogy nagyon sokan tulzásba vitték,aminek hogy úgy fejezzem ki magam,a levét isszuk ma.(mert nem olyan hatásos mint volt amikor kevésbé volt használva).


            Videó a virsli gyártásról.

    előzmény:
    szizsuzsóka (74915)
    2019-05-13  15:08
  12. 2019. május 13. 15:0874915.

    Magdika ! Én hasznosnak tartom az oltást. Egy gyerekem meghalt kanyaró szövődményében . 1évig gépen lélegezették. Egy nőbetegem meningococcus szepszisben , és a járványidején 1 férfit életveszélyes állapotban küldtem a Lászlóba.Szerencsére volt nálam az a különleges antibiotikum, beadtam. Akkor vettem ,amikor az agyhártyagyulladás járvány kezdődött. -Több olyan haláleset volt, mely influenza oltással megelőzhető lett volna: Sok babona és tévhit kering itt  a neten .

    előzmény:
    csinomjank (74912)
    2019-05-13  12:17
  13. 2019. május 13. 14:5774914.

    Rég volt !

  14. 2019. május 13. 13:2174913.

    " Lizi" ? Talán együtt őriztétek a libát!

    előzmény:
    csinomjank (74912)
    2019-05-13  12:17
  15. 2019. május 13. 12:1774912.

     Hat , hogy megeri -e Lizi a 100 evet ? Lehet .  Sokaig elnek  a nok ebben a csaladban . Bar nem vagyok benne biztos , hogy az o anyukaja elt e 103 evet vagy  a ferjee . Ugy hallottam , hogy a Karoly nagy homeopatia rajongo . Lehet , hogy nincsenek is beoltva . Ki tudja .


    Egy kicsit elugrok errol a temarol . Nem reg ratalaltam a magyar oltaskritikusok lapjara / Egesz dobbenten olvastam ott egy regi angol konyvbol reszt , hogy a ferfi ,akit az oltasok atyjanak tartanak E. J. nem oltotta be a masodik gyereket , mert az elso meghalt , es a kertesznek a gyereke is elhunyt  az oltas utan .


    Na tessek ! Most kinek higgyen az ember ! 

    előzmény:
    leiw (74908)
    2019-05-12  21:55
  16. 2019. május 13. 06:5274911.

    Gyönyörű a kertetek Klára ! Ápolt gyep, nem hepehupás . jól definiált , elhatárolt virágos részek. Ezt é nem tudom utánozni. Csak annyit belőle, hogy nekem sincs már veteményesem .Én is csökkentettem a kerti munkáét, de mivel magunk lakunk, igazi díszkertet nem tudok varázsolni. Így ilyen keverék lett félig ápolt díszkert  félig gyümölcsös.


    Tegnap rengeteg vadszőlőt húztunk ki ( nem ástam mélyre) . Fiam ma konténeres zöld- hulladékszállítást végezte, oda vittük ezeket is. Nem komposztálhatók, mert szaprtítanánk a komposzttal őket .

    előzmény:
    klára13 (74907)
    2019-05-12  14:55
  17. 2019. május 13. 06:4174910.

    Itt is változékonya az idő- Hétről hétre halasztgatom az ablakok lemosását. A rolót, a szúnyoghálót is le kell mosni és ez együtt nagyon nagy munka. Van vagy 15 ablaktábla.


    A királyi család hatalma az hiszem látszólagos. Ezek az államok elég gazdagok, hogy megengedhessenek maguknak ennyi kis luxust.Azért örülnék, ha nálunk olyan demokrácia lenne, mint ezekben a királyságokban . 


    Erzsébet királynét nem hibáztatom a történtekért a családban . Őt is kötik az évszázados hagyományok. Nekem Karcsi az ellenszenves. Sem a szerelme mellett nem állt ki, sem a fiatal feleségéhez nem volt hű. Szegény kis nő , aki abban sznob kultúrában nevelkedett inkább áldozat volt. Különösen, hogy ki akart törni belőle. Az ő lázadása taposta ki az utat királyi család mai fiatal tagjainak.


    Nekem is kedvencem a labdarózsa . kis bokrom van, gyönyörű nagy virágokkal .

    előzmény:
    leiw (74909)
    2019-05-12  22:16
  18. 2019. május 12. 22:1674909.

    Hat itt hideg van, zuhog a hideg eso egesz nap. Rozsakrol szo sincs, masrol sem, a gyongyvirag az meg viragzik de mas virag csak olyan van amit a kerteszetbol vettem es a meleghazban viragoztattak ki, a kertben meg nincs semmi. A tulipan az leviragzott mar.


    A kis zoldseges kert viszont tele van viragzo paradicsom palantakkal, nem hiszem hogy tetszik nekik a hideg de ez van, mit lehet tenni.


    A labdarozsa viszont otthon valaha az egyik kedvencem volt, a tavaszt jelentette a szamomra amikor kiviragzott. Nagy vizes viragfejek...nem tudom miert ugy emlekszem hogy vizes, valoszinu hogy esos tavaszok voltak de vizes volt...


    Egyebkent most van iden olyan tavasz ami valaha mindig otthon volt, lassan felmelegedo ido, huvos, hosszan tarto tavaszi viragzasok. Az utolso 5 evben ugyis olyan ido volt hogy leegetett a korai vad meleg minden viragot, a tulipan rohanva nyilt ki, masnap mar hullatta a szirmokat. Iden tobb mint egy hetig ep volt.

    előzmény:
    klára13 (74907)
    2019-05-12  14:55
  19. 2019. május 12. 21:5574908.

    Hat tenyleg nem ajuldozok a lattukra.


    A ket unoka mar a normalisabbak koze tartoznak, illetve haladnak a korral, Harry is lehiggadt vegre, a merev szertartasossag es a korlatoltsag alighanem kivonul a szokasokbol majd.


    Egyebkent  nekem tetszik ez a mar csak mutogatott kiralysag az angoloknal. A regi, unnerpi erdekes szertartasok, pompa, "jelmezek", kar lenne teljesen megszuntetni mert ez az egyetlen europai orszag ahol meg latod azt amit a mesekonyvekben olvashattal a kiralyokrol, koronazasrol, lovak es diszhintok, ugy ahogy az egesz ahogy van. Kicsit visszavissz a messzi-messzi  idokben...


    Gondolod hogy a kiralyno megeli a 100 evet? Semmi sem lehetetlen, az orvosok vigyaznak ra meg hat nem torte magat ossze a munkaban. Victoria is nagyon hosszan uralkodott, ez is, ugy tunik a noket agyon sem lehet utni ha uralkodasrol van szo, hehehe...


    A beranya fogalmat egyebkent ismerem hogy mit jelent.


     

    előzmény:
    csinomjank (74904)
    2019-05-12  08:25
  20. 2019. május 12. 14:5574907.

      Lent jártam a kertben. Nyílnak a rózsák! Bimbóznak a peoniák.  Virágtenger van labdarózsa bokrokon. Gyönyörű a pázsit, amelyet Benikém nyír szorgalmasan. 
      A szederfák tele vannak terméssel, Bazsi, kérésemre, nem bántotta őket. És ringlófám is tele van gyümölccsel. Ma még süt a Nap, de esőt jósolnak. Gyönyörű kék az ég, ami majd augusztusra kifakul. 

  21. 2019. május 12. 14:4374906.

     Na, ezt megbeszéltük. Szeretek morfondírozni ezen-azon. Kár, hogy nincs matematikusi tehetségem, jól ellennék egy-egy egyenlettel. Sajnos, nekem már a Thales tétele is meghaladta eszemet. 
      Persze, ez egy álproblémafelvetés volt, hiszen tudjuk, az angol bulvárból merít a magyar, így aztán szinte semmi köze sincs a híreknek a valósághoz. 
      Nekem az egészben legjobban az ifjak muris ünnepi viselete tetszik, azaz mosolyra fakaszt. Isteni "egyenruha"! Amit aztán az afrikai diktátorok sorra leutánoztak. 

  22. 2019. május 12. 08:2774905.

    Koszonom . Kis dolog , de  jol esett neki .

    előzmény:
    szizsuzsóka (74902)
    2019-05-12  07:04
  23. 2019. május 12. 08:2574904.

    Hu de rossz velemenyed van roluk ! 


    Nekem tetszik , hogy a Lizi EU parti .


    Egyszer megkerdeztem egy skot kolleganomet , hogy mit gondol  a kiralyi csaladrol . " ezek mind nemetek - alig van bennuk angol ver "


    persze ,ettol meg lehetnek ilyenek vagy olyanok is ...


    A kiralyi csaladban mindenki szabadon hazasodhatott ,  ha nem ragaszkodott  a kozszerepleshez . Ez a Karoly is elvehette volna sziveholgyet meg fiatalkoraban , ha lemond a tronorokos  rangrol . De nem mondott le . Annyira nem kell sajnalni .


    William of Gloucester is elvehette volna  a magyar szerelmet , Zsuzsi Starkloff -t, ha kepes lett volna lemondani a kozeleti szereperol . De nem volt kepes o sem .Tragedia lett a vege .

    _________________


    Béranyaságnak nevezzük azt a folyamatot, amikor egy termékeny nő (béranya) egy másik személynek vagy párnak gyermeket hord ki a testében.

    előzmény:
    leiw (74900)
    2019-05-12  04:40
  24. 2019. május 12. 07:1574903.

    Klárám ! megy a harc utána is, mert a több évszázad alatt kikristályosodott intézményrendszer vagy hosszú idő alatt, vagy forradalmi úton változik meg .

    előzmény:
    klára13 (74885)
    2019-05-11  11:51
  25. 2019. május 12. 07:0474902.

    Gratulálok lányodnak. Lassan megjön az önbizalma, és alakul új kapcsolatrendszere. De a legfontosabb az, hogy önálló felnőtt életet él.

    előzmény:
    csinomjank (74893)
    2019-05-11  23:56

Címlap

top